přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC 218

Ohlédnutí za UFC 218

přečteno: 1387×
08.12.2017 v 17:08 | Autor: Caidel
diskuse: 6×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

PPV UFC 218: Holloway vs. Aldo 2 se konalo 2. prosince 2017 v Little Caesars Aréně v Detroitu ve státě Michigan. Nebyla to sice taková megapecka jako UFC 217 (což se dalo očekávat), ale i tak šlo o vynikající turnaj o kterém se bude ještě dlouho mluvit - a UFC si tak užívá hodně silný závěr roku. Detroit UFC navštívilo už potřetí, ale naposledy se tak stalo před sedmi lety - a tohle byl první turnaj na novém stadioně. Na něj se vešlo 17 587 diváků kteří na vstupném zaplatili něco přes dva miliony dolarů.

O vynikající zápasy skutečně nebyla nouze - UFC tentokrát celkem nevyhnutelně muselo vyhlásit hned dva zápasy večera (Alvarez vs. Gaethje a Oliveira vs. Medeiros), takže ani nedošlo za odměny za knockouty či submise (kterých bylo na turnaji celkem devět a zrovna to Ngannouovo KO prostě bez bonusu snad být ani nemůže, takže mu to UFC bude kompenzovat bokem). Turnaj měl pouze jednoho nováčka Allena Crowdera v zahajovacím zápase večera a ten svůj zápas prohrál. Kupodivu nebylo moc překvapení - deset favoritů vítězilo, pouze tři skončili poražení. 

PPV čísla zatím neznáme, ale předzápasy sledovalo 694 tisíc fanoušků na Fox Sports 1. To není zrovna žádné extračíslo, ale i tak to znamená nejvyšší víkednovou TV sledovanosti - TUF 26 Finále o den dříve mělo sledovanost jen 501 tisíc a Bellator 189 pak 439 tisíc.

A teď již k jednotlivým zápasům. Náhoda tomu dala, že se hlavním zápasem večera stal remač v pérové váze mezi novopečeným králem divize Maxem Hollowayem (19-3 MMA, 15-3 UFC) a dřívejším králem José Aldem (26-4 MMA, 8-3 UFC). Oba měli původně jiné plány - Holloway měl obhajovat proti Frankie Edgarovi a Aldo si to měl na UFC on FOX 27 rozdat s Ricardo Lamasem, ale Frankie přišel někde během tréninku ke zlomenině lícní kosti a zápas se zrušil. Po šanci na titulový fight skočili hlavně Aldo a Cub Swanson, UFC si ale (trochu nečekaně) vybralo právě Alda a ten tak dostal šanci na odplatu. Dana White přitom dost zkritizoval tréninkové metody Edgara (jak si prý mohl zlomit lícní kost) a Aldo se těšil, že získá zpět svůj titul, protože má prý zdravou nohu a může tedy používat i své obávané lowkicky. Ale nemělo tomu tak být. Holloway zkrátka na Alda umí a ačkoli Aldo vypadal lépe než v předchozím zápase a kopy Hollowayovi úplně nechutnaly, žádný problém s tím nakonec nebyl, Hollowayovi se podařilo Alda vyčerpat, zatáhnout do přestřelek a postupně parádně rozbít - Holloway si tedy připisuje první titulovou obhajobu v 4:51 třetího kola, Aldo tedy vydržel o 38 vteřin déle než v předchozím zápase. Žebříčkově se pro oba borce nic nemění, Holloway je jedničkou divize, Aldo dvojkou, ale Aldo má cestu na vrchol natrvalo zavřenou, dokud bude divizi vládnout právě Max. A ten se chystá vládnout dlouho. Zábavné bylo, že ho hned v pozápasovém rozhovoru Joe Rogan označil za nejlepšího borce v divizi této váhy, Holloway ovšem okamžitě reagoval, že to v žádném případě není pravda. Nejlepším borcem historie je podle něj stále Aldo a ještě dlouho bude (a v Brazílii by mu prý měli stavět sochy) - Holloway sám  svou vládu nad divizí teprve začíná a cesta k Aldově obhajobové šnůře je ještě hodně daleká. Proti komu Holloway půjde příště je mu prý jedno, stejně chce postupně porazit všechny - buď to ale asi bude Edgar, pokud se dá do kupy včas, nebo vítěz zápasu Swanson vs. Ortega tento víkend, pokud se Edgar včas neuzdraví. Do Hollowaye se po výhře v médiích trochu navážel také exšampion Conor McGregor, Holloway ho ale rázně usadil, označil ho za borce který už je v důchodu a naznačil, že se Conorovi jen stýská po starých časech - byl šampionem v roce 2015 a nikdy neobhájil, teď máme ale už 2017 :) a Holloway s ním prohrál ještě v době kdy nesměl ani legálně pít pivo :) A později přidal ještě výbornou hlášku: „Já jsem král divize. A tohle králové dělají. Brání své trůny.“  Holloway je pochopitelně držitelem obrovské spousty rekordů (viz. níže), statistiky mu ale zatím dávají za pravdu - v historii pérové váhy je Holloway v tuto chvíli trojka - před ním je mimo Alda v celoživotních výkonech ještě pionýr této váhy Urijah Faber - McGregor je pro zajímavost v pérové váze historickou sedmičkou. 

Co-main eventem byl zápas nové hvězdy divize, kamerunského bijce Francise Ngannoua (11-1 MMA, 6-0 UFC) který nastoupil proti veteránovi těžké váhy Alistairu Overeemovi (43-16 MMA, 8-5 UFC). Sázky byly vysoké - Ngannou před turnajem tvrdil že by si výhrou nad Overeemem měl vysloužit titiulový zápas a také že by UFC rádo, kdyby Overeema porazil a Dana White první doměnku těsně před turnajem potvrdil - vítěz tohoto zápasu (ať už Ngannou nebo Overeem) má jít o titul proti Miocicovi. Nakonec ale podobné ujištění asi nebylo ani potřeba. Ngannou od posledního zápasu docela nabral a proti Overeemovi vypadal obrovský - a hype, který se rozpoutal ohledně toho, že před turnajem zlomil rekord v síle úderu v UFC Performance Institutu (překonal Tyrone Sponga) rozhodně nebyl nezasloužený - Ngannou totiž Overeema trefil už ve druhé minutě pekelným zvedákem který Overeema opravdu málem zvedl do vzduchu a bylo vymalováno. Komiksověji laděný knockout se jen tak nevidí a když Overeemovi přidal ještě jedno strašlivé kladivo, museli Overeema několik minut kříšit. Za takovou výhru by Ngannou ten titulák nejspíš dostal i kdyby ho slíbený neměl - poskočil teď o pět míst vzhůru, je světovou dvojkou a v pozápasovém proslovu měl moc pěknou promluvu proti rasismu a otroctví. Zkrátka hvězda každým coulem. Navíc se stal teprve čtvrtým borcem v moderní historii UFC který zahájil kariéru v UFC šesti stopkami v řadě. UFC i Stipe Miocic už potvrdili, že Ngannou je opravdu vyzyvatelem a ačkoli Miocic naznačil, že rozhodně svůj titul hodlá obhájit, sázkově je favoritem zatím právě monstrózní Ngannou. Jediným škraloupem na celé výhře je, že UFC vyplácelo dva bonusy za fight večera a na KO bonusy se tak nedostalo, i když tenhle fight by si ho enormně zasloužil. Ngannou ale přiznal, že mu vedení UFC naznačilo, že ho rozhodně budou kompenzovat bokem. Mimochodem, Ngannouův trenér naznačil, že by se příští rok nebránil boxerským zápasům proti Anthony Joshuovi nebo Denontayi Wilderovi. Overeem se propadá na pozici světové čtyřky, problém ale je v tom, že má teď cestu k titulu celkem slušně zavřenou - navíc už samozřejmě neustojí to co dříve (ačkoli tohle by od Ngannoua neustál nikdo) - Overeem má v MMA už 11 porážek KO - vůbec nejvíc ze všech borců v UFC. A úplně čerstvá zpráva - Ngannou si dá hodně rychlou obrátku a Stipe Miocic proti němu bude obhajovat už na lednové UFC 220 kde bude souboj Micoci vs. Ngannou doplněn co-main eventem Cormier vs. Oezdemir, takže ve hře budou oba tituly nejvyšších vah. 

