přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC 200

Ohlédnutí za UFC 200

přečteno: 22557×
19.07.2016 v 14:49 | Autor: Caidel
diskuse: 60×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

Ohlédnutí za jubilejním turnajem UFC 200, jež měl být největším turnajem UFC historie, což se ale nakonec tak docela nepotvrdilo. Ačkoli UFC se do propagace skutečně pořádně opřelo a turnaj byl v mnoha směrech průlomový, stíhala ho bohužel také celá řada kontroverzí, jež zanechaly startovku v poněkud neoptimálním stavu a které celý turnaj zpětně drobátko pošpinily. Zápasově se ve výsledku také moc nezadařilo a hlavní startovka zdaleka nebavila tolik, kolik by mohla (a třeba turnaj Fight Night 91 o několik dní později byl podstatně zábavnější). 

UFC 200 bylo tedy dvoustým číslovaným turnajem (pokud si odmyslíme specialitky typu UFC 39,5) a jako vůbec první turnaj se konalo v nové T-Mobile Aréně v Las Vegas. Z hlediska návštěvnosti to UFC vyšlo pěkně - turnaj přilákal 18 202 fanoušků (což by se do staré haly nevešlo) a na vstupném se vybralo 10,7 milionu dolarů, což je pro Las Vegas rekord a jde o druhé nejvyšší vybrané vstupné v historii - rekord drží UFC 129 v Torontu, jenže tam se do haly vešlo přes padesát tisíc fanoušků. Vůbec poprvé také Reebok konečně nabídl i barevně odlišené trenky bojovníků, kteří si mimo černé a bílé (a šampionské zlaté) mohli vybrat ještě také červenou, modrou, žlutou či zelenou variaci. Oblíbená byla zejména žlutá a rozhodně bylo fajn vidět opět v ikonických žlutých trenkách Anderona Silvu. A jsme-li u žluté: Celý povrch oktagonu byl také potažený žlutým plátnem namísto tradiční bílé. Šlo prý o jednorázovou záležitost kterou vymysel Dana White a mělo jít o „zlatý“ povrch jež měl symbolizovat výjimečnost tohoto jubilejního turnaje. 

Na PPV už se turnaji ale tolik nedařilo - UFC 200 sice obsahovalo rekordní počet šampionů a bývalých šampionů (celkem asi 8 plus mnoho bývalých vyzyvatelů), ale řada z nich byla delegována do předzápasů a největší otřesy a skandály se týkaly právě hlavní PPV startovky, takže se prodeje sice podle všeho vyšplhaly přes milion shlédnutí, ale rekordních 1,6 milionu z UFC 100 podle všeho rozhodně překonáno nebylo. Silné předzápasy na Fox Sports 1 sledovalo 1,7 milionu fanoušků s maximálkou trochu přes 2 miliony - což je třetí nejlepší sledovanost historie a vyšší čísla měly jen turnaje ve kterých figuroval Conor McGregor. 

A právě McGregor byl prvním z velkých problémů tohoto turnaje. McGregor měl být původně hlavním tahákem večera v očekávaném a veskrze nezaslouženém :) remači s Nate Diazem, jenže se rozhodl UFC trochu vydírat tím, že nebude dělat žádné tiskovky a bude radši trénovat na Diaze. Trochu ovšem přecenil svou vyjednávací pozici a byl z tohoto turnaje stažen, což startovku pochopitelně dost oslabilo. UFC to až tolik vadit nemusí, McGregor si to s Diazem rozdá na UFC 202, které tímto tahem naopak významně posílilo (takže čistě finančně to pro UFC asi vyjde lépe), nicméně může jít o významný faktor toho, proč UFC 200 nepřekonalo PPV rekord. 

Podstatně větší průšvih ale předvedl Jon Jones. Po zrušení fightu McGregor Diaz byl novým main eventem jmenován rovněž velmi očekávaný sjednocovací titulový zápas mezi Jonem Jonesem a Danielem Cormierem. Jones podle všeho sekal latinu, zvládl návratový zápas na UFC 197, dostal se ze svých problémů s kokainem a všechno bylo na dobré cestě. Jenže jen několik dní před turnajem přišla pecka: USADA oznámila, že Jones neprošel jedním z předzápasových dopingových testů a je zkrátka venku ze hry. Oficiálně zatím nebylo oznámeno, na co měl Jones pozitivní nález, jisté ale je, že nález je i v B vzorku a nejde tedy o chybu. Jones použil obvyklou výmluvu „závadného“  výživového doplňku s tím, že nebral nic jiného než co obvykle, společnost GAT která ho ale sponzoruje se prudce ohradila, že z jejich produktů to tedy nemá. Šeptanda (konkrétně Chael Sonenn a Rashad Evans) tvrdí, že měl Jones nález na nějaké estrogenové látky, které se používají k maskování dopingu, oficiálně to ale bylo potvrzeno až dnes (měl v krvi dvě různé látky, takže šance na kontaminovanou výživu prudce klesá). Jones každopádně musel z UFC 200 odstoupit a UFC nad ním víceméně zlomilo hůl - Dana White s ním nemluví, MMA svět obecně se mu vysmívá, přišel o obrovské množství peněz (podle šeptandy měl brát ještě víc než Brock Lesnar, který teď drží rekord) a tak nějak se všichni shodují, že si dokonale zničil kariéru.

Obrovskou ranou je to také pro Daniela Cormiera, který zápas s Jonesem nutně potřeboval - Cormier je obecně brán jako neplnohodnotný šampion (dokud neporazí Jonese) a pokud by teď dostal Jones dvouletou stopku, k jejich remači už možná nikdy nedojde - Jones je sice v 28 letech ještě celkem mladý (ačkoli Cormier tvrdí, že jeho životní styl z něj virtuálně udělal borce v relativně podstatně staršího), jenže Cormierovi je už 37 a jeho cesta se nepochybně blíží ke konci. Cormiera tak oznámení o Jonesově dopingu zanechalo doslova v slzách a náladu mu trochu spravilo až když se jako záskok nabídl dva dny před turnajem Anderson Silva, což mu ale nakonec také moc nepomohlo, o tom ale více až níže v článku. Mimochodem, máme tu půlku roku a Jonesovo odstoupení z turnaje byla letošní změna s pořadovým číslem 22 na pozici main nebo co-main eventu. 

A třetí kontroverze se týká Brocka Lesnara. Tento behemot nahlásil svůj nečekaný návrat k MMA zhruba měsíc před turnajem a symbolicky se tak objevil jak na UFC 100, tak na UFC 200. Lesnarovo jméno samozřejmě přineslo značný nárůst sledovanosti a Lesnar byl postaven proti Marcu Huntovi. Během UFC 199 ovšem novinář Ariel Helwani vypustil informaci o Lesnarově návratu asi půl hodiny před tím, než tak učinilo UFC za což byla jemu i jeho kolegům z MMAFighting odebrána akreditace a  byli vyhozeni z haly. To pochopitelně pro UFC představovalo jistý PR problém a po několika dnech veřejného grilování jim byla akreditace navrácena. Lesnar dostal rekordní plat 2,5 milionu dolarů, opřel se do neprofesionálního dopéra Jonese - a sám pak po turnaji selhal v jednom z předzápasových dopingových testů. Nález se objevil až po turnaji jako takovém, ale šlo o test z 28. června, tedy o test 11 dní před turnajem. Látku na kterou Lesnar selhal zatím také neznáme a Lesnar rovněž volí obhajobu formou „závadné“ výživy, i kdyby se ale jeho slova potvrdila, jde o obrovskou dodatečnou ránu tomuto turnaji. Pro kontext nutno poznamenat, že Lesnar předzápasových testů absolvoval několik a selhal jen v jednom i tak se ale řada lidí ptá, zda náhodou nedošlo k zadržování pozitivního nálezu až po turnaji (kontroverze ne nepodobná kauze z UFC 151) a proč byl Jones odhalen před turnajem a Lesnar až po něm. Pod drobnohled se pochopitelně znovu dostala i Lesnarova předzápasová testovací výjimka na kterou si řada lidí stěžoala už před pozitivním nálezem. 

Čtvrtá podstatně menší kontroverze (tak trochu pod čarou) se týkala samotného prodeje UFC - UFC 200 bylo totiž vlastně posledním turnajem pod starým vedením a UFC bylo prodáno novým majitelům (více v samostatném článku). Zpráva vyšla najevo zhruba dva týdny před turnajem, UFC ale za cenu vysloveného lhaní zprávu popíralo a dokonce vyhrožovalo soudy některým novinářům a webům aby bezprostředně po UFC 200 sami potvrdili, že ano, zprávy byly přesné a prodej skutečně proběhl. 

Teď už ale k jednotlivým zápasům. Po ztrátách Conora McGregora a Jona Jonese se hlavní zápasem večera stal velmi neplánovaně jediný plnohodnotný titulový zápas celé startovky a to souboj o ženský titul ve váze do 135 liber mezi novopečenou šampionkou Mieshou Tate (18-6 MMA, 5-3 UFC) a vyzyvatelkou z Brazílie Amandou Nunes (13-4 MMA, 6-1 UFC). Dramatická výměna na čele ženské divize ovšem pokračuje a Amanda Nunes nečekaně Mieshu Tate naprosto přejela a během jediného kola jí načala údery, zkrvavila, zlomila jí nos a ukončila submisí. Amanda se tak stává čtvrtou šampionkou v historii divize a světovou jedničkou, mimo Rondy všechny šampionky ztratily svůj titul hned při první obhajobě. Amanda Nunes dostala za svůj výkon pozápasový bonus a Mieshe se tak rozhodně nevyplatilo nečekat na nějaký finančně zajímavější fight (třeba s Rondou nebo s Holly Holm). UFC z takové změny také radost pravděpodobně nemá, Amanda Nunes je pochopitelně marketingově podstatně méně zajímavá, než Miesha, Ronda nebo Holly. Mieshe tak nevyšla předzápasová předpověď že Amanda se má tendenci v pozdějších částech zápasů lámat (a naopak že Miesha lidi celkem často láme) a předpověď nevyšla ani Vegas Daveovi, který na sázce na Mieshu Tate prodělal milion dolarů. Miesha měla jinak velmi těské shazování váhy, při shazování kolabovala a váhu zvládla až na druhý pokus asi dvacet minut před časovým limitem. Za zmínku zde ještě může stát, že Amanda Nunes je prvním veřejně přiznaným gay/lesbickým šampionem v historii UFC a v UFC jí zatím jen porazila jen pět zápasů zpátky Cat Zingano. UFC by teď asi ráno titulák Ronda vs. Amanda, jenže otázkou pochopitelně je, zda se Ronda k MMA bude vůbec vracet.

Co-main eventem byl tedy návrat Brocka Lesnara (6-3 MMA, 5-3 UFC) proti ranaři Marku Huntovi (12-11-1 MMA, 7-5-1 UFC). Lesnar zdůvodnil svůj návrat tím, že svou kariéru v UFC končil spíše ze zdravotních důvodů a teď když je zdráv by si rád dokázal, že na to stále má. WWE Lesnara na jeden zápas do UFC uvolnilo  s tím, že se jim UFC v budoucnu pravděpodobně nějak revanšuje - ať už zapůjčením Rondy Rousey nebo třeba Paige Van Zant (a také tím, že během UFC 200 se vysílaly reklamy na WWE). Původní plán byl mít Lesnara na UFC 205, ale doslova v hodině dvanácté se UFC nakonec povedlo Lesnara booknout už na UFC 200, ačkoli tím trochu ošidili dopingové testy. Lesnar na startovce se ale nakonec hodně hodil (zvlášť když na poslední chvíli odpadl Jon Jones). Lesnar se tedy vrátil a vyinkasoval rekordní plat 2,5 milionu. Hunt před zápasem prohlašoval, že si vezme jeho duši, že by se Lesnar měl vrátit mezi amatéry do WWE a také že je Lesnar nadopovaný až po uši. V zápase jako takovém ale Lesnar jasně ukázal, že na to ještě má. Proti Huntovi vypadal v kleci obrovský a Hunt se nechal slyšet, že nechápe, jak Lesnar dělá váhu, Každopádně byl po zápase k Lesnarovi velmi uznalý, protože ho Lesnar nikdy nepustil ani na druhý rychlostní stupeň a tři kola ho válcoval pro vcelku jasnou výhru 3x 29-28. Lesnar se tedy po téměř pětileté pauze stal světovou šestkou a naznačil, že to pro něj možná jednorázovka nebyla - nechal si dveře otevřené a uvedl, že pokud bude chtít u MMA zůstat, tak u něj zkrátka zůstane (a zajímal ho hlavně fight s Juniorem dos Santosem). Což rozhodně nebyla nezajímavá možnost - bohužel jí ale naprosto pohřbily čerstvé zprávy o dopingovém nálezu. Hunt už v tuto chvíli směrem k Lesnarovi uznalý vůbec není, zuří že to byl už třetí nadopovaný soupeř s kterým musel bojovat a uvedl, že chce dostat polovinu (a později to změnil na celý) Lesnarova platu, jnak v UFC skončí. Sledovat vývoj Lesnarovy dopingové kauzy teď bude rozhodně velmi zajímavé.

Asi největším zklamáním celého večera byl nakonec souboj mezi Danielem Cormierem (18-1 MMA, 6-1 UFC) a Andersonem Silvou (33-8 MMA, 16-4 UFC). Jak již bylo zmíněno výše, Anderson Silva se nabídl jako záskok do netitulového zápasu v polotěžké váze po dopingovém fiasku Jona Jonese jen dva dny před turnajem za což mu byl Cormier rozhodně vděčný (i když i tak podle všecho přišel zhruba o milion), jenže zápas jako takový stál bohužel úplně za houby. Cormier byl u sázkovek favorit 6:1 a jak se posléze přiznal, stát v kleci proti Andersonu Silvovi ho přece jen trošku omráčilo - takže to s ním uhrál naprosto na jistotu (tři porazy ve třech pokusech) na zemi v strašně nudné záležitosti 3x 30-26 v které vlastně oba vypadali špatně. Cormier tak paradoxně doplatil na to, že se vysmíval Jonesovi za formu v návratovém fightu se Saint Preuxem a teď sám vypadal ještě hůř. Publikum předevedený výkon vybučelo a třeba Donald Cerrone se pokoušel rozjet skandování na rozhodčího „Postav je!“ Cerrone to pak po zápase ovšem zazdil ještě víc, když uvedl, že Cormier bojoval jako „teplouš,“ což pochopitelně vzhledem k zisku titulu Amandou Nunes bylo hodně špatné načasování a Cerrone si pak musel veřejně sypat popel na hlavu, že tím vlastně nic nemyslel a jen tím chtěl říct, že Cormier bojoval jako srab. Cormier je po výhře světovou dvojkou a pokud nebude k dispozici Jones (což asi nebude), měl by zájem o vítěze souboje Johnson vs. Teixeira. Silvovi záskok ve vyšší váze moc neuškodil a je světovou šestnáctkou ve střední váze a ačkoli byl předvedený výkon bídný, protože je pro něj Cormier hodně těžký stylistický soupeř, rozhodně si zaslouží úctu fanoušků za svou znahu turnaj zachránit. 

Technicky mistrovský zápas ovšem předvedl v návratovém zápase José Aldo (26-2 MMA, 8-1 UFC) proti Frankie Edgarovi (20-5-1 MMA, 14-5-1 UFC). Šlo zde o dočasný titul pérové váhy, protože Conor McGregor se k obhajování svého pásu příliš nemá a raději řeší remač s Nickem Diazem. I tak ale McGregor tento zápas pozorně sledoval, jak dokládá dvojice emotivních fotografií. Aldo každopádně předvedl klidný a trpělivý výkon při kterém si Edgara v pohodě rozebral. Bodové skóre vypadalo 2x 49-46, 48-47 což je shodou okolností naprosto shodné bodování jako v jejich předchozím zápase v roce 2013. Aldo je tedy novým dočasným šampionem pérové váhy, výhru věnoval svému trenérovi Andre Pederneraisovi a McGregorovi posílá jasný vzkaz: Příště už nebudeš mít takové štěstí. Žebříčkově je nyní Aldo znovu světovou jedničkou (Edgar trojkou) a povedlo se mu touto výhrou ukončit také brazilské titulové sucho, které trvalo vlastně jen 48 hodin (co Rafael dos Anjos prohrál titul s Alvarezem). 

Výtečně vypadal ve svém návratovém zápase také bývalý šampion těžké váhy Cain Velasquez (14-2 MMA, 12-2 UFC). Ten kvůli zranění přišel o šanci na titulový remač a tak místo toho čelil Travisi Browneovi (18-4-1 MMA, 9-4-1 UFC). Velasquez nastoupil jako mašina tak jak ho známe z časů nejlepší formy, vytáhl i nové triky (otočku!) a rozmlátil Brownea na zemi tři vteřiny před koncem prvního kola. Klíčové pro Velasqueze, nyní světovou trojku bude samozřejmě především zůstat zdravý, pokud se mu to zadaří, nastoupí pravděpodobně jako příští vyzyvatel proti vítězi souboje Miocic vs. Overeem. Velasquez za svůj výkon obdržel výkonnostní bonus, Browne, jež doufal že mu výhra nad Velasquezem vynese titulový zápas naopak působil vcelku nevalně a je mu hodně vyčítáno že zůstává v týmu Edmunda Tarverdyana (také známého mezi internetovou populací jako možná vůbec nejhorší trenér současnosti :) I tak je ale Browne stále ještě světovou devítkou. 

Hlavním fightem předzápasů byl dámský souboj mezi Cat Zingano (9-2 MMA, 2-2 UFC) a vítězkou TUF 18 Juliannou Penou (8-2 MMA, 4-0 UFC) ve kterém se hrálo o možnou vyzyvatelskou pozici. Důvod, proč šlo o hlavní fight předzápasů (ačkoli tam byly fighty i lépe obsazené) viděla sama Pena jednoduše: Sex prodává a jsou s Cat zkrátka hezčí než zbytek borců v předzápasech :) Zingano šla do zápasu bez konkrétního gameplanu (plánování jí prý dělá dost velké problémy) a celkově říkala, že jí věci poslední dobou pěkně vycházejí - pravdou bylo, že kdyby Penu porazila, měla by vzhledem k následnému titulovému vítězství Amandy Nunes kterou Zingano už zdolala titulák prakticky jasný. To se ale nestalo. Zingano sice začala lépe, ale Pena v dalších dvou kolech přebrala iniciativu a zejména díky grapplingu nakonec zvítězila 3x 29-28. Pena je teď světovou šestkou a sama svou pozici v UFC vidí zcela jasně: Díky TUF prý nemá UFC bilanci 4-0, ale 7-0 a tak by měla rozhodně dostat titulový zápas s Amandou Nunes. Nutno poznamenat, že Amanda Nunes už se vyjádřila, že na ní vítězství Peny nad Zingano žádný zvláštní dojem neudělalo. Cat Zingano prohrála na body poprvé v kariéře a také poprvé prohrála dva zápasy po sobě. I tak je ale stále světovou desítkou. 

Přímo otřesně naopak vypadal bývalý šampion velterové váhy Johny Hendricks (17-5 MMA, 12-5 UFC). Ten se sice před zápasem trefoval do Kelvina Gasteluma (12-2 MMA, 7-2 UFC) s tím, že si ho dříve na trénincích pěkně dával, jenže Gastelum na to reagoval poměrně v klidu - na tom prý není nic divného, když Hendricks v té době bojoval o titul a Gastelum byl teprve čerstvým zelenáčem a vítězem TUF. Doba však pokročila a Gastelum uvedl, že teď to bude úplně jinak - a měl naprostou pravdu. V minulosti měli oba borci s vahou problémy, tentokrát však vyhořel pouze Hendricks, který navážil 171,25 libry a musel tak Gastelumovi odevzdat 20 % platu, navíc mu v zápase brzy odešla fyzička a Gastelum už si s ním hladce poradil 2x 30-27, 29-28. Gastelum si stanovil nový osobák v počtu zasažených úderů (124 podstatných) a poskočil na pozici světové šestky, Hendrickse naopak čeká zásadní zpytování: Sám uvedl, že svůj předvedený výkon nedokáže pochopit a musí teď přemýšlet nad tím, zda má vůbec ještě motivaci pokračovat v MMA kariéře. Hendricks vůbec poprvé v kariéře prohrál dva zápasy v řadě, i tak ale zůstává solidní světovou desítkou, i když s podobnými výkony by asi rychle následoval propad tabulkou dolů. 

Vysokoprofilový fight se konal v bantamové váze. Exšampion T.J. Dillashaw (13-3 MMA, 9-3 UFC) nastoupil k prvnímu zápasu od ztráty titulu a to k souboji s Raphaelem Assuncaem (23-5 MMA, 7-5 UFC) který Dillashawa porazil před třemi lety. Assuncao ale kvůli sérii zranění od té doby bojoval pouze dvakrát a poslední zápas měl před téměř dvěma lety. Proto také Dillashaw šel do zápasu s tím, že Assuncao zůstal stejný supeř, ale on sám se podstatně zlepšil. A měl pravdu. Assuncao sice proti tak těžkému soupeři a po tak dlouhé pauze nevypadal až zas tak zle, i tak si s ním ale Dillashaw svými kontry a kombinacemi pohodlně poradil 3x 30-27. Dillashaw zůstává světovou dvojkou a upozornil šampiona Cruze, aby mu nikam neutíkal, že si pro něj jde v odvetě, Assuncao doufal, že mu výhra nad Dillashawem zajistí titulák (což by asi byla pravda), ale namísto toho bude muset divizí šplhat dál (a hlavně se držet zdravý) a přišel o sedmizápasovou vítěznou šnůru. Po dvouleté pauze je nyní světovou patnáctkou, před pauzou byl přitom světovou pětkou, takže mu pauza hodně uškodila.  

Sage Northcutt (8-1 MMA, 3-1 UFC) absolvoval první návratový zápas po porážce od Barbereny a to s Enrique Marinem (8-4 MMA, 0-2 UFC). Nadále platí, že UFC Northcuttovi rozhodně nedává přehnané soupeře a že Northcutt považuje svou prohru s Barberenou prakticky za náhodu způsobenou nemocí, i tak se s Marinem ale pořádně zapotil. Marin mu dal zabrat zejména na zemi a nasadil mu i jednu ukrutnou páku z které už se Northcutt málem nedostal. Přesto to však Northcutt nakonec uhrál dva jedna na kola a vrací se tak mezi vítěze - vůbec poprvé v kariéře vyhrál na body. Marin naopak v UFC neuspěl ani napodruhé a je značná šance, že jsme ho v UFC viděli naposledy. Northcutt je momentálně cca světová 153., Marin je až někde kolem 304. příčky. 

Výkonem večera (jak je u něj téměř standardem) se blýskl Joe Lauzon (26-11 MMA, 13-8 UFC) a to v zápase s ultra-populárním veteránem TUF 1 Diego Sanchezem (26-9 MMA, 15-9 UFC). Zápas trval jen minutu 26 vteřin, protože Lauzon hned v úvodu načal Sancheze levačkou a pak už to bylo odmávání od rozhodčího prakticky nevyhnutelné, i když Sanchez schytal ještě hodně zásahů, než byl odmáván. Sanchez už se sice rozhodně blíží sklonku své kariéry a jeho výkony už nejsou co bývaly (bilance 2-4 v posledních šesti), ale i tak je tohle překvapivě jeho první skutečná KO/TKO prohra v pětatřiceti zápasech a to i přesto, že je aktuálně nejtrefovanějším mužem v UFC. I sám Lauzon, momentálně světová jednadvacítka ale uznal, že nevidí důvod proč by měl Sanchez končit kariéru, výkonnostně na tom prý nebyl tak špatně, jen to Lauzonovi skutečně sedlo - a také to označil za své asi vůbec největší vítězství v kariéře. Lauzon osobně nikoho nevyzval (výzvy mu přijdou extrémně stupidní), ale i tak mu UFC neplánovalo fight s Jim Millerem na UFC on FOX 21

Gegard Mousasi (39-6-2 MMA, 6-3 UFC) měl na tomto turnaji původně čelit Dereku Brunsonovi. Zhruba měsíc před turnajem se mu soupeř změnil na Thiago Santose (13-4 MMA, 5-3 UFC), ale ani tak ho neměl zcela jistého - Mousasi totiž předpokládal (a bylo to s ním i rozjednáno), že v případě nutnosti zaskočí do polotěžké kde dříve působil proti Cormierovi za vyřazeného Jona Jonese. To se nakonec nestalo a situaci pořešil Anderson Silva, Mousasimu tak zůstal Thiago Santos s kterým si chladnokrevně, jak je jeho zvykem, poradil KO v závěru prvního kola za což obdržel pozápasový bonus. Mousasi je nyní světovou šestkou, Santos si příliš nepohoršil a ačkoli byl Mousasi nad jeho síly, je nyní světovou sedmnáctkou.  

Zahajovacím soubojem večera byl zápas mezi Jimem Millerem (26-8 MMA, 15-7 UFC) a Takanori Gomim (35-12 MMA, 4-7 UFC). Miller už zvažoval ukončení kariéry, ale po dlouhých zdravotních peripetiích mu konečně byla stanovena správná diagnóza (borelióza) a s tím už se dalo pracovat, takže u MMA zůstal. A vyplatilo se, bývalou PRIDE legendu Gomiho vzal Miller rychle na zem, získal jeho záda a ukončil ho GNP ze zad v průběhu třetí minuty. Do dalšího zápasu tak světová pětatřicítka a jedna z největších stálic lehké váhy Miller vletí hned na UFC on FOX 21 kde nastoupí proti Joe Lauzonovi v remači po čtyřech letech. Gomi má nyní v posledních pěti fightech bilanci 1-4 a s třemi porážkami v řadě zažívá nejhorší sérii své osmačtyřicetizápasové kariéry.

 

Zajímavé statistiky:

 • Sázkoví favorité vyhráli šest zápasů, pět prohráli. Jeden fight měl vyrovnané kurzy.

 • Dvanáctizápsová startovka trvala dohromady 2:11:29

 • Nebyl vyplacen žádný bonus za zápas večera, místo toho se vyplácely čtyři výkonnostní bonusy: Obdrželi je Amanda Nunes, Cain Velasquez, Joe Lauzon a Gegard Mousasi

 • Amanda Nunes má nyní čtyři výhry a dorovnala tak nejdelší aktivní sérii v divizi. Celkově má v bantamu šest výher a tím historicky dorovnala Rondu. Z šesti výher jich má pět stopkou - všechno v prvním kole. Celkově v kariéře ukončila 12 ze 13 výher, na body s ní vydržela jen Valentina Shevchenko. 

 • Amanda stihla za tři minuty Mieshu přestřílet o 37 podstatných úderů. Miesha si bouchla jen třikrát (z patnácti pokusů).

 • Amanda je čtvrtou šampionkou historie, mimo Rondy ještě žádná šampionka titul neobhájila. Holly Holm i Miesha Tate padly ve svých prvních obhajovách.

 • Miesha Tate utrpěla pět z šesti porážek v kariéře stopkou, v UFC tak prohrála všechny tři zápasy. 

 • Brock Lesnar nastoupil k prvnímu zápasu od prosince 2011 a vyhrál poprvé od července 2010 (ukončil tak svou sérii dvou porážek). 

 • Lesnar vyhrál na body podruhé v kariéře, poprvé se mu to povedlo před téměř osmi lety. Hunta porazil zejména čtyřmi porazy (z osmi pokusů) a nasázel mu také 137 úderů (Hunt jich měl jen 25). 

 • Mark Hunt prohrál na body vůbec poprvé v kariéře. 

 • Daniel Cormier má nyní bilanci 7-1 proti borcům kteří drželi nebo bojovali o UFC titul. V polotěžké váze má bilanci 5-1, čtyři ze sedmi UFC výher na body a úderově přestřílel všechny soupeře v UFC s výjimkou Jona Jonese. 

 • Cormier uspěl třemi porazy ve třech pokusech a odnesl si jasnou dominantní výhru 3x 30-26. Zabodoval dohromady 153 údery. Silva jich stihl jen 30.

 • Anderson Silva je nyní pět zápasů bez vítězství. Naposledy vyhrál v říjnu 2012.

 • José Aldo se stal prvním dvojnásobným držitelem titulu v pérové váze. V UFC/WEC historii má šestnáct výher, což je historický rekord. 

 • Šet z devíti UFC titulových zápasů Aldo vyhrál na body. 

 • Aldo si připsal 68 zásahů do Edgarovy hlavy s přesností 42 %. Edgar měl zásahů 42 s přesností pouhých 19 %. Na podstatné údery byl Aldo pouze o 1 úder napřed (80:79), famózní byla ovšem především jeho protiporazová obrana - Edgar zkusil celkem 11 porazů, neuspěl ani jednou. V předchozím zápase na UFC 156 uspěl Edgar dvakrát, rovněž z jedenácti pokusů. 

 • Edgar má nyní v pérové váze bilanci 5-2, v remačích je ovšem 2-2. Všech pět porážek v kariéře má na body.

 • Edgar si připsal v kleci dalších 25 strávených minut a dostal se tak na 6:02:49 klecového času. Je v historii UFC vůbec první kdo se dostal přes šest hodin. Druhý za ním je GSP s 5:28:12

 • Cain Velasquez vyhrál první zápas od října 2013. Browne byl jeho 12 výhra v UFC a má tak třetí nejvyšší počet výher v historii divize. Vede Frank Mir (16). Z dvanácti výher jich má Velasquez deset stopkou, v tom je čtvrtý. Vede opět Mir (13). Velasquez má ale všech deset stopek KO a v tom drží historický rekord. Knockdownů má také 10, vede JDS (12). Velasquez drží rekord i v počtu porazů (34). 

 • Velasquez měl tradičně vysoké tempo - za jediné kole stihl Brownemu nasázet 84 zásahů. Na podstatné to bylo 50:6.

 • Travis Browne má tři ze čtyř porážek v kariéře KO v prvním kole. 

 • Julianna Pena si připsala čtvrtou výhru v UFC v řadě (ačkoli sama říká, že jich má 7, protože si počítá i výhry z TUF) a dorovnala tak vítěznou sérii Amandy Nunes. Poslední dvě výhry má na body, předchozích šest soupeřek ukončila.

 • Cat Zingano prohrála na body poprvé v kariéře a také poprvé utrpěla dvě výhry v řadě (poté, co začala kariéru devíti výhrami). 

 • Kelvin Gastelum má od návratu do velterové váhy bilanci 1-1, čtyři ze sedmi výher v UFC má na body. Proti Hendricksovi si ale dal nový osobák v počtu podstatných zásahů: 124. Hendricks jich dal 70. 

 • Johny Hendricks prohrál dva zápasy po sobě poprvé v kariéře a má čtyři z pěti proher v kariéře na body. Pořád je ale zápasnicky s porazy (55) ve velteru druhý po GSP (87).

 • Dillashaw si v bantamu připsal devátou výhru a dorovnal tak historický rekord svého bývalého týmového kolegy Urijaha Fabera.

 • K výhře nad Assuncaem potřeboval Dillashaw 64 podstatných úderů, což je nejvíc co kdy kdo Assuncaovi nasázel. Zatím nejvíc inkasoval s Carawayem (39 zásahů). V prvním fightu v roce 2013 Dillashaw zasáhl pouze 29 podstatnými údery a prohrál těsně na body. 

 • Raphael Assuncao přišel o sedmizápasovou UFC vítěznou šnůru a prohrál poprvé od března 2011. V bantamu má nyní bilanci 7-1. 

 • Sage Northcutt vyhrál na body poprvé v kariéře a přestřílel Marina o 80 úderů.

 • Enrique Marin prohrál v UFC oba zápasy na body, uspěl ale proti Northcuttovi se čtyřmi porazy z deseti pokusů, což je zatím nejvíc co se Northcuttovým soupeřům podařilo. 

 • Joe Lauzon má 25 výher z 26 nějakou formou stopky. V lehké váze UFC má dvanáct stopek a drží tak divizní rekord (a v historii UFC je pátý celkově). Má také už čtrnáct pozápasových bonusů a tím dorovnal Nate Diaze na pozici největšího sběrače bonusů všech dob.

 • Diego Sanchez má nyní v posledních šesti zápasech bilanci 2-4 a do hlavy už v UFC kariéře schytal 1077 zásahů (nejvíc ze všech aktivních borců), ale i tak byla prohra s Lauzonem jeho první skutečné KO v 35 zápasech. TKO má také ze souboje s Pennem z UFC 107, tehdy šlo ale o lékařskou stopku kvůli tržné ráně. 

 • Gegard Mousasi má nyní 32 z 39 výher v kariéře stopkou, třicet z toho je navíc v prvním kole.

 • Thiago Marretta Santos utrpěl obě stopky v UFC KO. 

 • Jim Miller si připsal patnáctou výhru v lehké váze UFC, dorovnal tak Donalda Cerroneho a sdílí spolu historicky druhou příčku v počtu výher za Tibauem (16). Má také devět stopek, čímž je druhý v historii za Lauzonem. 

 • Takanori Gomi má nyní bilanci 1-4 v posledních pěti zápasech a prohrál tři zápasy v řadě, což je nejhorší série jeho kariéry. Možná ještě problematičtější je skutečnost, že 45 zápasů nebyl nikdy knockoutován a teď hned třikrát po sobě. 

 • Turnaj UFC 200 měl rekordní rozpočet: téměř 7 milionů = 6 979 000 dolarů. 14 z 24 borců se pohybovalo ve statisících, šest se dostalo nejméně na půlmilion a padl zde také nový rekord: Brock Lesnar dostal za zápas 2,5 milionu dolarů (otázkou ovšem je, zda o část z toho nepřijde kvůli dopingu a požadavkům Hunta). 

 • Nejvíce tedy Brock Lesnar (2,5 milionu). Mark Hunt 700 tisíc, Anderson Silva 600 tisíc. Miesha Tate, Daniel Cormier a José Aldo 500 tisíc (Tate a Cormier paušálně, Aldo 400+100). Velasquez 300 (paušál), Edgar 190, Browne 120, Miller 118, Mousasi 110, Lauzon 108, nová šampionka Amanda Nunes 100 a Northcutt taktéž. Nejhůř placení pak byli Cat Zingano (stále solidních 35), Thiago Santos (28) a jediný objektivně špatně placený borec Enrique Marin 13 tisíc.  Nejnižší plat na hlavní startovce: 120 tisíc Travise Brownea a 100 tisíc nové šampionky Amandy Nunes. 

 • Reebok smlouva rovněž rekordních 350 tisíc. Šampioni Tate a Cormier 40, vyzyvatelé Nunes, Aldo a Edgar 30. 20 veteráni Miller, Lauzon a Sanchez a z dalších zajímavostí třeba Silva 15, Hunt 10, Lesnar 5. Minimum 2500 dolarů brali Pena, Zingano, Northcutt a Marin, ačkoli Northcutt má ještě vlastní smlouvu bokem. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
yamay - Čtenář - 19.7.2016 v 22:25
..... - přejít na příspěvek
Super clanok, len Daniel "DC" Cormier nema 39 rokov, este mu do toho veku nieco chyba, 20....
 
+2
Caidel - Administrátor - 22.7.2016 v 10:29
Re: .. - přejít na příspěvek
Neplést dohromady různé věci. Ani Meek ani Sullivan nemají pozitivní nálezy a byli ...
 
+1
Patriot - Redaktor - 21.7.2016 v 13:25
Re: Sázky - přejít na příspěvek
Melendez to bude chtít uválet, protože nic moc jinýho mu ani nezbývá. Takže pro Barbozu...
 

Všechny příspěvky

Maltézsky psík - Čtenář - 19.7.2016 v 16:00
... - Odpovědět
 

Osobne si myslím, že za Hendricksovo zhoršovanie formy môže weight-cutting. Neviem, čo by som na jeho mieste robil, na welter je asi príliš ťažký, na strednú váhu zase príliš malý. Nechápem, čím to môže byť, že je taký ťažký, je rovnako vysoký ako Conor a k tomu má dokonca menšie rozpätie paží. Zatiaľ čo Conor bez problémov zhadzuje do 145, Hendricks kolabuje pri zhadzovaní do 170.

Caidel - Administrátor - 19.7.2016 v 16:19
Re: ... - Odpovědět
 

Na zahraničních internetech bývá obecně Hendricks považován za typický příběh změny pre/post USADA. 

Nexter92 - Čtenář - 19.7.2016 v 17:16
Re: ... - Odpovědět
 

Kámo bude to asi somatotypem.. Johny je prostě náchylnej k nabírání hmoty i tuku.. Je to typickej endomorf co zežere to dvakrát přibere.. Conor bude ektomorf.. Blbě nabírá.. To co vidíš u Conora je to že Conor stáhne extrémně vodu on totiž nemá skoro žádnej tuk na sobě protože ho prostě nenabírá a než jde na váhu stáhne hromadu vody.. Hendricks musí hubnout tuk a to se dělá blbě pokud nebude držet přísnou životosprávu tak to nikdy neudělá... A Hendricks je známej tím že mimo zápasy má třeba 95kg že? Tak se pak těžko divit když se tak vyžere.. Když si Conor stoupl na váhu proti diazovi všichni si že svalstvo má objemné, oblé ( je plnej vody) přesto vidíš jeho muskulaturu kozy sixpack = žádnej tuk.. Johny sice vypadá na vážení docela dobře ale nikdy není vyštípanej jak Conor.. Ale víc bych věřil tomu co píše Caidel.. Ono třeba s Clenbuterol toho za přípravu stihneš hodně popálit a bez něj seš trošku v řiti.. 

Nexter92 - Čtenář - 19.7.2016 v 17:18
Re: ... - Odpovědět
 

Conor je totiž stejně šikovnej jako Floyd či Canelo.. pokud umíš pracovat extrémně dobře s vodou v těle dokážeš stáhnout úplně maximum na tu váhu tak za 24h dopiješ poměrně dost takže ve finále jsi v octagonu či ringu o dost těžší, ale taky o hlavu vyšší než soupeř, protože ten neumí tolik pracovat s váhou. Takže je menší.. Conor na vážení vypadá jak mučenej chrt kdežto o hlavu menší Aldo či Mendes vypadájí skvěle..

mimo - Čtenář - 19.7.2016 v 20:40
Re: ... - Odpovědět
 

Môj subjektívny pocit je, že sa mi Johny zdá - aj teraz , keď nenavážil - chudší a atletickejší ako napríklad v zápasoch trebárs s RL alebo GSP / schválne som si ich znova pustil .. /. Ale ako píšem , je to možno len subjektívny pocit . Len mi nejde do hlavy - lebo som to nezažil - zhadzovanie toľkej váhy / v podstate odvodnenie / pred vážením musí mať na druhý deň - aj keď to naberie späť , vplyv na výkonnosť ? Čím viac zhadzuje , tým to je s tým výkonom v zápase horšie ...Alebo ?

yamay - Čtenář - 19.7.2016 v 22:25
..... - Odpovědět
 

Super clanok, len Daniel "DC" Cormier nema 39 rokov, este mu do toho veku nieco chyba, 20. marca (brezna) oslavoval 37. narodeniny wink

Caidel - Administrátor - 19.7.2016 v 23:08
Re: ..... - Odpovědět
 

Jojo, napsal jsem to blbě. 39 mu bude až se bude vracet Jones (kdyby dostal dvouletou stopku). 

RoryMac - Čtenář - 20.7.2016 v 09:08
... - Odpovědět
 

Publikum se opet predvedlo.U Lesnara rvou za takedown nadsenim,u DCho se buci.Hovada dostavaji tucny seky a potlesk,na slusny lidi se piska.Tezko rict jestli by sekl Jonese,v kazdym pripade za jeho sracky nemuze a bez tlacenky si dosel k zaslouzenymu titulu.

RoryMac - Čtenář - 20.7.2016 v 09:53
Re: ... - Odpovědět
 

proti AJ samozrejme.Nikoho lepsiho v LH tehda porazit nemohl.

malylada87 - Čtenář - 20.7.2016 v 14:14
Sázky - Odpovědět
 

Tak kluci nějaké tipy na víkend, celkem vše takové 50:50.

Nganua out, ten kurz je malý a na Holm za 1,3 určitě riskovat nebudu, Shlemenko má dobrý grapling a raději to vynechám. Přece jen teď kolem Jonese, treningového partnera je aféra a kdo ví, jaká je nálada v týmu.

Já osobně vidím za velkou příležitost Melendeze za 2,8 kurz. Baroboza podává nevyrovnané výkony a prostě celý jeho boj je o kopech a boxingu z ústupu. Melendez má více zbraní, bude po pauze nažhavený. Sice měl smůlu ve výsledcích jako s Bensonem a Alvarezem. Pettise první kolo přejížděl pěkně a ve druhém to Pettis ukončil a byl rád, neboť mohl dopadnout jako s RDA. Barboza přejel Pettise, ale ten je nyní mimo mísu a ve špatném rozpoložení. Trápil se s Felderem a Melendez je jiný level. Navíc ten kurz je ustřelený. Melendez nikdy nebyl knockoutován a tohle podle mě zvládne.

Dále dám Usmana, je to typický přejížděč, s nezáživným bojem a silový fighter. Rus naopak ve fightech ukázal celkem průměrnou takedown defence a tipuji, že ho Usman uválí. 

Poslední na tiket dám Smolyakov, dubutanta, který to má 8:0, vše ukončení v prvním kole a celkem na HW je zajimavý, že to má půl na půl na submise a KO. 

Ostatní si netroufám, možná Curren, která vypadá velmi dobře ve fightech a prohry přišly po zbytečných chybách, kdy zápasy měla rozjete na vítězství a nechala se subnout. Herring mě moc nepřesvědčila. ALe moc se mi s ženami v poslední době nedaří. Trošku mě láka sázka nad 2,5 kola.

Také byměl vyhrát asi Elkins a Saenz, ale Pepey se silně rozjetý a má KO úder a submise, trošku se toho bojím. Elkins ho podle mě uválí, ale Pepey je nevyzpytatelný. Saenz předvadí super výkony a pořád překvapuje. Wineland zklamal s Carrawayem, ale bojím se také toho KO úderu. Saenz je ale lákadlo za celkem dobrý kurz.

Ostatní je podle mě tak vyrovnané, že si netroufám vítěze. Klidně i Moontasri za ten kurz není marný.

Patriote, Onko, Nextere, jak to vidíte, co ještě přiložit, zatím mám tiket takto:

ticket 1: Melendez, Usman, Smolyakov - kurz 6,5

malylada87 - Čtenář - 21.7.2016 v 11:24
Re: Sázky - Odpovědět
 

tak nakonec ještě jeden ticket, nedalo mi to :)

ticket 2: saenz, Knight, Sullivan - kurz 7

Onko23 - Čtenář - 21.7.2016 v 14:16
Re: Re: Sázky - Odpovědět
 

ja som ti uz pisal... ;) buchty mam nad +2,5 proti Holly nebudem vsadzat, ale ani to nejak riskovat. :) A upsety....mas ich tam ;)


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Patriot - Redaktor - 21.7.2016 v 13:25
Re: Sázky - Odpovědět
 

Melendez to bude chtít uválet, protože nic moc jinýho mu ani nezbývá. Takže pro Barbozu celkem jasná věc ohledně taktiky a přípravy, navíc Gilbert si bude muset hlídat bobule, což by se mohlo hodně projevit na výkonu. Ten kurz je sice lákavý, ale já i tak věřím Barbozovi. Budu zvažovat i sázku na délku zápasu, přes 2 kola to nejspíš půjde.

Ngannou má kurz opravdu o hovnu, doufám že vyhraje a jeho další soupeř bude Duffee. Kamaru v pohodě, Holly by to měla dát ale za mě pass, moc malej kurz. Spíš bych zkusil Felice, tam už jsou čísla lepší. Technicky jsou obě baby děravý a můžou se navzájem nachytat na tisíc hovadin, ale Felice je daleko silnější a houževnatější. Jak dostane soupeřku pod sebe, tak jí určitě hrozně naloží.

Elkins podle mě za ten kurz nestojí, to už bych dal spíš Oliveiru, skoro stejný čísla a mnohem snažší soupeř. A co se týče vyložených upsetů, tak se tu nic moc vykouzlit nedá. Možná Urbiva, tam je podle mě +- rovnocenný soupeř, ale kurzy tomu neodpovídají.

malylada87 - Čtenář - 20.7.2016 v 14:48
Novinka - Odpovědět
 

Tak parádní fight nás čeká asi o post vyzivatelky na UFC 203. RRozdá si to Calderwood s Andrade.

Onko23 - Čtenář - 21.7.2016 v 11:14
UFC200 - Odpovědět
 

Ako ucastnik mozem povedat, ze ma hodne mrzelo a patricne som hlasovo aj bojoval proti bucaniu pri zapase DCho so Spiderom. Ano, Spidera oznacuju za najvacsieho vitaza 200ky (2 mesiace dozadu operacia, 2days notice, vaha vyssie, bez pripravy), ale ja proste Spiderovi vela veci nezerem (ci uz vyhovorky na doping, alebo spravanie pri zapase s Bispingom) a prisiel si po poriadny sek. Pritom kritiku si zasluzi aj on, kedze sa ani raz nepokusil vstat. Cormier ho zrejme nemal v umysle rozplacat uplne a tak to vypadalo. Ked uz ale Brock valal Marka, to nikto nebucal, holt DC si proste uctu fanusikov v USA nevydobi a ukonci karieru asi ako neoblubeny sampion a to mi je luto. Inak pri tej LGBT teme to vystrelilo nieklen kvoli Nunes hodne zle, ktorej tusim po zapase "nepustili" do oktagonu sestru s frajerkou, ale hlavne kvoli novej aliancii UFC s nejakou gay komunitou, pri prilezitosti ktorej dali spravit farebne trika "We are all fighters". Inak mozem povedat, ze atmosfera super, tlacovka Diaz vs McGregor nemala take grady, jak by som cakal, ale aj tak akcia super. Za mna ale velke minus k akcii Fightweek, kedy clovek musel doslova patrat po nejakych sprievodnych akciach. Aplikacia na droid UFCFW je uplne k hovnu, viac sa clovek dozvedel na instagrame, ale aj to sotva den predtym. :/ Nestihol som kvoli autogramiade v Las Vegas fight shop vazenie 200ky a nakoniec ani ten Nate neprisiel a bol iba Cody. Dostat sa niekam je vazne kumst a velke stastie na fighterov som nemal. Fanexpo som nebol, kedze bez VIPky to vraj nema velky vyznam. Jedine sme trochu pokecali s Claudiou po zapase, na ktoru sme mali stastie a stupla v mojich ociach este viac. Super baba a frajerke spravila den, ked sa k nej spravala ako najvacsia kamaratka. Co ma este osobne zarazilo, bolo vela alkoholu u "fandov" na akciach UFC.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 21.7.2016 v 11:23
Re: UFC200 - Odpovědět
 

závist, už jsi mi toho poreferoval tolik, že ten Hamburk tě nebudu přemlouvat, to by pro tebe bylo ala GCF hamburk :D

Onko23 - Čtenář - 21.7.2016 v 14:13
Re: Re: UFC200 - Odpovědět
 

ale ne, ten Hamburg stale zvazujem....ale asi mi to niekto (fanda Karatehottie) vyfukne... :D aj ked....usetrene prachy z Hamburgu by som vedel investovat v listopadu na velke jablko :D


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Lyoto - Čtenář - 21.7.2016 v 14:56
Re: Re: Re: UFC200 - Odpovědět
 

Karatehottie:))) Jsem z ni jako hotovej.... Pojedu jen kvůli ni:))))

fedo - Čtenář - 21.7.2016 v 17:50
Re: UFC200 - Odpovědět
 

Ahoj Onko, ten alkohol  po zápase fandov myslísš Bud-Light? :-) to nieje alkohol :-)

Pije sa skoro všade, len forma je občas trochu iná a samozrejme nápoje. 

fedo - Čtenář - 21.7.2016 v 17:40
MARK HUNT - Odpovědět
 

Tak stará škola je nielen bojovníkom v klietke ale aj mimo:

Mark Hunt Puts UFC on Blast, Plans on Forming a Fighter Association.

Onko23 - Čtenář - 22.7.2016 v 14:33
Re: MARK HUNT - Odpovědět
 

on sa docela zhovadil....z huby si spravil rit a kazdemu je jasne, ze taky prostacek, jak je on nemoze viest ziadne "odbory", preto to ma vlaznu reakciu. Sice stara skola, ale hodne si teraz uskodil. Nemylsim tymto vyhlasenim.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Nexter92 - Čtenář - 22.7.2016 v 14:46
Re: Re: MARK HUNT - Odpovědět
 

Souhlasím s Onkem.. Marka mám neskutečně rád je to sympaťák a stará škola.. Prostě se s tím nesere a jde se pobit a někoho uspat. Dost se mi teď nelíbilo jak si otevřel hubu na tom vážení s Lesnarem. Nesedí mi to k němu a začíná to vypadat že si o sobě nějak moc myslí což mě hrozně mrzí jako jeho fanouška + s tím jeho výkonem ty slova na vážení byly ještě potupnější :(

malylada87 - Čtenář - 22.7.2016 v 08:09
.. - Odpovědět
 

Tak z nadcházejícího turnaje vypadl i Sullivan, USADA asi našla nález :D ...to je čistka :D

Caidel - Administrátor - 22.7.2016 v 10:29
Re: .. - Odpovědět
 

Neplést dohromady různé věci. Ani Meek ani Sullivan nemají pozitivní nálezy a byli staženi z "opatrnostních" důvodů.

malylada87 - Čtenář - 22.7.2016 v 10:34
Re: Re: .. - Odpovědět
 

Jo jo je tam podezření, ale z 99% když tahle situace nastala, tak se to nakonec potvrdilo.

Dijkstra - Čtenář - 22.7.2016 v 11:34
Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Nevím jak Sullivan, ale Meek se tak rozhodnul sám, nebyl stažen. Podle jeho prohlášení bere nějaký léky na astma a dostával před podpisem s UFC kortizonový injekce, takže chce mít v pořádku všechny "papíry" než aby ho kvůli tomu na dva roky suspendovali.

Caidel - Administrátor - 22.7.2016 v 15:44
Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Hele, ne. Tyhle dva případy jsou zatím v rámci panování USADA zcela atypické. Jak říká Dijkstra, Meek to raději odpískal sám, než aby dostal stopku kvůli borcelu v papírech, u toho Sullivana je to taky hodně specifický. Opravdu nejde o tradiční nálezy. 

malylada87 - Čtenář - 22.7.2016 v 15:53
Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

To máš určitě pravdu. jen jak USADA víří vody, tak mají fighteři sevřený prdele. Dostat dva roky a přijít o dost velké příjmy, včetně sponzorů, to není prdel. Navíc jestli UFC zavede finanční sankce proti dopingu, tak se z toho osypou. 

malylada87 - Čtenář - 22.7.2016 v 08:13
Denisa Procházka - Odpovědět
 

Tak čerstvá novinka. Patrik Kincl a Denisa procházka dnes odlétají do USA a to do Jacksonwings academy !!!!! Tak to neskutečná pecka, na završení přípravy k nadcházejicím zápasům, kde Denisa bude zápasit na RIZINU a Patrik o titul FN v Rusku. Trenovat s JBJ a se špičkou UFC a s největšími stratégy v USA. Velký krok do předu a právě ke Gregovi Jacksonovi, to je neskutečná příležitost. Pro Kincla možná ještě užitečnější, v jeho váze condit, Cerrone, ten sparing tam bude k nezaplacení. Tohle přčesně kluci potřebují....

Nexter92 - Čtenář - 22.7.2016 v 08:52
Re: Denisa Procházka - Odpovědět
 

Tak to je pecka zpráva Láďo.. Podle mě to je předzvěst velkého jména pro Denisu na rizinu..  Možná Rampage? Možná CroCop? Fedor? Nebo někdo z Belatoru prý tam panují dobré vztahy mezi Belatorem a Rizinem.. Jinak Laďo promiň za vsázení dostal jsem se k tomu až teď tak zachvilku postnu nějaký svý postřehy pokud budu mit chvilku času.. Ještě jsem se tě chtěl zeptat co Nick Diaz? jak to má s tou stopkou a vrátí se vůbec ještě do UFC?

malylada87 - Čtenář - 22.7.2016 v 10:30
Re: Re: Denisa Procházka - Odpovědět
 

No podle mě by se letos měl ještě vrátit. Záleží asi na jeho motivaci no. 

No na Rizinu z velkých jmen jsou známy pro turnaj těžké váhy mezi 16 účastníky zatím Wanderlei Silva a Cro Cop. Turnaj který nyní bude, tak ze 16 účastnímku pak postoupí do prosincového turnaje 8 borců a ti si to vy pyramidě rozdají jako minulý rok. Otázka, zda bude mít Denisa superfight na Rizinu nebo bude zařazen do turnaje.

Nexter92 - Čtenář - 22.7.2016 v 10:38
Re: Re: Re: Denisa Procházka - Odpovědět
 

Pokud Denisa jede ke Gregovi tak to znamená jedno buď bude v pyramidě a v prvním kole dostane někoho těžkého. Nebo dostane Superfight jak teď na turnaji tak i v prosinci.. Protože co jsem tak slyšel tak Japonci ho mají rádi. A pro Rizin je taky cennej.. Takže pokud by teď dostal třeba superfight s Rampagem a v prosincu s Fedorem já se zlobit nebudu.. Pyramida s Wandym a CroCopem taky pecka :) Těším se! A co se týká Nicka Diaze to bych rád taky viděl v akci.. Hlavně teda s Robbiem Lawlerem

malylada87 - Čtenář - 22.7.2016 v 11:08
Novinka Hamburk - Odpovědět
 

Tak parádní ženský match do Hamburku. Dvě dobré strikerky si to rozdají v dobré štípané. De Randamie vs. Evans-Smith ...

malylada87 - Čtenář - 22.7.2016 v 13:44
Novinka - Odpovědět
 

tak zajimavý zápas bude na FN v Texasu, Chris Wade jde po porážce s Khabilovem s dalším bojovníkem z východu Islamem Makhachevem. Taky to bude mít velmí těžké.

Hescores - Čtenář - 22.7.2016 v 13:53
Renato Laranja - Odpovědět
 

Ahoj, mimo téma, ale včera jsem koukal na nějaké fighty a narazil jsem na jméno Renato Laranja (snad nebudu vypadat jako úplnej neznalek:-). Kdo to je? Všude a pořád někoho vysírá. Vypadá, jako když to nemá v hlavě v pořádku. Láďo, nemáš o něm nějaké info. Hlavně by mě zajímalo, jestli mu dal někdo někdy pořádně přes tlamu:-)

Díky

malylada87 - Čtenář - 22.7.2016 v 14:09
Re: Renato Laranja - Odpovědět
 

Kámo vůbec netuším kdo to je :D

Hescores - Čtenář - 22.7.2016 v 14:13
Re: Re: Renato Laranja - Odpovědět
 

No na netu je několik videí s Eddie Bravem, kterej ho tam asi třikrát uškrtí (při různejch příležitostech:-). Pak tam je zas jedno, kde uškrtí on toho Brava:-) Ale má tam bitku třeba s Weidmanem, Vysírá Rousey (sexuálně). Vysírá Rogana, Diaze a pod.:-)

Nexter92 - Čtenář - 22.7.2016 v 15:07
Re: Re: Re: Renato Laranja - Odpovědět
 

Ty hele mě to našlo že se jmenuje Rhasaan Orange a že hrál v nějakejch filmech.. bude to nějakej herec a provokatér, ale asi nikdy žádnej fight neměl.. viděl jsem ho na zemi s Weidmanem a Chris si s ním dělal co chtěl.. Podle mě jen nějakej troll a blbeček neco jako Chralie Zelenoff

yamay - Čtenář - 22.7.2016 v 19:54
Re: Renato Laranja - Odpovědět
 

Je to herec-provokater a Renato je jeho fiktivna vymyslena postavicka "superfightera" a "megastar v jiu-jitsu" s ktorou bavi a zaroven stve fighterov. Väcsina z nich vie, ze je to len fikcia na pobavenie, ale videl som, ako provokoval Nicka Diaza a skoro si to odniesol, pretoze Nick nemal o tejto vtipnej postavicke ani paru a myslel si, ze je to nejaky legalny zaujemca o nakladacku smile

Nexter92 - Čtenář - 22.7.2016 v 20:11
Re: Re: Renato Laranja - Odpovědět
 

Yamay nebyl to Nate? ale to je stejně buřt ani jeden si pro facku nechodí daleko :D nevím jak by se mistr hrdina tvářil kdyby slíznul jednu Stockton Slap :D

 

yamay - Čtenář - 22.7.2016 v 21:12
Re: Re: Re: Renato Laranja - Odpovědět
 

Chlape, kludne to mohol byt aj Nate, ale bolo to relativne davno(asi 3-4 roky), ked tak nad tym rozmyslam, asi to bol Nate, ale presne ako hovoris, je to uplne jedno, moc tam k Stockton-slapu nechybalo laughing

yamay - Čtenář - 22.7.2016 v 21:14
Re: Re: Re: Re: Renato Laranja - Odpovědět
 

Google potvrdil, ze to bol Nate, ako si tvrdil.

malylada87 - Čtenář - 22.7.2016 v 15:11
Novinka - Odpovědět
 

Tak se v O2 areně dočkáme turnaje, ale K1 pod novou organizací

W5: Legends in Prague. Jsem zvědav na vztupné a docela se obávám poloprázdné haly, i když to bude nejlepší turnaj, který tu kdy byl, což je můj názor.

Zatím vypsané tyto fighty, kteroé jsou fantastické, znalci K1 mi dáte asi za pravdu:

Hron vs. Stoica (Glory)

Hutník vs. Anderson Silva (Glory)

Šuda vs. Poturak

Píno Ondruš vs. ŽÁK

...Pro Hutníka a Hrona velmi důležité zápasy v karieře dle mého...

tenet - Čtenář - 22.7.2016 v 17:01
verhoeven vs hari - Odpovědět
 

Novinka: Zapas odlozeny, nebude na Glory 36, hlavny dôvod je ten, že Hari aktualne dostal zákaz fightovat v Holansku. Čiže sa hľadá nové miesto, nový čas a ďalšie prachy pre Hariho. 

malylada87 - Čtenář - 22.7.2016 v 18:39
Re: verhoeven vs hari - Odpovědět
 

Hari vs. Verhoeven nemá být za ty peníze pod Glory, ale pod Enfusion pokud vím....

tenet - Čtenář - 22.7.2016 v 19:09
Re: Re: verhoeven vs hari - Odpovědět
 

Čudná je potom stratégia Glory, ak dovolí svojmu šampiónovi ísť cez cudziu promotion a zarobi tak konkurent. Každopádne ja som to vedel takto: Enfusion ponúkla obom fighterom 500 papierov spolu, aby bol zápas u nich, na čo Glory reagovala, že ú nich má Verhoeven takú zmluvu, že môžu podobné ponuky vetovat a donutia tak , aby ich najväčšia hviezda bojovala a zarabala pre nich. Ale moc to nesledujem, asi mas pravdu. Dik

tenet - Čtenář - 22.7.2016 v 17:20
Palhares - Odpovědět
 

podpísal s KSW. Až niekoľko kolien zlomi aj tam, príde do GCF. 

Nexter92 - Čtenář - 23.7.2016 v 09:28
Sazečka UFC on FOX20 - Odpovědět
 

Tak už jsem se k tomu dokopal... Pro většinu zřejmě pozdě příště už to bude dřív Láďo.. 

Tiket 1 - Smolyakov,Usman,Saenz - To co předvedl Luis Henrique na vážení se mu těžce vymstí.. Smolyakov mu podal ruku a po podání ruky ho strčit? a dělat ze sebe pomalu krále těžké váhy.. Doufám že ho sejme v první minute vylízance.. Usman vypadal skvěle ( mě ten Rus nějak nesedí takovej divnej jak když z černobylu) Usman ho podle mě neuválí ale sundá ho v druhém kole nějakým pěkným vypínákem.. Saenz to naboduje podle mě.. 

Tiket 2 - Shevchenko a Moontasri - Ano vsadil jsem proti mé největší oblíbenkyni Holly ( btw asi se nikomu nelíbí ale ten zadek má celkem luxusní) Jinak Valentina je hodně komplexní.. Měla sice pouze dvě boxerská utkání obě ale zvítězila. V Kickboxu má velmi krásný rekord dokonce 61utkání a 58jich dotáhla do vítězného konce. Má výbornou základnu v postoji co se týče kickboxu a Muay thai, na zemi je však daleko nebezpečnější protože má fantastický grappling a co víc má černý pas v Judu a je mystriný sportu v Judu:) Valentinu bych určitě nepodceňoval ani v postoji natož na zemi.. Navíc je to ruska takže hodně plechová a Holly ji jen tak nenačne.. James Moontasri začínál v LW divizi kde ho dost ničilo zhazování váhy.. Například s Kevinem Lee vypadal hrozně.. Naopak vypadá ze Weltr mu sedí a že se v něm skvěle cítí.. Je docela přesný co se úderů týče a taky hodně aktivní.. Podle mě by mohl tohle vítězství urvat.. 

Tiket 3 - Tady už padl jen box. Koho zajímá vsadil jsem Viktora Postola, který je šampionem WBC v light welterweight a utká se šampionem WBO Terencem Crawfordem. Postol je ruská škola boxu kvalitní přední jab, ale i obrana a kombinace. Není to typický knockoutér je to spíš rozebírač. Crawford je naopak knockouter. Jeho přezdívka lovec mu docela sedí. Problém je že je od Postola asi o 7 cm menší a má o neuvěřitelných 10cm menší rozsah. Pokud Postol dokáže udržet Crawforda na přední ruce má vyhráno.. Navíc Fortuna se mega ustřelila když vidí Postola outsidera s kurzem 5.20 ( To už bylo moc i na mě)

malylada87 - Čtenář - 24.7.2016 v 11:47
Výseldky - Odpovědět
 

Tak sázkařsky po tom víkendu tří turnajů se mi vůbec nedaří , tak snad to prolomím na UFC 201 frown.

Tak Ukrajinka asi překvapila každého. Jak jsem měl Holly po výhře nad Rondou hodně vysoko, tak se nyní ukazuje, jak je jedno dimenzionální bojovníce. Docela se dívím, v rohu GGreg Jackson a prakticky nezkusila nic nového, plán B. Mohla zkusit pokus o takedown, který by čekal asi málokdo nebo něco a ona jede pořád dokola. Nyní to bude mít hodně těžké, po dvou porážkách je nyní hodně čitelná a asi ji čeká Zingano, což bude také velký oříšek. Sevčenko prostě z ústupu natrefovala a jsem na ní zvědavý, jak si povede dále. Chtěl bych ji v rozstřelu vidět s Peňou.

Melendozovi jsem věřil, nemůžu si pomoci, Barbozu drží ve fightu jen ty nohy. Škoda, že se Gilbertovi nepodařilo v druhém kole Edsona ukončit. Barboza to takticky zvládl skvělě, to musím uznat, ale nemůžu si pomoci, s jedním skills to na titul nevidím, zvlášt, když jeho brada není z nejlepších z TOP 10. Docela by mě zajímalo, jak by si poradil Khabib....

Nganou pro mě jasná TOP 10 a měl by dostat už opravdového TOP soupeře, sice soupeř asi v HW nemá se svými 228 librami co dělat. Měli by si to s levisem rozdat o TOP 10 :)...

Zklamání na kartě byli pro mě Curren, který prohrála po třetí přes kopírák. Také svým IQ fightem Pepey, který dobrovolně chodil do guardu, i když v rohu mezi koly řvali, at nedělá kraviny a on to ve třetím kole udělá přes kopírák..... O Smolyakovovi ani nemluvně. Oba dle mého názoru patří k těm slabším v HW a přál bych jim je Peštovi.

V prelims mě překvapil výkonem Wineland a Elkinsova dominance. Zápas večera byl taky parádní. 

Za mě když to shrnu, tak to byl z těch nudnějších galavečerů...

 

Patriot - Redaktor - 24.7.2016 v 12:46
Re: Výseldky - Odpovědět
 

Já tentokrát sázkařsky spokojenost, ještě tak 4 podobné turnaje a to co jsem prosral na 200 je zpátky laughing kde jsem se bál a vynechával, tam favoriti prohrávali, trefil jsem Barbozu a Felice plus nějaký jistoty, vyšly mi i délky zápasů.

S tou 201 ještě nevím jistě, Lawler a Brown sice mají mou plnou důvěru, ale tam budou slabý kurzy.

malylada87 - Čtenář - 24.7.2016 v 12:57
Re: Re: Výseldky - Odpovědět
 

Na Lawlera 1,45 to ujde, na Browna to seru, soupeř to bude chtít uhrát na wresling a kurz bude za hovno. Na nalozim urcite Rose, Karolina je hodne marna....

 

Patriot - Redaktor - 24.7.2016 v 13:13
Re: Re: Re: Výseldky - Odpovědět
 

Ellenberger že by měl něco jako taktiku? Vždyť ho trénuje Tarverdyan laughing troška statistiky k jeho svěřencům (nezahrnuju tam Hondu Housey):

Guida: 0-2

Duke: 1-4

Shafir: 1-2

Browne: 2-3

Baszler: 0-3

Ellenberger: 1-4

malylada87 - Čtenář - 24.7.2016 v 14:39
Re: Re: Re: Re: Výseldky - Odpovědět
 

Mě se spíš jednalo o to, že za nějaký kurz 1,2 se to neoplatí, když může nastat tento scénář. Je to trošku demonizující, určitě to gymu neprospívá, když je hlavní trenér podvodník a jsou kolem a kolem aféry. Ale Baszler a Duke na UFC leven nemají. Guidovy porážky s tím taky asi nesouvisí, jede si pořád to stejné své, Tavares ho subnul tak, jak se mu to za karieru nepovedlo a s Ortegou to byl vyrovnaný match. Brown dle mého nikdy neměl co dělat v TOP 10, REEM ho měl na lopatě a půlka rozhodčích by ten zápas odmávalo a pak jej haluzově sundal. Barnett si to dojebal taky sám. Je otázka času, kdy vypadne z TOP 15 a to by asi bylo jednoho, v jakém gymu by byl. Jako fighter nemá nic, čím by nějak vynikal. U toho Ellebengera je to asi vidět nejvíce, ale otázka, zda to gymem nebo prostě na ty nejlepší hold už nemá. A taky Ronda s ním zažila mraky úspěchů a podle jediného fightu asi těžko soudit...zase v předchozích pěti podala super výkony.

Patriot - Redaktor - 24.7.2016 v 16:09
Re: Re: Re: Re: Re: Výseldky - Odpovědět
 

Jó, tak pokud to mají bookmakeři až takhle nízko, pak souhlasím. To už se nevyplatí riskovat...

Ale s tím Edmundem to vidím trochu jinak. Ronda sice měla velký úspěch, ale ten si získala hlavně díky špičkovému judu, na čemž má Edmund nulovou zásluhu. Naopak o jejích dírách v postoji se v kuloárech kecá už dávno a když si vezmeš její sbírku skalpů, kolik těch holek mělo opravdu top strike plus nějaký balanc schopností? První byla až Holly, nasekala jí držku rozdílem dvou tříd a můžeme jen spekulovat, jak by to vypadalo proti Amandě, Valentině nebo (nedej Satan) Cyborg. Jo a mimochodem teď jsem někde zachytil drb, podle kterého je Ronda v jináči, takže ji možná pěkně dlouho neuvidíme...i když těžko říct, třeba jen zase zažírá nějakou depresi sealed

No a Travise sice taky nemusím, ale největší zářezy jeho kariéry udělal pod Jacksonem (a rozhodně memám koule na to, abych to považoval za náhodu), kdežto pod Tarvedyanem jde zápas od zápasu čím dál víc do prdele.

malylada87 - Čtenář - 24.7.2016 v 16:17
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výseldky - Odpovědět
 

jo to máš pravdu, až s Holly se ukázalo, že s těmi nejlepšími a tvrdými strikerkami se rovnat nemůže. Myslím, že i proto možna otálí s návratem, marketingově je velmi přitažlivá a pořád jí značka "Rondy" vynáší. Po další porážce by mohla hodně stratit na kreditu a mohla by přijít o velkou část financí mimo oktagon.

Výsledky ano, ale ty vítezství mi přišly takové z čistého nebe doklína. Tď se jen ukazuje, že na tu TOP třídu nemá. Má jen štěstí, že prospekti se mlátí mezi sebou a v HW udělat serku, aby se dostali k zápasům top 15 je těžké. Vidím tam spousty borců mimo TOP 10, kteří by ho dle mého rozsekali.

malylada87 - Čtenář - 24.7.2016 v 13:00
Re: Re: Výseldky - Odpovědět
 

Pak zkusim za ty kurzy Scogginse a Masvidala

malylada87 - Čtenář - 24.7.2016 v 20:41
Glory - Odpovědět
 

Tak je to potvrzeno, Badr Hari vs. Verhoeven se utkají na turnaji Glory v prosinci v Německu!!! Jsem zvědavý, v jaké formě se Badr ukáže...

Jari - Čtenář - 26.7.2016 v 01:54
Re: Glory - Odpovědět
 

Na ten zápas se moc těším ale do prosince je daleko aby Badr mezitím zase neskončil v lapákulaughing

malylada87 - Čtenář - 25.7.2016 v 08:17
Pešta - Odpovědět
 

Odkaz na třetí díl campoveho video Viktora Pešty v Balckzillians:

https://www.youtube.com/watch?v=-vYiTzAFfwg

Tomi - Čtenář - 26.7.2016 v 21:08
Fedor - Odpovědět
 

Na Sherdogu mel Fedor prvne vyhru nad Maldonadem pak to tam bylo zmeneno na Draw a ted tam ma zase vyhru...nevite nekdo jak to teda je ? sem vubec nejak nezachytil,ze by mu prece jen tu vyhru nechali...