přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC 193

Ohlédnutí za UFC 193

přečteno: 18953×
23.11.2015 v 10:12 | Autor: Caidel
diskuse: 52×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

UFC 193 bylo turnajem v celé řadě ohledů rekordním a průlomovým - a letos zcela jednoznačně také turnajem nejdiskutovanějším (jak ostatně dokazuje i množství příspěvků na tomto webu pod každým článkem souvisejícím s tímto turnajem). Uvidíme, zda to McGregor a Aldo trumfnou, ale sesazení Rondy Rousey z trůnu královny bojových sportů bylo skutečně něčím velmi mimořádným (což také naprosto zastínilo zbytek startovky).

Ohledně Rondy tu asi příliš novinek a zajímavostí o kterých by se nevědělo nepřinesu, neboť jde opravdu o ostře sledovanou záležitost, snad ale vše alespoň pořádně rekapituluji a přinesu i nějaké zajímavosti k ostatním zápasům.

Nějaké informace pro kontext. UFC 193 bylo vůbec prvním turnajem konaným v australském Melbourne a šlo také o teprve třetí turnaj UFC, který UFC uspořádalo na velkém stadioně. Těmi předchozími byl turnaj UFC on FOX ve Švédsku a také UFC 129, které se konalo v Rogers Centre v kanadském Torontu v roce 2011 a které doteď drželo rekord v návštěvnosti: 55 724 diváků. UFC 193 tento rekord ovšem zlomilo, ačkoli ne o mnoho - dorazilo sem 56 214 diváků, tedy o necelých 500 fanoušků víc, než byl doposud rekord. Etihad Stadium, na kterém se UFC 193 konalo by přitom pojmul až zhruba 70 000 diváků, takže rezervy tam určitě byly. Na vstupném se vybralo cca 6,8 milionu dolarů, což znamená přibližně třetí nejvyšší tržbu v historii a dokonce to převyšuje odhady DW jenž tipoval výnos na zhruba šest milionů. Již zmíněné UFC 129 udělalo zhruba 11 milionů a letošní UFC 189 v Las Vegas dosáhlo na 7,2 milionu. UFC 148 bylo také cca na 6,9 milionech. 

TV čísla jsou zatím výtečná: Lorenzo Fertitta uvádí, že UFC 193 bude pravděpodobně druhým nejprodávanějším PPV v historii. Rekord drží UFC 100 s 1,6 milionem prodejů z roku 2009, UFC 193 bude mít zřejmě kolem 1,1 milionu prodejů. Dařilo se také předzápasům: Ty na Fox Sports 1 udělaly průměr 1,394 milionu diváků, což je druhý nejlepší letošní výsledek a silné ratingy měly také pre a post šou. 

UFC tento turnaj celkově rozhodně udělal radost a tak byl oznámen návrat - zhruba za čtyři měsíce, tedy 19. března 2016 se v Brisbane bude konat menší turnaj UFC Fight Night 84. Zatím pochopitelně bez jakýchkoli dalších podrobností.  

Turnaj UFC 193 původně měli uvádět Lawler s Conditem o titul velterové váhy, ale po zranění Lawlera se zápasy proházely, Lawler s Conditem si to rozdají na UFC 195 a hlavní roli na UFC 193 dostaly ženy: Jak Ronda Rousey vs. Holly Holm, tak Joanna Jedrzejczyk vs. Valérie Letourneau na pozici co-main eventu. Favoritům se na tomto turnaji příliš nedařilo (jak už dobře víme), dokázali vyhrát jen v sedmi zápasech, v šesti naopak prohrát - a to včetně překvápka největšího ze všech.

Čímž se samozřejmě dostáváme k zápasu Ronda Rousey (12-1 MMA, 6-1 UFC) vs. Holly Holm (10-0 MMA, 3-0 UFC) na kterém se Holly Holm stala naprosto přesvědčivým způsobem královnou ženské 135 lb váhy a uštědřila favorizované Rondě Rousey (někde až 22:1) nejpřekvapivější porážku v historii UFC - na čemž mimochodem sázkové kanceláře prodělaly kalhoty :)

Kolem tohoto fightu se toho sktuečně dělo hodně - a tak se to pokusím vzít chronologicky. Přichází tedy fáze první, předzápasová. Ronda Rousey před tímto zápasem jela na nebývalých vlnách slávy a zcela jednoznačně byla vůbec největší hvězdou UFC. Rozhovory, TV vystoupení, obálky časopisů, filmy - všechno na co si vzpomenete. Její aura neporazitelnosti naprosto nepochybná, kurzy k souboji s Holly Holm kolem 20:1. Smělá tvrzení o tom, jak by mohla získat boxerské tituly, WWE titul, porazit polovinu mužské bantamové váhy a tak podobně. Na druhé straně také varovné a rušivé kauzy: Otázka jejího vztahu s Travisem Brownem, přímá nenávist Rondiny matky k jejímu trenérovi Edmundu Tarverdyanovi, odklon od MMA (Ronda naznačovala, že v MMA déle než takových šest zápasů už nebude), „lubrikační“ kauza - a zkrátka celá řada dalších nemilých maličkostí. Zcela však chybí tradiční předzápasový hype - Holly Holm je uctivá, na adresu Rondy má jen pochvalné výroky a zkrátka tu není vyhrocený vztak jaký měla Ronda k Bethe Correie nebo ke své tradiční rivalce Mieshe Tate (které Ronda vzkázala, že na titul má šanci jedině až Ronda ukončí kariéru). Pak ovšem přichází vážení a dobře zmapovaný incident s pošťuchováním. A opět jsou tu jisté varovné signály. Bez ohledu na to, čí pěst se dotkla koho (z jiných kamer to vypadá zase jinak) je vcelku zjevné, že iniciátorem agrese zde byla právě Ronda - a že také Ronda z celého incidentu vyšla hůř. Holly jí ledově klidně odstrčila a nic dál neřešila, Ronda pokračovala nervózní tirádou - a řada pozorovatelů hlásila, že Ronda zkrátka na váze nevypadala tak dobře jako dříve a to přesto, že měla ve svém rohu Mike Dolceho. Ronda přitom v rozhovorech běžně přiznává, že ke svým soupeřkám zkrátka potřebuje v rámci motivace chovat nenávist, problém s Holly byl ale zkrátka v tom, že jí absolutně žádnou záminku svým chováním nedala a tak si záminku Ronda musela vysloveně vytvořit - v rozhovorech přiznala, že moc dobře věděla, že Holly má rádá při face-offu  svou pěst ráda zvenčí, tak jí úmyslně tuto pozici zabrala a když Holly pozici upravila, Ronda se s ní o umístění pěsti začala přetahovat. Následná prohlášení o tom, že je Holly falešnou děvkou už je pak nutno brát vyloženě s rezevou. 

A pak tu máme zápas samotný - a jde o střet dvou konceptů. Ronda si zkouší valit to svoje - agresivní box s přechody na klinč, a Holly má za sebou naprosto zjevně taktiku ušitou týmem kolem Grega Jacksona vysloveně na míru Rondě Rousey. Práce nohou, pivoting, bodující levá, odpírání klinče, reaktivní porazy - prostě všechny věci, které ve svých pracích dokázali předem tipnout nejlepší analytici oboru jako Jack Slack. Nutno však poznamenat, že ani oni nevěřili tomu, že by se Holly mohlo podobný gameplan podařit prosadit takovým způsobem a tak dominantně. Vždy to bylo ve stylu: Kdyby chtěl někdo porazit Rondu, měl by to dělat zhruba takhle - ale zvládne to Holly? Spíš ne. Holly ovšem všechny skutečně pořádně překvapila - a hodně tomu zřejmě napomohla i značná absence konkrétní taktické přípravy od Rondina týmu. Ronda například vůbec nebyla připravena na to, že Holly pracuje ze southpaw postoje a levou si zkrátka neuměla hlídat, neuměla zkrátit vzdálenost a jít přes údery a nezvládala ani žádný další způsob adaptace na nedobře se vyvíjející průběh zápasu. Ostatně - Rondě se stalo vůbec poprvé v kariéře, že nebyla dominantní silou a bylo to zkrátka něco, na co nebyla připravena. Fyzička šla rychle do háje, obličej opuchal, zásahy přibývaly, bezradnost také. Bleskové intermezzo na zemi s pákou nevyšlo a ke konci prvního kola už bylo dost zjevné, že je našlápnuto na obrovské překvapení, Ronda si v prvním vlastně ani neškrtla.

Mezi koly na sebe upozornil ještě především Rondin trenér Edmund, který Rondu pochválil, že jí to skvěle jde a že Holly na ní mimo levačky nic nemá, což jsou absurdní hlášky doteď velmi diskutované :) Konec pak přišel velmi rychle - v 59 vteřině druhého kola sundala Holly Holm zcela bezradnou Rondu highkickem a celkem nadbytečně jí dorazila několika kladivy, čímž se stala jednak světovou jedničkou a jednak velmi pravděpodobně nejlepší ženskou bojovnicí všech dob. Žádná jiná žena nikdy nedržela naráz boxerské a MMA tituly a je nutno si připomenout, že i Ronda přes veškerou svou pověst dominantní judo mašiny vlastně ani nebyla nejlepší judistkou - na olympiádě byla „pouze“ třetí. Nemožné se tedy stává skutkem, Dana White očividně není úplně šťastný a MMA internetosféra propadá šílenství. Nemá cenu si zde něco namouvat - Ronda v kleci byla sice naprosto dominantní (a to způsobem jakým Holly své soupeřky zatím rozhodně nedemoluje), ale svým chováním mimo klec zaujala vskutku málokoho a příznivců v tomto směru tak měla pomálu, takže z její prohry se řada lidí velmi radovala. A to samozřejmě neplatí jen o české fan scéně, radost panovala i jinde:

 • Miesha Tate (která je s UFC poslední dobou hodně na kordy) reagovala dost zostra „Tak ti konečně někdo nakopal prdel, ty mrcho“ a pozděi to korigovala s tím, že snad tohle Rondě pomůže v tom, aby byla do budoucna pokornější -  nutno však poznamenat že v době prvního prohlášení byla na viewing party k UFC 193 v jednom stripclubu se svými fanoušky a nebyla zrovna střízlivá.
 • Cyborg a její manažer jasně uvedli, že teď už není sporu o tom, kdo je největší mlátička v ženské MMA - a opět požádali o catchweight souboj s Rondou na 140 librách. Sázky navíc navýšili prohlášením o tom, že teď UFC zkrátka Cyborg potřebuje, protože je jediná s opravdovou aurou neporazitelnosti kdo v ženské MMA zbyl. 
 • Bethe Correia označila Rondin box za zcela začátečnický. Bohužel tím zapomněla na to, co to asi tak vypovídá o jejím boxu, když se Rondou nechala knockoutovat. 
 • V domovském městě Holly, Albuerque propadl místní bar s fightery (Cerrone, Condit) naprostému šílenství a museli přestat vydávat alkohol, oslavy nabraly drastických rozměrů.
 • Starosta Albuerque plánuje ustanovení "Holly" dne, v novinách překřtěného na "Holly-lujah" - zkrátka půjde o místní svátek. 
 • Freddie Roach (jenž tipoval výhru Rondy) její vystoupení označil za hanebné a na její technice nenechal nit suchou. Ačkoli jí před turnajem chválil :)

Ronda tedy schytala tvrdé KO, podle všeho je ale nastěstí v pořádku. Bezprostředně po zápase se objevily spekulace o natrženém rtu, zlomené čelisti a dalších podobných škodách (neboť Ronda putovala po zápase rovnou do nemocnice), doposud se ale oficiálně nic podobného nepotvrdilo a Ronda posléze vydala prohlášení v kterém říká, že je v pořádku a že se vrátí. Ne všichni tomu ale věří. Od té doby se Ronda nicméně odmlčela a ve známost tak vešlo pouze video na kterém na letiši před paparazzii schovává svou tvář.

UFC má v tuto chvíli o budoucnosti nicméně poměrně jasnou představu: V plánu je remač Holly Holm a Rondy Rousey - s čímž třeba šampionka Holm nemá vůbec žádný problém. Je ovšem nutnost poznamenat, že reakce na tento remač jsou hodně rozpačité. Důvodů je celá řada: především nešlo o náhodnou prohru (jakou byla otočka Matta Serry nad GSP, nebo do jisté diskutabilní míry i KO Weidmana nad Andersonem Silvou), ale o naprosto jednostrannou demolici která nenechala nikoho na pochybách, že Holm je prostě lepší bojovnicí. Je to také nesmírně riskantní zápas pro Rondu - jak tento fight ukázal, rozdíl mezi postojářskou technikou Holly a Rondy je naprosto propastný (a v reálném čase je to tak 15 let zkušeností) a sebelepší trénink s tím za půl roku nic nenadělá. Rondina jediná reálná šance uspět v remači je tak dosta zápas na zem a tam Holly upáčit - což se ukázalo jako velmi obtížná záležitost.  A kdyby Ronda s Holm prohrála podruhé, je její kariéra efektivně umrtvená. Marketingově daleko taktičtější by tak bylo dát šanci na titul někomu jinému (Tate, Nunes, Pena), protože řada soupeřek bude mít proti Holly lepší stylistické vyhlídky než Ronda a nechat Rondu vrátit v jednom či dvou zápasech s jinými soupeřkami, aby nabrala sebevědomí, fanoušky a měla víc času na přípravu. Pokud by navíc třeba Miesha Tate mezitím získala titul, příběh Ronda vs. Miesha by se psal úplně sám :)

To ale zřejmě nebude cesta kterou se UFC vydá. DW prosazuje remač a tak nás zřejmě čeká právě ten. Sázkové kanceláře už vypsaly kurzy - a Ronda je v tuto chvíli stále favoritkou (což tedy upřímně nechápu - samozřejmě pokud sundá Holly k zemi, může vyhrát velmi snadno a rychle, ale s tím sundaváním to možná nebude tak jednoduché, jak si všichni mysleli před tímto zápasem :) Jackson přitom prohlašoval, že po fightu na UFC 193 už Holly nikdo podceňovat nebude - a zdá se, že jí ještě řada lidí stále podceňuje. Trenér Winkeljohn, který je s Holly od začátku její bojové kariéry přitom ještě dodává, že Holly se doposud v UFC v zápasech vždy schválně trochu držela zpět, aby naplno neodhalila své schopnosti. To se mi sice nezdá příliš pravděpodobné, pro úplnost je to ale určitě potřeba uvést.

K budoucnosti (a trochu i minulosti) se ale vyjádřila i celá řada dalších osobností, zde je alespoň výběr některých názorů a dalších zajímavostí:

 • Dana White tvrdí, že až se RR dostane přes svou porážku, bude z ní skutečně nebezpečné zvíře. Zároveň si myslí, že Ronda nezmění trenéra, ačkoli po tom drtivá většina fanoušků volá.
 • Podobně to vidí také její bývalý manažer (se kterým se soudila, takže není dvakrát objektivní) - ten ovšem tvrdí, že Ronda je monstrum už teď a že je „špatnou osobou.“ V jeho případě ale nejde o monstrum v kleci, ale má na mysli spíše monstrum v mezilidských vztazích.
 • Parádní návrat si slibuje také Rondin judo coach - ten věří tomu že se Ronda vrátí na výsluní jako nejlepší bojovnice všech dob. 
 • DW stále trvá na tom, že Ronda má „Tysonovskou“ auru.
 • Nick Diaz tvrdí, že Ronda Rousey udělala jen malou chybu a příště snadno zvítězí. V jeho podání měla malá chyba znamenat to, že se nemůžete jen tak bezhlavě řítit na vyššího soupeře, což prý Rondě někdo v kempu zapomněl sdělit :)
 • GSP tvrdí, že Rodina prohra by mohla být tím nejlepším co jí potkalo. On si prý s porážky s Mattem Serrou odnesl důležitou lekci. 
 • Profesionální sázkař Dave Oancea letos vydělal 2,5 miilionu na tom, že Royals vyhráli světovou sérii. Na Holly vsadil 20 tisíc a vydělal tak téměř čtvrt milionu dolarů. Zajímavé ovšem je, že Ronda ani nebyla největší favoritkou večera, tou byla kupodivu ještě širšímu publiku neznámá Joana Jedrzejczyk. 

Hollyino vítězství tak vlastně mělo jen jedinou vadu na kráse a tou je její mírně kontroverzní sponzorská smlouva se společností Intel-Pharma, která prodává výživové doplňky. Jenže některé z jejich přípravků jsou na černé listině WADA, neboť obsahují zakázané látky. Holly sama ale tvrdí, že podobné přípravky rozhodně neužívala (a do budoucna zřejmě s touto společností rozváže spolupráci právě kvůli negativnímu PR). 

Holly se tedy nyní stává jasnou světovou jedničkou a má opravdu značný nárok na titul nejlepší bojovnice všech dob. Popularitou sice polarizující osobnost Rondy Rousey těžko dožene, finančně si ale v tomto zápase rozhodně polepšila - dostala vyplacených hned 100 000 pozápasového bonusu jednak za výkon večera a jednak za zápas večera. 50 000 za zápas večera tedy dostala i Ronda Rousey, ale obecně se to bere spíše jako cena útěchy, protože formálně vzato nic moc skvostného nepředvedla. Pochopitelně se ale v tabulkách nepropadla níž než na druhou příčku a bude skutečně nesmírně zajímavé sledovat, zda bude v MMA kariéře pokračovat a pokud ano, tak zda UFC půjde cestou remače. Který by navíc docela trval, protože Ronda si teď rozhodně chce dát pauzu a mluví se až o návratu na UFC 200. 

V co-main eventu svůj titul podruhé obhajovala šampionka ženské 115 lb. divize, polská bojovnice Joanna Jedrzejczyk (11-0 MMA, 5-0 UFC) a to proti kanaďanc Valerii Letourneau (8-4 MMA, 3-1 UFC). Jak již bylo zmíněno výše, Joanna byla kupodivu u některých sázkových kanceláří ještě větší favoritkou než Ronda, což bylo dosti nečekané, neboť obhajovala teprve podruhé a ačkoli je v kariéře zatím neporažená, rozhodně jí scházela aura dominance kterou měla právě Ronda. Joanna svůj titul proti Valerii sice dokázala obhájit na body, zápas to byl ale mnohem těsnější než vypovídá výsledné skóre (2x 49-46, 50-45) a než nasvědčovaly sázkové kurzy. 

Před fightem k sobě byly obě bojovnice uctivé, Valerie si užívala roli outsidera (nebylo to pro ní poprvé) a Joanně zase příliš nevadilo, že žije ve stínu Rondy. Trochu se to vyhrotilo až na vážení kde si obě dost agresivně popovídaly a Joanna prohlásila, že Valerie sice hrála tvrďačku, ale teď se bojí. Což se ukázalo jako hodně nepravdivé prohlášení, protože Valerie do toho šlapala hned od začátku a v prvním kole byla dokonce lepší. Celých pět kol se bojovalo v postoji a ačkoli v pozdějších kolech už zápas celkem očividně vedla Joanna díky svým zkušenostem (začala být přesnější, aktivnější, lépe bránit, nakopala Valerii nohu a udělala jí obrovskou modřinu pod okem) nikdy to nebyl žádný rozdíl o dvě třídy, Valerie prokázala obrovské srdce a zkoušela to všech pět kol. Ani Joanna to neměla bez problémů - podle všeho si v zápase zlomila ruku a teď jí čeká operace. Během zápasu každopádně padlo pár rekordů (počet úderů v titulovém zápase, legkicky) o kterých se píše podrobněji níže v sekci statistiky, za zmínku také stojí skutečnost, že to v historii UFC bylo vůbec poprvé, co se nějaký ženský zápas dostal do čtvrtého (a samozřejmě i pátého) kola.

Valerie svůj neúspěšný útok odnesla obrovskou opuchlinou pod okem, kterou DW dokonce označil za jednu z nejšílenějších věcí, co kdy viděl a je nyní světovou devítkou. Získala si však za svůj výkon nepochybně obrovský respekt fanoušků - a to i přesto, že měla maličko zkomplikovaný koučink - v rohu jí totiž měl stát její týmový kolega Hector Lombard, jenže USADA to před turnajem Lombardovi zakázalo. Tím je že má antidopingovou stopku, nesmí působit ani v roli cornermana. Joanna, světová jednička si teď vyléčí ruku (operace) a pak bude čekat buď na nějakou novou vyzyvatelku, nebo si dá remač s Claudií Gadelhou, kterou sice loni porazila, ovšem jen těsným rozhodnutím. Gadelha hlásila, že má zájem o remač bez ohledu na to jak dopadne souboj mezi Joannou a Valerií.

Drobet zklamáním (tedy alespoň pro příznivce Antonio Silvy) byl remač mezi Markem Huntem (11-10-1 MMA, 6-4-1 UFC) a Antonio Silvou (19-8-1 MMA, 3-5-1 UFC). Ti si to poprvé rozdali v naprosto epické bitce končící remízou v prosinci 2013, jenže zatímco pomalu stárnoucí Hunt si svou formu za dva roky vpodstatě udržel (a do tohoto zápasu šel vyrýsovaný jako nikdy), Silvova forma se v post-TRT éře zhoršuje podstatně rychleji. Takže zatímco v prvním zápase padlo dohromady 200 podstatných úderů, tady jich bylo jen 21 - a vlastně skutečně první pořádný úder který tam Hunt poslal škrtl Silvovu hlavu shora a Silva se skácel k zemi ve čtvrté minutě prvního kola. Celé to tedy trochu vyšumělo. Hunt se posouvá na pozici světové šestky - a rád by odplatu za svou prohru s Miocicem, Silva je nyní stále světovou dvanáctkou, ale mezi elitu už se pravděpodobně nevrátí (i když v těžké váze je možné lecos). 

Průlomový výkon na tomto turnaji předvedl Australan Robert Whittaker (15-4 MMA, 6-2 UFC). Ten zde měl původně čelit zkušenému Michaelu Bispingovi, ten si ale zhruba měsíc a půl před turnajem poranil loket a zápas tak za něj vzal Uriah Hall (12-6 MMA, 5-4 UFC), tedy soupeř stylisticky zcela odlišný. Zatímco Bisping jede tempo, aktivitu a vcelku běžné kombinace, Hall má spíše stylové techniky a jednorázové vypínačky. Po vítězství nad Mousasim to pro něj byla skvělá příležitost potvrdit své nároky na postavení v TOP 10, to se však ale nestalo. Whittaker přišel do zápasu výborně takticky připraven (jak sám říkal, od Halla prostě různé otočky a šílenosti čekal), tlačil a Halla do ničeho moc nepouštěl. Tomu se tak víc dařilo až ve třetím kole, kdy už Whittaker trochu vadnul, ale Whittaker i tak získal 2x 30-27 a jednou 29-28 bodové ohodnocení. V druhém kole navíc Hallovi maličko pomohl rozhodčí - zápas se pauzoval kvůli šťouchnutí do oka, ale zpomalené záběry jasně prokázaly, že to byl čistý zásah pěstí. Do světové desítky tedy nově putuje Whittaker a je jedním z lepších příkladů toho, jak některým borcům může svědčit vyšší váha - před rokem přestal shazovat do velteru a ve střední váze teď má bilanci 3-0. Uriah Hall zatím v UFC utrpěl všechny čtyři porážky na body - a nadále nemá zrovna přátelský vztah k médiím, kterým zazlývá své hodnocení jako poněkud „nespolehlivého“ a nepředvídatelného fightera. Navíc Hall asi necestuje dvakrát rád, protože se před zápasem vyjadřoval ve smyslu, že mu za ten dlouhý let do Austrálie soupeř v kleci pěkně zaplatí. Hall si pozičně pohoršil, ale je stále alespoň světovou desítkou. 

Velmi netaktické byla ale zařazení zápasu v těžké váze Jared Rosholt (14-2 MMA, 6-1 UFC) vs. Stefan Struve (26-8 MMA, 10-6 UFC) jako zahajovacího zápasu na PPV. Výkonnostně zde šamozřejmě žádný problém není, ale stylisticky zde byla obrovská pravděpodobnost opravdu nudného zápasu, což se také bezezbytku potvrdilo, což znamená jediné: Rosholt si poradilo se Struveho dosahem, dostal se mu na tělo a tři kola ho válcoval na zemi úspěšně blokujíc Struveho grappling. Rosholt už před zápasem říkal, že klíčové je právě dostat se Struvemu na tělo a pak už je zápas jeho - Rosholt to nepodcenil a během tréninkového kempu zkoušeli spoustu blbinek, aby se na Struveho dosah připravil - sparing partneři měli obrovské podpatky, chodili na chůdách, nechal si i přívézt nějaké dvoumetrové borce a tak podobně. Struve tedy další zklamání a podobně jako Antonio Silva se mezi elitu zřejmě nevrátí (a i v jeho případě zde hraje zásadní roli zdravotní stav). Snad si po zápase s Rosholtem alespoň spravil náladu, protože hlásil, že si posléze v Austrálii určitě půjde zaplavat se žraloky. Rosholta tato výhra posouvá do světové dvacítky (a má třetí nejdelší vítěznou sérii v divizi), Struve klesá do světové čtyřicítky, dobrou zprávou pro něj ale je, že nebyl ukončen a vůbec poprvé v kariéře prohrál jen na body. 

V souboji domácího Jake Matthewse (9-1 MMA, 3-1 MMA) a Akbarha Arreoly (23-10-1 MMA, 1-3 UFC) měli oba borci své momenty. Arreola zabodoval v prvním high kickem kterým si Matthewse pěkně načal, ale Matthews se sebral a začal zápas otáčet díky své zemařině a GNP. V druhém pak dostal Arreolu na zem a domlátil ho na zemi takovým způsobem (o 39 úderů v 2. kole), že ringový lékař mezi koly zápas zastavil. Takže technické KO, RSC po deseti minutách. Matthews se tak vrací mezi slibné prospekty - ostatně sám tvrdí, že předchozí prohru s Jamesem Vickem utrpěl především proto, že začal být příliš namachrovaný a Vicka podcenil. 

Bonus za KO večera patřil domácímu Kyle Nokeovi (22-7-1 MMA, 6-3 UFC). Ten hodně nečekaně vypnul německého bijce Petera Sobottu (15-5-1 MMA, 2-4 UFC) precizně umístěným frontkickem na játra který Sobottu doslova zvedl do vzduchu a donutil zařvat bolestí. Noke má nyní ve velterové váze (kde operuje poslední tři roky) bilanci 3-1, pět z šesti UFC výher má stopkou. Sobotta utrpěl v rámci svého druhého UFC turnusu druhou prohru - a je to také jeho první kariérní KO. Kyle Noke si touto výhrou splnil sen - vyhrát podobným způsobem za dvě minuty před plným stadionem domácích fanoušků, to je zkrátka něco :)

Rychlý byl také zápas Gian Villanteho (14-6 MMA, 4-3 UFC) a domácího Anthony Peroshe (15-10 MMA, 5-7 UFC), nejstaršího muže celé startovky. Villante mu nedal moc šancí a knockoutoval ho v třetí minutě, sám se svým výkonem ale kupodivu spokojený moc nebyl. Villante se tak dostává do světové čtyřicítky a ze čtyř UFC výher má tři KO. Perosh vůbec poprvé v UFC kariéře prohrál dva zápasy po sobě (zatím střídal výhry s prohrami) a sedm z deseti porážek v kariéře má KO. 

Danny Martinez (17-7 MMA. 1-3 UFC) jasně uválel Richie Vaculika (10-4 MMA, 1-3 UFC). Zabodoval proti němu především devíti porazy (z dvanácti pokusů) čímž si stanovil nový osobák - v předchozích čtyřech UFC/WEC zápasech jich měl dohromady jen šest. Martinez každopádně zlomil sérii tří proher v řadě, připsal si první UFC výhru a vyhrál poprvé po roce, Vaculik naopak poprvé v kariéře prohrál dva zápasy v řadě. V UFC má teď nelichotivou bilanci 1-3 (stejnou jako Martinez, jenže ten je na tom díky výhře daleko lépe). Martinez teď svou budoucnost vidí jasně: Pomoci tréninikovému partnerovi Domicku Cruzovi znovuzískat titul bantamové váhy. 

Čtyřnásobný judo olympionik Daniel Kelly (10-1 MMA, 3-1 UFC) přebodoval Steva Montgomeryho (8-4 MMA, 0-2 UFC) z TUF 21. Pomohla mu v tom hlavně zemařina v prvním a třetím kole, druhé pro sebe dokázal získat Montgomery. Ten tu zaskakoval za zraněného Ricardo Abreua. Vítězství Kellyho oplakal Richard Walsh z předzápasů - s Kellym se totiž znají z TUF Nations a Kelly pro něj představuje mentorskou figuru, takže vidět ho zvítězit na takto velkém turnaji pro něj bylo velmi emotivní. Sám Kelly přitom přiznal, že by v případě porážky velmi pravděpodobně ukončil svou kariéru. Zároveň odhaduje, že mu v kariéře zbývá tak maximálně šest zápasů (což o sobě před tímto turnajem tvrdila i Ronda Rousey :)

Již zmíněný Richard Walsh (9-3 MMA, 2-2 UFC) zvítězil jen o zápas dřív nad Steve Kennedym (22-8 MMA, 0-2 UFC). Walsh Kennedymu nasázel 22 lowkicků a vedl také poměrem 93-38 na podstatné údery. Walsh má obě výhry v UFC na body, Kennedy na body prohrál poprvé v kariéře - v předchozích sedmi prohrách byl vždy ukončen před limitem. 

Parádně se předvedl také náhradník James Moontasri (9-3 MMA, 2-2 UFC). Původním zápasem byl Wiliam Macario vs. Brandon O'Reilly, za zraněného Macaria zaskočil právě Moontasri, jenže pak se zranil i Brandon a tak byl výsledkem vlastně úplně jiný souboj: Moontasri vs. nováček Anton Zafir (7-2 MMA, 0-1 UFC). Moontasri se hned od začátku pustil do otoček a vyplatilo se - zdvojený útok, tedy otočka nohou na žebra následovaná otočkou pěstí přinesla Moontasrimu vítězství v závěru prvního kola. Tím se UFC 193 stalo pátým turnajem kde šli hned dva borci k zemi po zásazích do těla - a Moontasri je teprve třetím bijcem v historii, který sundal soupeře právě otočkou na žebra. Před ním to zvládli ještě Dennis Siver a David Loiseau. Bonus ale bohužel Moontasri nedostal. Pro Moontasriho úspěšný debut ve velteru, v lehké váze měl bilanci 1-2. 

Pověst výborného prospektu potvrdil v zahajovacím zápase večera druhou UFC výhrou Ben Nguyen (15-5 MMA, 2-0 UFC) a to RNC vítězstvím nad Ryanem Benoitem (8-4 MMA, 1-2 UFC) během zhruba dovu a půl minuty. Šlo o čtvrtou nejrychlejší submisi historie muší váhy a Nguyen hodně doufal že dostane pozápasový bonus (aby mohl vyrazit s manželkou na líbánky) - jenže se ho nedočkal. Doufal také v to, že mu tato výhra garantuje založení vlastní Wikipedia stránky, což se také stalo - ostatně, výhra nad Benoitem ho posunula na post světové třináctky muší váhy a borec takového kalibru už si svou profilovou stránku rozhodně zašlouží - Nguyen ostatně zatím oba zápasy v UFC vyhrál v prvním kole a jediný další borec muší váhy který dokázal vyhrát dva fighty v prvním kole je elitní bijec Joseph Benavidez.  

 

Zajímavé statistiky:

 • Celkový zápasový čas pro 13 zápasů je 2:11:48

 • UFC 193 bylo pátým turnajem v historii na kterém byly alespoň dva zápasy ukončeny zásahy na tělo.

 • Holly Holm se stala teprve druhou šampinkou historie UFC ženské váhy 135 lb. Ronda držela titul od založení divize v únoru 2013. 

 • Holm má nyní tři výhry v řadě a tím dorovnala Juliannu Penu. Delší sérii má jen Miesha Tate (4).

 • Holm má sedm z deseti výher v kariéře KO. V boxerské kariéře to bylo 9 KO v 39 zápasech. 

 • Holly v UFC ještě nikdo nedokázal dostat na zem. Zatím ubránila všech šest porazů co na ní soupeřky zkusily včetně jednoho od Rondy. 

 • Holly zabodovala 38 podstatnými údery. Tolika Rondu zatím nikdo netrefil. Miesha Tate za tři kola na UFC 168 zvládla jen 24 podstatných zásahů. Devět soupeřek Rondy dohromady zasáhlo Rondu jen 40 údery (zápas Mieshy z UFC 168 se nepočítá). Holly měla přesnost 71%, Ronda trefila jen 17 úderů s přesností 26%.

 • Na hlavu to bylo 29-13 Holm. V klinči vyrovnáno 4-4, jediný poraz ovšem patřil Holm, která dostala Rondu na zem jako jediná společně s Mieshou Tate. 

 • Ronda utrpěla první porážku v kariéře a přišla tak o dvanáctizápasovou vítěznou sérii. 

 • Joanna Jedrzejczyk zabodovala celkem 220 podstatnými údery a stanovila tak nový UFC rekord pro titulový zápas. Celkově je to druhý největší počet zásahů, rekord drží Nick Diaz (238), ten to ovšem proti Donaldu Cerronemu zvládl za tři kola. Joanna tak přestřílela Valerii o 117 úderů. 

 • Joanna zasáhla 70 lowkicky a stanovila tak nový UFC rekord. Ten doposud držel Carlos Condit (68) ze zápasu s Nickem Diazem na UFC 143. 

 • Valerie Letourneau uspěla jedním porazem z pěti pokusů. Joannu zatím dostala na zem víc než jednou pouze Claudia Gadelha (sedmkrát). 

 • Joanna má pět výher v řadě a drží tak rekord divize jak v počtu výher, tak v nejdelší sérii divize. 

 • Joanna má šest z 11 výher na body. V UFC je to tři z pěti. Letourneau prohrála na body třikrát ze čtyř porážek a v ženské 115 lb divizi (kam shodila letos v dubnu) má bilanci 2-1. 

 • Antonio Silva má od prvního zápasu s Huntem bilanci jen 1-3. Obecně se mu nedaří v remačích - všechny tři remače v kariéře prohrál, navíc má v posledních deseti zápasech bilanci jen 3-6-1 a z osmi kariérních porážek jich sedm utrpěl KO. Všech sedm přitom hned v prvním kole. 

 • Mark Hunt má z šesti UFC výher pět KO. 

 • Jared Rosholt vyhrál třetí zápas v řadě a dělí se tak o třetí nejdelší vítěznou sérii v divizi. Vede šampion Werdum (7) a Andrei Alrlovski (6). 

 • Rosholt má pět z šesti UFC výher na body. Struve naopak vůbec poprvé v kariéře prohrál na body. 

 • Jake Matthews zatím v UFC všechny tři vítězství získal stopkou. Arreola naopak z deseti porážek šest utrpěl nějakou formou KO.

 • Moontasri má sedm z devíti výher v kariéře stopkou a je teprve třetím bijcem který v UFC ukončil někoho otočkou na tělo. 

 • Anton Zafir utrpěl obě porážky v kariéře KO. 

 • Ben Nguyen si připsal čtvrtou nejrychlejší submisi musí váhy. Ve dvou zápasech má dva finiše v prvním kole - a to má v muší váze jen daleko zkušenější Joseph Benavidez.

 • Nguyen má nyní devět výher v řadě, naposledy prohrál v srpnu 2010. 13 z patnácti výher má stopkou.

 • Ryan Benoit utrpěl obě porážky v UFC submisí. 

 • Platy zveřejněny nebudou, známe jen Reebok platby. Ty činily celkem 245 000 dolarů. Nejvíc samozřejmě obě šampionky (40) a obě vyzyvatelky (30). Na vyšší platy už pak dosáhli jen Stefan Struve (15), Hunt, Villante a Perosh (10). Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+4
K1-fan - Čtenář - 26.11.2015 v 18:29
Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - přejít na příspěvek
Attila a zápasník? Čistý univerzál kamo.
 
+3
Lyoto - Čtenář - 26.11.2015 v 16:06
Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - přejít na příspěvek
Me by zajímalo jak to bude s vazením. Jestli se bude vážit pred startem a pak uz to bude j...
 
+2
malylada87 - Čtenář - 25.11.2015 v 12:56
Pecka !!!!! - přejít na příspěvek
Další info o Procházkovi !!!!!!! Bude nakonec na Rizinu zápasit ne ve fightu ale pyramidě !!...
 

Všechny příspěvky

conor mcgregor - Čtenář - 23.11.2015 v 11:39
pekny clanek - Odpovědět
 

Ale ktera z nich je lepsi bojovnici zatim nikdo vedet nemuze. Holly je vsestrannejsi, ale nekdy je ucinnejsi jednoducha technika vymakana k dokonalosti. Pak rozhoduje, pokud ne stesti, priprava, i s chemii, tu si myslim, ze zde Ronda osidila, podcenila pripravu Holly, ktera byla silnejsi a pokud i na zemi neco umi, podle me by slabsi Rondu dokazala subnout. V tomto zapase, pak ale priprave muze dat Ronda vic, rezervy ma, a karty se otoci. Pripomina mi to Caina, kdyby ho Fabo nesubl, umlatil by ho v postoji, techniku maji oba, Cain ale priprave zdaleka nedal tolik co pred zranenim, byl slabsi, sily rychle ubyvaly, zoufalost, tak prohral. Ale priste, kdo vi v jake prijdou forme.

malylada87 - Čtenář - 23.11.2015 v 14:07
Conor - Odpovědět
 

Jinak zajímavý rozhovor s koučem Conora :D :

http://fightland.vice.com/blog/mcgregors-striking-coach-conor-will-embarrass-aldo

yamay - Čtenář - 23.11.2015 v 17:03
Re: Conor - Odpovědět
 

Strasne sa tesim na ten zapas, Aldo je skvely a McGregor rovnako, skor sa priklanam sa k nazoru, ze  Jose je pre Conora prijatelnejsi super ako bol Chad, ako to dopadne uvidime v octagone a tam je mozne vsetko.

homer - Čtenář - 23.11.2015 v 16:06
ufc - Odpovědět
 

prečo vlasne cyborg neni v ufc ? a prečo hovoria o jej aure neporazitelnosti ked má jednú porážku ? PS: Dave Oancea je frajer túším sa stanem profesionálnym stávkarom :D 

Maltézsky psík - Čtenář - 23.11.2015 v 16:55
Re: ufc - Odpovědět
 

Pokiaľ viem ja,Cyborg v ufc nie je preto, lebo tam majú najvyššiu ženskú váhovku do 135 lb, Cyborg váži 145 lb. Občas sa objaví správa o tom, že sa pokúsi zhodiť, ale zatiaľ v 135 nezápasila. Ak je na to iný dôvod, môže ma niekto opraviť/doplniť. Prečo hovoria o jej neporaziteľnosti fakt netuším :)

malylada87 - Čtenář - 23.11.2015 v 22:36
Re: Re: ufc - Odpovědět
 

UFC platí Cyborg a prakticky tam je, ale zápasí v Invicte. Nyní má v lednu zápas ve 140 catchweight. Chce se postupně pokusit o 135 a poslat Rondu do důchodu...

yamay - Čtenář - 23.11.2015 v 16:49
... - Odpovědět
 

Edmunda som sa zastaval, ale ked som po prvom kole pocul to jeho beautiful, skoro ma porazilo. Na takticky pripravu by si mala urcite najat niekoho, kto ju naozaj pripravi na konkretneho supera, pretoze to ocividne jemu moc nejde a doteraz to asi ani neriesil. Valerie som povazoval za dostojneho supera pre Joannu,  nakoniec z toho bolo dokonca rekordnych 5 kol. A meno Ben Nguyen si dobre zapamätajte :)

Celkovo podla mna pozeratelny turnaj, az na tu katastrofu Rosholt vs Struve.

K1-fan - Čtenář - 24.11.2015 v 10:19
Re: ... - Odpovědět
 

Tak to sa nezhodneme (myslím na kritiku beautiful, nie celý príspevok). Predsatavujem si ta v rohu, príde ti tam na sracky rozbity jedinec, ťažko dychajuci, skoro nič nevnimajuci a ty mu dáš sodu ako je v prdeli. Tam nejde o prerobenie taktiky, ale o povzbudenie, dodanie sebavedomia, ak to vôbec richter vníma. Či ty to robíš inak? Ako?


tradičné bojové karate

Nexter92 - Čtenář - 24.11.2015 v 11:07
Re: Re: ... - Odpovědět
 

Já nevím asi máte oba pravdu. Ale rozhodně by jí neměl říkat beautiful. Pokud někomu řekneš, že to dělá dobře dáš mu najevo, že v tom má pokračovat což bylo v tomto případě úplná hovadina. Ale zase neměl ju zjebat jako třeba co to děláš nebo jsme v prdeli nemáš na ni. To zas ne ale měl říct Okey šampione, nadechni se musíme trošku poupravit taktiku, pracuješ dobře, ale musíš ubrat pracuje hodně levou tak si na ni dej pozor nesnaž se boxovat vem ji na zem toto kolo uber snaž se ji dostat na zem spíš si odpočin tancuj snaž se to odtancovat zatlačíme ve třetím:) například..Ale kokotsky říct beautiful? A mařka dělá ve druhém kolem úplně ty samý kokotiny tak je trenér idiot. Jako říct mi tohle trenér v rohu když sám jednoznačně cítím že sem dostal čočku tak bych se ho asi zeptal jestli je v pořádku jestli mu není špatně a jestli se dívá na ten samej zápas co já:) řekl to blbě měl ji uklidnit dát ji radu a ne jí utvrdit v tom že to dělá dobře a poslat ji na jatka:)

K1-fan - Čtenář - 24.11.2015 v 12:31
Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Tu predsa nejde o to, či jej povedal beuatiful alebo awful. Zacnem tym ze je to zena, ona nevstrebe tak ty alebo ja, ze rob nieco ty... Teraz co sa dialo, Ronda ide do rohu rozbita, trener jej hovori vyborne (to aby sa mu tam rovno nerozrevala) zhlboka dychaj, utiera je pot (ukludnuje ju) a hned dava jej rady a upozornuje na lavu roku. Robi to, co hovoris. Byt tam chlap, povedal by mu, no do .... (to aby ho rovno nasral) a hned by mu daval rady...a na utieranie potu by sa vysral. Robil by uplne to, co cakas.

Slovom beuatiful jej tipujem iba chcel dodat odvahu, nic ine a tu sa z toho urobila afera v akvariu. Pozeras sa na to ocami chlapa. Bud rad.


tradičné bojové karate

Lyoto - Čtenář - 24.11.2015 v 13:28
Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

No zrovna říkat, ze u holek v zápasech by se k nim mělo s ohledem na ženský pohlaví tak i mluvit, tak to si nemyslím . Delaj chlapskej sport, sparujou s chlapama. Rezou se jak koně, a pak v rohu se ji bat neco rict, aby se z toho nezhroutila si nemyslím ze neni  good. Měl jít rict na rovinu, neboxuj s ni, bez s ni na zem. Ale prvnim slovem ji ujistit, ze vse je fajn nevím. Měla dostat čočku , ze takhle proste ne. Ale osobně si myslím , ze by to bylo úplně fuk. Neměla na ni v ničem. Pred zápasem Holm outsider, ale v rematchi bych řekl, po tom co jsem videl, ze Holm bude favorit. Na druhou stranu mi je jasny ze bookmakeri to vypisou naopak. Ale ukázalo se, ze ronda byla nafoukla arogantní bublina. Do ted snad vydala jediný prohlášeni . Od ty doby nic. Kde je ta královna zeměkoule co by zpraskala Mayweathera? U mne neklesla tak prohrou, jako tim, ze se schovala nekam do rohu a nekomunikuje s celým světem. Jak urazena malá holka. Image arogantní nany dokážu pochopit. To je image, ale ta realita ze se stydí vylizt ven me zarazi...

K1-fan - Čtenář - 24.11.2015 v 14:21
Re: Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Ale však dobre. Sparovať s chlapama nie je to iste ako ist obhajovat titul v UFC. A nemyslel som to co by sa malo/nemalo, to je jedno. A nema to nic spolocne s tym, ci sa niekto boji alebo nie. Mal som iba uvahu, ze ju chcel dusevne podporit, ked ju videl ist zlomenu do rohu. To je vsetko. A co vsetko jej povedal, nevieme. Zaver suhlas: ono to bolo aj tak cele jedno.

 


tradičné bojové karate

Dijkstra - Čtenář - 23.11.2015 v 18:13
ss - Odpovědět
 

Super článek jako vždy! Ve statistikách se tim tam jednou vloudil Nick Diaz, místo Nata ;) 

Yarda - Čtenář - 23.11.2015 v 23:18
Supr clanek - Odpovědět
 

Povedeny clanek. Jen k tomu pozapasovemu stavu Rondy, sam DW rikal v podcastu Joe Rogana (https://www.youtube.com/watch?v=b_LL_H7L_Tg) ze mela natrzeny ret a sla na plastiku, protoze doktori by ji to prej dojebali a mela by tam jizvu :D pak rovnou prihodil i story o tom, jak mu behem zapasu Gus vs Rumble volala jeho zena ze jeho dceri nakousl jejich pes ucho. Prej ji pulka toho ucha plandala a tak ji namisto k doktorovi poslal rovnou k plastickemu chirurgovi. Celkove tam shrnuji i UFC193. Docela dobry podcast, doporucuju ;)

malylada87 - Čtenář - 24.11.2015 v 14:10
Novinka Denisa - Odpovědět
 

Pecka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Denisa Procházka bude zápasit v Japonsku v prvním turnaji RIZINU ! Jestli tam udělá pěkný KO, tak není možný, aby ho UFC minulo. Velká příležitost.

yamay - Čtenář - 24.11.2015 v 14:53
Re: Novinka Denisa - Odpovědět
 

Na stranke Rizinu este nie je medzi fightermi ani na fight card, co ste boli spolu na pive? laughing

malylada87 - Čtenář - 24.11.2015 v 15:14
Re: Re: Novinka Denisa - Odpovědět
 

Podepsal jednozápasový kontrakt, uveřejnil to jeho GYM :D

yamay - Čtenář - 24.11.2015 v 15:20
Re: Re: Re: Novinka Denisa - Odpovědět
 

Tak to je naozaj pecka. Moze sa poriadne zviditelnit a ak spravi dobry vysledok, mozno pride aj to vytuzene UFC.

malylada87 - Čtenář - 24.11.2015 v 14:43
Rozhovor JJ - Odpovědět
 

Zajimavý rozhovor skoro o všem celou hodinu s Jonese. Dobrá zpověď. Jones je prostě sympaťák a v hlavě nemá nasráno, až na ty úlety mládí.

http://www.mmafighting.com/2015/11/24/9789486/jon-jones-breaks-silence-on-accident-arrest-suspension-return-to-ufc?utm_campaign=mmafighting&utm_content=chorus&utm_medium=social&utm_source=twitter

malylada87 - Čtenář - 24.11.2015 v 14:50
Re: Rozhovor JJ - Odpovědět
 

doporučuji, opravdu otevřená zpověď, tímhle si získá opět hodně fanoušku. O chlastání, fetu.

Nexter92 - Čtenář - 24.11.2015 v 18:21
Re: Re: Rozhovor JJ - Odpovědět
 

Láďo vyznáš se trochu v KSW? je tam nějaká jistotka? http://www.ifortuna.cz/cz/sazeni/mma?limit=100

 

Jinak borci kdo by věděl tak sem s tipama:) já se přiznám tohle nesleduju a znám jen Khalidova - chci to prokombinovat s UFC a boxem:) díky za rady

malylada87 - Čtenář - 24.11.2015 v 18:27
Re: Re: Re: Rozhovor JJ - Odpovědět
 

Hele asi ten Khalidov, ikdyž nevím no. Moc často nezápasí a navíc to není úpkně s TOPkou. Když jsem teď viděl videa materly, jak bouchá s DC a Rockholdem, tak se mi do toho nechce. 

Možná zkusit Falcaa, to je taková stálice KSW. 

Tybura podle mě přeceňovaný a po zápase s Grahamem fakt nevím, jestli na něj vsadit. Ty domácí poláky neznám, ale obecně se v KSW většinou vyplácí dát na domácí protěžované hvězdy, kde jim dávají soupeře na míru. Nicméně třeba ve Wembley posledně kváli domácím angličanům nasadili svýým borcům lepší soupeře, i domácí a celkem pohořeli. Teď se turnaj odehrává doma, tak nevím. 

Nexter92 - Čtenář - 24.11.2015 v 18:43
Re: Re: Re: Re: Rozhovor JJ - Odpovědět
 

Tak kdybys měl pade měl bys vybrat tři zápasy který si myslíš že by měli vyjít tak bys hodil koho?:) Jinak dík za pomoc máš to u mě až něco budeš potřebovat řekni si:)

malylada87 - Čtenář - 24.11.2015 v 20:42
Re: Re: Re: Re: Re: Rozhovor JJ - Odpovědět
 

No fakt nevím no, ja sázim jen na UFC a výjmečně na jiný organizace. Na Sowinskeho za ten kurz 2,5 je zajimavý. Prohrál třeba s Conorem ve druhým kolem a bojoval se zajimavými jmény. Sice soupeř má neskutečnou serku, ale vyhráva jen na submise. Domací prostředí. Nechce se mi věřit, že by svýho borce chtěli vymáchat nějakým cizincem na domácí půdě. Jsem fakt zvědavý, jak tenhle duel dopadne už kvůli tomu kurzu.

Ficary - Čtenář - 25.11.2015 v 09:30
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozhovor JJ - Odpovědět
 

No Ládo, on zas sowinski má poslední dvě prohry právě na sub (2012). V unoru 2015 uškrtil azhieva na KSW 30. Ted si ho tam pozvali opet, tak možná vymáchá dalšího. Já vynechám. Jestli tam někde vidím výhru outsidera, tak mě trochu láká bakocevic za 2,9.  ;)

malylada87 - Čtenář - 25.11.2015 v 10:55
Novinka HW - Odpovědět
 

Tak máme tady další super zápas v HW. Rothwell vs Bernett v lednu v New Jersey..... Můj tip Barnett ....

malylada87 - Čtenář - 25.11.2015 v 12:56
Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Další info o Procházkovi !!!!!!! Bude nakonec na Rizinu zápasit ne ve fightu ale pyramidě !!!!!!! Neskutečn bomba a šance.

Původní smlouva byla “pouze“ na reserve fight , ale po výhře v Rusku byl Procházka posunut přímo do titulové pyramidy. Vše bude záviset na losování , které proběhne za osobní účasti všech aktérů už příští pondělí 30.11. v Japonsku. Soupeři v pyramidě budou:

Muhammed Lawal 16--0
http://www.sherdog.com/fighter/Muhammed-Lawal-29858

Mark Godbeer 10-2
http://www.sherdog.com/fighter/Mark-Godbeer-54637

Bruno Cappelozza 7-3
http://www.sherdog.com/figh…/Bruno-Henrique-Cappelozza-74598

Goran Reljic 15-5
http://www.sherdog.com/fighter/Goran-Reljic-10165

Teodoras Aukstuolis 7-2
http://www.sherdog.com/fighter/Teodoras-Aukstuolis-51486

Vadim Nemkov 3-0
http://www.sherdog.com/fighter/Vadim-Nemkov-143059

Jiri Prochazka 14-2
http://www.sherdog.com/fighter/Jiri-Prochazka-97529

Japanese fighter, není vybrán

Velkou zajímavostí je návrat k PRIDE rules. Tedy 1kolo 10min, 2kolo 5min. Nerozhodují se kola, ale zápas jako celek. Dále padá pravidlo 3bodu, tedy soccer kicks a stomps v plné parádě. Lokty jsou zakázány. 1 kolo pyramidy proběhne 29.12. a z nich vzejdou vítězové.

Dijkstra - Čtenář - 26.11.2015 v 00:25
Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Procházka vs. King Mo! 

Lyoto - Čtenář - 26.11.2015 v 09:09
Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Jako ze Denisa půjde proti Lawaloj prvni fight v ty pyramide? Oooooouuu, tak to hodne štěstí , ale to nemůže pro Prochazku dopadnout dobre...

malylada87 - Čtenář - 26.11.2015 v 10:17
Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Ještě to není nalosováno,

yamay - Čtenář - 26.11.2015 v 10:32
Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Rizin si dava nacas..... Na ich oficialnej stranke este stale nie je Nemkov ani Prochazka potvrdeny.

malylada87 - Čtenář - 26.11.2015 v 10:44
Re: Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Tak já to mám ze zdroje Gymu Denisy, tak ti už snad vědí, kdo je v pyramidě...

yamay - Čtenář - 26.11.2015 v 11:31
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

To nebolo pisane proti tebe, bol som prekvapeny, ze Rizin to este nema na svojej oficialnej stranke, cakal som od nich rychlejsie aktualizacie.

wojtaman - Čtenář - 26.11.2015 v 12:25
Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Tak za me urcite velky favorit hlavne Reljic....a vicemene cela pyramida slozena ze strikeru...a ten goodbeer snad zapasil vzdycky v tezky tak uvidime jak na tom bude v lhw


Vyhrávej s pokorou, prohrávej se ctí. Bojuj do konce !

 

malylada87 - Čtenář - 26.11.2015 v 12:44
Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Reljic? Vždyť podává neslané výkony a vůbec mu nevěřím. Prohrál titul v KSW, s Atilou měl prohrát také a to je Atila vyloženě striker. Lawal je největší favorit, vyloženě sází na wresling a GNP v poslední době. Navíc porazil i v HW Konga, takže je to určitě o proti Reljičovi mnohem těžší borec, neboť shazuje velkou nálož. Denisa má velkou šanci, pokud se Lawalovi vyhne v pavouku pyramidy. Navíc je i důležité, že je finisher a může pošetřit síly během turnaje. Lawal již v Bellatoru absolvoval pyramidu a v prvním kole se zranil, takže se může stát cokoli ala WSOF a prakticky se to může během turnaje pěkně promíchat.

Dijkstra - Čtenář - 26.11.2015 v 13:27
Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Nějak jsem se o ten pyramidovej systém nikdy nezajímal. Chápu to dobře, že během jednoho galavečera bude fighter (když mu to půjde) bojovat ve třech zápasech? Nedovedu si to představit když vidím, jak někdo může vypadat po jednom tříminutovim kole v ufc.

Caidel - Administrátor - 26.11.2015 v 13:34
Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Ne. WSOF sice mělo turnaj o třech zápasech za večer, ale byly tam omezení na lokty a čtvrtfinále bylo kratší.

Rizin to plánuje rozložené do dvou dnů s pauzou. 29.12. budou 4x čtvrtfinále, 31.12. pak semifinále a finále. Takže tři zápasy ve třech dnech, finálový galavečer zápasy dva. 

malylada87 - Čtenář - 26.11.2015 v 13:58
Re: Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Navíc lokty tam budou taky zakázány. A pojede se časově podle Pride. První kolo 10 minut., druhé kolo 5 minut. Můj názor je, že to může Denisovi parádně sednout. 

Burky - Čtenář - 26.11.2015 v 15:38
Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Attila a striker  :D ,cisty zapasnik kamo .

Lyoto - Čtenář - 26.11.2015 v 16:06
Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Me by zajímalo jak to bude s vazením. Jestli se bude vážit pred startem a pak uz to bude jedno nebo jak.  Procházkoj budu fandit, ale nemuzu si pomoct , ze tady proste neuspěje. Lawal jasnej favorit ze všech. Procházkuv styl je pro všechny strašně čitelnej. Do ted těžil z vahovy převahy. Viz poslední zapas. Ať mi nikdo neříká, ze neměl snad o 20 kg vic než jeho soupeř. Tohle bude jiná liga. Ten jeho styl ala overeem, teda pouze ve striku me nepřijde moc nebezpecnej. V 93kg v Ufc nevěřím ze by mohl neco nabidnout. Je to jiná liga. V ČR zatím neměl soupeře , se solcem z toho udělali show pro diváky jakoze gladiátoři do poslední chvíle ale v evropsky nebo světový špici proste tohle nemůže platit. Chápu ze ma ambice, přeju mu to, ale proste srovnávat se světem zatím nemůže. V GCF dobry, neco v Rusku proti nemastnejm frajerum možná. Ale tohle bude úplně někde jinde. V zápase proti King Mo, bych nevsadil ze vydrží dyl jak dve minuty. King Mo zápasil s hodne tvrdejma chlapama, to se proste nedá srovnávat.  Klidně me ted ukrizujte ale v prosinci vám to připomenu.

K1-fan - Čtenář - 26.11.2015 v 18:27
Re: Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Vidím to rovnako, akurát dnes som sa rozprával s chalanmi, že Procházka nerobí progres. Jedným dychom dodam, že je to iba postreh a nie tvrdenie. Nemal možno iba šancu ukazat zem. King Mo je super, ktorý by prevetral top 10 UFC jedna radosť. Ak by sa stretli, tipujem TKO druhé kolo, po GNP.


tradičné bojové karate

spear - Čtenář - 26.11.2015 v 20:21
Re: Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Přesně, i když Procházkovi fandim je zde strašně přecenovanej. A to ani nemluvim o tom kdyby zápasil někde kde probíhají aspon nějaký dopingový kontroly :)

malylada87 - Čtenář - 26.11.2015 v 22:05
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Já se budu smát až Vám hnidopichům Denisa vytře zrak.... Kdo je v Pyramidě neporazitelný? Se všemi soupeři má šance. Jediný jméno tam je Lawal, který má tedˇdobré výsledky, ale s Bellator fightery. Kdo tvrdí, že by zamíchal TOPkou UFC, tak je blázen. Všechny jeho zápasy lřes kpírak. Strike není na nijak zvlášt TOP urovni a spoléhe jen na svůj wresling. Denisa je jako sstriker dost pestrý a neortodoxní pohyb. Samozřejmě, že zem má slabší, ale nevidím důvod, proč by nevypnul kohokoli z te pyramidy. Navíc fyzičkou bude patřit k těm lepším a vzhledem k tomu, že první kolo je na 10 min., tak to může hrát do karet. SLeduji ho hodně a neustále vymýšlejí treningový progres, metody., nadmořskou výšku.... Podle mě je to lepší šance, než jít do fightu v M1, kde může chytnout nevyzpytatelného rusáka, než jméno, které jsou na startovce pyramidy....

Lyoto - Čtenář - 26.11.2015 v 22:45
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

To si nemyslím úplně, ma neortodixni styl, ale jen kvůli tomu pohybu. Neni mysleno jako super pohybu. Proste tam Furt nějak preslapuje , naslapuje a ve finále to neni žádnou výhodou. Spis naopak. Strašně čitelnej. Nehanim ho, jak říkám fandím a přeju. Ale koukám na to objektivně proste.  Takovou ránu aby někoho vypnul taky poradně nevypusti. Poslední zapas nebyl tak o raně . Spis ho skrtnul na dobry místo. A takhle by se to v Japonsku nebo v Ufc nejspis ani neukončilo. Nevím proc myslíš, ze deset minut v prvnim kole by mu mělo hrát do karet. To je spis pro všechny nevýhoda. Všichni jsou zvykli na 5 minutový kola. A s to fyzickou v 10ti minutách v prvnim kole to půjde jasne dolu. Pamatuješ na pyramidy v K1 kdysi?  Nikdy bych tenkrát neřekl ze to muže vyhrát kdokoli. Většinou min prvni tři az čtyři byli jasny.... Napr. Bonjasky, Hari, schilt, saki. Z těch čtyřech uz opravdu kdokoli. Takže i tu jsou favoriti a outsideri. Prochazka nemůže zklamat, jen příjemne překvapit.

malylada87 - Čtenář - 26.11.2015 v 22:45
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Ceidale, zastaň se taky Denisy :D :D :D

Caidel - Administrátor - 27.11.2015 v 10:32
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Hele, to asi nepůjde :) I když by se mé predikce potvrdily, tak z toho nebudu mít žádnou radost, takže se do podobných diskuzí nerad pouštím. Jakkoli si myslím, že je to pro Denisu výborná šance jak na sebe upozornit na mezinárodní scéně a jsou tam soupeři, které by mohl/měl dát, tak je zároveň potřeba si nalít čistého vína: Vyhrát podobnou pyramidu sice může, ale je to kurevsky nepravděpodobné. Jestli mu prospěje nebo ne desetiminutové kolo je věštění z křišťálové koule, jakou formu budou mít borci z těžké váhy (Godbeer, Cappelozza) je taky věštění z křišťálové koule...  Nicméně, co podle mě není předmětem spekulací je favorit turnaje. Tím je naprosto bez debat King Mo. Styl nestyl, je to světová čtrnáctka, slušně boxuje, tvrdý GNP a má parádní wrestling. Někdy mu sice vázne Fight IQ, ale pořád má zkušeností z nejvyšší úrovně na rozdávání, už zažil i turnaj a bojoval v Japonsku, takže ví na 100% do čeho jde. Druhý favorit nejspíš Reljic, zbytek už má IMO šance víceméně vyrovnané.

Za pěkný (ale reálný) výsledek, který by mu do budoucna pomohl bych pro Denisu považoval třeba KO v prvním kole s některým méně známým soupeřem a v semifinále kupříkladu ne nijak drtivá bodová porážka od King Moa. Kéž by ovšem předčil má očekávání :)

K1-fan - Čtenář - 27.11.2015 v 07:44
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

S top10 by si zamaval predsa aj ty. Na xboxe. Inak s tebou mi pride zatazko sa hadat. Sprosto hned urazas a nerozumies tomu. Velmi dobra pohyblivost a taka velka sila ako ma Lawal platia na kohokolvek, teda okrem teba. Ty mozes povedat, ze Lawal ma zapasy cez kopirak a to je mudre ale ked to iste robi Lawal, to je blbost. 

Uzavrem (parafrazujem) to tvojimi slovami, ktore mas tak rad. Prochazka ma teraz výsledky, ale s noname fightery. Kdo tvrdí, že by zamíchal TOPkou rizin, tak je blázen. Všechny jeho zápasy přes kopírak. Strike není na nijak zvlášt TOP urovni a a muze spoléhat leda na svůj uces. Rozumies ako je to zbytocne ukazovat na niekoho, ze je blazon. Stavias sam seba nie do ulohy tvrdaka, ale nevychovaneho sopliaka. Tak s tym prestan.


tradičné bojové karate

K1-fan - Čtenář - 26.11.2015 v 18:29
Re: Re: Re: Re: Pecka !!!!! - Odpovědět
 

Attila a zápasník? Čistý univerzál kamo.


tradičné bojové karate

Tommy - Čtenář - 26.11.2015 v 17:40
KSW - Odpovědět
 

Khalidova s Materlou bych vynechal úplně jsou to velcí kamarádi tak těžko předvídat jak ten zápas bude vypadat.

Koike Erbst je na zemi fakt eso a to poslal Anzhieva k zemi v postoji a pak ho subnul a to si myslím, že Anzhiev je o dost lepší než Sowinski nevěřím, že Sowinski přežije první kolo. 

Falcao taky žádná jistota podle mě ten čmoud má slušné granáty a jak se na sebe vrhnout tak KO může přijít na jedné i na druhé straně. 

Celkově na sázení nic moc.


Ivan Buchinger fan club.

Onko23 - Čtenář - 8.12.2015 v 08:23
Ronda prve pozapasove iw - Odpovědět
 

Tak RR dala prve pozapasove interview a musim sa priznat, ze ma trosku prekvapila....a hned dodam, ze nie v dobrom. Opat zasa same vyhovorky, ako po prvom udere od Holly v 30. sekunde to uz nebola ona a bla bla, ze nebude moct kusat do jablka este aspon 3 mesiace, co sa mi vobec nezda....a jednoducho jej stary styl, same fuck, fucking, I have to beat this chick a podobne. Ziadna pokora, rozvaha, nic.....nepomohlo jej to.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

raduz - Čtenář - 8.12.2015 v 08:36
Re: Ronda prve pozapasove iw - Odpovědět
 

bude to asi treba zopakovať - náklep č. 2 od Holly :)

Caidel - Administrátor - 26.12.2015 v 08:16
PPV prodeje - Odpovědět
 

Tak tenhle turnaj prý udělal přes milion PPV. (mezi 1 a 1,1). 2015 je tak určitě nejlepší PPV rok v historii UFC - a to UFC 194 bude mít prodeje zřejmě ještě vyšší.