přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC 246

Ohlédnutí za UFC 246

přečteno: 2132×
23.01.2020 v 13:45 | Autor: Caidel
diskuse: 9×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

Ohlédnutí za prvním UFC turnajem letošního roku - vcelku povedeným UFC 246: McGregor vs. Cowboy, které se konalo v sobotu 18. ledna v T-Mobile Aréně v Las Vegas. McGregor zde v hlavním zápase večera naprosto zazářil a je zase zpět na výsluní, zatímco Cowboy ve velkém zápase opět selhal a nepředvedl zhola nic. Co-main event Holm vs. Pennington byl podle očekávaní strašlivě nudný, ale první tři zápasy na hlavní startovce naštěstí končily před limitem, takže bylo o zábavu docela postaráno. V předzápasech pak jediný finiš v šesti fightech, ale vysloveně nuda tam nebylo snad nic (Camur vs. Ledet nebyla žádná sláva, ale alespoň to mělo nějaký vývoj).

Na turnaj se přišlo podívat 19 040 diváků kteří na vstupném zaplatili něco málo přes 11 milionů dolarů (což je čtvrtá největší tržba v UFC historii) a UFC tvrdí, že při starém PPV modelu by tenhle turnaj udělal rekord kolem 2 milionů PPV prodejů (ESPN+ nově jednak čísla nezveřejňuje a jednak je to míň). Takže McGregor opět obří sukces. Zápas večera vyhlašován nebyl, zato UFC vůbec poprvé rozdalo hned pět pozápasových bonusů pro výkon večera. Sázkoví favorité vyhráli 6 zápasů a čtyři prohráli, dva debutanti na startovce měli bilanci 1-1. Čistý zápasový čas pro 11 zápasů 1:51:03.

Ještě než se vrhneme na jednotlivé fighty, musíme si probrat jeden zápas zrušený na poslední chvíli. Tím je figth Alexa Grasso vs. Claudia Gadelha - Grasso totiž nezvládla váhu a dorazila o 5,5 liber nad, vážila tedy 121,5. Grasso následně zakázali start jak lékaři, tak komisní regulace NSAC, protože ve slámové váze smí být na váze rozdíl mězi bojovnicemi maximálně tři libry a zápas byl tedy zrušen. Radost z toho neměla ani jedna bojovnice (Gadelha by figth proti těžší soupeřce byla ochotná vzít) a Grasso přiznala vinu v plném rozsahu a potvrdila, že se raději přesune o váhu výš, tělo už jí to prý zkrátka nedovolilo ačkoli přípravu vůbec nepodcenila. Jinak týden před turnajem se rušil ještě zápas Chas Skelly vs. Grant Dawson a to kvůli zranění Dawsona.

A teď již k zápasům:

V hlavním zápase večera ve svém návratovém fightu naplno zazářil komerčně nejúspějšnější MMA fighter historie  Conor McGregor (22-4 MMA, 10-2 UFC) a to proti rekordmanovi UFC, Donaldu Cerronemu (36-14 MMA, 23-11 UFC). Očekávání expertů se zde naplnila celkem bezezbytku a jednoznačně se potvrdilo, že Cerrone je pro McGregora stylisticky velmi výhodný soupeř, přesto však překvapilo s jakou lehkostí a kreativitiou McGregor Cerroneho zničil za pouhých 40 vteřin. McGregor zkusil překvapit nástupem a vlétl do prvního háku dost zostra. Cerrone se potopil pod úder, ale už nenavázal porazem, ale dost v klinči ztuhnul (částečně narazil hlavou do stehna). McGregor ho pak svázal v klinči a napálil mu několik naskočených ramen přímo do obličeje (podobné občas používá Jon Jones, ale McGregor do toho šlápl vážně naplno a Cerrone později tvrdil, že nic takového v životě neviděl). Cerronemu to podle všeho zlomilo nos, spustilo krev a úplně ho to paralyzovalo. Borci jdou od sebe, McGregor škrtá Cerroneho symbolicky tradiční Cerroneho silnou zbraní, tedy high kickem a otřesený Cerrone už se nezpamatuje, McGregor ho domlátí u klece. 40 vteřin, pozápasový bonus  aje zpět na výsluní. Řečí statistik je nicméně ve velteru pouhou světovou desítkou, zatímco Cerrone klesá o dvě místa na osmnáctku a jeho výkon byl opravdu špatný - vlastně spíš žádný, než špatný. A to natolik, že se objevily i spekulace o prodaném fightu i když pravděpodobnější variantou je to, že Cerrone prostě nedává velké fighty psychicky (to je mimochodem také důvod, proč tak rád bere různé záskoky - sám uvádí, že pokud nemá nad zápasem čas přemýšlet, bojuje nejlépe, ale čím víc času má na přípravu, tím víc se v tom psychicky utápí) a v zápasech prostě tradičně pomalu začíná, což se mu tady vymstilo. McGregor k němu byl ale hodně uznalý i po zápase a zmínil, že Cowboy by si zasloužil nějaký speciální pás za ty své rekordy které v UFC má (a že jich je). Hlavní otázkou je teď co dál pro McGregora. Vzhledem k jeho proslulosti se dělá článek prakticky z každé věci kterou kdy kde pronese a situace ohledně možných zápasů se tedy mění každou vteřinou podle nálady, protože chytře umí mířit na prakticky každého v dostřelu a své jméno tak držet v médiích. Probereme si tu ale postupně nejpravděpodobnější možnosti na McGregorův příští fight.

Khabib Nurmagomedov o titul lehké váhy - Právě tohle je fight o který by měl největší zájem Dana White, protože prý dává největší smysl (nakolik to opravdu smysl dává, když Cerrone naposledy s Khabibem prohrál, pak si dal pauzu a teď vyhrál fight o váhu výš proti ne TOP 10 soupeři, to je zas jiná otázka). Conor McGregor sice odvetu také chce a mluvil i o tom, že by jí rád přímo v Rusku (protože je prý víc Rus než Khabib, heh) protože před předchozím zápasem prý pořádně netrénoval, chlastal, bitkařil v gymu a teď teprve je to skutečně on v top formě, ale zároveň také McGregor tvrdí, že je naplno soustředěný a chce další zápas co nejdříve - a že tedy nehodlá čekat na to, až si Khabib dořeší zápas s Fergusonem. K fightu s Khabibem by tedy mohlo dojít, ale asi to nebude hned ten příští zápas. Ovšem Conor by samozřejmě mohl zaskočit pokud by se Ferguson zranil. Další komplikací je ale přímo Khabib a jeho otec, tedy šéftrenér. Oba se shodují na to, že remač nebude, protože si ho Conor nezasloužil a Khabibův otec rovnou tvrdí, že změna názoru by UFC stála 100 milionů. Zde nutno poznamenat, že McGregor tvrdí, že za minulý zápas s Khabibem vydělal 50 milionů a s Cerronem 80, ale v zásadě všichni business analytici tvrdí, že to jsou čísla naprosto nesmyslná a to i po započítání případných příjmů z reklamy, PPV bonusů (které už teď na ESPN+ nejsou co bývaly) a jakýchkoli dalších příjmů. Ostatně McGregor bývá v žebříčku Forbes nejlépe placených atletů světa, ale i tam je uváděno že jeho skutečné příjmy jsou o dost nižší :) Garantovaný příjem McGregora za zápas s Cowboyem byl například 3 miliony a od toho je k 80 milionům cesta dost daleká - a Cerrone koneckonců nastoupil k zápasu za 200 tisíc, takže ani v jeho případě se žádný zázračný skok vzhůru nekonal. Na příštího soupeře McGregora si můžete i vsadit a Khabib je podle sázkařů druhá nejpravděpodobnější možnost s kurzem +300.

Tony Ferguson o titul lehké váhy - V tuto chvíli velmi nepravděpodobná varianta (sázkařsky nejmíň pravděpodobných +1400). Buď by Ferguson musel porazit Khabiba a McGregor by si na něj počkal jako na vítěze, což prý nechce nebo by se Khabib musel zranit a Conor by zaskočil do zápasu o titul, ale UFC by zároveň muselo sebrat titul Khabibovi. 

Trilogie s Nate Diazem - (+1000) - V tuto chvíli varianta o které se moc nemluví, ale na druhou stranu varianta která je tak trochu k dispozici vlastně vždycky. Má to svůj příběh, zápas by se mohl konat dle McGregorova načasování a Diaz po McGregorově výhře neskrýval rozčarování z toho jak to proběhlo a celému fightu se dost vysmál. Pokud by ale Conor chtěl vysloveně nějaký udržovací fight aby se zabavil, tahle možnost by tu hypoteticky byla (i když Nate tvrdí, že zájem nemá, protože už McGregora dvakrát porazil :)

Justin Gaethje - (+600) - Opět vhodná varianta pokud by byl potřeba výplňový zápas. Gaethje je narozdíl od Cerroneho borec v žebříčcích hodně vysoko, ale mnozí experti se shodují na tom, že jeho styl je pro Conora také velmi vhodný - Gaethje je zkrátka příliš snadno trefitelný a zápas nepoužívá tak často jak by měl. Gaethje se ale k McGregorovi staví dost negativně a spoustu věcí které probíhají mezi UFC a McGregorem považuje za urážku sportu. V tuto chvíli ale nemá soupeře a pokud by UFC chtělo pro McGregora (nebo i Gaethjeho) zápas který by jasně potvrdil jejich pozici vyzyvatele, Gaethje by ze sportovního hlediska dával asi největší smysl. Ostatně i Dana White už uvedl, že si s Gaethjem bude muset někdy brzy dát schůzku a vyjasnit si s ním představy o dalších zápasech.

Jorge Masvidal (-200) -  Borec, který je momentálně považován sázkaři za nejpravděpodobnějšího možného soupeře. Mezi ním a McGregorem se o zápase už hodně mluvilo a pokud by chtěl Conor zůstat ve velteru, dávalo by to smysl (klidně i o BMF pás). Nicméně teď čerstvě šance trochu spadly. Masvidal se na UFC 246 snažil McGregora trochu vyprovokovat a dorazil se na zápasy podívat ve Versaceho róbě - stejné kterou už na sobě měl i McGregor, ale McGregor se jeho snahám spíše vysmál. Na což Masvidal reagoval s tím, že pokud Conor nemá zájem, má si trhnout nohou a už o tom nadále nemluvit a že on si to tedy radši dá s Usmanem o titul. To může být samozřejmě jen matení a reverzní psychologie, ale třeba Dana White také tvrdí, že souboj s Masvidalem nedává smysl.

Kamaru Usman (+900) o titul velterové váhy - McGregor občas naznačoval, že by chtěl jít o titul s Usmanem (zisk tří titulů ještě nikdo nedal) a Usman by asi neměl nic proti, ale pravdou je, že ze všech borců zde uvedených je pro McGregora stylisticky Usman suverénně nejhorší možný soupeř a je si toho sám také vědom - a opakovaně říká, že by ten zápas vlastně ani nebyl fér. :) Olej do ohně přilila po UFC 246 série ostrých tweetů z účtu Usmana, ale účet prý byl hacknutý a posléze se na něm objevily i informace o Usmanově bankovním účtu.

Floyd Mayweather/Manny Pacquiao a pak je tu samozřejmě možnost že Conorův příští zápas vůbec nebude v MMA, ale v boxu. Floyd Mayweather hned po Conorově výhře vypustil ven dvojici plakátů která na letošek inzerovala smyšlené fighty "Mayweather vs. McGregor" a "Mayweather vs. Khabib" a jakkoli by to pro Floyda i Conora byla suverénně finančně nejzajímavější varianta, ze sportovního hlediska je remač nesmysl a my už víme, že si Conor ani neškrtne. Navíc Conor prohlásil, že Floyd na plakátech zapomněl uvést McGregor Promotions a tudíž se nic konat nebude :) To by ale hypoteticky otevřelo cestu k jinému novému zápasu a to Conor vs. Pacquiao o kterém se už nějakou dobu šeptá ve spojitosti s UFC Boxingem. No uvidíme. Ještě by to samozřejmě mohl být také někdo úplně jiný, ale spekulace o jiných jménech se v tuto chvíli podle mého nejlepšího vědomí a svědomí nevedou.

Suverénně nejnudnějším zápasem celého večera byl (trochu podle předpokladu) co-main event a remač mezi Holly Holm (13-5 MMA, 6-5 UFC) a Raquel Pennington (10-8 MMA, 7-5 UFC). Oběma se podařila celkem smutná věc a jejich remač byl ještě nudnější než jejich první vzájemný fight na UFC 184 v roce 2015 kde Holm vyhrála těsně na body. Pak měly nastoupit už na UFC 243, ale Holm se zranila a zápas se posunul sem. Zatímco v prvním fightu ovládala klinče spíše Pennington, tady přišla Holm dobře připravená a klinče ovládala za bučení diváků aby následně vyhrála na body 2x 30-27, 29-28. Holm doufala, že bude zápas záživnější, ale pořád hodlá jít po titulu - jelikož je světová trojka (a nejlépe nasazený bojovník celého turnaje) není od toho asi úplně daleko. Světová sedma Pennington z toho byla zklamaná ještě víc a přišla prý bojovat, ne klinčovat, ale jaksi zapomíná, že poprvé Holm udělala prakticky to samé. 

Zajímavě dramatický byl fight Aleksei Oleinik (58-13-1 MMA, 7-4 UFC) vs. Maurice Greene (8-4 MMA, 3-2 UFC) a to dost přímočaře - dostane dvaačtyřicetiletý Oleinik Greenea na zem a jakým bizarním škrcením ho tam dostane? Oleinik zvládl zkracovat vzdálenost a z klinče brát Greenea na zem, ale v prvním Greene překvapivě vydržel drsnou formu neck cranku kterou ho Oleinik dost dlouho svíral přičemž si utavil ruce. Ale i polomrtvý Oleinik dokázal Greenea dostat na zem v druhém kole a když už neměl síly na škrcení, překvapil Greenea belly down pákou ruského stylu za což bral bonus za výkon večera. Pro ani jednoho z borců se žebříčkově nic nemění - Oleinik světová osmnáctka, Greene padesát osma, ale Oleinikovi se povedl naprosto unikátní zápis do historických tabulek: Stal se prvním borcem na světě jenž dokázal vyhrát MMA fight ve čtyřech různých dekádách (v jeho případě 1990, 2000, 2010 a 2020). Pravda, na světě existuje v tuto chvíli ještě šest aktivních borců kteří mají kariéru delší než Oleinik (i když pět z nich aktivní už asi není), ale nikdo z nich ještě nevyhrál v této nedávno zahájené dekádě. O zápas s Oleinikem si vzápětí řekl Fabricio Werdum jenž chce prokázat, že jeho BJJ je lepší (což má asi pravdu, ale škrtič je Oleinik nebezpečnější). Mohl by to být docela zajímavý fight - Oleinik je vlastně jen o měsíc a pár dní starší než Werdum, ale je pravdou, že Werdum je atleticky (a hlavně postojářsky) nejspíš dost jinde, i když jsme ho pravda v kleci neviděli přes rok a půl.

Zrušený zápas Gadelha vs. Grasso nejlépe využil Brian Kelleher (20-10 MMA, 4-3 UFC). Jeho zápas s nováčkem Ode Osbournem (8-3 MMA, 0-1 UFC) byl totiž přeložen z UFC Fight Pass přímo na hlavní startovku. Kelleher navíc nastupoval s dvěma prohrami v řadě a výhru tak nutně potřeboval, ale proti nováčkovi si také věřil a velmi zkušeně si to pohlídal. Osbourne vypadal v úvodu zápasu daleko rychlejší, ale Kelleher ho sundal double legem, chvíli ho kontroloval na zemi a pak ho nachytal do gilotiny za kterou ještě navíc obdržel bonus za výkon večera. Je teď jednatřicítkou a jak sám uvedl, doufá, že prokázal že do UFC patří. Kelleher má 16/20 výher stopkou, jeho soupeř Osbourne byl ale jako #269 nejhorší na startovce a ještě ho prý navíc dostaly nervy z UFC debutu. 

Další bonus putoval ke Carlosi Diego Ferreirovi (17-2 MMA, 8-2 UFC) který porazil Anthony Pettise (22-10 MMA, 9-9 UFC) RNC v druhém kole. Ferreira předem sliboval že proti Pettisovi ukáže své BJJ a to také splnil. Svým tradičním tlakem nedal Pettisovi prostor praocvat v postoji, v klinčích se mu dokázal dostávat na záda a strhávat ho k zemi. Obávané oportunistické BJJ Pettise tu nehrálo skoro žádnou roli, Ferreira je na zemi papírově o dost lepší a také to bezezbytku dokázal když Pettise v druhém odškrtil. Pettis, nyní světová dvanáctka teď má v UFC jen padesátiprocentní bilanci 9-9 a tohle u něj byla první skutečná porážka submisí v kariéře. Ferreire se posunul na post světové pětky (a ze všech mužů na startovce tak byl nasazen nejvýše), ale celkem zajímavé je, že hned po zápase říkal, že chce být v žebříčuk, ale příštího soupeře chce zase mimo žebříček :) Vzápětí to ale vysvětlil - prý se díval na všechny borce co jsou nad ním a všichni už mají nějaké zápasy dohodlé. A on nechce čekat, takže chce aby mu UFC rychle někoho přihrálo, on si přidá další výhru a pak už mu elitního soupeře nebude možné odmítnout. To by se ale těžko odmítalo i teď - Ferreira má nyní šest výher v řadě a víc jich v lehké váze mají jen Tony a Khabib. Ferreira na sebe každopádně během dvou posledních fightů (teď s Pettisem a předtím s Taisumovem) hodně upozornil a s nekompromisním BJJ, unikátním tlakem a fýzou představuje pro soupeře zajímavou výzvu (podobně jako Ferguson nebo Gaethje, ale každý z nich k tomu přistupuje trochu jinak). 

Bonus bohužel nedostala asi vůbec nejlaskavější bojovnice planety, Roxanne Modafferi (24-16 MMA, 3-4 UFC) a to poté co se postarala o vůbec největší překvapení večera když ubodovala mladičkou Maycee Barber (8-1 MMA, 3-1 UFC) a uštědřila jí tak první porážku kariéry. Modafferi slibovala, že vykolejí hype train Barber a to také bezezbytku splnila jasnou výhrou 2x 30-27, 30-26). Je pravda, že Barber si během zápasu přetrhala vazy v koleni a od druhého dál byla už jen poloviční, ale Modafferi s přehledem vyhrála i první kolo (koučové Barber tvrdí, že se prý zranila už v úvodu prvního kola, ale jasně se zranění projevovalo až v druhém). Barber byla sázkařsky vůbec největším favoritem turnaje, ale Modafferi v prvním předvedla pěkný aktivní box a hlavně top control proti které Barber nenašla recept ani ve zbytku zápasu. Barber od druhého kola navíc s rozseklou hlavou. Nezvyklé bylo, že Barber mezi druhým a třetím kolem kontroloval lékař koleno a nechal jí nastoupit dál s částečně natrženou šlachou. Barber sice prokázala srdce, nevzdala to a v každém kole alespoň jednou Modafferi sweepla, ale cenu za to zaplatila vysokou - ACL je prý po zápase utržené úplně, takže jí čeká dlouhá rekonvalescence a její plán stát se nejmladším šampionem v UFC historii se povážlivě komplikuje. Modafferi nyní světovou sedmou, Barber čtrnátckou. UFC asi úplně potěšené není, protože se tu zjevně sázelo spíš na Barber, která také po zápase naprosto nezvykle dostala mikrofon jako první i když prohrála a i když soupeřce gratulovala, bylo v tom trochu takové to "prohrála jsem jen protože jsem ti to dovolila." Zlatíčko Modafferi ale zmínila, že bude i nadále dobrý jedi a nebude se kvůli tomu že Barber dostala mikrofon první rozčilovat. Mimochodem, Modafferi sama před zápasem zjišťovala jestli mají na hotelu vany a dávala to vědět i své soupeřce, protože věděla že Barber ráda shazuje ve vaně, tak aby je něco nepřekvapilo. A perlička: Modafferi má i výborné fanoušky. Jeden jí prý na účet poslal sto dolarů, protože výhrou nad Barber mu vyhrála slušné peníze :) Jinak mě tu možná někdo opraví, ale Roxane Modafferi je dost možná nejdéle působící aktivní veteránkou v ženské MMA - bojuje už od roku 2003 a nejzajímavější je, že i v 37 letech se pořád ještě očividně zlepšuje (protože dřív nemívala tak dobré trenéry, respektive komplexní tréninkové prostředí). Pokud znáte nějakou bojovnici která bojuje déle, dejte mi v komentářích vědět. 

Sodiq Yusuff (11-1 MMA, 4-0 UFC) ubodoval dva jedna na kola Andre Filiho (20-7 MMA, 8-6 UFC) 2x 29-28. Yusuff byl v prvním tvrdší a přesnější, druhé si nabodoval hlavně díky top control a i když třetí kolo už proflákal a nechal pasivitou Filiho přebrat inicitativu, na výhru už to pohodlně stačilo. Yusuff teď poskočil do světové pětadvacítky jako #23 a připsal si čtvrtou výhru v řadě a doufá, že si největší výhrou své kariéry otevřel dveře k elitním soupeřům. Fili, který klesá na devětadvacítku musí být naopak dost zdrcený - před zápasem hlásil, že chce jasnou výhrou ukázat, že je nejlepší pérovou vahou na světě. No, k tomu má teď opravdu dost daleko.

Askar Askarov (11-0-1 MMA, 1-0-1 UFC) byl v postoji až nečekaně přesný a to hlavně 1-2 kombinacemi. V prvním kole dokonce Tima Elliotta (15-10-1 MMA, 4-8 UFC) vypnul zásahem v postoji, ale ten se nějakým záhadným způsobem ještě v postoji zvládl znovu nahodit. Druhé Elliott trochu zdramatizoval několika judo hody, ale nikdy Askarova neudržel na zemi. V třetím ho Elliott zkoušel vyhecovat obranou rukama dole, ale místo toho dostal hodně naloženo. Askarov vyhrává na body poprvé v kariéře a je světovou šestkou, Elliott má v rámci aktuálního UFC turnusu bilanci 2-4. S 39 porazy je Elliott, světová osmnáctka v muší váze historicky třetí. 

A poslední bonus ukořistil Drew Dober (22-9 MMA, 8-5 UFC) který porazil TKO Nasrata Naqparasta (11-3 MMA, 3-2 UFC) za pouhých sedmdesát vteřin. Dober hned v úvodu načapal Haqparasta kontra levým hákem při lowkicku, Haqparast padá na zadek a Dober dlouhou sérií tvrdých a velmi přesných zásahů zápas ukončuje. Dober je teď #37 a prý cítí, že na něj přichází životní forma, Haqparast který se na zápas připravoval jak kdyby to mělo být poslední co v životě udělá z toho musí být dost zdrcený - tohle je jeho první KO prohra a vlastně nedostal příležitost předvést vůbec nic. 

Největší žebříčkové posuny se konaly po zápase v polotěžké váze mezi nováčkem Aleksou Camurem (6-0 MMA, 1-0 UFC) a Justinem Ledetem (9-3 MMA, 3-3 UFC). Camur byl celkem zbrklý a Ledet měl dost precizní obranu a přesný direkt, takže zápas z větší části kontroloval, jenže byl zároveň hrozně pasivní a Camur který to celou dobu zkoušel a tlačil nakonec vyhrává 2x 30-27, 29-28, čemuž se tedy Ledet enormně diví, ale pasivní přístup je jeho tradiční slabinou. Camur tak skáče o 129 míst do světové stovky na pozici #99 a je skokanem turnaje, Ledet padá o 32 míst na #174 a je naopak padákem turnaje. Camur poprvé v kariéře vyhrál jen na body, Ledet má největší krizi v kariéře, prohrál třetí zápas v řadě, v UFC zřejmě končí a jeho experiment s polotěžkou, kde má nyní bilanci 0-3 rozhodně nevyšel. Camur je jinak tréninkovým partnerem Stipe Miocice a právě Miocicovi je prý nejvíc vděčný za tuhle výhru.

Otvírákem pak zápas ženské muší váhy mezi Sabinou Mazo (8-1 MMA, 2-1 UFC) a J.J. Aldrich (8-4 MMA, 4-3 UFC). Zápas vyhrála těsně na body Mazo. Zpočátku to byl takový vlažnější sparring ve kterém byla přesnější Aldrich, ač bojovala s velkou výškovou převahou Mazo, ale ve třetím do toho Mazo pěkně slápla v klinčích. Obě nakonec skončily s rozbitými nosy, ale rozhodčí se přiklonili k Mazo, nyní světové devětadvacítce. A ta doufá, že MMA svět bude brzy znát její jméno (ale otvírák na UFC Fight Pass tomu asi nijak zvlášť nepomohl).

Zajímavé statistiky:

 • Donald Cerrone měl u příležitosti tohoto fightu vlastní edici pivních plechovek od Budweiseru, McGregor pak signature botu od Reeboku. 

 • McGregor má nyní ve velteru bilanci 2-1, Cerrone nevýrazných 6-5.

 • McGregor má 19/22 výher v kariéře KO. 17 z toho hned v prvním kole. V UFC má 8/10 výher stopkou.

 • McGregor se stal druhým bijcem v historii UFC jenž dokázal vyhrát KO ve třech různých vahách. Jared Cannonier to dokázal už loni.

 • Oleinik je prvním borcem v historii MMA s výhrou ve čtyřech různých dekádách (1990, 2000, 2010, 2020)

 • Oleinik má 54/58 výher v kariéře stopkou. V UFC stopkou všech sedm výher. 46/58 výher má submisí.

 • Maurice Greene prohrál submisí poprvé v kariéře.

 • Pettis neúspěšný v návratu do lehké váhy, bilance 4-8 v posledních 12 a poprvé v kariéře opravdu prohrál submisí. 

 • Modafferi v posledních sedmi zápasech střídá výhry s prohrami.

 • Nejlépe placeným borcem na startovce byl pochopitelně Conor McGregor který oficiálně dostal tři miliony dolarů (čímž mu do osmdesáti o kterých tvrdí, že je dostal ještě dost chybí). Cerrone nastoupil za 200 tisíc, stejně jako Holly Holm která to ale měla 150+50.

 • Mezi další lépe placené borce patří třeba Oleinik (75+75), Anthony Pettis (155), Carlos Diego Ferreira (50+50) a Drew Dober (55+55). Naopak na opačné straně platového spektra se nachází nováčkové Ode Osborne a Aleksa Camur kteří brali 10 tisíc (Camur ještě 10 za výhru), Askar Askarov který má smlouvu také jen na 10+10 ačkoli je světová šestka a Sabina Mazo bojující za 12+12.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

fedo - Čtenář - 27.1.2020 v 20:04
246 - Odpovědět
 

Oleinika som si celkom uzil. Bal som sa ze uz nevstane a prekvapivo to este este dal.

 

webfighter - Čtenář - 27.2.2020 v 22:56
Cerron to pustil - Odpovědět
 

muzete si tady psat co chcete, ale zapas byl fixnuty a cerron to pustil.

CheesyEagle - Čtenář - 28.2.2020 v 16:33
Re: Cerron to pustil - Odpovědět
 

Přesně! A protože je to zkušenej borec, pustil to tim stylem, že si nechal zlomit nos i očnici...(facepalm)

machina - Čtenář - 1.4.2020 v 07:36
... - Odpovědět
 

Chlapi, žije ešte tento web?

Balaclava - Čtenář - 1.4.2020 v 12:49
Re: ... - Odpovědět
 

Snad jo. Extraround je nejkvalitnejsi.

Majco - Čtenář - 7.4.2020 v 18:13
Re: ... - Odpovědět
 

žijeme

Caidel - Administrátor - 15.4.2020 v 22:44
Re: ... - Odpovědět
 

Uvidíme :) Trochu mě poslední dobou opustil elán (a času taky není kolik bylo).

machina - Čtenář - 16.4.2020 v 06:42
Re: Re: ... - Odpovědět
 

No na kvalite tvojich článkov sa to vôbec neprajavilo. Teraz zvyknem čítať sekciu profily K-1, kde sú super medajlóniky o K-1 veteránoch. Všetkým čo to nemajú zbehnuté vrelo odporúčam. Držím palce a hlavu hore nech sa rozhodneš akokoľvek. Prestalo ťa baviť MMA, alebo písanie?

fedo - Čtenář - 20.4.2020 v 22:56
Re: Re: ... - Odpovědět
 

No za posledného pol roka a hádam aj viac sa tuším každým dňom   vytráca záujem o MMA z mojej strany. Všetko akože "boomuje" okolo MMA a ja strácam chuť to sledovať. Našťastie, cvičenie ma stále berie. Akonáhle sa začne niečo popularizovať spôsobom ako to predvádzal a asi stále predvádza Mc Faggot, tak to z môjho pohľadu upadá i keď samozrejme White na tom zarába oveľa viac. Žiaľ, tomu štýlu sa pridávajú aj niektoré ostatné "celebrity" MMA a ten cirkus okolo toho, ma znechucuje. Caidel, nemám zmapované MMa stránky, chodím občas  len na jednu zahraničnú, ale myslím si, že tvoje písanie je bezkonkurenčné, obsahovo, štylisticky atď.