přihlásit trvale
Nová registrace
Peter Aerts odmtíl smlouvu s K-1, podepsal s Glory!

Peter Aerts odmtíl smlouvu s K-1, podepsal s Glory!

přečteno: 2434×
23.03.2012 v 01:11 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Aktuality / K-1 / Svět

Z Holandska přišla včera podvečer zajímavá zpráva týkající se holandského dřevorubce Petera Aertse. Jednačtyřicetiletý bojovník z Amsterdamu odmítl smlouvu s novým majitelem K-1. Trojnásobný šampión K-1 z let 1994, 1995 a 1998 místo toho podepsal smlouvu s konkurenční organizací Glory. Tu zašťituje management holandského klubu Golden Glory, který chce vytvořit konkurenční organizaci. První turnaj nové série Glory startuje již dnes v Moskvě.

Zpráva je o to zajímavější, že Aerts na začátku letošního roku oznámil plánovaný konec kariéry. K poslednímu zápasu kariéry měl nastoupit poslední červnový den v Belgii na turnaji It´s showtime, kde se utká s Tyronem Spongem. Bližší informace zatím nebyly zveřejněny, nicméně podle všeho se jedná o smlouvu na několik zápasů, tím pádem zápas se Spongem ztrácí přívlastek "poslední".

V těchto dnech probíhá konkurenční boj mezi Glory a novou K-1 Global o volné bojovníky. Holandská organizace It´s showtime se postavila za novou K-1 a většina jejích hvězd má již novou smlouvu s K-1. S K-1 dále podepsali Remy Bonjasky, Ben Edwards či Ruslan Karaev. Glory na druhé straně před nedávném podepsala smlouvu s dvojnásobným vítězem K-1 MAX Giorgiem Petrosyanem, Jerome Le Bannerem, nyní získala Petera Aertse. Kromě toho přímo pod Golden Glory spadají hvězdní bojovníci jako Semmy Schilt, Gokhan Saki, Stefan Leko, Sergej Kharitonov, Errol Zimmerman a další.

Co to v konečném důsledku znamená pro samotné bojovníky, zdali budou moci zápasit v obou soutěžích nebo dojde k vytvoření dvou velkých oddělených soutěží, napoví následující měsíce.

foto:
oficiální web K-1Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky