přihlásit trvale
Nová registrace
Rizin FF 10 a Invicta FC 29 - startovní listiny

Rizin FF 10 a Invicta FC 29 - startovní listiny

přečteno: 575×
03.05.2018 v 12:00 | Autor: Caidel
diskuse: 1×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

UFC i Bellator si tento víkend dávají pauzu a tak je fanoušek MMA odkázán jen na dva menší turnaje: páteční Invicta FC 29: Kaufman vs. Lehner a nedělní Rizin FF 10 z Japonska. 

 

Invicta FC 29: Kaufman vs. Lehner

Invicta FC 29 se koná v pátek 4. května v Scottish Rite Temple v Kansas City v Missouri, vysílat se bude na UFC Fight Pass a hlavním tahákem by měl být zápas mezi bývalou šampionkou Strikeforce, veteránkou UFC a bojovnicí roku 2009, Sarah Kaufman (19-4 MMA) a neporaženou německou bojovnicí Katarinou Lehner (7-0 MMA) a to o volný titul bantamové váhy který letos uvolnila Yana Kunitskaya při odchodu do UFC.

Kaufman má nynídvě výhry v řadě, do Invicta FC se vrátila letos po pětileté pauze (dříve zde měla jen jediný zápas v roce 2013). Je také světovou šestkou, takže si ho rozhodně zaslouží. A Katarina je na tom velmi podobně - je světovou devítkou váhy 145 liber a v Invicta měla jediný zápas loni v létě, v prosinci pak znovu vítězila v Německu. Sarah má 10 KO a devět výher na body, Katarina 1 KO a šest výher na body. 

V dalších zápasech Švédka Pannie Kianzad (8-3 MMA) která má drobátko krizi a prohrála tři zápasy v řadě (naposledy právě s Kaufman) proti Brazilce Biance Daimoni (7-2 MMA) kterou čeká premiérový Invicta zápas.

Mimo Kaufman a Lehner jsou na startovce už jen dvě žebříčkově umístěné bojovnice. Jednou je světová čtyřicítka, UFC veteránka Pearl Gonzalez (7-3 MMA) která se po dvou UFC prohrách vrátila mezi vítěze před měsícem na Invicta 28 a nyní půjde proti Barbaře Acioly (4-2 MMA) která poslední dva zápasy prohrála a tou druhou je světová osmadvacítka Julia Avila (3-0 MMA) v Invicta FC debutu proti Marciea Allen (6-2) - ta měla v Invicta FC zápas před pěti lety a od té doby nasbírala bilanci 5-1 mimo organizaci. V dalších zápasech Liz Tracy (4-2 MMA) vs. Cheri Muraski (4-1 MMA), Lisa Spangler (0-0 MMA, 6-0 amatérských) vs. Sarah Kleczka (1-0 MMA) - Spangler měla nastoupit proti Yaye Rincon, ale ta se před několika dny zranila a byla nahrazena právě Sarah Kleczkou. Allison Schmidt (1-0 MMA) vs. Macy Chaisson (1-0 MMA) a Helen Peralta (1-0 MMA) vs. Cheyanne Vlismas (1-0 MMA).

Debutovat měla též osmnáctiletá Chorvatka Adriana Vukovic, ale Invicta pro ní nesehnala žádnou soupeřku a tak se debut odkládá. 

 

Hlavní zápasy (UFC Fight Pass):

 • Sarah Kaufman vs. Katharina Lehner - o volný titul váhy 135 liber
 • Pannie Kianzad vs. Bianca Daimoni - 135
 • Pearl Gonzalez vs. Barbara Acioly - 125
 • Julia Avila vs. Marciea Allen - 135
 • Liz Tracy vs. Cheri Muraski - 125
 • Sarah Kleczka vs. Lisa Spangler - 135
 • Allison Schmidt vs. Macy Chiasson - 145
 • Helen Peralta vs. Cheyanne Vlismas - 115

 

 

Rizin FF 10

Rizin FF 10 se koná v neděli 6. května v hale Marine Messe Fukuoka ve Fukuoce v Japonsku. Je to letošní první Rizin turnaj z plánovaných pěti, tak se pojďme podívat, co nám Rizin po pětiměsíční pauze nachystal - tentokrát v tom nezvykle není žádné Grand Prix, jen obyčejné fighty kterých je vypsáno celkem dvanáct - tři z toho jsou ale zápasy v kickboxu. Turnaj bude dostupný hlavně na PPV FITE.TV za 19.99 dolarů. 

Hlavním zápasem bude vysokoprofilový fight bantamové váhy ve kterém japonská jednička a turnajový šampion Kyoji Horiguchi, světová desítka, změří síly s bývalou světovou jedničkou a smolařem par-excellence Ianem McCallem z USA. Co-main eventem je kickbox fight domácího fenoménu Tenshina Nasukawy tentokrát proti Yusaku Nakamurovi. Dalšími dvěma kickbox zápasy na startovce jsou ještě zápasy mě neznámých borců: Issei Ishii vs. Daishin Sakai a Tomohiro Kitai vs. Kurogi Darvish.

Domácí hvězda a světová trojka superatomové váhy, vítězka loňského GP Kanna Asakura (11-2 MMA) s šesti výhrami v řadě nastoupí proti Melisse Karagianis (3-3 MMA) z Kanady. Ta prakticky celou kariéru strávila v kanadské KOTC a v posledních čtyřech má bilanci 1-3, pro Asakuru tedy papírově snadná kořist.

V lehké váze dvojice zápasů Japonsko vs. svět. Světová devětapadesátka Yusuke Yachi (19-6 MMA) je v Rizinu velmi úspěšný - má čtyři Rizin výhry a naposledy zmákl Takanori Gomiho. Tentokrát ho čeká brazilský UFC veterán Diego Nunes (22-7 MMA) který přichází do Rizinu s třemi výhrami v menších organizacích. Druhým fightem v lehké je Koshi Matsumoto (19-7 MMA) který přichází z organizace Shooto a v posledních jedenácti zápasech má jen jednu remízu a jednu prohru (s Efrainem Escuderem). A proti němu UFC veterán Daron Cruickshank (18-10 MMA) pro kterého to bude už pátý Rizin fight. První dva vyhrál, další dva prohrál, naposledy právě s Yachim. 

Hostujícím favoritem bude naopak Manel Kape (9-2 MMA) který si pro sebe na turnaji udělal docela slušné jméno a to akcemi v ringu i mimo něj (ač v turnaji v semifinále prohrál s Horiguchim). Proti němu domácí Kai Asakura (3-1 MMA) který v Rizin debutu knockoutoval Kizaemona Saigu a jinak bojoval celou kariéru v korejské Road FC.

Zajímavý Rizin debut nás čeká v zápase světové dvojky superatomové váhy, domácí Ayaky Hamasaki (14-2 MMA) která za sebou zkušenosti z Jewels, Deep a Invicty. Právě v Invicta FC ale nabrala obě porážky v kariéře, v posledním fightu jí sérii pěti výher a titul sebrala Renata Livia Souza. Proti ní Alyssa Garcia (3-4) z USA. Hamasaki jasnou favoritkou, Garcia teď prohrála dva v řadě, naposledy prohrála v prvním kole Rizin GP. 

Rizin si pak v dalších dvou zápasech vyzkouší nějaké nové těžké váhy. Chorvat Ante Delija (14-3 MMA) se vrací do klece po dvouapůlleté pauze, naposledy přišel o sérii pěti výher když ho porazil Marcin Tybura. Delija tehdý býval světovou #55. Proti němu neporažený Brazilec Ricardo Prasel (9-0 MMA). Devět výher, jedno KO, osm submisí, rovné dva metry vzrůstu. Premiéra mu trvala čtyři a půl minuty, od té doby se jeho jediný zápas dostal přes dvě minuty, vše ostatní ukončil rychleji. Nyní #105. Pak je tu Holanďan Jair Rozenstruik (4-0 MMA) z Hemmers gymu. Čtyři zápasy, čtyři KO v prvním kole. Divné ale je, že měl dva fighty v roce 2012 a dva v 2017. Teď ale každopádně #227. A proti němu čtyřiadvacetiletý neporažený Andrey Kovalev (9-0 MMA) z Ukrajiny. Sedm KO, dvě výhry na body, vše v organizaci MMAPU a žebříčkově #94. 

A startovku doplňuje zápas ve slámové váze Kanako Murata (6-1 MMA) vs. Číňanka Weili Zhang (16-1 MMA). Murata má zatím v Rizinu bilanci 1-1, ale od prohry s Rin Nakai nabrala loni dvě výhry v Pancrase a Deep a je teď světovou třiatřicítkou. Ovšem pozor - Zhang vypadá jako hodně slibné jméno: prohrála pouze ve svém profidebutu v roce 2013, do té doby ale nasbírala šestnáct výher v řadě hlavně v organizaci Kunlun Fights kde ale nastupovala proti soupeřkám z celého světa. Zvlášť zajímavé na tom pak je to, že z šestnácti výher má patnáct finišů a je nyní světovou osmičkou.

Aktualizace: Místo Weili Zhang asi nastoupí Angličanka Lanchana Green (0-1-1 MMA) kterou můžete znát z TUF 23 - kde se dostala do semifinále, takže měla v TUF bilanci 1-1 (v profikariéře pak 0-1-1). Pro Asakuru podstatně zvládnutelnější sousto. 

Startovka:

 • Kyoji Horugichi vs. Ian McCall - bantamová
 • Tenshin Nasukawa vs. Yusaku Nakamura - 57kg, kickbox
 • Kanna Asakura vs. Melissa Karagianis - superatomová
 • Yusuke Yachi vs. Diego Nunes - lehká
 • Koshi Matsumoto vs. Daron Cruickshank - lehká
 • Issei Ishii vs. Daishin Sakai - 51kg, kickbox
 • Kai Asakura vs. Manel Kape - smluvní 59kg
 • Ayaka Hamasaki vs. Alyssa Garcia - superatomová
 • Ante Delija vs. Ricardo Prasel - těžká
 • Jair Rozenstruik vs. Andrey Kovalev - těžká
 • Kanako Murata vs Weili Zhang / Lanchana Green - slámová
 • Tomohiro Kitai vs. Kurogi Darvish - 61kg kickbox


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

hellas - Čtenář - 7.5.2018 v 19:38
McCall - Odpovědět
 

Co na to řict, Žanek je fakt smolař :(