přihlásit trvale
Nová registrace
Přípravy na boxerský svátek Mayweather Jr. vs. Pacquiao v plném proudu!

Přípravy na boxerský svátek Mayweather Jr. vs. Pacquiao v plném proudu!

přečteno: 2302×
24.03.2015 v 07:37 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 0×
Rubriky: Aktuality / Box / Svět

(foto - zdroj: http://mp8.ph/wp-content/uploads/2015/03/floydmannyfistandsuit.gif)Ozubená kolečka megalomanské show, kterou 2. května v MGM Grand Aréně v Las Vegas završí střet dvou zřejmě nejlepších boxerů této generace Floyda Mayweathera Jr. a Mannyho Pacquiaa, se dala do pohybu. Oba boxeři mají za sebou první oficiální "staredown" tváří v tvář, prozatím jen v oblecích, PR tour, povinné rozhovory a focení, nyní jsou již oba ve svým přípravných kempech, kasy pořadatelů se pomalu plní a lístky mizí. Jejich cena se přitom pohybuje v závratných částkách od 1500 do 7500 dolarů (39 000 - 195 000 Kč), VIP lístky jsou již jen pro milionářskou smetánku.

Zatímco boxerští fanoušci netrpělivě očekávají, zdali se tento duel zapíše zlatým písmem do boxerské historie a naplní jejich očekávání, jeden zápis má tento duel už nyní jistý. Bude nejdražším boxerským kláním v historii. Mayweather by si měl přijít minimálně na 120 miliónů dolarů (3,1 miliardy korun), Pacquiao pak na 80 miliónů dolarů (dvě miliardy korun). Výsledek zápasu nebude mít na dohodnuté odměny vliv.

Další zajímavostí zápasové smlouvy dvou boxerských mágů, je dohodnutá antidopingová klauzule. Na té před lety ztroskotala vyjednávání obou stran. Nyní se boxeři dohodli, že se oba podrobí testování podle světové antidopingové agentury WADA a to jak před zápasem, tak po zápase. Jde o náhodné testy. První z nich už ohlásil Pacquiaovův tým minulý týden, kdy jej měli přepadnout dopingový komisaři. Co je ovšem hlavní senzací této klauzule je fakt, že oba boxeři souhlasili s přísným trestem v podobě čtyřletého zákazu v případě pozitivního nálezu.

Pacquiao zůstává v přípravě věrný svému dlouholetému trenéru Freddymu Roachovi, i u Mayweathera Jr. zůstává vše při starém a jeho přípravu vede "rodinný podnik" otec a strýc, Floyd a Jeff Mayweatherovi. Mayweatherův kemp nyní zásobuje média o tom, že si boxerský král pozval do své přípravy bývalého světového šampióna Zaba Judaha, s nímž nyní spáruje. Oba se přitom v minulosti potkali i v ringu a údajně se moc nemusí a podle toho také vypadají jejich sparingy.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky