přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC Fight Night 89

Ohlédnutí za UFC Fight Night 89

přečteno: 12420×
23.06.2016 v 15:35 | Autor: Caidel
diskuse: 34×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

UFC Fight Night 89 se konalo v sobotu 18. června v Kanadské Ottawě a šlo o poslední turnaj před sérií tří akcí během tří dní korunovanou UFC 200. Byl to vůbec první turnaj UFC v Ottawě a UFC ho využilo především k propagaci Kanadských borců - ve všech zápasech hlavní startovky bojoval vždy alespoň jeden Kanaďan/Kanaďanka a celkem jich zde bylo v 13 zápasech nasazených 10. Turnaj přilákal 10 490 diváků kteří na vstupném zaplatili 1,2 milionu dolarů a na Fox Sports 1 ho sledovalo solidních 964 tisíc diváků. Čísla se sice špatně porovnávají, protože poslední v sobotu konaná Fight Night byla UFC FN 82, ale oproti nedělní FN 88 to byl rozhodně nárůst. Předzápasy byly tentokrát vysílány na Fox Sports 2 a i tam zvládly cca 369 tisíc diváků, což také není vůbec špatné. 

UFC nicméně Kanadě zdaleka nevěnuje tolik pozornosti co dřív, i letos se zde podle všeho budou stejně jako loni konat pouhé dva turnaje. Tím druhým by mělo být koncem srpna UFC on FOX 21, což by mohlo mít startovku hodně slušnou. S porážkou MacDonalda ale zájem o UFC v Kanadě zřejmě moc stoupat nebude, zachránit to vlastně může jen návrat národního hrdiny George St. Pierra který nyní začíná vypadat podstatně reálněji než v minulosti. 

Startovka měla celkem 13 zápasů které tentokrát trvaly téměř tři hodiny, přesněji 2:58:00 - bylo to dáno především jistou anomálií: Na tomto turnaji skončilo hned šest zápasů stopkou ve třetím kole, což se v historii UFC doposud nikdy nestalo. Nejblíž tomu kdysi byla UFC on FOX 15, kde takové zápasy byly čtyři. Prakticky žádná překvápka se ale nekonala, favorité vyhráli deset fightů, jen dva prohráli (v jednom fightu byly šance vyrovnané). Nováček se zde představil pouze jeden (Ion Cutelaba) a ten svůj zápas prohrál, nevedl si však nikterak špatně. 

Stejně jako u předchozího turnaje, i zde bylo všem bojovníkům dovoleno navážit dříve, což si vlastně všichni zůčastnění pochvalovali a vzhledem k tomu, že oficiální vážení bylo už víceméně jen pro diváky, značně se namnožily případy kdy si z toho bojovníci dělali nějakou formou legrácky - na pódiu tedy bylo možno vidět paruku, koláčky, bublifuk nebo třeba štěně. UFC také do vysílání poslalo slušné tribute video pro Kimbo Slice.

A teď již k jednotlivým zápasům:

Hlavním zápasem večera byl souboj mezi nejvýše postaveným kanadským borcem současnosti v UFC, exvyzyvatelem velterové váhy Rory MacDonaldem (18-4 MMA, 9-4 UFC) a pětinásobným kickboxerským šampionem a pravděpodobně budoucím vyzyvatelem Stephenem Thompsonem (13-1 MMA, 8-1 UFC). MacDonald do zápasu nastupoval po neúspěšném titulovém fightu s Robbie Lawlerem, což byla strašlivá krvavá řežba ve které byl od titulu skutečně jen kousíček a toto byl poslední zápas jeho stávající smouvy. Thompson šel do zápasu naopak jako nová naděje divize (nelze říct mladá, neboť je starší než MacDonald) s šesti výhrami v řadě - a jasným cílem porazit MacDonalda a zajistit si tak titulový zápas. 

A to se Thompsonovi s jeho neortodoxním stylem založeným na karate také podařilo. MacDonald na něj ve velmi takticky pojatém zápase připomínajícím šachovou partii zkrátka nenašel žádný recept a Thompson byl po pěti kolech jasným bodovým vítězem (2x 50-45 a 48-47). Roli hrála hlavně jeho schopnost kontrolovat vzdálenost a přesnost jeho úderů, MacDonald se mu prostě nedokázal dostat na kobylku. Oba borci k sobě byli velmi uctiví (takhle to vypadalo po zápase) a MacDonald Thompsonův výkon hodně chválil. 

Thompson je po této výhře světovou dvojku a v pořadníku vyzyvatelů svými sedmi výhrami v řadě velmi pravděpodobně přeskočil Demiana Maiu, neboť jde o vůbec nejdelší vítěznou sérii v divizi. Jestli mu UFC titulák skutečně dá, to se teprve uvidí, ale Thompson už před zápasem prohlašoval, že když porazí MacDonalda, UFC už zkrátka nebude mít jinou možnost. Lawler jde proti Woodleymu na UFC 201, takže pak se uvidí - Thompson se netají tím, že by raději zápas proti Lawlerovi a ideálně prý na UFC 205 v New Yorku.  

MacDonald prohrál poprvé v kariéře dva zápasy po sobě a klesá na pozici světové devítky. Jak již bylo zmíněno výše, právě mu také vypršela smlouva a bude tedy velmi zajímavé sledovat, zda znovu podepíše s UFC, nebo zda přejde ke konkurenci - jeho přechod by byl téměř srovnatelný s případem Bensona Hendersona. Šéf UFC pro Kanadu Tom Wright plán Roryho vyzkoušet svou hodnotu na trhu prý podporuje, pravdou ovšem je, že MacDonald si tímhle fightem hodnotu trošku snížil - doufal, že klíčem na Thompsona bude agresivní přístup, ten se mu ale nakonec rozhodně nevyvedl. Klíčovým faktorem zápasu a do budoucna možná i kariéry teď pro MacDonalda je jeho nos. Ten mu zlomil v titulovém zápase Robbie Lawler a MacDonald s ním teď má dlouhodobé problémy - Thompson mu ho během fightu zlomil znovu a MacDonald také přiznal, že si ho několikrát zlomil i během přípravy. Sám tedy uvedl, že dát tomu čas zjevně nezabralo a bude teď tedy zjišťovat, jestli se s tím dá dělat něco operativně, protože ho ten nos velmi trápí a zkrátka neví co s ním. Je tedy trochu otázka, jestli bitva s Lawlerem MacDonalda trvale nezničila, jak už se tak v případě podobných bitev někdy stává. MacDonaldovi je sice teprve šestadvacet let, má za sebou už ale deset let v MMA. 

Pokud se někomu zdál souboj Thompson vs. MacDonald bez ohledu na kvalitu předvedených technik přece jen příliš taktický a místy pomalejší a nudný (což mě třeba maličko ano), má pro vás šéf UFC Dana White jasný vzkaz :): Jste idioti a měli byste se na sledování MMA vykašlat :) Tak já to tedy zvážím, no.

V co-main eventu se v zápase vypsaném do velterové váhy předvedl Donald Cerrone (30-7 MMA, 17-4 UFC) proti zkušenému veteránu Patricku Cotemu (23-10 MMA, 10-10 UFC). Cerronemu je podle vlastních slov celkem jedno, jestli bude bojovat v lehké nebo ve velteru, tady ale proti tradičně velmi odolnému Cotému vypadal skvostně. Zpočátku Cerrone nečekaně předvedl několik vzorově načasovaných porazů, postupně ale začal ovládat zápas i v postoji a po celkem třech knockdownech nakonec zastavil TKO Cotého na zemi v půli třetího kola. Šlo o velmi působivý výkon, který z Cerroneho dělá čtyřku ve velterové váze a také mu vynesl dalších 50 tisíc pozápasového bonusu. 

Zajímavé ale po zápase bylo především to, že se Cerrone, notoricky známý jako borec věrný firmě a ochotný jít do zápasu proti komukoli kdykoli, velmi hlasitě ozval ohledně svého platu. Podle něj je prý vcelku jasně vidět, že pro UFC vlastně nic neznamená. Kolik Cerrone přesně bral na FN 89 asi nezjistíme (Kanada informace nezveřejňuje), ale v posledním zápase ke kterému čísla máme se Cerrone dostal až někam zhruba k 200 tisícům (účast + vítězství + sponzoři + časté pozápasové bonusy). Dana White na to reagoval tím, že i tak oblíbeného borce hodil pod autobus, jak je jeho dobrým zvykem a Cerroneho označil za výkonnostně nekonzistentního bijce, který zkrátka v těch důležitých zápasech nevyhrává a má příliš zájmů mimo MMA a proto se nemůže platově vyšvihnout. 

Problém je v tom, že suchá řeč čísel to vidí trošku jinak. Cerrone je tradičně ochoten nastoupit proti komukoli kdykoli, ze zápasů neodstupuje, má nejvíc finišů v historii Zuffa a z posledních jedenácti fightů jich deset vyhrál. V počtu celkových výher v UFC je historicky čtvrtý, což alespoň mě osobně zní spíše jako definice konzistence, než výkonnostně nekonzistentní borec :) Navíc je u fanoušků prakticky nekriticky oblíben a je největším sběračem bonusů v historii Zuffa, takže UFC nedělá zrovna dobře, pokud si ho takto znepřátelí.

Patrick Coté před zápasem zmiňoval, že ho v poslední době velmi motivují úspěchy dalších veteránů (jmenovitě Robbie Lawlera a Michaela Bispinga) a ještě by si rád dokráčel k titulu. Porážka s Cerronem mu v tomto směru obrovsky uškodila, je nyní světovou třiadvacítkou a útok na titul už není příliš pravděpodobný. Pro Cotého to navíc byla první skutečná TKO prohra kariéry - s Andersonem Silvou na UFC 90 to bylo zranění kolene.

Třetí fight  mezi Seanem O'Connellem (17-8 MMA, 2-4 UFC) a bývalým kanadským hokejistou Steve Bossem (12-2 MMA, 2-1 UFC) byl prakticky od začátku jasným kandidátem na zápas večera, kterým se také po zásluze pochopitelně stal. Oba borci v polotěžké váze se totiž bez ohledu na své bezpečí pustili hned od začátku do strašlivých přestřelek a oba se také několikrát ocitli v úzkých a v nebezpečí ukončení zápasu. Bosse putoval na zem v prvním, O'Connell v druhém, zkrátka řežba jak má být. Rozhodčí se nakonec přiklonili k Bossemu (2x 29-28, 29-27), novináři to měli nabodované tak půl na půl. Každopádně krásná záležitost a vyrovnaná a brutální řežba  s 244 podstatnými zásahy. Bosse jich měl 120, O'Connell 124. Oba jsou teď žebříčkově ve světové padesátce, ale zejména Bosse má jasno: Nepředpokládá prý, že by se mohl stát vyzyvatelem, jde mu spíš o to, být známý jako mašina na knockouty. A ne že by se nesnažil - ten s Te Hunou s předchozího zápasu byl parádní a to, že O'Connell nepadl je spíš zásluha notoricky tvrdé brady O'Connella, než chyba Bosseho. 

Zvláštně vysoko na starotovce byl umístěn zápas Olivier Aubin-Mercier (8-2 MMA, 4-2 UFC) vs. Thibault Gouti (11-2 MMA, 0-2 UFC). V prvním kole se oba slušně načali, ale ve zbytku zápasu už měl navrch (a byl občas navrchu) Aubin-Mercier aby zápas zakončil RNC v půli posledního kola. Měl celkem radost, ve svém předchozím zápase prý zdaleka nepředvedl vše, co umí předvést na tréninku. I tak je ale po výhře Mercier světovou 67., Gouti 185., papírově tedy šlo o jeden ze slabších zápasů večera (a je trochu záhadou, proč byl tak vysoko na startovce). 

V zahajovacím zápase hlavní startovky si to rozdaly Joanne Calderwood (11-1 MMA, 3-1 UFC) a Valerie Letourneau (8-5 MMA, 3-2 UFC). Šlo historicky o vůbec první ženský zápas v UFC vypsaný do váhy 125 liber, ačkoliv tuto váhu UFC oficiálně vůbec nemá. Důvod proč se tento fight na této váze konal není zcela zřejmý a nebyl nikdy ze strany UFC zdůvodněn, pravděpodobně to ale bylo na žádost Letourneau - ta totiž měla se shazováním do 115 liber zásadní problém a zdravotně to příliš nezvládala (doslova zmínila, že při shazování měla pocit že umře a že často omdlévala). Calderwood, která se na tento fight připravovala v Tristaru předvedla fantastický výkon a dorazila tradičně odolnou Letourneau v třetím kole - úspěch měla zejména kopy na tělo. Letourneau měla také pravděpodobně problém s podprsenkou po jednom z kopů, nicméně v závěrečných fázích zápasu se několikrát odvracela  a odevzdaně prchala, takže to celkově rozhodčí mohl zastavit o něco dřív a dostala zbytečně naloženo víc než bylo nutné, což si myslela i Joanne. Lékařskou prověrkou po zápase ale Valerie úspěšně prošla a nic vážného jí není. Po zápase také potvrdila, že jí skutečně selhala podprsenka a že rozhodně nešlo o to, že by měla problém s kopy na prsa - podprsenka se jí ale shrnula dolů a rozhodčí jí nedal příležitost si vybavení upravit, což jí prý trochu rozhodilo - doslova použila přirovnání, že pánům by se asi taky nebojovalo moc dobře s jednou koulí venku - a v tom má tedy pravdu :)

Joanne je po této výhře světovou dvojkou (Letourneau dvanáctkou) ve váze 125 liber, kterou tedy UFC vlastně vůbec nemá. Stejně jako Cerrone byla ale Joanne po zápase hodně nespokojená se svým platem a nechala se slyšet, že je naprosto švorc - za přípravu v Tristaru totiž utratila vše co měla. Teď je její plán jasný: Znovu si našetřit aby si mohla v Tristaru dát další plnohodnotnou přípravu. Narozdíl od Cerroneho se na její případ tvářilo UFC spíše pozitivně a bude o ní prý postaráno novou smlouvou a šatnovým bonusem. 

