přihlásit trvale
Nová registrace
Peter "The Dutch Lumberjack" Aerts

Peter "The Dutch Lumberjack" Aerts

přečteno: 2984×
06.01.2008 v 22:14 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Profily osobností / K-1 / Svět

Profil legendy K-1 Petera "The Duthc Lumberjack" Aertse. Holandský dřevorubec patří k největším bojovníkům, kteří se kdy v ringu objevili. Tento sympaťák se během své kariéry objevil ve všech finálových klání K-1, vyjma roku 2009. Tři krát se stal vítězem. Po celou svou kariérou patří k nejpopulárnějším K-1 bojovníků nejen v rodném Holandsku.


 

Peter Aerts

.

 

 Vítězství: 102 (z toho 77 KO)

Prohry: 28

Remízy: 1

Výška: 1.92 M

Váha: 108 kg

Narozen: 25.10. 1970

Země: Holandsko

Styl: kickbox

Tituly/Úspěchy:

  • 1998 K-1 World GP Champion

  • 1995 K-1 World GP Champion

  • 1995 WMTA World Muay Thai Super Heavyweight Champion

  • 1994 K-1 World GP Champion

  • 1991 WMTA World Muay Thai Heavyweight Champion

  • 1990 IKBF World Heavyweight Champion

 

O Peterovi

Žijící legenda, dosud aktivní fighter, účastník všech 15 finálových pyramid K-1, trojnásobný vítěz K1 GP v letech 1994, 1995 a 1998 - to je vizitka Petera Aertse "The Dutch LumberJack" (Holandského dřevorubce). Jeden z mích oblíbených fighterů, velký sympaťák, jehož hlavní zbraní jsou smrtící highkicky.

V 6 letech začal Peter hrát fotbal, u kterého vydržel až do svých 17 let. V roce 1983, když mu bylo 13 let, začal trénovat Tae-Kwon-Do, u kterého vydržel dva roky. Jeho zájem o box/BS nebyl zcela náhodný, ale pramenní už v ranném dětství, neboť jeho dědeček i strýc byli boxery,ale matka Peterovi nedovolila věnovat se tomuto sportu. Navzdory tomu v roce 1984 začíná trénovat Kickbox v "Judoka-Kickboxing".

Po roce Peter nastoupil ke svému prvnímu zápasu, který vyhrál a další úspěchy na sebe nenechali dlouho čekat. V 19 letech vybojoval první titul Mistra světa. Poté vyměnil svůj dosavadní klub a začal trénovat v "Champs" v Einhovenu, kde se stal Mistrem světa podruhé.

Poté odešel do slavné "Chakuriki gym", kde dosáhl svých největší úspěchů. V roce 1994 se stal poprvé K-1 World Champion. Tento úspěch zopakoval ještě 2x v roce 1995 a 1998. Jeho vítězství v roce 1998 stále patří k nejrychlejším vítězstvím finálových pyramid, kdy knokautoval všechny svoje soupeř v první kole v celkovém čase 6:43 a suverénně se stal po třetí Králem K-1.

V současné době Peter trénuje ve svém vlastním týmu "Aerts Team". Peter Aerts je zároveň největším konkurentem, jinak suveréního krajana Semmy Schilta. Na dlouhé tři roky byl posledním komu se v roce 2005 podařilo tohoto obrovitého fightera porazit. V roce 2006 s ní prohrál na body, nicméně ukázal srdce bojovníka a předvedl spoustu skvělých momentů v zápase. O rok později se s Semmym potkali znova, bohužel tentokrát, zřejmě v důsledku vyčerpání s předchozího zápasu s Remmym Bonjaskym si zranil nohu a zápas tak skončil předčasně v prvním kole. Nicméně do třetice všeho dobrého to opět dokázal. V roce 2008 na finále 16 nejlepších porazil Semmyho Schilta po tří kolové bitvě a ukončil tak jeho nadvládu v K-1. V té chvíli se stal v očích veřejnosti, fanoušků i odborníků nejžhavějším kandidátem na titul. Jenže všechny jeho plánky překazil bad boy Badr Hari, který nedal Peterovi nejmenší šanci. Zaskočil ho totiž hned v úvodu, přestože Peter vzdoroval jeho šance byli mizivé, což usoudil i ringový rozhodčí a zápas předčasně ukončil.

V roce 2009 se dal Peter dohromady se starým známým, slavným trenérem Thomem Harinckem, pod jehož taktovkou válčil většinu 90. let. V roce 1997 se ale jejich cesty rozešli a více než deset let spolu nemluvili, nakonec se rozhodli hodit vše za hlavu a pokusit se spolu dobít další cenná vítězství.

Jejich obnovená spolupráce začala vítězstvím. V generačním souboji porazil vycházející hvězdu konkurenčního holandského klubu Golden Glory 3-0 na body po extra round. V srpnu roku 2009 nekompromisně knokautoval japonského boxera Yosuke Nishijimu, když mu svými devastujícími lowkicky rozkopal přední nohu. Ve finále 16 nejlepších se utkal se MMA šampiónem Alistairem Overeemem. Aerts prohrál 3-0 na body a poprvé od počátku K-1 se nepodíval do finálové pyramidy. Dostal příležitost alespoň v rezervním zápase, kde se utkal s další mladou hvězdu Golden Glory Gokahnem Sakim. Zápas vyhrál 3-0 na body, když Sakiho v posledním kole poslal do počítání. Aerts měl možnost jako vítěz hlavního rezervního zápasu naskočit do pyramidy v případě, že se jeden z finalistů zraní. To se tentokrát nestalo.

Rok 2010 pro Aerts začal nejhůře, jak mohl. V dubnu dostal šanci bojovat o titul ve váze do 100 kg s Japoncem Kyotarem. Do zápasu šel jako velký favorit. Kvůli utkání však musel zhubnout téměř 10 kg a jak se ukázalo na jeho výkonnosti se to silně podepsalo. Aerts podal jeden z nejhorších výkonů své kariéry a po několika počítáních nakonec prohrál KO ve 2. kole. Po zápase prohlásil, že už nikdy nebude shazovat pod svou přirozenou váhu. Jak se ukázalo, do zápasu navíc nastoupil se zraněným loktem, kvůli kterému musel krátce po zápase na operaci. Fanoušci K-1 po tomto zápase posílali v té době bez pár měsíců 40letého Aertse do důchodu, on se ale rozhodl pokračovat dál a svým kritikům dal při další příležitosti ráznou odpověď. V boji o velké finále vyhrál v hlasování fanoušků o dodatečnou nominaci a znovu naskočil do bojů o krále K-1. Střetl se s mistrem světa v kyokushin karate Ewertonem Teixeirou. Velmi vyrovnaný zápas se rozhodoval až na body po nastavovaném kole. Díky větší aktivitě nakonec připadlo vítězství Aertsovi, který se stal nejstarším finalistou.

Ve čtvrtfinále prosincového finále narazil na obávaného boxera Mighty Moa, kterého knokautoval už v 1. kole. V semifinále se střetl se svým odvěkým rivalem a hlavním favoritem turnaje Semmym Schiltem. Velmi emotivní vítězství vyhrál 2-0 na body Aerts a postoupil do finále. Zároveň zvrátil vzájemnou zápasovou bilanci se Schiltem ve svůj prospěch. V pěti vzájemných střetech jej dokázal 3x porazit. To se nikomu jinému nepovedlo. Zápas Schilt vs. Aerts byl následně fanoušky zvolen K-1 zápasem roku 2010. V tomto utkání nechal Aerts naprosto vše a do finálového souboje, kde na něj čekal čerství Alistair Overeem, už mu nezbyly žádné síly. Aerts prohrál finále KO v 1. kole. Pro fanoušky a diváky v hale se ovšem stal díky heroickému výkonu v zápase se Schiltem hrdinou večera.

přehled posledních zápasů a statistik

foto:
oficiální web K-1


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky