přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC 212

Ohlédnutí za UFC 212

přečteno: 3113×
12.06.2017 v 12:05 | Autor: Caidel
diskuse: 21×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

UFC 212: Aldo vs. Holloway bylo vcelku podařeným turnajem, jenže se konal 3. června v Jeunesse Aréně v Rio de Janeiru a jenž velmi pravděpodobně značí začátek nové éry v pérové váze. Na turnaj dorazilo 15 412 fanoušků a jak již název napovídá, hlavním tahákem zde byl souboj mezi šampionem a nejlepší pérovou vahou všech dob José Aldem a dočasným šampionem, pětadvacetiletým Maxem Hollowayem

Turnaj se sice musel obejít bez brazilské legendy Andersona Silvy, který se rozhádal s UFC poté, co měl jeho soupeř Kelvin Gastelum dopingový průšvih s marihuanou a UFC mu nesehnalo žádného náhradníka. Gastelum teď půjde na UFC 214 s Weidmanem, Silvův další kariérní krok je ve hvězdách. Rušil se také zápas vítěze TUF Brazil 2 Leonardo Santose a Oliviera Aubin-Merciera - Mercier se zranil a dva týdny před turnajem už nebyla nalezena náhrada. 

Během přenosu bylo oznámeno také další jméno do letošní Síně slávy UFC. V křídle průkopníků to bude japonská legenda, „Gracie Hunter“ Kazushi Sakuraba. PPV prodeje jsou odhadovány docela nízko (tak 150 - 200 tisíc), sledovanost předzápasů nebyla také nic extra. Navíc se to zkomplikovalo tím, že předchozí program na FS1 (baseball) se přetahoval, takže předzápasy byly nejprve na FS2, kde je sledovalo jen 218 tisíc diváků a až se zpožděním se přesouvaly na FS1, kde udělaly 732 tisíc (ale prozměnu těžily z toho, že baseball měl diváků o dost víc, takže někteří zůstali).

Ale teď již k zápasům.

Hlavním zápasem večera byl velmi očekávaný sjednocovací fight mezi úřadujícím šampionem José Aldem (26-3 MMA, 8-2 UFC) a dočasným šampionem, Maxem Hollowayem (18-3 MMA, 14-3 UFC) z Havaje, jenž do fightu nastupoval s nevídanou sérií deseti UFC výher v řadě. A šlo o super záležitost, ohodnocenou bonusem večera. José Aldo si v pomalém a opatrném tempu nabodoval první dvě kola a Holloway musel při několika zásazích předvést slušnou bradu (hlavně při jednom naskočeném kolenu). Jenže ani potíže ho ani v nejmenším nezabrzdily. Aldo předem tvrdil, že divácká kulisa 15 tisíc brazilských fans bude na Hollowayovu psychiku moc, ale pravý opak byl pravdou. Holloway začal přidávat na tempu a dostávat se do své pohody, Aldo začínal zpomalovat - a tak ho Holloway ve třetím kole nejprve poslal k zemi a pak po ukrutné domlacovací sérii která trvala snad více než minutu donutil rozhodčího zápas odmávat. Máme tu tedy pravděpodobně plnohodnotný začátek nové éry. Aldovi sice tutul už jednou sebral Conor McGregor, tam byly ale okolnosti McGregorova vítězství dosti odlišné - proti výkonu Hollowaye se nedá namítnout naprosto nic a vzhledem k tomu, že je mu teprve pětadvacet let půjde výkonnostně nepochybně ještě nahoru. Konec zápasu přišel v 4:13 třetího kola a otřesený Aldo si sice bezprostředně myslel, že to možná bylo odmáváno brzy, ale v tom s ním nesouhlasí dokonce ani jeho trenér André Pederneiras. Ten považuje stopku za správnou a také tvrdí, že až to Aldo uvidí na videu, také změní názor. I kdyby to prý rozhodčí nechal běžet dál, je Pederneiras toho názoru, že by se Aldo do čtvrtého kola stejně nezvládl vzpamatovat. Což je velmi nezvyklý přístup. Nezpochybnitelným králem divize je tedy nyní Holloway jenž si s Aldem prohodil žebříčkové pozice světové jedničky a dvojky. 

Holloway je rozhodně známý tím, že zápasy bere bez většího přemýšlení (těžko také jinak vyhrát deset zápasů v řadě) a už se nechal slyšet, že mu mají srovnat vyzyvatele do řady a vezme to hezky jednoho po druhém v „Blessed“ éře čištění divize. Holloway nehodlá honit žádné superfighty - je naopak pevně rozhodnut, že právě on se stane fighterem kterého budou ostatní k superfightu vyzývat. Zkrátka on se chce stát tím velkým jménem. Je nicméně také trochu vypovídající, že je šampionem a stejně po zápase přímo v kleci i mimo klec cestou do zázemí pokřikoval na Dana Whitea ohledně pozápasového bonusu (jinými slovy, ani vyzyvatel/šampion jeho kalibru není placen nijak dobře). V tuto chvíli jsou potenciální vyzyvatelé především dva: Cub Swanson a Frankie Edgar. Pro Edgara mluví to, že s Hollowayem ještě nebojoval a obě porážky v pérové váze má s Aldem. Holloway na trůnu mu tedy otevírá další příležitost. Swanson má naopak delší vítěznou sérii a o titul jako zkušený veterán ještě nikdy nešel (a rád by tu možnost - jak poukazuje, já šanci ještě neměl a Frankie prohrál svoje poslední čtyři titulové zápasy). Holloway ho ale v minulosti už porazil. Jisté je také především to, že Holloway nemá žádný zájem o Conora McGregora. Jak říká on: Conor je šampionem roku 2015. Teď máme 2017 a kraluji já. Kdyby Conor chtěl titul, může o titulový zápas žadonit on. Hollowayovi se při návratu domů na Havaji dostalo královského přijetí. A mimochodem - sám Holloway ve výborném prohlášení po zápase označil Alda za legendu a nejlepšího borce historie pérové váhy. A ještě malý dovětek: O zápas s Aldem teď zažádal Artem Lobov. No, odvahu mu tedy upřít určitě nelze.

José Aldo několik dní po turnaji zveřejnil prohlášení ve kterém slibuje návrat, kariéru tedy na hřebíček určitě ještě nevěší (a podpůrný vzkaz mu posílal i Anderson Silva). Objevují se ale spekulace o tom, zda by raději nezkusil lehkou váhu (aby vyřešil své problémy se shazováním váhy, které ho pak stojí fyzičku). Zajímavé také je, že Aldo vlastně vůbec nepoužíval svou největší zbraň, tedy lowkicky - dal za celý zápas jen jediný. Prý to bylo dobrým postojem Hollowaye kvůli kterému bylo riskantní kopat. K zápasu se váže celá řada zajímavých statistik a rekordů - níže v sekci statistiky. 

Co-main eventem byl vysokoprofilový zápas v ženské váze 115 liber mezi dvěma bývalými vyzyvatelkami, Claudií Gadelhou (15-2 MMA, 4-2 UFC) a krajankou šampionky Karolinou Kowalkiewicz (10-2 MMA, 3-2 UFC). Gadelha už sice s Joannou prohrála dvakrát, tady ale jasně ukázala, že jí mimo Joanny v divizi těžko někdo porazí. Stačilo Karolínu jednou dostat na zem, tam Karolína zachybovala a Claudia finišovala bonusovaným RNC za slabé 3:03 prvního kola. Claudie si tak polepšila o jednu příčku a je znovu světovou dvojkou. Sama prohlásila, že mimo Joanny pro ní nikdo není výzva, nicméně o další titulový zápas momentálně nestojí. Přestěhovala se totiž do Ameriky a přestoupila do Jacksons MMA a změnila tak tým i komplet svou přípravu a aby jí to začalo všechno fungovat tak jak má a nový režim se komplet projevil, chce víc času. I teď už se ale něco projevilo - poprvé v UFC kariéře má dvě výhry v řadě a také poprév ukončila soupeřku před limitem. Na druhou stranu, v divizi zrovna přebytek vhodných vyzyvatelek (mimo Rose Namajunas) není. Kowalkiewicz je nyní světovou sedmičkou a tahle prohra jí na nějakou dobu přístup k titulu zarazila - Karolína se ostatně po zápase neubránila slzám.

Třetím zápasem byl souboj velezkušených veteránů, Vitora Belfota (26-13 MMA, 15-10 UFC) a Nate Marquardta (35-18-2 MMA, 13-11 UFC). Veškerá pozornost se zde ovšem soustředila na Belforta, který před turnajem naznačoval nejprve ukončení kariéry, pak ukončení kariéry v UFC a dva dny před turnajem přišel s tím, že má vlastně ještě smlouvu na nějaké zápasy a v UFC zůstává (a po zápase to navýšil na to, že chce ještě pět fightů a nový kontrakt). Belfort se tentokrát připravoval v Tristaru a zápas jako takový byl bohužel nesmírně taktická a opatrná nuda.  Jednomyslné vítězství (3x 29-28) si odnesl právě Belfot, ale dalo by se o tom celkem s úspěchem pochybovat. 13/20 velkých MMA serverů nabodovalo zápas pro Marquardta a Marquardt přestřílel Belforta o celkem 20 podstatných zásahů - zásahově napřed byl v každém kole. Žebříčkově to ani pro jednoho z borců nic neudělalo. Belfort zůstává jedenáctkou, Marquardt klesá o jednu jedinou příčku a je #35. Belfort tak sice zlomil sérii tří proher a vyhrál poprvé od listopadu 2015, fanoušky ale až tolik nepotěšil. Byla to nuda a po 3542 dnech totiž jeho zápas museli řešit rozhodčí, naposledy se tak stalo v roce 2007. Marquardt má teď ve střední váze bilanci 3-5 a s osmnácti kariérními porážkami má vůbec nejvíc porážek ze všech borců v UFC (celkově). Je ale s 33 porazy třetí největší porazová mašina divize. Rekord Rafael Natal (36).

Jeden z nejvyhypovanějších fightů u kterých bylo navíc jisté, že neskončí na body byl souboj Paula Borrachinha (jinak také Paulo Henrique Costa, Borrachinha je přezdívka) (10-0 MMA, 2-0 UFC) a Oluwale Bamgboseho (6-3 MMA, 1-3 UFC) kteří se na vážení trochu postrkali. Oba borci mají pověst nekompromisních finišerů, jenže teprve šestadvacetiletý Borrachinha zvládl zápas takticky na jedničku. Bamgbose byl sice ze začátku hodně nebezpečný, ale jeho styl rozhodně není stavěný na výdrž, takže Borrachinha s dobrou obranou ustál první tři minuty a pak už se dal do práce na vadnoucím Bamgbosem. V prvním kole ho sice svými kombinacemi u pletiva nesundal a vůbec poprvé v kariéře tak strávil v kleci víc než pět minut, konec ale přišel hned v 1:06 druhého kola kdy Borrachinha Bamgboseho rozstřílel a připsal si své deváté KO v deseti výhrách. Dalo by se říct, že vyčerpaného Bamgboseho trochu zostudil, přitom právě Bamgbose tohle před zápasem sliboval Borrachinhovi. Borrachinha po svém druhém UFC fightu poskočil na 62. příčku světových žebříčků a může tak pokračovat ve svém smělém plánu - do pěti zápasů chce bojovat o titul. Bamgbose prohrál tři zápasy z posledních čtyř a klesl na #185 střední váhy - byl tedy vůbec nejníže nasazeným borcem turnaje a v UFC zřejmě skončí. Po zápase mezi borci už zlá krev není, Borrachinha uvedl, že už je se svým soupeřem v pohodě. 

Zahajovacím fightem PPV byl akční souboj mezi Erickem Silvou (19-8 MMA, 7-7 UFC) a Yancy Medeirosem (14-4 MMA, 5-4 UFC). Oba borci mají pověst akčních borců s nekonzistentními výsledky - a této pověsti také oba dostáli. Zápas to byl pěkný a koukatelný a oba měli své momenty. Silva přitom zdaleka nebyl tak zbrklý jak je u něj obvyklé. Konec přišel v 2:01 druhého kola když Medeiros poslal Silvu krátkým levým hákem k zemi a rozhodčí zápas odmával. Silva okamžitě protestoval, ale už mu to nebylo nic platné, nutno však poznamenat, že po zápase i Medeiros uznal, že i podle něj to bylo zastavené moc brzy. Na Havaj tak po turnaji putovali vítězní borci hned dva a Medeiros navíc vylepšil o 37. příček svou pozici a je nyní světovou 34. a stal se tedy skokanem turnaje. Teď chce zapracovat na nějaké vítězné sérce (teď má ve velteru dvě výhry v řadě) - a také vydělat nějaké prachy. Silva padá na #56.

Hlavním předzápasem byl vysokoprofilový fight v bantamové váze. V něm se střetli diviziní stálie Raphael Assuncao (25-5 MMA, 9-2 UFC) a debutující úřadující šampion WSOF (PFL), Marlon Moraes (18-5-1 MMA, 0-1 UFC). Zápas bohužel nebyl až tak superzábavný, ale rozhodně byl extrémně vyrovnaný. Moraes zpočátku schytal několik tvrdých zásahů, Assuncao s ním ale v pozdějších fázích fightu už nestíhal držet krok. Výsledkem bylo kontroverzní těsné rozhodnutí 30-27, 29-28, 28-29 pro Assuncaa kde to každý rozhodčí viděl dost jinak. Novináři se ale shodli: 16/17 velkých serverů by přiřklo výhru Moraesovi (a nutno poznamenat, že 30-27 pro Assuncaa nedává vůbec smysl). Oba borci si víceméně prohodili žebříčkové pozice, Assuncao je teď světová osma, Moraes desítka. Pro Assuncaa to byla v bantamu už devátá výhra (je tak historicky třetí) a v bantamu má nyní bilanci 9-1. Jedinou porážku od Dillashawa už napravil dvěma výhrami a tak je teď názoru, že by si zasloužil titulový zápas. Bohužel ale v devíti výhrách soupeře ukončil jen dvakrát. Debutant Moraes se připojuje k velké skupině neúspěšně debutujících šampionů jiných organizací, jinak byl ale jeho výkon spíše potěšující. Teoreticky mohl i vyhrát, ale každopádně prokázal, že mezi TOP 10 v divizi celkem zaslouženě patří. Přišel ale o sérii třinácti výher. 

Čistě grapplerským soubojem byl fight mezi Ericem Spicelym (10-2 MMA, 2-2 UFC) a Antonio Carlosem Juniorem (8-2 MMA, 5-2-1 UFC). BJJ černý pásek Spicely sice v UFC už překvapil dva soupeře submisemi a těšil se, že si v Brazílii podruhé zahraje na záporňáka, jenže Carlos Junior je mnohonásobný BJJ šampion. Zpočátku vyrovnané, ale Spicelyho nepříliš kvalitní porazy daly Carlos Juniorovi příležitost předvést své uměn na zemi naplno a zápas tak končil v druhém kole RNC výhrou pro Juniora. Ten si polepšil na #26. 

Muay-thai kouč týmu Nova Uniao, Johnny Eduardo (28-11 MMA, 3-3 UFC) podlehl prakticky neznámému Matthewu Lopezovi (10-1 MMA, 2-1 UFC) ve třetí minutě. Eduardova kariéra trvá už přes dvacet jedna let, teď ovšem čerstvě sliboval, že mu některé věci teprve začínají správně secvakávat. V tomto fightu to však vidět nebylo - Eduardo, postojář specialista to na Lopeze zkoušel heel hookem a za nezdařený pokus zaplatil cenu nejvyšší - Lopez využil příležitosti a rozbombil mu nechráněnou hlavu GNP a kladiva, což si vyžádalo ukončení zápasu v 2:57 prvního kola. Lopez si tak poskočil na #33 a prý teď už nemá zájem o remač s Yahyou po kterém volal před tímto zápasem. Už je to prý za ním. Lopez na výhru nad Eduardem potřeboval 39 podstatných zásahů. Eduardo je nyní světovou padesátkou, poprvé v kariéře prohrál KO - a ještě navíc někde během fightu přišel ke zlomené noze. 

Překvápkem večera byl celkem jistě debut Briana Kellehera (17-7 MMA, 1-0 UFC). Ten zaskakoval za zraněného Felipe Arantese a v UFC debutu ve kterém měl na přípravu slabé tři týdny čelil světové desítce Iuri Alcantarovi (34-8 MMA, 9-5 UFC). Alcantara ho ale podle všeho fatálně podcenil (už před zápasem hlásil, že výhra nad Kelleherem pro něj v rámci divize nic moc neudělá) a tak se nechal odškrtit gilotinou za 1:48 prvního kola, když odflákl první poraz zápasu a Kelleher ho donutil vzdát během několika vteřin. Za to si odnesl bonus za výkon večera a v žebříčkách byl katapultován na jedenáctou příčku. Zkrátka debut jak má být. Brazilské fanoušky tím ale příliš nepotěšil a pozápasovým rozhovorem to moc nevylepšil a údajně po něm po zápase házeli plechovky od piva. Kelleher se toho každopádně nebojí a rovnou si zažádal o Johna Linekera. Toho ale Kelleher nezajímá, i tak měl ale Kelleher rekordní rychloobrátku, protože jen tři dny po turnaji už měl dohodnutý zápas na UFC on FOX 25 proti Marlonu Verovi (který nedávno highkickem překvapivě vypnul Brada Picketta). Alcantara je nyní světovou sedmnáctkou, v bantamu má bilanci 7-4 a vůbec poprvé v UFC kariéře ho někdo ukončil. Submisi byl přitom před Kelleherem Alcantara nucen v karíéře odklepat jen jednou a to rovných 2800 dní zpátky. 

Nepříliš zábavný zápas proběhl mezi neporaženou Viviane Pereirou (13-0 MMA, 2-0 UFC) a Jamie Moyle (4-2 MMA, 1-1 UFC). Pereira potvrdila roli favoritky a měla celý zápas pevně pod kontrolou (2x 30-27, 29-28), k finiši se ale nikdy příliš nepřiblížila. Pereira nyní dvanáctka, Moyle 44. Obě bojovnice k sobě byly dost uctivé i před zápasem, Pereira tvrdila, že Moyle má obrovský potenciál (ale že je na ní zatím příliš brzy). Moyle se prozměnu kasala, že díky natáčení TUF 23 ví, že dokáže držet krok i s Joannou Jedrzejczyk (což zde tedy vidět nebylo). Pereira má nyní 13 výher v řadě, šampionka Joanna jen o jednu výhru víc. V tomto zápase ale Pereira nastupovala v suboptimální formě - během celé přípravytrpěla zánětem spojivek, takže musela dost radikálně omezit sparingy a další přípravné metody. 

Třiadvacetiletý Luan Chagas (15-2-1 MMA, 1-1-1 UFC) předvedl v zápase s Jimem Wallheadem (29-11 MMA, 0-2 UFC) nečekanou vyzrálost a klid, u něj doposud nevídanou. Chagas v poklidu bodoval kolo a půl v postoji, pak levým hákem Wallheada poslal k zemi a ukončil RNC v závěru druhého kola. Chagas je nyní #68 a nechal se slyšet, že už je připraven na světla reflektorů. Všech patnáct vítězství má Chagas stopkou. Wallhead, který do UFC už dorazil v pozdní fázi kariéry (v Bellatoru předváděl lepší výkony), si touto porážkou pohoršil o 34 míst, zažil ze všech účastníků turnaje největší propad a je nyní #142. Submisi ovšem musel odklepat po ještě delší době než Alcantara - Wallheadovi se to naposledy stalo před 3829 dny. Chagas byl jinak během dvoukolového fightu o 63 podstatných zásahů napřed, docela si tedy Wallheada v postoji vodil. 

Zahajovacím zápasem večera byl UFC debut neporaženého Deivesona Figueiredo (12-0 MMA, 1-0 UFC). Ten čelil Marco Beltranovi (8-4 MMA, 3-2 UFC). Zápas trval dvě kola během kterých Figueiredo stihl vyzkoušet čtyři submise, ale k vítězství ho nakonec vedly údery - v závěru druhého kola rozbombil Beltrána natolik, že byl zápas mezi koly odmáván. Figueiredo tedy do muší váhy v UFC naskakuje jako světová osmnáctka a 11/12 výher v kariéře dosáhl stopkou. Beltranovi nevyšla premiéra v muší váze  - a všechny porážky v kariéře utrpěl před časovým limitem. 

 

Zajímavé statistiky:

 • Návštěvnost: 15 412 fanoušků

 • Zápasů: 12. Celkový zápasový čas: 1:48:45

 • Sázkoví favorité: 8-3. Debutanti (Figueiredo, Kelleher, Moraes) 2-1

 • Bonusy: Zápas večera: Max Holloway + José Aldo. Výkony večera: Brian Kelleher (sub), Claudia Gadelha (sub)

 • Reebok: 212 500.

 • Max Holloway se stal historicky teprve třetím šampionem pérové váhy - po Aldovi a McGregorovi. Holloway je také druhým UFC šampionem z Havaje. Tím prvním byl samozřejmě B.J. Penn a Holloway by teď rád aby UFC poprvé navštívilo Havaj.

 • Holloway má nyní 11 výher v řadě, neprohrál od srpna 2013. Je to čtvrtá nejdelší aktivní série v UFC. Před ním jsou GSP a Demetrious Johnson (12) a Jon Jones (13). 10 výher v pérové váze je nejdelší série v divizi a 13 výher v této váze celkem je zatím historický rekord. 

 • Divizní rekord má Holloway také v počtu stopek (8) a na KO se dělí o první příčku s McGregorem (6). Knockdowny opět Holloway (8).

 • Holloway je čtvrtý borec historie UFC jenž dokázal v pěti zápasech nasázet víc než 100 úderů. Mimo něj to zvládli ještě Bisping, Dillashaw a Joanna Jedrzejczyk. Hollowaz je první, kdo to zvládl v pérové váze. 

 • Aldo má v posledních třech zápasech bilanci 1-2, předtím byl deset let bez porážky. Všechny tři porážky v kariéře má stopkou, obě v UFC KO.

 • Aldo inkasoval 104 podstatných zásahů - zatím nejhorší výkon jeho UFC/WEC kariéry. Doposud nejhorších bylo 79 zásahů s Edgarem na UFC 200 (v pěti kolech).

 • Holloway byl napřed o 57 podstatných zásahů. Aldo ale bodoval víc v prvním a druhém kole. Na hlavu 87-41. Na zemi: 41-0. Leg kicky: Aldo jen jediný. 

 • Holloway má nyní na kontě už 1163 zásahů - pátý nejvyšší součet v historii. Teď přeskočil Evana Dunhama. Před ním jsou jen Nate Diaz, GSP, Edgar a Bisping (1553)

 • Claudia Gadelha má nyní ve váze 115 liber čtyři výhry - sdílená (s Namajunas, Torres a VanZant) druhá příčka v divizi. Šampionka Joanna má výher 8. Claudia v UFC poprvé vyhrála dva zápasy v řadě a také poprvé v UFC ukončila svou soupeřku. Submisí vítězila naposledy před téměř sedmi lety. 

 • Gadelha má na kontě 27 porazů - divizní rekord. Submise za 3:03 je pátou nejrychlejší submisí historie divize. 

 • Karolina Kowalkiewicz zahájila kariéru deseti výhrami, teď má ale dvě porážky po sobě. Poprvé v kariéře také prohrála submisí. 

 • Vitor Belfort zlomil sérii tří proher a zvítězil poprvé od roku 2015. Poprvé od roku 2013 porazil někoho jiného než Dana Hendersona. Belfort také vyhrál na body poprvé po 3542 dnech, naposledy se mu to stalo v roce 2007.

 • Marquardt má v rámci aktuálního pobytu ve střední váze bilanci 3-5. V posledních jedenácti je 3-8. 

 • Marquardt má 18 kariérních proher. To je ze všech borců v UFC nejvíc.

 • Marquardt má na kontě 33 porazů ve střední váze. Před ním jsou historicky jen Chael Sonnen (35) a Rafael Natal (36)

 • Paulo „Borrachinha“ Henrique Costa má všech deset výher v kariéře stopkou. Devět z toho KO a devět z toho také v prvním kole. Jeho nejdelší fight byl právě tenhle a ten trval jen 6:05. 

 • Oluwale Bamgbose má obě stop-porážky v UFC KO. 

 • Yancy Medeiros má od přesunu do velterové váhy bilanci 2-0.

 • Erick Silva má všechny čtyři porážky stopkou v kariéře KO. 

 • Raphael Assuncao má nyní v bantamu bilanci 9-1 se sedmi výhrami na body. Devět divizních výher je třetí nejvyšší historické číslo. Víc jich mají jen Faber a Dillashaw (10),

 • Marlon Moraes přišel o sérii třinácti výher a utrpěl první bodovou porážku v kariéře. Naposledy prohrál v listopadu 2011. Moraes byl za tři kola o jediný úder napřed. 

 • Eric Spicely prohrál oba zápasy v kariéře submisí.

 • Carlos Junior má šest z osmi výher submisí, ve střední váze UFC bilanci 4-1 a No Contest. 

 • Reebok smlouva 212 500. V zápase Holloway vs. Max se vyplácelo maximum - oba šampioni, oba tedy 40 tisíc. Co-main event: Gadelha jen 5, Karolina dokonce jen 2,5. Jinak veteráni Marquardt a Belfort 20. Assuncao s Alcantarou 15 a Erick Silva 10. Všichni ostatní 5 a méně. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
AsHuR - Čtenář - 17.6.2017 v 19:00
Re: Re: Re: Re: Re: UFC 214 - přejít na příspěvek
Ale všetko su to len sracky Germaine najviac fake šampión v UFC titul ziskala tak ako zisk...
 
+1
malylada87 - Čtenář - 15.6.2017 v 00:28
... - přejít na příspěvek
A je to tady Conr vs. Floyd ofiko termin !!!! Conore come on 
 
+1
Tomi - Čtenář - 15.6.2017 v 01:35
Re: ... - přejít na příspěvek
Tohle Floyd neprohraje a ani nemuze prohrat...nedokazu si predstavit,ze by jednoho z nejlepsich...
 

Všechny příspěvky

hellas - Čtenář - 12.6.2017 v 21:41
Belfort - Odpovědět
 

Super! Jináč Belfort nabízí Marquardtovi odvetu? Čtl sem negde na facebooku, ale nemůžu to najít :)))

malylada87 - Čtenář - 15.6.2017 v 00:28
... - Odpovědět
 

A je to tady Conr vs. Floyd ofiko termin !!!! Conore come on 

Tomi - Čtenář - 15.6.2017 v 01:35
Re: ... - Odpovědět
 

Tohle Floyd neprohraje a ani nemuze prohrat...nedokazu si predstavit,ze by jednoho z nejlepsich boxeru este ke vsemu neporazenyho porazil nekdo kdo nema v profiboxu ani jeden zapas to proste nejde...za me teda 90/10 pro Floyda...pokud ho nepodceni a prijde ve forme tak se ho Conor ani nedotkne..nemam sice Floyda rad ale kurva tohle neprohraje...Conora neni radno podcenovat ale tohle neni MMA tohle BOX a to je svet Mayweathera...

Tomi - Čtenář - 15.6.2017 v 01:38
Re: Re: ... - Odpovědět
 

*tohle je BOX...

predator - Čtenář - 15.6.2017 v 09:03
Re: ... - Odpovědět
 

Som zvedavý na kurz ak by bol zaujímavý tak dám na floyda toto proste conor nemá šancu vyhrať aj keď veľmi by som si to prial lebo nemám floyda moc rád

Milivoj13 - Čtenář - 15.6.2017 v 12:44
Re: Re: ... - Odpovědět
 

Některé zahraniční sázkovky již mají vypsáno. Na Floyda kurz 1,1. Na Conora 7.

predator - Čtenář - 15.6.2017 v 16:22
Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Fúha... Čakal som že budú ľudia naivnejší laughing nečakal som až takto slabí kurz 

1ConorMCGregor - Čtenář - 15.6.2017 v 05:49
WIN - Odpovědět
 

Conor McGregor sealedsealedsealed

willy666 - Čtenář - 15.6.2017 v 15:31
Conor - Odpovědět
 

A tento zapas bude akoze akoze v klasickom cislovanom PPV evente ??? Po tomto fighte Conor ukonci karieru...

1ConorMCGregor - Čtenář - 16.6.2017 v 06:37
Re: Conor - Odpovědět
 

to rika kdo , kluk z vesnice sealed.

1ConorMCGregor - Čtenář - 16.6.2017 v 06:38
Re: Conor - Odpovědět
 

Conor McGregor 

fedo - Čtenář - 16.6.2017 v 08:14
M-1 Challenge 80 - Odpovědět
 

Tak Buchinger to má doma! Sergei než sa spamätal, tak to vyriešil za 40 sekúnd.

conor mcgregor - Čtenář - 17.6.2017 v 09:16
... - Odpovědět
 

http://sport.tn.nova.cz/clanek/byvaly-bojovnik-z-ufc-mel-vaznou-nehodu-je-ve-vaznem-stavu.html

conor mcgregor - Čtenář - 17.6.2017 v 09:17
Re: ... - Odpovědět
 

"Zřejmě má zranění hlavy, jeho rodina nyní cestuje k němu," uvedla pro ESPN prezidentka UFC Dana Whiteová.

Ficary - Čtenář - 17.6.2017 v 10:27
Re: Re: ... - Odpovědět
 

Za toto by mohla generální ředitelka UFC Lorenza Fertittová klidně TV Hovna zažalovat. Podle občanskýho zákoníku nemůže žádná osoba zesměšňovat nebo jinak poškozovat druhou osobu. :))

malylada87 - Čtenář - 17.6.2017 v 13:29
UFC 214 - Odpovědět
 

Tak Cyborg jde o titul s Anderson na 214. Germaine prijde o titul, nebot nechce nastoupit s Cyborg a presune se zpet do BW.

 

predator - Čtenář - 17.6.2017 v 15:02
Re: UFC 214 - Odpovědět
 

prečo s nou nechce nastúpiť ?

malylada87 - Čtenář - 17.6.2017 v 17:36
Re: Re: UFC 214 - Odpovědět
 

Protože je připosraná :D

predator - Čtenář - 17.6.2017 v 18:04
Re: Re: Re: UFC 214 - Odpovědět
 

A to akože na rovinu povedala ze nechce s ňou ísť lebo sa jej bojí? laughing  veď musela počítať že s ňou pôjde keď zobrala titulovi zápas s Holly nechápem to...  

AsHuR - Čtenář - 17.6.2017 v 18:55
Re: Re: Re: Re: UFC 214 - Odpovědět
 

Vyjadrenia jej teamu bolo ze nechce nastúpiť proti niekomu kto v minulosti bral steroidy

AsHuR - Čtenář - 17.6.2017 v 19:00
Re: Re: Re: Re: Re: UFC 214 - Odpovědět
 

Ale všetko su to len sracky Germaine najviac fake šampión v UFC titul ziskala tak ako ziskala a potom sa ho bojí obhájiť proti Cyborg