přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC 213 a TUF 25 Finále

Ohlédnutí za UFC 213 a TUF 25 Finále

přečteno: 1600×
19.07.2017 v 11:11 | Autor: Caidel
diskuse: 6×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

Ohlédnutí za dvojicí turnajů International Fight Weekendu pořádaným v T-Mobile Aréně, tedy sobotním UFC 213: Whittaker vs. Romero a pátečním TUF 25 finále: Gaethje vs. Johnson

Nejprve se pojďme věnovat tomu podstatnějšímu, tedy PPV turnaji UFC 213. Turnaj navštívilo 12 834 diváků kteří na vstupném zaplatili 2,4 milionu, čistý zápasový čas pro 11 fightů byl 2:24:45. Favorité vyhráli deset zápasů a jen jeden prohráli a debtanti skončili s bilancí 2-2. Startovka bohužel ještě před turnajem utrpěla dvě slušné rány. Zhruba dva týdny před turnajem odpadl velmi očekávaný fight Cerrone vs. Lawler kvůli zdravotním problémům Cerroneho. Fanoušci naštěstí nebudou čekat příliš dlouho - zápas se jen přesouval na UFC 214, takže ho do měsíce stejně uvidíme a UFC 214 je teď ještě našlapanější než předtím. Předzápasy k UFC 213 sledovalo na Fox Sports 1 jen 627 tisíc fanoušků - což je nejnižší předzápasová sledovanost u PPV turnaje v letošním roce

Horší byla ovšem ztráta hlavního zápasu večera mezi šampionkou Amandou Nunes a Valentinou Shevchenko. Obě bojovice sice zvládly navážit (až se uvádělo, že Nunes to měla těžké), jenže u Nunes se po vážení hodně zhoršil zdravotní stav - trpí totiž chronickým zánětem nosních dutin a tentokrát se jí to projevilo hodně silně, takže ze zápasu raději odstoupila k obrovské neradosti vedení UFC. Dana White prohlásil, že UFC lékaři jí start povolili a že ona tedy prostě jen vyměkla - zkrátka jí hodil pod autobus, jak je u něj obvyklé a přispěchal s komentářem, že Nunes už nikdy nebude booknuta do hlavního zápasu večera. Jenže to o Jonesovi ostatně tvrdil taky. Nunes protiargumentuje tím, že lékaři UFC jí jen zkontrolovali zavodnění a brali krev a že vůbec neřešili její reálný zdravotní stav. Nunes o den později byla v nemocnici na CTčku a skončila na antibiotikách, na simulování to tedy moc nevypadá. Názory veřejnosti jsou rozděleny na dva tábory - část fanoušků má za to, že rýmička jí přece nemůže v ničem bránit a že měla normálně zápasit, část (obvykle ti, co mají s podobnou nemocí nějakou formu zkušenosti) potvrzují, že při vážnější formě nemoci nejste schopni prakticky ničeho, natož abyste se nechali mlátit do hlavy. Zápas bude zřejmě přeložen na UFC 215 a je to již i polopotvrzené, pokud ovšem Dana White hodlá dostát svým slovům, mohou mít fanoušci radost, protože se na UFC 215 tímpádem musí objevit ještě jeden titulový zápas na post hlavního fightu večera. Mimochodem, kredit si zde hodně vylepšila šampionka váhy 115 liber Joanna Jedrzejczyk, protože se okamžitě nabídla jako záskok proti Shevchenko. Lékaři jí nakonec start nepovolili (během jediného dne nebylo možné vyhodnotit těhotenské testy). 

A teď již k jednotlivým zápasům.

Pozici hlavního zápasu večera tedy podědil fight o dočasný titul střední váhy mezi dvěma elitními vyzyvateli: Robertem Whittakerem (19-4 MMA, 10-2 UFC) a Yoelem Romerem (12-2 MMA, 8-1 UFc). Byl to jasný zápas večera a Whittaker dorazil bezesporu v životní formě, aby neustále nebezpečného olympionika Romera nakonec ubodoval 3x 48-47 a to i přesto, že mu Romero v úvodu zápasu sidekicky zranil nohu. Whittaker tak získal dočasný titul, pozici světové dvojky, pozápasový bonus a garantované dostaveníčko se šampionem Bispingem. Stal se také prvním Novozélandským držitelem titulu v UFC a čistě stylisticky bude proti Bispingovi v titulově-sjednocovacím fightu velmi pravděpodobně favoritem. Mimochodem, Bisping sám byl zápasu přítomen u klece a mezi koly dokonce urážel Romera a také roztrhal kubánskou vlajku, aby Romera naštval (ten zase den po turnaji zapálil britskou vlajku, aby se Bispingovi pomstil, heh). Whittaker zbořil Romerovu osmizápasovou sérii výher a sám teď se sedmi výhrami v řadě drží nejdelší sérku v divizi. Za ním jsou šampion Bisping a Gegard Mousasi s pěti výhrami, Mousasi ale přestoupil ke konkurenci. Romero slibuje, že ani pro něj není nic ztraceno a hodlá pokračovat v útoku na titul, ostudu si v tomhle fightu ostatně neudělal a pět kol fyzicky vydržel i když ho Whittaker v posledních třech ubodoval a přestřílel. Spadl pouze na pozici světové čtyřky a s jeho atletickými schopnostmi je navíc nebezpečnou výzvou pro prakticky kohokoli i ve čtyřiceti. 

Závěr trilogie mezi Alistairem Overeemem (43-15 MMA, 8-4 UFC) a Fabricio Werdumem (21-7-1 MMA, 9-4 UFC) byl bohužel poněkud nudný a rozhodně nerozčísl odpověď na otázku kdo z borců je opravdu lepší s nějakou solidní přesvědčivostí. Overeem nakonec rozhodčí tak nějak přesvědčil na většinovou výhru 2x 29-28, 28-28, ale u řady fanoušků to nechalo v ústech nepříjemnou pachuť. Zatímco v druhém kole byl Overeem rozhodně úspěšnější (čistých 10-9), ve třetím byl sražen k zemi a málem ukončen, takže si Werdum zápas možná prorhál sám, když se v jednu chvíli pokoušel jít po submisi místo GNP a dal tak Overeemovi čas na zotavení - no a v prvním kole se vlastně nestalo vůbec nic. Oba borci byli nesmírně opatrní a mám za to, že Werdum v prvním zasáhl snad jen sedmkrát a Overeem snad čtyřikrát. Overeemovy zásahy ale vypadaly tvrdší, tak to rozhodčí dali jemu, že by nad kolem měl jakoukoli kontrolu, to se ale opravdu říct nedá. Média se přiklání k tomu, že Overeem asi OK (9x výhra Overeema, pětkrát výhra Werduma, dvě remízy), rozhodně to ale není příliš drtivým poměrem. Zkrátka klasický případ toho, jak Werdum vyhrál boj, ale Overeem zápas. Overeem tak sice považuje Miocicovu vládu nad divizí za nudnou, sám se teď ale předvedl snad ještě v horším světle a  po této výhře si nárok na titul nijak zvlášť nevynutil. Je ale přece jen světovou dvojkou a tak se mu možná remače s Miocicem dostane prostě proto, že nikdo jiný poblíž není (snad mimo Ngannoua, pokud by zvládl JDS). Werdum je nyní světová trojka. 

Curtis Blaydes (7-1 MMA, 2-1 UFC) v nudném fightu ubodoval Daniela Omielanczuka (19-8-1 MMA, 4-5 UFC) hlavně v klinčích na pletivu. Blaydes se zde chtěl zbavit nálepky prospektu a posunout se do kategorie prověřeného borce, to se mu ale spíše nepovedlo. Jeho tradiční zbraň tedy zápas se zde prakticky neuplatnila. Chtěl zápas na zemi při každé myslitelné příležitosti, ale Omielanczuk bránil výborně a Blaydes tak neuspěl ani jednou ve třinácti pokusech o poraz. Na kleci ale Omielanczuka udržel, takže jasná výhra 3x 30-27. Pro Blaydese vůbec první bodová výhra v kariéře a poskočil na pozici světové třiatřicítky. Omielanczuk prohrál třetí zápas v řadě a v UFC nejspíš skončí i když 7/8 proher v kariéře má jen na body. 

Exšampion lehké váhy Anthony Pettis (20-6 MMA, 7-5 UFC) se po dvou zápasech ve váze pérové vrátil zpět do lehké a čelil stálici této váhy, Jimu Millerovi (28-10 MMA, 17-9 UFC). Pettis si hodně pochvaloval svůj návrat do formy díky tomu že už nemusí tak tvrdě shazovat (pérovou váhu označil za neúspěšný experiment) a také byl spokojený, že na něj tentokrát nebyl vyvíjen žádný velký tlak, takže se s pomocí svého nového koníčku, tj. posilování s činkami vrátil mezi vítěze jasnou 3x 30-27 výhrou. Na body tak vyhrál porvé po téměř šesti letech a do lehké váhy se po výhře nad Millerem vrací jako světová šestka. Navíc zasáhl 80 podstatnými zásahy a dal si tak nový osobák. Miller má nyní v posledních deseti zápasech bilanci 4-6, je světovou dvaadvacítkou a připsal si 48 podstatných zásahů. 

Rob Font (14-2 MMA, 4-1 UFC) získal pozápasový bonus za svou velice solidní výhru nad Douglasem Silvou de Andradem (24-2 MMA, 2-2 UFC). Fonta rozhodně nezastrašila de Andradeho bilance, kterou označil za „boxersky vycpanou“ a zavářel de Andrademu od samého začátku. Gilotina v závěru prvního mu nevyšla, protože vypršel čas, v závěru druhého už ale de Andradeho donutil odklepat. Font se tak dostal do světové pětadvacítky a byl hlavně rád, že konečně čelil soupeři na kterého tak dlouho trénoval (už spolu měli bojovat na UFC 175 v roce 2014), takže absolvoval na de Andradeho nejméně dva přípravné kempy. De Andrade má nyní bilanci 2-2 poté, co zahájil kariéru 23 výhrami v řadě a tohle byla jeho první kariérní prohra submisí. 

Alexej Oleinik (52-10-1 MMA, 4-1 UFC) opět potvrdil svou pověst možná nejlepšího škrtiče v MMA. Donutil Travise Brownea (18-7-1 MMA, 9-7-1 UFC) hrát jeho hru, otřásl s ním údery a v druhém kole unaveného Brownea dostal na zem, kde ho odškrtil nádherným, ale také dosti atypickým RNC. Oleinik je tak novým jménem na špičce váhy, výhrou nad Brownem poposkočil o dalších 20 míst a je nyní světovou desítkou. Výhru nad Brownem sice nepovažuje za svou největší výhru kariéry (tou je prý CroCop), ale i tak dobré. Travis Browne nabral čtvrtou porážku v řadě a je na tom sice žebříčkově pořád dobře (13), ale už i Dana White si myslí, že by měl ukončit kariéru (v které má bilanci 2-6 v posledních osmi). Oleinik má všechny 4 výhry v UFC stopkou a celkově ukončil 42/52 výher v kariéře. Oleinik ale také přestřílel Brownea o 95 zásahů (82-13 v druhém kole). Browne už na tento zápas netrénoval pod Tarverdyanem. 

Brian Camozzi (7-4 MMA, 0-2 UFC) se nadšeně pouštěl do přestřelek s Chadem Laprise (12-2 MMA, 5-2 UFC), ačkoli neustále schytával jeden zásah za druhým. Taktika se mu rozhodně nevyplatila, protože ho Laprise ve třetím kole domlátil nadobro a ještě za to získal pozápasový bonus. Vzato kolem a kolem, pro Lapriseho výborný den, zejména vzhledem k tomu, že zaskakoval za zraněného Joubana a měl na přípravu zhruba měsíc. Laprise si polepšil o 68 míst a dostal se do světové stovky - a je skokanem večera. Byl navíc úspěšný při návratu do velterové váhy a posléze si vyžádal zápas s Mickeym Gallem. Camozzi zůstává v UFC bez výhry, a jako světová #288 je nejhůře nasazeným borcem turnaje. 

Thiago Marreta Santos (15-5 MMA, 7-4 UFC) opět potvrdil pověst knockoutéra a v druhém kole dorazil Geralda Maeerschaerta (26-9 MMA, 2-1 UFC). Santos se tak posunul na světovou jednadvacítku a v UFC má šest ze sedmi výher díky KO. Tím už je ve střední váze historicky čtvrtý s Marquardtem a Romerem. Rekord drží Anderson Silva (8). Santos nade vše touží po odvetě s Gegardem Mousasim - pokud by měl k dispozici plný tréninkový kemp a ne jako posledně. Jenže k tomu u nedojde a bude si muset najít jiný cíl. 

Belal Muhammad (12-2 MMA, 3-2 UFC) jasně ubodoval Jordana Meina (29-12 MMA, 3-4 UFC) 2x 29-28, 30-27. Muhammad měl k výkonu jedinou připomínku a to tu, že lituje že Meina nedorazil, nicméně Muhammad má 8/12 výher v kariéře na body, takže to, že soupeře nedostal před limitem u něj není nic divného. Meinovi se návrat ze zápasnického důchodu vůbec nedaří - k MMA se vrátil v prosinci a od té doby má v UFC bilanci 0-2.

V obou zahajovacích zápasech večera už se představili samí nováčci. V pérové váze ubodoval Cody Stamman (14-1 MMA, 1-0 UFC) Terriona Ware (17-6 MMA, 0-1 UFC) 2x 30-27, 29-28 v zápase jenž byl zajímavý především tím, že oba borci mají stejného manažera, takže to bylo celé mírně trapné. Stamman tedy zvítězil a nyní musí svému otci oznámit, že končí v rodinné firmě, aby se mohl věnovat MMA na plný úvazek. A v polotěžké váze Trevin Giles (10-0 MMA, 1-0 UFC) zůstal neporažený když nejprve kontroloval celé první kolo s Jamesem Bochnovicem (8-2 MMA, 0-1 UFC) aby v druhém kole svou dominanci završil knockoutem. Bochnovicovi se debut v UFC moc nevyplatil, propadl se o sedmdesát míst v žebříččích a utrpěl první porážku od svého debutu v roce 2014, navíc poprvé KO. Giles má 9/10 výher KO. Na příští zápas se ale hodlá vrátit do své přirozené, tedy střední váhy. 

 

Zajímavé statistiky:

 • Bonusy večera: Robert Whittaker vs. Yoel Romero (zápas večera), Chad Laprise (KO), Rob Font (submise)

 • Reebok: 182 500.

 • Whittaker je prvním držitelem UFC titulu z Nového Zélandu. Ve střední váze má nyní bilanci 7-0, drží nejdelší sérku divize a celkově má šestou nejdelší sérii výher v UFC. Rekord Jon Jones (13).

 • Whittaker přestřílel Romera 74-48 na podstatné zásahy. Bodoval hlavně v posledních třech kolech a se 74 zásahy si dal svůj osobák. 

 • Romero dal Whittakera v druhém o 39 zásahů - jeho nejlepší kolo, uspěl v něm také dvěma porazy (z čtyř úspěšných v 18 pokusech). Nikdy ale Whittakera neudržel na zemi delší dobu. 

 • Whittaker má sice 5/10 výher v UFC na body, ale z posledních osmi zápasů má šest pozápasových bonusů. 

 • Romero přišel o sérii osmi výher, prohrál poprvé od září 2011 a na body někomu podlehl vůbec poprvé v kariéře. 

 • Overeem vyhrál teprve pátý zápas v kariéře na body. Tři z toho v UFC. Werdum má v rámci aktuálního UFC turnusu bilanci 8-2, v trilogiích 3-2 a pět ze sedmi porážek v kariéře má na body. Overeema přestřílel o 78 zásahů (hlavně díky třetímu kolu s knockdownem)

 • Celkové platy: 2 596 000 dolarů. Tradičně nejlepší smlouvu (v poměru k výkonu) má dlouhodobě Alistair Overeem, který nastupuje za 800 tisíc rovných. Dále se potvrzuje, že u elitnějších borců UFC stále častěji sahá k paušálnímu platu: Whittaker i Romero šli o dočasný titul za 350 tisíc bez výherních bonusů. Fabricio Werdum má smlouvu na 275 tisíc a čistě pro zajímavost: šampionka Nunes by měla plat někde 105+105 tisíc (osmkrát nebo čtyřikrát menší než Overeem podle toho jestli by vyhrála), menší než třeba Travis Browne (základ 120). Ostatní už mají platy tradičně show+win. Pettis (180=90+90) a Miller (71) byli těmi lépe placenými, zbytek borců mezi 68 - 12 tisíci. Plat debutantů (Stamman, Giles, Bochnovic) byl 12 tisíc v základu, z nějakého důvodu ale Terrion Ware a Brian Camozzi mají horší smlouvy se základem 10 tisíc (Stamman a Ware přitom mají stejného manažera a bojovali proti sobě - přesto měl každý jiný plat). 

 

 

TUF 25 Finále: Johnson vs. Gaethje

Páteční turnaj TUF 25: Redemption finále: Justin vs. Gaethje navštívilo 6308 diváků kteří na vstupném zaplatili 432 495 dolarů. Pochopitelně šlo o méně významný turnaj než UFC 213, ale dlouho očekávaný debut Justina Gaethjeho snad ani nemohl dopadnout lépe a máme tu jasného kandidáta na zápas roku - Gaethje navíc bonusoval hned dvakrát, za zápas i KO večera, takže si přilepšil o sto tisíc dolarů. Startovka se nakonec musela obejít bez zápasu Aspen Ladd a Jessicy Eye, protože Ladd v den zápasu onemocněla.

V hlavním zápase večera tedy debut neporaženého šampiona WSOF Justina Gaethjeho (18-0 MMA, 1-0 UFC), proti solidnímu soupeři v podobě Michaela Johnsona (17-12 MMA, 9-8 UFC), kterého mnozí považovali za nepříjemný stylistický test pro Gaethjeho. Pokud někdo Gaethjeho neznal (což platilo i pro řadu UFC fighterů - občas někdo nechápal, jak může nováček jít do hlavního zápasu večera), tak teď už ho znají snad všichni. Na ten zápas se vážně podívejte, je to zatím dost možná nejlepší fight roku a Gaethje ho pojal přesně tak, jak je u něj zvykem. Sám opakovaně připouští, že je jen otázkou času, než ho někdo vypne a ani tentokrát od toho nebyl daleko - načatý byl minimálně dvakrát. Jenže i tak jde neustále vpřed a prostě se s tím nesere (další vhodné příklady jsou Diazovci nebo Leslie Smith) - a Johnsona samozřejmě nakonec dokázal zatáhnout do bitvy, která vyhovuje právě Gaethjemu. Gaethje vydržel válčit déle a nakonec Johnsona udolal koleny a údery v závěru druhého kola. Gaethje tak vstupuje do UFC se 100 bonusu za první fight, je světovou osmičkou. Gaethje si rovnou řekl o zápas s Tony Fergusonem, ten se na to podle očekávání moc netvářil, ale připustil, že pokud by šlo o dočasný titul lehké váhy, tak by zápas vzal. White byl z Gaethjeho debutu pochopitelně nadšený a uvedl, že Gaethje by opravdu mohl pomýšlet na fight s Fergusonem nebo Nurmagomedovem (pokud se oba zmíněné nepodaří napárovat), ale nakonec šlo UFC jinou cestou a prakticky obratem poslalo Justina Gaethje dělat šéftrenéra na TUF 26, kde bude trénovat proti týmu vedenému Eddie Alvarezem. Takže uvidíme šampiona WSOF proti šampionovi z Bellatoru (a UFC :) I tak je ale dost nezvyklé nechat někoho koučovat TUF hned po příchodu do UFC :) a stejně tak není obvyklé, aby bylo něco takového dohodnuto jen pár dní po debutu. Johnson nyní světovou sedmnáctkou, v posledních pěti má ale bilanci 1-4 ač v každém z fightů nevypadal zle. 

Co-main eventem byl finálový zápas TUF 25: Redemption. Do finále TUF dokráčeli oba borci již podruhé: Jesse Taylor (31-15 MMA, 1-1 UFC) a Dhiego Lima (12-6 MMA, 1-4 UFC). Taylor svou šanci nakonec nikdy kvůli opileckým výstřelkům nedostal, Lima ve svém finále kdysi prohrál, kratší UFC kariéru (1-3), ale měl i tak. TUF 25 skončilo hezky symbolicky: pro výhru si díky svému zápasu jasně dokráčel Jesse Taylor, který Limu v prvním uválel a v úvodu druhého ukončil RNC. Taylor je tak vítězem TUF 25 a světovou 41. se 17 výhrami submisí. Lima prohrál submisí poprvé v kariéře, ale jinak má pět z šesti porážek stopkou. Odměny za výhru TUF šly slušně nahoru - bývalo to sto tisíc, Taylor teď mával šekem na skoro 300 tisíc (výhra tuším za 250, nějaké bonusy za finiše a tak). 

Opěvovaný prospekt Marc Diakiese (12-1 MMA, 3-1 UFC) nabral první porážku kariéry proti méně opěvovanému Drakkar Klosemu (8-0-1 MMA, 2-0 UFC). Zápas byl dost vyhrocený (už na vážení i po zápase) a také těsný (2x 29-28, 28-29), ale šlo o typ prohry, který by Diakiesemu měl v budoucnu spíše prospět. Klose se každopádně prezentoval velmi dobře a měl také tvrdé lowkicky. S posunem o 53 míst (nyní #83) se stal skokanem turnaje, dojem jen trochu pokazil tím, že v kleci označil všechny anglické fightery za mizerné bojovníky a flákače, za což se musel později v médiích omlouvat. 

Jared Cannonier (10-2 MMA, 3-2 UFC) dorazil ve třetím kole debutujícího Nicka Roehricka (7-1 MMA, 0-1 UFC) lokty. Cannonier měl celý fight jasně pod kontrolou, ale Roehrick, který zaskakoval za zraněného Steve Bosseho a měl na přípravu jen několik dní byl hodně odolný a vydržel až téměř do půlky třetího kola. Cannonier tak pokračuje ve stopkách - má jich 8/10  výher. Roehrickovi se vstup do UFC moc nevyplatil. Pohoršil si v žebříčcích o 40 míst (nyní #208) a je tak zároveň padákem a zároveň nejhorším borcem turnaje a navíc poprvé v kariéře prohrál.  

Brad Tavares (13-2 MMA, 5-2 UFC) přebodoval v hodně vyrovnaném zápase Eliase Theodoroua (15-4 MMA, 9-4 UFC) 3x 29-28 a oba borci si prohodili pozici v TOP 25 - nyní je tam Tavares a Theodorou o pár míst venku, před zápasem to bylo naopak. Tavares nikoho neukončil už asi 6 let. Jordan Johnson (8-0 MMA, 2-0 UFC) zůstává neporažen a ubodoval Marcela Fortunu(9-2 MMA, 1-1 UFC) 3x 29-28. Johnson po zápase uvedl, že v tom fightu nepotřeboval zařadit ani dvojku, ale možná se mohl snažit víc, protože prvních pět výher v kariéře měl stopkou a teď už tři zápasy v řadě vyhrál jen na body. Každopádně je světovou #31.

Šampionka Invicty FC Angela Hill (7-3 MMA, 2-3 UFC) konečně nedovolila soupeřce aby jí uzemňovala a tedy poprvé v rámci aktuálního pobytu v UFC zvítězila nad Ashley Yoder (5-3 MMA, 0-2 UFC) 3x 30-27. Angela Hill má nyní od předchozího pobytu v UFC bilanci 5-1, v rámci aktuálního turnusu pak 1-1 a je světovou sedmičkou a tedy vůbec nejvýše nasazenou osobou celého turnaje (a přesto byla hluboko v předzápasech). Yoder může alespoň uklidňovat, že jí ještě žádná soupeřka neukončila před limitem. 

Mimo Taylora a Limy už dostali z TUF 25 šanci na finálovém večeru jen seminifinalisté James Krause (24-7 MMA, 5-3 UFC) a Tom Gallicchio (19-10 MMA, 0-1 UFC). Krause ale přitom normálně smlouvu s UFC má, takže příležitost dostal vlastně jen Gallicchio. Ten ale nedokázal dostat Krauseho na zem a tak Krause získal dominantní 3x 30-27 výhru nad zkrvaveným Gallicchiem, který se mu nemohl v postoji rovnat. Krause a Gallicchio spolu v rámci TUF 25 bydleli na pokoji a tak bylo dost jasně vidět, že zhruba od půlky zápasu Krause už Gallicchia šetří a snaží se ho nepřizabít. Pro Krauseho to byl úspěšný debut ve velterové váze, zatím prý ale není rozhodnut, zda zůstane ve velteru kde se účastnil natáčení TUF, nebo zda se vrátí do své obvyklé lehké váhy. 

V souboji dvou veteránů nakonec zvítězil v dost vyrovnaném a náročném zápase C.B. Dollaway (16-8 MMA, 9-8 UFC) nad Edem Hermanem (23-13-1 MMA, 10-9-1 UFC). Pro Dollowaye to byl debut v polotěžké váze a začíná zde jako světová jednadvacítka. Především ale zlomil svou sérii tří porážek která se s ním táhla od května 2014. Sám Herman se do polotěžké také přesunul tři zápasy zpátky, zatím zde má bilanci 1-2. 

Bonus za submisi večera si odnesla Tecia Torres (9-1 MMA, 5-1 UFC), nyní světová desítka. Torres se nedařilo dostávat Julianu Limu (9-4 MMA, 3-3 UFC) na zem a grapplersky se prosazovat, větší štěstí měla až v druhém kole, kdy sama Lima pokazila pokus o poraz a Tecia se jí bleskově dostala na záda a ukončila stylovým RNC. Bonus o to sladší, že šlo o vůbec první finiš Teciiny kariéry a Tecia zde navíc zaskakovala jako náhradnice za debutantku Amandu Ribas, která ale měla pozitivní nález od USADA. Tecia Torers věnovala svou výhru nedávno zastřelému týmovému kolegovi Aaronu Rajmanovi (viz poslední novinkový článek) a nyní by ráda zápas s Michelle Waterson. Torres má nyní sérku pěti výher v řadě a drží tak druhou nejdelší sérii divize po šampionce Joanně (8).

V zahajovacím zápase večera Gray Maynard (13-6-1 MMA, 11-6-1 UFC) předvedl, že ještě nepatří do starého železa a přejel Teruto Ishiharu (9-4-2 MMA, 2-2-1 UFC) 3x 30-26. Maynard neponechal nic náhodě, opakovaně bral Ishiharu na zem takže Ishihara strávil vlastně celý fight na zádech. Maynard nabodoval 11 porazů, což je jednak jeho osobní rekord a jednak dorovnaný rekord pro UFC/WEC zápas pérové váhy. Rekordem je také skutečnost, že Maynard posledních deset výher v UFC získal vždy na body - a je tak vůbec prvním, kdo v historii UFC vyhrál deset fightů bez finiše. Maynard tento rekord jen navýšil, už teď ho totiž držel se sérií devíti výher. V tomto kontextu je poněkud vtipné, že se Maynard v médiích opakovaně vyjadřuje, že Ryan Hall (jenž ho v posledním fightu porazil zejména díky back takeům) je zbabělec který se vůbec nepokoušel „bojovat,“ ačkoli upřímně, Maynard teď Ishiharovi udělal vlastně to samé. 

 

Zajímavé statistiky:

 • Reebok vyplácel 122 500

 • Debutanti skončili 1-2, sázkoví favorité 8-3

 • Návštěvnost 6308. Vybrané vstupné 432 495.

 • 11 zápasů. Čistý zápasový čas: 2:18:32

 • Bonusy: Justin Gaethje a Michael Johnson (zápas večera), Justin Gaethje (KO), Tecia Torres (sub)

 • Gaethje má nyní bilanci 18-0 a za šest let kariéry ještě neprohrál. V UFC je to třetí nejdelšé série. Nurmagomedov má výher 24, Jimmie Rivera 19.

 • Gaethje má 16/18 výher stopkou, 15 z toho KO.

 • Gaethje je prvním kdo dostal dva bonusy za jediný večer od UFC FN 101 v listopadu 2016, kdy se to povedlo Robertu Whittakerovi.

 • Johnson 1-4 v posledních pěti, KO ale prohrál poprvé v kariéře. 

 • Celkové platy: 1 028 000 dolarů. Nejlépe placený: debutant Gaethje se smlouvou 100+100 (a dalších 100 v bonusech). Oproti němu Michael Johnson měl smlouvu na 47 tisíc. Veterán Maynard 51+51, Herman 54. Nezvykle vysoký plat má také Jared Cannonier (50+50). C.B. Dollaway 43+43 a nejlepší bojovnice startovky Angela Hill má smlouvu na 18+18. Torres oproti tomu 30+30. Minimum pro běžné debutanty bylo 12 tisíc (Roehrick, Ashley Yoder), finalisté TUF (Taylor a Lima) měli smlouvu na 15+15, ale semifinalista Tom Gallicchio nastoupil za nejméně a to 10 tisíc. 


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Onko23 - Čtenář - 20.7.2017 v 15:08
PPV - Odpovědět
 

Suverenne najslabsi PPV turnaj so 130tis. PPV od roku 2006, mimo DJ. No, ani velka legenda Feda a NY to nezachranili pre Bellator,, kt. mal cca od 90 do 130tis. PPV (strategia Viacomu zakazuje zverejnovat cisla, takze preto interval).


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Caidel - Administrátor - 20.7.2017 v 15:32
Re: PPV - Odpovědět
 

Já ještě spolehlivá čísla neviděl, ale podle mě mícháš jablka s hruškama (UFC s Bellatorem). Jestli Bellator PPV udělal 130 tisíc, tak je to z pohledu Bellatoru jednoznačně úspěch. Jejich první PPV udělalo cca 100 tisíc a teď předem hlásili, že cokoli nad 100 je úspěch, nad 150 pecka a nad 200 tisíc totální extáze. Třeba ke 300 tisícům se objektivně nikdy přiblížit ani nemohli, to nikdo nečekal. 

Takže 130 by pro ně byl příjemný a dosti předvídatelný výsledek (a ani těch 90 by nebyl úplně megaprůser, spíš jen mírný neúspěch). Se 130 kk PPV byznys pravděpodobně neukončí a na jaře 2018 bude další. 

Onko23 - Čtenář - 20.7.2017 v 22:31
Re: Re: PPV - Odpovědět
 

Nemicham. Aj ked to bolo tusim druhe PPV Bellatoru, tak co pritazuje je fakt, ze to mal byt "biggest event in company´s history" a navyse to, ze nerobi PPV kazdy mesiac ako UFC, to robi prave horsim. Nebudem sa hadat, ale Coker planoval nieco okolo 200 a ze 300K by bol ozaj velky uspech. Tak zasa na ich cest, myslim, ze to je najviac vobec z non ZUFFA PPV. 


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Caidel - Administrátor - 20.7.2017 v 23:09
Re: Re: Re: PPV - Odpovědět
 

Jestli je to těch 130, tak je to asi míň, než doufali, ale zároveň to není úplný neúspěch a je to víc než předtím, takže ano, z non-Zuffa PPV nejspíš rekord. A ostatně UFC 213 taky totál provar: 125 - 150 tisíc, což je na UFC strašně málo. 

Caidel - Administrátor - 20.7.2017 v 23:14
Re: Re: Re: PPV - Odpovědět
 

Jinak teď jsem si k tomu něco ještě dohledal a ono to s tím „biggest event“ asi vlastně vyšlo. Z těch PPV prodejů si člověk pravda na zadek nesedne, ale jinak si Bellator dal vlastní rekord v US návštěvnosti a taky na vstupném vybrali rekordních 1,5 milionu. Takže v tomhle směru to opravdu biggest event byl. Jen tedy nevím, co za startovku chtějí stavět začátkem 2018, tohle se jim bude blbě trumfovat.

malylada87 - Čtenář - 21.7.2017 v 01:39
UFC 215 - Odpovědět
 

Tak slabší prodeje tuším na UFC 215. Hlavní zápas Johnson vs. Borg a přeložený zápas Nunez vs. Schevcenko.