přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC Fight Night 77

Ohlédnutí za UFC Fight Night 77

přečteno: 2005×
13.11.2015 v 15:27 | Autor: Caidel
diskuse: 2×
Rubriky: Výsledky / MMA / Svět

Turnaj UFC Fight Night 77: Belfort vs. Henderson byl vpodstatě typickým turnajem z kategorie Fight Nights. Zranění tento turnaj příliš neovlivnila, jedna změna byla jen v souboji Maldonado vs. Anderson. Zápasů byl vlastně maximální počet, tedy třináct a byl to celkem čtvrtý turnaj, který UFC uspořádalo v Sao Paulu (dvacátý čtvrtý v Brazílii celkem). Zhruba polovina zápasů skončila před časovým limitem a nebyla nouze ani o pěkné a kontroverzní momenty, nicméně vyjádření Giovanni Deckera, šéfa UFC v Brazílii, který prohlásil, že šlo o nejlepší turnaj v historii UFC i MMA působí přece jen jak z jiného světa. Slovy klasika: „To jste si ale maličko zapřeháněl, ne?“ Ve skutečnosti si ovšem Decker zapřeháněl opravdu hodně a ačkoli turnaj rozhodně nebyl špatný, nebyl ani nijak mimořádně skvostný.

Což ostatně dokazují i čísla: Návštěvnost byla 10 628 (opět běžný výsledek) a na Fox Sports 1 ho sledovalo 757 tisíc diváků. Předzápasy, které běžely také na Fox Sports 1 pak měly sledovanost 609 tisíc (sledovanost hlavních zápasů je běžná, na předzápasy slušný výsledek), ale za zmínku stojí například to, že Bellator udělal o den dříve se svým velkým turnajem Bellator 145 maličko vyšší sledovanost (800 tisíc a nějaké drobné) a opět se tak potvrzuje, že silný turnaj Bellatoru se dokáže vyrovnat slabším turnajům UFC. 

Sázkaři to neměli příliš složité: Deset sázkových favoritů zvítězilo, jen tři prohráli. Borci přitom v kleci při třinácti zápasech strávili celkem 2:01:21.

A teď již k jednotlivým zápasům.

Hlavním zápasem večera byl souboj mezi dvěma MMA/UFC/PRIDE (a také TRT) veterány, Vitorem Belfortem (25-11 MMA, 14-7 UFC) a Danem Hendersonem (31-14 MMA, 8-8 UFC). Oba se spolu setkali už potřetí: Poprvé to bylo v roce 2006 v PRIDE a Henderson tehdy Belforta přebodoval. Podruhé to bylo v UFC v roce 2013 a Belfort tehdy zvítězil KO headkickem v prvním kole. Předzápasové příběhy obou borců se točily především kolem TRT a dopingu - oba bijci totiž v minulosti byli na TRT léčbě, nicméně přístupy obou borců v tomto směru snad nemohou být rozdílnější. Henderson je nejstarší aktivní borec v UFC, na TRT byl sice poměrně dlouho (dřív než to bylo populární), ale nikdy neměl jediný problém s povoleními, dopingem, ani zvýšenými hodnotami TRT - jeho léčba tak byla v mnoha ohledech vzorová a Hendersonovy hodnoty testosteronu bývaly i na terapii vždy pouze průměrné. Pravým opakem je Belfort, jehož kariéra je doslova lemována pozitivními dopingovými nálezy, různými administrativními opomenutími, TRT s přestřelenými hodnotami (což se UFC pokoušelo utajit před zápasem s Jonem Jonesem) a dalšími problémy. Belfort je tak považován doslova za vzorový příklad toho, co je s dopingem v MMA špatně. Sám tomu příliš nepomáhá a týden před zápasem musel přetrpět velkou mediální smršť, když Arielu Helwanimu odmítl slíbený rozhovor poté, co Helwani odmítl následovat notičky a neslíbil Belfortovi, že se ho nebude ptát na dopingovou minulost. Belfort sám před zápasem prohlašoval, že je teď na něčem lepším než staré TRT - prý na novém TRT: „True Revival Touch“ - a na zápas se připravoval ve vlastním gymu namísto u Blackzilianů. I u Blackzilianů si totiž vždy dělal vlastní minikempy s vlastními tréninkovými partnery, takže teď se raději trhnul úplně.

To Henderson to měl trochu jednoduší - připravoval se jako obvykle, doufal že favorizovaného Belforta překvapí a jediným vzrušením v rámci jeho přípravy bylo, když v hotelu v Sao Paulu čtyři dny před turnajem našel ve svém pokoji na pohovce spícího opilce. Hendersonovi nicméně překvapení nevyšlo. Zahájil dvěma lowkicky, pak se chvíli nic nedělo, protože Henderson se nechtěl ukvapit jako v předchozím zápase kdy si do úderů doslova naběhl. Po dvou minutách tam ovšem Belfort poslal svůj první patentovaný high kick a bylo rozhodnuto. Henderson bruslí a padá, Belfort pouští kulomety a rozhodčí odmávává. O stopce se trochu diskutovalo, protože odolný Henderson už se sbíral, nicméně těsně před odmáváním tam po jednom z úderů zřejmě bylo „vypnutí“. O Belfortově post-TRT formě něco těžko soudit, když v kleci opět strávil jen dvě minuty, ale ono to vlastně není vůbec nic neobvyklého, takhle Belfort zkrátka operuje - právě touto výhrou se stal rekordmanem v počtu KO a také finišů v prvním kole a žádný z jeho posledních čtyř zápasů se mimo první kolo nedostal. Belfort se v tabulkách díky tomuto knockoutu (ohodnoceném pochopitelně bonusem za výkon večera) posouvá o dvě místa a je světovou trojkou, bude tedy velmi zajímavé sledovat, proti komu ho UFC v budoucnu postaví. Sám Belfort by měl velký zájem o Luke Rockholda, kterého považuje za neuctivého (a kterého už jednou porazil), Rockhold má teď ale dostaveníčko s Weidmanem. Kdyby ale Rockhold titul vyhrál, jdou Belfortovy šance nahoru právě díky předchozí vzájemné výhře. Po Belfortovi naopak touží Tim Kennedy, který na něj má pifku kvůli dopingu a který ho označil za tlustého a pomalého - a rád by ho kvůli dopingu nechal vymazat z MMA historie. Jinak ale Kennedy bojovat moc nehodlá, kariéru už napůl ukončil a patří mezi největší veřejné odpůrce Reebok smlouvy.

Veterána Hendersona tato porážka vyšťouchla z TOP 10, ale ačkoli má v posledních osmi zápasech bilanci 2-6, pořád je světovou jedenáctkou a končit kariéru zatím podle všeho nehodlá - ačkoli se takové signály samozřejmě objevují po každém jeho prohraném zápase. Sám Henderson tento fight zhodnotil poměrně lakonicky s tím, že prostě udělal chybu a může na elitní úrovni bojovat dál. 

V co-main eventu se střetli bývalý vyzyvatel Glover Teixeira (24-4 MMA, 7-2 UFC) a jedna z novějších tváří divize, zápasník Patrick Cummins (8-3 MMA, 4-3 UFC). Pro Teixeiru to byla příležitost jasně prokázat, že stále patří mezi elitu a může jít znovu o titul, Cummins naopak doufal, že si zajistí vstup mezi případné titulové vyzyvatele tím, že svým zápasením Teixeiru zlomí. A zápasení mu pravda docela šlo - čtyři úspěšné porazy z pěti pokusů v prvním kole. Bohužel ale nedokázal Teixeiru na zemi udržet, takže Teixeira se mu vždy zvednul a postupně Cumminse v postoji rozstřílel. Konec přišel v 1:12 druhého kola a Teixeira za tu minutu stihl Cumminse přestřílet o 19 podstatných úderů. Rozhodčí Cumminse odmával ještě stojícího, ale bylo naprosto zjevné, že už má dost, potácel se i po stopce. Tabulkové postavení obou borců se pratkicky nezměnilo, Teixeira je světovou sedmičkou, Cummins nyní světová dvaatřicítka. Ke svému výkonu byl paradoxně kritičtější Teixeira který se nechal slyšet, že před dalším titulovým zápasem na sobě ještě rozhodně vidí prostor pro zlepšení. Cummins naopak zaujal optimistický přístup a porážka s Teixeirou mu prý do budoucna hodně pomůže.

Výtečným výkonem (oceněným bonusem za výkon večera) se blýskl jeden z nejnadějnějších MMA prospektů, neporažený Thomas Almeida (20-0 MMA, 4-0 UFC). Ten si s Anthony Birchakem (12-3 MMA, 1-2 UFC) poradil během jediného kola. Almeida považuje za velkou část svého úspěchu schopnost udržet chladnou hlavu (při podobné vítězné sérii je na něj vyvíjen značný tlak) - a v tomto zápase předvedl, že mu to skutečně jde. Birchak sice před zápasem prohlašoval, že ve schopnostech Almeidy vidí značné mezery a že Almeida nemá šanci zastavit Birchakovy porazy, nakonec ale Birchak do zápasu rozhodně nevlétl jako někdo, kdo vidí chyby v obraně soupeře, ale spíše jako někdo, kdo moc dobře ví, že v tomto zápase není favoritem. Birchak tak nastavil vysoké tempo a Almeidovi zpočátku dával docela zabrat - než ovšem Almeida přestál bouři a pustil se sám do svého útoku, což skončilo Birchakem brutálně zalomeným u země chvíli před koncem prvního kola (takhle vypadal závěr zápasu). Almeida zůstává neporažen s druhou nejlepší bilancí v celém UFC a je nyní světovou šestnáctkou. Se čtyřmi výhrami v UFC je tedy více než pravděpodobné, že příště už dostane nějakého TOP soupeře. Sám Almeida už také pomalu začíná mluvit o titulovém zápase - a má prý v plánu i dlouhou vládu nad divizí. Jako první se o zápas s ním zahlásil John Dodson, který právě přestupuje z muší váhy do bantamu. 

Také v dalším zápase byl udělen bonus. Obdržel ho Alex „Cowboy“ Oliveira (13-2-1 MMA, 3-1 UFC) a to po výhře nad Piotrem Hallmanem (15-5 MMA, 2-4 UFC). Oliveira byl lepší postojář v prvním kole, ale v druhém se poněkud netakticky nechal Hallmanem uválet. Ve třetím se do toho ale opět vložil a ukrutnou pravačkou v první minutě Hallmana uspal. Oliveira je letos podle všeho jedním z nejaktivnějších bijců - tohle byl letos už jeho pátý zápas (čtyři z toho stihl v UFC). Magnyho pátý fight letos teprve čeká a Oliveirův jmenovec kovboj Cerrone stihne kvůli čekání na titulový zápas letos jen čtyři zápasy. A ještě zajímavost: Teprve při tomto čtvrtém UFC zápase absolvoval Oliveira plný tréninkový kemp, zatím vždy naskakoval jako náhradník na poslední chvíli. Jinak měl Cowboy obrovskou radost z pozápasového bonusu - prý tolik peněz ještě v životě neviděl a hodlá za ně koupit dům své mámě. Hallman před zápasem sice uváděl, že ho nesmírně inspirují úspěchy krajanky a šampionky Joanny Jedrzejczyk, jenže teď prohrál třetí zápas v řadě, což je nejhorší série jeho kariéry a v posledních pěti zápasech má bilanci jen 1-4. 

Ruský bijec Rashid Magomedov (19-1 MMA, 4-0 UFC) v poklidu přestřílel grapplera (a BJJ trenéra Vitora Belforta) Gilberta Burnse (10-1 MMA, 3-1 UFC) a uštědřil mu tak vůbec první porážku v kariéře. Magomedov byl papírově i reálně jasně daleko techničtějším postojářem a Burnse si tři kola rozebíral - s klidem to ale skoro až přeháněl, protože ke konci druhého měl Burnse dobře načatého, ale nejevil vůbec žádný zájem ho dorazit před časovým limitem. Bodové výhry jsou holt dané jeho stylem - z posledních sedmi výher jich šest má právě na body (v UFC už tři bodové výhry). Burns sice před zápasem prohlašoval, že v téhle váze na zemi dokáže odklepat kohokoli, to se ale nakonec neukázalo jako pravdivé - hned na začátku zápasu měl Magomedova na zemi, ale nic tam s ním nesvedl. Magomedov se tak čtvrtou výhrou v UFC a dvanáctou výhrou v řadě velmi nenápadně proplížil do světové TOP 15.

Hlavní startovku otevíral zápas Corey Anderson (7-1 MMA, 4-1 UFC) vs. Fabio Maldonado (22-9 MMA, 5-6 UFC). Anderson tu sice zaskakoval za zraněného Toma Lawlora, ale i tak byl stylisticky jasným favoritem - Maldonado má tradičně špatnou protiporazovou obranu a ačkoli ho sám Anderson považoval za velmi nebezpečného soupeře (má srdce a hrozně vydrží) v zápase si s ním Anderson, vítěz TUF 19, hladce poradil - Uspěl šesti porazy z patnácti pokusů a Maldonado tak strávil prakticky celý zápas na zádech - Šest porazů proti němu během jeho UFC kariéry ještě nikdo nedal. Jednostranná záležitost 3x 30-27 ve které byl Anderson o 107 vyzkoušených úderů napřed (na zásahy to bylo 97-49). Andersona výhra posouvá na devatenáctou příčku polotěžké váhy a jak sám Anderson říká: Stylisticky představuje pro spoustu borců v divizi velký problém - dobře zápasí, má výborné kardio a je relativní nováček (bojuje teprve dva roky), takže se bude ještě hodně zlepšovat. 

Ultraveterán Gleison Tibau (34-11 MMA, 17-9 UFC) pokračuje ve svém tažení za překonáním řady UFC rekordů. V souboji s Abelem Trujillem (12-7 MMA, 3-3 UFC) se ovšem v kleci moc dlouho neohřál. Tibau vzal Trujila k zemi, dostal se mu na záda a v druhé minutě donutil rozhodčího zápas kontroverzně odmávat. Trujillo totiž ani neodklepal, ani nešel do bezvědomí, rozhodčímu se ale zdálo, že zavřel oči a tak zápas odmával. Trujillo se pak hodně rozčiloval, ale nijak mu to nepomohlo - podle jeho výkladu se ze submise zrovna začal dostávat. Tibau veřejně uvedl, že Trujillo opravdu neodklepal, ale zároveň si byl jistý svou pozicí takže měl pochopitelně na další vývoj zápasu jiný názor než Trujillo. S případným remačem by ale Tibau problém neměl - s čím ovšem problém má je to, že bývá často označován za gatekeepera. Což je bohužel pro něj poměrně přesné označení - Je nyní světovou třiadvacítkou a ačkoli zřejmě velmi záhy překoná všechny rekordy související s délkou působení v UFC, o titul ještě nikdy nebojoval. Trujillo už uvedl, že zkusí výsledek zápasu zvrátit oficiálně před komisí.

Také Johnny Case (22-4 MMA, 4-0 UFC) zůstává v UFC neporažen s celkovou vítěznou sérií dvanácti zápasů. V souboji s Yanem Cabralem (12-2 MMA, 2-2 UFC) měl ale obrovské štěstí, protože zvítězil jen těsně na body - a vzhledem k průběhu posledního rozhodujícího kola to mohlo klidně dopadnout na obě strany. Cabral si uškodil hlavně špatnou fyzičkou která mu odešla už v průběhu prvního kola. Argument pro Caseho vítězství je úderová převaha 90-41, Cabral naopak bodoval třemi porazy a pětkrát přešel guard a dominoval tam zemařské porci zápasu. Caseho tato výhra posouvá do světové padesátky na pozici č. 47 s dalším zápasem ale bude muset chvíli počkat, protože si během zápasu zlomil palec na levé ruce a také levou nohu. Zájem by měl především o zápas se Sage Northcuttem - a také by rád dál díky MMA cestoval po světě. Case také před turnajem změnil tým: z Alliance MMA se přesunul do Power MMA do Arizony kde trénuje třeba Ryan Bader. A Case tak má tělocvičnu doslova přes ulici. K odchodu ho donutily především dvě věci: a) to, že z Alliance odešlo také několik jeho blízkých tréninkových partnerů (a Caseho loajalita patřila spíše jim, než Allianci) a také spory o peníze - Case v předchozím zápase vyhrál bonus za výkon večera, a Alliance si z toho ukrojila svých 10% ačkoli byla jeho příprava suboptimální s řadou zranění.

Poslední bonus padl v nejkratším zápase večera. Clay Guida (32-16 MMA, 12-10 UFC) si šel do porazu - a Thiago Tavares (20-6-1 MMA, 10-6-1 UFC) ho přivítal gilotinou z které už se Guida nedostal a musel v 39 vteřině vzdát. Tavares tak bral bonus 50 000 za výkon večera, což si určitě zasloužil, protože šlo o třetí nejrychlejší submisi historie pérové váhy. Tavaresův pozápasový rozhovor trval déle než samotný fight a Tavares v něm mimo jiné naznačoval, že má nejlepší BJJ v divizi. Výhra ho posunuje do světové patnáctky na čtrnáctou příčku. Guidu naopak prohra stála umístění v TOP 10 a je teď světovou osmnáctkou. Už před zápasem tvrdil, že kariéru končí jakmile bude jeho výkonnost stát za prd, tohle ale ještě nebude ten případ. 

Velké štěstí měl Chas Skelly (15-1 MMA, 4-1 UFC) v souboji s domácím Edimilsonem Souzou (16-4 MMA, 3-1 UFC). Skelly chtěl od začátku zápas na zemi, ale nedokázal Souzu v prvním kole na zemi udržet. Ten ho pak naopak ráznou levačkou poslal k zemi a Skelly byl hodně rád, že se dožil konce kola. Do druhého nastupoval otřesený a vyčerpaný, přesto se mu ale podařilo v klinči strhnout Souzu k zemi, dostat se mu na záda a ukončit ho RNC v druhé minutě. Velmi nečekaně otočený zápas pro Skellyho, který se tak stává světovou patnáctkou pérové váhy a má nyní čtyři UFC výhry v řadě (čtvrtá nejdelší série v divizi). Skelly pro tento zápas stejně jako Alex Oliveira vůbec poprvé absolvoval plný tréninkový kemp, předvedený výkon ho ale moc nepotěšil. Naopak Souza si před zápasem věřil až moc a po očekávané výhře nad Skellym chtěl nějakého TOP 5 soupeře. S prohrou je ale žebříčkově někde u padesátky a podobný kalibr oponenta mu tedy v příštím fightu rozhodně nehrozí. 

Papírově nejnudnější zápas večera byl nakonec nejnudnější i v realitě. Střetli se v něm Gasan Umalatov (15-5-1 MMA, 1-3 UFC) a Viscardi Andrade (18-6 MMA, 2-1 UFC) který se vracel po rok a půl trvající pauze. Zápas nebyl moc pěkný, ale vyšší aktivitou a 40 lépe trefenými údery si ho pojistil Andrade, který měl trochu namále ve třetím kole, ale dotáhl zápas do vítězného konce. Umalatov má zatím všech pět porážek v kariéře na body, s bilancí 1-3 ale v UFC zřejmě končí. 

Ve velmi vyrovnaném zápase Jimmie Rivera (18-1 MMA, 2-0 UFC) těsně přebodoval Pedro Munoze (11-2 MMA, 1-2 UFC). Ten se vracel po podivné dopingové stopce (nikdy mu nebyly naměřeny nepovolené hodoty, ale stopku stejně dostal), ale nakonec utrpěl druhou bodovou porážku své kariéry. Šlo o zápas pěkně aktivníí: oba tam dohromady nasázeli 162 podstatných úderů. Rivera, přezdívaný „El Terror“ kterého výhra posouvá na pozici světové osmnáctky si naopak užívá parádní vítěznou sérii: má nyní sedmnáct vyhraných zápasů v řadě a porážku poznal naposledy v roce 2008. Přitom si prošel řadou legitimních organizací: Bellator, WSOF, King of the Cage a dalšími. Rivera nyní doufá, že se mu podaří získat zápas na chystaném UFC on FOX 18 v New Jersey. 

V zahajovacím zápase večera se střetli dva přátelé z TUF Brazil: Matheus Nicolau Perreira (11-1-1 MMA, 1-0 UFC) a Bruno Korea (4-1 MMA, 0-1 UFC). Oba borci dohromadi celkem třikrát putovali k zemi (Perreira dal dva knockdowny, Korea jeden), ale celkově byl úspěšnější zkušenější Pereira, který navíc zápas ve třetím kole zakončil nezvyklou japonskou kravatou. Připsal si tak osmou stopku v jedenácti výhrách, Korea naopak utrpěl první porážku kariéry. 

 


 

Zajímavé statistiky:

 • Vitor Belfort má v UFC už 12 KO/TKO. Předběhl tak Andersona Silvu a je novým držitelem UFC rekordu.

 • Belfort má v UFC celkem 14 finišů - zde se s Andersonem zatím dělí o první příčku.

 • Třináct z těchto finišů ale Belfort zvládl v prvním kole, což je rozhodně UFC rekord a Belfort tak má spolehlivě nejnebezpečnější zahájení v UFC. 

 • Belfort má už čtyři KO headkickem. Rekord drží společně s Donaldem Cerronem. 

 • Belfortovi stačilo na výhru celkem 6 úderů. Henderson stihl jen tři lowkicky. V předchozím zápase v roce 2013 to bylo 12-1 pro Belforta. 

 • Belfort má ve střední váze bilanci 8-2. Obě porážky byly v titulových zápasech, obě v prvním kole (Silva a Weidman). Se šampionem polotěžké váhy Jonesem Belfort paradoxně vydržel až do čtvrtého)

 • Henderson už podeváté bojoval v hlavním zápase večera. Jeho bilance v takových zápasech je 4-5.  Od návratu do střední váhy (v lednu) má bilanci 1-2, celkem má ve střední váze UFC statistiku 3-3. 

 • V posledních osmi zápasech má ale Henderson bilanci pouze 2-6.

 • Henderson utrpěl teprve třetí KO v kariéře. Horší ale je, že všechny tři KO přišly v posledních šesti zápasech. 

 • Henderson byl v historii UFC/PRIDE/Strikeforce/WEC už patnáctkrát sražen k zemi (a drží tak nelichotivý rekord těchto organizací)

 • Glover Teixeira si připsal šestou stopku v UFC (ze sedmi výher). Počítáno pouze od 2012 dál jde o divizní rekord. 

 • První kolo bylo prakticky vyrovnané: 32-30 na údery pro Teixeiru, v druhém už byl ale Teixeira za minutu o 19 úderů napřed. 

 • Cummins v prvním kole uspěl čtyřmi porazy z pěti pokusů, Teixieru ale na zemi neudržel. V UFC má Cummins už 30 porazů a je tak v polotěžké váze třetí za Evansem (50) a Baderem (41)

 • Cummins utrpěl všechny tři porážky v kariéře KO.

 • Thomas Almeida si připsal třetí KO/TKO výhru v řadě a dorovnal tak divizní rekord (v  počtu KO v řadě) T.J. Dillashawa. Také čtvrtá výhra v řadě je stejná sérka jakou má rozjetou šampion. Nejdelší sérii v divizi má ale zraněný Raphael Assuncao (7).

 • Thomas Almeida ukončil v prvním kole šestnáct zápasů z dvaceti. Od svého debutu v listopadu 2011 je zatím neporažen. Na body vyhrál zatím pouze jednou. 

 • Almeidova dvacetizápasová vítězná série je v UFC druhá nejdelší. Vede Khabib Nurmagomedov (22), ale s tím to teď zdravotně není dobré a zvažuje konec kariéry. 

 • Almeida zatím obdržel bonus v každém ze svých čtyř UFC zápasů. Je prvním borcem bantamové váhy který něco podobného dokázal.

 • Anthony Birchak prohrál KO poprvé v kariéře. 

 • Alex Oliveira má 11 ze 13 vítězství stopkou. Devět z toho KO. 

 • Gleison Tibau má v UFC už 17 výher. Dorovnal tak Michaela Bispinga a dělí se o třetí historickou příčku. Před ním jen Hughes (18) a GSP (19). V lehké váze je rekordman, ale stejně jako Bisping ještě nikdy nešel o titul.

 • Proti Trujillovi Tibau zabodoval dvěma porazy. Má jich už 84 a drží tak rekord mezi aktivními bojovníky. Historicky měl víc porazů jen GSP (87).

 • Tibau absolvoval v UFC už 26 zápasů. To je v lehké váze absolutní rekord a celkově měl v UFC víc zápasů jen Tito Ortiz (27) takže je velmi pravděpodobné, že ho Tibau brzy překoná.

 • Tibau zvítězil před časovým limitem poprvé od května 2013.

 • Thiago Tavares zvítězil gilotinou za 39 vteřin. Šlo o třetí nejrychlejší submisi v pérové váze v historii UFC/WEC. Rychlejší byli jen Josh Grispi (33 vteřin na WEC 41) a Jens Pulver (35 vteřin na WEC 31). 

 • Tavares má nyní v pérové váze bilanci 2-1, působí zde od srpna 2014. Oba zápasy v pérové váze vyhrál submisí, obzvlášť se mu daří na domácí půdě: v Brazílii má bilanci 4-1. 

 • Guida si proti Tavaresovi stihl připsat jeden poraz (a draze za něj zaplatil). V UFC kariéře jich tak má 61, čímž dorovnal Frankie Edgara a dělí se o druhé místo v počtu porazů mezi aktivními bojovníky. Vede již zmíněný Tibau. 

 • Guidovi se v pérové váze příliš nedaří, působí zde od ledna 2013 a má bilanci 3-3 (všechny tři porážky v této divizi stopkou). V posledních sedmi UFC zápasech střídá výhry s prohrami - a stal se osmým borcem v UFC historii, který to v UFC dotáhl na minimálně deset vítězství a deset porážek. 

 • Platy k tomuto turnaji neznáme, Reebok rozpočet byl ale poměrně slušný: 160 000 dolarů, což je zatím v rámci Fight Night turnajů rekord. Hlavní podíl na tom samozřejmě měli především veteráni: Belfort, Tibau a Guida si přišli na 20 000, Henderson a Tavares 15, Maldonado 10 a všichni ostatní dva a půl nebo pět. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Onko23 - Čtenář - 16.11.2015 v 11:25
Rekord - Odpovědět
 

Kolko z tych 16tich ukonceni v 1. kole ma Almeida v UFC?


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Onko23 - Čtenář - 16.11.2015 v 11:27
Tak - Odpovědět
 

asi vo vsetkych 4 teraz citam....sorrac, som nejaky nedospaty po bujarej oslave vysledku 193ky. laughing


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA