přihlásit trvale
Nová registrace
Tito Ortiz vstoupí do Síně slávy UFC!

Tito Ortiz vstoupí do Síně slávy UFC!

přečteno: 2504×
13.06.2012 v 13:18 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 1×
Rubriky: Aktuality / MMA / Svět

To o čem se spekulovalo již od chvílie, kdy americký zápasník Tito Ortiz oznámil plánovaný konec kairéry, je nyní oficiální. Prezident UFC Dana White uvedl, že 37letý bývalý šampión polotěžké váhy UFC bude na turnaji UFC 148, kde nastoupí ke svému poslednímu zápasu, uveden do Síně slávy UFC. Stane se tak 9. mužem, kterému se dostalo této pocty. "Je součástí naší historie, způsob jakým se vyvíjely vztahy mezi mnou, jím a Chuckem Liddellem. On je bezpochyby součástí historie tohto sportu," uvedl Dana White, který zároveň vyzvedl Titovi úspěchy z dob jeho nejlepší formy.

Tito se původně věnoval wrestlingu - klasickému zápasu, kde dosáhl jako amatér několika úspěchů na celostátní úrovni. V MMA debutoval na konci března roku 1997. Je rekordmanem v počtu zápasů v UFC. Z celkových 27 zápasů jich 26 odzápasil v oktagonu UFC. Jeho první zápas o titul polotěžké váhy proti Franku Shamrockovi byl vyhlášen MMA zápasem roku 1999. Tito jej prohrál submission ve 4. kole. O rok později titul získal vítězstvím na body nad Brazilcem Wanderleiem Silvou. Titul následně 5x úspěšně obhájil, což je dodnes rekord v počtu obhajob v rámci polotěžké váhy. Kromě Silvy, dokázal Ortiz porazit Vitora Belforta, tři krát se utkal s Kenem Shamrockem a všechny tři duely vyhrál, porazil bývalého šampióna střední váhy UFC Evana Tunnera KO po slamu v 1. kole. Dva krát se utkal také s vítězem první série reality show TUF Forrestem Griffinem, 1. zápas v roce 2006 vyhrál těsně na body, souboj byl později vyhlášen zápasem roku 2006.

Ve druhém zápase s Griffinem prohrál těsně na body on. Právě Griffin bude Ortizovým posledním soupeřem na turnaji UFC 148, který proběhne 7. července v Las Vegas. Ortiz z 27 zápasů 16 vyhrál, 10 prohrál a 1 remizoval. Kromě osobních sportovních úspěchu je mu přikládána zásluha na popularizaci MMA ve Spojených Státech na přelomu tisíciletí patřil spolu s Chuckem Liddellem, Randym Couturem a několika dalšími k největším hvězdám. Známá je také jeho vzájemná nevraživost s prezidentem UFC Danou Whitem, která vyvrcholila v roce 2008 Titovým odchodem z UFC. Tito následně podepsal smlouvu s Elite XC. V konkureční organizaci se ale nikdy neobjevil, jelikož byl stále vázán smlouvu s UFC. V roce 2009 po osobní schůzce s Danou Whitem podepsal novou smlouvu s UFC. Vzájemná averze mezi oběma muži ale přetrvávala dál, ačkoliv v posledních letech mezi nimi došlo k usmíření.

Ortiz žije se svou rodinou v Kalifornii, odtud jeho přezdívka The Huntington Beach Bad Boy. Z prvního manželství má syna Jacoba. Od roku 2006 chodí s bývalou pornohvězdou Jennou Jameson. V březnu 2009 se jim narodila dvojčata, kluci Jesse Jameson a Journey Jette. V dubnu roku 2010 byl Oritz zatčen za domácí násilí. Případ vyšetřovala policie, Ortiz obviňoval svou přítelkyni z drogové závislosti, ona jej z násilnictví. Později obě strany obvinění stáhly a dále spolu žijí.

Síň Slávy UFC má v tuto chvíli 8 členů. Patří tam Chuck Liddell, Mark Coleman, Randy Couture, Dan Severn, Ken Shamrock, Matt Hughes, Royce Gracie a Charles "Mask Lewis (zakladatel značky TapouT).

foto:
bloodyelbow.com
zimbio.comSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Gandalf. - Čtenář - 15.6.2012 v 14:54
Nevim - Odpovědět
 

Podle mě to měl zabalit už dávno. Dnešní výkon nic moc a ani bych neřekl že je tohohle hodnej. Ale je to možná jenom můj názor na něj.