Jason Saggo (12-2 MMA, 3-1 UFC) ve velmi těsném zápase přebodoval Leandro Silvu (19-4 MMA, 3-2 UFC) klasickým těsným bodovým rozhodnutím 2x 29-28, 28-29 a stal se tak skokanem večera - vešel se do světové padeástky na pozici 49 a polepšil si tak o cca 75 míst v lehké váze. Za důležitou součást své předzpasové přípravy považoval zejména mentálního kouče. Naopak Silva Sagga možná podcenil - před zápasem se nechal slyšet, že čekal nějaké větší jméno a už se chystal nějaké větší jméno po výhře nad Saggem vyzvat, což mu tedy nevyšlo. Silva vypadává ze světové padesátky. Saggo vůbec poprvé v kariéře vyhrál jen na body, naopak všechny kariérní porážky Silvy jsou bodové. 

Prospekt Misha Cirkunov (11-3 MMA, 3-0 UFC) přivítal do polotěžké váhy v UFC moldavského bijce Iona Cutelabu (11-2 MMA, 0-1 UFC).  Cirkunov nakonec zvítězil když vzal Cutelabu v třetím kole na zem a rychle ho zrušil arm-trianglem, dvě kola si ale docela zahrával - Cutelaba si v přestřelkách s Cirkunovem vedl velice dobře a měl ho místy i trochu otřeseného. Cirkunov je nyní světovou jednatřicítkou s třemi výhrami a třemi finiši v UFC (finišů má celkem deset z dvanácti výher) a další zápas by si prý dal rád zase v Kanadě - Původem je Litevec, ale trénuje a žije právě v Kanadě. Cutelaba byl jediný debutant tohoto večera a utrpěl první porážku submisí v kariéře, což ho stálo umístění ve světové stovce. Do budoucna ale nevypadal vůbec marně (alespoň v postoji).

Poslední bonus večera byl udělen v nejkratším zápasu celého večera. Ten trval bez jedné vteřiny jen minutu a Krzysztof Jotko (18-1 MMA, 5-1 UFC) v něm drtivým KO vypnul Tamdana McCroryho (14-5 MMA, 4-4 UFC) takovým způsobem, že McCrory ještě zhruba půl minuty ležel jak prkno. Jotko tak v UFC vyhrál už čtyři zápasy v řadě a sdílí tak druhou nejdelší vítěznou sérii v divizi po Romerovi (7). Jotko si přilepšil pozápasovým bonusem 50 000 a posunul se do světové pětadvacítky. Po tak parádním KO se nechal slyšet, že pomýšlí na příčky nejvyšší - rád by pro Evropu získal čtvrtý titul (Bisping, Jedrzejczyk, McGregor). McCrory si pokazil dojem z fantastického návratu do UFC nad Joshem Sammanem a byl knockoutován poprvé v kariéře. 

Joe Soto (16-5 MMA, 1-3 UFC) si na čtvrtý pokus připsal první vítězství v UFC a to proti Chrisi Bealovi (10-3 MMA, 2-3 UFC). Soto, bývalý šampion Bellatoru začal UFC kariéru rovnou jako záskok do titulového zápasu a i po prohraném tituláku dostával hodně silné soupeře, takže první tři fighty v UFC prohrál a první výhra se mu podařila až teď. V i zápase proti Bealovi byl ovšem jako záskok, Beal měl původně čelit Norifumi Yamamotovi, na přípravu měl po zranění Yamamota Soto zhruba tři týdny. V souboji s Bealem se ale rozhodně zapotil - Beal měl připravený solidní gameplan a rozebíral si Sota z ústupu, ten začal bodovat až když tvrdohlavě zkracoval vzdálenost a chodil Bealovi i skrz údery. Jakmile si Beal nedržel odstup, už se mu tak dobře nevedlo, takže ho Soto ve třetím kole dostal na zem v sedmém pokusu o poraz a ukončil RNC necelou minutu a půl před koncem zápasu, který by možná na body Soto prohrál. Soto tak zastavil nejhorší sérii své kariéry, zvítězil poprvé od srpna 2014 a je nyní světovou čtyřiapadesátkou. Touto výhrou si prý splnil svůj sen a teď je připraven jít domů a nepřipadat si už jako lůzr. Naopak Beal prohrál potřetí v řadě a jeho nejhorší série stále trvá. Naposledy vyhrál v září 2014. Tohle byl jeho návrat do bantamu a jelikož nezabralo ani tohle, v UFC zřejmě skončí.

Spolehlivě nejnudnějším zápasem večera byl ale souboj mezi Eliasem Theodorouem (12-1 MMA, 4-1 UFC) a Samem Alveym (26-8 MMA, 3-3 UFC). Theodorou šel do zápasu s tím, že o Alveym ví naprosto všechno (až mu to prý přišlo děsivé), Alvey zase prohlašoval, že bude úplně jiným bojovníkem, než by Theodorou mohl čekat na základě videí. Což sice asi byl, ale ve špatném smyslu, tenhle fight prostě vůbec nevyšel. Theodorou si držel odstup a jen zdálky Alveyho okopával - ze 194 zasažených úderů bylo 87 kopů. A Alvey čekal na svůj dokonalý kontr tak trpělivě a marně, že si za celý zápas prakticky nebouchl - 54 zásahů, přičemž v prvním kole měl snad reálně 1. Výsledek tedy fight v kterém se vlastně nic nedělo a věčně se usmívající Alvey měl ke konci na tváři spíše frustrovaný škleb. Theodorou to vidí tak, že si zkrátka zápasově nesedli a výhra ho posouvá na pozici světové pětadvacítky. 

V prvním ženském fightu večera přebodovala domácí Randa Markos (6-3 MMA, 2-2 UFC) Jocelyn Jones-Lybarger (6-3 MMA, 0-2 UFC) 2x 29-28, 30-27. Zpočátku Randa hodně zápasila, v závěru už to byly spíše přestřelky. Ani tenhle zápas ale vlastně neproběhl na váze 115 liber, protože vítězná Randa Markos nezvládla navážit a dorazila na váhu se 117,5 librami. Dostala čas na druhý pokus, ale už dál neshazovala a tak své soupeřce alespoň odevzdala 20 procent svého platu. Markos je nyní světovou jedenáctkou která v posledních sedmi zápasech pravidelně střídá výhry s prohrami a ráda by k příštímu zápasu nastoupila opět v Kanadě ve Vancouveru na UFC on FOX 21 a za ideální soupeřku považuje Bec Rawlings. Jocelyn s Randou předpokládala tuhou bitvu (což docela vyšlo), která jí posune k tituláku. To ovšem tak docela nevyšlo a Jocelyn je v tuto chvíli zcela mimo žebříčky.  

Colby Convington (9-1 MMA, 4-1 UFC) dostal šanci odčinit svou předchozí porážku s Warlley Alvesem. Původně měl sice nastoupit proti Alexi Garciovi, nakonec ale dva týdny před turnajem dostal lehčího soupeře - nováčka Jonathana Meuniera (7-1 MMA, 0-1 UFC). Covington chtěl hodně předvést, že prohra s Alvesem byla jen náhoda - a docela se mu to povedlo. V úvodu třetího kola sundal Meuniera k zemi otočkou pěstí aby ho tam vzápětí dorazil RNC a stal se tak prvním borcem této Fight Night který svého soupeře ukončli ve třetím kole. Covington má v tuto chvíli všechny tři stopky v UFC submisí a ve čtyřech vyhraných zápasech tento svěřenec American Top Teamu zabodoval celkem 14 porazy. Proti Meunierovi to bylo pět porazů z devíti pokusů. Covington je v tuto chvíli světová třiašedesátka, Meunierovi se debut v UFC příliš nevyplatil. Utrpěl první porážku kariéry, propadl se o 41 míst v žebříčku velterové váhy (největší propad ze všech zúčastněných borců) a je tak nyní na 281 příčce - tedy nejníže nasazený borec z celé startovky.

Zahajovací zápas večera byl poměrně divoký souboj v muší váze mezi Ali Bagautinovem (14-4 MMA, 4-2 UFC) a Geane Herrerou (9-2 MMA, 1-2 UFC). Bagautinov byl většinu zápasu jasně lepší a odešel s výhrou 3x 30-27, v závěru fightu už mu ale nestačila fyzička a Herrera ho v závěru málem dostal přísnou kimurou. Bagautinov přestřílel Herreru o 77 podstatných zásahů (čtvrtý největší rozdíl v historii muší váhy) a to s přesností 72% (52 zásahů z 90 padlo na zemi). Bagautinov je nyní světová dvanáctka, Herrera 36.

 

Zajímavé statistiky:

 • Na UFC Fight Night 89 bylo šest zápasů ukončenou stopkou v třetím kole. To je historický rekord, na UFC on FOX 15 byly takové zápasy čtyři.

 • Stephen Thompson vyhrál sedmý zápas v řadě a má nejdelší vítěznou sérii velterové váhy.

 • MacDonald naopak poprvé v kariéře prohrál dva zápasy v řadě a  to zrovna ve chvíli, kdy mu končí smlouva.

 • Thompson zasáhl 110 podstatnými zásahy, MacDonald jich měl 61. Nejpomalejší kolo bylo jasně první, v něm to bylo jen 9:4. V pátém, nejakčnějším, kdy to MacDonald zkoušel zlomit, to bylo 34:20.

 • Zásahy na hlavu: 71:50 Thompson. Na tělo 23:10 Thompson. Kopy 16:1 Thompson

 • Cerrone má nyní ve velterové váze bilanci 2-0, je mu ale prý jedno jestli bude zápasit v lehké nebo ve velteru. Obě výhry ve velteru má stopkou.

 • Cerrone má v historii čtyř velkých organizací už 23 výher a je tak společně s CroCopem třetí. Víc mají jen Dan Henderson (26) a Wanderlei Silva (27). Čistě v UFC má Cerrone výher 17 a je zde společně s Demianem Maiou čtvrtý. Vedou Hughes (18) a Bisping se St. Pierrem (19).

 • Cerrone má také 15 stopek pod hlavičkou Zuffa, což je nový rekord. Navíc má v Zuffa už 17 pozápasových bonusů, což je také rekord. 

 • Patrick Coté má nyní ve velteru UFC bilanci 5-2. Všech deset porážek kariéry nasbíral v UFC a tohle byla jeho vůbec první regulérní TKO porážka po 33 zápasech. 

 • Cerrone srazil Cotého k zemi celkem třikrát. Jednou ve druhém a dvakrát ve třetím kole.

 • Olivier Aubin-Mercier má tři ze čtyř výher v UFC stopkou. RNC je jeho specialita, ukončil tak šest z osmi výher v kariéře a sedm z osmi jich má submisí.

 • Thibault Gouti utrpěl obě porážky v kariéře submisí.

 • Aubin-Mercier uspěl alespoň jedním porazem proti všem šesti UFC soupeřům. 

 • Joanne Calderwood se stala třetí bojovnicí v UFC historii s výhrami ve dvou různých vahách. Mimo ní to zvládli ještě Jessica Andrade a shodou okolností také soupeřka Valerie Letourneau, pro kterou by to byla výhra už ve třetí váze. Nicméně Calderwood je jediná s výhrou na 125 librách, zmíněné duo to má na váze 115 a 135. 

 • Calderwood potřebovala k vítězství 115 zásahů. Letourneau jich stihla 80. Zásahy na nohy 38:11 Calderwood. 

 • Calderwood ve svých třech výhrách bodovala osmi porazy. Proti Letourneau uspěla třemi porazy ze šesti pokusů.

 • Valerie Letourneau utrpěla první KO od roku 2007 - po devíti letech a 11 zápasech.

 • Jotko má nyní čtyři výhry v řadě. Delší sérii má ve střední váze jen Yoel Romero - 7 vyhraných fightů.

 • Jotko poprvé v UFC zastavil soupeře, předchozí čtyři výhry má na body. 

 • McCrory má v rámci momentálního turnusu v UFC bilanci 1-1. Od návratu k MMA to má 3-1 a utrpěl první KO v kariéře.

 • Joe Soto ukončil své soupeře v 15 ze 16 výher.

 • Chris Beal prohrál potřetí v řadě a zažívá nejhorší sérii své kariéry. Naposledy vyhrál v září 2014 a nevyšel mu ani tento návrat do bantamové váhy. 

 • Beal prohrál submisí poprvé v kariéře, v okamžiku prohry byl ale o 29 podstatných zásahů napřed. Soto ho ve třetím kole sundal jediný úspěšným porazem ze sedmi pokusů. 

 • Platy borců se v Kanadě nedozvíme, Cerrone a Calderwood si ale stěžovali na to že jsou nedostatečně kompenzováni.

 • Na základě Reebok smlouvy se vyplácelou pouhých 120 000 dolarů. Celý program už ale běží zhruba rok a dohromady tak bylo vyplaceno kolem 6 milionů dolarů.

 • Nejvíce bral z Reeboku Donald Cerrone (20), dále Coté (15) a MacDonald (10). Všichni ostatní pět a méně, včetně headlinera Stephena Thompsona.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+3
yamay - Čtenář - 23.6.2016 v 18:01
Re: ... - přejít na příspěvek
Mal by si si svoje zdroje Lado overit Soto has also formerly competed for Bellator where...
 
+1
AsHuR - Čtenář - 28.6.2016 v 20:39
202 - přejít na příspěvek
Ďalší fight na 200ku Condit vs Maia ... tak to som veľmi zvedaví na tento súboj rozdi...
 
+1
Maltézsky psík - Čtenář - 24.6.2016 v 16:35
Re: Maia - přejít na příspěvek
Ja som Maiov fanusik a titulovy zapas mu prajem, ale momentalne si ho viac zasluzi Thompson...
 

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 23.6.2016 v 17:54
... - Odpovědět
 

soto myslim nebyl sampion Bellatoru, ale myslim, ze jine organizace, drobnost.

yamay - Čtenář - 23.6.2016 v 18:01
Re: ... - Odpovědět
 

Mal by si si svoje zdroje Lado overit wink

Soto has also formerly competed for Bellator where he was the first Bellator Featherweight Champion and winner of their inaugural Featherweight Tournament.

yamay - Čtenář - 23.6.2016 v 18:14
Re: Re: ... - Odpovědět
 

Soto bol vo veku 22 rokov najmladsim sampionom Bellatoru.

malylada87 - Čtenář - 23.6.2016 v 22:34
Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Aha, ja hoznal z dob, kdy vyhrál TPF menší organizace titul a byl brán za obrovský talent. Sorry

malylada87 - Čtenář - 24.6.2016 v 08:14
Novinka - Odpovědět
 

Celkem zajimavý match na FN v Utahu, Bermudez vs. Rony Jason

malylada87 - Čtenář - 24.6.2016 v 08:15
TUF 23 - Odpovědět
 

Kdo chce, může kouknout na 10 díl TUF 23:

http://wwe2day.tv/the-ultimate-fighter-s23e10-hdtv-x264-daview.html

malylada87 - Čtenář - 24.6.2016 v 12:25
Bellator - Odpovědět
 

Kdo by chtěl sledovat dnešní Bellator:

http://www.feed4u.tv/watch/1594582/1/Bellator-MMA-Dynamite-II-Quinton-Rampage-Jackson-vs-Satoshi-Ishii.html

Rampage to na vážení zabil :D, dobře si utáhl z Ishiiho

dezider lakatos - Čtenář - 24.6.2016 v 12:42
Maia - Odpovědět
 

Nuz Maia ma smolu ze nie je knokauter a este je aj Brazilec.

Jeho najspickovejsie gound skills a bjj ktore vycnieva nad celou UFC proste parkozruti v hladisku neocenia, preto sa k titulaku nedostane este dalsich 5 rokov.

Ja mam celkom Golden boya rad, ale vobec nechapem ako mohol dostat 2x 50-45.

Celkovo to bol naozaj strasne nudny zapas, Rory sa napzaj nepobil, nepokusal sa to preniest na zem(ked nepocitam snad 1-2 TD pokusy v prvej polke zapasu) a ani neklincoval, praca na klietke nula.

Nedokazal vnutit Thomsonovi absolutne svoju hru.

Kovboj ma pravdu, ale to mu uz malo byt davno jasne ze Dana s pol pozeraju iba na prachy a legenda sem ci legenda tam, nezajem.

Nuz zapasi pre korporaciu, tak sa nemoze cudovat ze je iba cislo v excelovskej tabulke.

Maltézsky psík - Čtenář - 24.6.2016 v 16:35
Re: Maia - Odpovědět
 

Ja som Maiov fanusik a titulovy zapas mu prajem, ale momentalne si ho viac zasluzi Thompson ako Maia.

Maia ma seriu 5 vyhier, z toho najvacsie skalpy Magny a Brown.

Thompson ma seriu 7 vyhier, najvacsie skalpy Hendricks a MacDonald.

Titulovy zapas si podla mna nezasluzi Woodley, ma seriu len 2 vyhry, Gastelum a Kim, aj to uz bolo davno. Ale nevadi mi to, viem, ze mu to Dana White slubil po tom, ako Hendricks odstupil.

predator - Čtenář - 24.6.2016 v 17:10
box - Odpovědět
 

Zápas Klitschko vs Fury zrušený tyson si vytknul členok...yell

malylada87 - Čtenář - 24.6.2016 v 20:58
Novinka - Odpovědět
 

Tak nejspíš o setrvání v UFC si to rozdají Jessica Eye s Beth Correiou na UFC 203...

yamay - Čtenář - 24.6.2016 v 21:39
Re: Novinka - Odpovědět
 

Uz som to pisal - 11.6. Novinky z Oktagonu 37.

Ale aspon si to pripomenul wink

predator - Čtenář - 25.6.2016 v 12:24
Ufc - Odpovědět
 

zapas cm punka ohlásený http://svetmma.sk/clanky/?clanok=253#

malylada87 - Čtenář - 27.6.2016 v 07:16
Novinka - Odpovědět
 

V poslední době je těch smutných zpráv hodně....

Ryan jimmo zemřel v 34 letech. Přidopravní smrtelné nehodě, kdy řidič, který zavinil nehodu a ujel z místa nehody...

yamay - Čtenář - 27.6.2016 v 08:41
Re: Novinka - Odpovědět
 

No, je toho v poslednom case nejako vela..... Pre upresnenie, Jimmo na parkovisku v Edmontone prisiel pesi k autu, kde sedeli dvaja chlapi. Po kratkej slovnej hadke sa vracal k svojmu autu a vtedy to druhe auto vystartovalo a umyselne vrazilo do Jimma. Nasledne utiekli z miesta cinu. Jimmo bol prevezeny do nemocnice a tam umrel.

Caidel - Administrátor - 27.6.2016 v 10:22
Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

Tak. Tudíž to má spíš blíž k vraždě, než k dopravní nehodě.

yamay - Čtenář - 27.6.2016 v 11:52
Re: Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

Presne tak.

Nexter92 - Čtenář - 28.6.2016 v 13:44
Re: Re: Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

To jsou hrozné zprávy:( škoda každého života o to víc života mladého člověka a o to víc života mladého válečníka.. RIP Jimmo

malylada87 - Čtenář - 28.6.2016 v 00:49
Novinka - Odpovědět
 

Chiesa je out a pro Fergusona se hledá soupeř. MMě osobně ten fight nedával smysl a pro Tonyho to nebyla velká výzva dle mého. Nyní očekávám TOP soupeře a definitivní potvrzení tituláku.

malylada87 - Čtenář - 28.6.2016 v 07:42
Novinka - Odpovědět
 

Tak zápas Teixeira vs. Johnson přesunut na UFC 202....

Do tohoto turnaje přidán parádní zápas Cerrone vs Story !!! Ten turnaj se plní krásně...

predator - Čtenář - 28.6.2016 v 11:53
Re: Novinka - Odpovědět
 

pekne Conor McGregor vs Nate Diaz 2,  Anthony Johnson vs. Glover Teixeira, Donal Cerrone vs Rick Story myslím že UFC 200 má velkú konkurenciu v sledovanosti conor určite dá všetko do toho aby ten zápas čo najviac zpromoval 

Maltézsky psík - Čtenář - 28.6.2016 v 13:34
Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

Tiež si myslím, bude chcieť ukázať UFC, že je najväčšia hviezda a že spravili chybu že ho stiahli z UFC 200. Keby na UFC 200 nebol Brock Lesnar, tak by mal veľkú šancu, ale Brock je tiež veľká hviezda, čo sa týka sledovanosti, pritiahne veľa divákov z WWE, keď ktomu prirátaš borcov ako Aldo, Edgar, Jones, Cormier, Cain... Verím tomu že UFC 200 bude najsledovanejšie.

Patriot - Redaktor - 28.6.2016 v 19:34
Re: Novinka - Odpovědět
 

Story s Cowboyem, to má potenciál na obrovskou štípanou. Rick se vůbec nebojí jít přes ránu plus je to fyzicky asi nejsilněší chlap v divizi, Cowboy je ve welteru zatím taky perfektní a navíc mám dojem, že konečně úplně dozrál co se týče techniky a taktiky (proti Cotemu dokázal uplatnit svůj gameplan na 120%). Pro mě nejzajímavější fight na 202.

malylada87 - Čtenář - 29.6.2016 v 00:23
Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

Ten turnaj bude mít už nyní čtyři parádní WW fighty, ještě do toho ...

Neil Magny vs. Dong Hyun Kim. Mazec karta....

AsHuR - Čtenář - 28.6.2016 v 20:39
202 - Odpovědět
 

Ďalší fight na 200ku Condit vs Maia ... tak to som veľmi zvedaví na tento súboj rozdielnych štýlov :D

AsHuR - Čtenář - 28.6.2016 v 20:40
Re: 202 - Odpovědět
 

Na 202ku samozrejme :D

Maltézsky psík - Čtenář - 1.7.2016 v 10:34
Re: 202 - Odpovědět
 

Podľa mňa to bude mať podobný priebeh ako s Brownom, s tým rozdielom, že Maia bude mať viac práce na zemi. Inak od UFC by som nečakal, že dajú Maiovi takého súpera, je to pre neho úplne ideálny súper, čakal by som, že sa ho budú chcieť zbaviť pre jeho nudný štýl a dajú mu Hendricksa. Viem, že ten má teraz naplánovaný zápas, ale nemyslím si, že je to taký problém počkať.

Patriot - Redaktor - 1.7.2016 v 11:22
Re: Re: 202 - Odpovědět
 

Brown je celkem přímočará tvrdá mlátička, kdežto Condit víc taktizuje (Jacksonova práce). Bylo to vidět třeba naposledy proti Lawlerovi, tam chtěl nahnat body skrze velký množství zásahů, aniž by se šťavil tím, že do nich bude plácat nějak moc energie...na Maiu určitě nepůjde tak přímočaře jako Brown a tudíž mu může i víc zatopit. Ale je fakt, že s Maiou na zádech půjde všechna připravená taktika do prdele.

malylada87 - Čtenář - 1.7.2016 v 12:03
Re: Re: Re: 202 - Odpovědět
 

Především bych řekl, že Condit je trošku jiný level než Brown. A to i v takedown defence....Podle mě může Maia pohořet jako proti Rorymu. Navíc asi ničím jiným nemůže ani překvapit. Můj tip je, že Condit vyflusaného ukončí.

malylada87 - Čtenář - 29.6.2016 v 20:33
Novinka GCF - Odpovědět
 

Tak troška spestření české scény. Na GCF se objevi v kleci bývaly fotbalový reprezentant a hráč Sparty Miroslav Slepička. Tak to jsem hodně zvědavý surprised

Ondatra9 - Čtenář - 29.6.2016 v 22:33
Re: Novinka GCF - Odpovědět
 

Slepice jo? tak to jsem taky zvědavej, kde trénuje nevíš?

malylada87 - Čtenář - 30.6.2016 v 00:07
Re: Re: Novinka GCF - Odpovědět
 

Vůbec netušim, do nedávna ještě hrál, čuměl jsem na to jako puk...

malylada87 - Čtenář - 30.6.2016 v 07:47
Novinka - Odpovědět
 

Můj oblíbenec Erik Koch se vrací opět do akce na UFC 203, potká se s Doberem

malylada87 - Čtenář - 30.6.2016 v 23:55
Novinka - Odpovědět
 

UFC 202 bude další naprostou bombou, dalším fightem je Tim Means vs. Strickland. Další super duel WW.