přihlásit trvale
Nová registrace
Remy "The Flying Gentleman" Bonjasky

Remy "The Flying Gentleman" Bonjasky

přečteno: 2598×
07.01.2008 v 22:42 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Profily osobností / K-1 / Svět

Profil bojovníka Remyho "The Flying Gentleman" Bonjaskyho, trojnásobného šampiona K-1 z let 2003,2004 a 2008. Remy patří mezi nejlepší bojovníky celé soutěže a jeho létající kolena jsou postrachem všech jeho soupeřů. Patří do elitního klubu holandských bojovníků, kterým se podařilo získat zlatý hattrick (tři celková vítězství finálového turnaje) v K-1.

 

Remy Bonjasky

 

 

 

 

Vítězství: 75 (z toho 40 (T)KO)

Prohry: 14

Remízy: 0

Výška: 192 cm

Váha: 105 kg

Narozen: 10. 01. 1976

Země: Holandsko

Styl: Muay Thai

Tituly:

  • W.P.K.A. World Superheavyweight Champion

  • K-1 WORLD GP 2003 in Las Vegas Champion

  • K-1 WORLD GP 2003 Champion

  • K-1 WORLD GP 2004 Champion

  • K-1 WORLD GP 2008 Champion

O Remym

Můj životní příběh začíná v Paramaribu (Surinam), kde jsem se roku 1976 narodil. V pěti letech jsem se svojí rodinou přeletěl oceán, začít život v nové zemi, v Holandsku. Mohli byste jste si myslet, že taková velká změna byla pro mě nepříjemná, ale není to pravda. Naopak, byl jsem velmi nadšený. Takže v roce 1981, jsme se já, moje matka, bratr Milton a sestra Ivette přestěhovali do Holandska, kde jsem se opět shledali s naším otcem, který zde již žil a pracoval. Otec opustil Surinam několik let předtím kvůli práci. Ve věku 5 let jsem začal hrát fotbal jako každý Holandský chlapec.

Tento velmi populární Holandský sport byla láska mého života a vložil jsem do něj celé svoje srdce a duši. Byl jsem obráncem a zároveň také náhradním brankářem. Tehdy bylo velmi těžké představit si život bez fotbalu,ale když mi bylo 16 let, stala se velmi nepříjemná věc - zlomil jsem si levou nohou. Bylo to velké zklamání pro mě, protože to znamenalo minimálně dva měsíce bez fotbalu a také ztrátu fyzičky a navyklého režimu, což nebyla příjemná vyhlídka. Po té, co jsem se dal do pořádku z toho ošlivého zranění , jsem se pořád nemohl dostat zpět na úroveň, kde jsem byl před zraněním, kvůli bolesti ve stěhně. Kvůli této bolesti jsem nemohl běhat a sprintovat tak rychle jak sem mohl a chtěl.

Po chvíli přemýšlení, jsem se rozhodl s fotbalem skončit. Můj cíl, stát se úspěšným fotbalistou v hlavní soutěži skončil. Bylo to velmi těžké být v životní situaci, která znamenala nesplnění mého snu. V ten samí čas jsem byl studentem střední školy. Jako každý mladý kluk jsem i já se svým kamarády rozebírali holky, fotbal, atd. Jeden den jsme hodně diskutovali o filmu, který jsme viděli den předtím. Ten film jsem jmenoval Krvavý sport a hlavní roli hrál Jean Cloude Van Damme. Konverzace byla o kickboxe a o tom, kdo je schopný napodobit Van Damma. Jeden z kluků se zmínil, že skutečně trénoval kickbox a vyzval nás abychom návštívili Merijo Gym, tak jsme mohli prověřit jeden druhého, kdo je lepší a přesně to jsme taky dělali.

První chvíle byli horší než jsem si představoval. Moje znalosti o tomto sportu nebyli moc rozsáhlé na to, abych věděl co mám očekávat. Ale hned po prvním cvičení jsem se opět zamiloval. Po čase hledání vyhovujících aktivity jako volejbal, basketbal, badminton nebo posilování jsem konečně našel něco co mám rád, byl to kickbox.

Z celý naší party jsem nakonec zůstal jediný, který u toho sportu zůstal. Tréninky byli perfektní a již po 6 měsících trénování jsem byl připraven na svůj první zápas. První zápas byl jedním z nejdůležitějších vůbec. Nastoupil jsem proti velkému talentu - Valentijn Overeem, který se později stal dobrým free fighterem. Moje nervy před zápasem mě ubíjeli, hlavně protože to byl můj první zápas a taky proto že v hledišti seděla moje rodina a kamarádi. Navzdory nervozitě jsem byl optimista co se týče mého vítězství. Zápas trval kolo a půl, zasáhnul jsem soupeře koleny. První zápas jsem vyhrál.

Tak jsem šel od zápasu k zápasu, jedno vítězství za druhým. Šlo to pro mě výborně nejen díky mému talentu, ale také díky podpoře, tréninkům a zkušenostem z Merijo Gymu. Zápasil jsem v A třídě, ale trénoval jsem jenom 3x - 4x týdně, nicméně na to, abych pravidelně porážel soupeře to stačilo. Ale když jsem chtěl dosáhnout víc, zápasit v K-1, musel jsem rozhodně začít víc trénovat. V tomto období mi bylo 25 let a pracoval jsem ve velké internetové firmě jako síťový operátor. Začalo pro mě být těžší a těžší skloubit práci a kickbox. Byli chvíle, kdy jsem musel kvůli zápasům cestovat do ciziny, vzhledem k omezeným dnům dovolené nebylo možné pravidelně cestovat za zápasy a zároveň pracovat.

V rozhodující moment, přišel můj velmi dobrý kamarád a dal mi nabídku, kterou jsem nemohl odmítnout. Řekl: "Remmy jestli se chceš naplno věnovat K-1 a vložit 100% svýho snažení, budu tě sponzorovat a zajistím ti, abys mohl trénovat a rozvíjet svůj talent jak jen budeš moct." Nebyla to lehká volba, protože moje zaměstnání mi dávalo více jistoty do budoucnosti, ale nechtěl jsem pustit svůj sen. Konečně, bylo možné vložit do toho všechno a jít si za svým snem. Mím cílem bylo stát se jednoho dne World K-1 champion. Vůbec by mě nenapadlo, že již za rok a půl od doby, co jsem se stal profesionálním fighterem, sem mi můj sen splní. (Remy se stal v roce 2003 World K-1 champion). Následující rok jsem titul obhájil.

Na posledním WGP K-1 postoupil Remy, ve vyrovnaném a divácky atraktivním zápase, přes Badr Hariho do semifinále. Tam narazil na Petera Aertse a prohrál na body, každopádně podal velmi dobrý výkon a Peterovi pěkně zatopil, zejména pak na konci třetího kola. Následující rok patřil Remymu. Remy si totiž dokráčel pro třetí titul K-1 a navíc během sezóny neprohrál jedinný zápas. Přesto bude mít pro něj vítězství v roce 2008 pachuť hořkosti. Vyhrál totiž kvůli diskvalifikaci svého soupeře Badra Hariho, kterýho nejdříve povalil na zem a potom se ho pokusil několikrát udeřit. Taková výhra pro bojovníka nikdy není vítána. Nicméně i v regulerním boji dokázal svého soka přebít a titul K-1 tak skončil v pravých rukou.

V roce 2009 se Remy probojoval po výhře nad Melvinem Manhoefem znovu do finále. Titul ale znovu obhájit nedokázal. V semifinále jej zastavil pozdější celkový vítěz Semmy Schilt. Bonjasky jej nejprve překvapivě poslal hákem k zemi a do počítání, ale nakonec sám prohrál KO v 1. kole. Remy následně kvůli přetrvávajícím problémů s pravým okem ukončil kariéru. Bojových sportům se věnuje dál jako trenér ve svém vlastním klubu.

statistika posledních zápasů

foto:
oficiální web K-1
headkicklegend.com


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky