přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC 230: Cormier vs. Lewis

Ohlédnutí za UFC 230: Cormier vs. Lewis

přečteno: 1574×
14.11.2018 v 11:58 | Autor: Caidel
diskuse: 10×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

Turnaj UFC 230: Cormier vs. Lewis se konal v ikonické Madison Square Garden v New Yorku a to v sobotu třetího listopadu. Jak jsem popisoval v předstartovním článku, cesta k hlavnímu zápasu večera, tedy Daniel Cormier vs. Derrick Lewis byla ze strany UFC hodně trnitá a problematická a v různé formě či tvaru se tu postupně skloňovala jména jako Tyron Woodley, Nate Diaz, Dustin Poirier, Valentina Shevchenko, Sijara Eubanks aby to nakonec skončilo na již zmíněném Cormier vs. Lewis a to rozhodně za ne ideální situace - jeden zraněný, druhý nepřipravený :)

Přišli jsme také o zápasy Romero vs. Costa a Diaz vs. Poirier a několik dalších fightů skončilo s různými změnami. Zápas Brian Kelleher vs. Montel Jackson se navíc rušil v den zápasu: Kelleher nejprve nenavážil (přestřelil o libru), ale později byl skolen nemocí a zápas musel zrušit. Jackson svůj plat od UFC dostal.

Na turnaj se nakonec dorazilo podívat 17 011 diváků kteří na vstupném zaplatili 2,8 milionu dolarů. Sledovanost předzápasů byla 635 tísíc na Fox Sports 1. PPV prodeje se odhadují na cca 250 tisíc.

Hlavním zápasem večera byl tedy souboj o titul těžké váhy mezi Danielem Cormierem a Derrickem Lewisem. Papírově jasná záležitost v které hrály roli jen x-faktory - hypotetická Lewisova pumelice, špatná Lewisova fyzička kvůli nedostatku přípravy a Cormierova zraněná ruka. Zápas ale nakonec málem neproběhl kvůli úplně jinému faktoru - Cormier si den před turnajem špatně kýchnul, hnul si se zády a málem zápas musel zrušit - až asi po šesti hodinách se prý byl schopen narovnat. V zápase jako takovém se ale žádné překvápko nekonalo - ne nadarmo Cormier před zápasem tvrdil, že spoléhat na náhodný zápas proti němu nemá význam. Cormier používal nízké single legy čímž Lewise hodně překvapil (ten trénoval hlavně na klinčové strhy) a bez problémů ho dostal na zem kdykoli chtěl, což vyústilo v RNC finiš a hladkou obhajobu v druhém kole. Lewis byl dost zklamaný, plán byl prý první dvě šetřit síly a pořádně se do toho opřít až ve třetím, k tomu už ale nedošlo. Cormier po zápase ve velmi emotivních scénách vzal do klece i své dvě děti. Otázkou je, co pro krále Cormiera bude dál. Stal se prvním borcem v historii co v UFC úspěšně obhájil titul už ve dvou vahách a své místo v Síni slávy má naprosto jisté. A netají se tím že by rád příští rok v březnu u příležitosti svých čtyřicátých narozenin ukončil kariéru. Všeobecně se předpokládalo, že si dá poslední zápas s Brockem Lesnarem na kterém se pěkně finančně napakuje (když už to nedává smysl ze sportovního hlediska). Do tohoto plánu teď ale přišla zásadní komplikace: Profesionální wrestler a hlavní tvář WWE Roman Reigns před několika týdny oznámil návrat své leukémie a musel kvůli léčbě opustit WWE. WWE tedy v nouzi sáhlo po Lesnarovi jako po jednomu z důležitých hráčů o WWE titul těžké váhy a prodloužilo mu velmi lukrativní smlouvu což původně v plánu nebylo - takže teď není vůbec jisté, zda má ještě Lesnar o zápas s Cormierem zájem. Alternativními možnostmi by byl tradičně rival Jon Jones (ale to ani Cormier ani Jones moc nechtějí) a případně také bývalý šampion Stipe Miocic (na kterého prý Cormierův výkon nijak nezapůsobil). Ať už to bude jakkoli, Cormierovi už jde spíš o peníze než o tituly - jak sám uvedl už před tímto fightem, své místo v UFC historii už má naprosto jisté a nějaká další hypotetická prohra na tom vůbec nic nezmění. Ani pro Lewise nedopadlo všechno úplně špatně - za to že vzal zápas s Cormierem byl prý štědře zaplacen a navíc dostal zdarma doživotní konzumaci v řetězci Popeyes Chicken, který rád propaguje :) A je světovou trojkou a jsem zvědav proti komu ho UFC postaví příště. 

V co-main eventu se nakonec namísto Rockholda a Weidmana potkali Ronaldo Souza a Chris Weidman - jednoho bývalého Strikeforce šampiona tedy nahradil druhý :) A náhrada to byla pěkná - Weidman a Souza získali ocenění za zápas večera. Souzova obávaná zemařina odradila Weidmana od pokusů o porazy a tak se to prakticky celé (snad s jednou výjimkou) odbojovalo v postoji. Pokud byly výměny klidnější, vedl si o něco lépe přesnější a čistěji bojující Weidman, který postupně Souzu slušně zkrvavil. Jenže Souza se nevzdával a chodil chvílemi do přímočarých přestřelek kdy na Weidmana tlačil a v takových chvílích se obvykle prokázaly nedostatky Weidmanovy obrany a dostával také slušně naloženo. Klíčové pak bylo třetí kolo, kdy si na jednom z takových náporů dal Souza záležet a skončilo to KO výhrou pro Souzu (v zápase který by jinak asi prohrál na body). Souza je po téhle parádní výhře světovou šestkou a je toho názoru, že si tím na stopro zajistil titulový zápas - vzhledem ke zmatku na vrcholu střední váhy si ale myslím, že bude potřebovat ještě jednu výhru i přesto, že exšampion je slušný skalp - ostatně výraznou vítěznou sérii Jacaré rozjetou nemá, v posledních sedmi to má jen za 4-3. Stejně tak v titulový zápas doufal Weidman, nyní světová osma a to i přesto, že nedávno tři zápasy v řadě prohrál - doufal, že pozice exšampiona mu cestu k tituláku trochu zkrátí. Po porážce od Souzy se ale nakopak začalo mluvit o tom, že už se k titulu možná vlastně nikdy nepřiblíží a že jeho vláda nad divizí, respektive dvojitá výhra nad Andersonem Silvou byla také z podstatné míry dána dobrým načasováním. A ve hře je také to, že by se Weidman možná mohl přesunout do polotěžké váhy - aby ho shazování tak nelimitovalo (takhle utrpěl všechny porážky v kariéře KO). Mimochodem, Souza Weidmana vypnul opravdu jednou přesně mířenou ranou a pokusil se o klasické walk-away KO, rozhodčímu se to ale nezdálo dost a tak Souza musel vypnutého Weidmana ještě dorážet kladivy ač očividně nechtěl (a rozhodčí za to pak byl kritizován).

Mimo Souzy na Rockholdově zranění parádním způsobem vydělal ještě Jared Cannonier. Souza který zaskakoval za Rockholda měl totiž původně bojovat s Davidem Branchem - a když byl Souza přesunut proti Weidmanovi, musel Branch dostat nového soupeře - a tím se jako záskok stal právě Cannonier. Nutno poznamenat, že Branch byl z té změny hodně nešťastný (Souza byl jméno, Cannonier ne) - no a když ho pak Cannonier nekompromisně knockoutoval v úvodu druhého kola, byl Branch nešťastný určitě ještě daleko víc. Zajímavé na tom bylo, že Cannonier sice zaskakoval na poslední chvíli, ale zároveň poprvé v kariéře zkoušel shazovat do střední váhy (v UFC začínal ve váze těžké) - a zvládl to na jedničku. Byl vyrýsovaný jako nikdy a po překvapivé výhře ještě navíc (doufám, že v žertu) naznačoval, že by mohl zkusit i velter. Podle toho jak Branche uzemnil (a dostal za to bonus za KO večera) si s sebou z těžké váhy sílu rozhodně přinesl. Branch se tak v nové váze rázem katapultoval na světovou jedenáctku - předtím se pohyboval někde kolem padesátky v polotěžké. Branch v UFC zatím rozpačitých 2-2. Mimochodem, Cannonier si stejně jako Adesanya před ním při nástupu do klece „značkoval teritorium“ (tedy předváděl, že ochcává pletivo a značkuje si území), ale nebylo to prý nic proti Adesanyovi :)

V zápase který neměl na hlavní startovce úplně své místo si Karl Roberson hladce rozebral Jacka Marshmana - 2x 30-26, 30-27. Dával si ho i v postoji, ale když zjistil, že Marshman toho ustojí zbytečně moc, prokládal to ještě porazy a top kontrolou. Roberson je teď světová #53 a po první porážce kariéry se zase vrátil mezi vítěze, Marshman prohrál zápas na body poprvé po pěti letech a 15 zápasech, ale v posledních čtyřech má teď bilanci jen 1-3.

Israel Adesanya se v otvíráku hlavní startovky zařadil mezi elitu střední váhy výhrou nad Derekem Brunsonem. Brunson měl od začátku obrovský respekt z Adesanyovi postojařiny a chtěl jen zápasit, zároveň byly ale jeho pokusy o porazy velmi polovičaté, takže Adesanya vše hladce ubránil a pak Brunsona v klidu sundal kolenem a údery devět vteřin před koncem kola - za což dostal pozápasový bonus a posunul se na pozici světové devítky. Adesanya tedy zůstává neporažen (15-0 MMA, 4-0 UFC) no a co si budeme povídat - užívá si úžasný rok. Do UFC totiž přišel teprve letos a je letos zatím jediný kdo dokázal letos vyhrát čtyři zápasy. A to přitom tenhle zápas málem zrušil - během přípravy měl zlý zánět kolene, ale týden před zápasem se nakonec dal dohromady. Mimochodem, po tomhle zápase i Dana White prohlásil, že Adesanya je opravdu něco extra. Diskuze o titulovém zápase pak ale trochu zabil Jacaré Souza když se ozval s tím, že i on Brunsona v předchozím zápase knockoutoval, dokonce o minutu a vteřinu rychleji než to dokázal Adesanya - a to Jacaré ani není postojář :) Adesanya každopádně nové skvostné jméno v divizi. Prověřený Brunson je světovou dvanáctkou, všech pět porážek v kariéře má ale KO.

V hlavním předzápase si Jordan Rinaldi celkem hladce poradil s Jasonem Knightem a to prakticky čistě díky top control. V prvním kole ještě Knight zkoušel triky pomocí svého rubber guardu, ale v dalších dvou už byl jen zcela zválcován na dominantní skóre: 30-25, 30-26, 30-27. Rinaldi teď má v UFC bilanci 2-2 a tohle pro něj byl úspěšný debut v pérové váze (kde má kariérně bilanci 3-3). Navíc tuhle výhru bral jako zadostiučinění že má úroveň na to aby byl v UFC a že si zvolil správnou kariéru (dostal se teď do světové padesátky). V případě Knighta je to smutnější - prohrál čtvrtý zápas v řadě a od KO které obdržel od Lamase (první ze série proher) už prostě nevypadá úplně stejně jako dřív a jeho styl už na soupeře prostě nefunguje. A to přitom sliboval zásadní oživení, protože nově trénuje v týmu Alpha Male. Malá perlička: Rinaldi po zápase vytrolil novináře tím že ukazoval svůj očividně zlomený prst - jenže ono to nebylo ze zápasu, ale šlo o úraz z dětství (zlomený prst mu navíc vlastně zařídil manželství, protože když se setkal se svou nastávající, zjistili oba, že mají stejnou zlomeninu prstu a byla ruka v rukávě :)

UFC mělo nakonec dost velké štěstí že se nerozhodlo jít cestou Eubanks vs. Shevchenko o titul. Sijara Eubanks totiž v druhém zápase po sobě nedala váhu - přestřelila 1,2 libry a musela tedy soupeřce Roxane Modafferi odevzdat 20% platu. Eubanks to nepovažuje za velký problém (šlo o špatné načasování té konkrétní doby v měsíci která shazování moc nepomáhá), ale problém to vzhledem k tomu že se tak nestalo poprvé docela je, protože UFC nerado dává tituláky někomu u koho nemá garanci navážení. Navíc za to Eubanks kritizovali veřejně i jiní, například Jessica Eye. Každopádně Eubanks bojovala s Modafferi již podruhé a stejně jako před rokem a třemi měsíci jí porazila. Tentokrát na body 3x 30-27 s tím, že Modafferi se snažila docela dost, ale na výhru to nestačilo. Eubanks je teď světovou čtyřkou, jestli ale dostane titulák nebo ne, v tom jí brzdí opravdu asi jen váha. Modafferi má bilanci 7-4 od předchozího UFC turnusu a z 15 porážek v kariéře jich má 11 na body. 

Souboj Sheymon Moraes vs. Julio Arce byl především strašlivý krvák (rozseklá hlava Arceho z druhého kola) kterou pak borci vymalovali na zbytek večera celou klec - nakonec dost podezřelou těsnou bodovou výhru získal Moraes (30-26, 29-28, 28-29). Ač to byl opravdu jeden z nejkrvavějších fightů poslední doby, vtipné na tom bylo, že Moraes na konci jenom lakonicky prohlásil, že to dokonce nebyl ani jeho nejkrvavější zápas a že už zažil horší :)

Lyman Good se vrátil po další šestnáctiměsíční pauze (za poslední tři a půl roku jeho teprve třetí zápas) a opět připomněl, že má stále slušnou formu. Proti němu zaskakující Ben Saunders, který zval záskok za Sultana Alieva. Zápas byl ale velmi rychlý - jen minutu a půl. Saunders vzal Gooda do klinče, což je Saundersova kolenovací a loktovací specialita, jenže Good byl skvěle připraven a porazil Saunderse v jeho nejlepší zbrani - vypnul ho sérií zvedáků a prý si tak odškrtl jeden z mnoha bodíků které vedou až k titulu. Good teď má posledních pět výher finišem (dva z toho v UFC). Saunders má v rámci aktuálního UFC turnusu bilanci jen 5-5 a už delší dobu je velmi zjevné, že jeho výdrž už není co bývala. 

UFC Kariéra Lando Vannaty (9-3-2 MMA, 1-3-2 UFC) je opravdovou záhadou. V prvním UFC fightu přišel jako záskok a okamžitě na sebe upozornil tím, že dal Tony Fergusonovi nesmírně zabrat. Pak za necelé dvě minuty otočkou vypnul Johna Makdessiho - a od té doby dvě porážky a dvě remízy a to včetně té nejnovější ze zápasu s Mattem Frevolou (6-1-1 MMA, 0-1-1 UFC). Šlo o většinovou remízu (2x 28-28, 29-28) ve které jediné souhlasné body dostal právě Frevola. A ten se po zápase nechal slyšet, že podle něj to rozhodně měla být čistá výhra. Vannata teď má v posledních třech zápasech dvě remízy, což je opravdový unikát - vlastně dvě remízy v UFC měli ještě Ken Shamrock, B.J. Penn a Caol Uno, všichni ve dřevních dobách UFC, ale nikdo nemá víc než dvě. Kam Vannata zamíří dál, toť otázka - a to přitom před tímto turnajem měnil tým. Už mu nevyhovovalo drama v Jacksons MMA obklopující spory Cerroneho a Winkeljohna. Nově se Vannata připravuje jednak přímo u Cerroneho (takže je jasné kterou stranu si vybral), ale trénuje i v Albequerque - v menším noname gymu který se nachází na místě kde byl dřív právě Jacksons gym. Frevola v UFC stále bez výhry (poté co zahájil kariéru šesti výhrami v řadě). Oba borci jinak v pozápasovém rozhovoru tvrdili, že byli celý zápas v pohodě a že jim soupeř nic neprovedli, oba ale naprosto očividně kecali (vzhledem k tomu že došlo na knockdowny nebo bruslení na obou stranách). 

Nádherná páka byla k vidění v zápase Shane Burgos (11-1 MMA, 4-1 UFC) vs. Kurt Holobaugh (17-6 MMA, 0-4 UFC). Holobaugh na konci druhé minuty poslal Burgose k zemi a skočil na něj aby ho dorazil - a o pár okamžiků později už musel odklepávat nádherně a bleskově nasazené páce - tak rychlý přechod mezi „sakra je v koncích a hele on vyhrál“ je opravdu jen tak nevidí. Burgos je teď světová třiačtyřicítka a tohle bral jako vyjádření toho, že jeho tajemství je venku. Burgos má totiž devět finišů v jedenácti výhrách, pět z toho ale submisí, ne KO. Nicméně submisemi zápasy ukončoval pouze na regionální úrovni, takže v UFC se o něm jako o grapplerovi vlastně nikdy nemluvilo. Takže Burgos teď říká: No jo, je to venku, já jsem skvělý i na zemi :) Holobaug má prostě pech. Knockdown vypadal slibně, ale nevyšlo to, že teď má UFC bilanci 0-4. Dva zápasy měl v roce 2013, dva zápasy měl teď, ale výhra v UFC mu prostě asi není souzena a pochybuji že dostane další šanci (zvlášť když jeho výhra z DWCS byla zpětně změněna na No Contest kvůli použití nitrožilní výživy). Tohle pro něj byla první prohra submisí v kariéře. 

Zahajovací zápas večera byl bohužel dost hrůza - pomalá tahanice v těžké váze mezi Adamem Wieczorkem a Marcosem Rogeriem de Limou který zde zaskakoval z polotíhy za Ruslana Magomedova. Hodně klinčů, hodně nudy, hodně zalehávání a výhra pro de Limu 3x 30-27. Pro Limu tedy úspěšný návrat do divize (působil zde již dřív, ale vyhrál tady poprvé od května 2015) na post světové #48. Na body také moc nevyhrává - bez ukončení vyhrál po osmi letech a 14 zápasech. Wieczorek přišel o sérii devíti výher, prohrál poprvé od roku 2011 a navíc dost zabil svůj moment získaný předchozí výhrou: absurdní omoplatou nad Bhullarem. 

 

 

Zajímavé statistiky:

 • Diváci: 17 011. Tržby ze vstupného: 2,8 milionu.

 • Sledovanost předzápasů: 635 tisíc na Fox Sports 1.

 • Reebok platby: 194 500

 • Bonusy večera: Ronaldo Souza a Chris Weidman (zápas večera), Jared Cannonier (KO), Israel Adesanya (KO)

 • Sázkoví favorité: 6-5 a jedna remíza. Favorité v hlavním zápase večera letos 17-14.

 • 12 zápasů. Čistý zápasový čas: 2:04:13

 • Daniel Cormier se stal prvním borcem v UFC historii jenž dokázal obhájit titul ve dvou různých vahách.

 • Cormier má nyní bilanci 10-1-1NC proti borcům kteří drželi nebo bojovali o UFC titul. 

 • Cormierova bilance v těžké váze je bezchybných 15-0. V rámci velkých organizací (UFC, Strikeforce, PRIDE, WEC) má 12 výher v řadě - delší sérii měl jen legendární Fedor (16).

 • Cormier má v těžké váze UFC čtvrtou výhru v řadě - tedy stejně jako Curtis Blaydes. Víc výher v řadě nikdo nemá.

 • Cormier má bilanci 9-0 v zápasech ve kterých uspěl s alespoň jedním porazem. 

 • Derrick Lewis má všechny čtyři porážky v UFC stopkou. Submise to pro něj ale byla první.

 • Ronaldo Souza v posledních pěti střídá výhry s prohrami. Celkově nasbíral v UFC a Strikeforce už 14 výher a je tak třetí za Bispingem (16) a svým rivalem Rockholdem (15). Ve stopkách, kterých má Souza 12 je také druhý - Rockhold má o jednu víc (oba jsou tedy hodně velcí finišeři).

 • Souza má 22/26 výher stopkou. V UFC 7/9.

 • Chris Weidman má bilanci 1-4 v posledních pěti. Všechny čtyři prohry v kariéře utrpěl KO.

 • Weidman uspěl alespoň s jedním porazem v každém ze 14 UFC zápasů. 

 • Weidman má v UFC už 36 porazů. Dorovnal tím divizní rekord Thalese Leitese. 

 • Jared Cannonier uspěl v debutu ve střední váze. Z 11 výher má devět stopek, v UFC 3/4.

 • David Branch má v rámci aktuálního UFC turnusu bilanci 2-2 a 14-3 od té doby co naposledy opustil UFC. Ze čtyř porážek v UFC třikrát prohrál KO.

 • Adesanya má nyní 15 výher v řadě - nejdelší série ve střední váze. Se čtyřmi UFC výhrami je ale až na sdílené třetí příčce - Whittaker má výher dokonce 8, Carlos Junior 5.

 • Adesanya je prvním (a zatím jediným) kdo v UFC letos vyhrál už čtyři zápasy.

 • Adesanya má 13/15 výher v kariéře stopkou - všechno KO.

 • Brunson má všech pět porážek v kariéře KO.

 • Lando Vannata naskóroval šest knockdownů v šesti zápasech. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Chael Perosh - Čtenář - 18.11.2018 v 17:28
Karlos - Odpovědět
 

Tak co pánové, jak vidíte dnes Karlosův zápas? A kdo si myslí, že výhra by ho mohla dostat zpět do UFC?

 

willy666 - Čtenář - 19.11.2018 v 13:10
Re: Karlos - Odpovědět
 

Vemola sice vyhral, ale to nebol vykon hodny do UFC...sice 2 kola odkontroloval, ale ani raz Rimbona neohrozil a v polovicke zapasu mu odisla fyzicka, a o chytani pletiva, rozhodcovi atd.. radsej nebudem pisat...a ak by zapas siel do 4 kola, ta by Karlos prehral, tak isto akoby prehral aj v zapase s Kinclom, ak by sli do 4 kola...

Palo - Čtenář - 19.11.2018 v 20:16
Re: Re: Karlos - Odpovědět
 

výkon dobrý, svoje si odpracoval a kdyby věděl že jde na více kol, tak si to rozloží. Ohrožení tam nebylo, ale u borců jako je Rimbon apod. ta dominance od Karlose už nebude.

Patrik ho v 84 neporazí, silově je Karlos jinde a tvrdou palici jak vidno má dost. Patrik si teď jen zpomaluje karieru. Měl zdolat Kozmu, Boraroše, Piráta a mohl být jasná jednička v 77 ČR a SR.

 

 

jaccob - Čtenář - 21.11.2018 v 09:23
Re: Re: Re: Karlos - Odpovědět
 

a jak to má Patrik udělat? říct Karešovi: "hele kámo, sice jsem v XFN na exkluzivní smlouvu ale na netu říkali že se mám bít s Kozmou a Gaborem a tím typkem co nikdy v 77 nezápasil, jinak prý nejsem dost dobrej.... nech mě se bít v Oktagonu a vydělávat jim prachy" :D 

Palo - Čtenář - 19.11.2018 v 20:18
Re: Karlos - Odpovědět
 

Cahael: proč odešel Tomáš Lesy z Jetsamu? A proč Matěj Peňaz?

Palo - Čtenář - 20.11.2018 v 07:32
Oktagon 10 - Odpovědět
 

Co na to říkáte? Atila výborný výkon, ale ať už jde do důchodu a jen dává rozhovory. Jeho zápasy jsou strašná nuda, kdežto rozhovory zábava wink

Meloun si to pěkně posral. Dohnal si asi po první ráně do hlavy spletl MMA s graplingem. Škoda Gáborové nohy, dost jsem chtěl vidět jak to Kozma zvládne a přejede ho. Jinak spousta zápasů mně přišla dost koukatelných  

postif - Čtenář - 20.11.2018 v 12:39
Re: Oktagon 10 - Odpovědět
 

Za mě Oktagon 10 koukatelný turnaj. Organizace Oktagon je mi sympatická. O2 byla pěkným zážitkem.

Kimball dost s váhou přestřelil (obhajoval to nachlazením) i tak bohužel měl snad ve všech aspektech navrch. Těžko ale soudit (věřil jsem, že ho Meloun na zemi uválí) - kratší podívaná, bohužel se Meloun nechal strhnout do přestřelky. Každopádně Kimball docela pohodář, v neděli se procházel po obchodech na Václaváku v žabkách UFC a s igelitkou v ruce :)
Kozmovi jsem věřil, Borároš je dle mého přeceňovaný borec hlavně díky své oblíbenosti. Pro všechny určitě škoda, že zápas skončil zraněním.

Jsem zvědav na Deaka, co s ním bude dál. Dauliatov přežil pěknou nakládačku. Dohnal zas naopak bez srdce bojovníka, rány mu teda vůbec nechutnají. Macek předvedl krásnou submisi. Atilla zkušeně, ale nudně.

Palo - Čtenář - 20.11.2018 v 17:48
Re: Re: Oktagon 10 - Odpovědět
 

Kimbal by evidentně Melouna přejel i na zemi, je to smutný, ale i když zhubne a Meloun se na něj bude půl roku připravovat (což moc nechápu to jeho vyjádření, že buď odveta, nebo nechce nic), tak stejně prohraje. A nebo, když bude mega taktickej, tak to bude hnus zápas. Měl by zamakat a jít dál. Talent má a zápasy dělá většinou pěkný

Hescores - Čtenář - 20.11.2018 v 11:08
Tudy cesta nevede - Odpovědět
 

Stále neumím pochopit, proč se prostě Karlos není schopen naučit jednoduché levá pravá. Dává tam levou přední, jako když neví, jestli chce udeřit nebo se za ní schovat a utřít si nos. Nechápu. Při jeho dynamice by mu stačilo levá přední, zadní pravá a poraz. Představa, že se dneska do UFC dostane někdo takto jednodimenzionální je podle mě naprosto lichá. Karlovi jinak fandím, líbí se mi jeho práce s mladýma a celkově práce pro české MMA, ale tohle válení prostě v UFC šanci nedostane ani kdyby měl karel šňůru dvaceti výher. Tudy cesta nevede. Jinak Meloun obrovské zklamání. Gábor je totálně nafouknutá bublina, Kozma by ho přejel jak malýho kluka. Holt když je tvým hlavním motivem k boji vypadat u toho jako CMG, tak to asi není ta správná motivace. Přitom jsem koukal na někaký jeho starší zápas, kde byl ještě hubenej a on byl docela rychlej a tvrdej. Teď mi přijde spíš trošku komickej, jak chce hlavně vypadat cool. Taky by mu měl někdo sdělit, že to zobání v takto nepřiměřené míře se mu sakra nepříjemně projeví na jeho budoucím zdraví. Jinak některý zápasy koukatelný, ale XFN je asi kvalitou výš.

Palo - Čtenář - 20.11.2018 v 17:51
Re: Tudy cesta nevede - Odpovědět
 

Karlos mně celkem baví, oproti Atillovi a dalším taktikům se snaží to vždy ukončit a maká od první vteřiny. U nás v 84 asi bez konkurence, v 93 bych více věřil Denise a nebo Atillovi. Ale jinak nemá ani na špičku v Evropě, natož jinde