přihlásit trvale
Nová registrace
Poslední Fedorův zápas - výhra nebo remíza?

Poslední Fedorův zápas - výhra nebo remíza?

přečteno: 2353×
27.07.2016 v 08:01 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 3×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Už je tomu více než měsíc, co se Fedor Emelianenko postavil na domácí půdě v Petrohradu brazilskému bijci Fabiu Maldonadovi. Papírový outsider Maldonado zaskočil domácí hvězdu a ještě v prvním kole jej málem knokautoval. Fedor úvodní dějství přežil a postupně se vrátil do zápasu. Ačkoliv se nedá říct, že by následně dominoval, díky Maldonadově postupné pasivitě si zejména ve třetím kole nabodoval. Podle mnohých to ani tak nestačilo na výhru, jenže oficiální verdikt zní 2:1 na body.

Maldonadův tým se s tím nehodlal smířit a hodlal se odvolat k WMMA, v nímž mimochodem figuruje Fedor jako čestný prezident, jejíž součástí je i ruská MMA asociace. Maldonado se posléze od celé záležitosti distancoval s tím, že pro něj vše skončilo s posledním gongem a ačkoliv se cítil jako vítěz, hodlá respketovat rozhodnutí rozhodčích a především nechce zpochybňovat výkon svého soupeře, který byl vždycky jeho vzorem. Nakonec to byla sama WMMA, která se začala zápasem zabývat.

WMAA v současnosti vedená Vadimem Finkesteinem, bývalým Fedorovým manažerem, nechala zápasu znovu dobodovat třemi rozhodčími, kteří se nakonec shodli, že zápas skončil remízou, a tak WMAA z pozice své autority změnila výsledek zápasu na remízu. Jenže to pěkně narazila, protože se ozval víceprezident ruské MMA asociace Radmir Gabdullin (prezidentem ruské MMA asociace není nikdo jiný, než sám Fedor) s tím, že WMMA nemá pravomoc zasahovat do výsledků zápasů, které spravovala ruská MMA asociace a její rozhodnutí zkrátka neuznal.

Oficiální výsledek tedy zůstal beze změny.

Nutno dodat, že více než byrokratická tahanice po zápase, uškodil Fedorovi zápas samotný a v podstatě vyloučil jakékoliv debaty o jeho možném příchodu do UFC, o němž se tolik před zápasem s Maldonadem hovořilo. Podle posledních zákulisních zpráv se ovšem pro Fedora rýsuje zápas v Bellatoru, kde by si mohl napravit reputaci. Hovoří se o možné zápase s bývalým UFC šampiónem Titem Ortizem.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+3
T3RMINAT000R - Čtenář - 27.7.2016 v 20:42
11 - přejít na příspěvek
Premna vyhral a zapas s titom by som si rad pozrel cukrik 
 
+3
FJODOR n.1 - Čtenář - 27.7.2016 v 21:17
Re: 11 - přejít na příspěvek
Jestli vyhrál nebo ne to se bude probírat ještě dlouho,ale jak říkáš jeho zápasy kte...
 

Všechny příspěvky

T3RMINAT000R - Čtenář - 27.7.2016 v 20:42
11 - Odpovědět
 

Premna vyhral a zapas s titom by som si rad pozrel cukrik 

FJODOR n.1 - Čtenář - 27.7.2016 v 21:17
Re: 11 - Odpovědět
 

Jestli vyhrál nebo ne to se bude probírat ještě dlouho,ale jak říkáš jeho zápasy který prostě nejsou nudný chceme vidět. A jde to i bez zákeřností jako je kopání do kolen (bohužel povolený),píchání do očí a utíkání po octagonu bez důvdu a dětského trashtalku money-mouth který zajímá stejně jenom děti,který si myslí,že to tak má být a je to INcry FEDOR A JEHO STYL JE JEN JEDEN...wink

hellas - Čtenář - 3.8.2016 v 13:41
28:28 - Odpovědět
 

Remíza by byla spravedlivá :)

Ortiz..no nevim, jeho divná prohra s Liamem.. Raději bych viděl Fjodor s Mirkem v OW GP v Rizinu, lepčí už to nebude...