přihlásit trvale
Nová registrace
Rizin World GP 2017 Autumn: Aki no Jin - livestream výsledky

Rizin World GP 2017 Autumn: Aki no Jin - livestream výsledky

přečteno: 2062×
15.10.2017 v 08:31 | Autor: Caidel
diskuse: 14×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Výsledkový servis z turnaje RIZIN FIGHTING WORLD GRAND PRIX 2017 Autumn: Aki no Jin. Turnaj běží od nedělního rána a výsledky doplňuji průběžně (koukám na placený stream na FITE.TV). Hlavními atrakcemi je zahajovací kolo letošního ženského Grand Prix v super-atomové váze a také doplňující zápasy k prvnímu kolu bantamového Grand Prix. A pro dříve narozené také speciální atrakce - grapplingový zápas mezi Sakurabou a Frankem Shamrockem nebo MMA fight Jerome LeBannera. 

Za fightery komentuje Anthony Birchak, vyřazený účastník BWGP - a docela mu to jde, musím říct. 

Pokud někdo koukáte také, komentujte :)


Žebříčkové dohry po turnaji: Roque Martinez si výhrou nad LeBannerem polepšil o 6 míst a je 87. v těžké váze. Kawajiri je po drtivé prohře 53. v pérové váze. De Oliveiru výhra nad Kawajirim hodila na 41. příčku v bantamu. Co se dalších postupujících týče: Shintaro Ishiwatari je světová osmnáctka a Kevin Petshi 83, Manel Kape 293. 

V ženách je Kanna Asakura světovou pětkou, Rena Kubota desítkou a Maria Oliveira třináctkou. Rivera v žebříčcích není. A Reina Miura je ve váze 145. liber světovou osmičkou, výhra nad Crystal jí ale nikam neposunula. 


16. RENA vs Andy Nguyen - Super Atomweight GP (-49 kg) 1st round
Andy nezačala špatně a dostala se chvíli Reně na záda, když se ale Rena osvobodila spustila pekelné kombinace z kterých vzápětí vytěžila parádní TKO finiš úderem na tělo.
Rena, TKO (body shot)

Postupují tedy Rena, Kanna Asakura, Maria Oliveira a Irene Rivera.

15. Tenshin Nasukawa vs Yamato Fujita - MMA, -57kg
Slušný fight a fenomén Nasukawa zůstává neporažen. V druhém kole ho Fujita kontroloval na zemi, ale v prvním a třetím byl Nasukawa celkově úspěšnější a některé útočné techniky stály za to.
Tenshin Nasukawa, na body

14. Kazushi Sakuraba vs Frank Shamrock (USA) - grappling -84kg
Tohle bylo trochu zklamání. Oba veteráni deset minut zápolili o pozici v postoji a na zem se vůbec nešlo, takže grappling nic moc :)

13. Akiyo Wicky Nishiura vs Andy Souwer (Holandsko) - MMA -70kg
Souwer sice dominoval druhé pětiminutové kolo na zádech Nishiury, jenže Nishiura měl víc v prvním desetiminutovém kole a tak vítězí. Souwer je z toho dost překvapený a zklamaný.
Akiyo Nishiura, na body

12. KING Reina vs Crystal Stokes (USA) - ženy -75 kg
Dost nezvyklý zápas. Reina má obrovský problém s tím jak je debutující Crystal velká, takže jí sice občas dostává na zem, ale Stokes nemá špatné BJJ a zvládá pěkné sweepy. Několikrát okopává Reinu shora a v druhém jí docela dlouho stráví na zádech s GNP. Nezkušenost je tam znát, ale na debut to není vůbec špatné. Rozhodčí se ale nakonec přiklání k Reině (bylo vidět, že Crystal toho má ke konci dost, měla dost nakopané nohy), ale klidně to mohlo být i pro Crystal.
King Reina, na body

11. Tatsuya Kawajiri vs Gabriel Oliveira (Brazílie) - special match (GP kvalifikace) -63 kg
Kawajiri zde potřebuje ukázat, že dokáže shodit do bantamu, aby mohl dostat divokou kartu do GP.

V prvním sice vypadá Kawajiri celkem slušně a většinu kola drží Oliveiru na zemi, ale když mu Oliveira na konci kola uteče do postoje, vypadá vyšťavený - shazování si asi vybralo svou daň. Oliveira závěr kola zdramatizuje, v druhém už je to ale jasné - do Kawajiriho porazu si načasuje parádní koleno a je vymalováno. Kawajiriho tedy proti Horiguchimu určitě neuvidíme a naopak kdo se jmenoval Oliveira na tomto turnaji vítězil, ať už muž či žena :) Kawajiriho obdržené KO proniklo i do médií - video zde
Gabriel Oliveira (KO kolenem)

V druhém kole GP tedy jsou Kyoji Horiguchi (favorit), Khalid Taha, Takafumi Otsuka, Manel Kape, Shintaro Ishiwatari a Kevin Petshi. Dvě místa jsou rezervována pro divoké karty, jednu z nich dost možná získal právě Gabriel Oliveira. 


10. Shintaro Ishiwatari vs Akhmed Musakaev - BWGP 2017 Tournament 1st Round
Musakaev ostřeluje zdálky kopy, pak schytá tvrdou pěst a o chvíli později si dojde pro poraz. Na zemi jsou ale jen chvíli, zvedají se do klinče a Musakaev bere Ishiwatariho strašlivým kolenem do rozkroku. Zápas chvíli pozastaven. Po pauze Musakaev poraz ze singlelegu a kontrola po zbytek kola. 

V druhém končí po strhu v rohu v horní pozici Ishiwatari a vydrží v ní skoro celé kolo. Poslední minutu se hlavně klinčuje, Ishiwatari si ale pečetí kolo tvrdou ranou v posledních deseti vteřinách.

Musakaev nic nepodcení a jde si pro single leg hned v prvních vteřinách kola. Ishiwatari hrozí trojúhelníkem, ale Musakaev vyklouzne. Chvíli pak Ishiwatariho drží, pak se ale jde nahoru a oba borci se v klinči zmítají celé další tři minuty. Prakticky bez úderů, čistě poziční boj. Na poslední minutu ale Musakaev sundá Ishiwatariho čistým porazem uprostřed, ale na zemi ho zase neudrží. Nesmírně vyrovnaná záležitost, Ishiwatari háže Musakaeva na zem na posledních dvacet vteřin a pošle tam jeden soccer kick. A všichni rozhodčí mají Ishiwatariho (asi zaslouženě)
Shintaro Ishiwatari, na body 

9. Jae Hoon Moon vs Kevin Petshi (Francie) - BWGP 2017 Tournament 1st Round
Solidní akční kolo. Petshi vypadal nejprve lépe, v postoji a s pěkným hodem, ale Moon kolo srovnal tvrdou pravačkou která poslala Petshiho k zemi. Pak to sice Petshi zvládl uzápasit a ukontrolovat, ale chvíli měl namále.

Petschi si v druhém kole bleskově dojde pro Moonova záda a zkouší zakončit škrcením, Moon se mu ale po dvou minutách zvládne protočit v guardu. Na poslední minutu se jde nahoru a Moon boduje strašlivou ranou na žebra. Petshi ho vzápětí dosmýká k zemi, ale už ho tam neudrží. Moon vypadá čerstvější. 

Petshi je sice utahaný a Moon mu v postoji dost zatápí, přesto se ale Petshi vždy nějak dokáže dostat do dobré pozice na záda nebo do porazu - většinou z chycených kopů. Tam už sice nic moc nepředvede, ale kolo z větší části ukontroluje. A je z toho těsná (2:1) výhra pro Petshiho.
Kevin Petshi, těsně na body


8. Manel Kape (Anogla) vs Erson Yamamoto - BWGP 2017 Tournament 1st Round
A další obrovské překvpáko. Kape z Angoly začíná velmi neortodoxně, dokonce po chvíli natlačí Yamamota do klinče aby ho o chvilku později sestřelil high kickem. Kape pak zdrhne někam do dáli do publika odkud ho docela tvrdě musí tahat sekuriťáci a ještě stihne pokřikovat na Horiguchiho sedícího opodál :) Oba zástupci klanu Yamamotů tedy tento večer prohráli. 
Manuel Kape, KO (headkick)

7. Jerome Le Banner (Francie) vs Roque Martinez (USA) - MMA, těžká váha, speciální pravidla
Martinez zkouší překvapit capákem, pak to chvilku kontroluje Le Banner, ale Martinez boduje porazem z lowkicku a má na zemi čtyři minuty času. V pohodě pracuje ze side control, naznačuje arm triangle, ale pak volí nějakou variantu málo vídaného neck cranku (komentátoři říkají fat man choke) a zápas zakončuje.
Roque Martinez, submise


6. Alyssa Garcia (USA) vs Maria Oliveira (Brazílie) - Super Atomweight GP (-49 kg) 1st round
Alyssa nastupuje pod vedením Joshe Barnetta a v zápasnické obuvi. Maria má výškovou převahu a ze začátku Alyssu trochu nahání po ringu. Pak ovšem Alyssa kontruje parádním porazem a hodem, Mariu ale na zemi neudrží. Maria pokračuje ostřelováním zdálky, dlouhé údery i kopy. Jedna série kolen v klinči, ale jinak má Maria na dálku jasnou převahu a na závěr zkouší ještě přitlačit. 

Maria zahájí druhé tvrdým lowkickem který Alysse vůbec nechutná. Alyssa zkouší poraz, jde se ale jen na kolena a opět Mariu neudrží dole, což je pro ní dost problém. Maria si jí dál rozebírá v postoji, navíc dost přitvrdila na nohy.Alyssa jde do dalšího porazu a vytěží z toho alespoň minutový klinč na provazech než to rozhodčí rozdělí. Maria opět parádní závěr.

Alyssa potřebuje finiš. Zkouší to porazem v rohu, ale Maria končí nad ní, vstává a okopává jí nohu. Což je chyba, protože Alyssa nohu chytá a jde po páce na nohu. Maria z té pozice ale může kolenovat hlavu a taky to dělá. Vstává se, Alyssa zkouší rolling kneebar, ale nemá ho. Maria zkouší toehold, ale Alyssa to opět využije k dalšímu útoku a postupně se propracuje k špatně nasazenému trojúhelníku z kterého jde na páku. Drama na závěr, ale Alyssa to neurve. 

Maria Oliveira na body

5. Kanna Asakura vs Sylwia Juskiewicz (Polsko) - Super Atomweight GP (-49 kg) 1st round
Pomalý začátek, obě bojovnice se drží daleko od sebe. První poraz po minutě Sylwia hladce usprawlovala, v půli kola už byla Kanna ale podstatně důraznější a nakonec jí na zem dovláčela. Side control pro Kannu, krucifix na pár vteřin, ale Sylwia se vysmýkla. Pak už Kanna hladce kontroluje Sylwii na zemi až do konce kola. Moc škody shora nenadělá, ale Sylwiia také ničím zespodu nehrozí.

Kanna sice dává porazy bez přípravy a hrozně zdálky, i tak ale napodruhé uspěje stejně jako v prvním kole. Tentokrát práce z plného guardu, takže tvrdší GNP po celý zbytek kola beze změny pozice. 

Poraz ve třetím kole ovšem přišel hned v desáté vteřině a byl naprosto nekompromisní. Kanna neuspěla v přechodu ze side control na plný posed a Sylwia kupodivu poprvé vstává. Kanna jí ale vzápětí zase dosmýká na zem a vezme jí záda. A sice nezakončí, ale Sylwia se z téhle pozice už do konce kola nedostane.
Jasná výhra pro Kannu Asakuru.

4. Irene Rivera (Španělsko) vs Miyuu Yamamoto - Super Atomweight GP (-49 kg) 1st round
Tvrdá výměna na začátku, Miyuu přechází do klinče a strhává Irene k zemi. Pár kolen na stehna a Irene se snaží o omoplatu a brání rubber guardem. Pat, rozhodčí restartuje. Pomalá postojařina, Miyuu má rezervy v technice, ale Irene taky moc neboduje. Na poslední minutu pálí Miyuu double leg a končí kolo nad Irene která opět brání rubber guardem a v posledních pár vteřinách naznačuje, že by mohla ohrozit trojúhelníkem. 

A jak Irene na konci prvního naznačila, tak udělala. Miyuu jí opět vzala na zem, Irene ale zaútočila trojúhelníkem z kterého posléze přehodila na páku. Miyuu se zkoušela vytočit, ale nepodařilo se a hned v prvním turnajovém zápase tu máme překvápko, vítězí Irene Rivera pákou v 2. kole

3. Issei Ishii vs Jin Mandokoro - kickboxing
První pěkné akční kolo mezi dvěma mladými bojovníky. Mandokoro bodoval víc dlouhými kombinacemi. Druhé už maličko klidnější (vzhledem k váze je to ale samozřejmě pořád parádní tempo), Mandokoro ale stále napřed. Ishii potřebuje KO, takže do toho v třetím pořádně šlape a je to zase hektické - a tlak se vyplácí, má Mandokora i trochu nahuleného. Na otočení to ale nestačí a Mandokoro vítězí většinovou výhrou (jeden z rozhodčích má remízu)

2. YUKI vs Darvish Kurogi - kickboxing
Yuki okopával Kurogiho jak brambory, ten se ale neustále snažil načasovat kontry, což se mu také několikrát parádně povedlo a vytěžil z toho i jeden knockdown. Už po prvním ale Kurogi kulhá. Yuki v druhém dál tlačí a lowkickuje, Kurogi už kontry nenašel a druhé jde za Yukim (i za částečně trefený high kick). Yuki jde do třetího v pekelném tempu, učebnicově zakončuje všechno lowkickem, nedává Kurogimu prostor a v závěru už si dovolí i nějaké switchkickové taekwondo parádičky. Zápas vcelku jasně v prospěch Yukiho, jenže to knockdownové kolo 10-8 na začátku z toho dělá remízu.

1. Yoshihisa Morimoto vs Ryota Renseigym - kickboxing
Moriomoto putoval k zemi hned na začátku zápasu, ale pak začal fight svým tlakem a boxem zblízka otáčet. V druhém šel k zemi Ryota  - a v třetím pak ještě dvakrát takže Morimoto vítězí TKO.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 15.10.2017 v 10:43
... - Odpovědět
 

Nevíš nahodou vysledky včerejšíh Simlpy the Best v Košicích?

Caidel - Administrátor - 15.10.2017 v 10:46
Re: ... - Odpovědět
 

Tak to vůbec netuším.

Fieldy - Čtenář - 15.10.2017 v 11:46
Re: ... - Odpovědět
 

ve zkratce: Fibich (body), Stambrauskas, Cverna (GNP), Estocin, Páleš ( TKO), Možný (KO "smrt" soupeře :) ), Tounkara (nad Vladem Idranyim TKO), Garaj porazil 2:1 Matouše, Grecicho 3.kolo sub nad Miro Štrbákem, Valentin, Parlagi ( TKO ),  Meszaros 2:1 nad Gaňem, Vlado Moravčík remíza. Takhle našlapaný gala bych chtěl vidět... nicméně ty 2 výhry 2:1 ve mně vyvolávají otazníky :)

AsHuR - Čtenář - 15.10.2017 v 17:45
Re: Re: ... - Odpovědět
 

Dnes o 22:00 bude televízia 213 vysielať záznam gala :) 

Fieldy - Čtenář - 15.10.2017 v 18:32
Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Poprvé o této tv slyším, ale zjistil jsem, že ji mám....

AsHuR - Čtenář - 15.10.2017 v 20:54
Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

https://213.sk/live-vysielanie

hellas - Čtenář - 19.10.2017 v 15:33
divoká karta - Odpovědět
 

A první divokó kartu má Ian McCall.

Druhó dostane Gomi, tym bojkotem UFC si o ňu vyloženě řiká laughing

Caidel - Administrátor - 20.10.2017 v 10:41
Re: divoká karta - Odpovědět
 

McCall má výborný načasování - hned den po turnaji měl divokou kartu :)

Gomi jí ale IMO nemá šanci získat - turnaj je o dvě váhy pod ním, do toho nikdy nevyshazuje (a Rizin si to asi hlídá, když i Kawajiriho nutili do „test“ cutu). Za mě by tu druhou měli určitě dát Gabrielu Oliveirovi za to parádní KO, ale tím, že to nezveřejnili automaticky, tak mám podezření, že se snaží najít ještě nějaké větší jméno a Oliveiru mají jako zálohu. 

hellas - Čtenář - 20.10.2017 v 23:56
Re: Re: divoká karta - Odpovědět
 

Musi to byt nejaká pecka. Mohli by zkusit Warrena. A osobně bych tam rád viděl Soo Chul Kima, to je hodně šikovné borec.

hellas - Čtenář - 25.10.2017 v 11:59
Re: Re: divoká karta - Odpovědět
 

Podle sherdogu to vypadá, že Gomiho uvidíme na Silvestra v Rizinu :)

Onko23 - Čtenář - 25.10.2017 v 15:24
Re: Re: divoká karta - Odpovědět
 

s tym Creepym je to take "smiesne". Typek vyplakava, jak ma problemy s pamatou, zdravotne problemy, chce ist do duchodu.....a l e b o zapasit za 100 litrov pre Kadyrova. No Creepy by sa mal volat Glassy alebo Flyweight Cain, kedze za 5 rokov mal 6 fightov. Na ten Rizin aj tak nenastupi....bud neda vahu, alebo bude mat zaludocne problemy....


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

hellas - Čtenář - 26.10.2017 v 11:17
Re: Re: Re: divoká karta - Odpovědět
 

Proč by neměl nastópit? Sakakibaruj měšec bude néspiš ščedřéši, než ten plešatcuj. No a esi vyhrá celó GP.. ;)

Onko23 - Čtenář - 27.10.2017 v 14:35
Re: Re: Re: Re: divoká karta - Odpovědět
 

no lebo mal stale obrovske zdravotne problemy....zazivacie, potom s hlavou, chodil na nejake terapie, uz ma problemy s pamatou...sice hovori, ze zo zapasenia, ale on je, alebo bol hodne velky hulic.....no uvidime. Chapem, ze dostane viac love v JPN....tak Yakuza musi preprat :D


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Caidel - Administrátor - 6.11.2017 v 16:39
Oliveira - Odpovědět
 

Tak to poslední místo dostal Gabriel Oliveira. Hurá :)

A Procházka má tedy potvrzený fight s Albrektssonem.

Čtvrtfinále:

  1. Kyoji Horiguchi vs. Gabriel Oliveira
  2. Ian McCall vs. Manel Kape
  3. Takafumi Otsuka vs. Khalid Taha
  4. Kevin Petshi vs. Shintaro Ishiwatari
  5. Anthony Birchak vs. Je Hoon Moon (reserve fight)