Třetím zápasem byl vysokoprofilový fight v muší váze mezi bývalým vyzyvatelem Henry Cejudem (12-2 MMA, 6-2 UFC) a Sergio Pettisem (16-3 MMA, 7-3 UFC). Tihle dva proti sobě měli jít již na UFC 211, ale to si Cejudo zranil ruku a ani tentokrát to málem nevyšlo, protože se Cejudo nachomýtl k lesním požárům v Kalifornii při kterých se mu málem nepodařilo utéct z hořícího hotelu (kde mu mimo jiné shořela olympijská medaile a Cejudo skončil s menšími popáleninami). Jak ale Cejudo již dříve slíbil, začíná do svého MMA stylu zapojovat víc svého olympijského zápasení - konkrétně v tomhle případě bral Pettise na zemi kdykoli se mu zachtělo a ukontroloval ho pro pohodlnou výhru 3x 30-27. Problém je, že to nebylo moc zábavné a Cejudo tak jen potvrdil svou pozici světové trojky, o případný titulový remač s Demetriousem Johnsonem si ale moc důrazně neřekl. Pettis to má o něco horší. Je teď světová sedma a tohle byla jeho první prohra na body v kariéře, nic moc ale nenasvědčuje tomu, že by se mu s touhle prohrou mohlo podařit něco stylisticky udělat, takže přes Cejuda nebo Benavideze těžko k titulovému zápasu projde. Proti Johnsonovi tak asi nepůjde ani jeden - ostatně, UFC má v plánu rozhodně zápas Johnson vs. T.J. Dillashaw. Pettis ale už před tímhle turnajem hlásil, že i kdyby Cejuda porazil, tak zápasu Johnson vs. Dillashaw v cestě stát stejně nebude. A Cejudo naopak naznačil, že kdyby k zápasu z nějakého důvodu nedošlo (kdyby Johnson nechtěl), tak si to klidně s Dillashawem rozdá místo něj. 

Zato čtvrtý zápas bezezbytku dostál svému předzápasovému hype - a vlastně ho ještě překonal. Střetli se v něm trenéři TUF 26, exšampion UFC a Bellatoru Eddie Alvarez (29-5 MMA, 4-2 UFC) a exšampion WSOF, neporažený Justin Gaethje (18-1 MMA, 1-1 UFC). Už před zápasem si oba libovali, že tohle je prostě vynikající mač pro diváky a že to bude prostě souboj o titul „Krále násilí“ A bylo tomu tak. Justin Gaethje se během pouhých dvou zápasů v UFC stal absolutním „must-watch“ borcem, jehož oba zápasy jsou kandidáty na zápas roku a Eddie Alvarez, přezdívaný „Král podsvětí“ ze svých začátků na undergroundové scéně mu zdatně sekundoval. Byla to prostě brutální a krvavá řežba v které padlo celkem 277 podstatných zásahů (čtvrtý nejvyšší počet v historii pro zápas lehké váhy) a vývoj se přeléval sem a tam. Králem násilí se nakonec stal minutu a jednu vteřinu před koncem Eddie Alvarez - zrovna ve chvíli, kdy už to začínalo vypadat, že to oba doklepou do konce, tak Alvarez uprostřed klece překvapil Gaethjeho kolenem na hlavu které neustál (jinak předtím ustál nesmyslný ranec). Tenhle fight prostě musíte vidět: Gaethje do toho šel od začátku hlavně přes nekompromisní lowkicky s kterými měl Alvarez obrovské problémy, Alvarezovi se ale zase vyplatila trochu vytříbenější boxerská technika a předvším práce na Gaethjeho žebrech. Oba borci z toho odchází s 50 tisícovým bonusem a úctou fanoušků, Alvarez je světová dvojka, Gaethje devítka a navíc utrpěl první porážku kariéru, kterou mu ale těžko bude někdo zazlívat. Gaethjemu se tak potvrdila jeho původní předpověď že do tří zápasů v UFC prohraje fight KO, i tak je to ale luxusní jízda. Alvarez před Gaethjem smeká a také si užívá svého titulu "krále násilí." V minulosti (hlavně proti McGregorovi) se prý příliš soustředil na vyhrávání, místo aby se soustředil prostě na násilí. Teď už si ale uvědomuje priority a vzhledem k tomu, že má s UFC už smlouvu jen na jeden fight, chce smlouvu novou, větší a především nějaký pěkný krvavý superfight. Titul ho prý až tolik nezajímá. Zájem o Alvareze má hlavně Poirier, který s ním má nedořešené účty. 

Zahajovacím zápasem byla podle očekávání velmi taktická bitva mezi Tecií Torres (10-1 MMA, 6-1 UFC) a Michelle Waterson (14-6 MMA, 2-2 UFC). Torres držela vyšší tempo a během tří kol Michelle přestřílela 95 - 56 pro výhru 2x 29-28, 30-27. Tecia si tak připsala šestou výhru ve váze 115 liber a má tak druhý nejvyšší počet výher hned po Joanně Jedzejrzcyk. Tecia je světovou devítkou (a nejvýše nasazenou bojovnicí turnaje) a ráda by teď především rubber mač s šampionkou Rose Namajunas s kterou má zápasovou bilanci 1-1. Michelle Waterson je světovou čtyřiadvacítkou a už před zápasem říkala, že k titulu příliš nespěchá. To by teď ale nešlo i kdyby chtěla protože po dvou výhrách v UFC teď dva zápasy v řadě prohrála. Jinak ale Waterson patří k mediálně populárnějším tvářím v UFC, před zápasem byla v Steve Harvey Show. 

Hlavním předzápasem byl fight mezi Paulem Felderem (15-3 MMA, 7-3 UFC) a Charlesem Oliveirou (22-8 MMA, 10-8 UFC). Felder pro UFC momentálně i komentuje, do klece už se ale hodně těšil - původně měl jít proti Alu Iaqintovi, ale ten se koncem října zranil a byl nahrazen právě Oliveirou. Oliveira v prvním kole předváděl svůj agresivní a oportunistický grappling a řetězil jeden pokus za druhým - zvlášť D'Arce už vypadal skoro hotový. Felder ale trpělivě všechny pokusy ustál a začal postupně Oliveiru trestat GNP a strašlivými lokty. V druhém se mu pak podařilo získat horní pozici a Oliveiru nekompromisními lokty z guardu v závěru kola domlátil. Felder tak poskočil o plných deset mít a je rázem světovou desítkou, Oliveirovi byly připsány dva ofiko pokusy o submisi čímž dorovnal Nate Diaze jako čtvrtého nejagresivnějšího grapplera UFC historie. Oliveira nyní světovou dvacítkou. Felder by teď prý rád druhý pokus o zápas s Iaquintou, když to tedy tentokrát nevyšlo.

A druhým zápasem večera s patřičným bonusem pro oba se stala bitva mezi Yancy Medeirosem (15-4 MMA, 6-4 UFC) a Alexem Oliveirou (17-5-1 MMA, 7-3 UFC). Zatímco Alvarez vs. Gaethje byla poměrně přímočará řežba ve které proti sobě borci prostě stáli a sypali kombinace, Medeiros vs. Oliveira byla mnohem chaotičtější záležitost s vývojem jako na houpačce - nahoru, dolů. Zápas mohl skončit naprosto jakkoli, protože došlo k celkem čtyřem knockdownům (tři z toho hned v prvním kole) a vůbec poprvé v historii UFC to byl zápas ve kterém měl každý borec po dvou knockdownech. Oliveira lépe v prvním kole, ale Medeiros ustál nesmysl a postupně se do zápasu vrátil, aby nakonec zřejmě zraněného Oliveiru (možná čelist) dorazil TKO v třetím kole. Už od začátku bylo jasné, že jdou oba po bonusu a na začátcích kol se vždy velmi uznale zdravili, užili si to spolu ostatně i v nemocnici po zápase. Medeiros poskočil o celých 21 míst a je nyní světovou třináctkou - zdá se, že mu přesun do velterové váhy hodně prospěl, protože zde má bilanci 3-0. Oliveira je nyní solidní světovou devatenáctkou a tohle byla první KO prohra v jeho kariéře. 

Slušnou výhru si připsal David Teymur (7-1 MMA, 4-0 UFC) z kterého se začíná klubat hodně zajímavý prospekt. Ten na body 2x 30-27, 29-28 díky preciznímu kontrování porazil Drakkara Kloseho (8-1-1 MMA, 2-1 UFC) v zápase který rozhodčímu Herbu Deanovi příliš nevyšel. Teymur trpělivě čekal na Kloseho útoky, a dobře kontroval a bránil porazy, Klose byl ale frustrován a opakovaně se rozčiloval, že Teymur neútočí (a to i v situaci, kdy sám Klose také neútočil a Teymur nikam neutíkal). Rozhodčího jednou Kloseho tirády přesvědčily aby Teymura napomínal, ačkoli nebyl žádný důvod. Teymur hladce zvítězil a uštědřil Klosemu první porážku v kariéře. Sám poskočil na #44 a začíná mluvit o TOP 10 soupeřích, což je ale asi přece jen trochu předčasné. Kloseho (který sám v předchozím zápase překvapil další prospekt Diakieseho) tahle porážka stála pozici v TOP 100 a je nyní #122.

Ve vyrovnané a dost těsné přestřelce nakonec rozhodčí přesvědčila 2x 29-28, 28-29 Felice Herrig (14-6 MMA, 5-1 UFC) že udělala o něco víc než Cortney Casey (7-5 MMA, 3-4 UFC). Casey sice byla o 15 zásahů napřed, Herrig zase bodovala jediným porazem zápasu. Mezi bojovnicemi žádná láska nebyla, létaly tam i fakáče, Herrig je teď ale světovou desítkou a vyhrála čtyři zápasy v řadě což je mimochodem nejdelší série v divizi. Sama už před zápasem zmínila, že po 15 letech kariéry už by asi byl pomalu čas na titulový zápas, škemrat o něj ale nehodlá. Casey se vracela po problémech s texaskou komisí, která jí křivě obvinila z dopingu který se nakonec neprokázal. Teď je světovou šestnáctkou a v posledních čtyřech střídá výhry s prohrami. Před časovým limitem jí v UFC ale ještě nikdo neporazil.  

Domácí Amanda Cooper (3-3 MMA, 2-2 UFC) jasně zválcovala nesmírně nepopulární Angelu Maganu (11-9 MMA, 0-3 UFC). Amanda jí opakovaně brala na zem a v druhém už jí dostala GNP do tak bezvýchodné pozice, že rozhodčí zápas necelou půlminutu před koncem druhého kola ukončil. Cooper se tak poprvé objevuje v žebříčcích jako #47, přestřílela Angelu o celkem 114 zásahů a připsala si první KO kariéry - a ani po zápase si nebrala příliš servítky: Takové lidi jako je Angela prý sport zrovna dvakrát nepotřebuje. Což bylo celkem kruté, ale zrovna Angelu asi málokdo litoval. A pokud přesto ano, Angela rychle dala fanouškům další šanci ke stíženostem - na Twitteru totiž obvinila rozhodčího, že byl zápas zastaven „sexisticky“ a že kdyby byla chlap, tak by to rozhodčí tak brzo neodpískal a že ženské zápasy jsou stopovány příliš brzo. Nutno poznamenat, že Angela byla prakticky celá dvě kola v bezvýchodné situaci a prodlužovat trápení nemělo moc smysl :) Magana každopádně nevyhrála jediný zápas od roku 2011, prohrála pátý fight v řadě (je dost zajímavé, že díky TUF 20 se do UFC dostala s dvěma prohrami) a UFC už toho mělo nakonec také dost, protože několik dní po turnaji bylo oznámeno její propuštění. 

Abdul Razak Al-hassan (8-1 MMA, 2-1 UFC) bezezbytku potvrdil svou pověst rychlého finišera a vypnul Sabaha Homasiho (11-7 MMA, 0-2 UFC) v závěru prvního kola. Al-Hassan tak poskočil o 51. míst, stává se skokanem večera a stále platí, že má všechny výhry v kariéře knockoutem v prvním kole. Bohužel se to ale neobešlo bez kontroverze - Homasi šel sice po tvrdém zásahu k zemi, ale rozhodčí zápas okamžitě odmával a Homasi byl podle všeho nejspíš ještě celkem v pohodě, protože okamžitě vyskočil a začal se s rozhodčím dohadovat (namísto toho, aby mu visel na nohách což je jasný příklad toho, že už měl dost). Homasi tak nabral druhou UFC prohru a je s tabulkovou pozicí #237 nejhůř nasazeným borcem turnaje. UFC však rozhodně souhlasí s tím, že šlo o kontroverzní stopku a obratem přebookovalo remač na UFC 219 - což je mimochodem dosti problematické, protože Homasi možná nebyl vypnutý, ale otřes rozhodně prodělal a UFC ho požene do dalšího zápasu za necelý měsíc (což se s Bispingem nevyplatilo). Al-Hassan s remačem problém nemá, Homasi ale utrpěl šest ze sedmi porážek v kariéře stopkou. Uvidíme jak to dopadne za tři týdny. 

Veleslibný prospekt polotěžké váhy Dominick Reyes (8-0 MMA, 2-0 UFC) zůstává bezproblémů neporažen po zápase s Jeremy Kimballem (15-7 MMA, 1-2 UFC). Reyes vzal Kimballa na zem a ukončil ho RNC ve čtvrté minutě prvního kola. Reyes tak vstoupil do světové padesátky a má sedm z osmi výher v kariéře stopkou v prvním kole. Kimball opět potvrdil, že je slabý proti submisím - byl zastaven ve všech sedmi prohrách kariéry, šestkrát z toho právě submisí. Reyes tentokrát sice bonus za submisi nedostal, ale hodně si pochvaloval pozápasový bonus ze svého UFC debutu - to mu prý umožnilo ukončit kariéru učitele a začít se věnovat MMA na plný úvazek. 

Jediným debutantem celého turnaje byl v zahajovacím zápase večera Allen Crowder (7-3 MMA, 0-1 UFC). Proti němu stanul v těžké váze Justin Willis (6-1 MMA, 2-0 UFC) - a poradil si s nováčkem velmi hladce, knockoutoval ho už v půli prvního kola. Willis tak vstoupil do světové padesátky s všemi stopkami v kariéře KO a zjevně hodlá následovat cestu prošlapanou Derrickem Lewisem - je prý zvědavý, jestli se někdo z ostatních těžkých vah pustí na „sebevražednou misi“ a zkusí ho vyzvat. Crowderovi, který má všechny tři porážky v kariéře KO debut opravdu moc nevyšel - pohoršil si o 46 míst, je #151 a stává se tak padákem turnaje. 

 

Zajímavé statistiky:

 • Návštěvnost: 17 587. Vybrané vstupné: 2 miliony dolarů

 • Sázkoví favorité: 10-3. Nováčci: 0-1.

 • 13 zápasů. Čistý zápasový čas 2:11:47

 • Pozápasové bonusy: dvakrát vyhlášen zápas večera: Eddie Alvarez vs. Justin Gaethje a Alex Oliveira vs. Yancy Medeiros

 • Holloway neprohrál od srpna 2013 a drží svou rekordní dvanáctizápasovou šnůru. Stal se teprve pátým v UFC kdo se dostal na dvanáct výher v řadě - před ním to dokázali jen Anderson Silva (16), Jon Jones, Demetrious Johnson a GSP (všichni 13). Šnůry Johnsona a GSP jsou momentálně stále aktivní.

 • Holloway má v pérové váze 11 výher v řadě - pochopitelně nejdelší série v divizi. Celkových 14 výher v pérové váze je v UFC také rekord. V UFC/WEC mají víc výher jen Aldo (16) a Cub Swanson (15), ten to ale o víkendu může také dotáhnout na 16.

 • Holloway se v 25 letech stal nejmladším borcem v historii UFC s patnácti UFC výhrami na kontě. 

 • Holloway drží divizní rekord v počtu stopek (9), šest z toho má právě v třetím kole (UFC rekord). 7 KO v pérové váze také rekord (UFC/WEC rekord má Aldo s 9, třetí McGregor s 6) a navíc se stal prvním borcem v UFC, který v šesti různých zápasech nabodoval přes 100 podstatných úderů.

 • Na pokusy o údery to bylo 397-163, na podstatné zásahy pak 174-87. V prvním zápase to bylo 104-55. 

 • Aldo má v posledních čtyřech zápasech bilanci 1-3, předtím byl deset let bez porážky.

 • Aldo má všechny tři porážky v kariéře stopkou (všechno KO).

 • Francis Ngannou má nyní v UFC šest výher v řadě a jde o nejdelší vítěznou sérii v divizi (šampion Miocic má 5). Šest stopek v řadě je také nejdelší aktivní stopsérie v UFC vůbec - a Ngannou je jeden ze čtyř borců moderní historie kteří dokázali UFC kariéru začít šesti stopkami. Mimo něj to zvládli ještě Anderson Silva, Rich Franklin a Ronda Rousey. 

 • Ngannou má všech 11 výher v kariéře stopkou, v UFC 5/6 stopek KO.

 • Ngannou na poslední čtyři výhry (všechno v prvním kole) potřeboval dohromady jen 23 úderů. S Overeemem si jich připsal 6.

 • Overeem má v posledních devíti UFC zápasech bilanci 7-2. Má v MMA ale už 11 obdržených KO, což je nejvíc ze všech aktivncíh UFC borců. 

 • Henry Cejudo má v UFC 5/6 výher na body. Sergio Pettis naopak poprvé v kariéře na body prohrál.

 • Sergio Pettis má nyní v muší váze bilanci 4-2, což z něj dělá jednoho z TOP 10 borců, ale ne elitu.

 • Alvarez je světová dvojka, v posledních třech zápasech má ale bilanci 1-1-1NC.

 • Alvarez (155) a Gaethje (122) naskórovali dohromady 277 podstatných zásahů - čtvrté nejvyšší číslo pro fight v lehké váze. Rekord drží Nate Diaz a Donald Cerorone: 334. 

 • Zásahy na hlavu: 113-69 Alvarez. Na tělo 36-16 Alvarez. Kopy: 37-6 Gaethje. 

 • Eddie Alvarez má 23/29 výher v kariéře stopkou, Justin Gaethje přišel o sérii 18 výher v řadě a utrpěl první porážku v kariéře. 

 • Tecia Torres si připsala šestou výhru ve váze 115 liber. Víc jich historicky má jen Joanna Jedrzejczyk (8), naopak úřadující šampionka Rose Namajunas (s kterou má Tecia zápasovou bilanci 1-1) má výher 5. Devět z deseti výher v kariéře má Tores na body. 

 • Torres vyhrála třetí zápas v řadě a společně s Cynthií Calvillo tak drží druhou nejdelší aktivní vítěznou sérii v divizi. 

 • Zásahově to bylo 95-56 pro Torres. Pro Torres druhý nejlepší výkon UFC kariéry. 

 • Michelle Waterson prohrála na body poprvé od roku 2007.

 • Paul Felder má 5/7 výher v UFC stopkou. Proti Oliveirovi si připsal celkem 26 podstatných GNP úderů (hlavně lokty). Celkově měl Felder 31 zásahů. 

 • Oliveira má v rámci aktuálního turnusu v lehké váze bilanci 1-1. Celkově v lehké v UFC 3-4, ale 2-4 v posledních šesti fightech.

 • Oliveira má 7/8 porážek v kariéře stopkou. Má na kontě už ale také 25 pokusů o submisi čímž dorovnal Nate Diaze na postu čtvrtého nejagresivnějšího grapplera v UFC. 

 • Yancy Medeiros má od přesunu do velterové váhy bilanci 3-0, všechny tři výhry stopkou. Oliveira ve velteru 5-2-1NC a tohle byla jeho první prohra KO.

 • Zápas mezi Medeirosem a Oliveirou byl prvním fightem v historii kdy si každý z bojujících připsal dva knockdowny. Celkově to byl teprve šestý zápas historie v kterém došlo ke čtyřem knockdownům. V prvním kole byly 3 - Medeiros měl jeden, Oliveira dva.

 • Oliveira přestřílel Medeirose v prvním kole o 33 podstatných zásahů. Další dvě kola už to bylo 54-38 pro Medeirose. 

 • Felice Herrig si ve váze 115 liber připsala pátou výhru a dorovnala tak šampionku Rose Namajunas. Víc výher mají jen Tecia Torres (6) a Joanna Jedrzejczyk (8). 

 • Herrig má nyní čtyři výhry v řadě - nejdelší vítězná série v divizi.

 • Herrig má 9/14 výher v kariéře na body, Cortney Casey všechny čtyři porážky v UFC na body. 

 • Reebok vyplácel 185 tisíc dolarů. Šampion Holloway samozřejmě 40, vyzyvatel Aldo 30. 15 tisíc pouze Charles Oliveira, deset pak Overeem, Alex Oliveira a Yancy Medeiros. Smutn2jší pak je, že prospekty jako Ngannou, Cejudo a Pettis berou jen pět tisíc, stejně jako exšampion Alvarez. Justin Gaethje je pak na minimu 2500 dolarů. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
Nexter92 - Čtenář - 14.12.2017 v 09:27
Re: Horská gorila - přejít na příspěvek
Really guys? :D :D :D Nadpis horská gorila mě úplně sundal a připomnělo mi to tady tu lege...
 

Všechny příspěvky

dezider lakatos - Čtenář - 10.12.2017 v 10:57
Horská gorila - Odpovědět
 

Neviem co bolo úžasné na Nganouovym vyplakavanim v klietke ohľadom otrokarov v Lybii. 

Plakal na zlom hrobe. Za to co sa tam deje môžu primárne Američania a spojenci co zvrhli Kadafiho a za druhe si za to môžu jeho Kamerunski kamaráti sami, lebo keby sa cez Lybiiu nesnažili dostať do Európy, tak by nepadli do rúk otrokarom.

Riskovali a teraz vyplakavaju. Nehovorím, že si niekto zaslúži byť otrokom, ale majú svoj podiel na tom. 

V Kamerune by ich nikto nezotrocoval. 

Nexter92 - Čtenář - 14.12.2017 v 09:27
Re: Horská gorila - Odpovědět
 

Really guys? :D :D :D Nadpis horská gorila mě úplně sundal a připomnělo mi to tady tu legendární debatu o primátech a o fightu Alíka s horskou gorilou... Pánové tohle mi nedá a musím to tady trošku zprudit. Dežko jistě dovolí, že se přiživým na jeho mainstreamovém nadpisu :D... Takže teďka zcela vážně. Ngannou vs. Gorilí samec Richard? Má drobek Ríša vůbec šanci proti takovému monstru jako je Francis? Jako upřímně minule se shodli chlapci na tom (Teda někteří geneticky vydaření jedinci :D), že Alík je sice nadčlověk, ale s Gorilou by to zřejmě skončilo plichtou... Ovšem Francisko opálený udrel Alíka tak, že v oktagonu málem zůstali jen trencle a suspik... Naštěstí gravitace byla proti a místo do oblak, šel Alík k zemi rychlostí metrákového pytlu brambor. Nehledě na to, že Francisko udrel i nějakej bazmek UFC na měření síly a hoši z NASA to doteď opravujou. Alík teda ještě nejspíš počítá zuby, pokud mu nějaký neuletěly na mléčnou dráhu. Sečteno podtrženo? Kdo by podle vás vyhrál? :D (s nadsázkou prosím)

Yaris - Čtenář - 14.12.2017 v 10:38
Re: Re: Horská gorila - Odpovědět
 

Dvakrát nevtoupíš do stejný řeky. Ta diskuze o fightu Alík vs Gorila horská byla legendární. Probíhala v době, kdy jsem začínal sledovat extraround a nestačil jsem se divit. Chvílemi jsem měl pocit, že jsem na webových stránkách jedličkárny.

Tomi - Čtenář - 14.12.2017 v 15:56
Re: Re: Re: Horská gorila - Odpovědět
 

No nejblíž tomuhle souboji byl Mike Tyson když nabízel zaměstnanci zoo mám dojem 10 nebo 100 tisic dolarů za to když ho pustí k Silverbackovi do klece :D Iron Mike byl tehda sjetej za normálního stavu by tohle opravdu nechtěl...Tyson byl zvíře a dle mě by na Tysona v top formě nikdo z lidí neměl...ale proboha gorillý samec by ho roztrhnul a když by roztrhl Iron Mika tak Francise pochopitelně taky :D každého člověka...samci gorill jsou nejsilnější zvířata...tahle debata tu na Extraroundu byla TOPka !!! :D :D

homer - Čtenář - 14.12.2017 v 17:55
Re: Re: Re: Re: Horská gorila - Odpovědět
 

v jednom dokumente čo som videl hovorili že priemerný samec gorily by na bench-press vytlačil dvojnásobok toho čo je svetový rekord u človeka ... alebo napríklad taký šimpanz váži 40-60 kg ale je 4-krát silnejší než priemerný dospelý chlap... genetiku proste neošáliš 

Onko23 - Čtenář - 15.12.2017 v 09:56
Re: Re: Re: Re: Re: Horská gorila - Odpovědět
 

presne tak, "obycajny" simpanz je vraj v stave dospelemu cloveku urvat ruku. Proste su to zvierata, ktore nie su zhyckane evolucne a stale musia pouzivat svoju silu a instinkty na zaobstaranie si prezitia. To je proste debata mimo misu :D Mne sa vzdy vyjavi video "boxovacieho" klokana, ktory dal do poriadku cele studio, ked sa odtrhol z retaze...:D


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA