přihlásit trvale
Nová registrace
Remy Bonjasky se vrací do ringu, podepsal s Glory!

Remy Bonjasky se vrací do ringu, podepsal s Glory!

přečteno: 2832×
15.06.2012 v 17:09 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 2×
Rubriky: Aktuality / K-1 / Svět

Ačkoliv se o návratu trojnásobného vítěze K-1 Remyho Bonjaskyho mluvilo již před několika měsíci, pravdou je, že ani nová K-1 ani organizace Glory tehdy nedovedly jednání s holandským bojovníkem se surinamskými kořeny až k finálnímu podpisu smlouvy. Povedlo se to až nyní organizaci Glory, která přivede Bonjaskyho po dvou letech zpátky do ringu.

Původně se přitom v souvislosti s Remyho návratem hovořilo o nové K-1 Global. Remy měl být jednou z hvězd úvodního turnaj v Madridu na konci května. Nakonec se však rozhodl jinak. „V K-1 jsem dosáhl velkých věcí, a nyní je pro mě výzvou Glory, myslím, že dokážou udělat tento sport větším, než K-1. Byl jsem se minulý měsíc ve Stockholmu podívat na úvodní turnaj a byl jsem velmi ohromen. Produkce byla velmi dobrá, prezentace byla na vysoké úrovni a myslím, že zápasy byly excelentní, některé opravdu tvrdé,“ citovala 36letého Bonajskyho Glory na svých oficiálních stránkách gloryworldseries.com.

 Bonjasky stál naposledy v ringu v prosinci roku 2009. Jeho zatím posledním zápasem byl semifinálový souboj se Semmym Schiltem, který prohrál KO v 1. kole. Od té doby se mezi 16 provazů nepodíval. V roce 2010 oznámil konec kariéry, kvůli obnovujícímu se zranění oka, které se vyžádalo několik operací. „Je to už dva a půl roku, co jsem měl poslední zápas a moje kariéra neskončila tak, jak bych si přál.  Měl jsem nějaká zranění a dělal jsem chyby – asi 3 krát nebo 4 krát jsem se po operacích oka vrátil k trénování po  týdnu, místo po 3 – 4 měsících, jak mi doporučoval doktor. Takže se mé zranění neustále obnovovalo a ovlivňovalo to mou schopnost zápasit,“ uvedl Bonjasky.

„Nyní jsem měl více než dva roky, abych se uzdravil, a všechna zranění se zahojila, všechno je perfektní. Mám vůli a přání znovu bojovat, a pořád mám sílu, takže chci ještě pár dalších zápasů, abych mohl ještě jednou ukázat to nejlepší ze sebe, předtím, než skončím. Chci ukončit mou kariéru, tak jak měla být skončena, ne z nutnosti kvůli zranění,“ dodal bojovník s přezdívkou Létající Gentleman.

Bonajsky dodal, že i po ohlášeném konci kariéry zůstal aktivní a nadále trénoval, takže nevidí v návratu do zápasové formy žádnou velkou překážku. Bonjasky má na kontě 75 výher z toho 40 KO a 14 proher. V letech 2003, 2004 a 2008 se stal šampiónem K-1. V roce 2008 neprohrál jediný zápas. Jeho vítězná série pokračovala i v zatím posledním roce jeho aktivní kariéry, 2009, ukončil ji až v závěru roku zmiňovaný Semmy Schilt.

Arzenál těžké váhy se tak rozrostl o dalšího šampióna K-1. Glory má v tuto chvíli pod svým křídly bývalé šampióny K-1 Semmyho Schilta, Remyho Bonjaskyho a Petera Aertse, kteří dohromady získali 10 titulů K-1. Dále má smlouvu s Glory Gokhan Saki, Errol Zimmerman, Stefan Leko či Jerome Le Banner.

foto:
gloryworldseries.comSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Gabin - Čtenář - 17.6.2012 v 02:05
Gabin - Odpovědět
 

Tak to je pecka.....Bonjasky je legenda a na jeho mače se moc těším......Jináč,co se týče jmen,dává Glory K-1 pěkně na prdel......Kéž by se organizace spojily,ale to asi těžko..Hari,Ghita  vs Shilt,Zimmerman,to mi bude chybět...:-(

vinetouo - Čtenář - 17.6.2012 v 19:45
Re: Gabin - Odpovědět
 

asi tak nějak :)