přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC 228

Ohlédnutí za UFC 228

přečteno: 1162×
13.09.2018 v 16:18 | Autor: Caidel
diskuse: 3×
Rubriky: Výsledky / MMA / Svět

PPV turnaj UFC 228: Woodley vs. Till se konal v sobotu 8. září v American Airlines Center v Dallasu ve státě Texas - a podle všech měřítek šlo zatím o dost možná nejzábavnější turnaj roku na kterém byla k vidění spousta parádiček - úspěšná obhajoba, parádní zápas večera v podání Lucky Pudilové a Irene Aldana, dva rekordní kneebary, nevídané one-punch KO v ženské divizi, výhry dvou ultraveteránů, dominance některých borců, zkrátka od všeho něco a vlastně všecho parádní (tedy až na zápas Dodson - Rivera který byl nudný).

Na třináctizápasový turnaj dorazilo 14 073 fanoušků kteří na vstupném zaplatili 1,714 milionu dolarů. Turnaj tedy byl sice parádní, ale diváci to příliš neocenili - předzápasy sledovalo na kanále FX jen 564 tisíc fanoušků, což je letošní nejnižší sledovanost u PPV předzápasů. Kanál FX tomu asi moc nepomohl, diváci jsou zvyklí spíše na sledovanější Fox Sports 1, shodou okolností bylo ale na FX i UFC 227 a to udělalo 717 tisíc. Doposud nejnižší byla sledovanost u UFC 224 - 574 tisíc. 

Ještě než se pustíme do těch příjemnějších věcí, což je rekapitulace jednotlivých fightů, je potřeba vyřešit jediný opravdový škraloup na tomto turnaji a tím je absence druhého titulového zápasu. Mimo fightu Woodley vs. Till totiž v co-main eventu měla poprvé obhajovat ještě šamionka ženské muší váhy Nicco Montano proti vysoce favorizované Valentině Shevchenko - k tomu ale nakonec nikdy nedošlo. Montano totiž svůj zápasový návrat asi přece jen uspěchala, během shazování se její stav povážlivě zhoršil (začala 20 liber nad, což je opravdu hodně) a Montano skončila v nemocnici, kde jí doktoři další shazování rázně zatrhli (měla náběh na srdeční příhodu). Jako záskok se sice nabídla Jessica Andrade, ale UFC se rozhodlo jít jinou cestou a vzápětí Montano odebralo titul muší váhy aniž by ho kdy dostala příležitost obhajovat - pro UFC dost ztracený PR potenciál, protože Montano byla vítězkou TUF turnaje který stanovil historicky první šampionku což je teď z hlediska divize úplně k ničemu a turnaj vlastně neměl žádný smysl. Montano se o ztrátě titulu dozvěděla až z médií, UFC to s ní rozhodně nijak neprodiskutovalo (což je v podobných situacích bohužel dost obvyklé). Vyzyvatelka Shevchenko Montano samozřejmě hodně kritizuje a obviňuje jí ze zbabělosti a z toho že to od začátku plánovala, Montano považuje ztrátu titulu za naprosto neodůvodněnou a Shevchenko považuje za prolhanou bezcitnou mrchu. Zkrátka pohodička jako obvykle. UFC teď hodlá post šampionky obsadit zápasem o volný titul v kterém nastoupí Valentina Shevchenko proti zatím neupřesněné soupeřce (v muší váze žádná jasná vyzyvatelka úplně není, zato ve slámové jsou po tomhle turnaji hned dvě). Jisté ale je, že si tímhle Montano dost finančně pohorší: Jen u Reeboku teď bude rozdíl v jejím platu 36 500 dolarů (40 tisíc by brala jako šampionka, teď je na minimu tři a půl tisíce)

Ač v tomto směru panovaly značné obavy, v hlavním zápase večera váha dopadla bezproblémově a jak šampion Tyron Woodley (19-3-1 MMA, 9-2-1 UFC) tak vyzyvatel Darren Till (17-1-1 MMA, 5-1-1 UFC) navážili napoprvé. Obavy panovaly především o tom jak to dá Till, ale nakonec to měl těžší Woodley - Till byl libru pod na 169 librách, Woodley dal 170 přesně, ale musel svlékat spodní prádlo. Till sršel sebevědomím (a byl mírným favoritem), přímo v kleci to pak bylo ale naprosto jednostranné a Woodley jasně ukázal proč je v tuto chvíli v UFC nejdéle vládnoucím šampionem a také proč je považován za mistrovského taktika který se dokáže připravit na míru svým soupeřům. Narozdíl od série nezábavných obhajob (Thompson, Maia) byla tohle jízda od začátku do konce - Woodley využil své rychlostní převahy, přiskakoval a odskakoval a naprosto tak Tilla mátl. Ten si vlastně prakticky ani nepraštil - statistici mu neuznali jediný podstatný zásah a i celkové údery měl za devět minut zápasu jen dva. V prvním Till totiž jen vyčkával - a v druhém ho Woodley poslal k zemi, většinu kola omlacoval GNP a nakonec uškrtil D'Arce chokem, kterého si Till nevšiml dokud nebylo pozdě. Dominantnější výhru si snad už ani nelze představit a ač bylo znát, že představitelé UFC nemají z Woodleyho jako z šampiona žádnou zvláštní radost, výhra se mu rozhodně vyplatila - jednak mu rozhodně vynesla uznání od fanoušků (na takový výkon si vážně nikdo stěžovat nemůže), jednak mu vynesla bonus za výkon večera - a konečně mu vynesla také černý pásek v BJJ kterým ho po zápase trenér odměnil - Woodley ostatně po dlouhé době BJJ předvedl - submisí naposledy vítězil před 18 zápasy a 9 lety. Dana White se při vyhlašování moc nadšeně netvářil a po  zápase opustil halu a ani nedorazil na pozápasovou konferenci. Woodleyho trenér také naznačil, že kdyby Woodley prohrál, může rovnou zabalit kariéru protože UFC by mu nikdy další titulák nedalo. Woodley pochopitelně zůstává světovou jedničkou - a rád by hned zase do akce. Pošilhává prý hned po turnaji UFC 230 kde by si rád střihl obhajobu proti prostořekému Colby Covingtonovi (ten pochopitelně Tilla za jeho výkon na Twitteru okamžitě zkritzoval). Možným soupeřem je pak také Kamaru Usman a čistě hypoteticky může být ve Woodleyho hledáčku i GSP i když Woodley už připustil, že ho myšlenky na superfight s GSP už přešly, protože prostě nevěří, že by k tomu někdy mohlo dojít. Till je teď ve velteru světovou čtyřkou a ačkoli před zápasem naznačoval, že asi zamíří do střední váhy (ve velteru už ho teď nic nedrží), po zápase paradoxně naznačil, že zde přece jen možná ještě zůstane. Předzápasový hype tady také nebyl úplně čistý, ale po zápase k sobě byli oba borci opravdu uctiví - tady je krátké video jak si Till vzdává úctu s matkou Tyrona Woodleyho a i Woodley se k němu po zápase vyjadřoval velmi pochvalně. 

Co-main eventem tedy původně měl být souboj Nicco Montano vs. Valentina Shevchenko viz výše, zrušený zápas ale uvolnil místo pro souboj Jessica Andrade (19-6 MMA, 10-4 UFC) vs. Karolina Kowalkiewicz (12-3 MMA, 5-3 UFC) ve slámové váze. Andrade se sice nabízela že vezme titulák v pérové proti Shevchenko, ale UFC o to zájem úplně nemělo (i když by Andrade malá nebyla, neboť v UFC začínala v bantamové váze). Jak by dopadl souboj Andrade vs. Schevchenko je nejisté, zato zůstat a čelit Karolině se Jessice rozhodně vyplatilo. Zápas trval jen necelé dvě minuty a Jessica Andrade ho ukončila druhým nejrychlejším KO v historii této váhy - a především opravdovým a skutečným „jednoúderovým“ KO, které v ženské váze 115 liber k vidění moc často není. Andrade si tak připsala bonus za výkon večera a s třetí výhrou v řadě si poměrně jasně řekla o titulový zápas s Rose - zvláště když s Rose ještě nebojovala. Jessica Rose považuje za všestrannou bojovnici, ale zároveň také tvrdí, že ona je lepší na zemi i v postoji a že by ráda zakončila letošní rok tím že Rose knockoutuje. Už jí prý také nebaví stále na Rose čekat a rovnou jí nabídla konkrétní termín: UFC 232. V této váze má teď bilanci 6-1 (prohra jen s Joannou) a malou zajímavostí je, že Andrade se stala první ženou v UFC která dosáhla deseti UFC výher. Karolina padá na pozici světové osmičky a vydala video ve kterém se svým fanouškům omlouvá za předvedený výkon. 

Svou kreativitou fanoušky opět potěšil Zabit Magomedsharipov (16-1 MMA, 4-0 UFC) který vyšvihl jeden ze dvou kneebarů tohoto večera. Za oběť Magomedsharipovi padl Brandon Davis (9-5 MMA, 1-3 UFC) náhradník který zaskakoval s dvoutýdenní přípravou za zraněného Yaira Rodrigueze. Magomedsharipov, momentálně světová osmadvacítka s vítěznou sérií dvanácti zápasů zde byl samozřejmě hodně favorizován a vyhrál podle očekávání: Davis z toho tedy alespoň vytřískal nový lukrativnější kontrakt od UFC (což by jinak s bilancí 1-2 dostal jen stěží). Výhra nad světovou #156 v podobě Davise Magomedsharipova pochopitelně moc neposunula, ale se čtyřmi UFC vítězstvími už začíná pomýšlet nad elitními soupeři: výslovně zmínil třeba Chada Mendese nebo José Alda (k tomu mu ale žebříčkově aspoň jedna slušnější výhra ale chybí. Jinak Zabit prý plánoval Davise dostat submisí, což se mu také povedlo a po pouhých čtyřech zápasech v UFC už se objevuje v některých divizně-rekordních tabulkách (viz statistiky). Naopak původně plánovaný soupeř Yair Rodriguez doufá, že UFC zápas mezi ním a Magomedsharipovem dohodne ještě jednou.

Jediným opravdu nudným fightem večera byl vysokoprofilový souboj Jimmie Rivery (22-2 MMA, 6-1 UFC) a Johna Dodsona (20-10 MMA, 9-5 UFC). Dodson se v poslední době bohužel stylově dost posunul, nevyužívá svou rychlost a bývá v zápasech hrozně pasivní, takže si to Rivera naprosto v poklidu pohlídal 2x 30-27, 29-28 když byl prostě o něco aktivnější a o něco přesnější. Jinak ale pomalý a nudný fight. Rivera výhru potřeboval - pro něj to byl návratový fight po přerušené supersérii, takže se teď vrátil mezi elitu na šestou příčku a rovnou si řekl o zápasy s exšampiony: Dominickem Cruzem nebo Cody Garbrandtem. Dodson ještě zůstává v TOP 10 na deváté pozici, ale v posledních osmi zápasech střídá výhry s prohrami.

Pravým opakem byl ovšem (také podle předpokladů) otvírák PPV v podání Abdula Razaka Alhassana (10-1 MMA, 4-1 UFC) a Niko Price (12-2 MMA, 4-2 UFC). Price se rozhodl jít s Alhassanem do přestřelky - a to prostě není dobrý nápad, jak jednoznačně dokazují statistiky. Alhassan tedy zvítězil KO za pouhých 43 vteřin a stal se skokanem večera - polepšil si o 46 míst, vklouzl do světové stovky a je teď #63. Price prohrál KO poprvé v kariéře a je teď #78. Alhassan je v tomto směru absolutně nekompromisní: všech 10 výher v kariéře má KO v prvním kole, šest z nich zvládl pod minutu!

Hned po Woodleym předvedla nejdominantnější výkon večera zřejmě Tatiana Suarez (7-0 MMA, 4-0 UFC) v souboji s exšampionkou Carlou Esparzou (13-6 MMA, 4-4 UFC). Jak Tatiana tak Carla jsou především zápasnice, jenže Tatiana by se nebýt zranění zřejmě kvalifikovala i na olympiádu což znamená, že je papírově jinde než Esparza - a bylo tomu taky i ve skutečnosti. Tatiana narozdíl od třeba Sary McMann své zápasení parádně převedla i do MMA a má pravděpodobně nejlepší zápas v divizi. S Esparzou tři kola doslova vytírala podlahu (viz statistiky) aby jí nakonec necelou půlminutku před koncem zápasu domlátila GNP a lokty. Tatiana se výhrou nad exšampionkou přetavila ze slibného prospektu na elitní bojovnici a po tomto zápase byla hodně přirovnávána k „ženskému Khabibovi.“ Teď je světovou čtyřkou a stylisticky představuje pro Rose obrovskou výzvu. Sama nicméně tuší, že i když má nejdelší vítěznou sérii v divizi, Jessica Andrade bude v pořadníku přece jen ještě o krůček před ní neboť operuje na elitní úrovni déle a tak sama uvedla, že by chtěla buď o titul, nebo třeba zápas s Karolinou Kowalkiewicz, kdyby Andrade dostala přednost. Jinak ale Suarez naznačila, že by to proti ní Rose měla hodně těžké: Když prý takhle zametla s Esparzou, jak by asi zametla s Rose, jejíž zápas je ještě o dost slabší? Carla Esparza vypadla ze světové desítky, je teď jedenáctkou a od ztráty titulu má bilanci 3-3. Poprvé v UFC kariéře se jí nepodařilo dostat soupeřku na zem. 

Aljamain Sterling (16-3 MMA, 8-3 UFC) předvedl druhý, respektive chronologicky první kneebar tohoto turnaje a to proti Cody Stamannovi (17-2 MMA, 3-1 UFC). Zápas to rozhodně nebyl jednoduchý - v souboji wrestlerů vítězil spíše Stamann kterému se porazy a skrumáže dařilo vyhrávat, ale zatímco Stamann byl o něco lepší wretler, Sterling se nakonec ukázal jako o něco lepší grappler a v druhém kole se dostal Stamannovi na záda a dostal příležitost ukončit zápas nezvyklou submisí čehož využil. Stamann sliboval že Sterlinga knockoutuje, neboť ho prý Sterling před zápasem přehlížel a také se těšil že skočí přímo mezi triumvirát borců Dillashaw - Cruz - Garbrandt, neboť tihle tři a jejich vzájemná rivalita už se okoukali. Na to si ale Stamann, světová šestadvacítka bude ještě muset počkat protože to byla jeho první prohra v UFC, první prohra stopkou a přišel o sérii deseti výher v řadě. Naopak tahle cesta se otevřela světové sedmě Sterlingovi který naznačil, že má zájem hlavně o zápas s Dominickem Cruzem. Sterling naposledy někoho dostal submisí tisíc a tři dny zpátky, i tak má ale v bantamu už tři výhry submisí, což je historicky třetí nejlepší počet (Faber drží rekord s šesti, Yahya má pět).

Velmi působivě se předvedl relativní UFC nováček Geoff Neal (10-2 MMA, 2-0 UFC) který nastoupil ke svému druhému UFC fightu a to proti Franku Camacho (21-7 MMA, 1-3 UFC). Neal předvedl takticky výborný výkon. Rychlostí, přesností, technikou a klidem si Camacha naprosto rozebral už v prvním kole a největší div byl, že Camacho vůbec první kolo ustál - a ještě se vyhecovaně hrnul do druhého. To už Neal pochopil, že rukama Camacha prostě nedostane (aniž by si je zlomil) a tak si počkal a otřeseného Camacha nakonec sestřelil parádním headkickem. Neal se tak pomalu blíží první stovce na pozici #110 a má 8/9 výher v kariéře stopkou, Camacho má poněkud nelichotivou UFC bilanci 1-3 a jakožto světová #269 byl nejhůře nasazeným borcem turnaje. Za normálních okolností by někdo s takovou bilancí asi končil, ale Camacho je velkým sběračem bonusů a dává do toho srdce, takže možná ještě další šanci dostane - horší je, že je BJJ šampionem a BJJ ve svých zápasech nikdy nepoužívá, takže bez změny přístupu to na dlouhodobé setrvání v UFC asi nebude.

Darren Stewart (9-3 MMA, 2-3 UFC) sice v prvním kole s Charlesem Byrdem (10-5 MMA, 1-1 UFC) prohrával, ale Stewart to v druhém kole otočil, Byrda načal a výhru už si nenechal uniknout pro TKO vítězství v 2:17 druhého kola. Stewart zahájil UFC kariéru 0-3, ale teď vyhrál dva zápasy po sobě a nenápadně se proplížil do světové padesátky. I tentokrát byl po výhře hodně emocionální, ale sám se chválil, že tentokrát už v kleci neplakal. Pro Byrda první utrpěné KO v kariéře, padá o třicet míst na #104 a je padákem turnaje. 

Craig White (14-9 MMA, 0-2 UFC) nepřišel do zápasu s ultraveteránem Diego Sanchezem (28-11 MMA, 17-11 UFC) s příliš chytrou taktikou. Na vážení dal Sanchezovi pusu na nos, čímž notoricky psychicky nezničitelného Sancheze ještě víc nabudil a v zápase se pak spokojil se snahou o lovení submisí zespodu. Jestli ale něco neutahatelný Sanchez i v pokročilém bojovnickém věku hravě zvládne, tak je to někoho kdo má mizerný wrestling čtvrt hodinky válcovat shora, což se také stalo: Sanchez čistá výhra 3x 30-27, vylepšení bilance ve velteru na 1-1 (v aktuálním turnusu, 10-5 celkem), posun na #59 příčku světových žebříčků a jasně odložený konec kariéry (a také řada zápisů do historických tabulek, viz statistiky). White, nyní #154 ani napodruhé v UFC nezvítězil a je tedy možné, že končí. 

Veteráni měli vůbec dobrý večer. Jen o zápas dřív se rekordman Jim Miller (29-12 MMA, 18-11 UFC) zapsal do historie když se stal prvním borcem s třiceti UFC zápasy na kontě. V jeho případě to ovšem bylo ještě sladší než v případě Sancheze - Miller zlikvidoval Alexe Whitea (12-5 MMA, 3-5 UFC) za necelou minutu a půl RNC - parádní výkon který Millera vrátil mezi čtyřicet nejlepších na světě. Za zmínku rozhodně stojí, že Miller většinu aktivního života trpí následky lymské boreliózy a trénuje tedy i přes extrémní únavu a ne vždy optimálně fungující mozek (Millerovi několik let trvalo, než mu nemoc konečně správně diagnostikovali). Miller zlomil sérku čtyř proher, zachránil UFC kariéru a vyhrál poprvé od listopadu 2016 (a dal si pár rekordů, viz statistiky). White je teď #131 a v lehké váze má bilanci 1-3, takže to s ním nevypadá zrovna nejlépe. Navíc tohle byla první prohra submisí v jeho kariéře. 

A  zápasem večera se po zásluze stává souboj mezi Irene Aldana (9-4 MMA, 2-2 UFC) a českou bojovnicí Lucií Pudilovou (8-3 MMA, 2-2 UFC). Aldana byla technicky o něco lepší a přesnější a demolovala Lucii především dobře umístěnými direkty, jenže navzdory papírovaým předpokladům byla Lucie silově lépe vybavená bojovnice a prostě chodila přes údery Irene stále vpřed a demolovala jí tvrdými kombinacemi. Zarputilost Pudilové ocenilo jak vedení UFC příslušným bonusem, tak komentátoři během zápasu takže se Lucie do myslí fanoušků zapsala jako výborná akční bojovnice jejíž zápasy se vyplatí sledovat - což je v UFC skvělá role která se vyplatí (jak finančně, tak v přístupu UFC). Těsnou výhru si nakonec zaslouženě odnesla Aldana (2x 29-28, 28-29) která prostě byla o něco přesnější, trefila toho víc a Lucii také víc zkrvavila. A celé to mimochodem zvládla se zlomenou rukou, kterou si zrušila hned v prvním kole. Aldana teď světovou devítkou, Lucie třináctkou. 

V otvíráku večera nastoupil Jarred Brooks (14-2 MMA, 2-2 UFC) který měl na přípravu jen pět dní a zaskakoval za zraněného Ryana Benoita. Soupeřem byl Roberto Sanchez (8-2 MMA, 1-2 UFC). Brooks riskoval, protože poslední dva zápasy prohrál, ale risk se vyplatil a Brooks si dokráčel pro těsnou výhru 2x 29-28, 28-29 ačkoli to upřímně těsné být vůbec nemělo a měl normálně vyhrát 2-1 na kola. Brooks tak vyrovnal svou UFC bilanci na 2-2, ale obě výhry má jen těsně. V čtyřech UFC zápasech ubránil celkem 16 porazů a tady do toho dal opravdu vše - v zákulisí po zápase prý hodně zvracel z vyčerpání a následně i omdlel. Sanchez prohrál na body poprvé v kariéře. Brooks teď #34, Sanchez #43.

 

Statistické zajímavosti:

 • Turnaj navštívilo 14 073 diváků. Na vstupném zaplatili 1 714 556 dolarů.

 • 13 zápasů trvalo dohromady 1:59:10

 • Sázkoví favorité: 7-4, dva zápasy vyrovnané šance. Favorité v hlavním zápase večera letos 14-12.

 • Reebok vyplácel 220 tisíc dolarů.

 • Výkony večera: Tyron Woodley (sub), Jessica Andrade (KO), Irene Aldana a Lucie Pudilová (zápas večera)

 • UFC 228 byl prvním turnajem v historii UFC na kterém byly k vidění dvě výhry kneebarem. 

 • Slow motion highlighty z turnaje

 • Woodley má v tuto chvíli čtyři obhajoby titulu a po pádu Demetriouse Johnsona je nyní nejlépe obhajujícím šampionem. Cormier a Nunes mají tři obhajoby. 

 • Woodley má nyní sedm výher v řadě, naposledy prohrál v červnu 2014. V divizi je to ale jen druhá nejdelší série, Kamaru Usman má ještě o jednu výhru víc.

 • Woodley má 6/9 výher v UFC stopkou (a jeho nudná pověst tak není úplně zasloužená).

 • Woodley vyhrál submisí poprvé od roku 2009 - naposledy tak vítězil před téměř 9 lety a 18 zápasy.

 • Woodley si připsal 57 podstatných zásahů s přesností 72%. 45 z toho jich padlo na zemi. Till neměl žádný podstatný zásah. Na celkové to bylo 74-1 (nebo 74-2 podle různých statistik).

 • Till přišel o sérii osmnácti zápasů bez porážky a prohrál poprvé v kariéře (zatím měl jednu remízu).

 • Till se stal čtvrtým borcem v historii kterému se v titulovém zápase nepodařilo dát jediný podstatný úder. On ale v kleci strávil 9 minut 19 vteřin, což je v tomto směru rekord - ten dosavadní byl 3:45 bez podstatného zásahu. 

 • Andrade je první ženou která v UFC dosáhla deseti výher. Ve slámové váze má bilanci 6-1 a její tři výhry v řadě jsou druhou nejdelší sérií divize po Tatianě Suarez (4). V počtu výher ve slámové váze ale vede Joanna (9) a Rose a Tecia jich mají také šest.

 • Andrade má ve slámové váze tři finiše. Dorovnala tak Paige VanZant, víc má jen šampionka Rose Namajunas (4)

 • Andradino KO přišlo v 1:58 prvního kola - druhé nejrychlejší KO v historii váhy. Rekord s body kickem drží Poliana Botelho (33 vteřin). 

 • Andrade má ve slámové váze rekordní čtyři pozápasové bonusy.

 • Karolina Kowalkiewicz má nyní bilanci 2-3 v posledních pěti zápasech a prohrála KO poprvé v kariéře. 

 • Zabit Magomedsharipov v UFC zatím neporažen (4-0) a celkově má teď sérii 12 výher. Víc než čtyři vyhrané zápasy v řadě teď v UFC mají v pérové váze jen Ortega (6) a Holloway (11)

 • Magomedsharipov má 13/16 výher stopkou. V UFC 3/4. S třemi submisemi už se Magomedsharipov dostal na sdílenou třetí příčku v divizi. Skelly (4) a Oliveira (6) jsou před ním. 

 • Magomedsharipov stihl za čtyři UFC zápasy naskórovat 23 porazů (22 v posledních třech zápasech). Davise dostal na zem šestkrát ze sedmi pokusů - Magomedsharipov používá hlavně dost atypické podrazy z postoje. 

 • Brandon Davis má obě kariérní prohry stopkou submisí. 

 • Jimmie Rivera má 16/22 výher v kariéře na body. V UFC je to 5/6. 

 • Rivera je bezchybný proti porazům: ubránil všech 12 porazů co na něj v UFC kdo zkusil. 

 • Dodson v posledních osmi střídá výhry s prohrami. Všech 10 kariérních proher má na body. 

 • Tatiana Suarez je neporažená a se čtyřmi UFC výhrami má nejdelší vítěznou sérii v divizi. 5/7 výher v kariéře má stopkou a tři stopky v UFC jsou hned za Rose (4).

 • Suarez přestřílela Esparzu o 124 celkových zásahů. Na podstatné to bylo 82-6 a na podstatné údery na zemi dokonce 70-0.

 • Suarez uspěla 9 porazy z 11 pokusů a Esparzu dostala každé kolo na zem nejméně dvakrát. Ve čtyřech zápasech má teď 18 porazů, ale dva z těch čtyř končily v prvním kole.

 • Carla Esparza poprvé v kariéře prohrála dvakrát po sobě. Od ztráty titulu má bilanci 3-3 a poprvé v kariéře nedokázala soupeřku dostat na zem. 

 • Jeden z rozhodčích v zápase Suarez vs. Esparza si obě bojovnice spletl a dal první kolo 10-8 Esparze. Naštěstí to ale na body nekončilo a problém tedy nenastal.

 • Sanchez má posledních devět výher na body. Nikoho neporazil před časovým limitem od roku 2008.

 • Sanchez v UFC absolvoval celkem 19 zápasů končících na body - UFC rekord. Dvanáct bodových výher Sancheze je také UFC rekord. 

 • Jim Miller je první borec v historii UFC který absolvoval třicet UFC zápasů. Údajně přitom nikdy žádný zápas nezrušil kvůli zraněním. 

 • Miller stávil v kleci minutu a dvacet devět vteřin a předběhl tak v délce klecového pobytu Gleisona Tibaua - v lehké váze tak má Miller odbojováno nejvíc ze všech: 5:02:22.

 • Miller má 18 UFC výher. Víc jen GSP, Cerrone, Bisping (po dvaceti) a Maia (19). V lehké jich má Miller 17 - divizní rekord (opět předběhl Tibaua)

 • Miller má v lehké váze 10 finišů. Víc jen Joe Lauzon (12). Se sedmi submise teď Miller dorovnal divizní rekord Lauzona a Diaze. Miller má na kontě ale 40 pokusů o submise - což je UFC rekord. 

 • Aldana a Pudilová nabodovaly dohromady 224 podstatných úderů (Aldana 119, Pudilová 105) - čtvrtý nejvyšší počet zásahů v rámci divize. Rekord mají Andrade a Sexton: 294. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

CheesyEagle - Čtenář - 15.9.2018 v 14:27
Palec hore - Odpovědět
 

Opět díky za výbornej článek. Tohle si vždycky strašně rád počtu cool

E - Čtenář - 16.9.2018 v 22:36
Fb - Odpovědět
 

Dík za super článek ...škoda že Extraround není více aktivní na fb jsou tady dost zajimave infa a hlavně skvělé přehledy ktere mi připadají ze nejsou docenene v dnešní době bohužel lidí už čtou vše jen na fb a i takto kvalitní weby pak ztrácí sledovanost (tak mi to připadá články čtu tady už pár let a podle komentářů skoro jeden s největších turnajů a jeden komentář pár let zpátky tu skoro u každého článku bylo 10 a více komentářů tipy na výsledky spodní...)

Caidel - Administrátor - 17.9.2018 v 11:15
Díky - Odpovědět
 

Díky.