přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za Bellatorem 198, 199 a 200

Ohlédnutí za Bellatorem 198, 199 a 200

přečteno: 838×
06.06.2018 v 14:18 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Výsledky / MMA / Svět

Ohlédnutí hned za třemi turnaji Bellatoru - ty svým významem a rozsahem maličko přesahují obvyklý odstaveček v novinkách z Oktagonu, tak jim protentokrát věnuji samostatný článek ve kterém shrnu co se v Bellatoru za poslední měsíc událo.

Jde o tři turnaje: Bellator 198: Fedor vs. Mir z Illinois, Bellator 199: Bader vs. King Mo ze San José a jubilejní Bellator 200: Carvalho vs. Mousasi z Londýna.

 

Bellator 198: Fedor vs. Mir

Tento turnaj se konal 28. dubna v Allstate Aréně v Rosemontu v Illinois. Hlavním tahákem zde byl bezesporu čtvrfinálový zápas HWGP mezi legendami Fedorem Emelianenkem a Frankem Mirem, jinak byla startovka postavena především na špičkových grapplerech: Rafaelu Lovatovi Jr., Neimanu Graciem a Dillonu Danisovi.

Turnaj sledovalo na Paramount Network 598 tisíc diváků (Paramount Network má čísla stabilně nižší než Spike před rebrandingem), dalších 169 tisíc ale turnaj sledovalo na CMT. 

V hlavním zápase legendární Fedor Emelianenko (37-5 MMA, 1-1 Bellator) přidal mezi své skalpy dalšího UFC šampiona a držitele mnoha a mnoha UFC rekordů Franka Mira (18-12 MMA, 0-1 Bellator) v jeho Bellator debutu. Zápas trval jen 48 vteřin, ale stálo to za to. Za těch necelých padesát vteřin stihl Mir poslat Fedora k zemi, ten se zvládl vzpamatovat, judisticky hodil Franka na zem, ten se vydrápal zpátky a v následném náporu na Fedora schytal strašlivý kontr který ho uzemnil. Mir tedy za příčinu své prohry jednoznačně považuje své ego a to že se nechal strhnout do divoké řežby. Fedor tedy postupuje do semifinále kde bude čelit Chaelu Sonnenovi. Sonnen to bude mít se svou výřečností asi relativně komplikovanější, protože Fedor se jen usmívá a ignoruje vše co Sonnen zkouší (zná ho i osobně, takže ví, že je to jen promo do kterého se nenechá zatáhnout). Bellator už ale potvrdil, že zápas Sonnen vs. Fedor proběhne na nějakém velkém turnaji, možná prý na východním pobřeží. Zajímavostí, že Fedora před turnajem vyslýchalo FBI (kvůli financování Trumpovy kampaně ve spojistosti s někým z éry Affliction) a že Fedor po turnaji věnoval zjevně dojatému Scottu Cokerovi svůj Fight Gear (rukavice, trenky). Pro Fedorovy fanoušky se tu otevřela zajímavá šance na výhru v celém turnaji a Fedor si pochvaloval velmi přátelské přijetí od fanoušků v Chicagu. Je teď světovou třiadvacítkou (výhra nad Mirem ho posunula o třicet míst). Frank Mir je po dlouhé pauze sedmadvacítkou a příště bychom ho mohli vidět i v ruské ACB kde má také smlouvu - Bellator ho tam prý klidně pustí, pokud bude načasování dobré (a zrovna ho nebudou potřebovat). 

Co-main eventem byl vysokoprofilový fight v pérové váze mezi Bellator stálicí Emmanuelem Sanchezem (17-3 MMA, 9-2 Bellator) a UFC veteránem Samem Siciliou (16-9 MMA, 1-1 Bellator). Sanchez se zde hodně blýsknul a poté co Siciliovi podrazil nohy už si na zemi rychle dokráčel pro arm-triangl kterým zápas ukončil za necelé čtyři minuty. Sanchez tak má čtyři výhry v řadě a druhou nejdelší sérii v divizi (McKee má 11 výher) a je světovou desítkou. Takže ho velmi pravděpodobně čeká titulový zápas. Zatím ho na cestě k titulu zabrzdili Curran a Weichel, teď už to ale vyjde. Sicilia doufal, že bude prvním kdo Sancheze ukončí, to ale rozhodně nevyšlo. 

Neporažený Rafael Lovato Jr. (8-0 MMA, 4-0 Bellator) měl v hodně očekávaném zápase nastoupit proti exšampionovi střední váhy Johnu Salterovi. Jenže Salter byl kvůli zranění oka z turnaje stažen jen čtyři dny předem a Bellator se při shánění náhrady docela zapotil. Zápas ale nakonec vzal UFC veterán Gerald Harris (23-6 MMA, 0-1 UFC) který i podle vlastních slov nebyl úplně v top formě (ostatně loni na podzim ukončil kariéru), ale zase využil toho, že se mu tím otevřely dveře do Bellatoru. Zápas vypsán na 188 liber (Harris by nestíhal shodit) a Lovato jr. Harrisovi hodně děkoval za to, že ten fight vzal. V kleci ho ale nešetřil a hladce ho porazil krásnou pákou za 1:11 prvního kola (tedy nejrychlejší submise večera). Tabulkově mu to až tolik nepomohlo (poskočil o jedno místo a je teď #41), ale bere to jako potvrzení své případné pozice vyzyvatele. Lovato sice tipoval, že v zápase Carvalho vs. Mousasi zvítězí Carvalho, což se nestalo, ale právě on by mohl být prvním vyzyvatelem na Mousasiho titul. Mimochodem, Lovato jr. byl první kdo Harrise odklepal, Harrisovi se to ale asi i tak vyplatilo, protože s ním Bellator posléze podepsal smlouvu na více zápasů. 

Javier Torres (10-4 MMA, 0-1 Bellator) prý málem Neimana Gracieho (8-0 MMA, 6-0 Bellator) vyprovokoval k bitce v zázemí dvě minuty před jejich zápasem, ale nakonec si to oba rozdali až v kleci. Fightu dominoval neporažený Gracie který v druhém kole utáhl Torrese arm-trianglem. Gracie je teď světovou stošestkou a ve velteru má bilanci 5-0. Od titulu už se nevidí příliš daleko, klidně by si ale dal fight s dalšími borci zvučných příjmení (konkrétně Ryan Couture či Kevin Slice jr.)

Prostořeký špičkový grappler a týmový kolega Conora McGregora Dillon Danis (1-0 MMA, 1-0 Bellator) na tomto turnaji absolvoval svůj očekávaný MMA debut. Za soupeře měl Kyle Walkera (2-4 MMA, 0-1 Bellator) kterého ukončil toe holdem za 1:38 prvního kola a uštědřil mu tak třetí porážku v řadě. Debut tedy rozhodně úspěšný. Veselejší už ale je, že se Danis označil za největší hvězdu večera, což znamená, že trpí buď hodně těžkou deziluzí, nebo to zkouší fakt hodně trapně hrát na Conora. Danis také v pozápasovém hovoru označil zbytek divize za amatéry a pak to zahrál na jistotu a vyzval Bena Askrena, který v Bellatoru vůbec nepůsobí a navíc ukončil kariéru. 

Pochopitelně jeho hlášky moc nadšení nevzbudily. Další z prospektů Aaron Pico se ohradil, že Danis by v tuto chvíli vůbe neměl být zmiňován ve stejné větě a Scott Coker byl nucen se zabývat možnostmi získání Askrena (což by byl hrozný masakr). Nechal se ale slyšet, že pokud by chtěl Askren jen jeden superfight, tak o něj Bellator zájem mít nebude - prý jen kdyby šlo o dlouhodobější smlouvu, ale Askren prý stejně není z One Championship tak úplně smluvně volný. Askren sám to vyřešil jednoduše „On moc dobře ví, že ten zápas není reálný, takže ví, že je bezpečné ho požadovat. Ale možná by nejdřív měl zkusit zápas s někým, kdo má kladnou zápasovou bilanci.“

Zajímavé statistiky:

 • Čistý zápasový čas pěti hlavních zápasů na Bellatoru 198 byl pouhých 15:47.

 • Fedor Emelianenko má od návratu k aktivnímu zápasení v prosinci 2015 bilanci 3-1.

 • Proti bývalým šampionům UFC má Fedor bilanci 8-1-1NC.

 • Fedor má 29/37 výher v kariéře stopkou, KO ale vyhrál poprvé po šesti letech a čtyřech zápasech. 

 • Frank Mir se vrátil do akce po více než dvou letech a byl neúspěšný. Nabral třetí prohru v řadě a má bilanci 2-7 v posledních devíti.

 • Mir má 9/12 porážek v kariéře KO. 

 • Emmanuel Sanchez má v osmi stopkách kariéry sedm submisí. 

 • Sam Sicilia má nyní bilanci 4-8 v posledních dvanácti a z devíti porážek v kariéře jich sedm utrpěl submisí. 

 • Rafael Lovato má 7/8 výher v kariéře stopkou, Gerald Harris prohrál submisí poprvé v kariéře. 

 • Neiman Gracie má nyní v Bellatoru šest výher v řadě. Třetí nejdelší série v Bellatoru (McKee 11, Page 9). Ve velteru má Gracie 5 výher.

 • Gracie má 7/8 výher stopkou, dle očekávání všechno submise. Se čtyřmi submisemi ve velteru drží Gracie divizní rekord.

 • Javier Torres přišel o sérii pěti výher a prohrál poprvé od listopadu 2014 - navíc to byla první porážka submisí. 

 

 

 

Bellator 199: Bader vs. King Mo

Bellator 199 se konal 12. května v SAP Center v San José v Kalifornii. Hlavním tahákem bylo poslední čtvrtfinále HWGP mezi Ryanem Baderem a King Moem, zápas Fitch vs. Daley a fighty prospektů Pica, Picolottiho a Bankse. Turnaj shlédlo 453 tisíc diváků na Paramount Network a dalších 152 tisíc na CMT. 

Solidní byl tentokrát i rozpočet, na platy padlo 852 350 dolarů a tři borci se dostali na 150 tisíc: Ryan Bader, Muhammed Lawal a Cheick Kongo. Fitch bral 120, Pico 70 a Daley 30. 

Poslední čtvtfinálový zápas HWGP byl ve skutečnosti zápas mezi dvěma polotíhami, šampionem Bellatoru Ryanem Baderem (25-5 MMA, 3-0 Bellator) a turnajovým veteránem a skokanem mezi vahami King Moem (21-7 MMA, 10-6 UFC) který kdysi v zápase za mlada Badera porazil. V MMA to bylo ale něco dost jiného - poslední zápas byl zároveň nejrychlejší a Bader postupuje do semifinále po drtivém levém háku jen po patnácti vteřinách v kleci. Bader je po tak parádním debutu v těžké váze světovou pětkou a je také favoritem turnaje. V druhém kole ho čeká Matt Mitrione (který už ho vyzval, ať si zkusí něco podobného i na skutečnou těžkou váhu). Lawal bezprostředně po turnaji oznámil svůj přesun do střední váhy :) Mimochodem, Bader Moa porazil i kuchařsky několik dní před turnajem v rámce sendvičové promo akce, kdy Baderův  „Master Bader Salami“ ocenila porota lépe než Mooův „Knucle Sandwich.“

Co-main eventem byl zápas mezi UFC a WSOF veteránem, v Bellatoru debutujícím Jonem Fitchem (31-7-1 MMA, 1-0 Bellator) a ranařem Paulem Daleym (40-16-2 MMA, 6-3 Bellator), toho času v Bellatoru velmi, velmi nespokojeným. Zápas Fitch vs. Daley ale dopadl velmi podobně jako poněkud nechvalně proslulý zápas Koscheck vs. Daley ještě v UFC (ostatně, Koscheck byl týmovým kolegou a dobrým přítelem Fitche). Nedošlo sice na údery po zápase, ale bylo to taky dost nezvyklé. Daley na své protiporazové obraně moc nezapracoval - a Fitch ho prostě tři kola „fitchoval“ tak jak to umí. Výsledkem drtivá výhra 2x 30-26, 30-27 pro Fitche, zajímavé ovšem bylo, že Daley hlavně ve třetím kole místo bojování nebo snah o únik ze země raději pokřikoval na kameru, na vedení Bellatoru, sám komentoval zápas jako hroznou nudu a sám se také vybučel. Po zápase si navíc přisadil, že takhle nudné zápasy nemá zapotřebí a skončí s MMA. Jenže trvalo jen pár dní a Paul Daley si to celé rozmyslel. Údajně se po Bellatoru 199 sešel osobně se Scottem Cokerem, věci si vyříkali a Daley by teď v Bellatoru možná měl prodloužit smlouvu (i když u něj není nic příliš jisté). Fitch je teď světovou jedenáctkou, Daley třiadvacítkou (ale Bellator by ho asi neměl stavět proti silným wrestlerům, protože tam je výsledek předem jasný). Dokolečka se samozřejmě omílá zápas Daley vs. Page, tak třeba...

Bylo-li v souvislosti s Bellatorem 198 a Dillonem Danisem zmíněno jméno Aarona Pica - tak i ten zde měl zápas. Superprospekt Aaron Pico (3-1 MMA, 3-1 Bellator) nastoupil ke svému čtvrtému zápasu, opět proti podstatně zkušenějšímu soupeři Lee Morrisonovi (19-9 MMA, 0-1 Bellator). Došlo jen k několika výměnám, než Pico trefil levačku na žebra a Morrison šel k zemi. Zápas trval jen minutu deset vteřin a Pico je teď v pérové váze bezchybný s bilancí 3-0 a třemi knockouty - poslední dva zápasy přitom Pico vyhrál údery na tělo a žádný z jeho fightů ještě neopustil první kolo. Morrison navíc není úplné ořezávátko - KO utrpěl poprvé v kariéře a přicházel se čtyřmi výhrami v řadě. Drsné. Pico každopádně raketově stoupá žebříčky. Tohle ho hodilo o 167 míst výš a už je ve světové dvoustovce jako #185. K titulu prý zatím nespěchá (což je správně), ale časem na něj myslet rozhodně bude a až na to přijde řeč, bude prý připraven. Jinak teď zvažuje i duální kariéru - ještě by rád přibral nějaké zápasy v boxu. Pico se ale dost rychle blíží bodu kdy bude muset dostávat jmenné soupeře. 

Došlo i na těžké váhy. Javy Ayala (10-7 MMA, 5-4 Bellator) vs. Cheick Kongo (28-10-2 MMA, 10-2 Bellator) sice tvrdil, že Kongo už dávno není postojář ale hlavně zápasník, přesto se ale stal obětí prvního Kongova knockoutu po téměř čtyřech letech. Ayala zkusil Konga zaskočit pokusem o poraz, Kongo ale ubránil a pěkně kolenoval. V následné výměně uprostřed kleče pak nachytal Ayalu tvrdým pravým hákem a zápas tak netrval ani půl kola. Kongo zůstává světovou šestnáctkou a je Bellator rekordmanem - má nejvíc výher v těžké váze a nejdelší vítěznou sérii v těžké váze. Ayala je světová čtyřiačtyřicítka a působivou výhru nad Kharitonovem už mu bohužel smazaly prohry s Nelsonem a právě Kongem. 

V zahajovacím zápase večera se pak střetli Adam Piccolotti (10-2 MMA, 6-2 Bellator) a Carrington Banks (7-1 MMA, 3-1 Bellator). Piccolotti byl jedním z nadějnějších prospektů Bellatoru, ale porážky od Yamauchiho a Rickelse ho hodně zbrzdily a tady už nutně potřeboval vyhrát, proti němu Banks, naopak jeden z aktivních, zatím neporažených prospektů. Piccolotti na něj byl ale příliš moc - ovládal zápas celé tři kola, ale Banks prokázal svou odolnost a odrážel submisi za submisí. Piccolottimu se tak podařilo ho nachytat RNC až devatenáct vteřin před koncem zápasu a uštědřil tak Banksovi první porážku v kariéře. Piccolottiho to vrací do světové stovky (#78), má sedm z deseti výher v kariéře stopkou a v Bellatoru už v lehké váze donutil odklepat čtyři soupeře - víc jich zvládli jen Chandler s Heldem (5). Pro Bankse cenná zkušenost, přišel o sérii sedmi výher a žebříčkově klesá od cca stopadesátky někam k #215. 

 

Zajímavé statistiky:

 • Čistý zápasový čas pro pětizápasovou hlavní startovku: 23:35.

