přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC Fight Night 111

Ohlédnutí za UFC Fight Night 111

přečteno: 1693×
28.06.2017 v 10:39 | Autor: Caidel
diskuse: 4×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

Turnaj UFC Fight Night 111: Holm vs. Correia patří do série tří Fight Nights během tří týdnů, které navštíví tři kontinenty. FN 111 se podruhé v historii konala v Singapuru - poprvé sem UFC zavítalo v roce 2014, tentokrát to bylo na Singapore Indoor Stadium v Kallangu v Singapuru. Startovka obsahovala celkem 12 zápasů, v deseti z toho se vyskytovali borci z příslušného regionu, v tomto případě z Asie jako celku.

Debutantů zde bylo celkem pět, příliš se jim ale nedařilo - zvítězit dokázal pouze Naoki Inoue, jenže ten šel proti dalšímu debutantovi, takže tam to někdo vyhrát musel. Překvápka se nekonala, deset favoritů zvítězilo, jen dva odešli poražení a zápasy trvaly 2:06:33 čistého času. Turnaj přilákal 8414 fanoušků, kteří na vstupném zaplatili necelý milion dolarů - konkrétně 839 tisíc. Pro nás samozřejmě hlavně jedna klíčová zpráva: Lucie Pudilová zde v zahajovacím zápase večera získala své první UFC vítězství. 

Hlavním zápasem večera byl vysokoprofilový fight v ženské bantamové váze mezi Holly Holm (11-3 MMA, 4-3 UFC) a Bethe Correiou (10-3-1 MMA, 4-3-1 UFC). Krev fanoušků se z tohoto fightu jen těžko dostávala do varu, neboť obě protagonistky měly dohromady jednu výhru (Correia porazila Jessicu Eye těsně na body) v posledních sedmi zápasech. Exšampionka Holm se zde vracela do bantamové váhy po neúspěšném titulovém fightu ve váze 145 liber, zápas jako takový byl ale nakonec ještě strašnější, než si představili i největší pesimisté. Trvalo to tři kola a celý fight měl bez přehánění opravdu jen dva zajímavé momenty. Tím hlavním byla KO výhra Holm, která z ničeho nic vypnula Correiu high kickem v úvodu třetího kola poté, co se jí Correia pokoušela vyhecovat k nějaké aktivitě (což byla očividně chyba) a tím druhým bylo napomínání rozhodčího Marca Goddarda, který obě bojovnice káral za neaktivitu skvělými slovy: „respektuji vaše game plany, ale potřebujeme nějakou akci.“ Průběh zápasu nejlépe ilustruje jediná statistika: za první kolo padlo dohromady pouhých 9 úderů.  KO highkickem je ale pěkná věc, takže Holly Holm brala bonus za výkon večera i když jinak to byl vážně otřesný fight. Do váhy 135 liber se vrací jako světová pětka a je tak nejvýše postaveným fighterem celého turnaje. Holm po zápase přiznala, že už předem věděla, že na ní fanoušci budou bučet, s tím ale při svém plánu počítala. Bethe Correia je nyní světovou čtrnáctkou, ovšem s jedinou výhrou v posledních pěti zápasech. Holly Holm se podle ní příliš přeceňuje, v reálu toho ale stejně nedokázala využít. Po drtivém KO ale posléze vydala prohlášení ve kterém slibuje návrat v životní formě. Poměrně vtipné je, že Holm (která se bohužel stylisticky stává jednou z nejméně oblíbených bojovnic v UFC), známá boxerka, ještě v UFC nikoho rukama neknockoutovala. Má ale na kontě dvě KO headkickem, což z ní dělá první bojovnici která něčeho takového dosáhla.

Co-main eventem byl souboj stálice těžké váhy, exšampiona Andreie Arlovskiho (25-15 MMA, 14-9 UFC), jenž je nepochybně na sklonku své kariéry a jenž do tohoto zápasu nastupoval se sérií čtyř proher a polského bijce Marcina Tybury (16-2 MMA, 3-1 UFC), jenž je v jednatřiceti v těžké váze vyloženě mladíkem (a pro nějž byl Arlovski vzor). Arlovski chtěl ukázat, že ještě nepatří do starého železa - jestli se mu to povedlo, to je ale dost těžká otázka. Tybura každopádně Arlovskiho dostal na zem hned na začátku zápasu a většinu kola ho bombil těžkým GNP až to chvílemi vypadalo na odmávání. Arlovski se dostal v závěru kola zpátky do postoje a Tyburu během okamžiku docela v postoji načal. Další dvě kola už byla náročnou tahanicí o body, kdy se vyčerpaný Tybura snažil přežít a Arlovski ho nějak sestřelit. Tybura si ale nakonec porazy zajistil nezvykle obodované vítězství 29-28, 29-27 a 28-27. Tybura je teď světovou šestnáctkou a s třemi výhrami v řadě má třetí nejdelší sérii v divizi. S Arlovskim ale vypadal dobře víceméně jen v prvním kole, pak už to bylo dost diskutabilní. Po více než pěti letech a 13 zápasech se mu ale nepodařilo soupeře ukončit před časovým limitem. Arlovski prohrál pátý zápas v řadě a je bez výhry od září 2015. Je ovšem stále světou dvaadvacítkou, je ale otázkou, zda si ho UFC ponechá - proti elitním soupeřům už nemá co nabídnout a platově je jakožto veterán docela drahý. 

Colby Covington (12-1 MMA, 7-1 UFC) předvedl slušný výkon, když uzápasil a uboxoval Dong Hyun Kima (22-4-1 MMA, 13-4 UFC) během tří kol pro vítězství 30-25, 30-26 a 30-27. Nebylo to pravda vždy hezké, ale počítá se. Covington má nyní čtyři výhry v řadě a polepšil si na pozici světové osmnáctky, sebevědomí mu ale rozhodně nechybí - už před zápasem hlásil, že má zájem především o titulový fight a po zápas navázal tím, že hodlá pokračovat v tour „zahanbování veteránu“ a že prý Woodleyho přelomí v půlce. Covington je jinak tréninkovým partnerem Jorge Masvidala a jak sám říká: Jsou to vlastně oni dva proti celé divizi. Volání po tituláku je z pozice borce v TOP 20 ale ještě dost předčasné - zvlášť ve velteru, kde se to kvalitními borci doslova hemží. Kimovi se něco podobného stalo poprvé v kariéře - obvykle soupeře válcoval on a tohle byla jeho první bodová prohra v kariéře. Propadl na pozici světové pětadvacítky. 

Debut ve velterové váze na tomto turnaji čekal exšampiona lehké váhy Rafaela dos Anjose (26-9 MMA, 15-7 UFC). Toho do nové divize přivítal Tarec Saffiedine (16-7 MMA, 2-4 UFC). Dos Anjos byl před zápasem hodně v pohodě a bez komplikovaného shazování byl velmi spokojený. V kleci pak nevypadal o moc menší než Saffiedine a fyzička mu rozhodně dovolovala na Saffiedina neustále tři kola tlačit, tak jak je u něj zvykem. Tlak a zásahy na tělo (kterých TDA nabodoval 37) vynesly dos Anjosovi první vítězství ve velteru (2x 30-27, 29-28) a udělaly z něj světovou šestku této váhy a tedy nové jméno ve hře. RDA má zájem o titul, ale hodlá prý jít hezky krok za krokem a nemá zájem přeskakovat ostatní vyzyvatele. RDA je jakožto světová šestka nejvýše nasazeným mužem turnaje (Holly Holm je světovou pětkou). Saffiedine si pohoršil o jedno místo a je osmadvacítka, prohrál ale tři zápasy v řadě a v kombinaci s jeho častými zraněními to pro něj může znamenat konec pobytu v UFC. 

Japonská legenda Takanori Gomi (35-13 MMA, 4-8 UFC) pokračoval svou poněkud smutnou sérii zápasem s Jonem Tuckem (10-4 MMA, 4-4 UFC). Zápas trval jen minutu dvanáct vteřin, než Tuck Gomiho odškrtil na zemi RNC a udělil mu tak čtvrtou porážku v řadě. Tuck byl rád, že mohl takovému jménu čelit a výhrou nad stárnoucí legendou si polepšil o 51 příček a stal se světovou stotrojkou, což z něj dělá skokana turnaje. Tuck sice nebyl ochoten říci, že by Gomi už měl ukončit kariéru, jinak si to ale popravdě myslí snad úplně všichni. Gomi teď zažívá nejhorší sérii své kariéry, v posledních šesti zápasech má bilanci 1-5, čtyři porážky v řadě - a co je možná nesmutnější: za poslední čtyři zápasy zasáhl dohromady jen devíti údery a vždy prohrál v prvním kole. Žebříčkově padá o 35 míst na pozici 366. a je tedy po turnaji vůbec nejslabším borcem startovky. Ajaj. 

Těžké váhy se s tím příliš nemazaly. Walt Harris (9-5 MMA, 2-4 UFC) na to vlétl s Cyrilem Askerem (8-2 MMA, 1-2 UFC), Asker po chvíli putoval k zemi a tam už ho Harris domlátil nekompromisním GNP promíchaným extratvrdými lokty. Finiš přišel v 1:44 prvního kola, Harris si v rámci aktuálního turnusu vylepšil bilanci na 3-1 a postoupil do světové padesátky jako #47. Prý by klidně i někoho vyzval, ale vlastně si vůbec nepamatuje, kdo další v divizi působí :) Asker je nyní #131 a všechny tři porážky v kariéře utrpěl stopkou - v UFC byl dvakrát knockoutován. 

Alex Caceres (13-10 MMA, 8-8 UFC) hladce v prvním kole rozbombil nováčka Rolanda Dy (8-5-1 MMA, 0-1 UFC) z Filipín. V druhém už pravda Caceres sundal nohu z plynu a pustil Dyho zpátky do zápasu, to už ale bylo pro Dy pozdě, protože měl natolik načaté oko, že rozhodčí po konzultacích s lékařem po druhém kole zápas ukončili. Vítězí tedy Caceres TKO lékařskou stopkou, v pérové váze vylepšil svou aktuální bilanci na 3-2 a UFC bilanci dotáhl na 50/50, tedy 8-8. Teď je světovou sedmdesátkou a drží rekord v počtu pokusů o submise v rámci bantamové váhy - má na kontě už 13 pokusů. Dy si v UFC moc nepomohl, propadl se o 70 míst v žebříčcích, je #287 a stává se padákem turnaje.

Justin Scoggins (11-4 MMA, 4-4 UFC) začal zápas s Ulkou Sasakim (20-4-2 MMA, 3-3 UFC) výborně, demoloval ho údery, házel k zemi - zkrátka vypadalo to skvěle. Jenže, jak už u něj bohužel bývá zvykem, v druhém kole byl sice v půli kola o 28 úderů napřed, jenže při jedné ze skrumáží zachyboval, Sasaki se mu dostal na záda a ukončil Scogginse RNC - za což byl také oceněn bonusem za výkon večera. Sasakiho výhra vystřelila do světové dvacítky - a jako grappler je rozhdoně nebezpečný - všechny tři výhry v UFC má submisí, v muší váze má nyní bilanci 2-1. Scoggins se do muší váhy tímto zápasem vracel, ale návrat to byl neúspěšný - v jeho případě navíc nasbíral už tři porážky submisí, takže je na podobné chyby nesmírně náchylný. Po porážce je světovou třiatřicítkou, takže na útok na titul (který sliboval před zápasem) si musí počkat. Potenciál má, ale dělá hrozné chyby. 

Zápasem večera se stala tříkolová bitka mezi Li Jingliangem (13-4 MMA, 5-2 UFC) a zaskakujícím nováčkem Frankem Camacho (20-5 MMA, 0-1 UFC) který zde zaskakoval s dvoutýdenní přípravou za Jonathana Meuniera. Camacho začal výborně a hned v první výměně poslal Jinglianga k zemi, ten se ale během tří kol vrátil zpátky do hry a postupně zpomalujícího Camacha přebouchal. Camacho tak sice v debutu neúspěšný, ale o 50 tisíc pozápasového bonusu bohatší. Hlavní zbraní pro Jinglianga byly legkicky, kterých Camachovi nasázel 25 a Camacho mu to nevrátil ani jednou. Taky na to Camachova noha pořádně doplatila. Jingliang si připsal třetí výhru v řadě a uživá si tak v UFC zatím svou nejlepší sérku. Poskočil na 85. příčku a slibuje fanouškům, že čím těžší soupeř, tím tvrději bude trénovat. 

Russel Doane (15-7 MMA, 3-4 UFC) od UFC dostal ještě jednu šanci - a vyplatilo se. V závěru prvního kola knockoutoval Kwan Ho Kwaka (9-2 MMA, 0-2 UFC) a zlomil tak svou sérii čtyř porážek. Vyhrál poprvé od července 2014. Naopak Kwak v UFC ještě nevyhrál a navíc utrpěl první KO v kariéře. 

Velmi koukatelný byl souboj dvou nováčků. Naoki Inoue (11-0 MMA, 1-0 UFC) porazil Carlse Johna de Tomase (6-1 MMA, 0-1 UFC) a byla to především parádní grapplerská extravaganza. Inoue byl na zemi jasně lepší a nabodoval během zápasu 151 zásahů (Thomas 53) a vyzkoušel na de Thomase celkem pět submisí, ten se ale nikdy nevzdal a ze všech pokusů se nějak dostal, takže se rozhodně bylo na co koukat. Inoue zůstává i po UFC debutu neporažený a je nyní světovou dvaašedesátkou, de Tomas v žebříčcích vůbec není a utrpěl první porážku své kariéry. Nepříjemné také je, že dorazil na váhu pět liber nad limit, takže musel odevzdat Inouemu 30% svého platu. 

A pro nás z celého turnaje možná vůbec nejzajímavější zpráva: Lucie Pudilová (7-2 MMA, 1-1 UFC) si připsala svou první UFC výhru nad debutující korejskou soupeřkou Ji Yeon Kim (6-1-2 MMA, 0-1 UFC). Rozhodně to nebylo zadarmo a Lucie se nemohla dostat přes palebnou přehradu Kim, která trefovala o něco čistěji takže to v závěru zápasu musela trochu uklinčovat a nezanedbatelná část odbornější veřejnosti si myslí, že Lucie měla vyhrát zápas s Linou Lasberg a tenhle prohrát, ale výsledkem je každopádně odpovídajících 1-1 v UFC a 23. pozice světových žebříčků pro Lucii. Skóre bylo jednomyslných 3x 29-28, ale zápas byl rozhodně těsnější, než by jednomyslnost nasvědčovala (ostatně Lucie při vyhlašování vypadala výhrou docela překvapeně). Kim oficiálně prohrála poprvé v kariéře (měla už dvě remízy z Road FC a Deep, kde jsou remízy kvůli jinému bodování běžné)

 

Zajímavé statistiky:

 • Startovka: 12 zápasů. Čistý zápasový čas: 2:06:33

 • Návštěvnosti: 8414 diváků. Vstupné: 839 300.

 • Pět debutantů, výsledná bilance 1-4. Favorité 10-2. 

 • Bonusy: Holly Holm (KO), Li Jingliang vs. Frank Camacho (zápas večera) a Ulka Sasaki (sub)

 • Holly Holm přerušila sérii tří porážek a vyhrála první zápas od listopadu 2015. 

 • Holm má 8/11 výher KO, v UFC ale ještě nikoho nevypnula rukama. Zato má dva headkicky, což je ženský rekord. 

 • Na kontě má dva knockdowny, tím dorovnala rekord Rondy Rousey. 

 • Holm má na kontě třetí pozápasový bonus. Tím sdílí druhou příčku s Amandou Nunes. Rekord má Rousey (7 bonusů).

 • Correia má nyní bilanci 1-3-1 v posledních pěti s dvěmi KO porážkami. 

 • V prvních dvou kolech padlo dohromady jen 32 úderů. V prvním jich bylo devět. Ve třetím stačilo na výhru šest zásahů. 

 • Correia měla zásahovou přesnost 23%. Holm 47%.

 • Holm byla šampionkou před 581 dny.

 • Tybura má nyní třetí výhru v řadě - a jde o třetí nejdelší sérii v divizi. Miocic a Ngannou mají pět výher. Po 13 zápasech a více než pěti letech ale Tybura neukončil soupeře.

 • Tybura přestřílel Arlovskiho o 86 zásahů. Nejdrsnější to bylo v prvním kole kdy jich Tybura měl 93 a Arlovski 12. 

 • Arlovski má v rámci aktuálního UFC turnusu zajímavou bilanci 4-5. Nejprve zahájil čtyřmi výhrami, teď pětkrát prohrál. Jde o největší krizi v kariéře - mezi lety 2009 a 2011 prohrál čtyři zápasy v řadě, z toho se však ještě vzpamatoval. Teď už to příliš pravděpodobné není. 

 • Colby Covington vyhrál čtvrtý zápas v řadě a má tak společně se Santiago Ponzinibbiem třetí nedelší sérku v divizi. Před ním jsou Kamaru Usman (5) a Demian Maia (7).

 • Convington je mašina na porazy.  V osmi UFC fightech dal 41 porazů a jeho průměr před tímto fightem byl 6,8 porazu na 15 minut - nejvyšší průměr v historii UFC. Poslední dobou ovšem ještě přidává na tempu - v  rámci čtyřzápasové vítězné série jich dal 31. Proti Kimovi uspěl osmi porazy z 15 pokusů, nutno však také zmínit, že Kim ho sám na zem dostal dvakrát - a to bylo vůbec poprvé, co ho v UFC někdo dostal na zem. 

 • Dong Hyun Kim prohrál na body poprvé v sedmadvacetizápasové kariéře. 

 • Rafael dos Anjos úspěšně debutoval ve velterové váze, ukončil sérii dvou porážek a vyhrál poprvé od prosince 2015. V UFC vyhrál 9/15 zápasů na body a proti Saffiedinovi bodoval hlavně zásahy na tělo: měl jich 37. 

 • Saffiedine prohrál tři zápasy v řadě a zatívá nejhorší sérii své kariéry. 6/7 porážek v kariéře má ale na body. 

 • Jon Tuck má 9/10 výher finišem. V UFC 3/4.

 • Gomi prohrál čtvrtý zápas v řadě, naposledy vítězil v dubnu 2014. Ve všech čtyřech případech prohrával v prvním kole a dohromady nabodoval jen 9 podstatných úderů. Při své poslední výhře nad Isaac Vallie-Flaggem měl přitom 130 zásahů. 

 • Gomi prohrál submisí po šesti letech a osmi zápasech. 

 • Walt Harris vylepšil svou bilanci v rámci aktuálního UFC turnusu na 3-1 a všech deset výher v kariéře má KO. 

 • Asker má naopak obě prohry v UFC KO a před časovým limitem utrpěl všechny tři porážky v kariéře. 

 • Reebok vyplácel 152 500.  Arlovski a dos Anjos brali 20, Caceres a Dong Hyun Kim 15, Gomi 10. Všichni ostatní 5 a méně (včetně obou žen v hlavním zápase večera)Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Burky - Čtenář - 28.6.2017 v 15:13
Ufc 213 - Odpovědět
 

Info: Cerrone zraneny,,zapas proti Lawlerovi sa presuva z ufc 213 na ufc 214

Gabin - Čtenář - 29.6.2017 v 09:10
Gabin - Odpovědět
 

To je škoda..:-/.....

malylada87 - Čtenář - 29.6.2017 v 13:26
214 - Odpovědět
 

Tak vítěz Maia vs. Woodley narazí na GSP. Potvrdil to včera DW. 

AsHuR - Čtenář - 29.6.2017 v 14:24
Re: 214 - Odpovědět
 

Tyronovi sa teda nakoniec splni ten jeho vysnivany moneyfight