přihlásit trvale
Nová registrace
Odepisovaný Abraham to dokázal - je znovu mistrem světa

Odepisovaný Abraham to dokázal - je znovu mistrem světa

přečteno: 4550×
26.08.2012 v 07:37 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 4×
Rubriky: Média / Box / Svět

V německém  klání roku se proti sobě včera večer v 02 Aréně V Berlíně postavili dva nejlepší němečtí boxeři superstřední váhy Arthur Abraham a úřadující mistr světa WBO Robert Stieglitz (42-3; 23 KO). Pro Abrahama, bývalého neporaženého mistra světa sřední váhy, šlo již o třetí pokus o zisk titulu v této váze. V předchozích dvou případech neuspěl. Mnohými již odepsiovaný bijec to však na třetí pokus dokázal a vrátil se na světový trůn.

Utkání zahájil lépe Stieglitz, který Abrahama v úvodních kolech přeboxoval a vytvořil si vedení v úvodu titulového klání. Ve čtvrtém kole ale Abraham ukázal, proč byl ještě před několika lety králem střední váhy. Přesnějšího Stieglitze začal zasahovat tvdšími a účinějšími údery. V 10. kole musel být souboj dočasně přerušen, když Stieglitzův obličej značně poznamenaný inkasovanými údery, přinutil ringového rozhodčího Joea Corteze, aby přivolal do ringu doktora, který pustil souboj do závěrečných dvou kol. Nakonec se rozhodovalo na body a Abraham zvítězil jednomyslně u všech tří arbitrů poměrem 116-112, 116-112 a 115-113.


Arthur Abraham vs. Robert Stieglitz - video


 

foto:
wikipedia.orgSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

kapitanodboje - Čtenář - 27.8.2012 v 21:02
Žadné překvapení - Odpovědět
 

Já jsem mu veicei věřil.Pořád boxuje na velice dobré úrovni,nebylo ho proč odepisovat.Škoda že nesázím...

Ch.Burley - Čtenář - 28.8.2012 v 20:17
Abraham - Odpovědět
 

Abraham absolutně nemá na nejlepší borce ve své divizi,v německu byl neporaženým šampionem,ale jen odcestoval do států přivezl si 3 prohry....a to jednoznačné,zvláště Froch a Ward ho přeboxovali snad v každém kole,navíc možná bude muset obhajovat tenhle svůj titul kterej získal nad nejslabším mistrem světa ve své váze proti Kesslerovi a to znamená že se s ním zase může rozloučit.....

kapitanodboje - Čtenář - 28.8.2012 v 20:48
Re: Abraham - Odpovědět
 

Myslím ale že je důležité poznamenat,že jeho prohry byly způsobeny taky tím že šel do těch prohraných zápasů o váhu výš.Byl to myslím ten turnaj Super Six.Do té doby byl ve své váze tuším neporažen.

Ch.Burley - Čtenář - 29.8.2012 v 18:56
Re: Re: Abraham - Odpovědět
 

To je chabá výmluva,borci kteří ho porazili nevyhráli zápas nad ním tím že by byli větší,těžší nebo snad měli silnější údery,prostě ho jasně přeboxovali,Abraham se zmohl pouze na to stát ve dvojáku u provazů a občas něco zkusit,co ale šlo mimo,prostě na ně neměl,ti kluci by ho dali i pokud by měli o 10 kg mín a ve své váze byl neporažen hlavně proto že nevystrčil pr..del z německa a bojoval se soupeři ne z nejužší špičky,ale takových rádoby šampionů je v německu víc.