přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC 222

Ohlédnutí za UFC 222

přečteno: 755×
07.03.2018 v 15:34 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

UFC 222: Cyborg vs. Kunitskaya se konalo v sobotu 3. března v T-Mobile Aréně v Las Vegas v Nevadě. PPV se potýkalo s obrovskými problémy na pozici headlinerů poté co se zranil Max Holloway, který zde měl obhajovat titul pérové váhy. Různé snahy o záchranu turnaje (kterému zrušilo i překlasifikování na Fight Night) jsem popsal v tomto článku, zde jen zmíním že vzduchem létala jména Conora McGregora, Nate Diaze, T.J. Dillashawa a Cody Garbrandta. Nabízenou rukavici ale nakonec zdvihla Cris Cyborg proti které se uvolila nastoupit Yana Kunitskaya, šampionka Invicta FC.

Turnaj jako takový vypadal docela na propadák (z PPV hlediska), ale Sean O'Malley to v půlce PPV pěkně zdramatizoval, Ortega zazářil a main event dopadl jak dopadl. Pokud vás baví squash mače, tak asi pohoda, pokud ne, tak byl turnaj spíš zklamáním. K soudcování se ovšem vrátila kontroverzní rozhodčí Adalaide Byrd (z čehož si Rogan s Cormierem dělali většinu přenosu legraci) a ačkoli to nebyla jen její vina, hned pět zápasů skončilo většinou podivnými těsnými rozhodnutími, což dorovnalo UFC rekord z UFC FN 79. Když si k tomu přičteme jednu diskvalifikaci, dělo se zkrátka dost divných věcí (a i Dana White byl v publiku nachytán, jak se během UFC 222 raději na monitorech dívá na boxerský zápas Wilder vs. Ortiz). Za zmínku také stojí to, že turnaj byl věnován Bruce Connalovi - produkčnímu UFC turnajů který přes dvacet let dělal produkci všem PPV, ale nedávno zemřel (zmínku o něm měl i Mike Goldberg v Bellatoru). 

Na gala se dorazilo podívat 12 041 diváků kteří na vstupném zaplatili 1,36 milionu. Tři debutanti skončili s bilancemi 2-1, favorité 8-3.

A teď již k zápasům.

V hlavním zápase večera tedy nastoupila královna ženského MMA, Cris Cyborg (20-1 MMA, 5-0 UFC) proti narychlo sehnané šampionce Invicta FC ve váze 135 liber kterou byla  Yana Kunitskaya (10-4 MMA, 0-1 UFC), Kunitskaya v promu před zápasem prohlašovala, že nemá strach ze síly Cris, která prý nemá tu pravou KO sílu, ale dělá spíše kumulativní demolice - což se ukázalo jako velmi nesprávné prohlášení. Yana nezačala úplně zle, chvíli dokázala Cyborg ovládat v klinči a také jí na chvilku strhla pod sebe, jenže bylo také hned od první vteřiny jasné, že síla úderů Cyborg jí naopak dělá naprosto zásadní problémy. Cyborg se tedy vrátila do postoje, obnovila útok a nebohou Yanu zničila TKO v 3:25 prvního kola a potvrdila tak svou pozici enormní favoritky (někdy až -1500). Zkrátka další masakr a pro Cyborg další úspěšná obhajoba. UFC tak stojí před nelehkou úlohou shánět pro Cyborg nějaké rozumné soupeřky, což mají o to těžší, že jí často používají jako záskok. Ve své váze Cyborg soupeřku nemá a UFC opět přemýšlí nad superfightem se šampionkou váhy 135 liber, Amandou Nunes, což tentokrát nevyšlo kvůli načasování. Nunes má sice teoreticky nastoupit k obhajobě proti Raquel Pennington, ale UFC zvažuje, že tenhle zápas odsune na později a dá přesnost právě Cyborg. Mimochodem, Cyborg to ani moc neoslavila, protože večer dělala řidičku své partě/týmu a opilí tak byli ostatní, ona střízlivá :) Yana po zápase přiznala, že byla strašlivě nervózní a také okamžitě oznámila návrat zpátky do váhy 135 liber kde je momentálně světovou čtrnáctkou (a je sice Invicta šampionkou, ale bilanci v posledních zápasech má jen 2-3-1NC. O zápas s Cyborg nově požádala Megan Anderson (které to kvůli zraněním doposud nevyšlo, ač už v úvahách několikrát byla).

Frankie Edgar (22-6-1 MMA, 16-6-1 UFC) na startovce nakonec zůstal a vzal zápas s dalším potenciálním vyzyvatelem Brianem Ortegou (14-0 MMA, 6-0 UFC). Jak jsem podrobně rozepisoval v článku se startovkou, od Edgara se čekala jasná bodová výhra, nebo nějaká Ortegova submise. Snad nikdo nečekal, že Ortega, který poslední čtyři zápasy v řadě před finišem vždy prohrával najednou Edgara vypne hned v prvním kole. Na Ortegu (mimochodem výrazně většího než Edgara) prý Edgarova síla nějak neudělala dojem a tak začal chodit skrz údery - Edara pak rozhodil loktem mezi oči - a o chvilku později dorazil luxusně načasovaným pravým zvedákem - a odnesl si bonus za KO večera. Edgar, který je rekordmanem v UFC v pobytu v kleci (6 hodin 32 minut) totiž ještě nikdy neprohrál jinak než na body - tohle bylo první KO které v kariéře obdržel a pro Ortegu teprve třetí KO které rozdal. Ortega se tak absolutně nečekaně stává světovou dvojkou a smazal jakékoli pochybnosti kdo bude vyzývat Hollowaye - UFC už potvrdilo, že příštím vyzyvatelem je Ortega a to v nejbližším možném termínu po uschopnění Maxe Hollowaye (mohlo by to být UFC 226). Edgar se i po zápase choval jako naprosto vzorový role-model, vyslovil Ortegovi uznání a slíbil, že bude dál tvrdě pracovat. Úctu Edgarovi po zápase vyslovili i Max Holloway, Conor McGregor a především celý Edgarův tým, jen škoda, že Edgarovi se teď cesta k zápasu s Hollowayem strašlivě zkomplikovala - už dvakrát jim to spolu nevyšlo kvůli různým zraněním a teď tahle klíčová porážka. Pochopitelně se také objevily spekulace zda Edgara nedohnaly následky některých jeho nesmírně tvrdých zápasů z minulosti (hlavně s Maynardem) - a jestli když padl jednou, nebude příště padat snadněji. Edgar nicméně i teď zůstává světovou čtyřkou. Ortega je teď nejnekompromisnějším finišerem v UFC (šest finišů v řadě) a má jeden málo známý škraloupek: pozitivní dopingový nález z roku 2014. Ortega se ale hodně atypicky nálezem netají (šlo o nějaká lehčí diuretika) a vinu a své špatné rozhodnutí v plném rozsahu přiznává s tím, že trest si odpykal a už takovou hloupost nikdy neudělá. 

Zápasem večera (který rozčísl relativní nudu prvních dvou PPV zápasů) se stal souboj mezi zatím nejzajímavějším DWTCS prospektem Seanem O'Malleym (10-0 MMA, 2-0 UFC) a Andre Soukhamthathem (12-6 MMA, 1-3 UFC). O'Malley už v druhém UFC fightu dostal takhle prominentní místo na startovce (prý ho to ale nepřekvapilo, počítal s tím), Soukhamthath ale prohlašoval, že je kolem něj jen hype a že si z něj udělá malého brášku. To se ale rozhodně nestalo. O'Malley Soukhamthathovi v prvních dvou kolech nedal v postoji moc šancí, nekompromisně bodoval (28-4 a 23-5 v prvním a druhém) a měl ho párkrát i rozhozeného. Ve třetím kole si ale O'Malley při highkicku zranil nohu. Vypadalo to na jasnou zlomeninu, ale později se zjistilo, že to zlomené není a místo toho lékaři našli nějakou starší zlomeninu a potrhané šlachy, takže to O'Malley prý bude léčit déle než kdyby to bylo zlomené (a taky to víc bolí). O'Malley se na nohu ve zbytku zápasu už vůbec nebyl schopen postavit a odskákal to po jedé. Soukhamthath pak vyhrává bludišťáka za vůbec nejnižší fight IQ protože si v postoji mohl poměrně snadno dojít pro TKO výhru, neboť O'Malley se na tu nohu nemohl ani postavit a Soukhamthath měl dost času ho dokopat. Jenže místo toho vzal O'Malleyho dvakrát na zem, kde to O'Malley vydržel ubránit až do konce a vyhrál 2x 29-27, 29-28, protože měl dávno nabodováno. Vyhlašování bylo zvláštní - poražený stál s rozhočím, O'Malley ležel v péči lékařů a vítězný proslov dával v leže, aby byl z klece posléze transportován na nosítkách. O'Malley tedy zůstává neporažen, poskočil na pozici světové šestatřicítky a zařadil se po bok bratří Diazů jako největší hulič - na vítězné oslavě si dával "rukavicový" joint ze své speciální odrůdy šlechtěné pod jeho jménem :) Soukhamthath prokázal v prvních dvou kolech slušnou odolnost a bral alespoň bonus, ale v UFC  to s ním nevypadá dobře: 1-3 v posledních čtyřech a vážně špatné fight IQ.

Čtvrtým fightem byl velmi nudný a pomalý souboj mezi veterány těžké váhy Andreiem Arlovskim (27-15 MMA, 16-9 UFC) a Stefanem Struvem (28-10 MMA, 12-8 UFC). Stejně jako by mě nikdy nenapadlo, že Ortega zvítězí KO, ani zde by mě nenapadlo, že Arlovski zvítězí na body hlavně díky porazům. Arlovski vítězil 2x 29-28, 30-27 a to opravdu zejména díky čtyřem nebo pěti porazům (statistiky se rozchází) kterými dostal Struveho pod sebe. Arlovski přitom v UFC během 24 !!! předchozích zápasů nabodoval dohromady jen tři porazy, takže v tomhle zápasu jich nasázel víc než za celou svou předchozí kariéru. A pak že starého psa novým kouskům nenaučíš. Arlovski v 39 letech změnil kemp a nechal se slyšet, že na stará kolena konečně začal poslouchat co mu říkají cornermani. Tohle už byla jeho 16 UFC výhra čímž dorovnal historický rekord Franka Mira. A vzhledem k tomu, že Mir je v Bellatoru a Arlovski teď vyhrál dva fighty v řadě a do důchodu se prý ještě v žádném případě nechystá, je slušná šance, že půjde do samostatného vedení. Arlovski je jinak v tuto chvíli světovou šestnáctkou - a to vyrovnání vítězného rekordu ho prý ale vůbec nezajímá :) Struve si pohoršil o jednu příčku a je světovou dvaadvacítkou. Stále platí že neumí využívat svou výšku a porazy brání dost bídně (vysoké těžitě). Po poslední prohře s Volkovem před domácím publikem na sebe byl hodně naštvaný (prohrát doma prý hodně bolí), ale nějaká výrazná snaha to zde zlomit se nekonala. 

Zahajovacím zápasem PPV byl souboj v ženské váze 135 liber mezi Cat Zingano (9-3 MMA, 2-3 UFC) která se vracela po více než rok a půl trvající pauze a neporaženou Ketlen Vieirou (10-0 MMA, 4-0 UFC). Vieira (která bojovala se zraněnými žebry) byla ale jasně lepší bojovnicí nejméně ve dvou kolech a zůstává naporažena. Jeden z rozhodčích ale nepochopitelně nabodoval fight pro Zingano, takže z toho byla jen těsná výhra 2x 29-28, 28-29 čemuž se tedy Vieira hodně divila, ale co se dá dělat. Vieira je rozhodně nové zajímavé překvápko divize - v UFC zatím ve čtyřech fightech neproažena a probojovala se na pozici světové trojky. Naopak Zingano se prostě nedaří a nedaří. Bojovala statečně, ale také nabrala už třetí porážku v řadě a její UFC bilance se propadla do záporna (kariéru začala devíti výhrami, teď tři prohry). Žebříčkově je světovou patnáctkou a otázkou je, zda se ještě zmátoří - a pokud ano, zda tak učiní v UFC nebo v Invictě. Vieira už se ozvala, že by si klidně dala titulový zápas s Amandou Nunes (ačkoli je před ní nejspíš ještě Raquel Pennington).

Hlavním předzápasem byl UFC debut opěvované grapplerky Mackenzie Dern (6-0 MMA, 1-0 UFC). Ta sice i po UFC debutu zůstává v MMA neporažena, zápas s Ashley Yoder (5-4 MMA, 0-3 UFC) ale v případě Dern odhalil řadu slibných i problematických bodů jejího stylu. Plusy jsou rozhodně její naprostá neohroženost s kterou agresivně kráčela do přestřelek v postoji a pochopitelně BJJ, které jsme viděli v závěru posledního kola, kdy si Yoder na zemi dost povodila (a došel jí čas), problematičtější jsou ale chybějící technika v postoji a nekvalitní porazy (uspěla pouze jednou ze šesti pokusů). Dern tedy může být významnou hráčkou v MMA (ač se neche přirovnávat k Rondě Rousey), ale bojovnice se slušným postojem a dobrou porazovou obranou by jí hodně zatopily. Dern je v tuto chvíli světovou dvacítkou - a UFC se v pozápasovém rozhovoru povedl slušný přešlap: k Mackenzie totiž postavili překladatele z portugalštiny Jorge Gurgela, který jí překládal otázky, až na to, že Dern je američanka normálně narozená v Phoenixu :) Yoder víceméně prokázala, že má kvality na UFC (prohrála jen těsně 2x 29-28, 28-29), jenže v UFC je i po třetím zápase bez výhry, takže asi další příležitost neodstane. 

Největší překvapení večera (se vší úctou k Ortegovi) ale přišlo bezesporu v zápase debutujícího Alexandera Hernandeze (9-1 MMA, 1-0 UFC) který zaskakoval za zraněného Bobby Greena s dvoutýdenní přípravou proti TOP 15 bijci Beneilu Dariushovi (14-5-1 MMA, 8-4-1 UFC). Nováček sice zahájil poněkud neetickým útokem z fakeovaného pozdravu, ale většina fanoušků na to zapomněla - protože Hernandez ve 42 vteřině Dariushe knockoutoval a bylo vymalováno. Nekompromisní KO levačkou, prý přesně podle Hernandezova plánu vyneslo nováčkovi bonus za KO večera a také obří tabulkový skok - v žebříčku si polepšil o plných 225 míst a skočil na post světové sedmnáctky, což z něj pochopitelně dělá skokana večera. Dariush si pohorší o osm míst a jako #21 vypadl ze světové dvacítky. Přišly mu ale těžké časy - v posledních třech zápasech má bilanci 0-2-1 a navíc všechny čtyři porážky v kariéře utrpěl stopkou. 

Poněkud nudný byl zápas John Dodson (20-9 MMA, 9-4 UFC) vs. Pedro Munhoz (13-5 MMA, 5-3 UFc). Dodson byl daleko rychlejší a lépe pracoval se vzdáleností, takže se Munhozovi vůbec nedařilo ho trefovat, Dodson ale z nějakého poněkud záhadného důvodu nepoužíval svou pravačku a hrál to čistě na bodovačku, takže skončil s nudnou (a divně nabodovanou) výhrou 30-27, 29-28, 28-29. Zápas se měl původně konat už před měsícem, ale Munhoz nedal váhu a Dodson s ním odmítl bojovat. Dostal tehdy prý asi půlku show money a zápas se přebookoval sem, přičemž tentokrát Munhoz se shazováním váhy už nic nepodcenil. Dodson v tuto chvíli světová devítka - v posledních sedmi zápasech neustále střídá výhry s prohrami a od návratu do bantamu má bilanci 3-2. V tuto chvíli mu ale asi vypršela smlouva s UFC a není zcela zřejmé, zda dostane novou nabídku (má prý v plánu pokračovat v UFC a dost by ho zklamalo, kdyby ho UFC nechtělo). Munhoz, nyní světová patnáctka přišel o sérii čtyř výher - a klade to za vinu hlavně rozhodčím kteří ho prý okradli. Všechny porážky v kariéře má na body. Mimochodem, Dodsonův styl je asi zrozen k těsným bodovým rozhodnutím: Tohle už je pátý zápas v kariéře který u něj skončil těsně - ale první, který těsně vyhrál. V ostatních čtyřech případech vždy porážka. 

Nejkontroverznější byl spolehlivě zápas C.B. Dollaway (17-8 MMA, 10-8 UFC) vs. Hector Lombard (34-9-1 MMA, 3-7 UFC). Dollaway si v prvním kole vedl lépe, jenže v úplném závěru kola tam poslal lowkick na který Lombard opověděl čistou 1-2 kombinací přímo mezi oči která Dollowaye naprosto skolila. Problém je v tom, že oba údery přišly po konci kola - a to celkem zřetelně. Dolloway byl naprosto vypnutý a rozhodně nebyl ve stavu kdy by mohl pokračovat - neustále se ptal co se vlastně stalo a z klece musel být nakonec odvezen na nosítkách. Rozhodčím pak nezbývala jiná možnost než Lombarda, který obecně nemá pověst zrovna nejférovějšího borce diskvalifikovat. Dolloway tak sice papírově vyhrál a posunul se na #32, utrpěl ale hodně tvrdé KO a pokud si vezmeme tohle a jeho výtahový incident, je to asi druhý největší smolař v MMA hned po Ianu McCallovi. Lombard je světová šedesátka a s UFC bilanci 3-7 ho lze určitě považovat za možná vůbec největší akviziční provar v historii UFC (přicházel jako dominantní šampion Bellatoru). Lombard teď prohrál pět zápasů v řadě a je šest fightů bez výhry - těžko si představit že dostane ještě další šanci. Lombard si rozhodně myslí, že Dolloway je zbabělec který ze zápasu vycouval i když mohl pokračovat (což stěží) a pokusí se výsledek napadnout u komise, jeho šance jsou ale myslím limitně blízké nule. I komentátoři, kteří jinak zpochybňují každé rozhodnutí rozhodčích s tímhle žádný problém neměli i když později Lombarda v médiích několik fighterů omlouvalo. Můj osobní dojem je, že to Lombard udělal naprosto záměrně (ještě tam mimikou předváděl "tak a máš to") a diskvalifikace je naprosto jasná a správná. Dollaway se takto bizarně stal devátým borcem historie střední váhy s deseti UFC výhrami. 

Poslední zápas v kariéře na tomto turnaji absolvoval veterán Mike Pyle (27-14-1 MMA, 10-9 UFC). Pyle hlásil konec kariéry předem a ve svých 42 letech už byl znám především tím, že toho moc neustojí. Za soupeře mu tedy byl vybrán Zak Ottow (16-5 MMA, 3-2 UFC) který rozhodně není znám jako knockoutér. Pyleho sníženou odolnost tedy nejlépe dokladuje že skončil vypnutý za 2:34 prvního kola a Ottow si tak připsal třetí KO v kariéře (i když má jinak 13/16 výher stopkou). Ottow byl poctěný tím, že mohl být posledním Pyleho soupeřem a přál mu v důchodu vše dobé, ale zadarmo mu to prostě dát nemohl. Ottowa výhra posunula do světové stovky na #90, Pyle ukončil kariéru jako #239 a byl tedy nejslabším (i nejstarším) borcem celého turnaje. V posledních šesti má bilanci 1-5 a 12/14 porážek utrpěl stopkou - v UFC byl dofinišován v osmi z devíti porážek. Sám byl přitom dříve také považován za velkého finišera - v UFC má ve velteru sedm stopek, což z něj dělá pátého největšího finišera divize. V časech top formy kolem roku 2011 byl Pyle světovou devítkou 

Diskutabilní byl také výsledek zápasu Cody Stamman (17-1 MMA, 3-0 UFC) vs. Bryan Caraway (21-8 MMA, 6-3 UFC). Stamman je novější nadějí divize a Caraway byl jeho prvním velkým soupeřem, Caraway byl téměř vyzyvatelem, ale dvouletá pauza kvůli zdravotním a psychickým problémům s jeho pozicí v tabulkách hodně zamávala. Stamman se ukázal jako lepší zápasník (ubránil 22 porazů), ale Caraway byl zase lepším grapplerem (jednou uspěl porazem a také sweepoval Stammana). Na podstatné údery vedl Stamman o 36 zásahů (hlavně díky třetímu kolu 48-25), ale na celkové to bylo jen 116-115. Stamman nakonec dostal těsnou bodovou výhru 2x 29-28, 28-29, ale ne každý s tím souhlasil. Za nesmysl to označila Carawayova expřítelkyně Miesha Tate, novináři (11 z 15 serverů to mělo pro Carawaye) a ostatně i já měl spíš Carawaye. Ofiko výhra ale Stamman, který je nyní světovou sedmnáctkou, sám to ale označil za špatný výkon a byl ze sebe dost zklamaný. V UFC všechny tři výhry na body, Caraway zase všechny tři prohry na body. Z pozice skoro-vyzyvatele se teď v tabulkách objevuje jako #29. Slušný propad. 

Zahajovacím zápasem večera byl souboj v polotíze mezi Adamem Milsteadem (8-2 MMA, 1-1 UFC) a neporaženým Jordanem Johnsonem (9-0 MMA, 3-0 UFC). Milstead se vracel po zranění kolene a navíc přecházel z těžké do polotěžké (shodil 15 kilo). Od jednoho z rozhodčích sice dostal naprosto absurdní skóre 30-27 (což naznačilo jak budou rozhodčí během večera perlit), ale prohrál 2x 29-28, 27-30 a utrpěl první bodovou porážku v kariéře. Johnson zůstává neporažen na postu světové třiatřicítky. Kariéru začal pěti finiši, od té doby už ale jen čtyři zápasy na body - s tím že tohle bylo hodně nudné - Johnson se spokojil s klinčováním a ještě to přiznal v pozápasovém rozhovoru. Johnson vyhrál třetí v řadě, tím dorovnal Šoguna - a delší sérii v polotíze má jen Cormier (5). 

Zajímavé statistiky:

 • Návštěvnost: 12 041. Tržby vstupného: 1 367 672 dolarů. 

 • Favorité: 8-3. Debutanti: 2-1. 12 zápasů. Čistý zápasový čas: 2:01:25

 • Celkem pět těsných bodových rozhodnutí. Dorovnaný UFC rekord (UFC FN 79).

 • Zápasové bonusy. Zápas večera: Sean O'Malley vs. Andre Soukhamthath. KO večera: Alexander Hernandez. KO večera: Brian Ortega. 

 • Cris Cyborg má nyní 21 zápasů bez porážky (20 výher, jeden NC). Neprohrála od debutu v roce 2005. Delší sérii má v UFC jen Khabib (25).

 • Cyborg má 17/20 výher v kariéře KO. V UFC 4/5. Pět UFC soupeřek přestřílela celkem o 238 podstatných zásahů. V případě Kunitskayi to bylo o 28 zásahů. Pracovala s 73% přesností, Kunitskaya měla 5 zásahů z 11 pokusů.

 • Kunitskaya neuspěla v UFC debutu v pérové váze. V této váze nevyhrála od června 2012. V březnu 2016 se vracela po čtyřleté pauze a od té doby má bilanci 2-3-1NC.

 • Kunitskaya utrpěla první KO v  kariéře. 

 • Ortega má nyní 15 zápasů bez porážky (14 výher, 1 NC) a jde o nejdelší vítěznou sérii mezi borci v pérové váze. Čistě v UFC má výher šest a tím dorovnal Darrena Elkinse. Víc výher v řadě má jen Holloway (11).

 • Ortega si připsal šestý finiš v řadě. Tím předběhl Mairbeka Taisumova a je aktuálním držitelem UFC rekordu. Ortega je mistrem třetích kol - čtyři z těchto finišů byly ve třetím kole, poslední dva zápasy ale ukončil rychleji.

 • Celkově má Ortega 9/14 zápasů finišem. Zatímco běžně mívají borci stopky v regionálech a v UFC už vyhrávají spíše na body, Ortega to má naprosto opačně - v regionálkách vyhrával na body, v UFC vždy finiš.

 • Frankie Edgar drží UFC rekord v klecovém pobytu: 6:32:33 (a jen on a Michael Bisping jsou nad šesti hodinami).

 • Edgar má v pérové váze bilanci 7-3 - dvakrát prohrál s Aldem a teď i s Ortegou.

 • Edgar má na kontě 1405 podstatných zásahů. Víc jen Bisping: 1567.

 • Edgar prohrál stopkou vůbec poprvé v kariéře. Předchozích 28 zápasů buď vyhrál, remízoval nebo prohrál na body. 

 • Andrei Arlovski má v rámci aktuálního UFC turnusu bilanci 6-5. Na rekordních pět proher v řadě teď reagoval dvěma výhrami. 

 • Arlovski má v UFC těžké váze 16 výher a dorovnal tak historický rekord Franka Mira.

 • Arlovski si připsal rekordní čtyři porazy (z devíti pokusů). V předchozích 24 zápasech v UFC měl přitom dohromady jen tři porazy. 

 • Ketlen Vieira má v UFC nyní čtyři výhry v řadě. Tím dorovnala vyzyvatelku Raquel Pennington. V divizi je to hezky seřazené - víc výher má jen šampionka Nunes (6).

 • Vieira má 3/4 výher v UFC na body.

 • Cat Zingano začala kariéru devíti výhrami, ale teď prohrála tři zápasy po sobě.

 • Ashley Yoder prohrála třetí zápas v řadě a je bez výhry od listopadu 2016. Všechny čtyři prohry v kariéře má na body. 

 • Mackenzie Dern nabodovala 70 podstatných zásahů. Yoder jich měla 52. Porazy: Dern 1/6. 

 • C.B. Dollaway je devátým mužem historie který ve střední váze v UFC dosáhl na deset výher. I když dost zvláštně.

 • Hector Lombard je bez výhry v posledních šesti zápasech. Má pět porážek v řadě (a jeden NC kvůli dopingu) a navíc je od návratu do střední 0-4, takže ani změna váhy nezabrala. 

 • Mike Pyle po tomto turnaji ukončil kariéru v 42. letech. Se sedmi finiši ve velteru je pátým největším finišerem v historii divize.

 • Zak Ottow má 13/16 výher stopkou. 

 • Celkové platy: 2 103 000 dolarů. Nejlépe placenou bojovnicí je Cyborg, která bere půlmilion paušál. Paušálem je placený také Arlovski, bere 275 tisíc. Třetí byl Brian Ortega, ten už to má za 200 tisíc (100+100 klasických). Za 100 nastoupila také Yana Kunitskaya. Vyšší základ má exšampion Frankie Edgar (195 tisíc). Ke 100 se přiblížil ještě C.B. Dollawaz (92 = 46+46). Mike Pyle ukončil kariéru ziskem 55 tisíc. O'Malley už měl v druhém fightu smlouvu na 22+22, Mackenzie Dern rovnou podepsala hodně dobrou smlouvu, protože už v debutu má 25+25. Debutující Hernandez šel také za maličko víc (13+13), zatímco třeba Ashley Yoder a Adam Milstead jsou pořád na minimu 12 tisíc. 

 • Reebok 247 500. Šampionka Cyborg 40, vyzyvatelka Kunitskaya 30. Edgar a Arlovski 20, Struve a Pyle 15, Dariush, Dodson a Lombard 10, všichni ostatní pak 5 a méně (minimum 3500). Ortega v co-main eventu pouze 5 tisíc. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky