přihlásit trvale
Nová registrace
Přání skutečností: Mayweather Jr. vs. Pacquiao 2. května v Las Vegas!

Přání skutečností: Mayweather Jr. vs. Pacquiao 2. května v Las Vegas!

přečteno: 2279×
23.02.2015 v 07:51 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 1×
Rubriky: Aktuality / Box / Svět

Letité čekání fanoušků je u konce! Po mnoha neúspěšných pokusech a nenaplněných očekáváních, kdy mnozí už ani nedoufali, se to přeci jen podařilo. Dva nejvíce dekorovaní boxeři současnosti Floyd Mayweather Jr. (47-0; 26 KO) z USA a Filipínec Manny Pacquiao (57-5-2; 38 KO) se dohodli na společném zápase a svou dohodu konečně stvrdili i podpisy na zápasové smlouvě. Sobota 2. května se zapíše do boxerské historie jako střet dvou nejlepších boxerů současnosti. V MGM Grand Aréně v Las Vegas vypukne jedna z největších bitev boxerské historie.

Ve hře budou tři světové tituly welterové váhy. Dva z nich vloží do banku neporažená jednička Flyod Mayweather Jr., a to tituly organizací WBA a WBC. Pacquiao pak vloží do hry titul mistra světa organizace WBO. Sedmatřicetiletý Mayweather Jr. doposud získal deset titulů mistra světa v pěti různých vahách. Šestatřicetiletý Pacquiao vyhrál deset titulů mistra světa v osmi různých váhových kategoriích.

Mayweather Jr. loni absolvoval dvoj zápas s Argentincem Marcosem Reném Maidanou, kterého porazil v obou případech na body. Pacquiao loni rovněž boxoval dvakrát. Nejprve odčinil křivdu, které se na něj dopustili bodoví rozhodčí v červnu 2012 v zápase s Timothym Bradleym, kde jej připravili sporným rozhodnutím o výhru. V odvetě nedal Bradleymu šanci a porazil jej s přehledem 3-0 na body a získal tak zpět svůj titul WBO, o který přišel právě při prvním střetu s Bradleym. Poté v Čině titul obhájil proti Chrisi Algierimu, kterého rovněž vybodoval ve 12. kole 3-0 na body.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

gesho - Čtenář - 23.2.2015 v 12:30
... - Odpovědět
 

tak konecne to tady mame... super