přihlásit trvale
Nová registrace
St-Pierre se vzdává titulu, Whittaker vs. Rockhold na UFC 221

St-Pierre se vzdává titulu, Whittaker vs. Rockhold na UFC 221

přečteno: 5513×
08.12.2017 v 11:08 | Autor: Caidel
diskuse: 92×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Dnes, tedy v pátek 8. prosince zasáhla svět MMA jedna částečně očekávatelná, přesto však zásadní, zpráva. Novopečený šampion střední váhy Georges St-Pierre se vzdává svého titulu střední váhy a nemá v úmyslu ho v budoucnu obhajovat.

Tento krok se do jisté míry očekával, protože St-Pierreův návrat k MMA v superfightu střední váhy s Michalem Bispingem byl hodně unikátní záležitostí a nedalo se předpokládat, že by St-Pierre měl chuť obhajobat titul proti opravdovým zabijákům divize. St-Pierreovu zdráhavost navíc podpořil zánět tlustého střeva s kterým momentálně laboruje, takže se rozhodl vzdát se titulu ze zdravostních důvodů. Oficiální prohlášení:

„Můj zápas na UFC 217 byl jednou z nejlepších nocí mého života, teď se ale nějakou dobu potřebuji soustředit na své zdraví. Z respektu k ostatním sportovcům a sportu nechci blokovat divizi. Vzdávám se tedy šampionského pásu a až se uzdravím, těším se že se s UFC dohodneme co s mou kariérou dál.“

Dana White se sice asi zlobí (protože GSP byl smluvně zavázán obhajobat titul ve střední váze), ale UFC bylo na tento krok zjevně připraveno (asi dostali zprávu předem), neboť bylo obratem oznámeno, že dosavadní dočasný šampion střední váhy Robert Whittaker, kterého prakticky všichni stejně už nějakou považovali za nejlepšího bijce v divizi je odteď oficiálním šampionem - a že také bude obhajovat svůj titul proti Luke Rockholdovi na UFC 221 na domácí půdě v australském Pertu 10. února. Whittaker je světovou dvojkou s osmi výhrami v řadě a poslední dobou má fantastickou formu (podobně jako třeba Holloway), Rockhold je exšampion a světová trojka. Od ztráty titulu s Bispingem porazil Davida Branche, za poslední tři roky má bilanci 6-1. 

Mimochodem, statistická perlička: GSP je prvním šampionem v historii UFC který se vzdal titulu už dvakrát :)Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+4
Hescores - Čtenář - 11.12.2017 v 12:04
Dobrá diskuze - přejít na příspěvek
Tak za mě velký respekt VP a (tradičně již) Caidelovi, za to, jak se tu pokusili argumen...
 
+4
Nexter92 - Čtenář - 15.12.2017 v 18:49
Re: Re: Re: Re: Re: Chael mi mluví z duše - přejít na příspěvek
Nechcu bejt hnusnej, ale přesně ty a tvý názory na Conora jsou důvodem proč jsem radši...
 
+3
Caidel - Administrátor - 8.12.2017 v 17:17
Re: .. - přejít na příspěvek
Já to zas tak tragicky nevidím. Jasně, že to k tomu směřovalo (upřímně, už z různý...
 

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 8.12.2017 v 16:59
.. - Odpovědět
 

Ani mě to nepřekvapuje, že se chce vyhnout Whittakerovi, už k tomu vše směřovalo z těch vyjádření a pěkně mu to jde na ruku. GSP mé sypatie ztrácí čím dál více..... 

Caidel - Administrátor - 8.12.2017 v 17:17
Re: .. - Odpovědět
 

Já to zas tak tragicky nevidím. Jasně, že to k tomu směřovalo (upřímně, už z různých vyjádření ještě před fightem s Bispingem), ale pro něj to bylo prostě racionální byznys rozhodnutí, udělal si radost, vydělal prachy, když mu to UFC dovolilo, jejich boj - a aspoň neblokuje divizi (narozdíl od jiných expertů typu MCG) a neprotahuje utrpení ostatních - titul složil měsíc po získání, takže celkem pohoda. 

malylada87 - Čtenář - 8.12.2017 v 17:25
... - Odpovědět
 

Tak pokud to tak plánoval, měli udělat formu super fightu, jako byl DC se Silvou a ne boj o pás. Podle mě GSP nasliboval, že neskončí po tomto zápase, tak mu tuto šanci dali. Samozřejmě by dostal krom Bispinga d každého klepec, tak to příjde dosti zbabělo. 

McGregor to jako kotot blokuje, ale kvůli prachům a né, že by se vyhýbal borcům kvůli tomu, že na ně nemá.

Caidel - Administrátor - 8.12.2017 v 17:53
Re: ... - Odpovědět
 

Jasně. A proto tak rád mluví o fightu s Diazem a za každé myslitelné situace se vyhýbá čemukoli co souvisí s Fergusonem, nebo nedejbože Nurmagomedovem :)

Já bych taky radši superfight, ale UFC rozhodlo že ho k titulu pustí, tak to tak bylo. Ano, vybral si soupeře na kterého podle sebe měl, ale přece jen je to pořád o váhu výš. Ono obecně obviňovat profesionální MMA fightery ze zbabělosti je takové vtipné...

malylada87 - Čtenář - 8.12.2017 v 18:43
Re: Re: ... - Odpovědět
 

No nemysím si, že by se vyhýbal, výkonostně na Fergusona rozhodně má, ale je to kalkulátor co do peněz, tak samozřejmě ten zápas s Dizem chce on, Diaz a UFC jednou udělat, neboť  více prachů z jiného match upu nevytěží. 

Né, je  v něm ten kalkul jde vidět, ve welteru by si s TOP pětkou nečuchl a ve střední váze bylo jediné jméno, které by porazil v TOP 5, Bisping. A každý, kdo ten zápas reálně s Bispingem viděl, tak GSP nic uchvátného zase nepředvedl a určitě mu jeho tým lidí a on osobně vyhodnotil, že s Whittakerem by to byla sebevražda a raději dejde se svoji aurou. Tak trošku mi to připomíná Fedora, který se podobně stáhl po třech porážkách v řadě a jeho match upy stály za to..... mě jde o to, že Cnor se tím netají, že mu jde jen o love, business a netají se tím, ale tíhle ala charakterní bojovníci, kteří to skryjí za plno záminek mi vadí.

PetrP - Čtenář - 8.12.2017 v 19:18
gsp - Odpovědět
 

A kdo z top 5 ve veltru by mu dal meltu? Woodley? Možná. Thompson, Masvidal nebo Maia těžko.Lawler by ho možná knocknul a nebo taky ne...Ve střední by to měl jinak protože přece jen Robert nebo Luke nebo Romero jsou už dost velký.Ale dělat z jednoho největších bojovníku historie nýmanda když po 4 letech pauzy porazil champa MW je těžkej ustřel.

malylada87 - Čtenář - 8.12.2017 v 20:07
Re: gsp - Odpovědět
 

Neříám, že je nýmand, ale prostě od začátku k tomu spělo a přesně chtěl využít téhle situace pří rozložení welteru a střední váhy. Jasně prokalkulovaná věc...

Yaris - Čtenář - 9.12.2017 v 19:18
Re: Re: gsp - Odpovědět
 

Zajimavý je, že u GSP ti to vadí a u Conora to nevidíš. Nebo vidíš a obhajuješ to tím, že mu jde o prachy a přiznává to.

 

Majco - Čtenář - 9.12.2017 v 21:04
Re: Re: Re: gsp - Odpovědět
 

Je to zaujímavé že lyotoooo.co povieš 

malylada87 - Čtenář - 10.12.2017 v 12:39
Re: Re: Re: gsp - Odpovědět
 

Nyní byl zajímavý rozhovor s DW, který říkal, že GSP nabízeli zápas ve welteru s Woodlyem, Wonderboyem a podobně, ale GSP prý s nikým z welteru nechtěl jít. Proč asi..... Chtěl pouze Bispingu, tak jsm muho dali. Prý ho ani nepřekvapilo, že  odešel, neboť měl dodatek, že musí s Whittakerem obhajovat :D:D ....jasnýýýýý GS je Mirek Dušín a vbec nekalkuluje.....

PetrP - Čtenář - 10.12.2017 v 13:24
gsp - Odpovědět
 

Milý Ládo líbí se mi jak u těch co jim fandíš, je vše v pohodě at udělají cokoliv. Viz Mc Gregor...toho bráníš za všech případů. a když jsme u gspho tak toho rád nemáš celou dobu. Toho jsem si všiml už dávno, pže to tu sleduju už dlouho. Tak aspon když ví že by na ně neměl tak se titulu vzdal a ne že bude rok blokovat divizi jednu a pak rok další jako tvůj oblíbenec. A on stejně v Ufc už zápasit nechce. O Nate mluvil jen proto že ho porazil, tam ale všichni víme že to mohlo jít i za Diazem. A na rovinu si myslím že je opravdu zděšenej z toho že by měl jít obhajivat titul s Tonym a nebo mít zápas s Khabibem. Tam je jasný že by na ně měl v postoji asi...ale jeho ground game na to nemá. A to já mám Connora docela rád. Jenže on bude radši vymýšlet pič....y ojako je další zápas v boxu s Mannym kde sice vydělá ale zase prohraje a titul UFC neuvolní dokud mu ho nesberou jako ten ve featheru.

Gabin - Čtenář - 10.12.2017 v 13:41
Re: gsp - Odpovědět
 

Amen..

malylada87 - Čtenář - 10.12.2017 v 15:17
Re: gsp - Odpovědět
 

Tak ja si nemyslím, že z Tonyho by se měl obávat, řekni mi, kdy Ferguson aktivně udělal takedown, jeho groun game vychází z toho, když jej soupeř dostane pod tlak nebo jej hodí na zem. To je jako ground game Diaze, který nebyl schopný Conora dostat na zem, ale to samozřejmě nezastírá jeho kvality v BJJ. Ale to je rozdíl mít černý pasek nebo být wresler, sambo fighter jako Khabib. Když se podívám na poslední zápasy Fergusona a jeho děravou obranu, kdy nachytá mraky úderu s Vanntou, případně s Lee, který není ani postojář, tak nevím, co by dělal s Conorovými pumelicemi a to neni Tony takový držák jako Diaz. Co se týka Khabiba, tak vzhledem k jeho bídnému striku by také nbyl úplně bez šance, když si vezmu, jak marně v boxu vypadal s Johnsonem. Taky zase rok stojí, zranění a věčně tu formu udržvat nemůže.

Taky mě sere, že to Conor zdržuje, ale srovnáváme jablka s hruškami. Ty by jsi asi taky zápasil raději za 100 míču, než si hrál na morál a obhajaval za 10 míčů.Conor to děla z čístě business hlediska a né, že by nechtěl zápasit s těmito jmény. Já myslím, že za pět let ukázal, kdo je největší business man tohoto sportu. GSP vyloženě odmítal zápasy, nevyhovující match upy a využil jen příležitosti, kdy byl Bising na trůnu. A můj osobní názor je, že předem věděl, že po tomto zápase opět skončí. To jsou pro mě dosti nechutné zástěrky, nerozdíl od nechutáren Conora, který se jimi netají a prostě vše vpaluje na rovinu. Ale tím nechci říci, že GSP nikdy nic nedokázal ve svý době, ale prostě na ty nejlepší nemá a raději to za včas zase zabalil. Možná i dobře když nad tím přemýšlím, nebť v podání takového Silvy je konec hořký.

VP - Čtenář - 10.12.2017 v 15:52
Re: Re: gsp - Odpovědět
 

Žvásty.

u CMG myslím nikomu nevadí, že se rozhodl svůj odkaz zacementovat tím, že bude prohrávat v boxu proti přestárlým a menším soupeřům - jeho prachy, jeho volba - ať si dělá, co chce.

Co ovšem vadí, a situaci staví do diametrálně odlišný roviny, je fakt, že stojí na titulu (ruku na srdce, stejně ho - až na pár magorů - nikdo za skutečnýho šampiona už napovažuje, ale Tonyho ano), a ještě má tu drzost žvanit něco o to, že je vlastně pomalu i featherweight šamp, páč přece neprohrál ... tsss

Samozřejmě, jeho volba je  logická - vzhledem k tomu, na čem je postavená jeho hra (nulová zem, a ten strike funguje především na ty, který jdou do ringu už napůl zlomený psychicky - proto taky Diaz vyhrál a pak víceméně remízoval, že se neposral předem - a Diaz NENÍ špička divize. Tony má trashtalk u prdele, Khabib DTTO), je jasný že by brzo při obhajobách o pásy přišel, tím i o pozici ždímačky na prachy.

A opět, na GOAT při jednorozměrnosti svý hry nemůže dlouhodobě ani pomyslet.

Takže - shrnu to.

Blbě kecá, blokuje divizi, a ještě žvání o featheru.

GSP

jo, samozřejmě že ten fight byl pro něj kalkul, kde viděl velkou šanci uspět - ne pro prachy - ale kvůli tomu titulu, a teď může tvrdit, že je dvoudivizní šampion (a jo, na rozdíl od CMG aspoň ten welter je Xkrát obhájenej). SPORTOVNÍ - NE FINANČNÍ MOTIVACE.

Získal co chtěl - ze sportovního hlediska - a pás uvolnil, aby divizi neblokovat. Mohl mít blbý kydy o superfajtu se starším Diazem - lidi to určitě chtěj vidět - nebo něco podobnýho, ale než by vymejšlel tak ten pás prostě UVOLNIL.

Teď, když bude chtít superfight s kýmkkoli o cokoli, je to zcela legitimní a nic neblokuje a nezdržuje - a jeho motivace nebyla finanční, ale sportovní.

Jo, a mimochodem, zápas jsem viděl asi 5krát - a GSP se mi líbil, proti těžšímu chlapovi s výbornou TDD suverénně vyhrál 1 kolo, druhý mu došla šťáva, a když musel, zápas ukončil. a ten přechod z GNP na RNC, s tím, jak byl rozbitej a už utahanej, byl rychlej a precizní.

Takže GSP SPORTOVNĚ zacementoval svou pozici jako nejlepší všech dob (a kdo jinej by to taky mohl být - smažka už to nezlomí a DJ je prostě v nepopulární divizi).

 

Dokud neobhajuješ, nejsi šampion. GSP má obhajob po kokot, takže tohle je jen třešnička na dortu.

jak řekl Holloway - král svůj trůn brání.

 

fascinuje mě, že to - přes to, že naprostá většina lidí to tu jednoznačně chápe - ty nevidíš.

 

z CMG bude hostoricky jen užvaněnej kašpar, co tam vlítl, udělat trošku bordel, a sám to vzdal.

GSP je GOAT. a dlouuuuho bude.

PS: na tento web chodím od začátku jeho existence, jako pouze čtenář, akorát teď už jsem to nevydržel :). takže využiju a touto cestou: Caideli, díky za skvělou práci.

 

PetrP - Čtenář - 10.12.2017 v 13:28
White - Odpovědět
 

A jinak to co říká White není taky vždy pravda. Ten říká to co se mu vždycky nejvíc hodí aby neschazoval sebe a Ufc a ne fightery.

PetrP - Čtenář - 10.12.2017 v 15:55
gsp - Odpovědět
 

Ano dám ti za pravdu že Tony nemá moc dobrou Td game ale hrozilo by tam největší nebezpečí v tom že je hodně nečitelnej a mohl by ho načapat zespodu když by ho chtěl connor domlátit. A Khabib....toho se myslim Mc Greg obává nejvíc. Protože ten má tak silné TD že by ho na zem dostal. A vypadalo by to když to řeknu blbě tak jako ted Vémola vs Píno. A ano musim s tebou souhlasit v tom že Georges už  předem věděl že pujde jen o jeden jediný zápas. Jen si pořád nemyslim že by ho špička veltru lehce přejela. Přece jen je jeho wrwstling trošku vysokej level. V tom se mu tam pořád může rovnat jen T-Wood.Nemusíš se mnou souhlasit ale já tam fakt nikoo jiného nevidim kdo by měl tak dokonalej zápas spojený s ostatníma aspektama boje na tak vysoké urovni. Jeho problém je trošku jiný. A to že mu nechutnaji rány a ted to znovuzjistil. I sám řekl že ho o dost bolelo od Bispinga který je chlap jak hovado proti němu. Ostatně to nikdy nebyl rváč ale spíš technik a taktik.

PetrP - Čtenář - 10.12.2017 v 16:00
VP - Odpovědět
 

Víceméně se shoduji s VP ve všem co napsal.

mimo - Čtenář - 10.12.2017 v 17:24
.. - Odpovědět
 

Vidím , že Laďa spustil celkom peknú diskusiu o  GSP vypočítavosti . Napriek tomu , že ho považujem za toho z fundovanejších na tomo fóre , tak musím s ním nesúhlasiť . Tak za prvé - vypočítavosť GSP ..... že sa vrátil a vybral si "ľahkú" cestu k získaniu titulu v strednej váhovke : fakt tomuto aj niekto verí ? - prísť po 4 rokoch a zápasiť o váhovku vyššie s regulárnym champ je ľahká cesta .? Kašlať na to čo by , keby / ako napr zápas s Whitakerom ..../ Prišiel a ... VYHRAL v zápase - chlap proti chlapovi / a Bisping je poriadny kus chlapa  /- a to nie nejakým lucky štýlom . A cez to vlak nejede . A vysvetlovať napríklad také detajly ako že GSP prešiel do inej váhovky , čo znamená nielen nabrať svaly t.j. váhu ale aj kardio / čo je omnoho ťažšia úloha / , že na strednú váhu nemá parametre - je jednoducho nízky . To že sa vzdal titulu vraví len v jeho prospech - keďže GSP / a to si nerád niekoho glorifikujem / patrí medzi tých férovejších fighterov - a ani cez to vlak nejede . Jednoznačne je to správne rozhodnutie . A za druhé : vyjadrovať sa ku Conorovi , keďže sa tu postoje oboch zrovnávajú ... Koľko že to krát CMG obhajoval ? Viac ako rok nezápasil a to nie pre objektívne dôvody ako zranenie .Šaškáreň ála box neberie snáď nikto za zápas . Úprimne , mne osobne Conor strašne lezie na nervy , nielen správaním rozmaznaného fracka a postojmi chumaja .Myslím si , že je jedným z najpreceňovanejších zápasníkov MMA a to len preto , že to je "zlaté teľa ", no skôr , či neskôr by sa dalo povedať " bolo" .

P.S pozrel som si viaceré jeho posledné " výstupy" a ... nadobudol som pocit , že Conor fičí na kokaíne .Kto už mal tú možnosť vidieť kokaínového zhúlenca , vie o čom píšem .A  pri užívaní kokaínu sa ťažko prechádza cez dopingovku .

willy666 - Čtenář - 10.12.2017 v 17:50
Re: .. - Odpovědět
 

ja suhlasim s Malymladom...Mimo, ja respektujem co si napisal a aj si si to logickymi argumentami obhajil, ale dam ti jednu otazku..."myslis, ze ak by toho casu titul nedrzal Bisping ale oficialny sampion by bol Romero, alebo Whitaker tak by sa GSP vratil aj tak ? "...

VP - Čtenář - 10.12.2017 v 17:58
Re: Re: .. - Odpovědět
 

ale o to prece nejde ... sam sem napsal vejs, ze souhlasim s tim kalkulem - ale porad to byl sportovni kalkul, a uvolneni je sporotovni gesto.

nebo souhlasis i s tim, co lada hlasa, ze rehor je borec a sympatek, protoze sice hovadsky blokuje divizi, ale pac to dela pro prachy, tak je to v poradku?

co takhle ten kontext trosku vzit do uvahy?

malylada87 - Čtenář - 10.12.2017 v 18:25
Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Pozor, ale ja netvrdim, ze je Conor v tomto frajer, ja ocenuji to jednani na rovinu v tom, ze se jedna o business, coz GSP by nikdy nepriznal. Kazdy z nas snad musi logicky Conora chapat. Kdybych ti dal deset micu, aby jsi ze sebe delal saska, tak to delat budes. Proste ma svy know how, jedno negativum je, ze blokuje divize, coz je urcite neprijemny, druhy fakt je, ze toto jednani prineslo MMA nskutecne moc a Conor znamena pro MMA stejne jako GSP, at se to nekomu libi. GSP proste je to samy, ale jen to zastira za oponu cti, prototypu fightera s moralkou. 

Kdyz jsme u te debaty, jak bylo tezke nabrat svaly, propracovat se k vaze, tak Gastelum ukazal to same a Bispinga smaznum mnohem jednoznacneji. Kazdy rval, ze conor jde bez obhajoby o pas LW. GSP po ctyrech letech sel o pas, ve vaze vys jako on. Co musim poznamenat, tak conor si alvareze nevybiral, o titul mel jit davno predtim s RDA, ktery se zranil a conor dostal Diaze, kde se samozrejme pak rozvinul pribeh, ktery nikdo necekal a cele to zbrzdil, obhajoba FW, dva fighty s Diazem, Floyd. Nikdo to Conorovi nemuze vycitat, proste mel prilezitost vydelat takove penize, na ktere si nesahne v MMA nikdo za dalsich deset let. Gsp na jeho miste by udelal to same. 

VP - Čtenář - 10.12.2017 v 18:37
Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

a sme zas u toho, GSP uvolnil pas - ergo frajer je, a predevsim - tvrdis ze to dela pro prachy - nedela. Nedela, tecka. Delal to kvuli vyzve, kvuli moznosti ziskat druhej pas, coz kalkul byl.

CMG to blokuje a akorat blbe zvani - ergo frajer neni. rezepsal jsem to vejs, opakovat se nebuu - reaguj me tam jestli chces - na jednotlivy body. Jo, Alvareze si nevybral, na druhou stranu, obhajobu featheru proti Aldovi nechtel ani nahodou, vymlouval se z ni jak jen to slo - fajt s RDA mel aspon nejakou pseudologiku (dobre, nemel zadnou, dostal to protoze dobre kouri dejne pero) - ale pak kdyz RDA padl a prisel Diaz - wtf? jeden zapas, druhej zapas - a stale drzel pas.

GSP ho aspon hned uvolnil. jinymi slovy - projevil respekt vuci zbytku divize. Rehor ma respekt jen vuci prachum.

A to samo o sobe staci k tomu, abych mel dostatecne jasnej obrazek o tom, jak hrozne fer a primej je ... tfuj ...

A vubec, davat do jedny vety GSP a Rehore je neuctivy vuci GSP ...

 

VP - Čtenář - 10.12.2017 v 18:49
Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

a vubec, jeste jedna vec k tomu kalkulu.

GSP za celou karieru obhajoval titul mnohokrat. Nekecal, nevybiral, nevymlouval se, bral toho kdo byl na rade.

Vyhraval pouze v oktagonu, nepotreboval k tomu psychicky deptat soupere mimo klec. Jasne, jejich problem - ale ja chci videt z obou stran nejlepsi moznej vykon, a ne vystresovanyho alvareze nebo zmatenyho alda.

A tohle GSP NIKDY nepotreboval.

Takze, pokud si na konec kariery chtel splnit SPORTOVNI sen, a cekal na vhodnou prilezitost, aby pak zcela ferove pas pustil a neblokoval dal divizi - ze mne zcela ok.

a znovu, srovnani s CMG je v tomhle pripade tak strasne mimo az hamba.

Pas je vzdy snazsi ziskat, nez udrzet. Nakonec, i ten GSP to ted ukazal - a timhle gestem na rozdil od rehore to aspon dava najevo.

Onko23 - Čtenář - 10.12.2017 v 20:08
Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Ahaa....zaujimave. A ked ti ja napisem s bohorovnou istotou, ze GSP sa vzdal pasu preto, ze mu je jasne, zeby v kazdom dalsom fighte VYHOREL, tak to je jako GOAT? Pretoze tak to vidim ja...ne ze je frajer a uvolnil pas, aby to neblokoval, ale preto, ze mu je jasne, ze uz zpasit nebude,lebo NECHCE. A Conor by aj zapasil, lebo je presvedceny, ze na tych typkov ma, ale nema zas motivaciu. Proste za 2 mega uz zapasit asi nebude. Ano, druha vec je, ze jako pri filozofii DÓ z bojovych umeni by mal, by bol teda na charakterovej urovni GSP...ale tak. Aldo tiez drzal titul cez rok... Myslim, ze sa to v najblizsej dobe rozluskne. Bud mu ho zoberu, alebo pojde zapasit. UFC si zavarilo samo, nech si to vyzere. Proste toto je hra "go in, get rich, go out" ci sa vam to paci, alebo nie a reci fcbk warriorz, ze Diaz je pan, ten je pan, lebo ma rad bitku jako taku a nerobi to pre prachy su uplne mimo.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

VP - Čtenář - 10.12.2017 v 20:53
Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

to neco meni? Chtel si splnit sen, udelal to - vyuzil k tomu situaci, ktera nenastala jeho vinou, a dokazal to - Bisping mu to nedal zadarmo a na podnose. ale je vysoce realny, ze by do toho nesel napr. proti Romerovi.

Na druhou stranu, hra se jak pises zmenila, a GSP dokazal porazit chlapa, kterej v ty zmeneny hre porad byl ve spicce a o vahu vejs - jasne, spis byl slabej sampion - ale stale sampion - a GSP ho porazil.

ahaa ..... zaujimave ... a co kdyz ti s totouz bohorovnosti povim, ze GSP ted bude cekat na sanci ve weltru, udrzovat se, a pak se ji zkusi chopit? muzes to vyloucit? dejme tomu, ze se dostane k titulu treba RDA nebo si dosad kohokoli, kdo je pro GSP dobrej match up (a podcenovat chlapa s jeho bilanci pri adoraci CMG je prinejmesim - vzhledem ke rozdilu v jejich komplexnosti - dost podivny).

Dokazes to na 100% vyloucit, ze k tomu nedojde? ze je to o tolik mene pravdepodobny, nez ze bude CMG obhajovat?

Takze ve finale zustava ten rozdil v tom, ze GSP titul proste pustil - a CMG ne.

mimochodem, kdyby prece CMG titul uvolnil, a pak za rok chtel titulak - kdyt mu dejna stejne okamzite da .... takze nejde ani o ty prachy, ktery by dostal bez ohledu na to jestli titul drzi nebo ne - proste je to hovadsky chovani. Nebot ani ten financni duvod k tomu nema - jenom svy nadego. a vic vedet o do hlavy mu videt vazne nepotrebuju.

Co se tyce toho, jak kdo vidi do hlavy:

1) CMG vidime do hlavy uplne stejne jako ty GSP. to ze ti jeho chovani imponuje, vypovida o tobe, to za nam imponuje chovani GSP vypovida o nas. preber si to jak chces. treba sme idealisti a ty pragmatik. a treba je to este uplne jinak ...

2) kadrovat lidi na facebookovy bojovniky, kdyz o nich nic sam nevis, a zaroven je jebat, za nic nevidi do hlavy CMG tak co ho kritizujou je ponekud .... mno, rekneme pokrytecke :). lezlo mi na nervy, kdyz lidi drbali ladu, ze v zivote nestal na tatami, presto ze s nim v mnoha ohledech nesouhlasim. A nemas anung, co delam nabo jsem delal ja, nebo treba mimo a dalsi. (a klidne priznam, mma sem nedelal nikdy, BJJ taky nikdy, ale standup hezkych par let ...)

BTW ani v jednom postu sem nerekl neco na zpusob diaz je pan, ani v jednom sem nerekl, ze by CMG prohral hned pri prvni obhajobe. Porad je to MMA a porad je nevyzpytatelny. Rekl sem - a za tim si stojim - ze by rozhodne o pas prisel vcelku rychle, a proto se tak vykrucuje, pac nechce riskovat tu aureolu moneymakera - von takovej Showtime taky jednu dobu vypadal uzasne, a jak se nasly diry v ty jeho hre - kde je ted. GSP je, kdyz nic jinyho, naprosto komplexni fighter. Poustet so do spekulaci kdo by koho a jak a blablablabla ... tsss realita je takova, ze CMG to neobhajuje, GSP ma davno odmakano. fakta.

Caidel to shrnul hezky v ramci statistiky.

Protoze kdyz nic jinyho - nebot vse ostatni je samozrejme subjektivni, stejne jako muj pucit, ze CMG je neblahy sobecka arognatni hovado - tak minimalne tato statistika je vserikajici.

Onko23 - Čtenář - 10.12.2017 v 22:58
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Nikde som nepisal konkretne k tebe. Je tu asi viac ludi, ktorym GSP imponuje. Proti tomu ja nic nemam, jeho kvality neznaznavam, ale na druhu stranu tvrdim, ze je naivne si to detsky vykreslovat a robit z neho hrdinu. Treba uznat, ze Count, ac ho mam rad bol ozaj slaby champ a bol tam suhrou nahod. GSP si to vymakal, o tom potom...ale treba aj nekriticky uznat, ze by si fakt s inym neskrtol. Jednoducho a strucne...nic nie jie ciernobiele, jak je to tu vykreslovane. CMG neni uplny kkt a GSP neni uplny hero. Slus a basta. Narazky na ffcbk warriorz sa mi nechce presne rozpisovat - v skratke:  niekto tu spominal mind games a zmateneho Alvareza, lebo zjavne neslo do hlavy, jak mohol prezit valku s Gaethjem a s Conorom sa zosypal. Je to jednoduche - Gaethje neni tak presny, neni tak tvrdy. K sile a rychlosti uderu, presnosti a pod. tu nebudeme viest diskusie. V tomto je Mekac fakt niekde inde. Ked ti neico hovoria isometricke tlaky, vies o com je rec. Alvarez je nervozny a zmateny vzdy, resp. tak posobi. Neviem, ci to bolo od teba, ale vyznelo to jak keby si clovek nevidel za nos.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

VP - Čtenář - 11.12.2017 v 08:22
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

takze jeste jednou, nebot se mi zda, ze jeden o voze a druhej a koze (a nevim, zda premisu ignorujes cilene, nebo to proste neumim vysvetlit) naposled:

1) debata zacala po te, co lada rejpal do GSP skr uvolneni pasu, pricemz CMG, kterej pas stale drzi a neobhajuje, a perovej drzel a neohajoval (a urcite si sam slysel - tusim to bylo na krvavym lokti - jak se sam vlastne povazuje stale i za sampa featheru), je pro nej nejspis neco jako superman a matka tereza dohromady.

2) na to jsem nejen ja reagoval tak, ze se mi zda VYRAZNE ferovejsi a sportovnejsi pas uvolnit a blbe nekecat, nezli ho neuvolnit a blbe kecat.

3) mas naprostou pravdu v tom, ze do hlavy nevidime zadnymu z nich, takze tim spis je pro me sympaticky gesto GSP, ze nekalkuluje s budoucnosti - co kdyby zvladl treba ziskat naraz jeste welter - ale proste to pousti. Na druhou stranu CMG to proste drzi a hraje si jinde zcela bezduvodne - respektive, ze svych sobeckych duvodu. nedela to pro prachy, ty by dostal tak jako tak. i ten titulak by dostal okamzite jen by dejne zavolal ze de do toho.

4) a protoze do hlavy nevidime zadnymu z nich, tak ja nevim, jestli v osobnim zivote GSP veceri peceny kotatka a rozjizdi deckam hummerem babovicky, zatimco CMG plete babcam na islandu svetriky a holandkejm migrantum vyrezava drevacky ...

5) a protoze nic z toho nevim tak pak - jo, je mi sympatickej a mam rad cloveka, kterej pusobi tak, jako GSP. jeho gesto povazuju z vyse uvedenych duvodu (nejenom v tomto, ale i v jinych postech jsem rozepisoval proc) za fer.

Na druhou stranu - vazne nesnasim cloveka, kterej se - jak hezky vystihl Caidel nize - chova 99% casu jako kokot. Poslouchej, me je srdecne u prdele, ze to dela pro prachy. Moralni integritu ma kazdej posazenou jinak, nekdo toci porno, nekdo je zmrd a zdime zamestnance, nekdo se proste chova jako totalni kunda (neni vulgarita, prezident ten termin zlegitimizoval :p). nevidim ANI JEDEN duvod, proc by se me to melo libit. Takze - nelibi se mi to a nemam ho rad.

6) a proto ani nepisu spekulace kdo by s kym by ... jedina vec na ktery trvam, je to, ze je nekomplexni (a davat jeho TD schopnosti do souvislosti s 21ti letym Hollowayem - kterej je ted uplne jinde - je radnej kus demamgogie) - a tudiz by pas rozhodne nedokazal obhajovat tak dlouho jako to dokazal GSP.

7) co se tyce "mind games" - jo, psal sem to ja. a opet se ti podarilo to zcela vytrhnout z kontextu - nebot jmeno Gaethje jsem nikde neuvedl a v ty souvislosti to ani nepsal. Psal jsem - a opet, myslim ze to je zrejmy - ze si CMG pomaha mimo ring. je problem tech ostatnich kluku, ze si s tim neporadi (jeste me rekni, ze counterpuncher Aldo, kdyz na CMG vybehl jak ranena svine, byl psychicky uplne vyrovnanej). Alvarez pusobi labilne vzdy - tady si zdalo ze jeste vic nez obvykle. to je samozrejme subjektivni dojem. fakt ale je - ale to je PREMISA o kterou mi de - ze CMG si tak pomaha, GSP to nedelal. tecka. k rozlozeni mych symptatii to opet prispiva vcelku jednoznacne. (btw nic sem nepsal o to, ze ma CMG srovnatelnej strike s Gaethje, vubec netusim, odkud si tohle vydedukoval - a o isometrickym cviceni byl historicky clanek dokonce i tady).

Kdyz tak nemas rad souzeni lidi, kdyz jim teda nevidime do hlavy - zkus necpat jinejm do palice svoje teze, kdyz nic takovyho nerekli.

8) prinos CMG mma v globale je diskutabilni, na ali akt sere, na odbory sere, popularitu dela sobe, sledovany jsou eventy jeho, plosne je to uplne jinak. jeho novy fans zajima on, na jiny eventy nekoukaj, nedej boze na jiny organizace. (a ja se uprime taky divam primarne na UFC, minimalne kvuli emocni angazovanisti - proste jinde neznam tolik fighteru, aby me to stalo za ten sledovaci cas).

Takze nakolik pomohl mma ukaze az cas (a dle myho soudu mma rozhodne vic pomohla i histerka ronda).

9) timhle postem koncim, nechci se zbytecne dohadovat o hovne. mam duvody proc mam rad GSP, mam duvody proc nemam rad CMG. Obhajit je dokazu v psany forme nejlip jak umim, realna debata by to asi spravila lip, ale s tim nic nenadelame. Nemas nic, cim bys moh moje mineni zmenit. tudiz - porad za me plati - to co ti imponuje, nejvic vypovida  o tobe samym (a pusobis na me dlouhodobe - to ze sem driv nepsal neznamena, ze diskuze nectu - vcelku rozumne, takze to u tebe vnimam spis jako opozici z principu o oblibenyho fightera. u ladi je to z myho pohledu o fous smutnejsi :))

Onko23 - Čtenář - 11.12.2017 v 09:16
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Ale ja ti to nevyvraciam :D Ja len celkom nerozumiem tej adoracii tu zopar vytycenych fighterov ako napr. GSP a Fedor, aj napriek tvojej vycerpavajucej argumentacii. Je to fajn, super, nikdy som netvrdil, ze mi neni Fedo, alebo GSP sympaticky, ale neadorujem ho. CMG som fakt fandil a mal ho rad, ale jak som pisal inde, koks a love ho dojebali. Skoda. Stale vsak mam rad jeho styl zapasenia. To k Hollowayovi...si myslis, ze sa CMG neposunul? Chapem, ze zem nikdy neukazal, ale kazdy ma svoju dominantu, ktoru si chce presadit. Takze moze, ale nemusi to byt demagogia. CMG zapasil aj na BJJ nogi turnajoch. A napr. aj CMG ma pristup k mma tak jak aj GSP, teda vnima to viac ako martial art nez sport. Takze nikomu svoje sympatie nestrkam do palice a jeho nevyvraciam, ale co teda nechapem je absolutnost. Ale OK, beriem, ze to tak vnimas. Ja totiz ten trashtalk vnimam uplne inak a nie ako zakeractvo, alebo nieco podle. Proste hlava bola a vzdy bude aj viac ako 50% fyzickeho boja. Napr. aj Bisping je hodne slusny trashtalker a tiez sa svojim sposobom vyhybal silnym superom a to vam nevadi? K Eddiemu- verim, ze ani keby to mal Eddie v hlave v poho, neustoji s Conorom 2 kola ale s Gaethjem kludne zasa 3. Je to totiz uplne ine a vyrojili sa presne debaty o tomto a akokeby si nikto nechcel pripustit, ze ten zapas bol ina liga. Dokonca sa vyrojili konspiracie o tom, ci to mohlo byt zaplatene. Btw. novy hrdina tu moze byt Ortega, ktoremu ide o pas len preto, aby mal vacsi dosah na charitu pre deti...samozrejme trosku sarkasticky som si rypol ;) 


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 11.12.2017 v 11:46
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Bod 3.

jaký morální kredit pořád, GSP by to udělal úplně stejně, dostat za zápas 100 míčů. DO prdele ukaž mi, kde je sport o morálce, je to job a fighteři nezápasí jen proto, že je to baví, ale že je to živí. Prostě Conor se posunul marketingově někde a hledat motivaci v něčem, kde dostaneš zaplaceno 10 krát méně je těžké Ty by jsis nechal sáhnout na peníze v práci o detetinásobek? Jen kvůli dobru a morálu. To je naprostý pokrytectví a mnoho lidí by za 100 míčů dělalo neuvěřitlný věci.

a když přejdu k bodu 5 a 8....... kde píšeš, že noví fans sledují jen kCOnora a zbytek tohoto sportu je nezajímá, tak je to nesmysl. Conorovy zápasy nadchnou jeho stylem, kouknou na ně, pak uslyší o turnaji XFN a jdou tam, protože chtějí vidět event i live, vezmou kámoše, co ani neviděli zápasy Conora a pak to jde dál. Jak jsi k tomu přišel ty? Já se mrkl na zápasy REEM, líbilo se mi to, pak jsem přešel až na turnaje a nyní chodím vše live, jezdím na UFC. Kurva kolik sklaních fans dělá moudrých a live nikdy na ničem nebyli, kolik z Vás si platí UFC fight pass. Vsadil ych se, že nikdo. Prostě i začátečníci začínají sdílet věci kolem MMA a nikdo o tom neměl páru. A nahrnulo se toho za poslední roky díky Conorovi. Když jsem začal sledovat UFC, tak to nikoho nezajímalo nějaký GSP a ostatní maníci v takové míře.

Nemluvím o tom , kolik to díky němu láka sponzorů, firem, které se k tomu chtějí nabalit. Zvedá to kredit bojovníku celkově. Vemola, mraky ostaních zápasníku, promoterů ti řekne, že chtějí více takových COnorů a že ten člověk v globále tento sport zpopularizoval jako nikdo.

6 bod ....COnor se nezlepšuje, není zápas od zápasu lepší? Za půl roku se naučit takto boxing, kde boxeři kteří se tomu věnují celý život dostali mnohem větší melty? Jasně, Floyd mohl jet na půl plynu, ale pořád je to nej boxer všech dob. To jsou argumenty, které si vyberš a jdou ti na ruku, ale nikdo Hollowayovi nedá 100 míču, tak si jede obhajoby a nikdo nestojí o jeho moneyfight. Kdyby GSP, Holloway dostali takovou ponůku, myslíš, že by na to nesáhli? V tvém vidění světa by řekli pardon kluci, mě nejde o peníze, budu si obhajovat? Tomu sám nevěříš.

7 bod ...kritizovat trashtalk v bojových sportech mi příjde úplně k smíchu, u Bispinga a Diaze je to teda v pořádku? Nikdy jsem tady neslyšel, že by někdo na ty dva v této souvislosti nadával a COnor je najednou nula a trashtalk mu vyhrává zápas. Každý to ví a každý si nechá vlézt do hlavy. Alvarez co? Co rána to šel k zemi, tak o čem se bavíme.

V posledním bodě mi je Conor u prdele, ale argumenty tipu, GSP je morál, který se vzdal pásu aby neblokoval divizi. Co to je za morál, předem věděl, že sebere výplatu, počkal na příležitost, kdy byl na trůnu Bisping, s nikým jiným zápasit nechtěl, koho mu nabídli a přesně věděl už ři podpisu smluvy, že ji nedodrží a po tom fightu odejde a vyhne se obhajobě s Whittakerem. Přesto si tu klauzuli dá, aby mu ten zápas UFC dalo. Za mě to není morální gesto, pouze vychcanost. Ale já mu to nevyčítám, vždyť je to vždy o love a ně že GSP šel zápasit kvůli samurajským hodnotám.

Conor jestli vzbuzuje svým divadlem negativní reklamu na některý fans, tak pořád to dělá dobře, protože i negativní reklama je reklama. Když ala odborníci, kteří sledují bojové sporty x let na tom vidí něco špatného, že trash talk, promo neodmyslitelně patří k bojovým sportům a neuznají to, tak to nechápu. Ještě dva roky tu byly kecy, ti zápasníci dostávají málo, hrozný jak je někdo platí. Každý promotér, organizátor turnaje ti řekne, tak proto něco kurva dělejte, napromujte zápas, nikdy to nepříjde samo. A vyčitat neustále něco ve smyslu neobhajuje, brzdí něco, to je prostě těžké, když se dostaneš na úroven sta milionáře. Taky by jsi nešel makat z pozice generálního ředitele na pozici uklízečky jen proto, že tě to baví nebo nechceš dělat nemorální rozhodnutí.

Onko23 - Čtenář - 11.12.2017 v 13:59
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Pozri, ono to kludne moze byt aj recovou barierou. Uuuplne v poho. Proste Aldo chudak, nejde mu ta anglina, GSP tiez priznal, ze sice anglicky OK, ale ist improvizacne trash talk proti niekomu, kto je native speaker je "samovrazda". K tomu boxu...ked bol Floyd vs Conor, co sam som odsudzoval, ale aj tak som si to pozrel a dufal som, ze Floyd ho ukonci poriadne, tak som myslel, ze OK, ulet, zarobil si. A ejhle....zrazu chce boxovat Aldo, Cyborg, Ngannou, Miocic a ktovi kto este. UFC otvara "diviziu" boxu a budu fusovat aj do boxu. K MW division....ako sam nechapem, preco davali Bispingovi taky voraz....ako OK, najviac zapasov, velky pan, nikdy si nic nevymrdzoval, UFC sa mu odplatilo....ale ten navrat GSPho uplne mimo. Presne vedel, co chce a ide spravit a myslim, ze sa to aj minulo ucinku... Sam asi encakal tak "male" cisla 800tis. oproti minulemu roku v NY 1,3mil. Dalsia vec, ci Conor taha vseobecne publikum,alebo iba jeho fans...a ktory fighter ano? JJ? Ronda? GSP? Vzdy cisla narastli iba na ten konkretny event...a potom padli na "normal". Bohuzial som nevidel graf, kdeby sa spravil nejaky median a tieto "abnormalitky" sa osekali a videli sme trend. A ktej moralnej cistote...nevidel som, zeby sa Fedor odosobnil od svojho zvrhleho brata napr., alebo zeby sa dal do tvrdeho sporu s Kadyrovom kvoli detskym mma zapasom. Spor s Finkelchteinom radsej tiez neriesil a odisiel inam... A ked sa tu pise o hodnotach....nevsmol som si, ze by som v gymoch postretal zrovna jadrovych fyzikov a aspirantov na Nobelovku za mier. Priznajme si, ze tento sport taha s prepacenim jednoduchsich ludi, vagabundov, bitkarov, chuliganov...ono totiz kazdy rozumny clovek pri pomysleni na CTE si to asi rozmysli. A ku generacii, netajil som sa tu uz tym, ze nie som najmladsi...mam 36 rokov a stale trenujem, aj s mladymi a vidim, co nam chodi a jaku to ma volu sa niekam dostat, resp. udrzat.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Caidel - Administrátor - 11.12.2017 v 14:32
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Nechci se v tom vrtat, ale co přesně myslíš tím, že Fedor proti Kadyrovi nic nedělal. Fedor se proti dětským zápasům Kadyrova dost razantně ozval - a čirou náhodou mu hned druhý den nato někdo zmlátil dceru. Tak nevím co přesně bys víc chtěl. 

fedo - Čtenář - 11.12.2017 v 14:51
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Onko a tiež tuším Fedor hovoril aj o bráchovi že to nieje na kostolnom poriadku... 

Onko23 - Čtenář - 11.12.2017 v 15:32
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

preto som pisal o tvrdom spore a odsudeni. Ne naznaceni, ze to asi Ok nebude. Proste dcera to schytala a stacilo to na to, aby bolo ticho /co teda ale nezazlievam/. Brachu distancoval az po Alexovom interview a kydoch o ludoch z jeho okolia, nedistancoval sa od neho hend po dokazani nasilneho cinu. Btw. ten bude zapasit teraz 16. decembra v Akhmate. Tiez sa v tom vrtat nemam chut...ale proste som len raz a zasa chcel ukazat, ze myticke bytosti a superhrdinovia ziju len v komixoch.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Onko23 - Čtenář - 10.12.2017 v 20:00
Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

tak jak tu pisete o CMG a jeho spravani....paci sa mi, jak kazdemu vidite do hlavy. Kraasne ste si tu GSPho zglorifikovali a spravili z neho hrdinu. Vieme o tom prd. Chalan sa drzal vo forme, lebo cakal na vhodny okamzik.....puzzle zapadlo aj UFC - spravili v podstate superfight a navyse "dali na poriadok" MW diviziu. Parada. McGregor je kkt, dojebal sa koksom a prachy nezvladol, ale mysliet si ze zem alebo TDD ma nulovu je ta ista naivita, jak ked tu niekto pisal o zbabelosti mma fighterov. Treba si pozriet zapas s Hollowayom, kedy ho krasasne bez sily dostal x krat na zem. Ferguson by mal isto mensiu sancu jak Khabib. Ale ten ma presne tu istu jednodimenzionalnu hru, ktoru tu niekto pri CMG hanil....a fight zacina na nohach. Takze. Navyse ani jeho zem neni nijak presvedciva. Horcher to drzal dlho, Johnson detto. Proste je zbytocne sa tu hadat o tom, kto co...nikto z nas to nevie a treba si priznat, ze hra sa zasa posunula o kus dalej, co je vidiet aj napr. na Aldovi a sam GSP si je toho na 100% vedomy. Myslim, ze aj Wonderboy, ktory ustal Woodleyho, alebo Masvidal, ktory vstaval pri Maiovi by s GSPm nemali vopred prehrany fight.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

mimo - Čtenář - 10.12.2017 v 21:24
Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

U mňa osobne je  názor na CMG  o subjektivnom pocite. Neriešim jeho hypoteticke zápasy. Ale áno, fighter to je excelentný  a svojim spôsobom spropagoval mma a aj ten kto nepozná mma pozná Conora, no neviem či jeho posledné excesy sú pozitívnou reklamou. GSP si neglorifikujem, len mi je jeho prístup sympatickejsi, ale znova, je to môj osobný názor. A to že jeho zápas bol aj o prachoch,  veď je profík.... 

mimo - Čtenář - 10.12.2017 v 21:29
Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

.... A ešte,. Mma som začal vnímať a sledovať vďaka takým  borcom ako GSP.... 

malylada87 - Čtenář - 11.12.2017 v 00:30
Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

To si nemyslím, trashtalk patří k bojovým sportům odjakživa a jako skalní fanoušek, tak jako já víš, že je to pouze divadlo. Coor vždy po každém zápase svůj respekt k soupeři ukazuje. I Karlos Vemola, třeba i ten Novotný řekne, že zápasníci jsou povinní odpromovat svůj zápas, aby jsi zaplnil halu nebo si sáhl na zajímavé zápasy. 

Je logické, že jsi začínal na GSP, pokud to sleduješ deset let, já se taky k tomu dostal přes REEMA a je logické, že mladší generace nebo kdo se bude chtít k tomuto sportu jako my dostat, tak ten bod byl Conr Mcgregor, každá doba má své leadery.

Ještě pod Caidelem to rozvijím více...

Caidel - Administrátor - 11.12.2017 v 07:45
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Čistě filosofická otázka: Když se někdo 99% času (před zápasem) chová jako kokot a pět minut po fightu nesmírně uctivě, je to tak, že je ve skutečnosti skromný a uctivý a kokota jenom hraje, nebo je to tak, že je to kokot a po zápase hraje v kleci pět minut toho uctivého? :)

mimo - Čtenář - 11.12.2017 v 09:19
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Presne ..... Ale áno nejaký trashtalk v medziach je znesiteľný , no vliezať niekomu do hlavy urážkami , vulgárnym správaním , a po zápase sa chovať ako otočený o 180 stupňov je také šašovské . 

malylada87 - Čtenář - 11.12.2017 v 15:11
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Ja nevím, ale 95% fighterů, lidí kteří se v tomto pohybují řeknou, že co je před zápasem, to je hra a že to bere každý tak važné mi přijde blbost.

mimo - Čtenář - 10.12.2017 v 18:05
Re: Re: .. - Odpovědět
 

Jedna vec je riešiť, čo by keby, druhá, či by mal šancu a chuť sa vrátiť a to hneď do strednej vahovky a čeliť iným borcom, alebo do welteru. Ďalšia vec je, že pri  návrate  dostal hneď titulak. Ale to už je viac menej otázka na Bieleho.

Caidel - Administrátor - 10.12.2017 v 19:55
GSP vs. MCG - Odpovědět
 

No, vzhledem k tomu, že GSP za sebou má legendární kariéru a MCG je spíše taková kometa nebo bolid a jestli se vůbec vrátí k MMA, to je tak 50/50, tak by pro kontext neškodilo pár čísel (z FightMatrix).

GSP je pochopitelně nejlepší velter v historii MMA a shodou okolností je teď také matematicky považován za GOATa celkově.

Oproti tomu Conor McGregor je v lehké váze teprve šestnáctý nejdůležitější fighter v historii, v pérové váze sedmý nejdůležitější fighter v historii a co se týká GOAT diskuze (tedy napříč vahami), tam ještě není ani v žebříčku 35 TOP borců. Prostě vyhrát devět UFC zápasů v období pěti let je slušné, ale v historickém kontextu ne až zas tak zásadní. Pokud jde o čísla a ne marketingový hype.

A upřímně - je snad někdo (dokonce i v kategorii Conorvých skalních fanoušků), kdo si myslí, že se Conor vrátí do UFC a třeba pětkrát obhájí svůj titul? :) (nejde ani o to, jestli by to dokázal, ale jestli by to vůbec chtěl).

Onko23 - Čtenář - 10.12.2017 v 20:14
Re: GSP vs. MCG - Odpovědět
 

tu ale abosulutne nejde o jakesi GOAT a pod. V kazdej dobe nejaky bol a neskor bol smaznuty bud niekym, alebo sam sebou vid Aldo, res. Jones. Na Silvu tiez nikto, kto sa tomu nejaku dobu venuje nezabudne. MM tiez sa neda vymazat...hoc neni oblubeny. Ale Conor spravil nezmazatelnu ciaru v inom....v popularite a hlavne platoch. Chlapci by suchali nohami pri desiatkach tisicoch dolarov doteraz nebyt jeho. Kdeby hosi brali takmer mega za zapas. Mozna pride GOAT era Ngannoua, nastupuje "Blessed" era atd. Ronda sa neda povazovat za fenomen hoci sa cely zivot vyhybala Cyborg...? Proste co je GOAT? Velky pocet obhajob? Blbost....


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Caidel - Administrátor - 10.12.2017 v 21:16
Re: Re: GSP vs. MCG - Odpovědět
 

Dost si odporuješ. GOAT je právě přesně to, co po tobě zbyde, až skončíš s kariérou - o tom, co jsi dokázal v kleci a ano, zrovna počet obhajob v tom hraje naprosto zásadní roli :) Každý časem prohraje, to není až tak podstatné. Jasně, protože porovnáváš napříč vahami, je to taková veselá subjektivní diskuze, ale je to přesně o tom, co uděláš v kleci, ne kolik prodáš triček. 

Conor rozhodně zahýbal trhem, finačně to posunul jinam (za což mu za ostatní borce obrovský dík), popularitou ovšem posunul především jenom sebe - MMA jako takové vlastně ani ne. A pokud ano, je vůbec otázka, zda nutně tím správným směrem. 

Ale v kleci, v kleci má sice výborné výkony, ale prostě nic tak mimořádného. Je šampionem, to už ale byla spousta lidí před ním :) Viz. ty statistiky. 

Moc hezky to řekl třeba Max Holloway, když mu Joe Rogan teď po obhajobě s Aldem v kleci říkal: Hele, jsi nejlepší pérová váha všech dob a Holloway mu řekl: To jsi se zbláznil, ne? Já sice porazil Alda teď, ale on vládl divizi osm let, takže jestli se mu chci vyrovnat, musím uvažovat v podobných číslech a můžeme si o tom promluvit za pár let (abstrahováno od toho, že má díky té 11 zápasové sérii už hodně odpracováno už teď, ale pořád je to něco jiného).

Proto je taky Holloway v historických tabulkách v pérové váze už dávno před McGregorem. Protože McGregor prostě v UFC v téhle váze porazil sedm lidí, zatímco Holloway jich porazil už 15 a to i s jednou obhajobou (a Alda si dal dvakrát, navíc dvakrát naprosto jasně, třináctivteřinové KO je sice super, ale o výkonnosti to vypovídá daleko méně, než tříkolová demolice). 

Caidel - Administrátor - 10.12.2017 v 21:25
Re: Re: Re: GSP vs. MCG - Odpovědět
 

Ještě tedy dovětek: Obecně se v diskuzích GOAT objevují vlastně jen čtyři jména. Jsou to GSP, Anderson Silva, José Aldo a Fedor Emelianenko. Co mají všichni čtyři společného? Mnohaleté vlády nad svými divizemi a rekordní šnůry obhajob. 

Z novodobých jmen by se dali uvažovat vlastně především Jon Jones, ale ten si to zatím posral sám moc brzy a Demetrious Johnson, který trpí na relativní slabost divize, takže holt svou šnůru a vládu bude muset udělat o něco delší než ostatní, aby se prosadil. 

Koukám, že dost vysoko jsou taky Chris Weidman a Frankie Edgar, těm se teď ale bude skóre navyšovat dost problematicky (pokud tedy Frankie neurve titul). 

 

Onko23 - Čtenář - 10.12.2017 v 23:18
Re: Re: Re: Re: GSP vs. MCG - Odpovědět
 

Vobec si neodporujem. Statisticky sa tu mozme hrat na co chceme....ale jak vieme, statistika je jak podprda - oboje dvoje skresluje skutocnost. Statistika nedokaze pokryt tu dynamiku. Ine je vladnut v ziaciatkoch sportu, kedy sa bije par ludi medzi sebou, je tam par talentov a ine v dobe najvacsieho rozkvetu, novych treningovych metod a celkovo oborvskeho posunu v technike atd. Fedor...OK, super...ale kedy. A GOAT je Greatest of ALL Times....cize to je diskutabilne, lebo teraz, v present time ho smaznul aj Maldonado. DETTO napr. BJ Penn. Chapeme sa, co chcem povedat? Ze hoc ty povazujes pocet obhajob a fightmetrix za meritko GOATu, iny, vratane ne to neberie tak jednoznacne. MM je tiez GOAT FLW ale preco? Ta divizia je slaba....a sam sa jedoznacne vyhyba fightu s TJom. Za mna by napr. GOAT mohol byt aj DC...hoci tam nejaky tien menom JJ je. Pre mna je to irelevantne. Ale asi sa zhodneme, ze ked sa povie Perosh, Schaub, alebo co...nikto nevie, ale ked sa povie Lidell, Belfort, Rutten, alebo aj CMG, Ronda....nie si v meritkach GOAT nikto, ale zanechali v mma hlboku brazdu, ked to tak mam abstraktne povedat. A to je to, co tu nechcete uznat....a co ma sere. Hrate sa tu na moralnych hrdinov typu Fedor, GSP, to aaaano a potom trashtalker a koksova hlava fuuuuj. A pritom na kazdom sa najde poskvrna. A navyse nikto z nas fakt nevie, ci Mekac chce ozaj len looove, alebo sa vyhyba a opacne ci GSP to robil cisto zo "sportoveho" hladiska a motivacie


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Caidel - Administrátor - 10.12.2017 v 23:48
Re: Re: Re: Re: Re: GSP vs. MCG - Odpovědět
 

Hele, GOAT diskuze mají rámec daný poměrně přesně. To, že ty ho nerespektuješ a taháš do toho jiné nesouvisející věci, to je zas věc jiná.

malylada87 - Čtenář - 11.12.2017 v 00:38
Re: Re: Re: GSP vs. MCG - Odpovědět
 

Tak nesouhlasím s tím, že COnor posunul pouze se be nebo nepřivedl větší masu, než kdokoli jiný. Vemola to někde říkal, že je takových Conorů třeba více, aby se o tom sportu už jen mluvilo, přináší to peníze jemu, ostatním a láka to sponzory.

Možná bojové sporty sleduji kratší dobu než ty, ale za deset let co to sleduji já, žádný bojovník nedokázal tento sport takto rozšířit nebo jej takhle zpopularizovat. Najednou se mě začínají známí ptát, co ten Conor a podobně, jen se zajímají o jeho jméno, jeho zapasy a zároveň si ucelují obrazek, co to asi MMA je. Objíždím skoro všechny turnaje v ČR a najednou tito lidé chtějí vidět nějaký fight na živo a vezmou svý kámoše. Prostě za poslední dva roky vnímam přátele na soiálních sítích, jak likují přízpěvky spojené s MMA a to do té doby prostě nebylo.

Tuhle prostě fight matrix nezměří. Ten načíta body, jak obhajuješ, jakou uděláš sérku, hodnotí obtížnost soupeřu, či postavení v žebříčku a je to zavádějíi. Srovnávat výkonosti borců před deseti let, jejich připravenost nyní. Délka kariéry, počty zápasů. Prostě hraje tady plno neměřitelných faktorů. 

Caidel - Administrátor - 11.12.2017 v 07:51
Re: Re: Re: Re: GSP vs. MCG - Odpovědět
 

Dobrá, nepopírám že v tvé sociální bublině může být MMA díky Conorovi poněkud zpopularizováno, takže jsme v ČR získali třeba pár stovek nových potenciálních fanoušků.

Suchá řeč čísel (hehe), nicméně naznačuje, že v USA se díky Conorovi žádný boom nekoná. UFC turnaje mají víceméně konstantní sledovanost i na Fox Sports i na PPV už tak dva tři roky. Jo, Conor udělá megaakci, ale bez něj to spadne zase jen na nějaké minimum jako vždycky. Conor přitáhne lidi co jinak MMA nesledují (tenhle talent už v minulosti pár lidí typu Liddell mělo), ale ti lidi u sledování nezůstanou, zase odejdou. Ronda to uměla taky.

(A to se nechci pouštět do diskuzí na téma jaké přesně lidi přitáhne osobnost Conorova typu - posměšně řečeno to taky mohou být ti, co "trénují UFC" a pak akorát někde na ulici napadají jiné lidi, protože zkoksovaný Conor si taky může dělat co chce, což tedy nedík :))

malylada87 - Čtenář - 11.12.2017 v 11:15
Re: Re: Re: Re: Re: GSP vs. MCG - Odpovědět
 

Kolik z Vás si platíte Fight pass by mě zajímalo nebo PPV prodeje? Všichni to většinou sosají ze streamu a podobně, z nova sportu. Nebavím se pouze sledovaností, ale kolik lidí najednou začalo sledovat MMA i okrajově. Nikdy takový boom prostě nebyl a nebavím se o tvrdém jádru fans ala odborníků jako my. 

Caidel - Administrátor - 11.12.2017 v 07:54
Re: Re: Re: Re: GSP vs. MCG - Odpovědět
 

To, že to finančně rozhýbal a ostatním přinesl víc peněz, to je ovšem jeho nezpochybnitelný přínos (což jsem sám zmiňoval už výše) a za to mu rozhodně hodně vděčný sem. To ale bude v jeho kariéře nejspíš jen taková poznámka pod čarou, i když je to paradoxně asi nejdůležitější co kdy udělal, ten zbytek jsou takový legrácky do trivie.

Hescores - Čtenář - 11.12.2017 v 12:04
Dobrá diskuze - Odpovědět
 

Tak za mě velký respekt VP a (tradičně již) Caidelovi, za to, jak se tu pokusili argumentačně obhájit postoj respektu vůči GSP a nerespektu vůči CMG. Je potřeba říct, že ta celá debata je trošku ustřelená a nemůže mít nějaký relevantní výsledek, protože názory jsou prostě dány a o své pravdě obecně nikdo nikoho moc nepřesvěčí. To že tady ML pravidelně adoruje CMG, kdy hlavním argumentem je, že CMG aspoň přizná že mu jde jen o prachy (wtf?!), a současně haní největší legendy, jako Fedora nebo nyní DSP, je už klasika. Je to docela škoda, protože se o ten sport evidentně dost zajímá (tzn. věnuje tomu dost času) a trošku nadhled nebo reálný pohled by mu svědčil lépe. Onko vím, že je názorově blízky Láďovi, možná jen tak neustřeluje. 

Obecně to možná bude trošku v určitém smyslu střet generací. Já jsem už ten pokročilejší věk (ne zas tolik), ale myslím, že jistý respekt k nějakým tradičním hodnotám se nám ze světa pomalu ale jistě vytrácí a celá naše civilizace se přehoupla přes vrchol a míří do prdele. Minimálně část té mladší generace tento proces nevnímá a bere to tak, že čím větší freak akce, tím víc to je kůl a tím víc to stojí za pozornost a za schválení. U těchto lidí s tradičními hodnotami, které jsou pro některé z lediska fightů prezentovány jistou pokorou, jako je vidět u GSP nebo fedora, neuspějete. Dokud se kluci jako CMG každej tejden někde veřejně nevyserou na stůl s tím, že pro prachy přeci udělaj všechno, tak se s touhle mladší generací ne úplně domluvíš. Dneska jsem někde četl, že si nějakej idiot (youtuber) zabetonoval hlavu do mikrovlnky. Pět hasičů ho z hoho za veřejný prachy vyřezávalo, ale druhej den měli sledovanost 3 mio. Jak by řekl ML, dělaj to přeci pro prachy a veřejně to přiznávaj, takže je to ok. Já si to nemyslím, no.

GSP nikdy nebyl úplně můj šálek čaje, ale pokud se zde vede debata o jeho uvolnění titulu, tak je to určitě spíš na potlesk než na hejty od Ládi. A celá ta debata okolo toho je úplně zbytečně květnatá a o ničem. GSP dostal šanci dát si to o titul se šampionem o váhu výš, na ten fight se připravil a zcela přesvědčivě jej vyhrál. Následně se titulu zřekl, protože kvůli jeho hájení do téhle akce nešel. Nic víc, nic míň. Howgh. Diskutovat tady po tak poměrně přesvědčivém vítězství o tom, že by ho jiní z divize dali je podle mě mimo mísu. Určitě by se ani při obhajobách nijak nezratil. Jen to prostě nechtěl absolvovat, tak ten titul pustil. Co by vlastě kurva mohl udělat líp (?). 

A CMG sice přitáhl do toho sportu nějaký prachy, ale pořád tak nějak nechápu, co z toho my fans vlastně máme? Tenhle dotaz jsem tu Láďovi už opakovaně položil a nikdy jsem na něj nedostal odpověď. Uznávám, že CMG i u mě vzbuzuje vysoké emoce, což je vlastně asi podstata fandění čemukoliv, ale základ té mojí emoce spočívá v očekávání, kdy už mu konečně nějakej adekvátní soupeř pořádně zavře hubu. Téhle emoce se ale asi bohužel nedočkám, protože CMG nikdy neobhajuje. Někde to před nedávnem řekl nějakej irskej fighter, že CMG nikdy a nikde neobhajoval. A tak to zůstane. Představa, že by si to dal s Nurmagomedovem je snad pro nás všechny mimo, ne? Si představte, jak by kluci jako Láďa trpěli, až by se ozývaly ty duté pumlíče do Connorovi hlavy, až by ho KN zalehl:-)

Jinak myslím, že pokud nám bude mladá generace vyrůstat s takovými vzory (protože teď už můžeme čekat jen dalšího dementa, kterej CMG trumfne), tak potěž. Vynadat starýmu dědkovi v tramvaji a ještě mu u toho podrazit hůl, sráčovi, bude to nejvíc kůl. Takže tleskejme Connorovi, že se umí chovat jako prase a plivejme na ty, co se umí chovat slušně. Je to určitě cesta správným směrem. Teď jsem koukal na Ngannoua a možná se (snad) rodí nová hvězda, které není slušné chování cizí.

hezký den všem

PS: A sorry za ten trochu filosofický tón

malylada87 - Čtenář - 11.12.2017 v 13:10
Re: Dobrá diskuze - Odpovědět
 

Kámo, ja absolutně uznávám hodnoty o kterých mluvíš, jen nevidím mezi COnorem a GSP velký rozdíl v jedné věci, nebudu do toho tahat trash talk, který k tomuto sportu neodmyslitelně patřil a patří historicky k bojovým sportům. Prostě obou jde o peníze a ne morální kredit. Já jsem jen upozornil na rozdíl, jakým to oba prezentují a debata se stočila do jiných zákoutí. Vůbec do toho nemíchám morálku, Conor mamon dává najevo okatě a na plnou hubu, bez zástěrky a mě jen vadí adorace GSPho, kterému šlo od počátku o tom samé, ale zastíra to jako ve stylu českého politika. Toď celé a jestli se tu bavíme o nějakému nerespektu k legendám z mé strany, tak to není nerespekt, pouze poukazuji na překnaném uctívání těchto legend. Mohu se pak bavit o tom samém jako nerespektu kvality umění Conora.

Pokud se bavíme o odevzdání pasů a srovnávání s Conorem, tak jde o odlišné věci, prostě vědět, že už nikdy nenastoupím, tak nemá důvod ho držet a vyvaroval se spekulacím a tlačence do vyjádření, co dalšího z jeho strany bude následovat. Tak prostě položil pás. Conor pás neodevzdá, protože chce aktivně ještě zápasit, samozřejmě domluvit zápas se zápasníkem, který bral 100 melounu v zápase není jednoduché, ale z několika zdroju se i vyjádřil, že v příštím roce obhajovat chce.

Conor chtěl zaútočit na přepis historie, stát se dvoudivizní champ, on mohl za to, že RDA se pět zranil? Kdyby to nenastalo, tak celá situace nevznikne. UFC řeklo půjdeš ptoti Diazovi, o na to kývl, opět za to může? Dostal lekci a poprve si v UFC vyřval zápas, byl snad vyjímka? Nikdy si žádný zápasník neřekl o nějaký zápas? Ten dostal v odvetě, cimž zbrzdil divizi, ale neviděl bych vinu jen v něm. Samozřejmě se těmito zápasy začaly dít přepálenosti výplat a z Conra se stal specifický marketingový produkt. Pořád nevím, proč jej podcenuješ, soupeře které porazil jsou mimo mísu? Alvarez je mimo mísu a po zápase s Gaetjem zase frajer? 

Strašně me fascinuje, jak si každý hoňka nad Khabibem. Koho porazil on, řekni mi tři TOP jména? RDA v té době nebyl v TOP 5. Mluví se o jednodimanziálním stylu Conora a co Khabib? Naposledy předvedl otřesný postoj a každý zápas začíná na nohách. Podívej se na jeho bilanci před vstupem do UFC a podívej se na sherdog jeho soupeřů, naprosto umělá bilance a jestli měli jeho soupeři silně pozitivní bilanci, tak možná dva. Zranění, dlouhé pauzy, to vše hraje roli.

Tak to už je role, jako se promuje, někomu se to líbit může, někomu né. Pořád je to reklama tomuto sportu, která zafungovala dovedla do toho sportu mraky prostředků. I když je to přes čáru, tak pořád mě především zajíma co předvede v kleci a i nefanoušek Conora se musí v jeho zápasech bavit, pokud není pokrytec.

Hescores - Čtenář - 11.12.2017 v 13:34
Re: Re: Dobrá diskuze - Odpovědět
 

Láďo ale to přeci není o uctívání těchto legend, ale o uctívání určitých hodnot nebo o respektu k nim. CMG je určitě špičkový fighter, ale když šel nahoru, tak stíhal čtyři zápasy za rok? Hlavní heslo bylo I will be there like I always em there. A teď tu máme dva tituly, ke kterým se prosprintoval a rok bez jakékoliv obhajoby. Co je na tom srovnatelného s GSP? Kde je od něho nějaký respekt k těm fighterům, vůči kterým Connor vždycky řval, aby repsketovali hlavně jeho? Když mě uškrtí Diaz, hned chci odvetu. Když dám Aldovi KO, tak odvetu seru. Takhle by se dalo pokračovat donekonečna. A u GSPho podle mě zbytečně řešíš něco, co k řešení není. On se podle mě prostě vzdal titulu, což je asi v jeho situaci bezesporu správný krok, ať už to udělal z jakéhokoliv důvodu či motivace. Jestli Ty mu vidíš do hlavy, že jako na to kouká stejně jako Connor, a že ze sebe jako dělá nějakýho slušňáka, tak já mu do hlavy nevidím. Ale i kdyby to v tý hlavě měl nastaveno stejně jako Connor (což si myslím, že nemá), tak narozdíl od Connora se v 90% situací nechová jako krypl. Takže prvotně je úplně zbytečný jeho postup nějak (negativně) hodnotit, protože je naprosto na místě a odůvodnitelný. A ta diskuze se zde evidentně strhla zejména proto, že se to snažíš navíc nějak shodit Ty, jako zbožný uctívač Connora, kde na všechno platí argument, že Connor je sice sráč, ale aspoň se k tomu přizná. Což je za mě dost zvláštní argumentace. Protože podle ní pak stačí vždycky přiznat, že jseš hajzl a tím je vše smazáno a můžeš se chovat jako prase. Kdyby se všichni ve společnosti chovali podle takového pravidla, kam by ta splečnost podle Tebe spěla? To je možná to, co se tu diskutující v reakci na Tvůj comment snaží říct.

Hescores - Čtenář - 11.12.2017 v 13:41
Re: Re: Dobrá diskuze - Odpovědět
 

A mezi náma, CMG může třeba klidně KN porazit, i když tady bych se opravdu hodně divil. Ale celé to je o tom, že když che CMG pořád do světa vyřvávat, že kraluje dvěma divizím, tak by skutečně místo keců mohl jít, a nějaký ten pás konečně obhájit. U takového zápasu bych se skutečně bavil, přiznávám. Namísto toho poslouchám kecy, co by kdyby.

malylada87 - Čtenář - 11.12.2017 v 15:15
Re: Re: Re: Dobrá diskuze - Odpovědět
 

No můj názor je ten, že kdyby se do této situace dostal kterýkoli jiný fighter i GSP, bude to stejně tak brzdit a zvolil by stejnou cestu vzhledem k těm penězům, co COnor za zápas Diaz 2 a Floydem dostal. Vsadil bych body, že by nebyl fighter, který by do saskarny s Floydem nesel :) . Nganou chce najednou Joshuu, Aldo chce boxova, Cyborg, Diaz si zažádali o licence. Myslím, že tu moc lidi má růžové brýle, ale kdokoli by dokázal se vyhypovat tak jako Conor, tak by udelal to same.

Hescores - Čtenář - 11.12.2017 v 16:17
Re: Re: Re: Re: Dobrá diskuze - Odpovědět
 

Ale jo, tady se už celkem i shodneme Láďo. Já jen opatrně říkám, že vše by mělo mít nějakou hranici, mez a ne vždy musí výhradně platit, že účel světí prostředky.  

fedo - Čtenář - 11.12.2017 v 13:45
Re: Dobrá diskuze - Odpovědět
 

Hescores trafil si kliniec po hlavičke :)  Opäť veľká vďaka Caidel, tradične super čítanie. 

mimo - Čtenář - 11.12.2017 v 14:21
Re: Dobrá diskuze - Odpovědět
 

Lepšie by som to nenapísal.Rešpekt a slušne správanie sa vytrácajú ako maslo a vajcia z predvianočných pultov. A stret názorovych postojov bude asi naozaj generačným problémom. Viď u nás doma syn preferuje CMG a ja s ním.... nesúhlasím. 

alykfate357 - Čtenář - 11.12.2017 v 14:30
GSP - CMG - Odpovědět
 

tak hlavně je to v prvé řadě byznys. GSP se vrátil, posoudil kvalitu nabízeného zápasu a cítil šanci, vydělal, vyhrál a nejen zdravotně teď, ale asi ani do budoucna tušil, že by to ani zde a ani níž nemuselo vyjít. Vzdal se, za mě respekt. CMG drží tituly víc než rok, chyba není na straně CMG, ale na straně DW a UFC, když to dovolí, může to využít. Mám to snažší než mnozí fans zde, tohle sleduji cca 6 let, ale box více než 15 let a tam jsem se naučil mnohé. Neobhajuješ, když nehceš a federace tě nenutí. poslední případ, Adonis Stevenson se 4 roky vyhybá povinné obhajobě u nejstarší organizace WBC a vše je ok. V tom je UFC ještě silně pozadu:) (vtip). Ale hodnota CMG spočívla v marketingu UFC a hlavně - podle mě DW věděl, že chce vstoupit do profiboxu a díky CMG toho dosáhnul. A nej marketer je Floyd, kterej si jako důchodce vybral největší moneyball z UFC, o kterým jasně věděl, že v boxu na něj nikdy mít nebude, ale jako produkt ho skvěle prodá, a tak se stalo. Důchodce ho zbil a dělal si s ním co chtěl a FM se rozhodl, že to bude x kol a podle jeho not to šlo. Ale CMG přistálo na účtu 100mega, už se zřejmě nevrátí, ale DW je ještě pořád dokáže využít k prodeji. CMG už nikdy zápasit nebude a popkud ano, tak jen za gigapeníze, který mu ale DW dát nebude chtít. Snad tak za 3-4 roky... jak jsem řekl, je to jen a jen byznys, tady není pro morál místo, nasauješ svý zdraví a za to chces peníze... někdo si umí říct, nekdo je spokojenej s tím co má...

Robajz - Čtenář - 11.12.2017 v 20:48
Conor - Odpovědět
 

Já tu nebudu psát takový slohovky jako všichni, ale musím napsat ke Conorovi. Pro mě přínos nulový, jako vzor dětem a dalším potencionálním bojovníkům, nebo už i jen hobíkům, dětem co nebudou jen sedět u Tv, Pc, flákat se nekde na ulici, tak ten je naprosto nulový. Neumím si představit, že se budou moje děti takto chovat, protože pro ně bude Mekáč vzorem. T vole jasný, každý vše dělá pro peníze, ale spadnout takhle dolů.....hele pro mě je to nicka, atk jako Jones, to prostě nejsou vzory pro děti. Nepamatuji se na nějaký problém, nebo nevhodné chovani GSP, asi tak.

malylada87 - Čtenář - 12.12.2017 v 00:38
Re: Conor - Odpovědět
 

Tak samozřejmě by měl sport spojovat morální hodnoty, i když tomu tak chybí v každém sportu. Nicméně si nemyslím, že by děti měly sledovat MMA a bojové sporty.

Robajz - Čtenář - 12.12.2017 v 06:22
Re: Re: Conor - Odpovědět
 

Ale no tak, takže když někdo v 10ti letech začne chodit na bojový sport, tak se nebude koukat na svoje idoly?? Jestli jdeš na fotbal, volejbal nebo gala mma, je úplně jedno, pořád se tam někdo může chovat jako kokot a nekdo půjde příkladem a přitáhne další k tomu sportu. Ale jestli je tam rodiče dají, protože ty vole v tom sportu vydělaš ranec peněz, tak je to špatně.  

Onko23 - Čtenář - 12.12.2017 v 08:06
Re: Re: Re: Conor - Odpovědět
 

no jo no....mma v 10tich rokoch....tak to parada. To tak mozno v USA maju take programy a je fakt, ze tam to fici cez rozne skupiny, od rozkysnutych kancelarskych krys, cez amaterov k profikom az po tie deti. Ale aj ked sa to vola mma realne to v skupinach mimo amaterov a profikov s tym nema moc spolocne. Ja si myslim, ze 10 rokov je stale malo...dokonca na "obyc" karate bola odjakziva podmienka 8 rokov minimalne a ne na plnokontaktny sport. Aspon do puberty na cas.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

fedo - Čtenář - 12.12.2017 v 09:24
Re: Re: Re: Re: Conor - Odpovědět
 

Úplne bežne v USA dávajú deti v 5 rokoch na karate, taekwondo a iné. Je to tam normálny trend už hádam 15 rokov. Berú to úplne normálne. Takže morálka by mala byť podstatná časť i keď v momentálnych časoch je pre veľa ľudí skôr na smiech. Onko, nik tu z napr. Fedora alebo GSP nerobí hrdinov, ale určite pre vývoj športu je pozitívnejšie, keď ich správanie je slúšné. Neviem kto všetko z diskutérov tu má deti, ale dobre viete, ako ľahko je dieťa ovplyvniteľné. Kolega v práci, dlhodobý karate týpek chodí aj súťažne si občas pozrie MMA a povedal že odkedy je tam Mc Faggot, má viac času, lebo diane okolo svetovej MMA ho prestáva zaujímať. Odkedy to povedal, zistil som že Faggot má niečo do seba :). Ja mám rovnaký názor ako on, na druhej strane sa snažím chápať ľudí čo majú radi šaškovanie za $...

Onko23 - Čtenář - 12.12.2017 v 10:33
Re: Re: Re: Re: Re: Conor - Odpovědět
 

Ano Fedo, ten trend je aj u nas. Ale ako pisem, s tym,ci onym to nema moc spolocne a uprimne za mna neviem, ci je to moc dobre. V tom veku by sa malo dieta venovat vseobecnemu pohybovemu rozvoju, nie sa "specializovat" na karate a ine. Sam viem, ako som ako 8 rocne decko trpol na znacke pri tisickach gyaku a na prvu sutaz som sa dostal po 5 rokoch drillu. Lenze kto je to dnes schopny a ochotny absovovat, chyba trpezlivost, vola a prisposobuju sa tomu aj gymy (detske kutiky, rodicovske kutiky, dzavot v dojo) takze nie je to len McFaggot, ale taka je doba. Chyba disciplina, respekt, lebo rodic si dovoli skakat trenerovi "do roboty" pocas treningu. Bol som aj v USA a ako pisem, je to sice detske mma, ale je to forma hry, pohyb nez ozajstne mma. A s tym casom...to hadam nie, ved nie je nic jednoduchsie, ako jeho proma a zapasy vynechat. Taka ko futbalovy fanusik nemusi pozerat na zapasy timu, ktoremu nefandi predsa.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

fedo - Čtenář - 12.12.2017 v 11:13
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Conor - Odpovědět
 

Onko z môjho pohľadu  súhlasím s tebou.  Keď som tam žil, tak kamarát brával syna na taekwondo, pár krát som bol s ním, lebo to bol čas, kedy sme sa mohli stretnúť. Telocvičňa super ako to tam býva, deti tam "trénovali" naozaj ako deti čo bolo v poriadku, len ten význam bol v tom, že odložiť dieťa po práci. Pred prihlásením tam bolo kopec podpisovačiek a právnych vecí, aby v prípade zranenia bol inštruktor v pohode. Na druhej strane je to lepšie ako sedieť pred bedňou a sledovať TV pre deti. Ako píšeš, všestranný vývoj formou hry by bol lepší. Ale pre mňa je asi podstatné to, že ak má spoločnosť napredovať zdravo, vzor by mal byť "zdravý". Deti hľadajú vzor a na to sa asi zabúda. Veď športové súperenie má byť hlavne o tom, že i keď sa  svet rozdeľuje a rozchádza,  tak šport spája aj "rozhádané" krajiny, náboženstvá". Morálne hodnoty by v športe mali byť na poprednom mieste. 

Onko23 - Čtenář - 12.12.2017 v 13:05
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Conor - Odpovědět
 

Jako fakt? Sport spaja rozhadane krajiny? Ono by to tak v alternativnom vesmire a utopickej civilizacii asi malo byt. Ale holt rusky dopingovy skandal (ten odhaleny) ukazuje inak, hasterenie medzi judistami a zapasnikmi Iranu a Izraelu tiez hovori o inom. Bohuzial je to tak a doba, za ktorou sa priznam aj ja, ze mi je smutno sa uz nevrati a myslim, ze Conora by som vedel dietatu (nie uplne malemu) vysvetlit skor, ako politicke hasterenie v sporte (hoc aj to, preco dieta z jednej federacie nemoze sutazit na sutazi ineho zvazu a to doma). Aj ked asi ideal by bol tako ako pri GSP nic nevysvetlovat.. Ale to je utopia.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

mimo - Čtenář - 12.12.2017 v 10:24
Re: Re: Re: Re: Conor - Odpovědět
 

Deti a bojové športy ....Svojho času keď som začínal s karate - goju-ryu / kriste- už je to 35 rokov .../ tak na tréningoch nebolo mladších karatistov ako 12-13 rokov . Dnes kamarátovi na tréningy chodia aj drobci - 5-6 ročný... Pokiaľ viem , tak napríklad v TN v Laugariciu , alebo v OFA majú programy pre deti   . Ono véééľmi záleží na prístupe a tréningu , ktorý by mal byť pri tých najmenších viac menej vedený hravou formou . V našom karate klube / píšem našom , ale karate sa už nevenujem , ale v rámci ich tréningov a ich priestorov sa venujeme MMA- kde nevychovávame fighterov , trénujeme len tak - pre radosť .../ takéhoto výborného trénera majú - venuje sa tým najmenším drobcom . Tréningy sú tu vedené takým rodinným štýlom , kde v hladisku sedí počas tréningov kopec rodičov / nič také - odložím decko a idem si po svojom / . A dnes v kumite súťažia už 8 ročné deti a niekedy to sú celkom ostré zápasy . A k tým rôznym skupinám trénujúcim MMA - ale ono to funguje aj v naších končinách - na jednej strane ozajstný fighteri , potom hobíci .......a ľudia , čo si chcú zlepšiť kondičku, schudnúť / a vtedy to je naozaj o ničom ....viem o čom píšem pár sa pokúša "trénovať" i u nás / . A ešte jeden postreh - za mojej "éry" sa na tréningoch viac bazírovalo aj na etike a na tú bol "sensei" fakt ras , dnes sa etika všeobecne / a to nielen v karate / "nenosí"

Onko23 - Čtenář - 12.12.2017 v 10:38
Re: Re: Re: Re: Re: Conor - Odpovědět
 

Ano, nenosi, ale preco? Pisal som vyssie, aj ked tebe sa to asi paci,a le za mna rodic nema co na treningu robit, ak netrenuje sam. Za dalsie...cim mensie deti, tym hravejsia forma a male decko ti nebude v tichosti disciplinovane trenovat 1,5 hodiny a to co sa takto "nauci", uz potom v starsom veku tazko odnaucis. Ze sa nema bavit, behat, robit si co chce a nebodaj, ak sa trener dozvie o nekalych aktivitach mimo dojo riesi to aj na treningu. Tie casy su nenavratne prec a my to nezmenime. Viem to, ak taky chces byt, zostat, budes mat prazdnu telocvicnu. A kumite tak malych deti sa mi bridi. Nie je tam taka kontrola, koordinacia o kazeni este nie vobec dobrej techniky sa bavit nemusime. Je to des. To nie je gymnastika, kde sa v 20ke uz konci.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

mimo - Čtenář - 12.12.2017 v 11:59
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Conor - Odpovědět
 

Inak- nepísal som, že by sa mi kumite detí pozdávalo , len som písal fakty. K tým rodičom na tréningu nemám až tak vyhradený názor . Ono , to že sú rodičia vtiahnutí určitou formu do tréningového procesu má aj klady aj zápory . A ktým tréningom tých najmenších - áno dá sa s tebou súhlasiť , deti do určitého veku majú obmedzenú pozornosť - neudržích ju na viac ako 30-40 minút .V takom veku ide viac menej o získavanie všeobecnej koordinácie , štipku disciplíny - v podstate by malo ísť hlavne o predprípravu . A máš pravdu aj v tej kvalite techniky - viem že doba je iná / nevyplakávam nad dobou dávno zašlou / . Dnes sa viac naháňa zápasenie a technike sa venujú len pred páskovaním a tiež máš pravdu v tom , že karatistov - a to aj u nás nad 18 -20 rokov nevidíš / ale aj preto , že odchádzajú z malého mesta do škôl za prácou ./ Tá doba , keď sa donekonečna opakovalo cuky , age-uge , soto-uke , chodilo sa zenkucu-dahsi a shiko-dachi  a všetko sa to preletalo sklapovačkami a kľikami na hánkách je preč - i keď malo to niečo do seba / i keď vďaka tej monotónnosti by dnes bola telocvičňa prázdna / Ale aj to ako sa tréner zaujímal o zverencov mimo dojo / správanie , výsledky v škole malo niečo do seba.

mimo - Čtenář - 12.12.2017 v 12:18
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Conor - Odpovědět
 

Trošku doplním - k tým karatistom nad 20 rokov - veľa ich z klubu odchádza a ....málo kto z nich si v iných mestách nájde nový klub - proste a jednoducho skončia - to sa týka hlavne menších miest - neviem ako to je vo väčších .

Doorn - Čtenář - 12.12.2017 v 18:53
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Conor - Odpovědět
 

Já začínal s kumite u shotokanu v 10ti letech. Ještě ten rok jsem vyhrál republiku. Byl jsem v te době v nejlepším klubu v ČR. V podstatě každý z těch, co jezdil na turnaje byl mistr ČR. Ligu družstev naši muži vyhráli 10× za sebou, já za starší žáky a dorost 3× za sebou, náš starší dorost taky nepamatuju, že by někdy nevyhrál družstva. A všichni jsme začínali s kumite okolo 8-10 roků, všichni jsme měli disciplínu a brali to vážně. Takže bych netvrdil, že je lepší začínat později. Brali jsme to jako sport a byli jsme v tom dobří. Občas k nám přišel na trenink někdo s černým páskem, přes 20 roků, takový ten typ co bere karate vážněji, piluje techniku, určitě i začal s kumite později. No a dopadlo to tak, že vždycky dostal nařezáno od kluků, co byli o pět roků mladší. Pak už se neukázal. 

mimo - Čtenář - 13.12.2017 v 13:34
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Conor - Odpovědět
 

Svojho času bolo Slovensko baštou goju ryiu a Čechy shotokanu - čím to bolo ? V Čechách malo karate dlhšiu tradíciu a "prvý "karatisti boli shotokanisti . Na Slovensku vziklo krate niekde na začiatku 70-tych rokov a ustaním komisie goju ryu .Ale zvláštne . keď som bol na ZVS v Kromerizi - tam sa cvičilo goju ryu . To len tak , k tým štýlom karate v CSSR 

Robajz - Čtenář - 12.12.2017 v 12:59
Re: Re: Re: Re: Conor - Odpovědět
 

Já psal bojový sporty celkově ne jen mma, ale to je celkem jedno. Děti to je psáno klidně i na věk 15-18, ne jen 5-12, třeba. Pokud vim, tak u malých dětí se začíná celkovým rozvojem, nic jednostranného a určitě nezabaviš děti 1,5h drilem.....vše formou her a zábavy, záleží na trenérovi, jestli to dělá aby vychoval slušné lidi, nebo bojovnika co půjde co nejdříve do zápasu a odvede mu něco do kapsy za treninky, manažera. Protože to je dnes v každém sportu, rodiče chtějí mít brzy doma Conora, Joshuu, Jágra, Nedvěda, snad mi rozumíš jak to myslim. Tohle už je jen přidána hodnota, toho, že dělám sport, ale jak mě od mala rodiče, trenér, budou tlačit díky hvězdám ala Conor, tak to je konec.

Robajz - Čtenář - 13.12.2017 v 13:16
Re: Re: Re: Re: Conor - Odpovědět
 

Tak v Kolíně se koná 1.ročník grapplingového turnaje dětí od 5 do 15 let, jen pro info.

VP - Čtenář - 14.12.2017 v 16:28
Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

slíbil jsem nic dál nekomentovat, tak se aspoň podělím:

z Bloody Elbow - Chael Sonnnen a jeho postoj, se kterým se já osobně ztotožňuju.

“There’s only two options, and we’ve seen guys do it the other way,” Sonnen said. “Here’s one option, and this is what most dirtbags in the business do — and for good reason. They have 12 months to defend a title before you’re going to be stripped. You have 12 months of headlines, 12 months of photo opportunities, 12 months of walking around, building that visual of that title over your shoulder, 12 months of talk, collecting sponsorship dollars, and stopping an entire division in its tracks!”

“Or you have the second option, which is what Georges did, and I don’t remember a guy ever doing it this quickly. He comes out, he goes ‘You know what? I thought twice about it. I thought I was a middleweight.’ For whatever reason — ‘I don’t love the size, I don’t love that it slowed me down a little bit’ — whatever it was he felt in there, he goes ‘I’m not going to do it anymore.’

“Instead of holding you up, instead of collecting my sponsorships, getting my media opportunities, and stopping a division for a calendar year? I’m going to turn it over right now and let the boys go on with it. That was a cool thing to do!”

Sonnen doesn’t think St-Pierre went out there with the purpose to “fool” people and “hand-pick” an easy opponent before walking away again. In fact, many thought Bisping was a bad match up for GSP, especially after a four year layoff, but he pulled it off and joined elite company as a two-division champ.

“So many people have come out and said how wrong this was, and he never should’ve come in the first place. I’m not really sure where that comes in. First off, it was a monumental fight, did monumental business. It was very meaningful. It was an extremely big achievement,” Sonnen said.

“I don’t think he came in an intended to fool anybody, as much as ‘look, it’s a little bit of an experiment for me too. I want to try this. I believe in myself. But at my age, and at this point in my career, I am only committed to achieving this one time. I then hope to go back and do it again.’

“As soon he had that hope gone, or said ‘look, I want to be in a different weight class, or retire’ or whatever Geoges wants to do, instead of jamming everything up for an extended period of time, like everybody else would’ve done — collected that money, kept that belt around him, gone on Sports Center, cut the interviews and lived the life — he gave it back.

“That was the right thing to do, and that’s the way that story should be told.”

jo, jsem si naprosto jistej ze GSP to pro prachy fakt nedelal a stejni nejsou :).

Onko, jen takove drobné rejpnutí - znaznamel jsem v tvým postoji jistou ambivalenci, tak mě tvrdíš, jak jsou teda více méně stejní a pro prachy blabla, abys pak napsal, že CMG bys musel synovi vysvětlovat, a ideální stav je s GSP, tekrýho vysvětlovat nemusíš? kdyt o tom celým byla ta debata, ne o adoraci :) neber prosím ve zlým, praštilo mě to do očí :).

malylada87 - Čtenář - 14.12.2017 v 21:57
Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

mmm tak sni dál v pohádkovém světě....

jaccob - Čtenář - 15.12.2017 v 08:40
Re: Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

moc nechápu Láďo, tohle jsou chaelova slova, a pokud někdo říká věci tak jak jsou tak je to v tomhle sportu Chael, myslím si že zrovna takhle zkušený člověk s vazbami na jednotlivé fightery má daleko lepší přehled o těchto věcech než ty. Mi přijde že máš na něco názor, a místo abys respektoval skutečnost že většina lidí má tady názor jiný, tak považuješ všechny za naivní snílky co posílaj prachy nigerisjkým princům po emailu :D. Mi přijde že nepřiznáš chybu ani kdyby to řekl sám "velký" CMG. 

malylada87 - Čtenář - 15.12.2017 v 17:47
Re: Re: Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

Ty vymazi, ja nehonoruji Conora, celá debata vznikla nad tím, že se velebí GSP do nebes a jde mu o love stejně jako Conorovi, nic více.

Já vyjádření borců, kteří odešli z UFC do Bellatoru docela beru s rezervou, neboť někdy v jejich slovech cítím jen zhrzenost po tom, co byli "nechtění" v UFC

jaccob - Čtenář - 16.12.2017 v 12:40
Re: Re: Re: Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

sonnen byl nechtěný v UFC? :D ok, nemá smysl s tebou o tom mluvit :D

malylada87 - Čtenář - 16.12.2017 v 17:08
Re: Re: Re: Re: Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

A ne? Je to sypac a po druhem nalezu a stopce mu uz UFC nenabidlo kontrakt. Tak si radeji svy poznamky usetri

Onko23 - Čtenář - 15.12.2017 v 13:18
Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

VP fakt si to nepochopil, jak som to myslel? A ake by to vysvetlenie bolo? To, ze to jeden zakryva a druhy nie nerobi medzi nimi rozdiel. Aj ked ja tvrdit mozem cokolvek, ako aj oni a kde je pravda tiez vedia len oni. No ja si myslim tak, ako som pisal. Za ten fight dostal 4 nasobok svojej najvacsej vyplaty ktoru mal za zapas. Avsak v ponimani PPV to uz take terno nebolo (k miestnym moralistom a poslednym rytierom MayMac spravil 4,8 mil PPV iba v S Amerike - viem, hnusna to skazena krajina, to preto iba tam tak vela) a aj vdaka kolitide a vsetkym tym aspektom to zas zabalil. A dalsia vec je, ze mozna on aj fakt je "samuraj" a veri tomu, a nemal nic take za potreby...ale bohuzial Danaherov rozhovor naznacil nieco ine. Takze ziadna ambivalencia....a ja som nenarazal na rozdiel medzi cistym a neposkvrnenym GSPm a druhym skazenym Mac, ale ze sa to tu zbytocne preziva...hoci ja stale verim, ze nic nie je cierno biele, cize ani jeden, ani druhy nie je striktne taky, ako sa to tu tak nejak prezentuje. Snad som sa teraz trosku jasnejsie vyjardil.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

VP - Čtenář - 15.12.2017 v 15:03
Re: Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

Spíš mám pocit, že ty nechceš pochopit, že celou dobu ta debata nebyla v obecný rovině - kam to tlačíš ty - ale o významu toho gesta - uvolnění pásu. Chael vcelku jasně vystihl, proč pás držet je výhodnější a co to s sebou přináší, a čeho se tím pádem GSP vzdal. Nic víc, nic míň - fakta. žádnej rytíř na bílým koni. k tomu gestu se prosím vyjádři, pokud chceš, ne pořád dokola, kolik na tom zarobil atd ... protože to gesto samo  o sobě dělá rozdíl.

A jedinej důvod, proč chtěl Bispinga, je ten, že si na něj věřil - jasný, logický, nikdo to nezpochybňuje, ale motivace nebyla ty prachy, ale možnost pásu v jiný váhovce - touha po historickým zápisu. Páč prachy = to co říkal Chael, a toho se dobrovolně vzdal.

Nakonec, ruku na srdce, GSP se svou popularitou v Kanadě, s možností třeba u filmu (scéna z Cpt. Amerika 2 patří mezi mé nejoblíběnější :)) atd by prachy dokázal vyvařit i jinak, a 100 mega jako CMG za Mayweathera nedostal :).

.

.

.

tati, proč se ten Conor chová jak takovej kokot.

No, víš, chlapče, za prvé, nemluv sprostě, no a von to asi nebude takovej prašivec, ale prostě dělá to kvůli penězům, aby jich vydělal co nejvíc.

tak to jo, takže tati, tím pádem když se budu chovat stejně, abych taky tak vydělal, budeš ma mě pyšnej? tím pádem je kvůli prachům omluvitelný vše?

noooooooo ..... (doplň si sám, já bych na toho svýho pyšnej nebyl. a když se tady leckdo ohání tím věkem, je mi mladistvých 39 a zažil sem toho vcelku dost abych byl nějak extra naivní ... na druhou stranu těžko můžeš věřit nějakejm hodnotám nebo ideám a zaráz obhajovat bezbřehej ekonomickej pragmatismus padni komu padni jako to dělá Laďa. to se prostě neslučuje. Nejde o to "černá bílá" - de o to, že ty principy sou protichůdný. Samozřejmě, můžeš plout někde v těch vlnách uprostřed, kde tohle je ještě v pohodě, ale do tohohle už bych nešel - nic proti tomu - ale pak není možný se ohánět zastáváním nějakých hodnot. Vím, tys to nepsal, takže spíš jen z principu. Jo, a btw. já mám hnusný a zkažený spojený stát rád :) fakt rád :) což je opět principielní otázka mýho vrozenýho konzervatismu versus evropskej postbolševismus - a samozřejmě se mi nelíbí kam státy směřujou  posledních 10 let ... ale to bysme zabíhali úplně jinam, a to bych vážně nerad - takže na toto téma určitě nehodlám nijak reagovat :))

souhlasím, že se to zbytečně přetřásá, ale mě prostě vadí bagatelizace toho gesta, který svoji pozitivní hodnotu má.

Erm, omlouvám se za další slohovku ....:)

Onko23 - Čtenář - 15.12.2017 v 22:39
Re: Re: Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

Tak vidis, tu ambivalenciu badame obaja :D Jak mozes zastavat take hodnoty a a "obdivovat" Ju Es end Ej :D :D Kde vsetko sa riesi cez prachy, hnusna kapitalistika krajina. No to gesto....to je prave to. Tebe sa paci asi to, ze to spravil v podstate hned, ked nie rychlo...a ja zas si myslim, ze ine mu nai neostavalo. Mal v zmluvne zaviazanu obhajobu a ked mu samemu bolo jasne, ze sa mu do toho nechce, tak by natahovanim dalsich 11 mesiacov len sam poskvrnil svoju "legacy" aj svojich fans. Cize ked mu bolo jasne, ze konci...tak bola blbost to natahovat. Chapes...  A k tomu vysvetleniu....skor by som to tahal k tomu, ze okrem toho, ze je dobry fighter, tak aj obchodnik a snazi sa zvysit si tym svoju cenu...a defacto aj inych. V konecnom dosledku to neni uplny kkt typu Ronda, alebo Joanna, ktora tvrdi kravoviny a zhadzuje vsetku zlc na inych. Asi tak nejak.... Ale tym myslim este minule excesy.....od okamihu MayMac uz to nesledujem a je mi u prdele. Ale "insulty" na Mendesa, RDA, Stephensa ma bavili....a aj niektore provokacie Alda. Po Eddiem to slo do hajzlu. A btw. Sonnen je tiez jeden z top trashtalkerov v historii a to ti neva :D a mimo ine, trepe dost kktiny aj neoverene gossipy, aby sa zviditelnil...a to nehovorim o jeho predanom zapase s Ortizom :D


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

VP - Čtenář - 16.12.2017 v 11:51
Re: Re: Re: Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

ad ambivalence ... ja věřím, žes to pochopil a jen rejpeš, takže nekomentuju :)

ad legacy ... noooo - kdyt ja tady celou dobu pisu, ze ten rozdil vnimam tak, ze mu nejde o ty prachy ale o sportovni odkaz - a ze proto si mimo jine vybral bispinga ... a proto pas uvolnil, i kdyz by finance bylo pro nej lepsi ho drzet (jak to psal ten sonnen) .... ze by koncezus? :)

s tim trashtalkem to mam asi tak, jak to psal tusim mimo ... proste nesmi to jit pres caru, kterou ma samozrejme kazdej nastavenou subjektivne jinak. takze Chael me vcelku dost bavil (kdyz si vzpomes na ten seznam podminek prodlouzeni smlouvy nebo k cemu to bylo, ufuf to byla jizda :)) myslim, ze na jeho uroven trash talku se uz nikdo nikdy nedohrabe, pac byl predevsim vtipnej - Bisping ke konci kariery v zasade taky, ze zacatku me jeho trashtalk vadil, pak mi prislo ze ho tak jaksi vypiloval :) u CMG me ten trashtalk vadil dycky ... ale o tohle mi tady nejde, reagoval jsem fakt jen kvuli tomu uvoleni pasu od GSP. 

Ja bych treba rad videl CMG proti nekomu jako je Askren - myslím, že takovy retezeni nema v ty divizi asi ani Khabib (myslim, netvrdim, ze je to tak na 100%) - a hrozne, ale fakt hrozne bych chtel videt odvetu s Maxem - asi vic nez cokoli jinyho. mysleno co se CMG tyce, jinak mam samozrejme spoustu dalsich dream matchu .... a sere me, ze se asi niceho podobnyho nedockam.

hele, a co se tyce toho "byt totalni kkt" - ze me to byla asi jen ta Ronda - a popravde, po ty strasny melte co dostala od lvice me ji bylo dokonce lito - to si asi ani nezaslouzila :)

Majco - Čtenář - 16.12.2017 v 00:33
Re: Re: Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

Niekto si zabudol zobrať lieky...

Caidel - Administrátor - 15.12.2017 v 15:29
Re: Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

Formální poznámka: Zrovna dnes vyšly oficiální čísla od Showtime a severoamerické prodeje MayMac PPV činí 4,3 milionu, což znamená, že to nepokořilo May-Pacquiao rekord (4,6).

VP - Čtenář - 15.12.2017 v 15:34
Re: Re: Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

tak .... já myslím, že je každýmu jasný, kdo primárně ty čísla dělal a táhl ... nakonec proto Floyd dostal to co dostal, že jo :) easy money za easy fight, stejný prachy třeba za GGG by ho sakra bolely :)

sám jsem zvědavej, pokud dojde na Manny vs CMG, jaký ty čísla budou, to řekne trošku víc ...

malylada87 - Čtenář - 15.12.2017 v 17:52
Re: Re: Re: Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

Hmm kdyby tam nastoupil s GGG, tak jsou čísla čtvrtinové, ani ne, to neukazuje power COnora? Druhé největší PPV? V UFC netrhl nikdo vyšší. Tak nevím, jestli tvůj sarkasmus je na místě.

malylada87 - Čtenář - 15.12.2017 v 17:53
Re: Re: Re: Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

GSP s Bispingem se ke COnorovým PPV mohou jen božně vzhlížet....

Nexter92 - Čtenář - 15.12.2017 v 18:49
Re: Re: Re: Re: Re: Chael mi mluví z duše - Odpovědět
 

Nechcu bejt hnusnej, ale přesně ty a tvý názory na Conora jsou důvodem proč jsem radši už ani nechodím a konkrétně tebe nečtu už vůbec... Dřív dokud jsi nebyl vydělanej z McOcasa, tak jsem s tebou milionkrát souhlasil, ale ty tvoje dnešní názory na jeho osobu jsou mi k blití..