přihlásit trvale
Nová registrace
Ředitel K-1 a DREAMu předpovídá nevyhnutený zánik organizace!

Ředitel K-1 a DREAMu předpovídá nevyhnutený zánik organizace!

přečteno: 1132×
20.01.2011 v 09:49 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Aktuality / K-1 / Svět

Japonec Tanikawa, ředitel mateřské společnosti Fighting Entertaiment Group (FEG), pořádající turnaje K-1, K-1 Max, DREAM a Dynamite, prohlásil, že japonská organizace slavné soutěže se při stávající situaci blíží nevyhnutelnému zániku. Pokud nedojde k restrukturalizaci stávajícího fungování společnosti a finančním injekcím od zahraničních sponzorů nastane podle něj její konec, a s ní může zaniknout i jeden ze světových symbolů bojových sportů - turnaj K-1.

"Při stávajícím kurzu FEG zanikne. Také tu jsou členové, kteří organizaci pravděpodobně opustí. Název turnajů asi bude zachován, ale změní se pořadatel. Pokud stávající struktura zůstane tak jak je, bude nemožné pokračovat dál. Pokud nepřijde mnoho zámořských investorů, nemůžeme přežít," řekl Tanikawa pro jeden japonský deník.

Co přesně měl pod pojmem stávající struktury na mysli, vysvětlil jeden z promotérů, který už řadu let působí v Japonsku a vidí do zákulisních poměrů soutěže. Jedná se zejména o zápasové smlouvy se zápasníky, které byly uzavřeny před několika lety, kdy se organizace těšila obrovské popularitě. Poslední finále K-1 proběhlo v Aréně, která sotva pojme 10.000 diváků. Ještě před několika lety přitom finálové turnaje probíhaly v Saitamské Super Aréně, která pojme až 60.000 diváků. Není potřeba složitého uvažování, aby každému došlo, že smlouvy, které byly uzavřeny v dobách masivní popularity K-1 dovolovaly štědřejší platové podmínky pro zápasníky, než dovoluje stávající návštěvnost a příjem z vysílacích práv. Většina těchto smluv je však stále v platnosti a FEGu tak chybí peníze pro vyplácení zápasových odměn.

S finančními problémy se organizace potýká už několikátý rok, poslední dva roky došlo k výrazné redukci kvalifikačních turnajů a několik turnajů bylo dokonce zrušeno. V médiích se také objevilo několik případů poukazující na prodlení organizace se splácení zápasových odměn a dokonce i několik případů, kdy bojovníci za svůj zápas nedostali zaplaceno vůbec. FEG se během léta spojil se silnou asijskou investiční bankou PUJI, která měla do organizace přinést kapitál ve výši 200 miliónů dolarů. Ale spolupráce žádné plody nepřinesla. Podle zákulisních informací nebyl FEG ochoten zpřístupnit PUJI své účty. Vypadá to, že se schyluje k zániku jedné z nejslavnějších promotérských organizací bojových sportů.

Pro K-1 to znamená nejistý osud a nemá-li spolu s FEGem zaniknout také tato slavná japonské soutěž, bude potřeba najít novou promotérskou společnost, která se pořádání turnajů ujme.

foto:
oficiální web K-1


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky