přihlásit trvale
Nová registrace
Rizin FF 8: World Grand Prix 2017: 2nd round - výsledkový servis

Rizin FF 8: World Grand Prix 2017: 2nd round - výsledkový servis

přečteno: 1061×
29.12.2017 v 20:33 | Autor: Caidel
diskuse: 5×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Výsledkový servis k turnaji Rizin FF 8: World Grand Prix 2017: 2nd round.

 

Kiichi Kunimoto vs. Satoru Kitaoka

Rizin MMA 10+5, 75 kg, lokty

Kitaoka nastupuje ve svých tradičně ošvindlovaných bandážích na nohy, ale na leglocky příliš nedojde. Kunimoto první kolo skoro celé jasně kontroluje v postoji díky výškové převaze, v druhém omlacuje Kitaoku i na zemi. Výsledek nezpochybnitelná a zdánlivě jednoduchá výhra pro Kunimota. 

 

Shizuka Sugiyama vs. Kana Watanabe

Rizin MMA 3x5, 75 kg, lokty

Zkušenější Sugiyama má mírnou převahu v postoji, Watanabe v prvním ale boduje pěkným hodem a hrozí i slušným RNC takže bodování prvního je nejisté. V druhém to Sugiyama udrží v postoji, opět s mírnou převahou, ale v třetím jí Watanabe zase vezme na zem a tentokrát útočí pákou (která se ovšem v Rizinu dá bránit foot stompy). I tak to na vítězství Watanabe ale stačí, ta si tedy připisuje svou druhou profi výhru a ukazuje, že i když byl mačmejking bojovnice s jedním zápasem proti bojovnici s dvaceti zápasy trochu zvláštní, smysl to dávalo.

 

Kizaemon Saiga vs. Kai Asakura

Rizin MMA, 3x5, muší váha

Solidní fight. Asakura dobře v postoji, nedaří se mu ale prosadit s porazy. V půli druhého kola ale přichází kombinace kterou Saigu rozhodí a pak už následuje divoká přestřelka ve které Asakura Saigu doráží údery a nakonec i kolenem na klečícího Saigu. Asakura tak i v třetím profifightu udržel sto pro finiš bilanci.

 

Anthony Birchak vs. Jae Hoon Moon

Rizin MMA, 3x5, bantamová, reserve fight GP

Vítězem reserve fightu se stává korejský bijec Moon. Birchak sice začal lépe (a jednoho z rozhodčích přesvědčil), ale cca v půli zápasu už mu začala docházet štáva, přestal bodovat zápasnicky a Moon mu docela nakládal. Moon by mohl vyhrát i přesvědčivěji, ale v úplném závěru už neměl sílu ani on.

 

Hiroyuki Takaya vs. Baataryn Azjavkhlan

Rizin MMA, 10+5, pérová

Nudný zápas ve velmi vlažném tempu. Bojovalo se vlastně celou dobu jen na dlouhou vzdálenost a borci si vyměnovali jen ojedinělé údery. Vítězí Takaya snad za to, že šel pořád vpřed (ač bez útočení).

 

King Reina vs. Cindy Dandois

Rizin MMA, 3x5, ženská lehká, lokty

Cindy Dandois byla sice o něco lehčí bojovnicí (obvykle je o váhu níž), ale přesto díky svým zkušenostem dokázala Reině uštědřit první porážku kariéry. Byl to dost vyrovnaný zápas - první kolo Cindy, která vzala Reinu k zemi a skoro celé kolo jí strávila na zádech a hrozila RNC. V druhém zase na zemi Cindy kontrolovala Reina - a v třetím kole to bylo vyrovnané a obě se ve vedení po chvílích střídaly. Hostující bojovnice ale nakonec udělala lepší dojem.

 

Jiří Procházka vs. Karl Albrektsson

Rizin MMA, 10+5, polotěžká, lokty

A Procházka v Rizinu opět úspěšný  - a tentokrát to nebylo zrovna jednoduché. Albrektssonovi se docela dařilo porazy, takže Procházku v prvním kole vzal dvakrát na zem a ten tak strávil skoro celé kolo na zádech. Srážka hlav ale Albrektssona zkrvavila a vše co nakonec Procházka potřeboval byl únik do postoje na poslední půlminutu zápasu - zuřivě na Albrektssona nastoupil a agresivním náporem a dlouhými kombinacemi si nakonec vynutil TKO stopku jen pár vteřin před koncem prvního desetiminutového kola.

 

Gabi Garcia vs. Shinobu Kandori

Zápas zrušen, Garcia přestřelila váhu o téměř 30 liber. Během gala se to řešilo veřejnými prohlášeními ve kterých se plačící Garcia omlouvala (a my tak přišli o vraždu v přímém přenosu a naše svědomí fanoušků Rizinu může dál klidně spát, protože tohle by asi nebyla pěkná podívaná).

 

Khalid Taha vs. Takafumi Otsuka

Rizin GP, čtvrtfinále bantamové váhy

Taha až nečekaně dobré první kolo. V postoji je hodně agresivní a Otsukovi jeho kombinace, síla i lowkicky dělají velké problémy. Kolo částečně srovnal jen Otsukův poraz a zhruba minuta kontroly shora, jinak jasně Taha. V druhém hodně podobné, ovšem i Taha strávil asi minutku Otsukovi na zádech. Ve třetím ho ale Otsuka vzal na zem a zachránil si fight, protože Tahu dostal RNC (ač z nezvyklého úhlu). Otsuka je tak prvním postupujícím - po ne zrovna ideálním výkonu a Taha utrpěl první porážku v kariéře.

 

Kevin Petshi vs. Shintaro Ishiwatari

Rizin GP, čtvrtfinále bantamové váhy

Petshi začíná razantním nástupem, ale Ishiwatari zklidňuje situaci porazem a top control. V závěru kola se oba vrací do postoje, Petshi doráží a najednou ejhle - Ishiwatari trefuje nenápadný levý hák - a Petshi je kaput. Druhý domácí postupující Ishiwatari.

 

Ian McCall vs. Manel Kape

Rizin GP, čtvrtfinále bantamové váhy

Manel Kape se nám rychle stává překvápkem turnaje. Fight s McCallem byl hodně vyhrocený už od fackovačky na vážení a vyhrocený a divoký byl i průběh zápasu - ten ale trval necelé dvě minuty. McCall si šel do porazu v rohu, za svou snahu ale chytil tvrdé koleno a skončil v provazech, které mu rozsekly hlavu. Fight pokračoval ještě chvíli, ale Kape hrozil McCallovi slušnou gilotinou z které se nakonec dostal i do posedu a zkoušel jí shora. Rozhodčí pauznul a nechal McCallovo zranění přezkoumat a lékař zápas zastavil. Zmatené to bylo i po zápase, ale Kapeho postup je nezpochybnitelný a stejně tak je jisté i to, že McCall je král smolařů.

 

Kyoji Horiguchi vs. Gabriel Oliveira

Rizin GP, čtvrtfinále bantamové váhy

Přesvědčivá výhra Horiguchiho. Byl daleko rychlejší než Oliveira a pěkně si ho rozebral v postoji i chvilku na zemi, aby to zakončil chvíli před koncem prvního kola TKO které poslalo Oliveiru na zemi do provazů. Pro domácí tedy paráda, v semifinále jsou Horiguchi, Ishiwatari i Otsuka. 

 

Výsledky:

 • Vítěz: Kiichi Kunimoto, poražený: Satoru Kitaoka - na body
 • Vítěz: Kana Watanabe,  poražený: Shizuka Sugiyama - na body

 • Vítěz: Kai Asakura,  poražený: Kizaemon Saiga - TKO, 2. kolo
 • Vítěz: Jae Hoon Moon,  poražený: Anthony Birhcak - těsně na body
 • Vítěz: Hiroyuki Takaya,  poražený: Baataryn Azjavkhlan - na body
 • Vítěz: Cindy Dandois,  poražený: King Reina - na body
 • Vítěz: Jiří Procházka,  poražený: Karl Albrektsson - TKO, 1. kolo
 • Vítěz: Takafumi Otsuka,  poražený: Khalid Taha - sub, RNC, 3. kolo
 • Vítěz: Shintaro Ishiwatari,  poražený: Kevin Petshi - KO, 1. kolo
 • Vítěz: Manel Kape,  poražený: Ian McCall - TKO (doctor stoppage), 1. kolo
 • Vítěz: Kyoji Horiguchi  poražený: Gabriel Oliveira - TKO, 1. kolo


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

hellas - Čtenář - 30.12.2017 v 08:48
Rizin - Odpovědět
 

Ošvindlovaný bandáže? To je trocha konspiraca, ne? laughing

Až na pár zápasů mě to bavilo. Horiguči je neskutečné. Demetrius by se měl vyvázat ze smlóvy s UFC a jít si to dat s něm (Horigučim) a McCallem v Rizinu. Hádám, že love by mu dali lepši money-mouthlaughing

Jinak podle mě Karla stopl sódca trochu brzo. Přišli sme tak o zajímavý další kolo cool

malylada87 - Čtenář - 30.12.2017 v 11:20
Re: Rizin - Odpovědět
 

Viděl někd The Notorious? Ocela slušný dokumnt ze zákulisí

Lyoto - Čtenář - 30.12.2017 v 17:09
Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

Pecka, sice ze zákulisí jednoho vyvoleného , ale CMG  tam ukazuje , ze přesne vi co děla, proc to děla. Ne ze je vysinutej blázen. Je tam videt, ze vse zarobil sam. To ze se mu pomohlo na ceste za titulem beru, ale totálně právem. Dal o sobe vedet , udelal humbuk a hlavně si žije svůj sen. A kurevsky si ho užívá. Proc ne?? Podle me se mma/UFC muze dělit na dobu pred a po CMG .

Caidel - Administrátor - 30.12.2017 v 11:52
Re: Rizin - Odpovědět
 

Ale ne konspirace. To je jen moje vyjádření toho, že Kitaoka pravidla o bandáži nohou využívá asi tak na 150% potenciálu a těžko mě někdo přesvědčí, že zafačovaný nohy od chodidel po stehna má kvůli zdraví a ne kvůli leglockům.

Podle dikce pravidel to očividně projde, ale ducha pravidel bych viděl trochu jinak, tohle autor pravidel asi nepředpokládal:)

malylada87 - Čtenář - 30.12.2017 v 11:24
,, - Odpovědět
 

Ty voe slušně měl před zápasem s Mendezem nohu v prdeli :D