přihlásit trvale
Nová registrace
Stan „The man“ Longinidis

Stan „The man“ Longinidis

přečteno: 2959×
22.11.2008 v 21:30 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Profily osobností / K-1 / Svět

Stan Longinidis

 

 

 

 

 

 

 

Výhry: 83 (z toho 65 KO)

Prohry: 8

Remízy: 4

Výška: 179 cm

Váha: 100 kg

Narozen: 25. Června 1965

Země: Řecko, Austrálie

Styl: Kickboxing

Tituly/Úspěchy:

 • 1984 Australian Amateur Super heavyweight Champion

 • 1989 North American Heavyweight Champion

 • 1989 United States Heavyweight Champion

 • 1989 Intercontinental champion

 • 1990 KICK Full Contact Super Heavyweight Champion

 • 1991 WKA World Junior Heavyweight Champion

 • 1992 WKA World Super Heavyweight Champion

 • 1992 ISKA Oriental Super Heavyweight Champion

 • 1993 ISKA Free Style Heavyweight Champion

 • 1994 WAKO World Super Heavyweight Champion

 • 1994 Thaipan 1 tournament winner)

 • 1996 WMTC World Super Heavyweight Champion

 • 1998 WKBF World Heavyweight

 

O Stannovi

Stan je, toho času na odpočinku, australsko-řecký kickboxer a 8 násobný světový šampion v kickboxu. Narodil se v Austrálii, nicméně je řeckého původu. Je jedním z mála fighterů, který dokázal získat světový titul ve třech různých bojových sportech - v Kickboxu podle mezinárodních pravidel, Fullcontactu a Muay Thai. Dalším z těch výjiméčných fighterů je i Ernesto Hoost.

Stan byl oceněn v roce 2000 ve Francii cenou za celoživotní úspěchy, poukazující na jeho výrazný vliv v ranných počátcích tohoto sportu, jeho nesmazatelný odkaz a na jeho status coby jednoho z nejslavnějších jmen v historii kickboxu a bojových sportů vůbec.

Na začátku své kariéry, v roce 1983, vyhrál dva amatérské tituly předtím, než se utkal o titul Mistra světa v Muay Thai, zápas skončil remízou. Po té byl přizván americkými skauty do Jet centra v Kalifornii. Stan opustil svojí práci a odcestoval za novým životem do Ameriky, kde se stal kultovním fighterem mezi místními celebritami a fanoušky bojových sportů. Dokázal vyhrát 18 zápasů v řadě a získal tituly Severní Ameriky, USA heavyweight titul a Australský profesionální titul.

Doma jeho sláva neuvěřitelně rostla, žádný jiný místní kickboxer, se neobjevoval v talkshow a novinách. Stan ano. V následujících letech získal několik světových titulů v kickboxu, stal se prvním australanem, který to dokázal. V roce 1992 obhájil titul proti chorvatské legendě Brankovi Cikaticovi. Stan pokračoval v úspěšné kariéře - několikrát obhájil tituly, které měl v držení a dokázal k nim přidat další světové tituly.

Když v roce 1993 odstartovala tehdy málo známá soutěž K-1, Stan byl jedním z prvních fighterů, kteří dostali v této později světově nejproslulejší stand-upové soutěží kontrakt. Bylo někdy v roce 1994, Stan se také zůčastnil několik K-1 turnajů. V roce 1996 byl prvním západním bojovníkem, který zápasil na pristižním WMC World Heavyweight Muay Thai turnaji v Thajsku, kde byl korunován jako král Thajska. Stan pokračoval i přes zranění a následné problémy s koleny v zápasení až do roku 2000 kdy v Melbourne porazil Peter Grahama a ukončil kariéru. V roce 2003 se ještě vrátil z boxerského důchodu na jeden zápas a poté ukončil svoji kariéru definitivně se statistikou 83-8-4. Dodnes také drží rekord v nejrychlejším vítězství v titulovém zápase proti Dennisovi Alexiovi. Stanovo jméno je spojováno také s řadou dalších úspěšných řeckých fighterů, mimojiné také se současnou řeckou hvězdou K-1 Max Mikem Zambidisem.
foto:
wiki.phantis.com


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky