přihlásit trvale
Nová registrace
Novinky z Oktagonu #64

Novinky z Oktagonu #64

přečteno: 973×
07.11.2018 v 15:23 | Autor: Caidel
diskuse: 1×
Rubriky: Aktuality / MMA / Svět

Od minulé aktualizace měsíc a něco zpátky proběhly jen čtyři UFC turnaje: UFC Fight Night 137: Manuwa vs. Santos v Brazílii (ohlédnutí), epické UFC 229: Nurmagomedov vs. McGregor v Las Vegas a UFC Fight Night 138: Oezdemir vs. Smith v Kanadě a UFC 230: Cormier vs. Lewis v New Yorku. UFC 229 by si samozřejmě ohlédnutí zasloužilo, jenže se tam toho semlelo tolik a navíc dost věcí není dořešených, že se mi do toho vlastně nechce a už to také zastaralo :) FN 138 mít ohlédnutí asi nebude, místo toho je tento článek :) a k UFC 230 ohlédnutí asi bude, ale až později.

V tomto článku pouze jeden nový turnaj (UFC 233) s tím, že devět dalších turnajů na první čtvrtletí 2019 už se mi sem nevešlo - ale stejně jsou zatím známé jen datumy a lokality jsou zatím známé jen u některých. Jinak je tu ale sedmatřicet nových zápasů a sedm zápasů pozměněných - velkými tématy jsou pak otázky kolem USADA, expanze One Championship a Rizin s Floydem Mayweatherem. Nové fighty mají napířklad: Jon Jones, Alexander Gustafsson, Carlos Condit, Alistair Oveerem, Šogun, Mark Hunt, Jimi Manuwa, Thiago Santos, Gunnar Nelson, Alex Oliveira, Kevin Lee, Chad Mendes, Andrei Arlovski, Yair Rodriguez, Beneil Dariush, Al Iaquita, Ricardo Lamas, Tyson Pedro, Darren Elkins a další. 

 

Smluvní zpravodajství / přestupy / zápasová šeptanda:

 • UFC: Sledovanost TUF 28 je tradičně slabá. 4. epizoda 205 tisíc diváků, 5. epizoda 174 tisíc. UFC uvedlo na trh produkt který měří sílu úderu - umisťuje se na boxovací pytle a rozhodně ho budou mít ve všech UFC Gymech. Novým sponzorem UFC je společnost BIXLER, výrobce šperků a dalších ozdob a slibují tématické a UFC inspirované řady šperků. Conor McGregor má nového sponzora Monster Energy - prý smlouva lukrativní podobně jako třeba ta Tigera Woodse. A UFC 3 bude mít i svou „Notorious“ edici. Vlastníci UFC, společnost Endeavour (dříve WWE-IMG) zrušili cca 400 milionový obchod se Saudskou Arábií - v reakci na propíranou vraždu novináře. Naopak WWE s turnajem Crown Jewel v emirátech pokračuje i přes hodně negativní PR. Komentátor Jon Anik prodloužil smlouvu s UFC. Příští rok UFC zamíří do Brazílie celkem třikrát - už čtvrtý rok v řadě. Dana White v rámci jedné soudní výpovědi uvedl, že je „géniálním promotérem.“ Zda génius, to těžko říct, skromný ale asi moc nebude :)

 • Šestapadesátiletý Cesar Altieri Sayoc zatčený v souvislosti s nedávnou kauzou bomb v poštovních zásilkách měl na své dodávce i nálepku American Top Teamu. Zástupci ATT ale potvrdili, že provedli šetření napříč pobočkami a Sayoca nikdo nezná a v ATT nikdy netrénoval.

 • Kariéry: Bojovník těžké váhy Mark Godbeer ukončil kariéru. Končí po devíti letech a 17 zápasech, s bilancí 13-4 MMA, 2-2 UFC. Na FN 137 měl zkusit polotěžkou váhu, ale zranil se a úplně ukončil kariéru. Odborář Kajan Johnson dostal po druhé porážce v řadě vyhazov z UFC. Při té příležitosti se zmínil, že aby odbory v UFC opravdu odstartovaly, vyžadovalo by to menší zázrak (takže podpisy na zastupitelských kartičkách asi moc dobře nejdou). Mark Hunt zřejmě v UFC brzy skončí (a zamíří do Japonska). Hunt má zápas 1. prosince v Austrálii a přiznává, že vztahy mezi ním a UFC jsou na bodu mrazu a je čas zamířit jinam. GSP neví zda se ještě vrátí k MMA. Nechal se slyšet, že momentálně po tom opravdu netouží, ale správný soupeř by ho prý dokázal namotivovat. Výslovně pak zmínil Khabiba. Otevřená je pak otázka Bena Askrena - ten po St. Pierreovi hodně touží, opačně to ale asi neplatí :) Když už jsme u Askrena - Dana White potvrdil, že Askren určitě jako prvního dostane někoho z TOP 5 a vše sice nasvědčovalo tomu, že to asi bude Darren Till (jehož přesun do střední váhy by se tím tedy odkládal), ale nakonec to asi bude spíše Robbie Lawler. Alistair Overeem přestoupil do Team Elevation do Colorada (kde bude trénovat třeba s Curtisem Blaydesem který ho porazil v posledním zápase). Greg Hardy si připsal další rychlé a drtivé vítězství - KO za 53 vteřin. Na vstup do UFC to stále nestačí, čtvrtý zápas v regionálkách si Hardy dá v prosinci (bude na UFC Fight Pass). Dustin Poirier už je skoro zdráv a chce další zápas - prý hlavně rychle i kdyby to neměl být Nate Diaz s kterým měl bojovat před zraněním. To možná bude vyhovovat i DW, který se nechal slyšet, že s Diazem je vážně těžké pořízení a že mu nehodlá další zápas nějak extra nutit. Volkan Oezdemir je po operaci kolene které si zranil na UFC FN 138 (prohra s Anthony Smithem)

 • Šampióni: Daniel Cormier úspěšně objájil titul těžké váhy a stal se tak historicky prvním mužem který obhájil tituly ve dvou vahách, nicméně vše nasvědčuje tomu, že o titul polotěžké váhy brzy přijde z marketingových důvodů. UFC totiž pravdědpodobně Cormierovi titul sebere těsně před zápasem Jones vs. Gustafsson na UFC 232 - tak aby tihle dva bojovali o volný titul. UFC ale do té doby Cormierovi titul ponechá, nechtějí riskovat že by mu ho odebrali a Jonesův zápas se pak z nějakého důvodu neuskutečnil. Cormierovi je to asi celkem jedno, celkem zvažuje že zápas s Lesnarem by mohl být jeho posledním zápasem v kariéře (UFC sice trochu mluví i o fightu s Jonesem a spekuluje se i o tom, že by to mohlo být v těžké váze, ani jeden z borců se na to ale až tak moc netváří). Tyron Woodley vydal rapperský singl s Miz Khalifou :) Robert Whittaker bude proti Kelvinu Gastelumovi obhajovat zřejmě v Austrálii (tzn. nejspíš UFC 234 v únoru)

 • Krimi a černá kronika: Abdul Razak Al-Hassan je obviněn ze sexuálního zneužití dvou žen kterého se měl dopustit jako vyhazovač . Al-Hassan se prohlašuje za nevinného, bude se řešit soudně (momentálně má GPS náramek, ale smí si ho sundavat na tréninky). Michael Chiesa který se kvůli útoku na autobus soudí s Conorem McGregorem si to prý docela vyžírá - to že McGregorovi fanoušci uráží na internetu Chiesu a že mu posílají urážlivé zprávy (SMS, emaily) to by se asi ještě dalo předpokládat. Terčem častým nelichotivých útoků je ale prý i jeho matka a jeho přítelkyně. Tfuj! Přítelkyně UFC fightera Rauliana Paivy z Brazílie zemřela poté co jejich motorku srazilo auto - Paiva vyvázl relativně nezraněn, ale jeho přítelkyni auto usmrtilo. Celé je to hodně ošklivá situace, protože šlo o to, že v nočním klubu Paivu napadali nějací opilci, Paiva raději místo opustil aby konflikt dále neeskakoval a podle všeho za nimi opilci vyrazili autem úmyslně je nabourali. Viníci jsou ve vězení, bude se rovněž řešit soudně. Paiva zvažoval ukončit kariéru, ale na počest své přítelkyně bude zřejmě pokračovat dál. Hall-of-famer Stephan Bonnar byl zatčen v Las Vegas za řízení pod vlivem. Rovněž velmi ošklivá záležitost: Bylo to dopoledně a Bonnar byl tak nalitý, že ho dokonce ostatní řidiči zablokovali na parkovišti a provedli na něm „civilní zatčení.“ V autě měl i zbraň a léky na tišení bolesti. 

Dopingové / komisní zpravodajství:

 • Jon Jones popírá, že by součástí jeho dohody s USADA bylo tzv. „bonzování“ a že by někoho udával. USADA ho v tom ale rozhodně dvakrát nepodpořila a vydali prohlášení ve kterém uvedli, že ano, takový bod v dohodě rozhodně byl a že Jones už byl nápomocen - navíc se zavázal ke spolupráci i v budoucnu a pokud spolupracovat nebude, USADA mu může vrátit původní nezkrácený trest :) Jonesovi se za to samozřejmě řada borců vysmála (Cormier, Covington a další), zvlášť když Jones naznačoval, že se bojí chodit do restaurací protože by mu třeba číšník mohl do jídla hodit steroidy. Tak určitě :). Nutno ale přiznat, že kauzou s Jonesem si USADA znepřátelila opravdu dost borců kteří to teď berou jako výsměch. Zmínit lze třeba opět Cormiera, jeho týmového kolegu Rockholda nebo třeba Fabricio Werduma - ten si asi odpyká plnohodnotný trest, protože prý dostal stejnou nabídku práskat, ale nekompromisně odmítl. Mimochodem, v rámci šetření Jonesovy kauzy také vyšlo najevo že Jones v roce 2017 strávil měsíc v psychiatrické léčebně nebo spíše ozdravovně - kde mu psychologové pomáhali vypořádat se se smrtí jeho matky, ztrátou titulu - no a taky drogami.

 • Oblíbenosti a transparentnosti USADA jistě neprospěje ani nedávná změna pravidel: USADA změnila pravidla a pozitivní nálezy se teď nebudou zveřejňovat ve chvíli pozitivních testů, ale až po skončení celého řízení. Pro fightery je to asi o něco lepší, protože jejich jména nebudou vláčena médii (pověst leckomu poškodí i když se nakonec zjistí že byl nevinný), pro fanoušky rozhodně diskutabilní - borci teď budou stahováni z turnajů aniž bychom věděli proč a všechno se dozvíme až třeba půl roku poté - no a nejproblematičtější je to právě pro USADA, protože je tu rázem obrovské podezření na to, že existuje tendence tutlat určité vysokoprofilové kauzy. Nutno ovšem poznamenat, že s novým pravidlem mají problémy i někteří bojovníci - třeba Marvin Vettori sám fanouškům oznámil nedávný pozitivní nález na Ostarin protože mu prý bylo blbé to tajit a hrát mrtvého brouka. Vinu ovšem popírá.

 • Sean O'Malley se rozhodl absolvovat operaci kyčle - než se vyřeší jeho situace s USADA.

 • Marco Polo Reyes přijal půlroční trest za kontaminovaný potravinový doplněk. Brad Scott dvouletý trest za kokain - což je dost pikantní když jeho příběh srovnáme s Jonesem. Pravda, jsou tu jisté rozdíly: Jonesův nález byl v out-of-competetion vzorku, Scott ho měl v předzápasovém (což je těžce bizarní, protože kokain není detekovatelný nijak zvlášť dlouho, takže se musel sjíždět relativně nedávno před zápasem).

 • Pak jsou tu ale dvě další velmi rozdílné kauzy, které ale poměrně jasně ukazují, že pod USADA není všechno dvakrát ideální. Připoutejte se, tohle je celkem jízda :) Zaprvé tu máme kanaďana Eliase Theodoroua (který má teď už mimochodem canabis doma zcela legální) jenž trpí chronickými bolestmi kloubů na které mu marihuana velmi pomáhá. Což mimochodem jako přípustnou léčbu zmiňuje i sama USADA. Theodorou si tedy snaží u USADA vyběhat vyjímku na užití lékařské marihuany - no a je to proces, který už běží 17 měsíců a pořád není u konce jak Theodorou výborně dokladuje v otevřeném dopise USADA. Hlavní problém v pravidlech je ten, že aby Theodorou dostal TUE na marihuanu, musí podle pravidel USADA nejprve vyzkoušet všechny další léčebné varianty a prokázat, že mu nic jiného nepomůže. Na tyhle konkrétní problémy jsou předepisovány třeba antidepresanty (amitriptylin, duloxetin), léky proti křečím (gabapentin,pregabalin) nebo léky na bolest typu Tramadol - většina z toho je pěkné svinstvo, lecos z toho je i dost tvrdě návykové no a vedlejší účinky zahrnují prakticky cokoli o čemž už se Theodorou stačil přesvědčit v řadě případů: problémy s vahou, zažíváním a další veselosti které se MMA fighterovi v tréninku opravdu moc nehodí. Theodorou ale musí prokazatelně vyzkoušet všechny ostatní varianty než ho pustí k léčebému canabisu, což je mírně řečeno na hlavu. 

 • Druhá kauza je ještě drsnější a divnější a týká se italské bojovnice Mara Romero Borella. Ta v září 2018 přišla retrospektivně o svou čtyři roky starou výhru z organizace FIGMMA, protože od Národní italské antidopingové organizace (NADO Italy) dostala naprosto bezprecedentní šestadvacetiletý trest za porušení pravidel WADA. Borela dostala v Itálii stopku na 26 let protože se svým přítelem byl součástí skupiny která dealovala v Itálii kokain a marihuanu. Zátah proti této skupině vyústil v roce 2012 v 35 zatčení (a to včetně Borelly). Ta pak dostala v roce 2014 patnáctiletý trest, ale v roce 2018 jí přišili ještě další dva přestupky (účastnila se akcí organizovaných Italskou Národní Olympijskou Komisí (CONI) a trénovala v jejich gymech což má zakázáno a trest jí byl navýšen na 26 let. Ovšem pozor, teď přichází ta správná legrace: Borella má sice zákaz v Itálii, ale v UFC může bojovat klidně dál. Její zločiny totiž souvisely s „pouličními drogami“ které podle USADA nejsou zakázané v out-of-competetion období a nezvyšují výkonnost a podle USADA tedy vlastně o nic nešlo. Italská NADO Italy je sice součástí sítě WADA, USADA ale není povinna respektovat rozhodnutí ostatních lokálních „poboček.“ Borella má v UFC bilanci 1-1 a letos bojovala jen jednou v lednu když prohrála na body s Katlyn Chookagian. 

 • A vlastně ještě dotřetice :) Kanadský MMA fighter Adam Hunter v UFC vlastně nikdy nedostal ani šanci - smlouvu s UFC podepsal někdy v létě 2016, ale ještě před svým prvním zápasem v srpnu 2016 měl pozitivní dopingový nález (docela nekompromisně - clenbuterol a metabolity asi pěti dalších věci) a dostal dvouletý trest který ho z UFC vykopl. Nicméně, v létě 2017 se Hunter zůčastnil muay-thai turnaje Ontario Provincial Muay Thai Championships - což měl od USADA formálně zakázáno (bojovník se nesmí účastnit mimo MMA ani dalších soutěží v bojových sportech). USADA kauzu prozkoumala a usnesla se, že Hunter žil v omylu a myslel si, že na muay-thai bojovat může a bylo rozhodnuto, že zas tak o moc nešlo a trest se mu navyšovat nebude. Podle vlastních anti-dopingových pravidel UFC ale Hunter musel být zpětně z turnaje diskalifikován a o výhry přišel. Takže v UFC nikdy nebojoval, ale UFC už ho dvakrát potrestalo :) Vůbec poprvé v UFC/USADA historii se také stalo, že by USADA vynucovala trest i v jiných bojových sportech než MMA - doteď to nikdo trestaný nezkoušel. Hunter se k MMA kariéře vrátil letos v září a návratový fight v organizaci TKO prohrál KO v prvním kole. 

 • Stížnost Leslie Smith proti UFC z pracovně-právní oblasti byla zamítnuta NLRB, Smith se proti zamítnutí odvolává. 

Zprávy od konkurence:

 • Předchozí turnaje Bellatoru - 205,206,207 a 208 jsem shrnul v samostatném článku. Jaké zprávy máme o Bellatoru dál? Především jejich nejnovější partner, stream služba DAZN šlape do oboru bojových sportů opravdu dost nekompromisně - podepsali smlouvu s Canelo Alvarezem a údajně jde o nejlukrativnější smlouvu v oblasti bojových sportů - boxerská stáj DAZN tedy začíná vypadat hodně slušně - mají smlouvu s Matchroom Boxing, podepsané tři z TOP 10 pound-for-pound bojovníků, protože mimo Alvareze mají ještě Anthony Joshuu a Oleksandra Usyka. Dále Naoya Inoue boxuje ve World Boxing Super Sérii ke které má DAZN práva v USA a společně s Alvarezem pod křídla DAZN přichází i většina stáje Golden Boy - což souvisí s tím, že HBO nedávno skončilo s boxem a Golden Boy tedy místo toho míří na DAZN. DAZN navíc vysílá také Combate Americas. Škoda, že DAZN zatím není dostupný v ČR (a na technické podpoře mi zatím nesdělili, jestli někdy bude...). V rámci dalších korporátních zpráv je nutno zmínit, že Kevin Kay skončil na Paramount Network - Kay byl manažerem který na této TV stanici už 17 let a právě on stál za tím, že tehdy ještě Spike TV dala šanci UFC a projektu The Ultimate Fighter (a později také Bellatoru). A hlavou Bellator Europe se nově stal David Green, bývalý šéf BAMMA - připomínám, že Bellator na příští rok plánuje samostatnou evropskou turnajovou sérii s tím, že turnaje v Maďarsku, Anglii a Itálii jsou pro Bellator už celkem běžné. 

 • Sázky na velterové Grand Prix se přiostřily. Partner Bellatoru 50 cent oznámil, že vítězi turnajů věnuje milion dolarů. To účastníky rozhodně potěšilo. Asi nejlépe to shrnul Douglas Lima když podotkl, že se na to moc snaží nemyslet, ale nejde mu to :) Zrovna Lima je ale k vítězství zatím nejblíž, jako jediný už postoupil do semifinále :). Šampion divize Rory MacDonald si zahajovací zápas střihne zřejmě až někdy v únoru - musí doléčit zlomený nos od zápasu s Mousasim. O místo v turnaji na postu náhradníka stojí také Benson Henderson kterému v Bellatoru končí smlouva a Coker se sice tvářil pozitivně, ale nakonec oficiálně volil jiné náhradníky. Stejně tak Cheick Kongo doufá v post náhradníka turnaje těžké váhy a chtěl kvůli tomu zápas s Royem Nelsonem - jenže toho místo toho vypnul Sergei Kharitonov. Michael McDonald bohužel končí kariéru - v létě překvapivě knockoutoval Eduardo Dantase, nicméně opět si přitom zlomil ruku a bude potřebovat další operace - je mu sice teprve sedmadvacet, ale tělo mu prostě další zápasení nedovolí. Mimo MMA se McDonald živí jako výrobce nábytku. Naopak Josh Thomson o zápasnickém důchodu mluvit ještě nechce, stále doufá ve čtvrtý zápas s Gilbertem Melendezem (to by ale Melendez musel nejdřív přestoupit z UFC do Bellatoru, jenže se zrovna před pár dny zranil). A Wanderlei Silva neuspěl při kandidatuře do brazilského kongresu. 

 • Nejbližším turnajem Bellatoru je příští víkend Bellator 209: Freire vs. Sanchez z Izraele a to s dvěma novými zápasy. Smlouvu s Bellatorem podepsal svěřenec Fedora Emelianenka, Kirill Sidelnikov (11-5 MMA), poslední tři zápasy měl na Fight Nights Global, ale letos ještě nebojoval. Proti němu domácí daleko méně zkušený Adam Keresh (2-0 MMA, 1-0 Bellator) - a pak je tu souboj bojovníků druhé generace: Khonry Gracie (0-1 MMA/Bellator) je synem Royce Gracieho a zde nastoupí proti v MMA debutujícímu Avivu Gozalimu (0-0 MMA) jehož otec Haim Gozali bojuje na téhle startovce v co-main eventu v remači proti Ryanu Couturemu (když už jsme u druhé generace :)

 • Koncem měsíce pak následuje Bellator 210: Njokuani vs. Salter z Oklahomy. V hlavním zápase večera se původně počítalo s postojářskou bitkou mezi Melvinem Manhoefem a Chidi Njokuanim, Manhoef se ale nedávno zranil a tak šanci na reparát dostává John Salter - ten má na kontě čerstvou prohru s Rafaelem Lovato Jr., tak se chce rychle vrátit mezi vítěze. Kickboxery bude reprezentovat alespoň Joe Schilling (2-5 MMA, 1-2 Bellator) ve svém Bellator návratu a to proti nováčkovi Jose Leijovi (5-2 MMA). V dalších zápasech zkusí David Rickels (19-5 MMA, 13-5 Bellator) nastoupit k rekordnímu jednadvacátému Bellator fightu a to proti Bomba Vaconcelosovi (10-5 MMA, 3-1 Bellator), Juan Archuleta (19-1 MMA, 2-0 Bellator) vs. Jeremy Spoon (21-4 MMA, 2-2 Bellator), Chris Honeycutt (11-2 MMA, 7-2 Bellator) vs. Costello Van Steenis (10-1 MMA, 2-0 Bellator) a ženy budou reprezentovat Bruna Ellen (4-1 MMA, 2-1 Bellator) vs. Kristina Williams (2-1 MMA/Bellator).

 • Bellator 211: Sakara vs. Kauppinen je nově oznámený turnaj - a Bellator ještě letos stihne i Itálii. Bude to 1. prosince - a poprvé v Janově. O hlavní zápas se postará tradičně domácí Alessio Sakara (19-12 MMA, 3-1 Bellator) a to proti Kentu Kauppinenovi (10-4 MMA, 0-1 Belllator), angličanovi který přišel z organizace BAMMA - ale dva zápasy v řadě prohrál, takže pro Sakaru vysloveně gimmick fight. Z MMA porce turnaje další zápasy neznáme, ale tradičně dojde i na Bellator kickboxing: šampion pérové váhy Gabriel Varga bude obhajovat proti domácímu Shanu Cangelosimu, který trénuje přímo v Janově a bude mít publikum jednoznačně na své straně. 

 • O turnaji z půlky prosince, Bellator 212: MacFarlane vs. Letourneau už jsem psal minule (i když ještě pod číslem 211, ale turnaj v Janově číslování o jedna posunul) - půjde o Bellator debut na Havaji na počet tamnější šampionky Ilimy-Lei MacFarlane. Velmi dobrou startovku doplnilo několik zápasů domácích jmen - mezi hlavní zápasy se zřejmě dostane fight Nainoa Dung (1-0 MMA) vs. Kona Oliveira (1-0 MMA), do předzápasů pak zamíří Dustin Barca (2-0 MMA) vs. Isaac Hopps (4-3 MMA) a Canaan Kawaihae (4-1 MMA) vs. Timothy Teves (3-0 MMA). 

 • Pak je tu ale ještě jedna dost zásadní zpráva ohledně Havaje. Když už si tam Bellator vyrazí (což je něco co se UFC zatím nepovedlo), tak se to rozhodli vzít zgruntu a udělat tam hned dva turnaje. Bellator 212 se koná v sobotu a vysílá se výhradně na DAZN, Bellator se ale rozhodl ve stejné hale uspořádat ještě jeden turnaj o den dříve - a půjde o turnaj stojící trochu mimo standardní turnajovou řadu, neboť jde o turnaj na počest armády Spojených států (Bellator už něco takového v minulosti také dělal, ale většina z čtenářů bude znát spíše UFC turnaje z kategorie Fight For the Troops). Název turnaje je zatím nejistý - buď něco jako Bellator and USO presents: Primus vs. Chandler 2 nebo Bellator: Salute to the Troops a není ani zcela jisté, jestli to bude mít v názvu číslovku 212 (MacFarlane vs. Letourneau by se posunulo na 213). Vysílat se ale bude na Paramount Network i DAZN - a startovka vypadá rozhodně dost kvalitně. V main eventu konečně dlouho očekávaný a kontroverzní remač o titul lehké váhy mezi Brentem Primusem a Michaelem Chandlerem. Dále zápas těžké váhy Frank Mir (18-12 MMA, 0-1 Bellator) vs. Javy Ayala (10-7 MMA, 5-4 Bellator), zápas by měl mít také rekordman A.J. McKee (12-0 MMA/Bellator) a to proti Danielu Crawfordovi (10-2 MMA, 0-1 Bellator) a dojde i na ženy: bývalá vyzyvatelka Alejandra Lara (7-2 MMA, 1-1 Bellator) proti neporažené Julianě Velasquez (7-0 MMA, 2-0 Bellator)

 • Pro rok 2019 známe zatím jediný turnaj - a tím je velmi očekávané finále HWGP. To by mělo proběhnout 26. ledna v Los Angels a hlavním zápasem je pochopitelně Fedor Emelianenko vs. Ryan Bader. 

 • PFL se vypořádala se svými semifinálovými playoff - a už se narazilo na velké limity celého systému (hlavně na to, že semifinálové fighty jsou jen na dvě kola a v případě rovnosti kol vítězí ten, kdo vyhrál první kolo, což může být hodně problematické a samozřejmě také na zranění). Výsledky PFL 8, PFL 9 a PFL 10. Ve finále těžké váhy tak jsou (čísla za křížkem jsou pozice ve světovém žebříčku) Josh Copeland #31 a Philippe Lins #28, v polotěžké Vinny Magalhaes #18 a Sean O'Connell #27, ve střední Abuspiyan Magomedov #43 a Louis Taylor #44, ve velteru Ray Cooper III #22 a Magomed Magomedkerimov #56, v lehké Nathan Schulte #55 a Rashid Magomedov #24 a v pérové Steven Siler #32 a Lance Palmer #16. Finále se koná 31. prosince, takže PFL+Rizin (a o dva dny dřív UFC 232) znamená pořádně nabitý Silvestr :) Uvidíme jak to PFL šlape finančně - ve finále mají hodně borců z Ruska což pro sledovanost asi nebude ideální a sledovanost tradičně nízká - tři semifinálové kola sledovalo jen cca 136 - 144 tisíc diváků.

 • Rizin 13 se musel vypořádat s nepřízní počasí (na Japonsko udeřila obří bouře, která si vyžádala zrušení vlakových spojů a organizátoři tak museli pořadí fightů celé překopat, aby se ty hlavní věci stihly včas aby mohla část diváků opustit halu ještě navazujícími spoji), ale turnaj jinak parádní. Highlighty z turnaje zde. Pro nás klíčové: Jiří Procházka spolehlivě vypnul Jake Heuna za čtyři a půl minuty a stále tak živí naději na to, že bude rozlučkovým soupeřem pro CroCopa. Procházka je teď v polotíze světová dvacítka a v Japonsku si dělá skvělé jméno (Heun byl #109). Když už byla řeč o Mirko CroCopovi, ten vítězil v jen o něco málo delším čase když rozsekl Roque Martinezovi loktem hlavu tak, že rozhodčí museli zápas ukončit (v Japonsku kvůli krvi většinou zastavují). CroCop světová devatenáctka těžké váhy. Fenomén Tenshin Nasukawa si v kickboxu poradil s nejlepším japonským MMA fighterem Kyoji Horiguchim a porazil ho na body - k Nasukawovi se ještě za chvilku vrátíme. Kariéra v Japonsku také svědčí Daronu Cruickshankovi, ten naskočeným kolenem v úvodu druhého kola zrušil Diego Brandaa a dostal se do světové padesátky. Bob Sapp po dlouhé době neprodal svůj zápas a dosáhl unikátní výhry nad debutujícím sumistou Abdelrahmanem Shalanviou - tenhle zápas vyloženě doporučuji ke shlédnutí :) Je to snad nejhorší MMA fight co jsem kdy v životě viděl a míra bizarnosti a fyzické nepřipravenosti obou borců je úžasná - i tradičně uctivé japonské publikum se většinu času válí smíchy a jestli jste si někdy mysleli, že Kimbo Slice vs. DaDa 5000 bylo špatné, tak tohle je ještě o třídu děsivější. Vážně vřele doporučuji :) Vítězili také oba bratři Asakurové - Mikuru Asakura porazil na body Karshygu Dautbeka a Kai Asakura ubodoval Topnoie Tiger Muay Thai. Manel Kape porazil Yusaku Nakamuru RNC v třetím kole a Miyuu Yamamoto porazila Andy Nguyen na body - Andy Nguyen se alespoň blýskla nejlepší vůbec nejlepší choreografiíí nástupu posledních let na téma „Smooth Criminal“ - na to že v tom figurovala sama opravdu výborné. Lepší nástupy mívali tradičně jen King Mo nebo pochopitelně král těchto záležitostí Genki Sudo, ale to už není ani tak zápasnický nástup jako spíš plnohodnotné divadelní představení nebo hraný videoklip. A pak zápasy trochu přehlížené, ale žebříčkově o to zajímavější: V souboji zástupců dvou menších Japonských organizací (DEEP a Pancrase) zvítězil Haruo Ochi když knockoutoval Mitsuhisu Sunabe úderem a soccer kickem. Ochi se tak stal světovou jedničkou slámové váhy - Sunabe z jedničky klesl na trojku. A nejlepší žena byla k vidění také v atomové váze: Ayaka Hamasaki kimurou v prvním kole utáhla Minu Kurobe a dostala se tak na post světové jedničky před korejku Seo Hee Ham bojující v Road FC. Mina Kurobe klesá o jedno místo a je světovou pětkou. 

 • Tak a teď zpátky ke Kyoji Horiguchimu - od začátku se s ním počítalo do prominentní role na Silvestrovském Rizinu 14 (jak ukazuje tři týdny starý plakát), nicméně tři dny stará zpráva opravdu překvapila celý svět bojových sportů. Floyd Mayweather Jr. totiž oznámil blíže neupřesněnou formu spolupráce s Rizinem a také oznámil, že si na Silvestra střihne zápas právě s Tenshinem Nasukawou. Zatím se vůbec neví jakou formu to bude mít, zda opravdu soutěžní nebo nějakou exhibiční (u Rizinu je možné doslova všechno) a organizátoři zatím mluví o „speciálních pravidlech“ což v praxi znamená, že se s Floydem musí na pravidlech vlastně teprve dohodnout, ale těžko, velmi těžko to bude něco jiného než box (ještě tak možná box s MMA rukavicemi) nebo nějaká mixlá záležitost, protože jakmile by do toho vstoupily kopy, nemá Floyd žádnou šanci. Celé to také nakonec může být jenom laciná vějička a k ničemu nedojde, jisté ale je, že to pozornost k Rizinu rozhodně přitáhlo (jsou tu ovšem otázky finanční kompenzace případně spoluvlastnictví, protože normální formou Rizin Floyda zaplatit rozhodně nemůže a Floyd naznačoval nějakou dlouhodobější spolupráci). Uvidíme uvidíme. Conor McGregor už se celé akci vysmál (drobátko rasisticky s tím, že zjevně vůbec netuší kdo je Nasukawa), Nasukawa ovšem první kolo twitterové přestřelky hladce vyhrál, když jen uctivě odpověděl: „Dobrý den, pane McGregore. Jmenuji se Tenshin Nasukawa. Nejsem Jackie Chan. Slibuji že pomstím Vaši prohru, tak prosím sledujte můj zápas.“ :) Každopádně doufejme, že na stejné startovce dostane příležitost i Jiří Procházka - tím by se dostal do hodně širokého povědomí, protože tenhle PR stunt zřejmě k Rizinu přivábí i hodně amerických fanoušků. Zvlášť kdyby vyšel CroCop. Mimochodem, Floyd vs. Nasukawa už mají kraťoučké minutové promo

 • One FC do toho také poměrně šlape. Rizin na sebe upozornil Floydem, One zase tím, že provedlo zatím svou největší akvizici v historii a najmulo Eddie Alvareze a s UFC si vyměnilo Demetriouse Johnsona za Bena Askrena (podrobnosti v samostatném článku). One navíc zkompletovalo další kolo financování a ačkoli je zatím neustále v mínusu (cca 30 milionů ročně), v dalším kole financování zajistili zdroje ve výši 166 milionů, navíc pod svá křídla stáhlo několik špičkových asijských boxerů a kickboxerů. Z turnajů které proběhly je to One 80 (highlighty), One 81 (výsledky) a One 82 (výsledky a highlighty). V pátek je na programu One 83, ale bohužel se na poslední chvíli zranila Angela Lee takže nedojde k jejímu pokusu získat titul ve dvou vahách. Startovku snad stihnu v samostatném článku. One má každopádně připravenou hodně agresivní strategii expanze - příští rok se počítá s třiceti turnaji a během dalších tří let by číslo mělo postupně růst na 52 a posléze až 102 turnajů. Cíl je tedy jasný: nejprve turnaj každý pátek, pak turnaj každý pátek a sobotu - a to všechno až pro 4 miliardy diváků. Velmi ambicózní. Součástí plánu je také navýšení dostupnosti: nyní se vysílá do 138 zemí, cílem je všech 194 (u nás můžeme na turnaje koukat živě na Youtube nebo v One appce). Novinkou budou také Grand Prix v lehké a muší váze - tak aby si Alvarez a Johnson museli pro tituly projít celou pyramidou a nedostali to zadarmo. Ještě letos také v kleci uvidíme po dlouhé době Brandona Veru - obhajovat titul těžké váhy by měl koncem listopadu a ještě o týden dřív se bude bojovat o volný titul velterové váhy který uvolnil Ben Askren.

 • Jak již bylo zmíněno výše, HBO po mnoha a mnoha letech končí s vysíláním boxu. Česká verze HBO box stejně nedávala, ale v USA bylo USA jedním z hlavních hráčů. Částečně jejich boxery přebral DAZN. Bob Arum navíc potvrdil, že Showtime zřejmě bude následovat příkladu HBO a někdy příští rok také s boxem přestane. 

 • Combate Americas má 7. prosince v plánu první osmičkovou MMA pyramidu v dějinách Kalifornie. Prize money 100 tisíc pro vítěze. A také profi-wrestler Alberto Del Rio oznámil návrat k aktivní MMA kariéře pod jejich křídly. 

 • Výsledky Cage Warrriors 97, Cage Warriors 98KSW 45, CES MMA 53.

 • Filip Macek se vrátil do světových žebříčků jako #495 pérové váhy po turnaji na akci Fight Night West 4 - má nyní tři výhry v řadě. 

 • Startovka pro zápas Tito Ortiz vs. Chuck Liddell 3 pod křídly Golden Boy Promotions vypadá takhle a obsahuje celkem 17 zápasů, šest z toho na PPV. Na FITE.tv za to chtějí dvacet dolarů, což je až až, protože je to dost bída 

Ostatní zajímavosti:

 

UFC Fight Night 139: Korean Zombie vs. Rodriguez

10. listopadu, Pepsi Center, Denver, Colorado (Fox Sports 1)

Zásadní změnou pro turnaj UFC FN 139 je hlavní zápas večera. Frankie Edgar se zranil a musel odstoupit ze zápasu s Korejskou zombií Chan Sung Jungem. Vzal to za něj Yair Rodriguez (10-2 MMA, 6-1 UFC) kterého naposledy porazil právě Frankie Edgar.

Objevily se také spekulace o zranění Donalda Cerroneho (dával na Instagram fotku od doktora se zavázanou rukou), ale pak to nějak vyhnilo a souboj s Perrym stále platí.

A pak je tu řada překopávek v méně podstatných zápasech. Úplně nový fight je Mark De La Rosa (10-1 MMA, 1-1 UFC) vs. Jordan Espinosa (13-5 MMA), změnami jsou pak Hannah Cifers (8-2 MMA) vs. Maycee Barber (5-0 MMA), Thiago Moises (11-2 MMA) vs. Beneil Dariush (14-4-1 MMA, 8-4-1 UFC). Cifers zaskočí za Maiu Stevenson, Moises nahrazuje Gruetzmachera. Úplně se ruší zápas Alonzo Menifeld a Saparbek Safarov - a také Ricky Simon vs. Ricardo Ramos (Ramos zraněn, Simon stažen ze startovky).

Za zrušené zápasy se po pár dnech objevily dva zápasy nové: Joseph Morales (9-1 MMA, 1-1 UFC) vs. Eric Shelton (11-5 MMA, 1-3 UFC) a Julian Erosa (22-5 MMA, 1-1 UFC) vs. nováček Devonte Smith (8-1 MMA, 0-0 UFC)

 

UFC Fight Night 140: Ponzinibbio vs. Magny

17. listopadu, Parque Roca Arena, Buenos Aires, Argentina

FN 140 v Argentině se nám blíží - a takhle vypadá plakát. Startovka je v zásadě dopracovaná - máme tu nový co-main event, ženský slibný fight který už se mezitím zase rozpadl a tři novinky které startovku tak nějak kompletují.

Co-headlinery se stávají Darren Elkins (24-6 MMA, 14-5 UFC) a Ricardo Lamas (18-7 MMA, 9-5 UFC). Oba vysokoprofiloví borci se potřebují vrátit na koně po porážkách - Lamas prohrál dokonce už dva zápasy v řadě. Slibným ženským fightem měl být zápas Maryna Moroz (8-3 MMA, 3-3 UFC) vs. Ariane Lipski (11-3 MMA). Původně to sice byla Moroz vs. Veronica Macedo, pak se to ale změnilo na debut Ariane Lipski - ta je přitom šampionkou KSW. Ještě později se ale Maryna Moroz zranila a v tuto chvíli Ariane Lipski čeká na náhradní soupeřku. 

Tři doplňkové zápasy jsou: Alexandre Pantoja (19-3 MMA, 3-1 UFC) vs. Ulka Sasaki (21-5-2 MMA, 4-4 UFC), Hector Aldana (4-1 MMA, 0-1 UFC) vs. nováček Laureano Staropoli  (7-1 MMA) a místo Claudia Puellese nastoupí proti Devinu Powellovi (9-3 MMA, 1-2 UFC) nováček Jesus Pinedo (15-4-1 MMA)

 

UFC Fight Night 141: Blaydes vs. Ngannou 2

24. listopadu, Cadillac Arena, Peking, Čína

Turnaj v Číně se čtyřmi novými zápasy. Vršek startovku bude hodně „těžký“ protože mimo hlavního zápasu večera bude v těžké váze vypsaný i co-main event. A v něm uvidíme Alisaira Overeema (43-17 MMA, 8-6 UFC) a nováčka, neporaženého šampiona Fight Nights Global Sergeye Pavloviche (12-0 MMA). Overeem nově trénuje s Blaydesem, takže Team Elevation bude mít zástupce v obou hlavních zápasech večera. 

Novými zápasy jsou: domácí Li Jingliang (15-5 MMA, 7-3 UFC), nejlepší čínský borec v UFC proti Elizeu Zaleski dos Santosovi (20-5 MMA, 6-1 UFC) jenž je poslední dobou parádně rozjetý a Kevin Holland (12-4 MMA, 0-1 UFC) vs. John Phillips (21-7 MMA, 0-1 UFC). Navíc se zranila Shana Dobson a proti domácí Wu Yanan (9-2 MMA, 0-1 UFC) jí nahradí Lauren Mueller (5-0 MMA, 1-0 UFC) s pětitýdenním časem na přípravu. 

 

TUF 28 Finále: Dos Anjos vs. Usman

30. listopadu, Pearl theatre at the Palms, Las Vegas, Nevada, USA (Fox Sports 1)

TUF 28 finále s jednou změnou a jednou novinkou. Zraněným je Gilbert Melendez, proti Arnoldu Allenovi (13-1 MMA, 4-0 UFC) ho nahradí Rick Glenn (21-5 MMA, 3-2 UFC). Melendez si tak prodlužuje zápasovou pauzu která už teď trvá přes rok. Novým fightem pak je Darren Stewart (9-3 MMA, 2-3 UFC) který se nedávno pěkně rozjel proti neporaženému nováčkovi Edmenu Shahbazyanovi (7-0 MMA).

 

UFC Fight Night 142: Dos Santos vs. Tuivasa

1. prosince, Adelaide Entertainment Center, Adelaide, Australie (Fox Sports 1)

Australská Fight Night s pěti novými zápasy:

 • Tyson Pedro (7-2 MMA, 3-2 UFC) vs. Mauricio Šogun Rua (25-11 MMA, 9-9 UFC)
 • Mark Hunt (13-13-1 MMA, 8-7-1 UFC) vs.  Justin Willis (7-1 MMA, 3-0 UFC)
 • Yushin Okami (35-11 MMA, 14-6 UFC) vs. Alexey Kunchenko (19-0 MMA, 1-0 UFC)
 • Geoff Neal (10-2 MMA, 2-0 UFC)  vs. Luke Jumeau (13-4 MMA, 2-1 UFC)
 • Tony Martin (14-4 MMA, 6-4 UFC) vs. Jake Matthews (14-3 MMA, 7-3 UFC) 

 

UFC 231: Holloway vs. Ortega (Toronto)

8. prosince, Scotiabank Arena, Toronto, Kanada (PPV)

Titulový co-main event mezi Valentinou Shevchenko a Joannou Jedrzejczyk nám putoval sem tam z UFC 231 na UFC 230 a měnilo se i obsazení, ale po sérii zmatků je všechno na stejném místě jak má být. Smutné na tom je především to, že Joanna se všechny změny dozvídala ze sociálních sítí a ne od UFC. UFC se jistí i co se hlavního zápasu večera týče: Brian Ortega potvrdil, že UFC má prý připraveného náhradníka pro případ že by se s Hollowayem zase něco stalo. Jméno prý ale nezná. UFC má také v plánu zbavit Maxe titulu, pokud by do klece skutečně nedorazil.

No a jinak tu máme pět nových zápasů - některé z toho nejsou vůbec špatné. To se týká především souboje Jimi Manuwa (17-4 MMA, 6-4 UFC) vs. Thiago Marreta Santos (19-6 MMA, 11-5 UFC) který se měl konat už minulý měsíc, ale Santos nakonec porazil jen náhradníka Anderse. Právě Eryk Anders (11-2 MMA, 3-2 UFC) se ale nabídl jako záskok proti Eliasi Theodorouovi (15-2 MMA, 7-2 UFC) za zraněného Antonia Carlose Jr. takže do akce půjde i on a to ve své přirozené střední váze (záskok se Santosem vzal v polotíze). 

Po 17 měsících se do klec vrátí také Gunnar Nelson (16-3-1 MMA, 7-3 UFC) a to proti naopak velmi aktivnímu Alexi Oliveirovi (19-5-1 MMA, 9-3 UFC). Dále jsou tu fighty rozjetých borců Mirsad Bektic (13-1 MMA, 6-1 UFC) vs. Renato Moicano (13-1-1 MMA, 5-1 UFC), vysokoprofilový ženský fight Katlyn Chookagian (11-1 MMA, 4-1 UFC) vs. Jessica Eye (13-6 MMA, 3-5 UFC) a vítěz TUF 27 Brad Katona (7-0 MMA, 1-0 UFC) nastoupí do prvního post-TUF zápasu proti Matthew Lopezovi (10-3 MMA, 2-3 UFC). 

 

 

UFC on FOX 31: Lee vs. Iaquinta

15. prosince, Fiserv Forum, Milwaukee, Wisconsin USA(Fox Sports 1)

Pro turnaj UFC on FOX 31 už známe i hlavní zápas večera - bude to souboj v lehké váze a protagonisty jsou Kevin Lee a Al Iaquinta. Lee tvrdí, že Iaquinta je pro něj lehký soupeř a to přesto, že ho Iaquinta před čtyřmi lety na UFC 169 ubodoval. Iaquinta nebojoval od té doby co zaskočil proti Nurmagomedovi. 

Domácí bude reprezentovat Sergio Pettis (17-4 MMA, 8-4 UFC). Ten na UFC 229 podlehl ve vyzyvatelském rozstřelu Jussieru Formigovi a tak chce rychle zpátky do akce. Tady se ale vrací do bantamové váhy (což zase jenom podporuje teorii, že muší bude končit). Soupeřem mu bude Rob Font (15-4 MMA, 5-3 UFC). 

A pak ještě tři doplňkové zápasy:

 • Dan Ige (9-2 MMA, 1-1 UFC) vs. nováček Jordan Griffin (17-5 MMA, 0-0 UFC)
 • nováček Juan Adams (4-0 MMA, 0-0 UFC) vs. Chris De La Rocha (5-2 MMA, 1-2 UFC) v těžké váze
 • Adam Milstead (8-2 MMA, 1-1 UFC) vs. Mike Rodriguez (9-3 MMA, 0-1 UFC) v polotěžké váze

 

UFC 232: Jones vs. Gustafsson 2

29. prosince, T-Mobile Arena, Las Vegas, Nevada, USA (PPV)

Závěrečný turnaj pro rok 2018 se slušně naplnil. Dámský titulový superfight Cyborg vs. Nunes ale ztratil své výsostné postavení v čele startovky a byl nahrazen titulovým zápasem v polotěžké váze mezi Jonem Jonesem (22-1 MMA, 16-1 UFC) a Alexanderem Gustafssonem (18-4 MMA, 10-4 UFC). Oba spolu bojovali už před pěti lety v poměrně epické záležitosti, Gustafsson tehdy prohrál v hodně, hodně vyrovnaném zápase (pro Jonese asi nejtěžším v kariéře). Gustafsson má ale od té doby bilanci 3-2, zatímco Jones je formálně vzato v kleci neporažen, ale v jeho průšvizích a dopingových kauzách už se vlastně ani pořádně neorientuji. USADA mu ale nedávno nadělila zkrácený trest a UFC se rozhodlo že mu dá ještě šanci a posílá ho riskantně rovnou do titulového zápasu což znamená, že Daniel Cormier bude těsně před turnajem (zřejmě po vážení) titulu zbaven aby o něj mohli jít Jones a Gustafsson. Jak Jones tak Gustafsson bojovali naposledy v roce 2017, forma tedy otázkou. 

Dále Michael Chiesa (14-4 MMA, 7-4 UFC) vs. Carlos Condit (30-12 MMA, 7-8 UFC) ve velteru - Chiesa zkouší jít o váhu výš a neničit se shazováním váhy. Alexe Volkanovskiho (18-1 MMA, 5-0 UFC) čeká tvrdá prověrka v podobě korunního prince divize Chada Mendese (18-4 MMA, 9-4 UFC). Mendes se vrátil po dopingové stopce KO výhrou nad Mylesem Jurym, Volkanovski naposledy rozdrtil jeho týmového kolegu Darrena Elkinse a teď má patnáct výher v řadě.  V těžké váze půjdou Andrei Arlovski (27-17 MMA, 16-11 UFC) a Walt Harris (11-7 MMA, 4-6 UFC), ve střední Uriah Hall (13-9 MMA, 6-7 UFC) přivítá do UFC Bevona Lewise (6-0 MMA) a rozjetý Siyar Bahadurzada (24-6-1 MMA, 4-2 UFC) ve velteru proti v UFC zatím neporaženému Curtisi Millenderovi (16-3 MMA, 2-0 UFC) který má nyní osm výher v řadě. Ženy v pérové váze budou reprezentovat Cat Zingano (10-3 MMA, 3-3 UFC) která se šoupe o váhu výš a proti ní bývalá šampionka Invicta Megan Anderson (8-3 MMA). 

A na doplnění v batamu Tom Duquesnoy (16-2 MMA, 2-1 UFC) vs. Nathaniel Wood (14-3 MMA, 1-0 UFC). 

 

UFC on ESPN+ 1

18. ledna 2019, Barclays Center, Brooklyn, New York, USA (ESPN+)

UFC už vypustilo rozpis na první čtvrtletí roku 2018 a my tak především známe nové číslování turnajů. Vše nasvědčuje tomu, že pojedou dvě série: UFC on ESPN a UFC on ESPN+ podle toho kde se bude vysílat (ESPN+ je streamovací platforma, EPSN normální velký televizní kanál). Takže turnaje ESPN+ budou častější, turnaje ESPN zase asi větší. Prvním turnajem z nové série je tedy UFC on ESPN+ 1 a koná se v půlce ledna v Brooklynu v New Yorku. Minule jsem mluvil o předběžných zápasech Paige VanZant vs. Rachel Ostovich a Robbie Lawler vs. Stephen Thompson. Zatímco Paige VanZant vs. Rachel Ostovich byl oficiálně potvrzen, ze zápasu Lawler vs. Thompson spíš sejde - Lawler má podle nejnovějších zpráv sloužit jako uvítací výbor pro Bena Askrena do UFC na turnaji UFC 233 o týden později. 

 

UFC 233: ???

26. ledna, Honda Center, Anaheim, Kalifornie, USA (PPV)

První PPV roku 2019 bude asi maličko kontroverzní - UFC se totiž rozhodlo jít do přímé kolize s dříve oznámeným turnajem Bellatoru Fedor vs. Bader. A nejde jen o to, že by kolidovaly sobotní termíny (pro Bellator velký turnaj, takže také sobota), ale spíš o to, že oba turnaje se konají prakticky vedle sebe - UFC 233 je v Anaheimu v Kalifornii, Bellator v nedalekém Inglewoodu. UFC do Anaheimu zavítá už poosmé.

Headlinery by mohli být třeba T.J. Dillashaw v superfightu s Henry Cejudem, pokud by se muší váha opravdu rušila (Dillashaw je z Jižní Kalifornie). Ale to je čistě spekulace. Napůl jistý je zápas Askren vs. Lawler, zcela jisté jsou zatím ale dva jiné zápasy (dál do budoucnosti už nic určeného není)

Islam Makhachev (16-1 MMA, 5-1 UFC) nastoupí proti Francisco Trinaldovi (23-6 MMA, 13-5 UFC) a UFC komentátor Paul Felder (15-4 MMA, 7-4 UFC) se vrací do lehké váhy proti Jamesi Vickovi (13-2 MMA, 9-2 UFC). Zajímavý je především Makhachev - a zdá se, že spor mezi UFC a týmem Nurmagomedova je zažehnán, protože Makhachev se přímo účastnil bitky s McGregorem a měl patřit mezi vybrané borce kteří si „v UFC už nikdy nezabojují.“ Věci už se ale asi uklidnily, když má dohodnutý nový zápas. Felder naposledy zaskakoval ve velteru proti Mike Perrymu (prohrál a zlomil si ruku, ale nevedl si vůbec špatně). Vick byl naopak nedávno povýšen do co-main event zápasu s Justinem Gaethjem, ale ačkoli po takové příležitosti už dlouho bažil, byl knockoutován po 87 vteřinách a teď na sobě musí zase zamakat.

Znám ještě datumy dalších devíti turnajů, ale do tohoto článku už se mi nevejdou (a zatím se stejně neví nic mimo datumů a názvů). Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Caidel - Administrátor - 8.11.2018 v 07:26
Caidel - Odpovědět
 

Tak jen dvě malé korekce: Floyd Mayweather jen o pouhé dva dny později couvá a tvrdí, že souhlas k fightu s Tenshinem nikdy nedal (mělo jít jen o neveřejnou exhibici pro sponzory a ne o to o čem je řeč, takže to asi celé byl jen PR stunt, protože speciálně o Tenshinovi teď ví daleko víc lidí než před pár dny :)

A už je objevily i "polo-potvrzené" zprávy, že UFC opravdu končí s muší vahou a divizi rozpustí tak nějak do konce roku. Což by přesně sedělo na časový rozpis Cejudo-Dillashaw hned v lednu. A podle všeho už se začalo i propouštět (ne všichni z muší budou vpuštěni do bantamu): Jose Torres a Jarred Brooks už dostali výpovědi (Brooks naposledy vyhrál). Jestli je to už na 100% zjistíme asi během pár dní (a co si budeme povídat, když DW prohlásí, že je rušení divize nesmysl, je to skoro hotová věc). Otázkou také je, jestli to UFC bude kompenzovat novou váhovkou někde kolem 165 liber.