přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC 211

Ohlédnutí za UFC 211

přečteno: 2628×
19.05.2017 v 11:05 | Autor: Caidel
diskuse: 9×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

Turnaj UFC 211: Miocic vs. dos Santos 2 se konal 13. května v American Airlines Center v Dallasu ve státě Texas a šlo historicky o čtvrtý turnaj který UFC uspořádalo v Texasu. Jelo se ještě podle starých pravidel, což bylo zdrojem zmatení v jednom zápase, ale jinak šlo jak o turnaj mimořádně očekávaný, tak o turnaj nakonec mimořádně zdařilý ve kterém v devíti zápasech z dvanácti někdo nějakou formou zazářil a na kterém se podařily zejména předzápasy: Ve vysílání na kanále FX to byla jedna pecka za druhou.

A to k tomuto turnaji byla ještě nezanedbatelným příběhem také zranění a rušené zápasy. Oproti původnímu plánu jsme asi měsíc před turnajem přišli o zápas Werdum vs. Rothwell - Rothwell se nejprve zranil a pak měl nález od USADA. Týden před turnajem z hlavní startovky odpadl velmi očekávaný zápas v muší váze Henry Cejudo vs. Sergio Pettis, protože si Cejudo zranil ruku a v den vážení se rušil ještě zápas mezi nováčky Jaredem Gordenem a Michelem Quinonesem - Gordon onemocněl s bolestmi břicha, zřejmě kvůli otravě jídlem a byl z turnaje stažen. Zejména Cejudo vs. Pettis by tak zřejmě startovku ještě trochu vylepšil.

I tak to ale na papíře bylo velmi slušné: Dva solidní titulové zápasy - v mužské těžké a ženské slámové váze, do toho vyzyvatelský eliminátor Maia vs. Masvidal a vysokoprofilové souboj Edgare vs. Rodriguez, Branch vs. Jotko a Alvarez vs. Poirier. Zkrátka paráda.

Na turnaj se nakonec přišlo podívat 17 834 diváků, kteří na vstupném zaplatili 2,66 milionu dolarů - což je v Dallasu druhý nejlepší UFC výsledek. PPV čísla neznáme, ale předzápasy dosáhly na letošní nejlepší sledovanost 1,148 milionu diváků. Pravda, kvůli závodům NASCAR se předzápasy místo Fox Sports 1 vysílaly na kanále FX, který je dostupný ve více domácnostech a čísla tak nejsou úplně porovnatelná, i tak to ale musí potěšit. Pro zajímavost ovšem: Nascar udělal na Fox Sports 1 sledovanost kolem 2,6 milionu a UFC tak hravě strčí do kapsy. 

Debutant byl na startovce jen jeden, Rashad Coulter a svůj zápas prohrál, určitě ho ale potěší bonus za zápas večera. Překvápek moc nebylo, sázkoví favorité vyhráli sedm zápasů a jen dva prohráli, bezprecedentně silné zastoupení měl ale floridský ATT gym, který na startovku poslal celkem osm borců. Ti skončili s bilancí 4-3-1NC.

Hlavním zápasem večera byl tedy titulový remač mezi šampionem Stipe Miocicem (17-2 MMA, 11-2 UFC) a Juniorem dos Santosem (18-5 MMA, 12-4 UFC). Oba se spolu střetli už v prosinci 2014 kdy zvítězil na body JDS. Miocic od té doby ale získal titul a vyhrál pět zápasů v řadě zatímco JDS zápasil pouze dvakrát - prohra s Overeemem a výhra s Rothwellem. A jak se ukázalo, zatímco forma JDS je prostě v dnešní době stále otázkou, Miocic momentálně jede jako mašina. JDS sice začal dobře a načal Miocice tvrdými lowkicky, jenže ten ho posléze nahnal na pletivo a sestřelil ho pravačkou, která vedla k finiši ve 2:22 prvního kola pro padesátitisícový bonus. Miocic tak zůstává světovou jedničkou a králem divize - a podruhé v řadě obhájil titul těžké váhy, čímž dorovnal divizní rekord. Ještě nikomu se to v historii těžké váhy totiž nepovedlo třikrát a Miocic k tomu má nečekaně dobře našlápnuto: poslední čtyři soupeře totiž všechny vypnul v prvním kole a žádného jasného vyzyvatele nemá. Mluví se o Velasquezovi (ale to zdraví), o Werdumovi (ten si to tak úplně ještě nevysloužil) a také o nové krvi, tedy Ngannouovi a Derricku Lewisovi. Nikdo z toho ale není zrovna nezpochybnitelným vyzyvatelem. Lewis má zápas za měsíc, takže má teoreticky největší šanci - po sedmé výhře v řadě by titulák asi dostal. 

Miocic se také svým dosti nenápadným způsobem pomalu dostává do diskuzí jako jedna z nejlepších těžkých vah historie - v příští obhajobě bude mít jedinečnou příležitost stanovit historický UFC rekord v obhajobách, už teď se ale v historických žebříčcích posunul na pozici historické devítky těžké váhy (v témže žebříčku je Dos Santos momentálně pětkou). Vztahy mezi Miocicem a Dos Santosem jsou jinak až vzorně profesionální. JDS byl ze své prohry pochopitelně velmi zničený, ale na druhou stranu dodával, že má Miocice rád, obdivuje ho a je rád, že má titul zrovna on. JDS jinak zůstává světovou pětkou, v posledních osmi UFC zápasech střídá výhry s prohrami a je pochopitelně otázka, jak moc se na něm a na jeho odolnosti podepsaly bitvy s Velasquezem. Zajímavost, bavíme-li se o Francisovi Ngannou: Na toho prý Miocicova nejnovější výhra žádný dojem neudělala. 

Co-main eventem byl druhý titulový zápas večera: Úřadující šampionka slámové váhy Joanna Jedrzejczyk (14-0 MMA, 8-0 UFC) nastoupila ke své páté titulové obhajobě proti Jessice Andrade (16-6 MMA, 7-4 UFC). Ačkoli malylada87 ve svém pozápasovém diskuzním rozboru uvedl, že Joanna nedala Jessice čuchnout k úspěchu ani na moment, není to tak úplně pravda. Přesnější by bylo říci že jí nedala ani čuchnout od druhého kola dál. V tom prvním totiž Jessica začala agresivně nastupovat do výměn a vyrobila šampionce na čele i parádní bouli. Jenže Joanna přestála úvodní nápor, dostala se do svého tempa a pak už to bylo akademické - lowkicky postupně omezila rychlost Jessicy a pak už si jí přes palebnou přehradu nikdy nepustila k tělu a dokráčela k hladké obhajobě 2x 50-45, 50-44 při které zlomila nebo navýšila řadu svých rekordů, potvrdila pozici jasné světové jedničky a upozornila na to, že právě ona je možná královnou ženského MMA (a ne Cris Cyborg - v historických tabulkách napříč ženskými vahami je nyní trojkou). Navíc se objevilo i hodně diskuzí na téma, zda Joanna náhodou není vůbec nejtechničtějším postojářem v UFC, bez ohledu na pohlaví. Jisté ovšem je, že v počtu vyslaných úderů se s ní mohou měřit pouze bratři Diazové. Joanna totiž v tomto zápase nabodovala 225 podstatných úderů čímž navýšila svůj stávající rekord 220 úderů. Víc jich v historii zvládl jen Nate Diaz a to 238 (ovšem v tříkolovém zápase). Paradoxní je, že Joanna po zápase byla spíše smutná, zatímco Jessica veselá - Joanna se totiž po zápase dozvěděla, že American Top Team opouští z neznámého důvodu její zápasnický šéftrenér, kterého považuje za největšího strůjce svého současného úspěchu a který se na její vynikající protiporazové obraně hodně podepsal, takže to Joanna na tiskovce dokonce obrečela. Naopak Jessica Andrade ještě v kleci požádala svou přítelkyni v hledišti, zda si jí vezme a přítelkyně souhlasila, takže tady to bylo spíš na slzy štěstí. Jessica Andrade klesá o dvě příčky a je nyní světovou čtyřkou která si proti Joanně připsala alespoň dva porazy (ač s nimi příliš nevytvořila). 

Třetím zápasem na startovce byl souboj mezi Demianem Maiou (25-6 MMA, 19-6 UFC) a Jorge Masvidalem (32-12 MMA, 9-5 UFC). Ten byl původně plánován už na UFC FN: Swanson vs. Lobov, ale pak byl přesunut sem. Demian Maia šel do zápasu se sérií šesti výher a měl zde potvrdit svou pozici vyzyvatele. Masvidal ho měl vykolejit z cesty, ale těsně před turnajem Dana White navýšil sázky a uvedl, že i pro Masvidala v případě výhry platí titulový zápas. Souboj jako takový byl hodně zajímavý a těžký pro rozhodčí. Vždy to bylo o tom, že Masvidal jasně dominoval postoji půl kola a Maia dominoval zemařině druhou půlku kola. Tedy s výjimkou prvního, které Maia strávil prakticky celé Masvidalovi na zádech. Masvial ale předvedl vybroušenou obranu a nenechal se Maiou za tři kola ničím odškrtit. I tak ale odešel poražen, protože ve třetím kole dal trochu nohu z plynu, jak už se u něj stává a rozhodčí tak Maiova půlkolová dominance přesvědčila k těsné bodové výhře 2x 29-28, 28-29, což je pro vývoj divize koneckonců asi lepší. Devětatřicetiletý Maia, světová trojka si po sedmé výhře v řadě ten titulák zkrátka zaslouží a fanoušci mu ho hodně přejí - a Masvidalovi, světové pětce ta porážka až tolik neuškodil a navíc má v 32 letech ještě dost času dostat se k tituláku někdy příště. 

I Dana White obratem potvrdil, že ano, Tyron Woodley by měl příště obhajovat proti Maiovi, problém je trochu v tom, že stylisticky je pro Mainu Woodley nesmírně obtížným soupeřem. A Woodley si to také uvědomuje - v médiích už se nechal slyšet, že Maia je pro něj z TOP 10 nejlehčí soupeř a že jestli si Maia myslí, že se mu dostane na záda tak jako Masvidalovi, může na to rovnou zapomenout. Existuje nezanedbatelná šance, že zápas nebude dvakrát divácky zajímavý (osobně si to představuji jako trpělivé vyčkávání Woodleyho a pak výbuch agrese) a ani jeden z borců není příliš populární, takže to na velké PPV prodeje zrovna nevypadá. Hype se také konat nebude - mluvení bude muset zastat pouze Woodley, protože Maia už se nechal slyšet, že by raději umřel, než pomlouval soupeře. UFC by tedy mohlo být v pokušení booknout zápas do Brazílie, kde to popularita Maii pořeší alespoň s návštěvností. Problém je ale v tom, že to se nelíbí Woodleymu. Ten už se ozval že pokud si bude UFC přát aby daroval Maiovi výhodu domácího prostředí a cestoval přes x-časových zón, bude je to stát pěkné prašule. Tedy konkrétně nejméně milion. Jinak už docela rozpracoval myšlenku Maii jako batohu a podle tohohle videa už se na něj mocně připravuje :)Masvidal v rámci této výhry získal uznání řady fans, neboť zápas byl těsný a on dobře bránil. V příštím zápase by prý rád Neila Magnyho, ale jelikož ten prý v poslední době chytil „vaginitidu“ (asi nechce/nemůže zápas vzít), chce Masvidal vyzvat Stephena Thompsona.

Velice působivým byl výkon Frankie Edgara (22-5-1 MMA, 16-5-1 UFC). Ten se střetl s novou nadějí divize, čtyřiadvacetiletým kopáčem Yairem Rodriguezem (10-2 MMA, 6-1 UFC). Jenže Rodriguez si bude muset na vstup mezi elitu ještě počkat. Jeho flashy styl bez propracovaných základů proti Edgarovi, jenž má naopak základy vycizelované k dokonalosti si vlastně ani neškrtl. Edgar ho v obou kolech nekompromisně vzal k zemi a tam ho jako mašina demoloval GNP a lokty natolik, že lékař musel po druhém kole zápas zastavit, protože Rodriguezovi oko napuchlo takovým způsobem, že z něj vůbec nic neviděl. Nekompromisní výhra pro Edgara jenž jasně potvrdil svou pozici světové trojky. Edgar, který má v kleci odbojováno jako jediný v historii už přes šest hodin ale moc dobře ví, jak to chodí. S bilancí 7-2 v pérové váze sice věří, že je hlavním vyzyvatelem (po dočasném šampionovi Maxi Hollowayovi) ale zároveň uznává, že chápe, že takhle to většinou nefunguje. A teď se modlí, aby na UFC 212 vyhrál s Aldem právě Holloway - v tom případě by Edgar šel příště určitě o titul. Pokud ale vyhraje Aldo s kterým Edgar už dvakrát prohrál, zřejmě by to ještě nějakou výhru chtělo. Edgar tento zápas jinak věnoval rodině bývalého UFC fightera a týmového kolegy Nicka Catoneho, kterému den před turnajem zemřel malý syn (syndrom náhlého úmrtí kojence). Další možností by pro Edgara bylo shodit do bantamové váhy (v možnostech to prý má, Rodriguez byl v kleci podstatně větší než Edgar), ale tam nyní nově přichází jeho týmový kolega Marlon Moraes, takže Edgar mu nebude chtít křížit cestu k titulu. Rodriguez je po této porážce světovou sedmadvacítkou, prohrou s takovou legendou jako je Edgar mu uškodil jen o jednu příčku světových žebříčků. I tak je ale nesmírně populární v domovském Mexiku. Rodriguez jinak své těžce domlácené oko otevřel poprvé až ve středu. 

Asi suverénně nejnudnějším zápasem s pouhými 67 zásahy za tři kola byl souboj Davida Branche (20-3 MMA, 2-2 UFC) a Krzysztofa Jotka (19-2 MMA, 6-2 UFC). Branch zde započal svůj druhý turnus, po propuštění z UFC v roce 2011 se mu ovšem enormně dařilo - vyhrál celkem deset zápasů v řadě (celkem 13-1 od odchodu z UFC), všech deset v organizaci WSOF kde se dokonce stal dvoudivizním šampionem střední a polotěžké váhy, zdolal hned několik UFC veteránů a celkově se výkonnostně velmi zlepšil. Vzhledem k současným problémům ve WSOF/PFL však nyní přestoupil zpět do UFC. Na návrat dostal odolného polského bijce Kryzstofa Jotka, který dosti nenápadně vyhrál v UFC pět zápasů v řadě. Stylisticky to ale bylo prakticky předurčeno k nudě - a tak se také bohužel stalo. Valnou většinu zápasu borci strávili v klinčích na kleci které kontroloval spíše Branch a rušil tak mírnou postojářskou výhodu Jotka. Rozhodčí nakonec ve velmi těsném zápase (2x 29-28, 28-29) přesvědčil právě Branch a může si odškrtnout kolonku úspěšného návratu. Branch se svým výkonem nebyl dvakrát spokojený, ale vyhrál v UFC poprvé od prosince 2010 a především potvrdil své kvality a polepšil si na pozici světové devítky. Jotko prohrál na body poprvé v kariéře, pohoršil si o jedno místo a udržel se v TOP 15 na #14.

Velice očekávaný, slibný, pak parádní a nakonec také kontroverzní byl zápas mezi světovou dvojkou a exšampionem UFC a Bellatoru Eddie Alvarezem (28-5 MMA, 3-2 UFC) a Dustinem Poirierem (21-5 MMA, 13-4 UFC). U tohoto zápasu se budeme muset chvilku zdržet, takže si to probereme systematičtěji. Fight jako takový to byl parádní. Poirier i Alvarez akční v postoji, během prvního kola však postupně získával navrch aktivnější, přesnější a také delší Poirier. Ta pravá legrace však přišla až v druhém kole ve kterém tom oba borci nasázeli celkem 71 podstatných zásahů. Nejprve Poirier naprosto nahulil Alvareze. Alvarez se ovšem nechá pořádně napálit skoro v každém fightu a historie už jasně ukázala, že je mistr comebacků takže ještě nebylo vše ztraceno. Tady měl ale opravdu sakra namále, dělal však ale vždy přesně alespoň to nutné minimum aby nebyl odmáván. A pak to přišlo: Poirier se příliš rozvášnil a Alvarez ho rozstřelil kontrem. Role se obrací, po finiši jde Alvarez. Poirier u pletiva natlačen k zemi a klíčový okamžik: Alvarez mu posílá dvě kolena na hlavu. Zápas je zastaven ve 4:12 druhého kola, protože hlavně to druhé Poiriera pořádně zdemolovalo. Problém je pochopitelně ten, že kolena byla v módu ilegálních. Ve státě Texas (a k tomu se ještě dostaneme) se jede podle starých pravidel, takže stačí jedna ruka jakkoli na zemi. První koleno bylo ještě mírně diskutabilní - podle nových pravidel by prošlo, podle starých tam asi kontakt jedné ruky se zemí byl, u druhého kolena už ovšem nebylo naprosto co řešit, tam byl Poirier na zemi už i kolenem, což z něj dělá grounded oponenta podle starých i nových pravidel, takže jasně ilegální zásah - o čemž se ostatně nikdo, ani Alvarez posléze nehádal. Poirier narozdíl od Weidmanovy kauzy na minulém PPV na férovku rozhodčímu oznámil, že pokračovat nezvládne, protože nějak špatně vidí - a zápas byl velmi překvapivě prohlášen za No Contest, namísto diskvalifikace Alvareze. Pro představu: zde máte rozhodovací strom podle kterého se Herb Dean řídil a ačkoli s tím drtivá většina veřejnosti nesouhlasí, celá pointa je v tom, že Herb Dean prostě prohlásil, že Alvarezův faul byl neúmyslný, v zápalu boje, aniž by měl přesný přehled o situaci a neudělal to zcela záměrně a tím pádem to diskvalifikace být nemohla. Herb Dean si za svým rozhodnutím stojí, novináři, fanoušci ani známé osobnosti by ale raději viděli diskvalifikaci Alvareze, neboť by se jim to zdálo správnější. Na což se vcelku nedá nic namítat - jedno koleno je jedno koleno, ale dvě za sebou, tam to chce tu neúmyslnost vykládat trochu kreativně :)

Takže, možná nejlepší řežba na startovce a máme tu No Contest. Oba borci se v tuto chvíli tváří, že chtějí remač - Poirier proto, že si myslí, že měl Alvareze původně na lopatě a zvládne to znovu, Alvarez zase proto, že „ano, nahulil jsi mě, ale takových už bylo - a po těch kolenech už bylo jasné, že to vzdáváš“ jak Poirierovi vysvětlil na Twitteru. Zápase v tuto chvíli stojí v cestě především lékaři, protože Poirier má stopku kvůli otřesu mozku a obecně zahlásil, že celá ta situace kolem kontroverzních kolen stojí za prd. Co se komisí týče: Je to druhé PPV v řadě, kde došlo k nějaké kontroverzi s koleny (ač vždy z jiného důvodu). Velmi nespokojený s tím byl třeba Lorenzo Fertitta, který dokonce psal Dana Whiteovi SMS, ať s tím UFC něco dělá a komentátor Brian Stann apeloval na státní komise, aby se pokusily něco udělat se současnými pravidly, které od letoška mohou existovat ve dvou matoucích verzích podle toho kam UFC zrovna zavítá - a jak je vidět, právě tohle je problém. Nutno poznamenat, že nová verze kolenového pravidla vlastně ani za jednu z kontroverzí nikterak zvlášť nemůže a je tedy otázkou, zda jsou lepší stará, nová, nebo třeba kolena na zemi zcela legalizovaná po čemž se také ozývají hlasy. Za mě by to byla legalizace, ta v USA ale v nejbližší době neprojde, takže rozhodně beru spíše novou verzi pravidel než tu starou. V nové je opravdu těžší hrát si se systémem. Dustin Poirier hodlá celý výsledek pochopitelně soudně napadnout - výsledek jako takový je mu prý celkem ukradený, problém je ale pochopitelně v tom, že kdyby to byla diskvalifikace, dostal by své win money, takže No Contest pro něj znamená jen poloviční plat a Poirier se netají tím, že stížnost na komisi je hlavně o tom, aby od UFC dostal druhou půlku peněz. S penězi nepochybně nebyl spokojen ani Eddie Alvarez. Ten byl totiž na vážení zachycen jak si mumlá pod vousy „zatracený Reebok“ když dorazil na vážení v neznačkových trenkách na kterých mu bylo přelepeno logo výrobce nebo sponzora. Nutno poznamenat, že Alvarez díky své unikátní pozici klesl ve sponzoringu z šampionské taxy 40 tisíc dolarů za minulý zápas na 5000 tisíc pro relativní nováčky v tomto zápase a to už je sakra znát. 

A malá zajímavost na závěr: Ačkoli jsou v současné chvíli problém především dvojí pravidla v USA týkající se kolen a některých dalších maličkostí, řada komisí má ve skříně ještě své vlastní kostlivce, které však naštěstí moudře neprosazují. Tak například konkrétně v Texasu, kde se tento turnaj konal se v pravidlech vyskytují i tyto perly:

 • bojovníci mohou k MMA zápasům nastupovat i v gi.

 • rukavice v MMA zápasech nejsou povinné

 • submisi lze jednou za zápas uniknout dotekem provazů (alá profiwrestling)

 • a konečně ta nejvtipnější: Joanna Jedrzejczyk na tomto turnaji obhajovala titul ve slámové váze 115 liber, tato váha podle státu Texas ale oficiálně vůbec neexistuje a nesmí se v ní bojovat :)

Vynikajícím akčním zápasem byl také souboj Jasona Knighta (17-2 MMA, 4-1 UFC) a Chase Skellyho (17-3 MMA, 6-3 UFC). Skelly začal solidním tlakem a porazy, jenže Knight, přezdívaný „Hick Diaz“ (neboť v kleci také neustále prudí so soupeřů) se jednak výborně bránil pokusy o omoplaty a jednak Skellymu někdy během prvního kola zlomil kopem ruku. Skelly ale vydržel bojovat až do třetího kola, kdy Knight zápas ukončil TKO v 0:39. Skelly tou dobou už fyzicky vadnul, zatímco Knight od začátku neustále zvyšoval tempo a dělal Skellymu život mizerným všude, kam se zápas dostal. Knight navyšuje svou UFC bilanci na 4-1, bere bonus za výkon večera, ukončil 13/17 výher před časovým limitem a drží teď se čtyřmi výhrami třetí nejdelší sérii v divizi. Výhra ho posunula do světové patnáctky, což je pozice, kterou si svými výkony rozhodně zasloužil. Skellyho opět trochu zradila fyzička, sám sebou nastavené tempo tři kola úplně neudrží a tato porážka ho stála umístění v TOP 20. Nyní je #26. 

Zápas večera se ovšem přihodil ještě o jeden fight dříve a to v souboji těžké váhy mezi Chase Shermanem (10-3 MMA, 1-2 UFC) a nováčkem Rashadem Coulterem (8-2 MMA, 0-1 UFC). Úplně původně mělo jít o zápas Jarjis Danho vs. Dmitry Poberezhets, ale série zranění z toho uělala úplně jiný fight - a to bylo pro fanoušky jen dobře, protože tohle by se těžko trumfovalo. Sherman přišel s chytrou a opatrnou taktikou založenou hlavně na lowkickách a během prvního kola Coulterovi rozkopal nohu takovým způsobem, že sotva stál a celkově si ho v pohodě demoloval. V druhém zchromlého Coultera začal ostřelovat na hlavu, jenže Coulter několik téměř doražení ustál a pak se mu podařilo Shermana zatáhnout do série divokých přestřelek v kterých bodovali oba a Sherman si celý zápas málem prohrál. Pak se ale zase dostal zpátky do hry, vývoj otočil a v 3:36 druhého kola načatého Coultera dorazil brutálním loktem ve stoje u klece po kterém se Coulter složil jak pytel brambor. Ale zato o padesát tisíc bohatší. Sherman tak v UFC poprvé na třetí pokus zvítězil, stále ale platí že má 100% výher finišem. Coulter prohrál KO poprvé v kariéře a byl přestřílen o 67 zásahů. Sherman se po výhře poprvé objevuje ve světových žebříčcích jako #155, Coulter v žebříčku těžké váhy vůbec není (často zápasil i v polotíze).

Hladkou výhru si připsal také James Vick (11-1 MMA, 7-1 UFC), nejvyšší muž v lehké váze UFC. Ten bezezbytku využil svou výškouvou převahu nad Marco Polo Reyesem (7-4 MMA, 3-1 UFC) kterého si nepustil k tělu a dlouhými zásahy ho sestřelil chvíli po půlce prvního kola ve 2:39. Velmi přehlížený Vick, momentálně světová pětatřicítka tak značně nenápadně navýšil svou UFC bilanci na 7-1 a začíná se porozhlížet po nějakých pořádných soupeřích. Jmenovitě uvedl, že pokud se zraní Kevin Lee nebo Michael Chiesa, za zraněného by zaskočil. Mimo to také obvinil UFC, že ho pořádně nepropagují (bylo to něco ve smyslu: hele, máte tady chlápka s bilancí 7-1 a vůbec mi neděláte reklamu, místo toho do hlavního zápasu večera pouštíte Lobova, který je jen o známostech a má bilanci na úrovni 50%.) Reyes utrpěl první KO porážku v kariéře a také první UFC porážku. Žebříčkově mu to sice moc neuškodilo, spadl jen o jednu příčku, ale i tak je v lehké váze #179 a tedy nejníže nasazeným borcem turnaje (mimo toho, že třeba Coulter v žebříčku vůbec není). Stížnosti se ale Vickovi rozhodně vyplatily - prý už měl plodný půlhodinový rozhovor s někým z UFC PR oddělení a tenhle víkend si má s Danou Whitem sednout nad novou smlovou.

Velké zlepšení ukázala také Cortney Casey (7-4 MMA, 3-3 UFC). Ta přesvědčivě (3x 30-27) ubodovala bývalou světovou jedničku Jessicu Aguilar (19-6 MMA, 0-2 UFC), které se ani napodruhé nepodařilo získat UFC vítězství. Problémem u Aguilar je hlavně neaktivita - teď se vracela po dvouleté pauez - a úplně špatně nevypadala, ale Casey byla mnohem aktivnější a ačkoli jí Aguilar několikrát dostala na zem, Casey předváděla tak parádní upkicky, že jí vlastně Aguilar ani nikdy nedokázala pořádně zalehnout. Casey pálila jak o život a nabodovala celkem 172 zásahů (Aguilar 102) - a vůbec poprvé v kariéře vyhrála na body. Casey si výhrou významně polepšila a je teď světovou osmičkou, Aguilar se po neaktivitě v žebříčku objevuje jako devětadvacítka. 

Zápas mezi Enrique Barzolou (13-3-1 MMA, 3-1 UFC) a Gabrielem Benitezem (19-6 MMA, 3-2 UFC) byl celkem zábavný a byl to takový Maia vs. Masvidal „lite.“ Benitez bodoval v postoji, Barzola zase porazy. Rozhodčí přesvědčilo devět Barzolových porazů za patnácti pokusů, takže zvítězil 2:1 na kola 3x 29-28. Barzola zatím v UFC nevyhrál jinak než na body, tahle výhra ho ale posunula o 108 příček na #84 a udělala z něj skokana turnaje. Naopak Benitez prohrál na body poprvé po téměř devíti letech a devatenácti zápasech a propadl se o 56 příček na #122, což z něj dělá padáka turnaje. 

Zahajovacím - a také nejrychlejším fightem večera byl souboj v polotěžké váze Gadzimurada Antigulova (20-4 MMA, 2-0 UFC) a Joachima Christensena (14-5 MMA, 1-2 UFC). Antigulov vzal Christensena na zem, dostal se mu na záda a odškrtil ho za dvě minuty dvacet jedna vteřin - tedy o vteřinu rychleji, než Miocic vypnul dos Santose v hlavním zápase večera. Antigulov už je světovou jednadvacítkou a momentálně se veze na vlně čtrnácti výher na které pracuje od dubna 2013. 19/20 výher má přitom stopkou a sedmnáct z toho v prvním kole. V UFC zatím stihl oba dva zápasy vyhrát za celkem tři minuty, dvacet osm vteřin. Christensen je nyní světovou devětapadesátkou. 

 

Zajímavé statistiky:

 • Návštěvnost: 17 834 diváků. Vstupné: 2,66 milionu dolarů.

 • Sledovanost předzápasů na kanále FX: 1,148 milionu diváků.

 • Sázkoví favorité: 7-2. Debutanti: 0-1. Borci z American Top Teamu: 4-3-1NC.

 • Čistý zápasový čas: 2:10:49 (12 zápasů).

 • Bonusy večera: Chase Sherman a Rashad Coulter (zápas večera). Stipe Miocic (KO), Jason Knight (KO)

 • Stipe Miocic obhájil podruhé v řadě a dorovnal tak UFC rekord v počtu obhajob v těžké váze. 

 • Miocic má nyní pět výher v řadě. Tím dorovnal Francise Ngannoua na druhé příčce. Víc jich má jen Derrick Lewis (6). Miocic je má ovšem všechny KO (Ngannou KO jen čtyři, jednu submisi).

 • Miocic má 13/17 výher KO, všechny stopky v UFC KO a jeho série čtyř KO v prvním kole je momentálně nejdelší v UFC vůbec. 

 • Miocic má osm pozápasových bonusů - rekord těžké váhy. 

 • Dos Santos v posledních osmi střídá výhry s prohrami, čtyři z pěti porážek v kariéře má ale stopkou. 

 • Na zásahy to bylo 26-12. Na hlavu 23-4 pro Miocice, Dos Santos hodně lowkickoval. 

 • Joanna Jedrzejczyk si připsala pátou obhajobu v řadě a je tak nejúspějšnějším úřadujícím UFC šampionem po Demetriousi Johnsonovi (10).

 • Joanna má šestou titulovou výhru čímž v ženských divizích dotáhla Rondu. S osmi výhrami v řadě drží také nejdelší sérii jak divize, tak žen historicky obecně. 

 • Joanna má 9/14 výher na body, v UFC pak na body 6/8.

 • Joanna nabodovala 225 podstatných zásahů a navýšila tak svůj 220 zásahový osobák. Víc zásahů v jediném zápase zvládl jen Nate Diaz proti Donaldu Cerronemu - 238 - ovšem ten na to potřeboval jen tři kola (a i jeho bratr má rekord 178 během tří kol, což je v průměru na kolo maličko lepší než Joanna - ale bratři Diazovi jsou dost anomálie.

 • Rekord má ovšem Joanna v kopech. Diazovci skoro nekopou a tak je 75 kopů Joanny nový rekord. Už ale držela i ten předchozí: 70 :)

 • V posledních šesti zápasech Joanna přestřílela své soupeřky 971-328. V tomto zápase se trefovala na 63% a utekla své soupeřce o 142 zásahů. Ta jich dala 83 s přesností 38%. Zásahy na tělo 49-15. 

 • Jessica Andrade v slámové váze prohrála poprvé a má zde bilanci 3-1. Předtím působila v pérové (a šla tak o dvě váhy níž). 

 • Andrade uspěla dvěma porazy v deseti pokusech. 

 • Demian Maia má již 19 UFC výher. Dorovnal tak Cerroneho a GSP a je s nimi na druhé příčce za Bispingem (20). Maia se ovšem na 19 výher dostal jako první Brazilec v historii. 

 • Ve velteru má Maia bilanci 10-2. 7 výher v řadě je ovšem nejdelší aktivní sérií v divizi. 

 • V zápasech kde Maiovi vyjde alespoň jeden poraz má bilanci 19-2. To se mu podařilo u 21 soupeřů z 25 zápasů. Proti Masvidalovi uspěl čtyřikrát z 12 pokusů. 3/5 v prvním, 0/6 v druhém a 1/1 ve třetím.

 • Maia má na kontě už 60 porazů a je v UFC historicky sedmý. V tomto zápase přeskočil Jona Fitche a Nika Lentze. 

 • Masvidal má ve velteru bilanci 4-3. Devět z 12 porážek v kariéře má na body, v UFC ovšem čtyři z pěti porážek utrpěl jen těsnou bodovou porážkou - a nezřídka opravdu, opravdu těsnou. 

 • Masvidal přestřílel Maiu o 16 podstatných zásahů. Na celkové byl Maia 67-55 napřed.

 • Frankie Edgar má v kleci odbojováno už 6:27:49 a drží tak UFC rekord. S velkým náskokem, protože je jediný kdo se kdy dostal přes šest hodin. Má také 1378 podstatných úderů a je historicky druhý za Michaelem Bispingem (1533).

 • Edgar má nyní v pérové váze bilanci 7-2, obě prohry s José Aldem. 

 • Edgar přestřílel Rodrigueze o 56 podstatných zásahů. Na zemi to bylo 69-11. Nad 60 zásahů se Edgar dostal v 13/15 posledních UFC zápasech. 

 • Edgar má na kontě 67 porazů, je historicky třetí za Tibauem (84) a GSP (87)

 • Yair Rodriguez přišel o sérii osmi výher a prohrál poprvé od prosince 2012. Obě porážky v kariéře má kvůli úderům, v UFC ho ovšem někdo přestřílel vůbec poprvé.

 • David Branch si připsal první výhru v UFC od prosince 2010. V UFC teď má celkově bilanci 3-2 (přitom v mezidobí po odchodu z UFC měl 13-1 a prohrál jen s Anthony Johnsonem v Titánech)..

 • Branch nyní vyhrál 11 zápasů v řadě, neprohrál od května 2012. Všechny tři výhry v UFC má na body.

 • Krzystztof Jotko prohrál na body poprvé v kariéře.

 • Branch a Jotko dohromady za tři kola nabodovali pouze 67 podstatných úderů. To je například o čtyři méně, než Alvarez s Poirierem zvládli jen za druhé kolo. 

 • Jason Knight má nyní čtyři výhry v řadě. Delší sérii v divizi má jen Max Holloway (9) a také McGregor (7), ale ten už se asi nedá počítat. Stejný počet výher Elkins a Swanson.

 • Knight má 13/17 výher před časovým limitem. Za poslední tři zápasy vyzkoušel celkem 11 submisí - Na Skellyho tři, na Cacerese a Hookera po čtyřech.

 • Chas Skelly prohrál KO poprvé v kariéře. 

 • Reebok vyplácel 265 tisíc dolarů - letošní nejvyšší částka (hlavně díky dvěma titulovým zápasům). Šampioni Miocic a Jedrzejczyk 40. Vyzyvatelé JDS a Andrade 30. Ultraveteráni Maia, Edgar 20. Masvidal, Poirier 15. Všichni ostatní pět a méně, včetně naštvaného exšampiona Alvareze (viz výše). Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
malylada87 - Čtenář - 22.5.2017 v 13:50
Re: UFC Stockholm - přejít na příspěvek
Jsem snesitelnější, než to vypadá :D
 

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 19.5.2017 v 21:37
Novinky - Odpovědět
 

Pokud vím tak Werdum jde s REEMem, takže potenciální vyzyvate by mohl vzejít z této dvojice

predator - Čtenář - 20.5.2017 v 11:54
bellator - Odpovědět
 

na akej pozícii v rebričku bellatoru je po včerajšku Rory ? ešte niaky jeden zápas a môže ísť o titul nie ? :D .... inak pozerámm že michael page je 4. v bellatore a najviac bojoval s borcom ktorý je 35. v rebríčku to je ako v boxe pomali... hlavne že si vyskakuje a pasuje sa za krála mma... dúfam že ho rory vytrieska ked s ním raz pôjde  

Maltézsky psík - Čtenář - 20.5.2017 v 13:52
Re: bellator - Odpovědět
 

Rory pravdepodobne pôjde v ďalšom zápase už o titul. Šampión WW obhajuje tuším na bellatore 180, a proti víťazovi by mal ísť Rory.

Caidel - Administrátor - 21.5.2017 v 18:02
Re: Re: bellator - Odpovědět
 

Tak. Rory má titulový fight prakticky jistý, to by se do toho muselo dostat nějaké zranění, aby ho přeskočili. 

Gabin - Čtenář - 20.5.2017 v 20:09
Gabin - Odpovědět
 

No,jako logicky se zdá,že Fábo  vs Alik by si to mĕli dát jako rozstřel o titul....Ale kurňa,koho dát Nganuovi...Cain si myslím už se nevrátí a  tak koho jiného néž Stipeho..Já bych mu ten titulák dal a vítĕz by si to pak rozdal s Alikem nebo s Werdumem...:-)..jenom taková úvaha..:-)

willy666 - Čtenář - 20.5.2017 v 20:17
Re: Gabin - Odpovědět
 

a mozem vediet cim si zasluzi titulovy zapas Francis ??? ludia, zas z neho nerobte boha...akoze je fakt dobry, ale neporazil absolutne nikoho kvalitneho...akoze porazit Arlovskeho za zenitom ma s neho robit vyzyvatela o titul ??? na druhej strane mam pred Francisom respekt, pretoze stale vyzyva Caina...

Gabin - Čtenář - 20.5.2017 v 21:39
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

No,já zněho boha nedělám.Akorát mě nenapadá vhodný soupeř pro něj.Cain  je zraněný a nikdo neví kdy buude fit..Reem,Werdum,Hunt,Lewis....všici mají mač..Miocic to dal v prvním kole a moc rozbitý není..Tak čistě hypoteticky by si mohli dát mač na konci léta ....Warum nicht???  .-)

malylada87 - Čtenář - 22.5.2017 v 13:50
UFC Stockholm - Odpovědět
 

Nechtěl by někdo na UFC do Stockholmu, kámoš nemůže a zbytečně by propadl jeden lístek. Od pátku do neděle.

malylada87 - Čtenář - 22.5.2017 v 13:50
Re: UFC Stockholm - Odpovědět
 

Jsem snesitelnější, než to vypadá :D