přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC 198

Ohlédnutí za UFC 198

přečteno: 14072×
19.05.2016 v 17:25 | Autor: Caidel
diskuse: 40×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

Ohlédnutí za PPV turnajem UFC 198: Werdum vs. Miocic který se konal 14. května v Aréně de Baixada v brazilské Curitibě. Šlo o PPV turnaj v mnoha směrech výjimečný - UFC poprvé navštívilo Curitibu (rodiště Andersona Silvy) a především šlo o teprve čtvrtý turnaj v historii UFC, který byl uspořádan na velkém stadionu - v minulosti se tak stalo na UFC 129 v Rogers Centre v Kanadě, UFC on FOX: Gustafsson vs. Johnson v Tele2 Aréně ve Švédsku a UFC 193 na Etihad Stadionu v Austrálii. V USA UFC stadinový galevečer zatím neuspořádalo.

Aby UFC vyplnilo stadion v Brazílii, turnaj si pochopitelně vynutil mimořádně silnou startovku plnou domácích hvězd - výrazně silnější než UFC plánovalo v době, kdy byl tento turnaj plánován ještě jako Fight Night s main eventem Belfort vs. Souza, než si zrušené UFC 196 vyžádalo změnu celé řady plánů a povýšení tohoto turnaje na stadionové PPV. UFC se tak podařilo dosáhnout na návštěvnost 45 207 diváků, což je třetí nejvyšší návštěvnost historie (zmíněné UFC 193 a UFC 129 měly víc diváků). Rekord ovšem padl na váženích - těch se účastnilo přes 15 000 fanoušků (a Conor McGregor už se tak nemůže vytahovat rekordem z vážení). Atmosféra turnaje byla samozřejmě strhující a domácím borcům se za mocné podpory publika v drtivé většině případů (8-2) dařilo. O tom jak může být nepřátelsky naladěné publikum nepříjemné by mohl vyprávět především Matt Brown (viz níže). Smutnou tečkou za parádním večerem pro domácí je pak fatální chyba Fabricio Werduma v hlavním zápase večera díky které přišel o titul těžké váhy. Radost Brazilcům naopak udělalo oznámení, že brazilská legenda MMA Antonio Rodrigo Nogueira bude v červenci po UFC 200 uveden do síně slávy UFC (do sekce pionýrů sportu). 

Předzápasy sledovalo 768 000 diváků (nikterak mimořádné číslo) a ačkoli turnaj v Brazílii na Globo TV sledovaly cca 4 miliony fanoušků, turnaj byl hodně orientován právě na Brazilské publikum a mezinárodní PPV prodeje jsou tak odhadovány celkem nízko (350-500 tisíc). 

Celá startovka bohužel čtyři dny před turnajem utrpěla citelnou ztrátu: exšampion Anderson Silva prodělal několik dní před turnajem žlučníkový záchvat a musel na operaci, čímž souboj s Uriahem Hallem odpadl. Nešlo pochopitelně o zápas jenž by byl dramaticky potřebný pro rozvoj divize, patřilo to ale k tomu zajímavějšímu co bylo na startovce k vidění, zejména z hlediska značné nepředvídatelnosti průběhu takového fightu, takže se na něj fanoušci hodně těšili. Silva už má operaci za sebou, dopadla dobře, ale teď se bude zhruba šest týdnů léčit. Mimo to se delší dobu před turnajem zranil Evan Dunham a jeho plánovaný souboj s Leonardo Santosem se tak posunul na UFC 199, neboť nešlo o velké zranění. 

A teď již k jednotlivým zápasům:

Jak již bylo zmíněno výše - hlavní zápas večera byl snad jedinou věcí, která na závěr brazilským fanouškům řádně zkazila večer. Šampion Fabricio Werdum (20-6-1, 8-3 UFC) sice nepodcenil přípravu a po dobrých zkušenostech se zápasem v Mexiku dorazil také do Curitiby asi s dvoutýdenním předstihem na aklimatizaci, přímo v zápase ale vyzyvatele Stipe Miocice (15-2 MMA, 9-2 UFC) podcenil přímo fatálně. Werdum si v úvodu kola vedl dobře a ostřeloval Miocice zdálky kopy, v půli kola ale zřejmě získal dojem, že má Miocice načatého a nejprve si nakráčel nekrytý do jednoho varovného zásahu, což ho ovšem nezastavilo a tak si o pár vteřin později došel pro nekompromisní KO jedinou ranou pravačkou z Miocicova ústupu, což jasně dokladuje, že Miocic je pěkný ranař. Zápas tedy trval pouze dvě minuty a 47 vteřin a UFC má velmi nečekaně nového šampiona z Clevelandu (ovšem s chorvatskými kořeny) Stipe Miocice - který tomu zpočátku možná ani sám nemohl uvěřit (viz jeho bezprostřední reakce). 

Miocic je tedy novým UFC šampionem těžké váhy, novou světovou jedničkou, borcem oceněným 50 000 bonusu za výkon večera a prokletí těžké váhy dál vládne - v historii UFC ještě nikdy nikdo neobhájil více než dvakrát. Werdumovi, který měl hypoteticky pěkně našlápnuto na nejlepšího borce historie těžké váhy se to nakonec nepovedlo ani jednou, přišel o sérii šesti výher a utrpěl první porážku od června 2011. Možná na základě svých úspěchů v postojařině zapomněl na své BJJ kořeny, nebo se pouze ukvapil, chyba ho každopádně přišla pěkně draho.  

Naopak Stipe Miociovi se tak technicky vzato povedlo ukončit legendární „prokletí Clevelandu.“ Jeho domovské město totiž drželo naposledy nějaký titul z "velkých" sportů v roce 1964 kdy Cleveland vyhrál NFL (ale to ještě neexistoval ani Super Bowl). V baseballu se Clevelandu zadařilo naposledy v roce 1948 a basketbalový tým trofej neukořistil nikdy. Cleveland tak v rámci USA čeká na titul nejdéle ze všech měst, které mají alespoň tři sportovní týmy. UFC je pochopitelně podstatně menší než zmíněné ligy, i tak je to ale pro Cleveland (a Miocice) velká věc. Werdum klesá na pozici světové dvojky a má nyní zájem o okamžitý remač - ideálně na UFC 200. O titulový zápas se ale okamžitě začal hlásit také Alistair Overeem (ačkoli k tomu zvolil maličko nevhodnou formu :) a že šanci dostane právě on je asi o něco pravděpodobnější než okamžitý remač. Mimochodem, Junior dos Santos například tvrdí, že Miocic je podle něj daleko lepší než Overeem - a to paradoxně JDS dokázal Miocice porazit a Overeema ne. 

Také druhý bonus za výkon večera do hlavních zápasů a to konkrétně do co-main eventu ve kterém se střetnuli Ronaldo Jacaré Souza (23-4 MMA, 6-1 UFC) a Vitor Belfort (25-12 MMA, 14-8 UFC). Belfort se už před zápasem netajil tím, že Jacarého považuje možná za nejlepšího borce v divizi - a vývoj zápasu mu dal za pravdu. Belfort se příliš zdráhal útočit a tak ho během prvního kola dostal Souza dvakrát na zem, což zcela stačilo. Belfort neměl na špičkovou zemařinu Souzy žádnou odpověď a ten ho rozmlátil GNP do krve pro TKO finiš v 4:38 prvního kola poté, co se Belfortovi přece jen jeden únik povedl aby o chvilku později sám zkusil Souzu nevhodně stáhnout do guardu. Belfort sám to po zápase viděl jasně - nepoužil prý svou největší zbraň a tou je útočení a agrese. Souza, jenž za výhru inkasoval 50 000 bonusu se posouvá na pozici světové trojky a má pochopitelně enormní zájem jít o titul. Nejde mu prý ani tak o pomstu (protože s Rockholdem už bojoval pět let zpátky ve Strikeforce a Rockhold ho přebodoval ve vyrovnaném zápase na pět kol a sebral mu titul), jako spíš právě o ten titul. A vzhledem k tomu že se Weidman ve středu zranil, patří Souza mezi nejvhodnější náhradníky na titulový zápas na UFC 199. Nejnovější zpráva ale hovoří o tom, že si Souza týden před soubojem s Belfortem zranil koleno a musí na menší operaci, takže proti Rockholdovi nezaskočí a zápas dostane Bisping. Jacaré už teď ale slibuje, že vítěze tohoto souboje stejně posléze zničí.  

Třetí zápas večera byl jistou formou speciální atrakce. Vůbec poprvé se v UFC představila nekorunovaná královna MMA Cristiane „Cyborg“ Justino, dříve Santos (16-1-1NC MMA, 1-0 UFC). Ta bojuje v Invicta FC na váze 145 liber kde drží titul, smlouvu má ale podepsanou s UFC a UFC jí také platí zápasy v Invicta FC. Protože UFC v její váze divizi nemá a Justino dlouhodobě odmítá že by pro ní bylo reálné vyshazovat do váhy 135 liber dostala na UFC 198 příležitost předvést se v super fightu na smluvní váze 140 liber s Leslie Smith (8-7-1 MMA, 2-3 UFC). Cyborg sice úspěšně zvládla navážit na 139 librách i tak ale se svým renomovaným expertem na výživu George Lockhartem odmítají, že by dokázala shodit na 135 - váhu by prý samozřejmě udělala, ale už by to prostě nebyla ona a nepodržela by si potřebnou výkonnost. Zápas proběhl zcela dle očekávání - drtivká TKO výhra pro Jusino za 1:21 prvního kola. Rozhodčí to ale možná odmával maličko brzo, srdcařka Leslie sice šla k zemi, ale ještě se bránila a uhýbala a po zastavení zápasu okamžitě protestovala, což pak pokračovalo i na sociálních sítích (kde jí podpořil třeba i Chael Sonnen jenž stopku označil za ostudnou). Smith z toho byla hodně smutná, protože o jejím srdci netřeba pochybovat a velmi dobře věděla do čeho jde - v minulosti prý s Justino spárovala a dobře věděla, že ze začátku je Justino velmi nebezpečná - byla však připravená zatáhnout jí do dlouhého a náročného zápasu, protože jak sama uvedla, při sparingu v minulosti skončily obě bojovnice s monokly, takže nebyla bez šancí :)

Justino je tedy nadále jasnou jedničkou ve váze 145 liber a má nyní sedmnáct zápasů bez porážky (prohrála pouze svůj profidebut). Teď je ovšem poněkud nejisté, co s ní bude dál. Justino sama se po zápase odmítla bavit o superfightech typu Ronda Rousey (jak uvedla - tohle je můj večer a nebudu do toho zatahovat Rondu) a jasně deklarovala, že jí zajímá jediný titul: ten 145 librový z Invicta FC, kde hodlá obhajovat. Jenže Justino táhne lidi a tak není jisté, zda jí UFC nechá zase vrátit se do Invicta FC. Divize 145 liber se taky nechystá a provozovat superfighty? Toť otázka. Cyborg by se to ale líbilo - titul v Invictě a superfighty v UFC. O titulový zápas s Cyborg se zahlásila Miesha Tate, Cyborg ale váhu 135 liber rovnou odmítla. UFC teď vypustilo informaci, že se pracuje (na stylisticky velmi zajímavém) fightu Germaine de Randamie vs. Cris Cyborg na UFC 201, Cyborg ale UFC zpražila, ať přestanou vypouštět fámy - její vahou je zkrátka 145 liber a jinde teď bojovat nehodlá. 

Leslie Smith zůstává i po porážce světovou 11. ve váze 135 liber a jak prohlásila - je ve své roli „gatekeepera“ velmi spokojená. Je totiž velmi dobrou kamarádkou Mieshy Tate a dokud drží titul Tate, Smith se o titul vůbec nehodlá ucházet. 

V dalším fightu se „mladá krev“, tedy Corey Anderson (8-2 MMA, 5-2 UFC) pokoušel zdola další brazilskou legendu, Mauricio „Šoguna“ Rua (24-10 MMA, 8-8 UFC). Ačkoli byl Anderson považován za favorita, proti Ruovi se nakonec neprosadil a to především zápasnicky - v postoji s ním většinu fightu naopak držel krok velmi zdařile a tak Rua nakonec zvítězil pouze na body nejtěsnějším možným způsobem a to 2x 29-28, 28-59. Rua je tedy v tuto chvíli světovou desítkou a dle vlastních slov mu dva vyhrané zápasy po sobě (což se mu stalo poprvé od roku 2009) vlévají novou krev do žil - a může tak odložit uvažování nad koncem kariéry. Rua nyní věří, že zápas s dalším veteránem Rashadem Evansem je teď vpodstatě nevyhnutelný. Anderson padá na pozici světové šestnáctky a ačkoli si vůbec nevedl špatně a patří mezi novější naděje divize, do TOP 10 se přece jen ještě nějakou dobu nepodívá. Pro něj byla tohle vůbec první bodová porážka v kariéře (jedinou další má s Giane Villantem a to KO)

Zahajovacím zápasem PPV startovky byl souboj mezi Bryanem Barberenou (12-3 MMA, 3-1 UFC) a velmi nadějným bijcem Warlley Alvesem (10-1 MMA, 4-1 UFC) jež zde byl jasným favoritem - až natolik, že se řada fanoušků ptala, zda není náhodou Barberena soubojem s ním trestán za to, že zastavil hype train Sage Northcutta, což je myšlenka, kterou Barberena od začátku odmítal. Tento fight by se původně na hlavní startovku nedostal, ale když odpadl souboj Anderson Silva vs. Uriah Hall, jedno místo se uvolnilo - a tihle dva měli štěstí. Alves také začal zápas podstatně lépe, ale Barberena opět ukázal, že je zkrátka držák a v dalších dvou kolech dokázal Alvese utahat a v náročném fightu nakonec přebodoval 3x 29-28, čímž se z něj stává světová pětatřicítka. Barberena tak ve dvou zápasech po sobě zařízl nadějné prospekty (Alves zde utrpěl první porážku kariéry) a teď doufá, že díky tomu v příštím fightu dostane nějaké velké jméno. Malá pikantnost: Jedním z Barberenových cornermanů byl i exšampion lehké váhy UFC a nyní bojovník Bellatoru Benson Henderson, kterého tak fanoušci mohli opět vidět v Reebok uniformě ačkoli je u konkurence. I cornermani totiž musí v UFC nosit Reebok. 

Předzápasům vévodil souboj grapplera Demiana Maii (23-6 MMA, 17-6 UFC) a Matta Browna (20-14 MMA, 13-8 UFC). Ani jeden z borců se předem netajil tím, že svého soupeře považují za velmi nebezpečného. Brown tvrdil, že Maia je pro něj stylisticky asi nejhorší soupeř v divizi, ale také si ho sám vybral a sám se nabídl, že bude bojovat na Maiově domácí půdě v Brazílii a Maia zase Browna označil za nejagresivnějšího postojáře kterému kdy čelil. Zápas ovšem vyšel podstatně lépe právě Maiovi - vlastně celá tři kola strávil na Brownových zádech jako oživlý batoh, aby ho nakonec půl minuty před koncem zápasu dostal RNC - Brown si zde vlastně ani neškrtl. Skoro by se dalo říci, že si Brown víc zabojoval mimo klec - naplno si totiž v tomto zápase užíval roli záporáka, což začalo už ukazováním prostředníčkům na fanoušky na vážení, což se mu také u horkokrevných Brazilců nakonec vymstilo. Během nástupu do klece se ho hned několik fandů pokusilo minimálně udeřit a jednomu se podařilo chytit ho za kapucu (jak ukazuje toto video). Zmíněný fanoušek byl ale pořadateli vzápětí odhalen a vyhozen z haly. Drsnější to bylo o den později, kdy Browna napadl v hotelu jeho vlastní bývalý BJJ kouč Rodrigo Botti a udeřil ho zezadu. Několik lidí z Brownova doprovodu (mimo jiné také UFC manažer Reed Harris) ale Bottiho dohnalo, došlo k bitce a Botti byl předán policii (video). Pro Maiu, nyní světovou trojku je to pátá výhra v řadě a ačkoli se během této série vyhnul špičkovým wrestlerům kteří okupují vrchol divize, má za to, že je v tuto chvíli nejvhodnějším možným titulovým vyzyvatelem a ze zápasů vychází prakticky nedotčen - za poslední tři zápasy v UFC schytal pouhých 12 podstatných zásahů. Brown vypadává ze světové desítky a je nyní dvanáctkou velterové váhy. 

Také v dalším fightu šlo o souboj mladé naděje a velezkušeného veterána. Prospekty zde zastupoval Thiago „Marreta“ Santos (13-3 MMA, 5-2 UFC), veterány pak Nate Marquardt (34-16-2 MMA, 12-9 UFC). Santos, kterému se MMA zdá vcelku bez rizika, když uvážíme že v mládí si musel jídlo lovit v džungli (jak sám uvedl) se na tenhle zápas hodně těšil a doufal že uslyší proslavené brazilské skandování „vai morrer“. V zápase pak rozhodně zavdal fanouškům příčinu - zápas ukončil za 3:39 prvního kola tvrdou levačkou, ještě předtím stihl ale jednou Marquardta poslat úderem k zemi a napálit mu také pěkný loket v klinči. Marquardt tak opět nevypadal moc dobře - v posledních osmi zápasech má bilanci jen 2:6, končit ale sám nehodlá - zatím si prý pamatuje detaily z naprosto každého zápasu ve kterém kdy byl. Santose výhra posouvá do světové dvacítky a dvakrát neplýtval časem: vyzval Bispinga, Brunson a Whittakera - všecho prý soupeři s kterými by bylo snadné získat 50 000 za zápas večera. Na UFC 198 se mu ale bonus vyhnul. Marquardta opět čeká přemýšlení nad koncem kariéry, tahle výhra už ho vyhodila z dvacítky a je nyní jednatřicítkou. 

Zápasem večera se stal souboj mezi Francisco Trinaldem (20-4 MMA, 10-3 UFC) a Yancy Medeirosem (12-4 MMA, 3-4 UFC). Ačkoli o vítězi nakonec nemohlo být pochyb, Trinaldo vyhrál velmi bujnými bodovými rozdíly (30-26, 30-27 a 29-26) takže to každý rozhodčí viděl trochu jinak. Jisté ovšem je, že oba borci obdrželi bonus za výkon večera a že to byla pěkná a dramatická řežba - v závěru prvního šel k zemi Medeiros, v posledních vteřinách druhého Trinaldo a ve třetím měl prozměnu velké problémy dožít se konce Medeiros, aby v úplném závěru končil v posedu nad Trinaldem. Zkrátka zápas sem a tam a bonus zcela zasloužený. Trinaldo vyhrál šestý zápas v řadě a posunuje se do světové dvacítky, sám se vidí ještě o něco výš: mezi elitou a už se cítí připraven na titul. Medeiros v UFC zatím značně nekonzistentní a ačkoli se před zápasem zapřísahal, že s nespolhlivostí a nejistotou už je konec, nakonec mu to tak docela nevyšlo. Poprvé v kariéře ale v porážce vydržel až do konce, doposud byl vždy ukončen před časovým limitem. 

Hluboko v Fox Sports 1 předzápasech byl zakopán zápas bantamové váhy mezi Johnem Linekerem (27-7 MMA, 8-2 UFC) a Robem Fontem (12-2 MMA, 2-1 UFC). Zápas měl stylově jasný průběh - Font si chtěl držet výrazně menšího Linekera od těla, Lineker chtěl svým typicky agresivním stylem přestřelky na krátko v kterých mohl bombit Fontovi tělo. Lineker se už před zápasem nechal slyšet, že svůj agresivní a místy riskantní styl měnit nehodlá, protože si momenty kdy riskuje a cítí příliv adrenalinu hrozně užívá - a tentokrát mu to vyšlo. Linekerovi se dařilo mnohem víc prosazovat a většina zásahů tak patřila jemu. Fonta sice knockoutovat nedokázal, čemuž se proslavený ranař hodně divil, ale i tak bylo vítězství bodově jasné - ač podobně jako v předchozím fightu to každý rozhodčí viděl jinak: 30-26, 30-27 a 29-28. Pro Linekera to byl v bantamu teprve druhý zápas, oba ale vyhrál a posouvá se na pozici světové desítky (a proto je dost hanba, že je tak hluboko v předzápasech). Nebýt operace kolene, byl by nejrychleji přebookovaný borec z UFC 198 Ronaldo Souza, takhle je to ale Lineker - jen čtyři dny po turnaji už má dohodlý další fight a to proti světové dvaadvacítce Michaelu McDonaldovi na UFC Fight Night 91 a to na pozici co-main eventu. 

Možná až překvapivě kvalitní výkon předvedl na tomto turnaji mladší z bratrů Nogueirů. Zatímco starší Antonio Rodrigo bude v létě uveden do Síně slávy UFC, mladší Antonio Rogerio Nogueira (22-7 MMA, 5-4 UFC) si hladce poradil se zápasníkem Patrickem Cumminsem (8-4 MMA, 4-4 UFC). Rogerio absolvoval svůj vůbec první přípravný kemp bez svého bratra Big Noga a prý to byla hodně zvláštní zkušenost, v zápase se to ale nijak neprojevilo. Naopak velmi nervózní výkon předvedl právě Cummins, který vůbec nedokázal maskovat své pokusy o porazy a zkoušel je jen hodně zdálky. To umožnilo Little Nogovi porazy bránit a během prvního kola si Cumminse rozebrat boxersky natolik, že zápas skončil TKO v 4:52 prvního kola. Nogueira mladší, kterému ovšem i tak táhne na čtyřicítku, se posouvá na pozici světové patnáctky a nevylučuje prý ani útok na titul. To je ale asi ještě značně předčasné, protože se teď sice cítí jako znovuzrozený, ale přece jen je to jeho jediná výhra za poslední tři roky. Favorizovaný Cummins zde zklamal a dál drží pozici ve světové třicítce - navíc zatím všechny čtyři porážky v kariéře nasbíral KO. 

Velmi nezvykle skončil zápas mezi Sergio Moraesem (11-2 MMA, 5-0-1 UFC) a zaskakujícím Luanem Chagasem (14-2 MMA, 0-0-1 UFC). Chagas zde nastupoval za zraněného Kamaru Usmana a pro Moraese to tak byla velká stylistická změna. Moraesovi se více dařilo na zemi a byl lepší v pozdějších fázích zápasu, neboť Chagas neměl tak natrénováno, tomu se ale zase dařilo zpočátku když v prvním kole bodoval i knockdownem. Přesto byl Moraes (který má jediný plán: zisk velterového titulu) zřejmě lepším borcem, rozhodčí to ale viděli jinak: těsná remíza 29:28, 28:29 a 28:28. S tím nakonec nebyl spokojen ani jeden z borců: Chagase prý takové morální vítězství neuspokojuje, Moraes byl ještě přímější a prohlásil, že pokud to člověk nechá na rozhodčích, tak ho určitě rozbrečí. Což je určitě škoda, protože Moraes byl jinak velmi usměvavý a bylo znát, že se dobře baví. Malá perlička: po skončení turnaje je Chagas světovou 75. ve velteru - což z něj dělá jednak tabulkově nejníže umístěného borce celého turnaje a jednak také paradoxně největšího skokana turnaje - šel nahoru o 20 míst, jinak se žádné větší posuny v žebříčcích nekonaly. 

V zahajovacím zápase večera si to rozdali v pérové váze Renato Moicano (10-0-1 MMA, 1-0 UFC) a Zubaira Tukhugov (18-4 MMA, 3-1 UFC). Ve velmi vyrovnané bitvě nakonec těsně zvítězil domácí Moicano 2x 29-28, 28-29. Ten se prý kvůli předzápasovým urážkám ze strany ruských fanoušků na sociálních sítích málem naučil rusky. Tukhugov přišel o sérii devíti výher a prohrál poprvé od května 2012.

 

Zajímavé statistiky:

 • Debutující bojovníci skončili s bilancí 1-0-1 (nezvykle zde byla jedna remíza)

 • Sázkoví favorité vyhráli pouze pět zápasů, pětkrát došlo k překvapení.

 • Brazilcům se doma bezpochyby daří. Na tomto turnaji měli proti zahraničním soupeřům bilanci 8-2, celkem tak během 25 turnajů v Brazílii mají domácí bilanci 140-76 (a zahraniční borci by si tak měli hodně rozmyslet, zda přijmou zápas na Brazilské půdě)

 • Čistý zápasový čas 12 fightové startovky byl 2:01:48

 • Stipe Miocic je nyní šampionem s třemi výhrami v řadě. Případný vyzyvatel Alistair Overeem má výhry čtyři.

 • Miocic má 11 z 15 výher v kariéře KO. Všechny zápasy ukončené v UFC před limitem má KO. 

 • Werdum prohrál KO teprve podruhé v kariéře. Poprvé se mu to stalo v roce 2008, 11 zápasů zpátky. 

 • Ronaldo Souza má 19 z 23 vítězství před časovým limitem, 16 z toho v prvním kole. KO ovšem vyhrál teprve potřetí v kariéře (dvakrát v UFC). 

 • Souza má v UFC/Strikeforce devět stopek ve střední váze a je tak historicky třetí v kombinované statistice obou organizací.

 • Belfort má nyní ve střední váze bilanci 8-3, působí zde od září 2007. 

 • Belfort prohrál zatím vždy jen s borci, kteří byli držiteli titulu v UFC, PRIDE, Strikeforce či byli alespoň vítězi turnaje (PRIDE). 

 • Justino má nyní 16 výher v řadě a 17 fightů bez porážky (1 NC). Prohrála pouze ve svém profi-debutu. 14 z 16 výher má KO, posledních 11 zápasů v řadě má vždy TKO údery.

 • Leslie Smith zatím v pětizápasové UFC kariéře střídá výhry s prohrami.

 • Mauricio Rua vyhrál poprvé od roku 2009 dva zápasy po sobě. Vůbec poprvé v kariéře ale vyhrál dvakrát za sebou na body.

 • Rua má v UFC/PRIDE v polotěžké váze už 20 výher - to je historický rekord obou organizací.

 • V polotěžké váze má Rua 11 knockdownů a je tak společně s Lyoto Machidou historicky druhý za Chuckem Liddellem (14).

 • Demian Maia má nyní ve velterové váze bilanci 8-2 a pět výher v řadě. To je společně s šampionem Lawlerem druhá nejdelší sérka divize - vede Stephen Thompson (6). 

 • Maia má v UFC už 17 výher a je tak historicky čtvrtý za St-Pierrem (19), Hughesem a Bispingem (oba 18)

 • Maia má nyní osm submisí v UFC - v této statistice je historicky třetí za Royce Graciem (10) a Nate Diazem (9). 

 • Maia má nyní bilanci 17-2 v zápasech kde uspěl alespoň jedním porazem. Aspoň jednou uspěl porazem proti 19 z 23 UFC soupeřů. Porazů má teď Maia už 55, což je osmý nejlepší výkon historie UFC.

 • Maia za poslední tři zápasy schytal pouze 12 podstatných zásahů.

 • Matt Brown nyní utrpěl tři prohry ve čtyřech zápasech - poté co měl rozjetou sedmizápasovou vítěznou šnůru. 10 ze 14 porážek v kariéře má submisí. 

 • Thiago Marreta Santos má nyní čtyři výhry v řadě a jde o třetí nejdelší sérii v divizi. Vede Yoel Romero (7). 

 • Santos má čtyři z pěti výher v UFC KO v prvním kole.

 • Nate Marquardt má nyní v posledních osmi zápasech bilanci 2-6. Od návratu do střední váhy v červnu 2014 je pak 2-3.

 • Francisco Trinaldo vyhrál šestý zápas v řadě a dorovnal tak Khabiba Nurmagomedova. Delší sérii v divizi má jen Tony Ferguson (7). Trinaldo ale šest z posledních sedmi výher získal pouze na body (narozdíl od finišera Fergusona).

 • John Lineker má od příchodu do bantamové váhy v září 2015 bilanci 2-0 a  je nyní světovou desítkou. V posledních deseti zápasech to má za 8-1 a celkově vyhrál 21 z 23 posledních zápasů. 

 • Rob Font utrpěl obě porážky v kariéře na body - a nyní přišel o jedenáctizápasovou vítěznou sérii. Prohrál poprvé od dubna 2012.

 • Patrick Cummins utrpěl všechny čtyři porážky v kariéře KO.

 • Antonio Rogerio Nogueira má všechny stopkové výhry v UFC KO. 

 • Na základě Reebok smlouvy se vyplácelo pro letošek rekordních 240 000 dolarů. Nejlépe placený byl samozřejmě šampion Werdum (40) a vyzyvatel Miocic (30). 20 tisíc pak brali Belfort, Maia, Brown a Marquardt, na 15 dosáhl ještě Rua. Souza a Trinaldo 10, zbytek už 5 a méně. Velmi nezvyklé zde bylo, že na úplném minimu, tedy 2500 dolarech byli hned čtyři bojovníci z hlavní startovky: Cristine Justino, Leslie Smith a Warlley Alves s Bryanem Barberenou. 

 

 Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+3
Piklis - Čtenář - 20.5.2016 v 18:29
Re: Novinka - přejít na příspěvek
Informace zajímavá, ale 24 liber není 24 kilo...
 
+1
malylada87 - Čtenář - 22.5.2016 v 20:55
Re: wuet - přejít na příspěvek
Kravina 2500 usd bylo jen od reebuku, za vitezstvi v UFC dostal tusim 24000 usd. Nejmensi mozna...
 
+1
malylada87 - Čtenář - 22.5.2016 v 21:35
Re: Re: Re: wuet - přejít na příspěvek
Ta bylamtuším už propuštěna před rokem.
 

Všechny příspěvky

Gabin - Čtenář - 19.5.2016 v 20:50
Gabin - Odpovědět
 

Toš vidím to v těžké,rsp tipuji si, že Reem vyzve  Miociceo pásek a  JDS si to rozdá s  Verdumem....jináč,za Stipeho mám hroznou radost,že to dal....:-)

malylada87 - Čtenář - 19.5.2016 v 22:35
UFC - Odpovědět
 

Tak celkem zajimavá situace. UFC má tak plnou lightweight divizi, že například Lucas Martin, kterého jsem viděl na živo v Záhřebu a kde porazil cený sklap Whiteforda a byl to jeho poslední zápas pod smlouvou, tak mu bylo řečeno, že divize je plná a nyní mu nemohou nabídnout novou smlouvu. Pokud vyhraje další dva fighty v jiných organizacích, tak mu nabídnou další kontrakt. Fighteři hold nemají nic jistého.....

malylada87 - Čtenář - 20.5.2016 v 15:49
Novinka - Odpovědět
 

Taková perlička, po  dlouhých letech průserů se měl "Mayhem" Miller utkat o titul střední váhy Venator FC menší organizace. Na vážení před zápasem nedal váhu o 24 Kilo :D :D :D :D ....to je strašný hovado :D

Piklis - Čtenář - 20.5.2016 v 18:29
Re: Novinka - Odpovědět
 

Informace zajímavá, ale 24 liber není 24 kilo...

malylada87 - Čtenář - 21.5.2016 v 22:50
Novinka - Odpovědět
 

Periscop ondřeje Novotného, přidal celkem zajimavé video a postřehy:

https://www.periscope.tv/w/1rmxPEEnLwmKN

AlistairMir - Čtenář - 22.5.2016 v 04:49
... - Odpovědět
 

Nic proti Fábovi mám ho v oblibě, ale okamžitej remač? To myslí vážně? Za co jako? Že si to podělal sám a titul ani jednou neobhájil tak za to chce rematch? Koukám poslední dobou chce každej padlej šampion okamžitej rematch a je úplně fuk jestli na trůnu kraloval dlouho nebo pár měsíců. Kdo měl na okamžitej rematch právo byl maximálně Jose Aldo. Borci by si mohli uvědomit že v divizích nejsou sami. A JDS zase perlí. Stipe je podstatně lepší než Reem? Koukám, že tady asi někdo nemůže zkousnout že dostal čočku. Hlavně že se prsil jak Alíka smázne a jak ten jejich zápas pro něj nemá žádnej význam, že mu to nic nedá kromě snadný výhry jelikož je přece úúúplně jinde než nějakej Reem. Jak to bejval sympatickej borec tak mu koukám nos pěkně narost vzhůru. Zlatej Cain Velasquez, kterej nikdy o nikom neřekl křivé slovo a dokázal zůstat skromnej a pokornej borec. Stipe by měl obhajovat proti Alíkovi, kterej má jako jedinej na titulák teď právo. Fábo ať si to dá s JDS , pak bych pochopil, že by vítěz mohl jít o titul nebo o post vyzyvatele s vítězem zápasu Cain vs Hapa. Ale snad i ten největší hater teď musí uznat, že na titulák má právo leda Alík. Ne moment... určo to hromada lidí opět neuzná laughing 


Jednej s pokorou, respektuj druhé, bojuj čestně.

Nexter92 - Čtenář - 22.5.2016 v 09:48
Re: ... - Odpovědět
 

I jako velkej fanoušek Fába s tebou musím souhlasit. O titul teď jedině Miocic vs Reem. Alíka nemusím nějak se mi zprotivil když z něho dělali boha jak došel do UFC. A taky s tebou souhlasím ve fightech Fábo vs JDS a Cain vs Hapa. Ten kdo vyhraje tak proti sobě a následně o titul. Taky by podle mě mohl být zápas Hunt vs BigBen to by taky mohlo zamíchat titulovejma šancema. Hunt má teď dvě výhry v řadě a BigBen prohrátl jen s JDS. Jinak bych nevynechával ani toho opičáka Lewise. Pokud si poradí s Nelsonem tak se dostává do top 10.. A Andreje bych taky neodepisoval.. Prohrál jen s šampionem Miocicem a vyzyvatelem Reemem. Jedna výhra nad top Borcem a je zase ve hře. Jinak ta HW se mi zdá taková chudá.. točí se tam 10 jmen a pak je hluboká propast kde si nikdo ani neškrtne...

malylada87 - Čtenář - 22.5.2016 v 10:25
Re: Re: ... - Odpovědět
 

NO Lewisovi v tom zápase nevěřím a určitě za pěkný kurz naložím Nelsona.

malylada87 - Čtenář - 22.5.2016 v 10:24
Re: ... - Odpovědět
 

Hele já se musím JDS, ač jsem honeměl moc v oblibě zastat, oni se ho vyloženě zeptali kdo z nich je dle jeho názoru lepší. Jinak je to tak vztřícnej člověk a například s REEMem určitě nepanuje nějaká zášť.... Divize je teď zamotaná a na kontentedera se otevřelo plno vrátek. Cain, Werdum, JDS, Hunt ROthwell. To se můžou mezi sebou zajímavě nakombinovat.

Nibelung - Čtenář - 22.5.2016 v 13:58
wuet - Odpovědět
 

čo je vela to je vela, dlhonosí z ufc nevyxtiahnu ani o cent navaic z vačku!"!!! 2.5 tisíca Barbarenovi???? zato že vypnul hypetruck homoša nrtcutta a prirpavil dejnu o nejaký ten meloun? trapas....

K1-fan - Čtenář - 22.5.2016 v 19:59
Re: wuet - Odpovědět
 

Alebo ho vyhodia, alebo mu pripravia také podmienky, pre ktoré odíde sam. To je sumicka panecku... 


tradičné bojové karate

malylada87 - Čtenář - 22.5.2016 v 20:55
Re: wuet - Odpovědět
 

Kravina 2500 usd bylo jen od reebuku, za vitezstvi v UFC dostal tusim 24000 usd. Nejmensi mozna casta v ufc za prohrany fight je 8000 usd a to uz je jen vyjmecne. Za vyhru ma borec dvojnasobek...

to bellator ma borce, kde je to za zapas na dennim poradku suma 2500 usd, v ufc je to minimalni marze reebooku, pokud ma zapasnik minimum fightu, ted nevim presne odstropovani

K1-fan - Čtenář - 22.5.2016 v 21:21
Re: Re: wuet - Odpovědět
 

Je to ako píše Lado, s dovetkom, že plat 8000 malo za rok 2015 32 borcov, na chvoste je Alexis Dufresne s platom 6400. 


tradičné bojové karate

malylada87 - Čtenář - 22.5.2016 v 21:35
Re: Re: Re: wuet - Odpovědět
 

Ta bylamtuším už propuštěna před rokem.

Caidel - Administrátor - 23.5.2016 v 07:22
Re: Re: Re: wuet - Odpovědět
 

Tak. Dufresne už je z UFC rok propuštěná, v jejím případě šlo ale o to, že měla plat 8 jako ostatní, jen ani v jednom z UFC zápasů nenavážila, takže musela část platu odevzdat soupeřce (20%). 

A ovšem aktuální perlička: Dufresne v sobotu nastoupila jako záskok na Bellatoru 155 proti Marloes Coenen, opět nedala váhu (ačkoli šla do 145, tedy o 10 výš než obvykle), nicméně porazila Coenen trojúhelníkem v prvním kole, což je pro Bellator jedno z největších překvápek vůbec a teď je  najednou světovou dvojkou :) (a v mezičase mezi UFC a Bellatorem, pět měsíců zpátky stihla také porodit :)

malylada87 - Čtenář - 23.5.2016 v 09:02
Re: Re: Re: Re: wuet - Odpovědět
 

To jo strašná halda, koukal jsem. Akorát tím, že nenavážila, tak titul nezískala ne?

malylada87 - Čtenář - 23.5.2016 v 09:05
Re: Re: Re: Re: wuet - Odpovědět
 

Jen trošku na její obranu, myslím, že byla náhradnice na poslední chvíli, teď nevím přesně kolik to bylo dnů před zápasem.

Těch překvapení bylo více, Palhares dostal čočku během minuty na Venator FC

Tommy - Čtenář - 23.5.2016 v 21:22
Re: Re: Re: Re: Re: wuet - Odpovědět
 

Konečně někdo tomu zjebovi rozbil držku...


Ivan Buchinger fan club.

malylada87 - Čtenář - 24.5.2016 v 09:32
UFC Hamburk - Odpovědět
 

Hcystá se někdo z Vás do Hamburku? Dneska začal pre-sale. Nechce se někdo domluvit na menší výlet? :D

Onko23 - Čtenář - 24.5.2016 v 10:29
Re: UFC Hamburk - Odpovědět
 

ani s nim nechodte....len by chlastal, vymetal striptizove bary a skoro zmeskal fight.... :D Len upravim, pre sale zacina zajtra. Len tie info o karte su skupe, resp. ziadne.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 24.5.2016 v 10:38
Re: Re: UFC Hamburk - Odpovědět
 

Ty vole to ty jsi do mě pořad něco chtěl lít a neremcej. Karta bude v pohodě, zatím letos každá karta super.

malylada87 - Čtenář - 24.5.2016 v 10:40
Re: UFC Hamburk - Odpovědět
 

lístky prý 40, 50, 85, 105, 150 Euro, takže skoro cenově dostupné jako Záhřeb. Škoda toho nevyužít. Vidím to opět na přední řadu. Nechce se mi jet samotnýmu v autě, takže jen pro nejrychlejší zájemce :D

Lyoto - Čtenář - 24.5.2016 v 12:57
Re: Re: UFC Hamburk - Odpovědět
 

Me uz taky lanaril, říkal ze povinna výbava je sud piva na člověka. Láďa ma Ufc jen jako záminku aby se mohl striskat:))))

Onko23 - Čtenář - 24.5.2016 v 13:19
Re: Re: Re: UFC Hamburk - Odpovědět
 

ty vole Lyoto....nemame blbnut a robit z neho alkaca.. :D Tak teraz vazne. Napriek enormnemu kvantu nazbieranych minusiek a premudrelych reci a postov laughinglaughing  je malylada super partak na akciu :D :D A ked ho budete pocuvat a mate ucet niekde vo Fortune, alebo bete, tak aj vylet bude zadarmenko ;)


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 24.5.2016 v 14:38
Re: Re: Re: Re: UFC Hamburk - Odpovědět
 

Drzte uz tlamy a bezte si to rozebírat do skupiny na instagram :D

Lyoto - Čtenář - 24.5.2016 v 15:27
Re: Re: Re: Re: Re: UFC Hamburk - Odpovědět
 

Však tam to dorozeberem:D Hele pokud se tam objeví dobry fighty , tak tam ten sud s tebou dam..

Ondatra9 - Čtenář - 24.5.2016 v 21:19
Re: UFC Hamburk - Odpovědět
 

Já pojedu, nevím jak kluci, ale já určitě, tak se můžeme dohodnout.

malylada87 - Čtenář - 24.5.2016 v 21:24
Re: Re: UFC Hamburk - Odpovědět
 

Super kolik chces jebnout do listku? :D ... posli mi facebook na email.

Ondatra9 - Čtenář - 25.5.2016 v 09:35
Re: Re: Re: UFC Hamburk - Odpovědět
 

ok pošlu. Ještě nevím kolik do toho chci dát. Mám sviště na cestě, takže do toho bude dost brutálně zasahovat manželkacool

Chael Perosh - Čtenář - 25.5.2016 v 01:00
Re: UFC Hamburk - Odpovědět
 

Uvidíme se tam jako v Chorvatsku laughing

Ondatra9 - Čtenář - 25.5.2016 v 09:36
Re: Re: UFC Hamburk - Odpovědět
 

V Chorvatsku jsme se s Láďou a Onkem potkali, tak by bylo fajn se potkat s někým dalším.

Thunder - Čtenář - 24.5.2016 v 16:30
UFC 199 - Odpovědět
 

Penn je out z UFC 199 - porušení antidoping pravidel

yamay - Čtenář - 24.5.2016 v 22:21
Re: UFC 199 - Odpovědět
 

Uz to tu bolo spomenute.

malylada87 - Čtenář - 24.5.2016 v 21:26
Novinka UFC - Odpovědět
 

Celkem zajimavý nový zápas na UFC 201. Čekám strike bitvu.

Perez vs. Rivera

Onko23 - Čtenář - 24.5.2016 v 23:18
Hamburg - Odpovědět
 

ak zatim Hein, Ayaris a Jarjis Danho. No som zvedavy na ten main...undecided


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Onko23 - Čtenář - 25.5.2016 v 08:18
Novinky - Odpovědět
 

Neviem, ci ste postrehli novinky. Ale USADA mala v nedavnej dobe seminare a pripravuje sa novy system sledovania vahy zapasnikov a uz zaslali fighterom mail, aku moznu maximalnu hmotnost mozu mat vo fightweeku. Je tam vidiet snahu eliminovat extremny weight cut. Zaroven skumaju moznosti, ako sledovat dehydrataciu fighterov a pod.
A dalsia vec...na jesen sa v Phe uskutocni ME amaterskeho MMA v organizacii IMMAF, ktora je dcerou UFC a tieto ME budu priamo propagovane na europskych turnajoch. Dokonca tam bude nejaka tlacovka. Prvy krat v historii bude mat teda trunaj v CR podporu UFC. A taktiez dohoda s CET21.... MMA v CR vyrazne napreduje, skoda, ze tomu tak nie je aj u nas. :(


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 25.5.2016 v 13:50
Hamburk - Odpovědět
 

Tak nedalo mi to, celkem jdou lístky na Hamburk na dračku a uvolnily se dvě místa jako v záhřebě do čtvrté řady u ringu jak vcházeji fighteři.

Jsou koupený a v případě zájmu mi dejte vědět, kdo by si vzal druhý lístek. Případně Ondatra a jiní zájemci, pokud by chtěli sedět jinde, v levnějším sektoru, tak se domluvíme aspoň na ubytku a dopravě. 

malylada87 - Čtenář - 26.5.2016 v 11:32
TUF 23 - Odpovědět
 

Kdo chce, tady link na TUF 23 šestý díl:

http://dx-tv.com/the-ultimate-fighter-s23e06-hdtv-x264-dx-tv720p1080i.html

yamay - Čtenář - 26.5.2016 v 12:29
Re: TUF 23 - Odpovědět
 

Vsetky serie a vsetky diely pohromade:

The Ultimate Fighter

- - 1.2.2017 v 12:07
Watch Online - Odpovědět
 

you can watch UFC all episodes on http://watchseriesdb.is/