 • Ryan Bader byl úspěšný ve svém debutu v těžké váze a v posledních 11 zápasech má bilanci 10-1. Prohrál jen s Anthony Johnsonem. 

 • Bader má obě stopky v Bellatoru KO.

 • Šlo o druhé nejrychlejší KO v historii Bellatoru. Rekord drží Eddie Sanchez - deset vteřin na Bellatoru 8 v roce 2009

 • King Mo Lawal má nyní v těžké váze bilanci 9-2, v posledních pěti fightech ale jen 2-3. Všechny čtyři stopky v kariéře utrpěl KO. 

 • Jon Fitch má v posledních osmi bilanci 7-1, prohrál jen s Rousimarem Palharesem. Má teď pět výher v řadě a takovou sérku měl naposledy kolem roku 2010.

 • Paul Daley střídá v posledních šesti výhry s prohrami. V Bellatoru 2/3 zápasů prohrál na body, Fitch má prozměnu 20/31 výher v kariéře na body. 

 • Cheick Kongo má v těžké váze Bellatoru už deset výher a drží tak divizní rekord. Šest zápasů vítězné série je také nejdelší sérka v divizi.

 • Kongo dorovnal vítěznou sérii Neimana Gracieho (viz. výše) a je v délce vítězných sérií třetí spolu s ním. 

 • Kongo vyhrál KO poprvé po téměř čtyřech letech a osmi zápasech.

 • Javy Ayala má 5/7 porážek stopkou. V Bellatoru pak 3/4.

 

 

Bellator 200: Carvalho vs. Mousasi

Jubilejní turnaj Bellator 200: Carvalho vs. Mousasi se konal 25. května v SSE Aréně v Londýně. Turnaj se hodně povedl, ale Bellator bohužel stále nemá pořešené živé přenosy evropských turnajů a tak šel turnaj na Paramount Network ze záznamu - což znamená nižší sledovanost, protože spousta lidí mezitím zjistí výsledky. Na jubilejní a zdařilý turnaj tak koukalo v průměru jen 421 tisíc diváků s maximálkou 804 tisíc.

Částečně se v tom asi projevila také ztráta hlavního zápasu večera: ačkoli byl na programu titulový zápas ve střední váze Carvalho vs. Mousasi, headlinery měli být v těžké váze Roy Nelson a legenda Mirko CroCop v Bellator debutu. Jenže jen několik dní před turnajem si CroCop zranil koleno a musel na operaci, takže zápas padl, protože pro Nelsona se nepodařilo zajistit náhradu. Těžko říct, jestli CroCopa ještě v kleci někdy uvidíme, operace kolene mu rozhodně může zkazit plány na konec kariéry který měl v plánu letos na Rizinu (již poněkolikáté). S vítězem zápasu CroCop vs. Nelson se počítalo jako s náhradníkem pro HWGP, takže podle vedení Bellatoru Nelson, kterého z turnaje vyřadil Mitrione, získává post náhradníka tak nějak automaticky (za sebe tedy musím říci, že je divné mít náhradníka který z turnaje už vypadl, když můžete použít třeba Cheick Konga, Kharitonova nebo někoho podobného). 

Highlighty z turnaje zde.

Hlavním zápasem večera se tedy stal titulový zápas ve střední váze mezi úřadujícím šampionem Rafaelem Carvalhem (15-2 MMA, 6-1 Bellator) a velezkušeným veteránem Gegardem Mousasim (44-6-2 MMA, 2-0 Bellator) který šel do svého druhého Bellator fightu jako favorit. Ostatně i Carvalho ho považoval za nejtěžšího soupeře své kariéry a výhra nad Mousasim by ho konečně pořádně proslavila. Zápas byl důležitý i pro Mousasiho, po ne zrovna ideálním debutu se Shlemenkem si chtěl napravit reputaci a tedy i jinak stoický Mousasi přiznal, že je tentokrát docela nervózní. V zápase to ale vidět nebylo. Mousasi v prvním zachytil Carvalhův kop, sundal ho k zemi a velmi rychle se prosadil svou lepší zemařinou - přešel do posedu a domlátil Carvalha TKO za 3:35 prvního kola. Mousasi se tedy stává pátým šampionem Bellatoru střední váhy a prvním borcem který zvládl získat tituly Strikeforce i Bellatoru (a DREAMu a dalších organizací :) Carvalho se později nechal slyšet, že to z jeho strany byla velká taktická chyba - měl naordinováno roundhousy zpočátku nepoužívat právě kvůli hrozbě porazů, ale jeden tam bezmyšlenkovitě poslal - no a tohle byl výsledek. Žebříčkově se jinak kupodivu pro borce nic nemění: Mousasi zůstává světovou čtyřkou, Carvalho třiadvacítkou. Pochopitelně, takhle hladká výhra vyvolala diskuze není-li náhodou Mousasi nejlepší na světě (matematicky je před ním jen GSP, Whittaker a Romero - ani s jedním z nich Mousasi ještě nebojoval), ale sám Mousasi si nemyslí, že by byl nejlepší na světě :) Celkem nečekaně ale po zápase vyzval k superfightu Roryho MacDonalda z velteru (který nějakou dobu mluvil o střední váze). MacDonald výzvu nadšeně přijal, Scott Coker byl ale nadšený podstatně méně - zápas se mu prý zamlouvá, ale ne zrovna teď: oba budou nejspíše muset nejprve absolvovat nějaké ty obhajoby. Na Mousasiho čeká Lovato (a možností by byl i King Mo, který Mousasiho porazil ve Strikeforce v roce 2010), na MacDonalda třeba Fitch nebo Koreshkov. 

Michael „Venom“ Page (13-0 MMA, 9-0 Bellator) se do klece vrátil po roce a půl a to proti svému doposud nejtěžšímu soupeři, prověřenému veteránovi Bellatoru Davidu Rickelsovi (19-5 MMA, 13-5 UFC). Sám Rickels říkal, že bude první pořádná prověrka Pagea (i když Gonzalez byl také legitimní soupeř) a Page naopak oceňoval, že půjde do klece také proti šoumenovi. Page ale v tomhle fightu naprosto zazářil. Byl ve své typické formě - hecovačky, práce se vzdáleností, kontry, změny tempa, kompletní šou - ale dařilo se mu natolik, že si Rickels prakticky ani neškrtl. Konec přišel v úvodu druhého kola, kdy Page trefil Rickelse pěknou bombou kterou mu rozsekl tvář (a možná také něco zlomil), takže vzápětí došlo k nezvyklé situaci kdy velmi odolný Rickels sám odmával zápas v 0:43 druhého kola s tím, že má dost - byl prostě tak frustrován a tak zničený, že sám uznal že to dál nemá smysl. Rád bych k tomuhle zápasu našel statistiky, protože mám pocit, že Rickels v prvním kole zasáhl nejspíš jen několika málo údery, víc mu Page prostě nedovolil. Pageova šou rozhodně není pro každého (působí to dost neuctivě), ale talent je nesporný - nejtěžší prověrku zvládl naprosto špičkově a je teď světovou #45. A opravdu je čas postavit ho do vážně velkých fightů. Ne nezbytně titulového, protože je tu samozřejmě nedořešená záležitost Daley vs. Page (Daley po zápase Pagea opět vyzval), ale k titulu už by to Page neměl mít víc než krok nebo dva. Page tentokrát slavil s Infinity Gauntlet z Avengerů a Chris Pratt (hrající Starlorda ve Strážcích Galaxie) byl jeho výkonem zcela unešen. Neporažený Page má teď druhou nejdelší aktivní vítěznou sérii v Bellatoru (devět výher v řadě). 

UFC má CM Punka, Bellator má Aarona Chalmerse (4-0 MMA, 1-0 Bellator), účastníka reality šou Jersey Shore. Chalmers se ale svému předchodu k MMA věnuje celkem solidně a je zatím kariérně neporažen. První tři zápasy měl v BAMMA, teď povýšil do Bellatoru. Zde nastoupil proti Ashi Griffithsovi (4-6 MMA, 0-2 Bellator) kterého po dost akční první minutě s knockdownem dostal gilotinou v 1:54 prvního kola - a má tak všechny čtyři výhry stopkou. Zatím ale taková spešl atrakce zcela mimo žebříčky. Griffiths tu byl za oběť - nabral teď čtvrtou porážku v řadě a všech šest proher v kariéře má také stopkou. 

Do TV přenosu se nečekaně dostal také Mike Shipman (12-1 MMA, 3-0 Bellator) a to především díky tomu, že Carla Noona (7-3 MMA, 0-1 Bellator) smázl KO za pouhých deset vteřin, což je nejrychlejší KO v historii střední váhy Bellatoru a čtvrté nejrychlejší celkem. Shipman teď vyhrál dvanáct zápasů v řadě - všechny stopkou a je #142. Noon má naopak všechny tři prohry stopkou. 

Prospekt Anastasii Yankovou (5-1 MMA, 3-1 Bellator) vykolejila domácí bojovnice Kate Jackson (10-3-1 MMA, 2-1 Bellator). Jackson byla lepší grapplerkou a tři kola Yankovou válcovala, takže skončila s jasnou výhrou 2x 30-26, 29-27 - a pochopitelně měla velkou radost, že Yankové uštědřila první porážku v kariéře. Jackson to dostalo do světové třicítky na #27, Yankova, která skončila dost domlácená je mimo žebříček. 

Zahajovací fight večera byl vysokoprofilový zápas v polotěžké váze mezi exšampionem Philem Davisem (19-4 MMA, 6-1 Bellator) a bývalým vyzyvatelem Lintonem Vassellem (18-7 MMA, 7-4 UFC). Relativně vyrovnaný zápas náhle Davis ukončil ve třetím kole když Vassella překvapil high kickem v 1:05 a jasně tak rozhodl o vítězi. Davis je teď světovou trojkou (polepšil si o jedno místo - ale to díky tomu, že šampion Bader je teď přesunut do těžké váhy), od ztráty titulu nabral už druhou výhru a označil se za hlavního vyzavatele. Chce teď remač s Baderem, ale klidně by prý vzal i zápas o dočasný titul, pokud se bude Bader poflakovat v těžké váze a nebude se mít k obhajobě titulu. Vassell se udržel v TOP 10 a je světovou devítkou, má teď ale dvě prohry v řadě - Badera i Davise (a je tak hlavní obětí přísunu elitních borců z UFC). Mimochodem, dvě výhry v řadě jsou teď kupodivu nejdelší série polotěžké váhy - mají ji Davis a Bader. 

V předzápasech pak například domácí Charlie Ward z SBG Ireland porazil Martina Hudsona TKO za necelé půlkolo a Anatoly Tokov porazil gilotinou Vladimira Filipovice za necelou minutu (a je tak světovou #45, takže dobré sledovat)

Zajímavé statistiky:

 • Šest hlavních zápasů trvalo dohromady 37:28

 • Gegard Mousasi je pátým šampionem střední váhy Bellatoru a prvním mužem který získal titul ve Strikeforce a v Bellatoru. 

 • Mousasi má nyní 7 výher v řadě - nejdelší vítězná série od prosince 2009. Carvalho naopak přišel o sérii 15 výher na které pracoval od prosince 2011.

 • Mousasi má bilanci 10-1 v posledních 11, jediná porážka byla překvapivá otočka od Uriaha Halla v roce 2015 kterou Mousasi později pomstil.

 • Mousasi má 36/44 výher v kariéře stopkou. 32 z 36 pak hned v prvním kole. Pět z posledních šesti zápasů Mousasi vyhrál KO (ubodoval jen Shlemenka).

 • Rafael Carvalho prohrál KO poprvé v kariéře. 

 • Michael Page se s devíti Bellator výhrami v řadě dotáhl na Bena Askrena a má druhou nejdelší sérii za A.J. McKeem (11). Pageova série je ale stále aktivní (Askrenova už ne).

 • Page ve velteru dorovnal Askrena i v počtu celkových výher. Víc jich mají jen Douglas Lima (10) a Andrey Koreshkov (11).

 • Page má na kontě sedm finišů - tím ve velteru dorovnal Douglase Limu.

 • David Rickels má nyní ve velteru bilanci 3-1. Od posledního návratu do divize pak 1-1.

 • Rickels má 4/5 porážek v kariéře stopkou. Tohle byla jeho první submise ač pravda jen technická. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky