přihlásit trvale
Nová registrace
Pavel "Hakim" Majer

Pavel "Hakim" Majer

přečteno: 5584×
15.01.2008 v 23:33 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 0×
Rubriky: Profily osobností / K-1 / ČR

Profil našeho nejúspěšnějšího bojovníka K-1, mistra světa v Muay Thai z roku 1997, několikanásobného Mistra Evropy a České republiky a v současného době také trenéra Rhino Gymu v Praze. (Pokud se chcete Hakima na cokoliv zeptat, můžete tak učinit v diskusi na jeho osobních stránkách www.hakim.cz ).

Pavel Majer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Vítězství: 17 (z toho 5 KO)

Prohry: 5

Remízy: 0

Výška: 200 cm

Váha: 120 kg

Narozen: 1976

Země: Česká republika

styl: Muay Thai

Tituly/Úspěchy:

 • 1997 - Mistr světa Muay-Thai asociace I.A.M.T.A.

 • 1997 - Mistr České republiky C.M.T.A.

 • 1997 - Mistr Evropy W.P.K.L.

 • 1998 - Mistr Evropy I.A.M.T.A.

 • 1999 - 3. místo na mistrovství světa (zranění)

 • 2000 - Mistr Evropy I.A.M.T.A.

 • 2000 - Mistr České republiky C.M.T.A.

 • 2000 - 2. místo Princess Cup (Thajsko)

 • 2000 - Vítěz evropské kvalifikace K-1

 • 2000 - Účastník semifinále K-1 (Osaka, Japonsko)

 • 2001 - Vítěz evropské kvalifikace K-1

 • 2002 - Účastník semifinále K-1 (Las Vegas, USA)


O Hakimovi

Babička o něm říkala, že letí na šťastné planetě. Thajský boxer Pavel Hakim Majer jí dává za pravdu - je mistrem světa a Evropy, účastník prestižní soutěže bojových sportů K-1 a spokojený šťastně ženatý chlap .

Byl aktérem velkolepých boxerských show v pražské Lucerně, Bangkoku, Osace, Las Vegas, Boloni, jako vystřižených z akčních filmů s Van Dammem... ale každá mince má svůj rub a líc, a to i v případě dítěte štěstěny Hakima. Jeho veleúspěšnou sportovní kariéru přerušilo těžké zranění holeně, které utrpěl v roce 2003 v Belgii. V nemocnici strávil čtrnáct dní, další tři měsíce pak při rehabilitaci. Svůj sen dostat se znovu na vrchol však nevzdal ani na okamžik.

Na nohy ho postavili lidi

 "Když jsem si udělal to velké zranění, bylo to právě v době, kdy mi moje zápasy začaly dávat na Eurosportu," vrací se o pár let nazpět Hakim. "Dostal jsem se až do Best of, což jsou nejlepší zápasy roku. Lidi mě poznávali na ulici, zatímco já se belhal o berli. Musím se přiznat, že mi to dělalo dobře, nějakým způsobem mám popularitu rád a tehdy mi velmi pomohla. Strašně moc jsem chtěl zápasit dál a vůbec jsem neuvažoval, že bych skončil." Nezbývalo mu nic jiného než se zakousnout a s buldočí vytrvalostí se pustit do práce. Týden co týden absolvoval jedenáct tréninků pod vedením našich nejlepších trenérů - Tomáše Jánského (taibox), Míti Soukupa (box, Hakim boxuje ligu za Liberec) a Dana Hejreta (fyzická příprava). A výsledek? Po téměř roce a půl se vrátil vítězně do ringu v Bratislavě. Následovala výhra v Rumunsku a první krok ke splnění Hakimova snu - postoupit do finále nejprestižnějšího světového turnaje v bojových umění K-1 v Japonsku.

Chtěl být dobrý válečník

Bojové sporty mohou někteří lidé považovat za skvělou příležitost k vybití adrenalinu, jiní za projev otevřené agrese a další třeba za pokus napodobit oblíbeného akčního hrdinu. U přátelského sympaťáka s hnědýma očima za tím překvapivě stojí obdiv k rytířství. "O hrady a rytířství se zajímám od dětství. A protože jsem věděl, že rytíři byli dobří bojovníci, chtěl jsem být také tak dobrý válečník. Možná tohle mě tlačilo k tomu stát se boxerem," svěřuje se Hakim. V roce 1992, kdy mu bylo šestnáct let a s boxováním začínal, mu vůbec nedocházelo, že thajský box nemá v Čechách základnu a nedají se jím vydělat peníze. Na druhé straně připouští: "Měl jsem štěstí. Jsem jediný člověk, který se tady thaiboxem živí a nemusí chodit do práce, což je u nás rarita." Dlužno podotknout, že bez sponzorů by to nešlo. S výškou 198 centimetrů a váhou 120 kilogramů má Hakim ideální míry pro tento sport. A jak prožívá samotný zápas? "Ten je pro mě po psychické stránce úplně nejhorší, z celkové přípravy mám zápas nejmíň rád, jsem nervózní. Atmosféra je obrovská a většinou ji vnímám, i když se snažím soustředit hlavně na kauče, protože mi radí, co mám dělat," popisuje.

Romantická duše

Hakim je rodilý Pražák, snad proto chce žít jednou na venkově, daleko od "ruchu velkoměsta", kde to bude mít jen kousek do lesa. "Les je pro mě největší koníček. Rád tam jezdím třeba i sám, na noc si udělám tábor a přemýšlím o věcech..." O mystériu rytířství, středověku, pohanských zvycích a čarodějnictví! Obdivuje totiž keltské druidy, jejichž přírodní moudrost a učení je pro něj inspirující. "S kamarádem jsme před Vánocemi vylezli na strom a nasekali jmelí. Chtěli jsme použít jeho sílu, jak to kdysi dělali druidové," vykládá fanoušek Harryho Portera a hudebníka Daniela Landy. "Od čtrnácti let ho poslouchám, a dokonce se mi poštěstilo, že Dana znám osobně. Máme stejné trenéry, chodíme spolu cvičit, do sauny, na pivo... zkrátka moje největší hudební hvězda se stala mým kamarádem." Sám hraje trochu na kytaru a na flétnu jako samouk, na rozdíl od své mladší sestry Olči, která je hudebně velmi nadaná a studuje konzervatoř.

V současné době se Hakim začal angažovat také jako trenér, takže je jasné, že ani po skončení akitvní kariéry od tohoto sportu neupustí a třeba se mu povede vychovat svého následovníka. Aktivní kariéru ukončil v roce 2010, od té doby vychovává nové talenty ve vlastním klubu Rhino Gymu na Kladně.

zdroj:
hakim.cz


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky