přihlásit trvale
Nová registrace
Rory MacDonald podepsal s Bellatorem

Rory MacDonald podepsal s Bellatorem

přečteno: 2224×
29.08.2016 v 11:57 | Autor: Caidel
diskuse: 4×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Během pátečního televizního přenosu turnaje Bellator 160 na Spike TV bylo oficiálně potvrzeno to, o čem se již několik dní mluvilo jako o hotové věci: „Rudý král“ Rory MacDonald (18-4 MMA, 9-4 UFC) podepsal přestup do Bellatoru. MacDonaldovi je teprve sedmadvacet let a po ukončení kariéry týmového kolegy Georgese St. Pierra byl považován za nejlepšího kanadského bojovníka současnosti.

V UFC končí po šestiletém působení během něhož vyhrál devět zápasy a čtyři zápasy prohrál a v časech největší slávy (2014) byl světovou dvojkou - má z té doby také výhru nad úřadujícím šampionem Tyronem Woodleym. Osudnou překážkou v UFC se mu ale stal bývalý šampion Robbie Lawler jenž mu ze čtyř UFC porážek uštědřil hned dvě - jednu těsnou bodovou a jedno TKO v pátém kole a nedovolil mu tak získat titul velterové váhy. Bitvy s Lawlerem se na MacDonaldovi podle všeho také drobátko podepsaly a MacDonald je odnesl hodně pošramoceným nosem který ho trápí doteď (jak bylo zjevné i v jeho poslední nelichotivé porážce s nynějším vyzyvatelem Stephenem Thompsonem). Jeho souboj s Lawlerem na UFC 189 byl ale prakticky jednomyslně vyhlášen zápasem roku. 

MacDonald byl nyní světovou jedenáctkou velterové váhy a ambicemi zkusit volný trh se netajil - od Bellatoru dostal údajně lepší nabídku (ačkoli její podrobnosti zatím neznáme) a UFC jí nehodlalo dorovnat. Přichází do Bellatoru za podobných okolností jako Benson Henderson - tedy jako špičkový borec, nad jehož aktuální formou se ale vznáší otazníky a kterému k úplnému vrcholu už přece jen možná krůček schází. MacDonald je jinak v Kanadě vcelku populární, ale mezi opravdu oblíbené borce nikdy nepatřil, může za to jeho zřejmě jeho osobnost často označovaná fanoušky za „psychopatickou“ :) Klidný MacDonald většinou postrádá jakoukoli mimiku (ovšem jinak než stoikové Fedor či Gunnar Nelson) a lidem tak často připomíná masového vraha :) Mírně vtipné na tom je, že MacDonald označil za důležité faktory svého přestupu jednak sponzory a jednak „nudu v UFC.“ - Pod vládou Reeboku totiž podle něj všichni vypadají stejně, nástupy jsou stejné, trenky stejné a zkrátka všichni vypadají jak roboti - žádná osobnost. Přitom právě MacDonald bývá často označován za robota bez osobnosti :) a měl i individuální smlouvu s Reebokem. Přístup Bellatoru, jenž se snaží dělat „šou“ mu prý bude vyhovovat víc. Uvidíme. 

Bellator ho pravděpodobně použije jako klíčovou figuru k expanzi do Kanady, je zde také značná šance, že MacDonald dostane rovnou titulový zápas proti Koreshkovovi (a celkově má prý pár zjaímavých možností pro další rozvoj kariéry - objevila se například spekulace o zapůjčení do Rizinu). Nebude to ale úplně hned: MacDonald už potvrdil úmysl opět si doléčit nos a k Bellator debutu se tak chystá až nejdříve na jaře 2017. 

MacDonald jinak v UFC poslední dobou pobíral mezi 50 - 60 tisíci dolarů jako základní plat (dvojnásobek při výhře), podmínky od Bellatoru jsou tedy pravdpodobně hodně zajímavé. Bellator má tedy nyní dva (nebo tři podle toho jak počítáme Hendersona) zástupce ve světové patnáctce a podepsáním MacDonalda podstatně posílili divizi. Uvidíme jak dopadnou Lorenz Larkin a Neil Magny - oba borci ve velterové TOP 15 a oba čerstvě volní agenti. Na odchod MacDonalda z UFC lze nahlížet dvěma základními optikami: Buď UFC identifikovalo že už dosáhl svého stropu, je poškozené zboží a zbavuje se ho, nebo se Bellatoru podařilo ukořistit legitimní talent jaký by si UFC nemělo nechat uniknout (pokud chtějí kázat mantru že mají všechny nejlepší bojovníky). Odchod MacDonalda z UFC ale rozhodně o něco více otevírá možnost návratu jeho týmového kolegy GSP, protože bylo prakticky veřejným tajemstvím, že GSP očekává, že MacDonald bude po jeho odchodu vládnout divizi, což se tak docela nezdařilo. Teď si ale nebudou konkurovat a GSP by měl hypoteticky cestu k návratu volnější než dříve. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
Dijkstra - Čtenář - 29.8.2016 v 16:35
fsfa - přejít na příspěvek
Cerrone se na Twitteru přihlásil o Lawlera.. nevím jak vy, ale kvůli Cerrone vs Lawler ...
 
+1
malylada87 - Čtenář - 29.8.2016 v 16:40
Re: fsfa - přejít na příspěvek
Tak Cerrone si to i svými výkony zaslouží.
 

Všechny příspěvky

Dijkstra - Čtenář - 29.8.2016 v 16:35
fsfa - Odpovědět
 

Cerrone se na Twitteru přihlásil o Lawlera.. nevím jak vy, ale kvůli Cerrone vs Lawler v NY na UFC 205 bych si přivstal!

malylada87 - Čtenář - 29.8.2016 v 16:40
Re: fsfa - Odpovědět
 

Tak Cerrone si to i svými výkony zaslouží.

Patriot - Redaktor - 29.8.2016 v 18:08
Re: fsfa - Odpovědět
 

Taky tam ale bylo něco o Vancouveru, což už chlapci propásli.

Onko23 - Čtenář - 29.8.2016 v 23:19
Rory - Odpovědět
 

No Rory dost chrlil aj na Robbieho a vysli von jeho (Lawlerove) testy pred ich titulakom a su viac jak zaujimave... ;)


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA