přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC 201

Ohlédnutí za UFC 201

přečteno: 10136×
04.08.2016 v 13:48 | Autor: Caidel
diskuse: 35×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

UFC 201 se konalo v sobotu 30. července v Philips Aréně v Atlantě ve státu Georgie. Šlo o historicky třetí turnaj, který zde UFC uspořádalo - zastávku zde má zhruba jednou za čtyři roky, neboť poprvé to bylo s UFC 88 v roce 2008 a podruhé UFC 145 v roce 2012. Původním plánem byly dva titulové zápasy - ve velterové váze Robbie Lawler proti Tyronu Woodleymu a v muší váze Demetrious Johnson proti Wilsonu Reisovi. Doposud vždy spolehlivý - a vlastně vůbec nejspolehlivější - šampion Demetrious Johnson se však měsíc před turnajem zranil a vyzyvatel Reis sice dostal náhradního soupeře, ale na startovce se propadl z co-main eventu až do zahajovacího zápasu předzápasů na Fox Sports 2, kam byly tentokrát předzápasy přesunuty kvůli časové kolizi s baseballem. Díky tomu ho pak v akci vidělo dost málo fanoušků, neboť předzápasy na Fox Sports 2 sledovalo jen cca 331 tisíc fandů.

Přímo do haly se na turnaj přišlo podívat 10 240 diváků, kteří na vstupném zaplatili 1,07 milionu dolarů. PPV odhady se pohybují zhruba někde kolem 300 tisíc a ti z fanoušků, kteří si PPV zakoupili si celkem přišli na své. Startovka sice rozhodně nebyla z nejsilnějších, ale dva drtivé finiše, zrod příští vyzyvatelky ve váze do 115 liber a dvě akční bitvy v nižších vahách se rozhodně postaraly divákům o slušnou zábavu.

Mimo zranění Demetriouse Johnsona turnaj oslabila ještě ztráta solidního zápasu Ian McCall vs. Justin Scoggins jen dva dny před turnajem. Scogginsovi totiž nějak nešlo shazování váhy a tak byl z turnaje zcela stažen už dva dny předem. Scoggins už před zápasem naznačoval, že zvažuje přestup do bantamu, po takovém fiasku bude podobný krok prakticky nezbytností (pokud ho UFC rovnou nevykopne). McCall dostal jak své show, tak win money, takže může být spokojen, jinak se ale nachází na zajímavém rozcestí kariéry. V médiích už několikrát naznačil, že vážně uvažuje o ukončení kariéry - zejména v souvislosti se svým zdravotním stavem a povážlivým seznamem operací které za poslední roky absolvoval. Vlastně už i naznačil, že končí, ale UFC mu několik dní na to dohodlo zápas právě se Scogginsem. To McCalla namotivovalo, ale celkem jasně uvedl, že stačí jedno vážnější zranění a končí definitivně. Na UFC 201 tak šel s tím, že ještě chce poslední útok na titul, ale zároveň také s tím, že může jít o jeho poslední zápas. Neuspokojivé fiasko se Scogginsem ho ale neposouvá ani jedním směrem. Čistě pro zajímavost, McCallovy zdravotní problémy za posledních pár let zahrnují: Zlomená ruka ze zápasu s Illiarde Santosem - tři operace a ruku stále není schopen sevřít ani pořádně otevřít. Natrženou kyčel a rozkrok. Prakticky utržené rameno na kterém má asi čtyři rozdílné závady. Dva načaté obratle. 

A teď již k zápasům které fyzicky proběhly.

Velterová váha má svého nového, v pořadí již devátého šampiona. Tím se stal Tyron Woodley (16-3 MMA, 6-2 UFC) a to vítězstvím v rekordním čase 2:12 prvního kola nad úřadujícím šampionem Robbie Lawlerem (27-11 MMA, 12-5 UFC). Šlo přitom již o sedmou letošní změnu šampiona a vlastně jen Demetrious Johnson a Joanna Jedrzejczyk panují svým divizím déle než rok. Woodley se přitom k titulu trošku netradičně pročekal, což mu sice u fanoušků nepřineslo velkou popularitu a dost tím riskoval, protože podobná taktika vyjde málokomu, jemu se ale vyplatila. Od posledního zápasu, tedy těsné bodové výhry nad Kelvinem Gastelumem na UFC 183 seděl na lavičce celých 546 dní a díky neaktivitě tedy dokonce vypadl ze světových žebříčků, kam teď pochopitelně naskočil jako světová jednička.

Čekání Woodleymu zřejmě hodně pomohlo - celou tu dobu se vlastně připravoval právě na Lawlera (jenž za tu dobu absolvoval dva těžké zápasy) a jak sám uváděl před zápasem: v hlavě si přehrával tolik scénářů, jak by zápas mohl probíhat, až ho vlastně překvapovalo, kolika různými způsoby by Lawlera (mimochodem taktéž týmového kolegu z American Top Teamu) mohl zdolat. V reálu by se ovšem možná dalo říct, že si vybral ten nejjednodušší a zvítězil vlastně první pořádnou akcí zápasu. Ve velmi opatrném začátku zasáhl dohromady jen osmi a Lawler třemi údery, aby Woodley posléze vycukal 1-2 kombinací, Lawler pustil ruku dolů, chytil pravou bombu oceněnou pozápasovým bonusem a bylo dobojováno, o Woodleyho ráně a výbušnosti zkrátka netřeba pochybovat. Woodley teď spokojeně rekapituluje čeho v kariéře dosáhl a rád by budoval svůj odkaz. Toho ovšem nemá úplně zájem dosáhnout pomocí obhajob, zajímají ho spíše superfighty. Primárně tak poslal k ledu souboj s hlavním vyzyvatelem Thompsonem, který se už před fightem vyjadřoval, že by radši Lawlera (tak mu Woodley vzkázal ať si jde proti Lawlerovi) a naznačil, že by chtěl spíš Nicka Diaze nebo Georgese St. Pierra na UFC 202 či UFC 205. Reakce byly různé. Thompson uvedl, že je jasné, že jde Woodleymu o prachy, ale on že mu stejně ukopne hlavu. Nick Diaz (kterému čerstvě vypršela dopingová stopka) zmínil, že si s Woodleym fight klidně dá, pokud mu UFC dá nabídku, která se neodmítá a GSP se také nechal slyšet, že by zápas s Woodleym klidně bral (což však pořád neznamená, že se k MMA vrátí, protože takové věci říká každou chvíli).

Lawler padá na pozici světové dvojky a sice se mu vyplnila půlka přání, tedy že se neúčastnil dalšího náročného zápasu roku, ale ta druhá, tedy že dá Woodleyho před limitem už tak úplně nevyšla. Svým fanouškům i odpůrcům však vzkazuje, že ho prostě Woodley nachytal svou starou klasickou T-Wood bombou a že to rozhodně nebylo tím, že by se na něm tři předchozí bitvy nějak podepsaly (s čímž nutno souhlasit, taková puma od Woodleyho by uspala i slona a není to zrovna problém Lawlerovy brady). I tak je ale Lawlerova bilance v rámci současného UFC turnusu od roku 2013 působivých 8-2. Nick Diaz je ovšem jméno, které by mohlo zajímat i Lawlera, protože právě Diaz mu uštědřil jediné druhé KO v kariéře a to v roce 2004, tedy 29 zápasů a 4502 dní zpátky. Jinak by měl Lawler samozřejmě zájem i o remač s Woodleym, ale jak sám připustil, zasloužit si remač a dostat remač jsou dvě dost odlišné věci.

Zápasem večera se stal velmi vyrovnaný zápas mezi Karolinou Kowalkiewicz (10-0 MMA, 3-0 UFC) a Rose Namajunas (5-3 MMA, 3-2 UFC). Namajunas sice začala lépe, ale úplně jinak než si plánovala. Původně tvrdila, že by jí sice nevadilo zvládnout Karolinu rychle, ale že by si jí raději systematicky pomalu rozebrala. Jenže nakonec to byla právě Rose, která skončila rozebraná. Zvlášť v druhém kole si totiž sama netakticky chodila do klinčů s muay-thai specialistkou Karolinou, která si jí nekompromisně rozebrala koleny a úplně jí zrušila fyzičku takže Rose byla ve třetím kole už polomrtvá (ačkoli ob zápas dříve zvládla v pohodě i téměř plných pět kol s Paige VanZant). Karolina nakonec zvítězila těsným rozhodnutím (2x 29-28, 28-29), jež mělo ale být spíše jednomyslné 2:1 na kola. Karolina tak zůstává neporažená s deseti výhrami celkem a třemi výhrami v UFC. Její tajemství pro neporaženost je jednoduché: Prostě na to nemyslí. Nyní je světovou pětkou a drží druhou nejdelší sérii divize po šampionce Joanně Jedrzejczyk a vše tedy jasně směřuje k značně unikátní záležitosti: Čistě polskému souboji o UFC titul. Karolina už si o titulový zápas požádala a Dana White jí ho sice zatím neslíbil, ale připustil, že je to rozhodně dobrý nápad a UFC se tedy takový zápas rozhodně pokusí dohodnout. Otázkou zde ale bude načasování - UFC by totiž určitě tenhle fight nechalo proběhnout právě v Polsku, kde jim to zaručí obrovskou sledovanost a plný stadion, nicméně nic takového v plánu momentálně není a tak si UFC bude muset takový turnaj teprve naplánovat :) (jde nicméně o poslední dobou obvyklý model: Miocic dostal také první obhajobu do Clevelandu a Bisping jí pravděpodobně dostane v Londýně. Turnaj v Polsku je ale dobrou zprávou pro komentátora UFC Mike Goldberga - zřejmě by kvůli časovým zónám nešlo o PPV ale o Fight Night, takže by ho nemusel komentovat: Jeho problémy s vyslovováním cizích jmen jsou dobře známá a celá MMA sféra se už teď poněkud posměšně těší na jeho pokusy vyslovovat naráz jména Jedrzejczyk a Kowalkiewicz :) Namajunas padá na pozici světové osmy a hlavním zklamáním bude zřejmě to, že při lepší taktické přípravě to mohla vyhrát. Za zmínku stojí, že ačkoli stále žije s bývalým fighterem Patem Barrym, tentokrát nebyl jejím cornermanem a ani protentokrát nebyl hlavním strůjcem její přípravy. 

Až nečekaně působivou demolicí svého soupeře se blýskl Jake Ellenberger (31-11 MMA, 9-8 UFC) který uzemnil Matta Browna (20-15 MMA, 13-9 UFC) za 1:46 prvního kola. Stihl ho přitom jednak poslat k zemi hned v úvodu zápasu, z čehož se Brown kupodivu ještě vzpamatoval a jednak posléze sundat kopem na žebra, což už Brown nerozchodil. Brown měl žebra vždycky trochu slabší, i tak je to ale vůbec poprvé v jeho pětatřicetizápasové karéře, co ho někdo porazil TKO za což byl také Ellenberger odměněn bonusem večera. Všechny čtyři bonusy tak putovaly do tří hlavních fightů večera. Ellenbergerova výhra má ještě jeden pikatní faktor: Dana White potvrdil, že UFC s Ellenbergerem chvilku před tímto turnajem rozvázalo smlouvu (měl v posledních šesti fightech bilanci 1-5), ale Ellenberger osobně DW uprosil, aby mu ještě dali poslední šanci, že svým výkonem nezklame. A nezklamal. Ellenberger za hlavní příčinu svého úspěchu označil hlavně psychiku: Prý ho už deptalo neustále si vyčítat své předchozí prohry a nehodlal to dopustit znovu. Jistý podíl na tom ale jistě bude mít také skutečnost, že konečně opustil tým kolem Edmunda Tarverdyana. Ellenberger tedy nyní vylepšil svou bilanci v posledních sedmi na 2-5, poskočil na pozici světové patnáctky a jako sedmnáctý v historii UFC překonal hranici deseti knockdownů. S Brownem totiž stihl hned dva. Teď když si zachránil práci by si prý rád dal fight s Masvidalem, jenž na UFC 201 rovněž vítězil. Brown utrpěl první KO své kariéry a po sérii sedmi výher má nyní v posledních pěti fightech bilanci pouhých 1-4. I tak je ale stále ve světové dvacítce na devatenácté pozici. 

Parádní, místy až bizarní přestřelky byly k vidění v zápase Francisca Rivery (11-7 MMA, 4-5 UFC) a Erika Pereze (16-6 MMA, 6-2 UFC). Rivera se většinu času snažil bitkařit, Perez si to ale v klidu hlídal (zejména v druhém to uhrál na zemi), v závěru ale hodil opatrnost za hlavu (sám uvedl, že naprosto vypnul mozek) a pustil se do děsivých přestřelek v kterých dost riskoval. Rivera už byl ale hodně unavený (včetně jednoho epesního pádu z promáchnutí) a tak to Perez zvládl na zemi dobodovat na zajímavé skóre 2x 30-26, 29-28. Rivera tak zažívá nejhorší sérii své kariéry s třemi prhrami v řadě, navíc má v posledních šesti bilanci jen 1-5 a není tedy zrovna jisté, že v UFC vůbec zůstane. Navíc se tabulkově propadl až ke světové padesátce. Perez se posouvá na 32. pozici. 

Zahajovacím fightem PPV byla poněkud bizarní záležitost mezi Ryanem Benoitem (9-4 MMA, 2-2 UFC) a Fredy Serranem (3-1 MMA, 2-1 UFC). Šlo o zápas který měl být původně na předstartovce, na PPV se dostal až poté, co místo uvolnil Wilson Reis. Kolumbijský olympijský zápasník Serrano byl jasně lepším wrestlerem a předvedl několik výtečných slamů, jinak se ale pouštěl do hodně zvláštních nízkých porazů a v postoji zkoušel spoustu nezvyklých věcí - například extrémní přehlídka axe kicků. Benoit se omezil spíše na základy, ale bodoval, takže uhrál těsnou výhru 2x 29-28, 28-29. Serrano měl přitom původně čelit Rayi Borgovi, ten se ale deset dní před turnajem zranil a nahradil ho právě Benoit. Ten přičetl svůj úspěch hlavně psychické přípravě a strategickému přístupu. Jak sám po zápase zmínil, měl jako záskok nejhorší kardio co kdy měl, tak to musel uhrát takticky. A to se mu také podařilo.  Byla to pro něj první bodová výhra v kariéře, pro Serrana zase vůbec první prohra. 

Nejdelší sérii finišů v UFC si dále natáhl v polotěžké váze Nikita Krylov (21-4 MMA, 6-2 UFC) v souboji s Edem Hermanem (23-12 MMA, 10-8 UFC). Herman měl před zápasem sice obavy hlavně z toho aby byl Krylov dopingově testován, měl se ale starat spíš o zlepšující se Krylovovu postojařinu. Krylov bodoval, Hermana si parádně rozebíral sériemi u pletiva a hlavně se ho neustále snažil ulovit high kickem a otočkami, což se mu také podařilo v úvodu druhého kola kdy kombinaci zavřel vzorovým highkickem po kterém už Hermana ani nedorážel. Krylov si tak připsal pátou výhru v řadě, což je druhá nejdelší série v divizi po Jonu Jonesovi (13). Ještě lepší na tom ale je, že Krylov všech pět zápasů vyhrál před časovým limitem a to nejpozději v druhém kole. Drží tak sérii pěti finišů, což je nejdelší aktivní finiš série v UFC. V tomto směru je Krylov zatím bezchybný: Z jednadvaceti výher jich má 21 finišem a to ho také posunulo na pozici světové patnáctky. Herman se propadl na pozici světové sedmadvacítky a v posledních sedmi zápasech střídá výhry s prohrami. 

Ross Pearson (29-12 MMA, 6-5 UFC) nastoupil ke svému druhému zápasu během 22 dní, tentokrát proti Jorge Masvidalovi (30-11 MMA, 7-4 UFC). Nahrazoval přitom Siyara Bahadurzadu, který onemocněl 18 dní před turnajem. Bahadurzada sám měl přitom původně čelit Claudio Silvovi, kterého kvůli zranění měsíc a půl před turnajem naopak nahradil Masvidal. Pearsonovi se nicméně risk nevyplatil, Masvidal je v postoji ještě techničtější a celkem jasně Pearsona přebodoval (30-27, 2x 29-28) v zápase který se odehrával prakticky výhradě v postoji a v kterém Pearsona v druhém kole poslal k zemi. Pearson tak po sérii deseti zápasů poprvé přerušil svůj trend střídání výher s prohrami a prohrál dva zápasy po sobě. Na jeho obhajobu však nutno poznamenat, že tento fight vzal ve velteru, ačkoli bojuje hlavně v lehké (a experimentoval i s pérovou, ale to mu pořádně rozhasilo zdraví). Pearson by jinak preferoval delší zápasy, pět kol by podle něj mělo být standardem. Masvidalovi v tomto zápase šlo o hodně: Měl dvě porážky v řadě a sám to komentoval tak, že není ani tak zatlačen zády ke zdi, jako že je spíš už zaseklý uprostřed zdi jako takové. Na jeho obhajobu ale nutno zmínit, že tři porážky které nasbíral za poslední rok a něco byly vždy jen těsně na body a nezřídka ještě dost sporné. Výhra nad Pearsonem mu získala trochu klidu a dělá z něj světovou 24. Zájem by teď měl o vítěze zápasu Brown vs. Ellenberger, tedy o Jake Ellenbergera, ale sám přiznal, že chtěl spíš Browna. Během fightu se také objevila jistá kontroverze ohledně chování Pearsonova rohu, protože Pearson sice knockdown v druhém kole přežil, ale fit rozhodně nebyl - jednak po skončení kola zamířil do špatného rohu a jednak zvedal ruce na symbol vítězství, takže si myslel, že už je konec zápasu a nevěděl tudíž pořádně kde je a od jeho cornermanů bylo drobátko nezodpovědné, že ho pustili dál. 

Nejrychlejším zápasem večera bylo čtrnáctivteřinové KO v těžké váze které Anthony Hamilton (15-5 MMA, 3-3 UFC) uštědřil Damianu Grabowskimu (20-4 MMA, 0-2 UFC). Šlo o druhé nejrychlejší KO historie těžké váhy (sedmivteřinový rekord drží Todd Duffee), ale ani tak Hamilton nedostal pozápasový bonus - ten mu vyfoukli Tyron Woodley a Jake Ellenberger. Hamilton si hodně polepšil na pozici světové čtyřicítky a za hlavní faktor své výhry považuje to, že plán byl prostě jít do klece, dobře se bavit a nechat ruce dělat co mají. Naopak Grabowski se propadá na 62. příčkou a ani v druhém UFC fightu nedokázal zvítězit, takže dost možná v UFC končí. Dvě porážky by v těžké váze možná ještě nevadily, horší je, že během obou fightů vlastně vůbec nic nepředvedl. Dohromady strávil v kleci jen 2:31 a zasáhl během dvou zápasů jen třemi údery. 

Jako na houpačce to měl před tímto zápasem Wilson Reis (21-6 MMA, 5-2 UFC). Původně měl totiž nastoupit v co-main eventu a titulovém zápase proti šampionovi Demetriousi Johnsonovi. Johnson se ale tři týdny před turnajem zranil a UFC začalo pro Reise hledat náhradníka. Z elitních soupeřů se sice nabídl Louis Smolka, který doufal, že by si to s Reisem mohl rozdat ve vyzyvatelském rozstřelu, ideálně o dočasný titul, UFC ale o nic takového zájem nemělo. Raději pro Reise sehnalo nováčka Seana Santellu, jenže tomu se nepodařilo narychlo uspokojivě vyřešit papírování ohledně lékařských prověrek a tak UFC po několika dnech Santellu odvolalo a sehnalo jiného nováčka, Hectora Sandovala (12-3 MMA, 0-1 UFC). Reis se tak z co-main eventu propadl hluboko do předzápasů a šel do riskantního fightu s bezejmeným soupeřem (což se nedávno málem nevyplatilo Tony Fergusonovi). Sám uznal, že to psychicky bylo pořádně náročné, ale svou frustraci prý nakonec úspěšně přetavil na motivaci. Sandoval na něj zkusil rychle nastoupit, ale BJJ šampion Reis se nenechal zaskočit, vzal ho na zem a tam už si s ním hladce poradil: Zvítězil RNC v 1:49 prvního kola, čímž stanovil nový rekord pro nejrychlejší submisi v muší váze a rozhodně tedy splnil, co se od něj očekávalo. Reis zůstává světovou sedmičkou a doufá, že znovu dostane šanci na titulový zápas, je si ale velmi dobře vědom, že to kvůli načasování možná nevyjde: UFC totiž slíbilo titulák také vítězi TUF 24, které se bude brzy natáčet a to by mohlo Reise odsunout na vedlejší kolej. Debutant Sandoval je nyní světovou dvaasedmdesátkou a na opravný pokus snad dostane přijatelnějšího soupeře. 

Čtvrtá letošní remíza byla k vidění v zápase Michael Graves (6-0-1 MMA, 1-0-1 UFC) vs. Bojan Velickovic (14-3-1 MMA, 1-0-1 UFC). A to je už teď rekord pro jeden rok a to jsme jen trochu za půlkou roku :) Rozhodčí se na průběhu ale moc neshodli. Dva dali první a třetí Velickovicovi a druhé Gravesovi 10-8, třetí viděl všechny tři kola pro Gravese. Výsledek je ale každopádně 30-27, 2x 28-28, tedy většinová remíza, s kterou například Velickovic i celkem souhlasil. Graves jen poznamenal, že už má stejně takovou povahu, že se svým výkonem asi nikdy spokojen nebude, takže je to jedno :) Oba borci jsou žebříčkově mezi sedmdesátkou a osmdesátkou. 

Damien Brown (16-9 MMA, 1-1 UFC) chtěl v zahajovacím zápase večera hodně odčinit špatný dojem ze svého záskokového debutu v UFC - a také se mu to povedlo. Jeho soupeř Cesar Arzamendia (7-3 MMA, 0-2 UFC) sice do zápasu vstoupil hodně agresivně, jenže si do kufříku nějak úplně zapomněl přibalit obranu, takže prohrál KO za 2:27 prvního kola - a to ho Brown do té doby stihl hned dvakrát poslat k zemi. Není tak divu, že Arzamendia má všechny tři poráky v kariéře stopkou, v UFC případě prohrál oba zápasy KO v prvním kole. Brown je armádním veterán momentálně pracující jako dozorce ve vězení - a rád by byl určitým vzorem pro mládež. Výhra nad Arzamendiou ho posunula o 64 příček a stal se tak největším skokanem večera, nicméně i tak je žebříčkově stále 264. a je tedy stále nejhůře tabulkově hodnoceným borcem večera (s výjimkou třeba Arzamendii, který v tabulkách už vůbec není).  

 

Zajímavé statistiky:

 • Celkový zápasový čas pro 11 fightů byl 1:29:08 (pět zápasů končících v prvním kole, dva z toho určitou formou rekordu).

 • Sázkoví favorité to zvládli 5:5. Jeden zápas skončil remízou.

 • Debutant byl na turnaji jen jeden - Hector Sandoval zaskočil proti TOP 10 vyzyvateli Wilsonu Reisovi a dle očekávání prohrál 

 • Bonusy večer - Zápas večera: Karolina Kowalkiewicz vs. Rose Namajunas, Výkony večera: Tyron Woodley (KO), Jake Ellenberger (KO). 

 • Tyron Woodley získal titul za 2:12 prvního kola - tedy v nejrychlejším čase titulových zápasů velterové váhy. Lawler přitom v předchozích čtyřech zápasech vždy odbojoval plných pět kol. Woodley k výhře potřeboval 8 úderů, Lawler 3. 

 • Woodley má na kontě 6 knockdownů, pět z šesti výher v UFC má právě KO/TKO a nyní vládne divizi se třemi výhrami v řadě. Přitom delší série mají Sergio Moraes (4), Demian Maia (5) a Stephen Thompson (7). Thompson je nyní nejspíš hlavním vyzyvatelem (pokud ho nepřeskočí někdo superfightem), Maia k pozici vyzyvatele potřebuje asi ještě jednu výhru. 

 • Lawler si sice prošel vůbec největšími bitvami ve velterové váze, i tak je ale jeho výdrž nedostižná. V předchozích třech titulových zápasech Lawler nakoupil celkem 372 zásahů a 539 obdrženými zásahy v UFC titulových fightech obecně dokonce drží rekord. Od prvního ledna 2013 Lawler schytal 699 zásahů - nikdo jiný v celém UFC za stejnou dobu tolik zásahů nedostal. Přesto bylo tohle teprve druhé KO jeho kariéry. To první mu uštědřil Nick Diaz před dvanácti lety a 29 zápasy na UFC 47. 

 • Karolina Kowalkiewicz má v UFC 3 výhry v řadě a drží tak druhou nejdelší sérku divize za šampionkou Jedrzejczyk (6). Všechny tři výhry v UFC má Karolina na body, naposledy soupeřku ukončila v květnu 2014.

 • Rozhodující byly klinče: Karolina v nich bodovala 41 zásahů, Namajunas 16. Hlavně v druhém kole to bylo 30:9. Na celkové zásahy 128:74

 • Jake Ellenberger má v UFC už 6 KO/TKO a je historicky třetí největší knockoutér divize. Před ním je shodou okolností jenom právě Brown (9) a Thiago Alves (8). Ellenberger je na tom dobře také s finiši, těch má v UFC už 7 (z deseti výher) a je tak ve velteru historicky pátý. Knockdownů má Ellenberger nyní 11 a stal se sedmnáctým borcem historie co překročil deset knockdownů. Teď je na sdílené sedmé příčce, v rámci divize se s Thiago Alvesem dělí o prvenství. 

 • Ellenberger má nyní v posledních sedmi zápasech bilanci 2-5, Brown 1-4 v posledních pěti. Přesto jsou oba ve světové TOP 20. 

 • Matt Brown prohrál poprvé v karéře KO/TKO, přitom už má na kontě 35 fightů. 

 • Francisco Rivera prohrál tři zápasy v řadě a má bilanci 1-5 v posledních šesti. 

 • V třetím kole Erik Perez nabodoval celkem 98 úderů. Za celý zápas to bylo 147-59 na údery. 

 • Krylov si připsal pátou výhru v řadě a má druhou nejdelší vítěznou sérii divize za Jonem Jonesem (13). Má ovšem všech pět výher finišem, což je nejdelší aktivní finiš série v UFC. 

 • Krylov má všech 21 výher v kariéře finišem. V polotěžké váze má nyní bilanci 5-1.

 • Herman má od návratu do polotěžké váhy bilanci 1-1 a v posledních sedmi zápasech střídá výhry s prohrami. 

 • Jorge Masvidal přestřílel Rosse Pearsona o 61 podstatných zásahů. V druhém kole s knockdownem to bylo 45-18. 

 • Masvidal má nyní od návratu do velteru bilanci 2-2, pět ze sedmi UFC výher na body. 14 z posledních 16 zápasů pro něj skončilo na body. Ve 12 z posledních 14 takových zápasů přitom přestřílel soupeře. 

 • Ross Pearson nezvládl debut ve velterové váze (ve které ale šel jen jako záskok, nadále bude působit v lehké) a prohrál tak druhý zápas během 22 dnů. Před Masvidalem ho porazil Will Brooks. 

 • Anthony Hamilton si se čtrnácti vteřinami připsal druhé nejrychlejší KO v historii těžké váhy. Rekord drží Todd Duffee z UFC 102 - 7 vteřin KO nad Timem Haguem. 

 • Damian Grabowski oba zápasy v UFC prohrál KO a dohromady v kleci přežil jen 2:31. Zasáhl své soupeře pouhými třemi údery. 

 • Wilson Reis dostal náhradníka Hectora Sandovala RNC za 1:49 prvního kola a stanovil tak nový rekord pro nejrychlejší submisi historie muší váhy. V muší váze teď má bilanci 4-1 a všechny finiše v kariéře má submisí, žádné KO. V UFC má dvě takové výhry a je tak v historii divize třetí. 

 • Hector Sandoval má všechny tři porážky v kariéře submisí, naposledy ale takto podlehl před 14 zápasy a více než 8 lety. 

 • Michael Graves a Bojan Velickovic uválčili čtvrtou letošní remízu. To je nový UFC roční rekord a to máme teprve srpen.

 • Celkové platy borců: 1,691 milionu dolarů. Čtyři borci, všichni ve velteru se dostali nad 100 000. Pochopitelně šlo o šampiona Lawlera (500 tisíc), vyzyvatele Woodleyho (340 = 270+70), Jake Ellenbergera (150 = 75+75) a Jorge Masvidala (114 = 57+57).

 • Vysoké základy mají ještě třeba Matt Brown (73) - nejlépe placený poražený s výjimkou šampiona a Ross Pearson (54). Namajunas má solidní základ 46, Herman 51 - a oba tak brali více než ti, co je porazili: Kowalkiewicz (38) a Krylov (48).

 •  Na opačném konci spektra se nachází Arzamendia (10), Serrano, Sandoval a Graves (12). Grabowski má nezvykle dobrou smlouvu: V UFC stále bez výhry, ale základ má 18 tisíc. 

 • Reebok rozpočet: 205 tisíc. Šampion Lawler 40, vyzyvatel Woodley 30. Brown 20, Ellenberger, Herman a Pearson 15, Ostatní 10 a méně, pro zajímavost obě dámy ve vyzyvatelském rozstřelu, tedy Kowalkiewicz a Namajunas jen minimum 2500. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+4
AsHuR - Čtenář - 4.8.2016 v 21:26
Re: Re: Novinka FN 95 - přejít na příspěvek
Ženské MMA neprináša žiaden wow efekt ? ..... Chceš teda povedať že keď Ronda maximálne ...
 
+2
Onko23 - Čtenář - 5.8.2016 v 10:14
Re: Re: Re: Otázka - přejít na příspěvek
po istu hranicu. Ale ja som za, aby sa najprv co najcistejsie a najlepsie nadrillovala zakladna...
 
+1
Onko23 - Čtenář - 5.8.2016 v 08:47
Re: Otázka - přejít na příspěvek
Jasne, ze su... napr. K1 regard cup a podobne. Je toho vela Light contact, semi, full...v ringu,...
 

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 4.8.2016 v 15:48
Tipy - Odpovědět
 

Tak o víkendu turnaj s Viktorem a moc se těším na plno zajimavých matchu.

Hlavn zápas večera pro mě nepochopitelný Rodriquez je podle mě jasný favorit a naložím ho za hodně, než i kurz 1,33 spadne. Caseres je dle mého hroznej a proti talentu Rodriqueze, který si krásně poradil s přehledem i s tvrdákem Filim nebude mít šanci. Nemá ho dle mého čímkoli překvapit.

Bermudes je podle mě favoritem díky wreslingu, ale proti Jasonovi nerad sázím, je to borec, který je na FW velký a má velkou KO power. Oba nejsou s bradami z těch nejodolnějších a tohle může zkončit všelijak. Navíc za ten kurz na Bermudeze se to asi nevyplatí.

Ponzinibbio je jasný favorit co do striku, ale Cummings je držák, má dobrý wresling a control na zemi a už mi pár tiketů vyhrál. Ač je tento fight z WW hodně přehlížený, jedná se o TOP borce dle mého názoru a tak nějak proti sympatiím ke Cummingsovi do toho nejdu.

Po minulém propadáku debutanta rusáka jsem se zařekl, že kde je newcomer, tak to dávat nebude, ale zde udělám vyjímku a za kurz přes dva na Gigliottiho to naložím za dost. Sedm výher, sedm ukončení a jde proti snad nejhoršímu bojovníkovi v MM, kterýho nesnáším a který je v každém zápase hrozný po všech stránkách. Věřím, že Smitha dá před limitem. 

Moroz Taylor dle mého nečitelné, bábovky mě poslední dobou jen sráží, ale sázku nad 2,5 kola dám. Moroz by měla výhrát, ale to Rose měla taky....

Další parádní kurz vidím v Mcgeem, ten sice po zranění nevypadal v posledním zápase bůh vi jak, ale to Steel nevypadal v žádném svém zápase. Krom jedné výhry KO předvedl nemasné výkony a příjde mi, že na UFC level nemá. Mcgee má větší rozpětí paží, je komplexnější a Steel spoléhá především na svůj wresling. Brada a kardio je jasně na Mcgeeho straně a Steel vypadá v dlouhých zápasech hodně utahaně...

Srdce mi nedá nedat Viktora za 2,2. Tibura je těžký soupeř, ale Viktor se zatím střetl, jak se ukazuje se silnými strikery a kdy jindy uspěět, než nyní. Pořád věřím, že zůročí to zlepšení v postoji a konečně to předvede. Doufám, že zvolí dobrý gameplan a nebude se hnát jen po takedownu, zbytečně se vysilovat. Viktor má špatný losy na výběr soupeřu, tak hodně štěstí.

Teymur vypadal zatím příšerně a zkusil bych naložit proti němu, nicméně na dalšího debutanta asi už vklad nedám, je třeba zahojit rány.

Swanson zamě jasná volba, nevěřím, že ho Kawajiri utahá na zemi tři kola. Ale na sázky to asi není za ten kurz. Zase nejsem tak jednoznačně přesvědčen, tak jako u Rodriqueze.

Souboj sdvou nových těžkých vah, tady bych čekal názory. Sherman 9:1, devět výher KO, mladá krev a proti němu borec, 6:0, ale o 50 LB lehčí !!!! 203 LB HW? Vždyť je borec zralý na polotíhu. Ukončení dost submisí, ale proč je favorit mi neleze do hlavy. Kurz 2,3 na Shermena je lakavé ale trošku se bojím po minulém debytanta v HW.

ticket zatím jen jeden:

Moroz Taylor nad 2,5 kol, Rodriquez, Pesta, McGee, Gigliotti

 

malylada87 - Čtenář - 4.8.2016 v 17:11
Novinka FN 95 - Odpovědět
 

peckaaaa !!!! Na UFC FN95 se objevi Cyborg v catch weight 140 pounds a souperka bude Lansberg (mma 6:1)

na turnaji bude i Barao a jeho soupeř Nover

malylada87 - Čtenář - 4.8.2016 v 17:15
Re: Novinka FN 95 - Odpovědět
 

Plus tyto další slušné fighty:

Cristiane Justino vs. Lina Akhtar Lansberg
Renan Barao vs. Phillipe Nover
Erick Silva vs. Brandon Thatch
Michinori Tanaka vs. Rani Yahya
Mike De La Torre vs. Renato Moicano
Paul Felder vs. Francisco Trinaldo
Alan Patrick vs. Stevie Ray
Jussier Formiga vs. Dustin Ortiz

dezider lakatos - Čtenář - 4.8.2016 v 20:31
Re: Novinka FN 95 - Odpovědět
 

A čo je na tom bomba?

Píšeš jak keby mala zápas s Rhondou R.

Ono vlastne celkovo to ženské mma neprináša moc často nejaký wow efekt.

Ženské mma je zbytočne ako apendix.

Možno pre vás stavkarov to ma význam.

AsHuR - Čtenář - 4.8.2016 v 21:26
Re: Re: Novinka FN 95 - Odpovědět
 

Ženské MMA neprináša žiaden wow efekt ? ..... Chceš teda povedať že keď Ronda maximálne dominantne poražala svoje súperky tak to nebol wow efekt ? Alebo keď Holm zostrelila Ronda taktiež žiaden wow efekt ? Asi každý zápas Joanny V neskutočnom tempe taktiež žiadny wow efekt ? Nehovorím že všetky ženské zápasy sú extra wow no netreba ich vo vseobecnosti podceňovať :)

malylada87 - Čtenář - 4.8.2016 v 22:44
Re: Re: Re: Novinka FN 95 - Odpovědět
 

Tak Cyborg byla vždy hvězda, jen nebyla tak pod drobnohledem. UFC ji platí už dlouho, tak proč ji nevyužít pro své galavečery. Je to nejlepší MMA zápasnice napříč vahami, tak proč né. Pro brazilské turnaje je to pro místní neskutečná pecka.

dezider lakatos - Čtenář - 8.8.2016 v 16:27
Re: Re: Re: Novinka FN 95 - Odpovědět
 

Ano, da sa prave aj na zaklade tych najexponovanejsich zapasov povedat, ze zenske MMA je nudaaa.

Technicky,agresivitou a hrou su 50000 rokov za muzmi(vdaka dopingovkam na tom nikdy lepsie ani nebudu).

Hold prirodzeny testak a pomer svalov je u nich iny ako u muzov.

No a nebyt toho highkicku od Holly mi napis jedine KO rukou ktore padlo v nejakom dolezitejsom zenskom zapase.

V drvivej vacsine pripadov to konci decision a obcas sa podari submission ci gnp kde to stopne rozhodca.

Ani Joannine zapasy ma nebavia, tiez nema knockout power.

Dokonca ani knockdown a to je fakt ta nalepsia medzi nimi asi v stoji.

Ale ok.

Proti gustu ziaden disputat, ked vas bavi pozerat nudne zapasy iba preto ze maju picky kozy a na niektore sa da z estetickeho hladiska pozerat, tak je to vasa volba :-)

 

Chael Perosh - Čtenář - 4.8.2016 v 18:51
... - Odpovědět
 

Co je to za novej trapnej trend že skoro každej novej šampion chce superfight? To zas ir způsobil novou módu ten taky jde radši pro druhej výprask od Diaze než aby obhajoval...Woodley vs Thompson a tečka tam snad není co řešit. Robbie vs Diaz 2 super nápad a je vyřešeno. Jinak pevně věřím, že T-Wood neobhájí ani jednou a ještě letos nebo kolem ledna bude mít WW opět nového šampiona. JH by mohl s Ellenbergerem, kterej konečně změnil gym a bylo to hned vidět na výkonu a Kelvin může jít s vítězem zápasu Carlos vs Maia o post vyzyvatele.

dezider lakatos - Čtenář - 4.8.2016 v 20:28
Pesta - Odpovědět
 

Tak dúfam že ten policajný kromanonec dostane rychtu a následne ho UFC vyhodí.

S Tyburom sa hrať na td Machine hrať nebude čiže nemá žiadne zbrane s jeho (na pomery UFC) a zalostnym standup-om.

Papa Viktor.

JP 100%

CheesyEagle - Čtenář - 5.8.2016 v 00:08
Re: Pesta - Odpovědět
 

Priznam se, ze tady na extraroundu nechapu ten hejt na Pestu. Vzdyt je to skromnej sympatickej borec...?

Chael Perosh - Čtenář - 6.8.2016 v 19:14
Re: Re: Pesta - Odpovědět
 

Tak to ten hejt nechápeme dva, ale určitě je tady i dost borců co mu fandí. Já osobně mu zrovna proti Tiburovi věřím

dezider lakatos - Čtenář - 8.8.2016 v 16:21
Re: Re: Re: Pesta - Odpovědět
 

Ludia ako Pesta ci Pribyl, to je vzdy 100 percent hate.

Su to fizli a tam je to jasne.

JP 100%.

Inac mu neverim prave proti Tyburovi vobec.

Z mojeho pohladu v UFC okrem par TD a top control v jednom zapase nic neukazal.

Nic co by ukazovalo ze na to ma.

Jasne ze v CR par ludi vylaktoval v krucifixe, ale na UFC je jeho hra evidentne stale slaba.

Hlavne sa to ukaze po tomto zapase.

Fakt si neviem predstavit cim by mohol toho Tyburu porazit.

Ked opomenieme pri HW mozny faktor nahodneho knockoutu.

Jari - Čtenář - 6.8.2016 v 23:04
Re: Pesta - Odpovědět
 

Kromanonec si možná tak ty čobolácká nulo.

dezider lakatos - Čtenář - 8.8.2016 v 16:22
Re: Re: Pesta - Odpovědět
 

Prosim ta, nebi ma ty cesky king.

machina - Čtenář - 4.8.2016 v 22:40
... - Odpovědět
 

Hrozne ma mrzí, že Krylova znovu ojebali, čo sa týka performance bonusu, lebo si ho určite zaslúžil viac ako hocikto iný z 201-ky. Holt ak si tichy sympatak DW nezaujimas

CheesyEagle - Čtenář - 5.8.2016 v 00:11
Re: ... - Odpovědět
 

Presne jak rikas. To KO bylo nadherhny. Je to takovej "nenapadnej" zapasnik. Zadnej extra technik, zadnej strelec zabijak, ale ma ten X faktor kdy dokaze ukoncit zapas na sto zpusobu. Ale evidentne je to malo...

storm1 - Čtenář - 5.8.2016 v 08:51
Re: Re: ... - Odpovědět
 

Nekteri proste muzou delat co chteji a penize navic nikdy nedostanou

fedo - Čtenář - 5.8.2016 v 16:22
Re: ... - Odpovědět
 

presne tak. Byť normálny zápasník je o ničom, treba žvatlať, predvádzať sa a iné nechutnosti robiť, potom aj bonus príde. Smutné, ale tak to chodí v "najlepšej" spoločnosti...

malylada87 - Čtenář - 4.8.2016 v 22:42
Novinka - Odpovědět
 

Tak na FN 85 ještě přidán zápas Roy Nelson vs. BigFoot, absolutně nedávájící smys. Proč BigFootovi pořád cpou borce top 15. Pro Nelsona absolutně taky o ničem. Zase zápas na minutu.....

Rudo - Čtenář - 4.8.2016 v 22:49
Otázka - Odpovědět
 

Keď som začal sledovat MMA a hlavne UFC, tak jednu z najväčších výhod oproti boxu bolo to, že tam bol nekompromisný matchmaking a žiadny umelý šampioni,ale vyzérá to tak,že MMA sa stále viac približuje k boxu frown

trošku od veci,mám 15 rokov a od 13 som začal navštevovať klub Karate,od začiatku mi hovorili, že som talent a chceli ma dať na súťaže, lenže Karate sa mi skončilo a neviem čo robiť.Vie mi niekdo povedať či sú na Slovensku nejake juniorské ligy Kickboxu a boxu a aké sú podmienky na vstup a celkovo.

Vopred dakujem za odpoveď a ospravedlnujem sa off topic otázkou laughing

Onko23 - Čtenář - 5.8.2016 v 08:47
Re: Otázka - Odpovědět
 

Jasne, ze su... napr. K1 regard cup a podobne. Je toho vela Light contact, semi, full...v ringu, na tatami, co len chces. Ale uprimne, "milujem" tuto dobu rychlokvasiek. Myslis, ze 2 roky treningu su dost? Ze mas nabuchanu techniku? V zapase si ju kazdy pokazi.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Rudo - Čtenář - 5.8.2016 v 09:33
Re: Re: Otázka - Odpovědět
 

Diky za odpoved.

samozrejme, že by som nechcel ist teraz na zápas, len som chcel vedieť aké su na slovensku možnosti.Ja tiež neuznávam priskoré chodenie na zápasy, najskor by som išiel možno v 17.

Momentálne mám problem najst nejaký gym v okolí Banskej Bystrice a v mojom meste neni žiaden takže mi ostalo len vrece mysliš si, že aj na vreci sa dá napredovať?

Onko23 - Čtenář - 5.8.2016 v 10:14
Re: Re: Re: Otázka - Odpovědět
 

po istu hranicu. Ale ja som za, aby sa najprv co najcistejsie a najlepsie nadrillovala zakladna technika....proste budes to vediet buchat aj o polnoci. Potom mozes zacat pridavat. Ja ked vidim, ako dnes kopu niektori "kickboxeri", des a hruza...je to vidiet na 100 honov, nema to rychlost, silu, su nepresni, ale hlavne, ze som in. A to nikdy nespravis bez trenera, alebo niekoho, kto by ta kontroloval a opravil a este aj aby vedel ako. Ono to tak potom vypada, ze chlapci v oktagonoch rozhanaju, machaju rukami v style padni, komu padni. Najlepsie naozaj niekam do klubu a na zaciatok drillovat techniku. A postupne nabalovat.. Jak povedal jeden ujo legenda...netreba sa bat niekoho kto robil raz desattisice technik, ale toho, co robil desattisic krat jednu techniku..a to som este malo napisal ;)


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Rudo - Čtenář - 5.8.2016 v 12:32
Re: Re: Re: Re: Otázka - Odpovědět
 

Mne ide hlavne o spevnenie tych noh na kopy.

Neviem či si fanušik Alexandra gustafssona, ale každemu doporučujem si pozrieť jeho facebook zverejnil video kde sa uči kopi na hlavu a má tam fakt dobrého typka, ktorý ho to uči a ked na ukážku ukázal ten kop tak mi padla sánka, viete si predstaviť keby Gus začal rozdavať highkicki aky by to bol masaker cool.

mimo - Čtenář - 5.8.2016 v 14:33
Re: Re: Re: Re: Re: Otázka - Odpovědět
 

Ak si chodl na karate , aj si niečo odzápasil ako kumiťák ? Lebo sú kluby , ktoré sa viac venujú tradičnému karate a sú kluby , ktoré sa zameriavajú na kumite . Inak v 13 tich je dosť neskoro na začiatok karate tréningov ...Ale kde je vôla je aj cesta . A k tým kopom ...Ak smiem poradiť - ak si cvičil karate , mal by si mať zmáknutý aspoň základ kopacích techník / mawashi , mae , uširo a yoko geri / . Nič sa nedá uponáhlať ./ mne v tvojom veku trvali 3 roky , než som zmákol - a to som trénoval 5 x týždenne , mawashi tak , že som si ho dovolil použiť v zápase ... / Ja - skromne - doporučujem - pre spevnenie a uvolnenie nôh trénuj postoj jazdca , alebo šikodachi / a pekne nízky posed / až v ňom  vydržíš aspoň 10 minút / na začiatku začni minutou a postupne pridávaj . Na strečing si vyhľadaj tzv. Suzukiho systém - i po x rokoch veľmi účinné ....  trénuj kopy na sucho a prevádzaj ich pekne pomaly a technicky- cvičíš tým rovnováhu , techniku a posiluješ - a ak máš zrkadlo , rob to pred ním . No dobrého trénera nič nenahradí ...

Rudo - Čtenář - 5.8.2016 v 15:47
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otázka - Odpovědět
 

My sme trenovali kumite.Najprv to bolo tak,že tam bol taký starší tréner, ktorý sa hlavne zameriaval na katu a to ma priliš nebavilo, potom z časových dovodov prestal on trénovať a prišiel taký mladý, ktorý sa zameriaval na kumite a vždy na konci tréningu nam dal sparing, ktory mal byť technický, ale moj s mojim sparingom ktory ma 107 kg 178 cm sme išli na to vždy tvrdšie a vačšinou som bol na neho priliš rýchly a držal si ho na direkte,ale raz ma išiel udreť ja som sa vyhol a ten uder som dostal na hrud a ma odfuklo asi 2 metre dozadu a to ani neni na tom s technikou a rychlostou  na takej urovni ako napríklad Overeem alebo Miocic, to už si fakt neviem predstaviť aké sú to rany.surprised

To karate, ja sám seba nepovažujem za takého pravého karatistu, lebo vačšinu techník a katy neviem ako sa volajú a ako vyzerajú, skor u mna ten kickbox prevažuje.A na tréningu bol chalan čo mal zelený pás a každú techniku vedel veľmi dobre, tak na sparingu som si povedal, že to bude tvrdý oriešok, ale bolo to o dosť lahšie ako s tymi čo majú oveľa nižšie pásy a trénuju kumite, preto ja katu až tak neuznávam.

a ten postoj jazdca mám robiť každý den alebo treba nechat si tie nohy oddýchnuť.

mimo - Čtenář - 5.8.2016 v 16:01
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otázka - Odpovědět
 

Aby sme tu nezahlcovali link - posielam ti nejaké info na mail 

mimo - Čtenář - 5.8.2016 v 14:44
Re: Re: Re: Otázka - Odpovědět
 

Bol som raz na seminári , za svet si nemôžem spomenúť na meno toho majstra z UK ... ten mal také kopy a údery , že chalanisko čo držal makiwaru lietal ako handra , smiali sme sa mu , no keď lietali aj ostatní , pýtali sme sa ako cviči , keď má taký úder . Povedal , žiadne vrece , makiwara - len opakovanie techník pred zrkadlo - a neustálym vypilovávaním techniky a opravou malých nedostatkov dosiahol skoro dokonalosť . Vrece - dobre , no len ako súčasť komlexného tréningu . 

yamay - Čtenář - 5.8.2016 v 13:43
UFC 204 - Odpovědět
 

Uz je to na 100%.  UFC 204 bude v Manchestri, hlavny zapas Bisping vs. Hendo.

UFC 203 - pridany zapas McCall vs. Borg.

Zatial UFC 203 vyzera takto:

Stipe Miocic vs. Alistair Overeem

Fabricio Werdum vs. Ben Rothwell

CM Punk vs. Mickey GallJessica Andrade vs. Joanna Calderwood
Urijah Faber vs. Jimmie RiveraBethe Correia vs. Jessica EyeIan McCall vs. Ray Borg
Nik Lentz vs. Mairbek TaisumovErik Koch vs. Drew DoberBrad Tavares vs. Caio MagalhaesDamir Hadzovic vs. Yukawa Kazuya

yamay - Čtenář - 5.8.2016 v 13:45
Re: UFC 204 - Odpovědět
 

Nejak mi to zblblo, takze este raz:

UFC 203

Stipe Miocic vs. Alistair Overeem

Fabricio Werdum vs. Ben Rothwell

CM Punk vs. Mickey Gall

Jessica Andrade vs. Joanna Calderwood

Urijah Faber vs. Jimmie Rivera

Bethe Correia vs. Jessica Eye

Ian McCall vs. Ray Borg

Nik Lentz vs. Mairbek Taisumov

Erik Koch vs. Drew Dober

Brad Tavares vs. Caio Magalhaes

Damir Hadzovic vs. Yukawa Kazuya

yamay - Čtenář - 5.8.2016 v 20:32
EFC 52 - Odpovědět
 

Ak ma rad niekto africku kopiu UFC, prave prebieha prenos z Kapskeho mesta, tu je oficialny odkaz na stream, len treba slusnu rychlost netu aby vam to nesekalo, kvalitu si mozte nastavit aku chcete:

https://kukcdn11.infoview.tv/watch/KZBV3

 

mira01 - Čtenář - 6.8.2016 v 10:45
Rizin - Odpovědět
 

Zdravím, trochu off topic, ale vypadá to, alespoň podle příspěvků co dává Crocop na FB, že tam bude i Fedor, a možná i na jejich superfight mimo pyramidu, nemáte někdo bližší info?

AsHuR - Čtenář - 6.8.2016 v 11:09
Re: Rizin - Odpovědět
 

Na zopar stránkach sa objavilo že 25.9 by sa mala na Rizine konať odveta Fedor vs CroCop :) no treba počkať na oficiálne potvrdenie :)

mira01 - Čtenář - 6.8.2016 v 12:33
Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

Jj, myslím.že i dnes by to byl pecka zápas a doufám že to dopadne :-) 

malylada87 - Čtenář - 8.8.2016 v 00:17
výsledky - Odpovědět
 

Tak jak to býva, ještě že jsem dal jen jeden tiket :D. Turnaj vesměs průměrny a prelims byla o mnohem zábavnější, než hlavní karta.

Yair Rodriquez pro mě zklamání, myslel jsem, že květáka přejede rodílem třídy. Jeho obrana by proti tvrdým borcům jako Bermudez asi těžko obstála. Technik tolik jako z cirkusu, ale účinek tak napůl. Bída.

Určitě z těch světlých hvězdiček hlavní karty Leites, Bermudez. Matný výkon opakovaně Moroz a hold proti Smithovi bude nutností naložit příště, tentokrát to urval v můj neprospěch. Nudný výkon jistotu, i přes mraky příležitostí, jak vyštaveného Gigliottiho subnout.

Z prelims Kawajiri Swanson parádní bitva a samuraj mě překvapil, jak držel krok. 

Co dodat k Viktorovi, těžce se kritizuje jediný náš borec v UFC. Pořád je to hvězdička v českých podmínkách. Určitě nesouhlasím s kritiky, že by Denisa dopadl stejně. Viktor nebude nikdy striker, ale spíš mě trápí, že ten progress ve striku není vůbec vidět a je to bída. Viktor s malými zkušenostmi má tak trošku i smůlu na los, není to výmluva, ale Magomedov, Lewis jsou dnes v TOP15 UFC a Tybura není nýmand, pořád vidím borce, jako v prvním zápase a mnoho dalších, se kterými by byl vyrovnanější. Trošku mi příjde, že se začal soustředit více na slabiny, než zdokonalit ještě více, co mu jde a to zemařina. Viktorovi chybí ten talent a schopnosti v postoji a to je v HW důležitější, než v jiných vahách. Snad dostane záchranný fight a když né, rád ho zase uvidím v GCF na živo.