přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC Fight Night 129 a 130

Ohlédnutí za UFC Fight Night 129 a 130

přečteno: 784×
01.06.2018 v 11:56 | Autor: Caidel
diskuse: 3×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

Ohlédnutí za dvěma posledními UFC turnaji, UFC Fight Night 129: Maia vs. Usman z Chile a UFC Fight Night 130: Thompson vs. Till z Liverpoolu. Trochu stručněji než obvykle, přece jen jsou to dva turnaje a není moc času :)

 

UFC Fight Night 129: Maia vs. Usman

UFC FN 129 bylo vůbec prvním turnajem který UFC uspořádalo v Chile, což je celkem nečekaná volba, neboť chilanů na soupisce UFC úplně moc nemá. V rámci Jižní ameriky každopádně první výlet UFC mimo Brazílii. Na turnaj se dorazilo podívat 11 082 fanoušků a na Fox Sports 1 ho sledovalo 870 tisíc diváků. Předzápasy na Fox Sports 2 sledovalo 254 000 diváků. Valentina Schevchenko (žijící v Peru) debutovala jako analytička na Fox Deportes. 

Hlavním zápasem večera měl být vysokoprofilový souboj mezi prospekty Kamaru Usmanem (13-1 MMA, 8-0 UFC)  a Argentincem Santiago Ponzinibbiem. Jenže Ponzinibbio si koncem dubna zlomil ruku a musel na operaci, takže ho nahradil veterán Demian Maia (25-8 MMA, 19-8 UFC). Bohužel plány na to jak porazit Maiu jsou celkem jasně dané a Usman se ho držel do písmene, takže byl výsledkem hodně nudný zápas který Usman jasně vyhrál 2x 49-46, 50-45. Proti Maiovi zkrátka stačí být naprosto elitním zápasníkem, odrážet porazy a nějak ho ubouchat v postoji. Samozřejmě, být elitním zápasníkem se snáze řekne, než udělá, ale problém je v tom, že Maia teď po sobě bojoval s Woodleym, Covingtonem a Usmanem, tedy teoreticky třemi nejlepšími wrestlery v divizi - a všichni tři si s ním tedy poradili vlastně stejným způsobem (ačkoli v případě Covingtona to bylo dost nahnuté) - bohužel tedy za cenu toho, že Woodleyho a Usmanův fight byly hodně nudné. Maia teď drží poněkud bizarní UFC rekord: v posledních třech zápasech zkusil celkem 49 porazů a neuspěl ani jednou.

Maia nicméně jako světová devítka zůstává v TOP ten a rozhodně má co výkonnostně nabídnout - jen ho prostě UFC nesmí stavět proti pořád stejnému typu soupeřů, s tím už Maia na stará kolena nic neudělá. Maia už před zápasem hlásil, že pravděpodobně dobojuje svůj stávající UFC kontrakt a pak nejspíš ukončí kariéru, po prohře s Usmanem jen potvrdil, že vůli zápasit stále má a další zápas ještě vezme (myslím, že mu zbývají ještě tři). Usman se posunul na pozici světové pětky (nejvýše nasazený borec turnaje) a s osmi výhrami v řadě drží nejdelší divizní vítěznou sérii. V zápase s Maiou si ale prý zlomil obě ruce (proto také Maiu prý neukončil), takže do akce hned zpátky nemůže. Už si řekl o zápas s Woodleym. Woodley vcelku nemá nic proti, jen tradičně naznačil, že v Usmanově výkonu viděl spoustu chyb. 

V co-main eventu vítězka TUF 23 Tatiana Suarez (6-0 MMA, 3-0 UFC) zůstává neporažená a hladce přejela Alexu Grasso (10-2 MMA, 2-2 UFC) - poraz, grappleřina, RNC v 2:44 prvního kola, jasná dominance. Tatiana se tak posouvá o tři příčky a vstupuje do světové TOP 10, třetí výhrou v řadě dorovnala nejdelší divizní sérku šampionky Rose Namajunas. Alexa vypadla z TOP 20 a poprvé v karéře prohrála před časovými limitem. 

Dominick Reyes (9-0 MMA, 3-0 UFC) zůstává v polotíze zajímavým prospektem poté co v prvním knockoutoval Jareda Cannoniera (10-4 MMA, 3-4 UFC) a pokračuje tak ve své UFC vítězné sérii: Tři stopky v prvním kole (celkem tak má osm z devíti výher). Mimochodem, v polotěžké váze nemá nikdo víc než tři výhry, s Reyesem mají tři ještě Šogun, Blachowicz a Jordan Johnson. Reyes teď vstoupil do světové třicítky. 

Jediný domácí borec Diego Rivas (7-2 MMA, 2-2 UFC) prohrál v průměrném zápase s Guido Cannettim (8-3 MMA, 2-2 UFC). Cannetti zvítězil 2x 29-28 a diváci z toho moc radost neměli. Rivas zahájil kariéru sedmi výhrami, ale teď prohrál dva zápasy v řadě a je až #311. Cannetti výhrou poskočil o 198 míst a stal se skokanem turnaje, teď je #175 (a před turnajem byl tedy až skoro u čtyřstovky a byl nejhůř nasazený borec turnaje kterého Rivas měl papírově zvládnout).

Velmi očekávaný debut absolvovala Andrea Lee (9-2 MMA, 1-0 UFC) - a zvládla ho na jedničku. Veronicu Macedo (5-2-1 MMA, 0-2 UFC) jasně deklasovala a přebodovala po celá tři kola, takže si odnesla výhru 3x 30-27 a obě dámy braly také bonus za zápas večera. Lee se tak dostala do světové pětadvacítky, Macedo pro kterou to byl první zápas ve váze 125 liber je teď bez výhry třetí zápas v řadě a je zcela mimo žebříčky.

Vincente Luque (13-6-1 MMA, 6-2 UFC) otevřel hlavní startovku pěkným KO levačkou nad Chadem Laprisem (13-3 MMA, 6-3 UFC) v závěru prvního kola. Luque tak vstupuje do třicítky a má 12/13 výher stopkou včetně všech šesti výher v UFC. Ve velteru je tak nejlepší stopkař - od roku 2015 ukončil už šest zápasů, nikdo jiný jich tolik nesvedl. Laprise má nyní ve velteru bilanci 8-1 (v UFC 3-1).

Michel Prazeres (25-2 MMA, 9-2 UFC) uspěl ve svém návratu do velteru a těsně ubodoval většího Zaka Cummingse (21-5 MMA, 6-2 UFC). Prazeres byl se svým výkonem ve velteru sice spokojen, ale stejně se prý chce vrátit do lehké váhy. Ve velteru je teď #33, Cummings #44. 

V muší váze si dali remač top borci Alexandre Pantoja (19-3 MMA, 3-1 UFC) a Brandon Moreno (14-5 UFC, 3-2 UFC). Původně měl jít proti Morenovi Ray Borg, ale pak musel odstoupit kvůli svému malému synovi který musel na operaci mozku, Borg to jinak nemá jednoduché, navíc se soudí se svým bývalým manažerem (a skoro to vypadá, že je pravda spíš na straně manažera, ale uvidíme jak to přežvýkají soudy). Pantoja tedy zaskočil a stejně jako na TUF 24 Morena porazil - tentokrát to bylo díky jasné převaze v postoji s kterou si Morena v pohodě rozebral na dominantní výhru 2x 30-26, 30-27. Pantoja je teď světovou osmou, Moreno dvanáctkou (a ještě nikdy neprohrál jinak než na body). 

O nejrychlejší zápas večera a taé vůbec nejrychlejší zápas v historii slámové váhy se postarala Poliana Botelho (7-1 MMA, 2-0 UFC) když sestřelila Syuri Kondo (6-1 MMA, 1-1 UFC) parádně mířeným kopem na játra za pouhých 33 vteřin. Botelho je teď světovou sedmnáctkou a má 6/7 výher v kariéře stopkou, naopak Syuri Kondo prohrála poprvé v kariéře. 

Jen o šest vteřin déle trvala výhra Gabriela Beníteze (21-6 MMA, 5-2 UFC) nad Humberto Bandenayem (14-5 MMA, 1-1 UFC) za kterou byl Benitez odměněn bonusem večera. Benitez totiž hned v úvodu zápasu poslal Bandenaye levačkou k zemi, Bandenay proti GNP kontroval pákou, ale Benítez to vyřešil tím, že Bandenaye zvedl a třískl s ním o zem, čímž ho omráčil a připsal si nepříliš často vídaný KO slam - teprve desátý v historii UFC. Ne moc známý Benitez je teď světová devatenáctka a Bandenay sice utrpěl první KO v kariéře, ale před časovým limitem byl poražen ve všech svých pěti prohrách. 

Enrique Barzola (15-3-1 MMA, 5-1 UFC) byl na Brandona Davise (9-4 MMA, 1-2 UFC) zápasnicky příliš dobrý a tak s ním tři kola vytíral podlahu pro jasnou výhru 2x 30-26, 30-27. Barzolův styl je jasný: Všech pět výher v UFC má na body a nabodoval v nich celkem 36 porazů. V tomhle zápase jich konkrétně dal deset a stal se tak pátým borcem v historii který něco takového během zápasu dokázal. 

Frankie Saenz (13-4 MMA, 5-2 UFC) byl lepší než Henry Briones (16-8-1 MMA, 1-4 UFC) a uhrál to s ním na body 2x 30-27, 30-26. Saenz má všech pět výher v UFC na body, Briones prohrál počtvrté v řadě a je bez výhry od listopadu 2014. Jinak zde došlo k paradoxní situaci: Saenz je světová 44. a tímhle zápasem si o jedno místo pohoršil, naopak Briones, vůbec nejhorší borec celého turnaje je teď #396 a o jedno místo si polepšil :)

A nejbizarnějším zápasem večera byl hned ten zahajovací. V něm Felipe Silva (8-2 MMA, 1-2 UFC) většinu zápasu jasně demoloval Claudio Puellese (8-2 MMA, 1-1 UFC) aby ho Puelles v půli třetího kola najednou překvapil kneebarem a Silva musel odklepat. Netradiční kneebar, který byl v UFC k vidění naposledy v roce 2016 (UFC 209 - Iuri Alcantara) Puellesovi vynesl pozápasový bonus a navíc post rekordmana: tohle byl největší statistický comeback v historii lehké váhy - Puelles dokázal dorazit svého soupeře ačkoli zaostával o 54 zásahů. Silva teď prohrál podruhé v řadě, poprvé v kariéře odklepal a navíc se propadl o 58 míst a stal se tak padákem turnaje. 


Zajímavé statistiky:

 • Návštěva: 11 082. Sledovanost: 870 tisíc Fox Sporst 1, předzápasy 254 tisíc Fox Sports 2

 • Reebok vyplácel 135 000.

 • Sázkoví favorité: 9-3. Nováčci 1-0 (Andrea Lee).

 • 13 zápasů, čistý zápasový čas 2:18:30

 • Bonusy večera: Andrea Lee a Veronica Macedo (zápas večera). Gabriel Benitez (KO slam), Claudio Puelles (kneebar)

 • Kamaru Usman má nyní dvanáct výher v řadě, neprohrál od května 2013. V UFC má osm výher v řadě - nejdelší série v divizi a druhá nejdelší série divizní historie (GSP 12)

 • Maia prohrál tři zápasy v řadě poprvé v kariéře a drží teď problematický rekord: 49 porazů bez jediného úspěchu.

 • Maia má osm z devíti porážek v UFC na body. 

 • Tatiana Suarez má v UFC tři výhry v řadě a dorovnala tak divizní rekord šampionky Rose Namajunas. Suarez má také na kontě dvě submise, víc jich má právě jen Rose (3).

 • Alexa Grasso prohrála stopkou poprvé v kariéře. 

 

 

UFC Fight Night 130: Thompson vs. Till

Fight Night 130 se poprvé konala v Liverpoolu (původně byl v plánu Dublin, ale UFC turnaj kvůli domácímu Tillovi přesunulo) a atmosféra byla velmi slušná. Turnaj přilákal 8520 diváků kteří na vstupném zaplatili 1,3 milionu dolarů. Jako studiový analytik debutoval Michael Chiesa. Turnaj v TV sledovalo jen 522 tisíc diváků, ale to bylo dáno tím, že se vysílalo živě a v USA se to tedy do TV dostalo v neděli ráno (namísto obvyklého sobotního večera).

Jen několik dní před turnajem se rušil zápas Davey Grant vs. Manny Bermudez, protože Grant chytil stafylokoka. 

Bohužel i na tomto turnaji byl pro diváky hlavní zápas večera spíše zklamáním. Darren Till (17-0-1 MMA, 5-0-1 UFC) a Stephen Thompson (14-3-1 MMA, 9-3-1 UFC) sice slibovali akční bitvu, ale v reálu to byla nesmírně taktická a především hrozně opatrná šachovačka z obou stran ve které se údery v některých kolech daly spočítat na prstech u rukou. Překvapil především Till, který dokázal celých pět kol krotit svou agresivitu a nedal Thompsonovi šanci na žádné kontry. Bodoví rozhodčí nakonec odměnili Tilla (v čemž mohlo dost bodovat i domácí publikum) výhrou 2x 49-46 a 48-47 o které se teď hodně diskutuje. Jisté je jen páté kolo pro Tilla kdy poslal Thompsona na moment k zemi, jinak se toho vlastně moc nedělo a já bych se k tomu kdo měl vlastně vyhrát ani nevyjadřoval  (zas tak podrobně jsem to nesledoval) (a ani Dana White to prý neví).  Thompson ale byl možná přesnější, jenže si už potřetí svou neaktivitou nechal zápasu utéct. 

Výhra každopádně Tilla posunula na post světové trojky a jeho série osmnácti zápasů bez porážky je čtvrtou nejdelší v UFC (Khabib 26, Cyborg 21, Rivera 20). O titul ale zřejmě nepůjde, celá výhra měla jeden zásadní problém: Till před domácím publikem nedal váhu a dorazil 3,5 libry nad limit. Musel tak odevzdat 30 procent platu a navíc v den zápasu nesměl vážit víc než 188 liber (vážil 187.4 tuším), ale Thompson zápas i tak vzal. Přístup obou borců po zápase byl hodně nezvyklý: Till měl veselý pozápasový rozhovor který musel být vypípán (necenzurovaná verze zde), později ale uvedl, že si kvůli nenavážení titulový zápas nezaslouží a že by ho měl dostat Thompson, nyní světová čtyřka. Naopak Thompson sice řekl, že si myslí že ten zápas vyhrál, ale že o titul by i tak měl jít Till, protože prokázal, že špičkové kvality určitě má. Takhle to viděli rozhodčí a takhle pěkně atmosférickou měl Till nástupovku. Mimochodem, objevilo se video z Tillova shazování váhy na kterém vyčerpaný Till dokonce na chvíli ztratil zrak. Šéf komisí ABC po shlédnutí videa naznačil, že cornermani by za něco takového měli přijít o licence (protože ho dál nutili aby ve shazování pokračoval).

V co-main eventu nastoupil top talent a jeden z nejaktivnějších bijců v UFC Neil Magny (21-6 MMA, 14-5 UFC) proti nováčkovi Craigu Whiteovi (14-8 MMA, 0-1 UFC). Magny měl původně čelit Gunnaru Nelsonovi, jenže ten si zranil koleno a necelé dva týdny před turnajem ho nahradil právě White. White začal dobře, jenže Magny si zkušeně počkal první dvě minuty až skončí nejhorší nápor a pak postupně zápas otáčel - zavřel ho v 4:32 prvního kola když Whitea nachytal kolenem v klinči na hlavu. Magny je teď světovou jedenáctkou (před zápasem byl desítkou :) a se čtrnácti výhrami od roku 2013 dorovnal Donalda Cerroneho na postu borce s nejvíce výhrami v posledních letech. Magnyho čtrnáct výher je také třetí nejvyšší počet v historii velteru (sdílený). Před ním už jen Hughes (16) a GSP (19). Craig White má 7/8 porážek v kariéře stopkou a žebříčkově je #139. Uvidíme jak se mu povede v UFC reparátu proti nějakému rozumnějšímu soupeři než je TOP 10 bijec na poslední chvíli. 

Stejně jako o týden dřív zápas Silva vs. Puelles, i v případě fightu Arnold Allen (13-1 MMA, 4-0 UFC) vs. Mads Burnell (9-3 MMA, 1-2 UFC) došlo k téměř zázračnému comebacku. Burnell byl lepším zápasníkem a tak Allen strávil dvě a půl kola převážně na zádech - a pak najednou nachytal Burnella gilotinou kterou překvapivě zvítězil v 2:41 třetího kola. Allen tak zůstává v UFC neporažen (ale je otázkou jak dlouho mu to vydrží) a 9/12 výher má stopkou. Burnell v pérové váze klesl na 1-1 a navíc se propadl o 60 míst, takže je padákem turnaje - tohle ho musí hodně mrzet. Allen navíc za tak pěkné škrceníčko dostal bonus. 

Zápas Jason Knight (20-5 MMA, 4-4 UFC) vs. Makwan Amirkhani (14-3 MMA, 4-1 UFC) byl dost vyhecovaný vzhledem k tomu že se v něm střetli dva dost excentričtí borci (kteří se i v kleci dost hecovali a Knight stíhal Amirkhanimu i nadávat). Lépe začal Knight který Amirkhaniho v prvním poslal dvakrát k zemi, ale Amirkhani to rozchodil a hlavně díky zápasení si dokázal urvat těsnou výhru 2x 29-28, 27-30 (kdy těch 27-30 pro Knighta je dost absurdních). Amirkhani dost bizarně bodoval i po zápase - vyzval Cuba Swansona (ten má ale už dávno dohodnutý zápas a navíc je to pro Amirkhaniho dost velké sousto) a pak vyprávěl v kleci nějakou dost podivnou historku o Manuwovi, zlatém křížku a návštěvě Čečny která upřímně nedávala skoro žádný smysl :) Knight byl každopádně zpátky ve své celkem klasické formě a také uvedl, že předchozí fight absolvoval na antibiotikách (a proto atypicky neměl energii). Teď je ale tři zápasy bez výhry, takže je otázkou, jestli si ho UFC nechá. 

Claudio Henrique da Silva (12-1 MMA, 3-0 UFC) se do klece vrátil po téměř čtyřleté pauze (během které kariéru pochopitelně málem zabalil) a to proti Nordine Talebovi (14-5 MMA, 6-3 UFC). Taleb byl lepší v postoji, jenže pak se zápas dostal na zem a Taleb místo úniku zkusil jít po kneebaru. Jenže Silva je černý pásek BJJ, takže to Talebovi jednak nevyšlo a druhak to Silvovi umožnilo rychle vzít Talebova záda a odškrtit ho RNC v závěru kola. Taleb si svou chybu podle všeho ale nechce přiznat a po zápase tvrdil, že to bylo kvůli tomu, že ho rozhodčí napomínal za držení rukavic (což dělal) a Silva toho prý využil k nasazení RNC. Horší ale je, že Taleb údajně Silvu konfrontoval ještě po zápase v hotelu, nadával mu a snažil se vyvolat bitku. Hmm. Silva se do žebříčků vrací jako světová čtyřicítka a má nyní 12 výher v řadě. A Taleb si kvůli domnělému incidentu docela pohoršil v očích fanoušků.

Domácí Darren Stewart (8-3-1NC MMA, 1-3-1NC UFC) potřeboval v UFC pět pokusů aby získal první výhru, ale nakonec se zadařilo a to proti Ericu Spicelymu (10-3 MMA, 2-3 UFC). Oba borci zjevně dost zamakali na svých postojařinách (Stewart navíc vyhledal pomoc sportovního psychologa), ale zatímco u Stewarta už to začíná být silná stránka, u grapplera Spicelyho jde přece jen spíš o to aby vydržel v postoji než se dostane na zem. Stewart ale zamakal i na protiporazové obraně a tak ho Spicely na zem nedostal - a Stewart tak nakonce vítězil TKO v druhém kole - poslal Spicelyho direktem k zemi a pak ho domlátil GNP. Stewart výhru hodně prožíval a v kleci při pozápasovém rozhovoru i brečel radostí, navíc se stal skokanem turnaje když si polepšil o 140 míst a je teď světovou #53. Naopak Spicely prohrál potřetí v řadě, má největší krizi kariéry a je dost možné že v UFC končí. 

Tom Breese (11-1 MMA, 4-1 UFC) se do klece vrátil po dvouleté pauze - a navíc se přesunul z velteru do střední. I tak byl ale v kleci větší než čtyřicetiletý veterán Dan Kelly (13-4 MMA, 6-4 UFC). Breese v návratu vypadal výborně a Kellyho dostal TKO v 3:33 prvního kola za což také dostal bonus. Breese před zápasem hlásil že i přes věkový rozdíl Kellyho nepodcení - a také nepodcenil. Do žebříčků teď naskočil jako #28 a z 11 výher v kariéře jich má 10 stopkou. Kelly teď prohrál třetí zápas v řadě - má tak největší krizi kariéry a konec se pro něj asi rapidně blíží: už před turnajem naznačoval, že konec kariéry v případě prohry hodně zvažuje. Nakonec ale zatím nic jasného po turnaji neprohlásil, tak uvidíme co dál. 

Zápas mezi Linou Lansberg (8-3 MMA, 2-2 UFC) a Ginou Mazany (5-2 MMA, 1-2 UFC) byl hodně nudný - drtivou většinu fightu obě bojovnice strávily v klinči a žádná neměla drtivou převahu v čemkoli. Lina byla ale v klinčích přece jen o něco aktivnější a rozhodčí tak přesvědčila: 2x 30-27, 29-28 a posouvá se na post světové patnáctky. Pro Ginu první bodová prohra v kariéře. 

Nováček Carlo Pedersoli Jr. (11-1 MMA, 1-0 UFC) si připsal těsný (2x 29-28, 28-29), ale přesto úspěšný debut proti Braddu Scottovi (11-6 MMA, 3-5 UFC). Pedersoli zaskakoval za zraněného Salima Touahriho (koleno) a dokázal tak vyhrát dva zápasy během pouhých 29 dnů (měl fight v regionálkách). Pedersoli předvedl hlavně slušnou kopací techniku a dobrou fýzu, Scott byl neúspěšný v návratu do velteru a jakožto světová #263 je nejhorším borcem turnaje. 

Na turnaji debutovala též místní bojovnice a dobrá boxerka Molly McCann (7-2 MMA, 0-1 UFC), bohužel stejně jako Till nedala váhu. Byla ale pravda jen libru nad, takže odevzdala 20% platu své soupeřce Gilian Robertson (5-2 MMA, 2-0 UFC) která jí navíc debut vzápětí parádně pokazila. Nehodlala s Molly nic riskovat a tak jí okamžitě brala na zem. V prvním ještě finiš nenašla, ale v druhém už nasadila nekompromisní RNC. McCann říkala, že před domácím publikem neodklepe, což se také stalo - a putovala tedy do bezvědomí (které rozhodčí postřehl poněkud pozdě). Robertson vstupuje do žebříčků jako osmadvacítka a připsala si ve dvou zápasech dvě submise - čímž teď drží divizní rekord pro ženskou muší váhu.

V zahajovacím zápase večera Elias Theodorou (15-2 MMA, 7-2 UFC) ubodoval Trevora Smithe (15-8 MMA, 5-5 UFC) 2x 30-27, 29-28 v docela náročném zápase. Theodoroua to posunulo na světovou šestnáctku a rád by teď prý zápas s Lyoto Machidou. No, žebříčkově by to jít mohlo, ale výkonnostně nevím nevím, zas tak dobrý dojem Theodorou neudělal. Malá perlička, Theodorou (jinak také model a ring boy Invicty) se nechal slyšet, že od sponzorů bere víc peněz, než mu platí UFC. 

 

Zajímavé statistiky:

 • Návštěvnost: 8520, vybrané vstupné: 1,3 milionu dolarů

 • Reebok vyplácel 114 500.

 • Debutanti: 1-2 (Carlo Pedersoli Jr., Craig White, Molly McCann). Favorité 5-6.

 • 11 zápasů, čistý zápasový čas 2:04:09.

 • Bonusy večera: Arnold Allen (front choke), Claudio Silva (RNC), Darren Stewart (TKO), Tom Breese (TKO). Zápas večera se nevyplácel.

 • Till přestřílel soupeře ve všech svých UFC výhrách. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

homer - Čtenář - 1.6.2018 v 15:29
váha - Odpovědět
 

v deň zápasau by sa malo prevažovať... toto čo sa stalo Tillovi je vážne cez čiaru... je len otázka času kedy niekto umrie aj v UFC ... nechápem aký je s tým problém ved večšina pôjde proste o váhu vyššie a tolko sa toho zas nezmení ... 

machina - Čtenář - 5.6.2018 v 11:27
Re: váha - Odpovědět
 

Hrozne by ma zaujímali údaje v deň zápasu, pred nástupom do klietky. Ak chcú niečo vylepšiť a ochrániť zdravie fighterov, tak by mali začať v prvom rade zhromažďovať údaje podľa váhoviek. Dokonca sa divím, že UFC niečo podobné zatiaľ neiniciovalo a pritom je dobre známe, že zhadzovanie a dehydrovanie je problematické a život ohrozujúce.

Caidel - Administrátor - 5.6.2018 v 13:29
Re: Re: váha - Odpovědět
 

Taky jsem doteď pořádně nepochopil, proč ten údaj nezískávají - a především proč ho nervou do předzápasové grafiky. Takhle je tam řádek s vahou mimo těžkých vah irelevantní protože v 95% mají oba borci na vážení váhu shodnou.

Jinak tedy mám za to, že CSAS tyhle údaje momentálně získává a eviduje v rámci snah zatočit se shazováním. Veřejné ale nejsou a jestli někdy tohle info vypustí ven, to je otázka.