přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za Bellatorem NYC/180

Ohlédnutí za Bellatorem NYC/180

přečteno: 2070×
03.07.2017 v 15:58 | Autor: Caidel
diskuse: 2×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

Ohlédnutí za turnajem Bellator NYC/180, což byla speciální akce Bellatoru z Madison Square Garden jejíž hlavní zápasy byly vysílány na historicky druhém PPV Bellatoru pod názvem Bellator NYC: Sonnen vs.  Silva a jejíž předzápasy byly vysílány na Spike TV jako Bellator 180. 

Z hlediska Bellatoru šlo rozhodně o monstr akci na kterou se Bellator snažil postavit co nejmasivnější startovku, což se také podařilo. Přímo na turnaji pak sice asi máloco dopadlo tak jak by si vedení Bellatoru představovala a byla to nakonec slušná sbírka bizarností a podivných událostí, i tak si ale fanoušci mohli přijít na své a turnaj tak nabídl vlastně něco pro každého - kontroverze, taktické fighty, řežby, elitní borce, prospekty, legendy za zenitem - prostě kompletní balíček.

Turnaj se tedy konal 24. června v legendární Madison Square Garden a přišlo se na něj podívat 12 133 diváků, kteří na vstupném zaplatili 1,6 milionu dolarů - Bellato se tu tak dostal do čísel která byla většinou vyhrazena výhradně pro UFC. Odhady PPV prodejů neznáme, ale pro Bellator by cokoli nad 100 byl úspěch, kolem 200 tisíc už parádní výsledek a nad dvěstě tisíc prodejů bomba. Reálně by to kolem těch 200 tisíc být mohlo, první PPV Bellatoru (podstatně slabší) udělalo cca 100 tisíc. Podle prvních reakcí se Spike TV i Scott Coker tvářili, že šlo o úspěšný turnaj a naznačovali, že PPV by se čas od času mohlo opakovat - plán by prý byl udělat nějaké další někdy začátkem příštího roku. 

Průměrná sledovanost předzápasů byla 901 tisíc, což je pro Bellator hodně nadpůrměrné, tentokrát to ale není jen sledovanost na Spike TV (758 tisíc), ale také sledovanost na CMT (143 tisíc) kde se turnaj také vysílal. Je to zároveň zhruba stejný výsledek jakého o den později dosáhlo UFC FN 112. Maximum pro Bellator 180 bylo cca 1,3 milionu (během titulového zápasu Davis vs. Bader).

Debutantům se nedařilo - na turnaji jich bylo celkem devět a jen tři zvítězili. Překvapení nebylo tolik kolik by se zdálo - pět favoritů zvítězilo, tři prohráli a v hlavních zápasech večera to v Bellatoru letos favorité mají za 8-3. Turnaj byl celkem rychlý: Devět hlavních zápasů mělo dohromady 1:33:36

A teď již k jednotlivým zápasům.

Hlavním fightem večera byl dlouho plánovaný grudge mač mezi dvěma známými jmény: Chaelem Sonnenem (29-15-1 MMA, 1-1 Bellator) a Wanderleiem Silvou (35-13-1 MMA, 0-1 Bellator). Oba borci se opravdu dlouhodobě nemají rádi (už od časů natáčení TUF), ale k fightu mezi nimi z různých důvodů až doposud nedošlo. Silva se raději neúčastnil ani tiskovek před zápasem aby nedošlo ke konfrontaci a tak se nakonec jen lehce postrkali na vážení (což Coker v pohodě přešel). Sonnen výhru potřeboval, protože v Bellator debutu neuspěl s Tito Ortizem, Silva se vracel po čtyřleté pauze. Kvůli problematické dopingové minulosti byli oba dopingově testováni už během přípravy a oba dopingovými testy prošly. Vyhecovanost zápasu ale nakonec ničemu moc nepomohla - v kleci to až taková pecka nebyla. Sonnen hrál naprosto na jistotu a opakovaně Wanderleie tahal k zemi, kde se Wanderlei nedokázal pořádně bránit. V těch několika okamžicích, které Silva strávil v postoji sice dokázal Sonnenovi pěkně zatápět a údery ho načít, jenže vzápětí vždy putoval k zemi, takže z toho bylo dost nudné a jasné kontrolní rozhodnutí pro Sonnena (2x 30-27, 30-26). Sonnen tak zlomil sérii dvou proher a vyhrál poprvé od srpna 2013 a je nyní světovou dvaadvacítkou polotěžké váhy. Po zápase vyzval kdekoho včetně Fedora Emelianenka, to už si ale mezitím trochu rozmyslel :) Jinak zmiňoval ještě Tito Ortize a také Rory MacDonalda (co je o dvě váhy níž). Wanderlei Silva se po čtyřleté pauze vrací jako #136 a ačkoli sílu ještě zjevně má, jinak to žádná sláva nebyla. Prohru také nevzal moc sportovně a po vyhlášení výsledků do Sonnena v kleci strčil, později také vydal prohlášení ve kterém obvinil rozhodčí ze zaujatosti a požaduje remač v Brazílii. Což asi nevyjde. Silva kažodpádně v posledních sedmi zápasech střídá výhry s prohrami. O zábavu se během fightu staral také v hledišti přítomný Tito Ortiz, který se opakovaně vysmíval svému rivalovi Sonnenovi, během zápasu na něj pokřikoval (v několika málo momentech kdy se mu nedařilo), hecoval Wanderleie Silvu a pak i ukazoval fakáče některým divákům, když na něj bučeli. 

Co-main eventem byl souboj těžkých vah. Šlo o Bellator debut nejlepší těžké váhy všech dob Fedora Emelianenka (36-5-1NC, 0-1 Bellator) a Matta Mitrioneho (12-5 MMA, 3-0 Bellator). Emelianenko už je pravda na sklonku kariéry - i tak si ale udržuje slušnou mystiku a početný kontingent fanoušků. Souboj s Mitrionem měl proběhnout už na Bellatoru 172, tam byl ale zápas v den konání zrušen, protože Mitrioneho postihl akutní záchvat ledvinových kamenů. Odložení zápasu mu ale rozhodně prospělo. Fight trval jen minutu a 14 vteřin, než došlo k něčemu opravdu nezvyklému - oba borci vypálili současně a došlo k málo vídanému double knockdownu kdy šli oba k zemi (další z bizarních událostí večera). Mitrione je ale mladší, atletičtější a především kariérně méně opotřebovaný (na Fedorovi se ten zápas s Maldonadem prostě musel podepsat), takže se vzpamatoval o vteřinu rychleji, stihl Fedora zalehnout a bleskově ho několika ranami dorazit GNP. Sám po zápase přiznal, že vůbec nevěděl, jak se ocitl na zemi a že došlo k double knockdownu, ale stihl se zorientovat rychleji. Mitrione tak v Bellatoru zatím bezchybný s 3-0, ačkoli v každém fightu měl nějaké obtížnější momenty. Je světovou sedmnáctkou. Fedor klesá na světovou #45 a přišel o sérii pěti výher získaných zápasy v Rusku a Japonsku. Fedor bezprostředně po zápase potvrdil, že nemá v úmyslu ukončovat kariéru a projevil zájem o remač s Mitrionem. Mitrione požádal o návštěvu Bílého domu (politický podtext, nebudu rozebírat) a je celkem jasný kandidát na případný titulový zápas, pokud se Bellator rozhodne znovuzavést titul těžké váhy. O remač s Fedorem ale zájem nemá - není to prý nic osobního, ale vzhledem k tomu, že kvůli zrušenému fightu na Bellatoru 172 teď na Fedora trénoval dva kempy po sobě by teď chtěl změnu - třikrát po sobě se připravovat na stejného borce už by prý bylo moc. Mitrione byl jinak vůči Fedorovi velmi uznalý - Fedor prý nemá důvod končit kariéru, Mitrionemu prý s ním stačila minuta v kleci aby věděl, že Fedor má stále výbornou formu a je nesmírně nebezpečný. 

Nezvyklý konec měl také titulový zápas v lehké váze mezi dvojnásobným šampionem Michaelem Chandlerem (16-4 MMA, 13-4 Bellator) a neporaženým vyzyvatelem Brentem Primusem (8-0 MMA, 6-0 Bellator). Chandler byl jedním z největších favoritů večera - a přesto o titul přišel za pouhé dvě minuty dvaadvacet vteřin a to kvůli zranění nohy. Zcela mu odešel kotník a to natolik, že se na nohu nebyl schopen postavit a značnou část kola strávil hopsáním po jedné noze. Rozhodčí nakonec viděl dost a možná trochu kontroverzně zápas pozastavil a po konzultaci s lékařem ukončil, načež došlo k hodně komediální scénce v rámci které zaměstnanec komise sebral Chandlerovi stoličku, Chandler si toho nevšiml a když se na ní znovu pokusil posadit, zřítil se na zem. Srdce ale předvedl obrovské, protože v zápase chtěl pořád pokračovat i na jedné noze a bylo opravdu znát, že to zkouší co to dá. Primus měl ze své výhry pochopitelně nejprve dost velkou radost (okolnosti vem čert), ale o něco později již mezi diváky už příliš velké nadšení slavit nejevil. Neporažený Primus má jinak velmi zajímavý motivační životní osud - ve třinácti byl bezdomovcem a prodával drogy aby přežil, teď je šampionem Bellatoru. Mimochodem, přesná příčina a diagnoza Chandlerova zranění není úplně známa. Obavy ze zlomeniny se nakonec nepotvrdily, podvrtnuté to také není a vypadá to nejspíš na umrtvené nervy. Nejistá je také příčina - buď si to Chandler v jednu chvíli způsobil špatným došlápnutím nebo za to mohly Primusovy úvodní lowkicky. Chandler si pochopitelně myslí, že to byla náhoda, Primus naopak médiím potvrdil, že přesně tuhle techniku hodně trénoval a že to bylo součástí jeho taktiky, takže na tom nevidí nic náhodného. Vše ale každopádně nasvědčuje tomu, že Chandler dostane vzhledem k okolnostem (a nedostatku jiných vyzyvatelů) právo odvety. Výhra nad Chandlerem ho raketově katapultovata o 117 pozic vpřed a je nyní nečekaně světovou devítkou, Chandlera zranění stálo umístění v TOP 10 a je nyní světovou patnáctkou.  

Hodně zajímavý a také hodně velký provar byl nakonec debut možná největšího soudobého prospektu, Aarona Pico (0-1 MMA, 0-1 Bellator) který se na MMA debut připravuje doslova od dětství a dokonce kvůli tomu přeskočil i školní kariéru. Pico je výtečný zápasník (o jediný zápas mu unikla kvalifikace na olympiádu, to ale už zápas naplno netrénoval), má zkušenosti z pankration a také z boxu a trénuje dlouhodobě v AKA. Sám tedy trval na tom, že ve svém debutu nemůže nastoupit proti žádnému začátečníkovi a tak dostal dosti zkušeného soupeře: Zacha Freemana (9-2 MMA, 1-0 Bellator). V rámci debutů všech NCAA, NAIA a All-American zápasnických šampionů to byl vůbec nejtěžší debutový soupeř v historii - a jak se také ukázalo, byl až příliš těžký. Pico do toho vlétl doslova po hlavě, ale Freeman ho rozhodil parádním zvedákem a vzápětí překvapil gilotinou, takže Pico musel odklepat za pouhých 24 vteřin a jeho cesta uberprospektu tak začíná poněkud neslavně. I Scott Coker připustil, že mu na rozjezd měli dát někoho lehčího. No, uvidíme příště. Pico toho pořád může dokázat dost, kariéra neporaženého borce už mu ale nehrozí. Freeman má každopádně šest ze sedmi stopek v kariéře submisí a žebříčkově mu výhra nad Picem pochopitelně moc nepomohla - jen o jedno místo na #507. 

Další zápas byl obecně považován za kandidáta na fight večera a ačkoli byl původně plánován doprostřed startovky, nakonec celé PPV otevíral (což je u titulového fightu nezvyklé). Šlo o titulovou obhajobu ve velterové váze: dvojnásobný šampion Douglas Lima (29-6 MMA, 11-2 Bellator) měl obhajovat svůj titul proti nejnovější akvizici z UFC: Lorenzi Larkinovi (18-6 MMA, 0-1 Bellator). Larkin narozdíl od Rory MacDonalda dostal titulový zápas rovnou ve svém debutu (odešel z UFC se sérií dvou vítězství a měl zrovna našlápnuto) a ve světových žebříčcích byl o něco výš než šampion Lima i když toho třeba Coker už před tímto fightem považoval za nejlepšího velter borce na světě. Podle předběžných zpráv je každopádně Larkin v Bellatoru zatím velmi spokojený - na tenhle jediný turnaj ho prý Bellator propagoval tolik, jako to UFC neudělalo v deseti zápasech předtím dohromady. Fight jako takový byl pak vzorovým příkladem přehnaných očekávání. Rozhodně nešlo o špatný zápas, ale zároveň to také nebyla pecka, kterou všichni očekávali. Oba borci udrželi slušné tempo plných pět kol (čehož se Larkin bál, protože na pět kol ještě nikdy nešel), ale nakonec převážila Limova síla nad Larkinovou kreativitou a šampion obhájil 2x 48-47, 50-45. Pro Limu to byla vůbec jeho první úspěšná obhajoba, při předchozí titulové vládě se mu obhájit nepodařilo, ziskem Larkinova skalpu poskočil na pozici světové sedmičky a má program celkem jasně daný: čeká ho již zmíněný Rory MacDonald, jenž mimochodem po tomhle zápase hlásil, že na něj ani jeden z borců neudělal moc velký dojem a jenž zřejmě konečně začíná přijímat svou fanouškovskou psycho přezdívku, protože začal mluvit o pohřbívání těl ve sklepě :) Larkin padá na pozici světové patnáctky a uvidíme co pro něj Bellator naplánuje příště. 

Hlavním zápasem Spike TV přenosu Bellator 180 byl také titulový zápas. V něm se v polotěžké váze v remači střetnuli dva UFC veteráni: Šampion Phil Davis (17-4 MMA, 4-1 Bellator) a debutující Ryan Bader (23-5 MMA, 1-0 Bellator). Davis přestoupil do Bellatoru před necelými dvěma lety a sérií čtyř výher se dostal k titulu, Bader zde debutoval jako nejčerstvější akvizice. Bader ovšem úplně původně jít o titul neměl - měl mít vyzyvatelský rozstřel s King Moem, ten se ale zranil a Bader tak mohl jít rovnou o titul, protože Davise porazil těsně na body už v UFC v roce 2014. A historie se opakovala - Bader zkrátka Davise umí, protože Davis ho nedokáže dostat na zem a Bader je v postoji o maličko lepší, takže to po pěti kolech i tentokrát skončilo těsnou bodovou výhrou (2x 49-46, 47-48) pro Badera, jenž se tak stává novým šampionem polotěžké váhy. Žebříčkově si oba borci víceméně prohodili pozice - Bader jde o dvě místa nahoru a je světovou trojkou, Davis o jedno spadl a je čtyřkou (tím přeskočeným je Gustafsson). Bader si stejně jako Larkin své působení v Bellatoru, jenž zahrnuje jediný fight velmi pochvaluje. Zatímco borci jako třeba MacDonald nebo Benson Henderson potvrdili, že mají na sponzorech zhruba stejně jako v UFC (neboť ale úmyslně čekají na jednoho velkého sponzora namísto aby si vzali víc menších a jak sami uváděli, mohli by mít víc i teď), Bader se netajil tím, že už před fightem s Davisem na sponzorech inkasoval několikanásobek toho co v UFC kde patřil do nejvyšší sponzorské veteránské platové třídy. Také mu prý mnohem víc vyhovuje platová struktura, kdy je v Bellatoru placen paušálem za fight a ne show+win money, mělo by to prý garantovat lepší fighty a ochotu víc riskovat. V souboji s Davisem jsme ale nic takového neviděli, šlo o hodně taktickou a ne až tak zábavnou záležitost (ostatně stejně jako v jejích prvním střetnutí, to je prostě stylisticky dáno). Bader by teď rád vyčistil divizi a nebránil by se ani remači s Ortizem, jenž ho překvapivě porazil v roce 2011, Ortiz je ale nejspíš spokojený v zápasnickém důchodu. Vedení Bellatoru potvrdilo, že příštím vyzyvatelem pro Badera bude pravděpodobně zraněný King Mo, což ovšem velmi rozlítilo Lintona Vassella, jenž měl za to, že teď je na řadě on a že ho Bellator v pořadí na titul poněkud přeskočil. 

Možná nejlepším výkonem celého večera se blýskl mladičký James Gallagher (7-0 MMA, 4-0 Bellator) z týmu SBG Ireland v souboji s dvakrát tak starým Chinzo Machidou (5-3 MMA, 2-1 Bellator), starším bratrem Lyoto Machidy. Gallagher opět splnil veškerá očekávání na něj vložená - byl v tomto zápase sice favoritem (Machida sázel na svou celoživotní zkušenost z bojových umění, ale nevyšlo to), ale i tak málokdo čekal, že Machidu přejede za 2:22. Celý zápas se dá vlastně popsat zcela jednoduše - Gallagher vzal Machidu na zem, dostal se mu na záda a ukončil RNC. Skvělý výkon a poskočil na pozici 326. ve světových žebříčcích. Sebevědomí mu nechybí - není tu prý od toho aby hrál namyšleného kluka (a také naznačil, že by se s ním AJ McKee neměl snažit vyvolat umělý konflikt), ale sám sebe vidí tak, že má potenciál stát se nejlepším všech dob. V Bellatoru by rád do dvou let tituly ve dvou různých vahách. Do TOP 10 a k titulu pro něj ještě cesta dlouhá, ale zatím všechny testy zvládá výborně. Šest ze sedmi soupeřů v kariéře odškrtil. Machida přišel o sérii čtyř výher a prohrál poprvé od prosince 2010, vzdát submisi musel naposledy před více než 11 lety (ovšem jen šesti zápasy - Machida nemá zrovna vysoké zápasové tempo a občas má několikaletou pauzu).

Zápasem večera byl nakonec zahajovací fight večera. V tom se poněkud neplánovaně představily Heather Hardy (1-0 MMA, 1-0 Bellator) a Alice Yauger (4-6 MMA, 0-2 Bellator). Původně tahle pozice na startovce měla patřit Keri Anne Taylor Melendez proti Sadee Monseratte Williams, ale manželka Gilberta Melendeze se zranila a zápas se rušil. Což bylo dobře pro debutující profiboxerku Heather Hardy, která má v boxu bilanci 20-0. A jasně ukázala Aaronu Picovi, jak má takový debut vypadat. Rozdala si to s Alicí v tříkolové krvavé bitvě v které nakonec uboxovala v třetím kole třináct vteřin před koncem zápasu TKO. Obě ženy předvedly parádní srdce a byla to bitka jak má být. Heather Hardy by se do budoucna ráda věnovala souběžně oběma sportům, po zápase se ale nechala slyšet, že se právě asi zamilovala do MMA :) Což je pro fanoušky dobrá zpráva, protože její styl je bitkařsky atraktivní (narozdíl třeba od technického counter pojetí Holly Holm)

Za zmínku stojí ještě dva předzápasy z Bellator.com. Fight Neiman Gracie vs. Dave Marfone se nakonec dostal až na hlavní startovku jako vložený fight před main event (ale jen v některých TV přenosech, původně měl být až po hlavním fightu večera). Gracie zvítězil RNC v druhém kole a má tak submisí pět výher z šesti, Marfone odklepal poprvé v kariéře. Ryan Couture zachránil svou Bellator karéru bodovou výhrou nad Haimem Gozalim z Izraele

Zde máte video z backstage tohoto turnaje. Turnaj dal ještě vzniknout jedné zajímavosti: Scott Coker se veřejně v médiích vyjádřil, že naprosto nechápe, jak může v UFC fungovat smlouva s Reebokem. Podle něj jde prý o nezákonné ustanovení smlouvy které by u soudu UFC případně nemělo šanci obhájit. Během přenosu (i mimo něj) pak bylo oznámeno ještě několik slibných fightů k dalším turnajům Bellatoru, takže si je v rychlosti probereme níže pod statistikami, ať to máme komplet.

Zajímavé statistiky:

 • Návštěvnost: 12 133. Vybrané vstupné: 1,6 milionu dolarů.

 • Sledovanost Bellatoru 180 na Spike TV a CMT: 901 tisíc. Maximum 1,3 milionu. 

 • Debutanté 3-6. Favorité 5-3.

 • Devět fightů, čistý zápasový čas: 1:33:36

 • Matt Mitrione má nyní v těžké váze tři výhry v řadě. Delší sérii má jen další UFC veterán Cheick Kongo (5). 

 • Mitrione má 11/12 výher v kariéře stopkou, v Bellatoru tři KO výhry. 

 • Fedor Emelianenko má od návratu z bojovnického důchodu bilanci 2-1. Přišel o sérii pěti výher a všech pět porážek v kariéře má stopkou. KO utrpěl naposledy před šesti lety a šesti zápasy, ale s Maldonadem to bylo hodně na hraně. 

 • Brent Primus má nyní v Bellatoru šest výher v řadě - nejdelší série v lehké váze. 4/6 výher v Bellatoru má stopkou. 

 • Michael Chandler podruhé ztratil titul Bellatoru. V titulových zápasech má nyní bilanci 5-4 a jeho čtyři prohry v titulových zápasech jsou Bellator rekord. 

 • Douglas Lima v Bellatoru poprvé úspěšně obhájil titul. V předchozí vládě nad divizí se mu to nepodařilo.

 • Lima má nyní ve velteru deset výher a tím dotáhl rekord Andreje Koreshkova. 

 • Larkin má nyní ve velteru bilanci 4-2, 5-4 v posledních devíti zápasech a 5/6 porážek v kariéře má na body. 

 • Ryan Bader má nyní bilanci 8-1 v posledních devíti zápasech, v remačích to má 2-0.

 • Phil Davis utrpěl všechny čtyři porážky v kariéře na body - ještě ho nikdo nikdy neukončil. 

 

 

Bellator 181

14. července, Oklahoma

Hlavním zápasem nejbližšího Bellatoru 181 měl být původně zápas mezi Patricky Freirem a Derekem Camposem. To už ale neplatí - Freire byl přebookován na Bellator 183 proti Bensonu Hendersonovi, Derek Campos (18-6 MMA, 7-4 Bellator) zůstává na Bellatoru 181 v hlavním zápase večera do kterého jde s třemi výhrami v řadě. A už potřetí v kariéře se setká s Brandonem Girtzem (14-6 MMA, 6-4 Bellator). Borci mají vyrovnanou bilanci - v roce 2013 Campos ubodoval Girtze, v roce 2015 Girtz Campose vypnul za 37 vteřin a po dvou letech je zase čas si to zopakovat. Campos má teď ale lepší formu - tři výhry v řadě oproti dvěma porážkám Girtze.  

Mimo již dříve hlášeného debutu Valerie Letourneau zde bude na programu ještě ženský fight mezi  UFC veteránkou Alexis Dufresne (6-3 MMA, 1-1 Bellator) a Amandou Bell (4-4 MMA), která bude v Bellatoru debutovat, ale nastoupila čtyřikrát v Invicta FC. Dále Justin Lawrence  (9-4 MMA, 1-2 Bellator) vs. Treston Thominson (10-5 MMA, 3-4 Bellator) a také druhý Bellator fight pro grapplerské eso Rafaela Lovato jr. (5-0 MMA, 1-0 Bellator). Ten půjde proti debutujícímu UFC veteránovi Mike Rhodesovi (10-4 MMA). Bellator si navíc připisuje další zářez na poli zápasnických prospektů. Z RFA a posléze LFA podepsal neporaženého čtyřnásobného All-Americana Logana Storleyho (5-0 MMA), jehož na tomto turnaji čeká Bellator debut v předzápasech. 

 

 

Bellator 182

27. srpna, Verona, New York

27. srpna se Bellator opět objeví ve státě New York, podobně jako UFC už ale ne v MSG, ale v okolních městech. Bellator volí Veronu a hlavním zápasem zde bude vysokoprofilový fight exšampiona velterové váhy Andreje Koreshkova (19-2 MMA, 10-2 UFC) s Chidi Njokuanim (17-4 MMA, 4-0 Bellator). Pro Koreshkova první fight od ztráty titulu s Limou, Njokuani si šanci vysloužil čtyřmi Bellator výhrami v řadě (celkem má nyní devět fightů bez porážky). Co-main event dvě velterové stálice: Brennan Ward (14-5 MMA, 9-5 Bellator) vs. Ferdnando Gonzalez (26-14 MMA, 6-1 Bellator) jenž zatím v Bellatoru podlehl jen Michaelu Page. Účast má slíbenou také neporažený AJ McKee (8-0 MMA, 8-0 Bellator) který zatím nemá soupeře a dalšími dvěma zápasy jsou Georgi Karakhanyan (26-7 MMA, 3-3 Bellator) vs. UFC veterán Daniel Pineda (22-12 MMA, 1-1 Bellator). A nebudou chybět ani ženy: Arlene Blencove (9-6 MMA, 2-2 Bellator) jenž se vrací po dvou výhrách mimo organizaci proti Sinead Kavanagh (4-1 MMA, 1-1 Bellator) z Irska

 

 

Bellator 183

23. září, San José, Kalifornie

Bellator 183 pak ze základny Scotta Cokera v Kalifornii. Známe dva zápasy: Exšampion UFC Benson Henderson (24-7 MMA, 1-2 Bellator) si to rozdá s exšampionem Bellatoru Patricky Freirem (17-8 MMA, 10-7 UFC). Freire sem byl převelen z Bellatoru 181 (viz výše). A Bellator debut čeká v těžké váze Roye „Big Country“ Nelsona (22-14 MMA). Prvním soupeřem pro něj bude v Bellatoru mnohokrát prověřený Javy Ayala (10-5 MMA, 5-2 UFC).

 

Většina dalších diskuzí ohledně Bellatoru už se pak týká jejich formy „ligy veteránů.“ Scott Coker se sešel s Chuckem Liddellem který projevil touhu vrátit se k MMA - a to ideálně proti Tito Ortizovi s kterým stačili už nafotit i face off. Ortiz ale vzápětí jakoukoli myšlenku na podobný zápas zamítl s tím, že peníze nepotřebuje a klidně nějaké Liddellovi půjčí (ten ho zas zpražil s tím, aby Ortiz neblbnul, že moc dobře ví, že je spolu fotili a že tedy podobné spekulace vzniknou). Myšlenky na Bellator fight se prý objevily také u Matta Hughese, tam ale podobný vývoj rázně ukončila vážná Hughesova autonehoda při které jeho vozidlo smetl vlak a Hughes je od té doby v komatu (touhle dobou už tak dva týdny). Mimo legend je zde ale také podstatně reálnější rivalita mezi Paulem Daleym a Michaelem Page. Coker má za to, že by k jejich zápasu mohlo dojít někdy začátkem roku 2018 (Page si nyní doléčuje zranění)Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
fedo - Čtenář - 3.7.2017 v 16:32
Caidel - přejít na příspěvek
tradične super čítanie. Lepšie by som to nenapísal . Dík....
 

Všechny příspěvky

fedo - Čtenář - 3.7.2017 v 16:32
Caidel - Odpovědět
 

tradične super čítanie. Lepšie by som to nenapísal laughing. Dík.

hellas - Čtenář - 3.7.2017 v 20:44
Bellator 181 - Odpovědět
 

Na Bellatoru 181 má bóchat aji Valentin Moldavskij. A dík za sóhrn cool