přihlásit trvale
Nová registrace
Novinky z Oktagonu #57

Novinky z Oktagonu #57

přečteno: 1253×
14.12.2017 v 16:29 | Autor: Caidel
diskuse: 4×
Rubriky: Aktuality / MMA / Svět

Od minulého článku vydaného před měsícem je za námi celkem pět UFC turnajů. UFC Fight Night 121: Werdum vs. Tybura z Austrálie (ohlédnutí), UFC Fight Night 122: Gastelum vs. Bisping z Číny (bez ohlédnutí), TUF 26 finále (bez ohlédnutí), UFC 218: Holloway vs. Aldo 2 z Detroitu (ohlédnutí) a UFC Fight Night 123: Swanson vs. Ortega z Kalifornie (bez ohlédnutí).

Za uplynulý měsíc mělo UFC tři hlavní témata - a dvě z nich zrovna hýbou i našimi diskuzními fóry :) Jde samozřejmě o titul střední váhy kterého se vzdal Georges St-Pierre, o titul kterého se naopak nevzdal Conor McGregor a o různé McGregorovy výstřelky v médiích i ve světě - a pak také první kolo vyjednávání UFC o nové mediální smlouvě (téma, které je samozřejmě nudně přehlíženo a žádné vášně nebudí, ovšem pro vývoj UFC a MMA je zcela klíčové). Jinak s celkem 26 novými zápasy a to včetně čtyř titulových: Stipe Miocic vs. Francis Ngannou, Daniel Cormier vs. Volkan Oezdemir, Robert Whittaker vs. Luke Rockhold a Cris Cyborg vs. Holly Holm. 

UFC tedy absolvovalo první kolo „námluv“ na novou TV smlouvu. Ta stávající se stanicí FOX platí ještě příští rok a má hodnotu kolem 160 milionů ročně (kontrakt se v čase navyšuje, začínalo se na 90 milionech, poslední rok smlouvy už to bude právě 160). Je přitom dobře známou skutečností, že nové vedení UFC si ospravedlňovalo nákup UFC za 4 miliardy především vizí nové TV smlouvy, kterou by UFC rádo podstatně větší než ta stávající. Cílová cena o které UFC prozatím mluví se pohybuje až kolem 450 milionů ročně, ale z prvních náznaků to vypadá, že se na tuto cenu spíše nedostanou (jak moc to ale sami vědí a bude jim stačit částka poloviční, to už je zase otázka). Podle předběžných zpráv samotná FOX v tuto chvíli nabízí za novou smlouvu cca 200 milionů ročně - a zatím nemá konkurenci. V prvním kole předběžných rozhovorů totiž žádná z konkurenčních organizací UFC konkrétní nabídku nepředložila. Zájem prý mají Turner Sports (ovšem mají na krku problematickou fúzi s AT&T a Warnery), ve hře je i digitální platforma Amazonu. Jistý problém je také v tom, že novou smlouvu teď poptává i WWE, které je pro UFC částečnou konkurencí. UFC má na uzavření nové smlouvy ještě cca rok, uvidíme jak jim to půjde dál (smlouva za 200 by byla asi trochu problém, vzhledem z zaúvěrování majitelů UFC). 

Zato Conor McGregor neměl zrovna ideální měsíc. Začalo to tím, že musel být na UFC turnaji v Polsku napomínán rozhodčím aby nevyrušoval a pokračovalo obrovskou kauzou kdy v rámci turnaje Bellatoru v Irsku Conor vlezl do klece kde neměl co dělat a napadl jednoho z pracovníků komise. Zatím za to ale nijak potrestán nebyl (Dana White tvrdil, že ho UFC stáhlo z UFC 199, ale tam realisticky nikdy ani nastoupit neměl, takže to je kec). Pak se objevila zpráva, že Conor McGregor se v Dublinu zúčastnil nějaké hospodské bitky v rámci které zmlátil někoho z Irské mafie - a ta si s ním teď bude chtít srovnal účty. Do toho se pochopitelně objevila řada spekulací na téma McGregorova excentrického chování - s tím, že buď jede na kokainu, nebo na sebe musí za každou cenu upozorňovat, aby nebyl zapomenut :) Pak naštval soudce v USA když dorazil pozdě na projednávání vlastního dopravního přestupu (rychlá jízda) a úplně nezabodoval ani svou promofotkou na instagramu ve které čte noviny vzhůru nohama :) A jisté spekulace vzbudila také jeho účast na British Fashion Awards se zpěvačkou Ritou Orr (za což to ale zpěvačka schytala daleko víc, když v jednom z tweetů žertovně naznačila možnost rande a slízla smršť kritiky od Conorových týmových kolegů (hlavně Lobova)). Nicméně aspoň se Conor i Floyd Mayweather dostali do žebříčků TOP 10 retweetovaných sportovců pro rok 2017. Budoucnost je ovšem stále ve hvězdách. Dana White po jednom z jednání posmutněle připustil možnost, že Conor už nikdy bojovat nebude (což zatím striktně popíral), vzápětí se ale objevila i spekulace o tom, že Conor McGregor zahájil předběžné rozhovory s Manny Pacquiaem o případném boxerském zápase. V tom Pacquiao rovnou začal jako sázkový favorit, Dana White ale rovnou reagoval tím, že pokud je to pravda a Pacquiaův tým skutečně Conora kontaktoval, tak z nich vysoudí kalhoty, protože Conor má smlouvu s UFC. No a Mayweather se prozměnu ozval, že když mu dají miliardu, tak si to s Conorem dá v kleci v UFC :) A malou zajímavost přinesl také šampion Tyron Woodley: Podle něj si nyní Conor McGregor klade podmínku podle které by se na startovkách s jeho účastí nesměl vyskytovat žádný další borec s podílem na PPV (aby nevydělával peníze někomu jinému). 

A lecos se řešilo také kolem šampiona střední váhy Georgese St-Pierra. Ten se od zisku titulu na možnosti obhajoby titulu střední váhy obecně moc netvářil, krátce po zápase s Bispingem ale dostal zánět tlustého střeva - načež se St-Pierre raději vzdal titulu. Divizi tak vládl necelý měsíc a podle jeho šéftrenéra není ani jisté, zda se k MMA ještě někdy vrátí. Dana White většinu času naznačoval, že pokud se GSP nerozhodne obhajovat titul (k čemuž byl i smluvně zavázán), bude nesmírně nasraný, ale teď uvedl, že vlastně rozzlobený ani není. Titul po GSP rovnou podědil dočasný šampion Robert Whittaker (kterého stejně jako Tony Fergusona stejně většina divize považuje za šampiona skutečného) a první obhajoba bude na UFC 221 v Austrálii proti Luke Rockholdovi. Podrobnosti v samostatném článku.

 

Smluvní zpravodajství / přestupy / zápasová šeptanda:

 • PPV odhady pro famózní UFC 217: GSP vs. Bisping jsou kolem 875 tisíc.

 • TUF 26 skončilo a novou šampionkou váhy 125 liber je Nico Montano. Poslední epizodu série sledovalo 273 tisíc diváků. Natáčení TUF 27 se připravuje - hlavní motiv je tentokrát „neporažení borci“ - na výběrák dorazilo přes 100 fighterů.

 • Shánění sponzorů pro UFC má nově společnost Endeavor, protože UFC vlastní divizi zrušilo v rámci šetření. Nové sponzory prý také hodně přitahuje UFC Performance Institute. Novými sponzory jsou hlavní sportovní drink Body Armor a výživové doplňky Performance Inspired (v obou společnostech mají podíly minoritní spoluvlastníci UFC jako Mark Wahlberg nebo Kobe Bryant). Dále prodejce zdravé stravy Trifecta Nutrition (který má prozměnu mezi manažery Urijaha Fabera) 

 • UFC po dlouhé době trochu propouštělo. Týkalo se to hlavně brazilců - v UFC skončili Adriano MartinsHacran DiasHenrique da Silva a Carlos Felipe. Martins jde po dvou prohrách s bilancí 4-3. Dias v UFC 3-5 a tři porážky v řadě, navíc žádný finiš. Henrique da Silva čtyři porážky v řadě. A Felipe v UFC ani nenastoupil, měl rovnou problém s USADA. Mimo brazilců byl podle očekávání propuštěn také Takanori Gomi (pět proher v řadě), který obratem podepsal s Rizinem a uvidíme ho na Silvestra. 

 • Šampionka Amanda Nunes se objevila na seznamu třiceti nejvlivnějších sportovců pod 30 let magazínu Forbes. Z MMA je tam jediná. Podporu UFC ale příliš necítí - nedávno v rozhovoru uvedla, že je jasné, že by si UFC přálo její prohru a raději nějakou „blonďatou“ šampionku. V osobním i profesním životě se jí ale jinak vede výborně - s Ninou Ansaroff nyní prý zvažují dítě. 

 • Když jsme u těch magazínových ocenění: Bratři Diazovi se dostali na seznam „největších sportovců zhulenců“ magazínu Rolling Stone. Mimo nich jsou na seznamu třeba Arnold Schwarzenegger, Kareem Abdul-Jabbar, Michael Phelps a čestnou zmínku má i Ronda Rousey. Ta teď mimochodem prý dolaďuje smlouvu s WWE a přejde tedy k profi-wrestlingu (ale asi jenom jako speciální atrakce, ne jako stálice typu Shayny Baszler).

 • Ti, kdo se těšili že exšampionce Joanně Jedzrejczyk po prohře s Rose Namajunas trochu spadne hřebínek se podle všeho těšili marně. Joanna v médiích trvá na tom, že její příští zápas bude remač o titul, neboť je stále královnou váhy 115 liber a Dana White přitakává, že to dává smysl a je to dobrý fight (smysl to ovšem vůbec nedává). Potíž je také v tom, že Joanna vzkazuje svým kritikům, že odteď bude ještě namyšlenější, arogantnější a hlasitější, protože v tom prý problém nebyl. A objevila se také videa jak nesmírně těžké měla před zápasem s Rose shazování, načež propustila firmu zodpovědnou za její výživu a váhu. Nutno poznamenat, že Joanna za poslední dva roky vyměnila ve svém okolí už skoro každého.

 • UFC stiktně trvá na tom, že příští obhajoba Demetriouse Johnsona proběhne proti T.J. Dillashawovi, který opakovaně Johnsona provokuje, aby se ho nebál. Johnson má ale dovolenou, k ničemu se nevyjadřuje a ofiko nabídku od UFC na stole nejspíš ještě nemá. 

 • Mark Hunt absolvoval dodatečné testy mozku a byl znovu uschopněn. Rád by si dal fight s Werdumem, který na FN v Austrálii zabral jeho místo, místo toho ale dostal Blaydese. 

 • Frankie Edgar předpokládá, že si dá zápas s Maxem Hollowayem někdy v březnu nebo dubnu 2018.

 • CM Punk obdržel modrý pásek BJJ. S UFC v poslední době vedl rozhovory na téma svého druhého profifightu, ale zdá se, že to skončilo ve slepé uličce.

 • BJ Penn už se k MMA snad vracet nebude - prý teď po zápasení vůbec netouží. Snad mu to vydrží. 

 • Kamaru Usman popřel, že by se vyhýbal zápasu s Emilem Meekem (ostatně mají spolu dohodlý zápas, který byl právě přebookován na UFC 220), naopak uvedl, že jemu se vyhýbá Colby Covington. Ten poslední dobou není zrovna oblíbený, řada figherů (Werdum, RDA, Woodley) si ho na Twitteru zablokovala. Covington slibuje, že Woodleymu urve ruce. Hmmm. 

 • Rachel Ostrovich (TUF 26) se přidává ke kontingentu havajských bijců (hlavně Holloway a Medeiros) kteří by si přáli první UFC turnaj na Havaji.

 • Tae Hyu Bang dostal v Koreji desetiměsíční trest za fixlování výsledku zápasu. Došlo k tomu na UFC FN 79 v roce 2015 v zápase s Leo Kuntzem. Bang měl prohrát a sázela na něj mafie. Bang na poslední chvíli z plánu vycouval (dostal cca 92 tisíc dolarů) a zvítězil, trestu ale nakonec stejně neunikl.

Dopingové / komisní zpravodajství:

 • Anderson Silva za příčinu svého druhého kariérního dopingového nálezu považuje cinknuté doplňky stravy a je v tom tedy prý nevinně. Fanoušky už to ale moc nevzrušuje a jsou všichni (včetně Dana Whitea) spíše rezignovaní. Roy Jones jr. který po Silvovi pokukuje jako po možném soupeři na box ale říká, že je mu to úplně jedno a Silva na jejich vzájemný fight může být klidně narvaný steroidy až po uši. 

 • Projednání kauzy Jona Jonese před CSAC se opět odložilo, na pořadu dne to teď bude tak v únoru 2018. 

 • Nové dopingové nálezy měli Amanda Lemos (mimosoutěžní vzorek ze začátku listopadu) a James Mulhernon (mimosoutěžní vzorek ze začátku listopadu, měl ale nastoupit na UFC v Šanghaji).

 • Komise v Edmontonu uvalila roční stopku na veškeré bojové sporty - kvůli smrti Tima Hagueho v boxerském zápase a budou mezitím přezkoumávat své procedury. Tato komise má ovšem mimořádně špatnou pověst, takže se tomuto rozhodnutí všichni spíše vysmáli.

Zprávy od konkurence:

 • Bellator za sebou má celkem tři turnaje: Bellator 188 z Izraele, Bellator 189 z USA a Bellator 190 z Itálie. Bellator 188 v Izraeli byla hodně slabá akce které se navíc na poslední chvíli rozpadla startovka (zraněním Patricio Freireho a Anatoly Tokova). Turnaj na Spike TV sledovalo 444 tisíc diváků a highlighty najdete zde. V hlavním zápase domácí Noad Lahat ubodoval Jeremiaha Labiana 3x 29-27 a dostal se tak do první stovky v pérové váze. Rovněž domácí Haim Gozali dostal trojúhelníkem během 45 vteřin Arsena Faitoviche, zajímavé byly ale hlavně první dva fighty večera: John Salter odškrtil RNC Jasona Radcliffa za necelé dvě minuty čímž si připsal pátou výhru v řadě a potvrdil pozici světové čtyřiatřítky (a kandidáta na titulový zápas). Salter má navíc všech 14 výher před časovým limitem a se čtyřmi submisemi drží Bellator rekord střední váhy. A v openeru kickboxerka Denise Kielholtz překvapila v Bellator debutu a dostala Jessicu Middleton málo vídaným scarf-hold armlockem což od ní asi nikdo moc nečekal. 

 • Bellator 189 sledovalo 439 tisíc diváků a highlighty z turnaje jsou zde. Plus jedna famózní otočka loktem z předzápasů od Gastona Bolanose. Turnaj to byl tabulkově docela silný. V hlavním zápase večera si to o titul ve váze 145 liber v remači rozdali Julia Budd a Arlene Blencowe. Zápas to byl rozhodně dost nudný, ale Budd dokázala vyhrát i napodruhé - i když stejně jako v předchozím případě to bylo pouze těsně na body. Budd tedy dále drží titul a je světovou trojkou, Blencowe si podržela post světové sedmičky. Budd má nyní devět výher v řadě a s pěti Bellator výhrami drží nejdelší sérku divize (i historie divize). Rafael Lovato jr. pokračuje svou spanilou jízdu Bellatorem, tentokrát během tří kol jasně ubodoval dalšího z prospektů Chrise Honeycutta kterého zdolal na zemi i v postoji. Poskočil na pozici světové jednačtyřicítky a s třemi výhrami v řadě se nechal slyšet, že už mu nejspíš chybí jen jedna „kvalitní“ k titulovému zápasu. V bitvě postojářů zvítězil Chidi Njokuani nad Hisaki Katoem a to také mimo jiné kvůli tomu, že se Njokuani konečně nemusel trápit shazováním váhy, které mu moc nešlo (přesunul se do střední váhy). Pro Kata - a ostatně i pro Honeycutta první bodové porážky v kariéře, Njokuani pak v nové divizi začíná jen jedno místo za Lovatem jr., tedy jako #42. David Rickels zaskočil za Dereka Andersona proti Adamu Piccolottimu a jasně ho ubodoval. Rickels si tak připsal už třináctou výhru v Bellatoru a dorovnal Chandlera a Warrena. Rekordman Freire má jen o výhru víc - no a také pro Piccolottiho to byla první bodová porážka v kariéře. Rickels (13-4-2NC Bellator) zde nastoupil už ke svému devatenáctému Bellator fightu, což je Bellator rekord a teď by chtěl fight s Bensonem Hendersonem. A v hlavním předzápase si dal Sam Sicilia Bellator debut po 12 zápasech v UFC a ubodoval v pérové váze exšampiona bantamové váhy Marcose Galvaa, který zatím v nové váze prohrál oba fighty. Mimo té otočky od Gastona Bolanose za zmínku v předzápasech stojí ještě 18 vteřinové KO Mandela Nallo, což je nejrychlejší stopka v Bellator historii lehké váhy a také výhra Juliany Vazquez, která z ní dělá světovou devítku váhy 125 liber. Alexis Dufresne pak nedala váhu a na turnaji nakonec vůbec nenastoupila.

 • Bellator 190 se pak konal v Itálii a šlo opět o slabší turnaj, který sledovalo atypicky v sobotu pouhých 394 tisíc fanoušků (byla dost velká konkurence). Highlighty zde. Šanci zazářit před domácím publikem dostal Alessio Sakara který nastoupil v zápase o titul střední váhy proti Rafaeli Carvalhovi. Pohádka se ale nekonala, Carvalho ho vypnul za pouhých 44 vteřin a připsal si tak rekordní třetí obhajobu titulu střední váhy (Shlemenko obhájil také jen třikrát).  Carvalho má ale celkem vtipně nejvíc obhajob ze všech aktivních Bellator šampionů - a má dokonce stejně obhajob, jako všichni ostatní šampioni v Bellatoru dohromady (nikdo jiný neobhájil víc než jednou). Šlo také o druhý nejrychlejší titulový zápas Bellator historie (Brandon Halsey vyhrál za 35 vteřin). Carvalho neprohrál patnáct zápasů v řadě, je světová pětadvacítka a má 12/15 vítězství stopkou - všechno knockouty. A teď by rád, aby mu Bellator začal dělat trochu větší reklamu (v očích fanoušků ho dost poškodily zápasy a Manhoefem).  V co-main eventu zvítězil Brandon Girtz nad Lukou Jelčičem za necelé dvě minuty KO a po třech porážkách v řadě se vrátil se do světové stovky. Alejandra Lara porazila ve svém Bellator debutu Lenu Ovchynnikovou RNC ve třetím kole a má 6/7 výher stopkou a Carlos Leal Miranda jasně ubodoval Mihaila Nicu který tak prohrál poprvé v kariéře.  

 • A teď zamíříme do budoucnosti. Nejvíc se toho samozřejmě řešilo okolo GP těžké váhy - a hlavně postů náhradníků. Sázkaři za největšího favorita považují Matta Mitrioneho, druhý v pořadí je Ryan Bader. Vtipné je, že neznámý náhradník má podle sázkařů větší šanci než třeba Sonnen či Rampage. Své místo na turnaji chtěli třeba ještě polotěžká váha Linton Vassell, ozval se i Rory MacDonald z velteru :) A Shane Carwin se chtěl vrátit k MMA jen kvůli tomuhle turnaji. Scott Coker později upřesnil, že jména o kterých se v Bellatoru seriózněji uvažuje jsou především Bobby Lashley, Cheick Kongo, Javy Ayala, Justin Wren, Sergej Kharitonov a Shane Carwin - aspoň tedy všecho plnohodnotné těžké váhy, když je to v turnaji zatím půl na půl težké váhy a půl na půl polotíhy. Už ale známe postupového pavouka a také úvodní časový rozpis - Turnaj začne v lednu, bude ale postupovat pomalu - první kolo fightů je natažené od ledna až po květen (vždy jeden zápas na turnaj). Větev A) je Rampage Jackson vs. Chael Sonnen (již v lednu) a Fedor Emelianenko vs. Frank Mir a větev B je Matt Mitrione vs. Roy Nelson a Ryan Bader vs. Muhammed Lawal. Je tedy garantováno, že v semifinále půjde vždy o zápas těžká váha vs. polotěžká váha, zatímco v zahajovacím kole proti sobě stojí vždy borci stejných vah. Turnaj má i svůj trailer. Jinak má Bellator jednu novou akvizici, jíž je Khonry Gracie, dvacetiletý syn Royce Gracieho s bilancí 0-0 MMA. Šaškáry Conora McGregora se jinak Bellatoru vyplatili, TV přenos Bellatoru 187 se během výstupu McGregora vyšplhal na sledovanost až 1 milion diváků.

 • Nejbližší turnaj Bellatoru (a poslední turnaj pro tento rok) již tento pátek, Bellator 191 z Anglie. V hlavním zápase večera Peter Ligier proti debutujícímu UFC veteránovi Michaelu McDonaldovi a v co-main eventu rovněž debut UFC veteránky: Valerie Letourneau proti Kate Jackson. Další fighty na doplnění, v těžké váze Philip De Fries vs. James Thompson, Lewis Monarch vs. Jeremy Petley a Ash Griffiths vs. Mohammad Yahya.

 • Prvním turnajem roku 2018 bude Bellator 192: Lima vs. MacDonald v jižní Kalifornii. Mimo parádních headlinerů jsou tu ještě dva výborné fighty: exšampion Michael Chandler zkusí mezi elitu nevpustit Goiti Yamauchiho a akční zábavu slibuje zápas Georgi Karakhanyan vs. Henry Corrales. Profidebut si zde dá také výše zmíněný Khonry Gracie. Soupeřem rovněž debutující Devon Brock, ten má ale na kontě už pět amatérských výher. 

 • A pak dva turnaje budoucí: Jen týden po Bellatoru 193 se rovněž v Kalifornii koná Bellator 193. Na něm si to v hlavním zápase na smluvní váze 180 liber rozdají Lorenz Larkin (18-7 MMA, 2-1 Bellator) a Fernando Gonzalez (27-14 MMA, 7-1 Bellator). Smluvní váhu si asi vynutil Gonzalez který poslední dva zápasy váhu nedal. V Bellatoru ale prohrál jen s Michaelem Page (a to ještě diskutabilně). A po italských turnajích v Turíně a Florencii (Bellator 190) si Bellator naplánoval další zastávku v Itálii. V létě, konkrétně 7. července Bellator poprvé navštíví Řím. 

 • Blíží se nám také Silvestrovská extravaganza Rizinu. Novými jmény na soupiskách jsou tradičně Gabi Garcia, která bohužel bude opět čelit nějaké babičce (53 leté profiwrestlerce Shinobu Kandori). A okamžitě po propušení z UFC našel znovu svůj domov v Japonsku Takanori Gomi. Potvrzenou účast má také Mirko CroCop, ten ale uvedl, že jeho návrat k aktivní kariéře určitě nebude trvat moc dlouho.

 • Výsledky z One Championship 65. Ben Askren se s MMA kariérou rozloučil stylově - knockoutoval Shinyu Aokiho GNP v úvodu prvního kola. Highlighty zde. Askren teď jen zkouší vyprovokovat GSP k zápasu - prý jestli se bojí otřesů mozku, tak to mu s Askrenem, který je znám především svým zápasením nehrozí :) A na závěr kariéry malý vzkaz od Tyrona Woodleyho, Askrenova tréninkového partnera. Podle něj by Askren v pohodě mohl být šampionem i v UFC - na tréninku prý dává Woodleymu sakra zabrat a v zápase si ho školí :) A výsledky z One Championship 66 a highlighty s dobrým livershotem z téhož. One jinak připravuje vlastní sérii podobnou TUF, zaměřenou na asijské MMA, moderátorem pořadu by měl být Rich Franklin. 

 • Do zpráv světového významu v uplynulém měsíci proklouzlo i několik čechů. Viktor Pešta vítězil v Rusku na Fight Nights Global nad Alexejem Kudinem RNC v prvním kole, což mu vyneslo post světové #46. Na stejném turnaji Sergej Pavlovič proklouzl do světové pětadvacítky výhrou nad Kirillem Sidelnikovem. Po finálovém večeru reality šou Oktagon 2 se v žebříčcích objevili Matěj Kuzník (#498 v lehké váze) a Michal Martinek (#233 v těžké). Attila Végh potvrdil post světové #88 v polotěžké váze. A po XFN 6 si Miloš Petrášek polepšil na #152 v polotíze a Patrik Kincl je dokonce #89 ve střední váze. 

 • Výsledky z Invicta FC 26, highlighty z téhož. Šampionka Jennifer Maia obhájila titul váhy 125 liber bodovou výhrou nad Agnieszkou Niedzwiedz, světovou šestkou a je v této váze světovou jedničkou. Měla příležitost jít do UFC přes TUF, ale nechtěla - je prý šampionka a nehodlá v UFC začínat od nuly. Nová akvizice a BJJ eso Mackenzie Dern vítězila pákou ve třetím kole (15 vteřin před koncem) nad Kalinou Medeiros a už je tedy v TOP 25 váhy 115 liber a zmínit lze také Amber Brown, která porazila Tessu Simpson pákou v padesáté vteřině a je nyní světovou osmičkou váhy 105 liber. Novými jmény v Invicta FC jsou exšampionka Strikeforce Sarah Kaufman která se vrací do akce dva roky po propuštění z UFC a také exUFC bojovnice Pearl Gonzalez.

 • Známý „bad boy“ Badr Hari podepsal smlouvu s Glory Kickboxing a představí se zde v březnu na turnaji Glory 51.

Videa:

Ostatní zajímavosti:

 • Švédský boxer Erik Skoglund utrpěl na tréninku krvácení do mozku a je v uměle vyvolaném komatu.

 • Jason Mayhem Miller se přiznal k domácímu násilí a dostal podmínku. 

 • V Japonsku mají sumisti obrovský skandál s barovou rvačkou zahrnující popelník, bodák na led, pivní lahev a napojením na Yakuzu.

 • V západní Austrálii zemřela 18 letá muay thai bojovnice Jessica Lindsay při shazování váhy. Pár dní předtím psala na Instagramu, že shazování váhy je bruální. 

 

 

A teď už k turnajům.

UFC on FOX 26: Lawler vs. Dos Anjos

16. prosince, MTS Centre, Winnipeg, Manitoba, Kanada (FOX)

Startovka pro UFC on FOX 26 stabilizována. Justin Scoggins (11-4 MMA, 4-4 UFC) si zranil páteř a v zápase proti Timu Elliottovi (14-8-1 MMA, 3-6 UFC) musel být nahrazen neporaženým nováčkem se zkušenostmi z Bellatoru, Pietro Mengou (13-0 MMA). 

Změnu si užije také Ricardo Lamas (18-5 MMA, 9-3 UFC). Ten měl samozřejmě původně jít s José Aldem, ale Aldo neúspěšně zariskoval a vzal zápas proti Maxi Hollowayovi na UFC 218. Za Alda měl zaskočit Jos Emmett (12-1 MMA, 3-1 UFC).

A pak jsou tu ještě tři méně podstatná zranění/změny. Zraněnými jsou Vitor Miranda (12-6 MMA, 3-3 UFC), Sultan Aliev (14-2 MMA, 1-1 UFC) a Sheldon Westcott (9-3-1 MMA, 1-2 UFC). Za Mirandu proti debutujícímu Julianu Marquezovi (6-1 MMA) zaskočí Darren Stewart (7-2 MMA, 0-2 UFC) a původní soupeři Alieva s Westcotta, tedy Nordine Taleb (13-4 MMA, 5-2 UFC) a Danny Roberts (14-2 MMA, 3-1 UFC) půjdou proti sobě, takže počet fightů poklesl o jedna. 

Komentovat budou Jon Anik a Daniel Cormier a startovka tedy vypadá takto (s tím, že hlavně hlavní startovka slibuje samé koukatelné fighty):

Hlavní zápasy (FOX):

 • Robbie Lawler vs. Rafael dos Anjos
 • Josh Emmett vs. Ricardo Lamas
 • Mike Perry vs. Santiago Ponzinibbio
 • Misha Cirkunov vs. Glover Teixeira

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Jan Blachowicz vs. Jared Cannonier
 • Julian Marquez vs. Darren Stewart
 • Galore Bofando vs. Chad Laprise
 • Tim Elliott vs. Pietro Menga
 • John Makdessi vs. Abel Trujillo
 • Oluwale Bamgbose vs. Alessio Di Chirico

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Jordan Mein vs. Erick Silva
 • Danny Roberts vs. Nordine Taleb

 

UFC 219: Cyborg vs. Holm

30. prosince, T-Mobile Aréna, Las Vegas, Nevada, USA (PPV)

Turnaj UFC 219 zůstává z hlediska headlinerů dost problematický a míra různých spekulací je snad opravdu rekordní. Headlinera turnaj už ale nakonec má. Jen nedlouho poté, co už všichni nad zápasem Cyborg vs. Holm zlomili hůl (včetně obou protagonistek) došlo nečekaně k odsouhlasení tohoto fightu (asi ve chvíli, kdy se UFC nepodařilo sehnat jiné headlinery a museli tedy finančně trochu přitlačit).

Hlavním zápasem tedy Cris Cyborg (18-1 MMA, 3-0 UFC) vs. Holly Holm (11-3 MMA, 4-3 UFC). Ranařka vs. technička. Zajímavé je, že vše nasvědčovalo tomu, že Holm za zápas chtěla příliš moc peněz, nakonec to ale byla Cyborg kdo na tento fight dostal od UFC novou smlouvu. Cyborg považována za slušnou favoritku (-400) a plakát k turnaji vypadá takhle. Mimochodem, zajímavé je, že UFC teď předběžně začíná fušovat do boxu, ale šampionka Holly Holm paradoxně zájem o návrat k boxu vůbec nemá, ani pod hlavičkou UFC. Jinak Cyborg se na zápas připravuje s olympijskou boxerkou Claressou Shields, která její box hodnotí jako „slušnou sedmičku.“ Mimochodem, Cyborg naznačila, že v tomhle fightu možná dojde i na BJJ a zemařinu. 

Podobně komplikovaný příběh jako zápas Cyborg vs. Holm měla také kauza Woodley vs. Diaz. Vedení UFC oběma borcům nabídlo fight na UFC 219 a Diaz rychle reagoval požadavkem na 15 milionů. Woodley stejně jako Cyborg naznačil, že Diaz požaduje schválně takovou pálku, aby se zápasu vyhnul, přesto ale Woodley dost dlouho s tímhle fightem počítal a i opakovaně hlásil, že se na tenhle termín připravuje, dokud mu nebude řečeno jinak. Woodley přitom doléčuje rameno, protože se chce vyhnout operaci, ale kvůli zápasu s Diazem (nebo GSP) by přípravu prý risknul a kvůli zápasu s GSP klidně i ve střední váze by se prý vzdal i velterového titulu. Pak ale přišel zvláštní zvrat: Dana White oznámil, že ani jednomu z borců prý tenhle zápas ve skutečnosti oficiálně nabídnut vůbec nebyl. Nabídka totiž byla polosoukromá iniciativa jednoho z vyšších manažerů (právníků) UFC a nepřišla tedy od DW nebo mačmejkra. Podle DW tedy nabídka vůbec neexistovala, což ale oba borci nesli dost těžce, protože byli v dobré víře že když ho nabízí vysoký činovník v UFC, jde o realitu. Woodley naznačil, že Dana White si jen kryje záda když se to dojednat nepodařilo a že je to součástí neustálé kampaně která ho má shazovat v očích veřejnosti. A Nate Diaz se s tím podle očekávání sral ještě méně a na Twitteru rovnou označil DW za prolhanou děvku která by měla držet hubu :) Nejnovější zpráva pak říká, že když to tedy nedopadlo, tak se Woodley nakonec přece jen rozhodl pro operaci ramene.

A spekulovalo se také ohledně fightu Khabiba Nurmagomedova. Ten má sice podepsát zápas s Edsonem Barbozou, nechal se ale slyšet, že od UFC dostal nabídku i na zápas s Tony Fergusonem s kterou souhlasil. Ferguson ale ne a tak se mu prý vyhýbá. Ferguson mu vpálil, že je křehký tlusťoch (narážka na problémy s vahou a častá zranění) a zprávu popřel. 

Na turnaji také určitě neuvidíme Gokhana Sakiho, který si zranil meniskus a bohužel nemůže nastoupit. Návrat očekává v březnu nebo dubnu. 

Naopak výtečnou náhradu se podařilo sehnat pro Jimmie Riveru (21-1 MMA, 5-0 UFC) kterému odpadl José Aldo, který neúspěšně zariskoval na UFC 218 proti Hollowayovi. Proti Riverovi půjde další TOP 10 bijec John Lineker (30-8 MMA, 11-3 UFC). 

A doplněna byla ještě dvojice zápasů. Omari Akhmedov (17-4 MMA, 5-3 UFC) půjde proti Marvinu Vettorimu (12-3 MMA, 2-1 UFC) a Razak Al-Hassan (8-1 MMA, 2-1 UFC) a Sabah Homasi (11-7 MMA, 0-2 UFC) si dají opáčko po kontroverzním zakončení fightu na UFC 217 a rozdají si to podruhé během necelého měsíce. Nutno poznamenat, že ať už Homasi byl relativně fit, nebo ne, knockdown rozhodně utrpěl a druhý zápas během měsíce by mohl být podobně problematický jako u Michaela Bispinga. 

Mimochodem, na UFC 219 se u vybraných fighterů budou testovat senzory v rukavicích, které by za pomocí umělé inteligence měly poskytovat živé statistiky (síly úderů a tak podobně). 

 

UFC Fight Night 124: ????

14. ledna 2018, Scottrade center, St. Louis, Missouri (Fox Sports 1)

První turnaj roku 2018 už má docela slušně plnou startovku, ale pořád neznáme hlavní zápas večera. Jsou zde ale dva fighty, které by se té pozice možná případně mohly zhostit. Mimo dříve oznámeného Jeremy Stephens vs. Do Hoo Choi je tu ještě nový zápas Vitor Belfort (26-13 MMA, 15-10 UFC) vs. Uriah Hall (13-8 MMA, 6-6 UFC) o kterém už se nějakou dobu vědělo, ale nebylo jasné kde se bude konat. 

Kyung Ho Kang (13-7 MMA, 2-1 UFC) ukončil v Koreji povinnou vojenskou službu a vrací se k MMA - nastoupí proti Guido Cannettimu (7-2 MMA, 1-1 UFC). Hodně silné zastoupení budou mít ovšem ženy - víme hned o čtyřech zápasech: Jessica Eye (11-6 MMA, 1-5 UFC) vs. Kalindra Faria (18-6-1 MMA, 0-1 UFC) v nové váze 125 liber, Irene Aldana (7-4 MMA, 0-2 UFC) vs. Talita Oliveira (5-2 MMA, 0-1 UFC), J.J. Aldrich (5-2 MMA, 1-1 UFC) vs. Danielle Taylor na 115 librách a debut na 125 librách čeká také Paige VanZant která to v nové váze zkusí proti Jessice-Rose Clark. 

 

UFC 220: Miocic vs. Ngannou

20. ledna 2018, TD Garden, Boston, Massachussets, USA (PPV)

Na UFC 220 si naopak UFC dalo hodně záležet - a zdvojilo tu titulové zápasy. Nejprve byl oznámen fight Daniel Cormier (19-1 MMA, 8-1 UFC) vs. Volkan Oezdemir (15-1 MMA, 3-0 UFC) o titul polotěžké váhy. Oezdemir má ale kvůli jedné rvačce na Floridě problémy se zákonem a jeho účast tak asi není úplně stopro (a Cormierovi je to prý fuk, prostě půjde proti dalšímu borci v pořadí), takže UFC raději hledalo ještě druhý titulák. Ono to ale tak jednoduché není - další v pořadí by prý mohl být Saint Preux, pokud volný nebude, tak Gustafsson, ten se ale zrovna zotavuje z operace ramene, takže je mimo. Pak je ve hře teoreticky ještě Glover Teixeira s fightem tento víkend. 

A tím bude superočekávaná záležitost o titul těžké váhy. Stipe Miocic (17-2 MMA, 11-2 UFC) zkusí zaútočit na rekordní počet obhajob v těžké váze a to proti hrůzu budícímu predátorovi Francisi Ngannouovi (11-1 MMA, 6-0 UFC) který na UFC 218 málem zabil Alistaira Overeema zvedákem až ze samotného pekla. Ngannou tak půjde do dalšího zápasu za necelé dva měsíce a tentokrát na pět kol a je favoritem, Miocic ale trvá na tom, že dokud je tu on, titul zůstane v jeho držení.

A na doplnění: Gian Villante (15-9 MMA, 5-6 UFC) vs. Francimar Barrosso (19-6 MMA, 4-3 UFC). 

 

UFC on FOX 27: Brunson vs. Souza

27. ledna 2017, Spectrum Center, Charlotte, North Karolina (Fox)

Hlavním zápasem turnaje UFC on FOX 27 bude remač mezi Derekem Brunsonem (18-5 MMA, 9-3 UFC) a Ronaldo „Jacaré“ Souzou (24-5 MMA, 7-2 UFC). Oba borci se střetli už v roce 2012 ve Strikeforce - a Jacaré tehdy zvítězil KO za 41 vteřin. S remačem celkem rychle souhlasili oba borci, pak to ale chvíli bylo veselé, protože každý prý podepsal smlouvu na zápas na jiné datum. Brunson měl nakonec správný termín pro turnaj UFC on FOX, Souza prý původně souhlasil se zápasem na FN 125 v domovské Brazílii. 

 

UFC Fight Night 125: ???

3. února 2018, Mangueirinho Gymnasium, Belem, Para, Brazílie (Fox Sports 1)

Turnaj v Belému zatím bez headlinerů, ale jinak s obstojně zaplněnou startovkou. Především je jasné, že ani Paige VanZant, ani Valentina Schevchenko nedostanou v nové váze 125 liber automatické tituláky, a musí si zde alespoň jeden zápas odbojovat. PVZ má fight na FN 124, Valentina Shevchenko ho bude mít zde. První fight v UFC bude mít také Maia Stevenson z TUF 25 - jediná bojovnice která neměla naplánovaný fight na závěrečném gala ho má teď. Naopak kvůli zranění Germaine de Randamie se prý ruší zápas GdR vs. Ketlen Vieira. 

Oznámené zápasy:

 • Valentina Shevchenko (14-3 MMA, 3-2 UFC) vs. debutující  Priscila Cachoeira (8-0 MMA) - 125
 • Maia Stevenson (6-4 MMA) vs. debutující Polyana Viana (9-1 MMA) - 125
 • Thiago „Marreta“ Santos (16-5 MMA, 8-4 UFC) vs. Anthony Smith (28-12 MMA, 4-2 UFC) - střední
 • Deiveson Figueiredo (13-0 MMA, 2-0 UFC) vs. Joseph Morales (9-0 MMA, 1-0 UFC) v souboji neporažených muších vah
 • Luis Henrique (10-4 MMA, 2-3 UFC) vs. Timothy Johnson (11-4 MMA, 3-3 UFC) - těžká

 

UFC 221: Whittaker vs. Rockhold

11. února 2018, Perth Aréna, Perth, Austrálie (PPV)

Georges St-Pierre se vzdal svého titulu střední váhy a Robert Whittaker povýšil z titulu dočasného na plnohodnotný. A svou první obhajobu si střihne před domácím publikem v Austrálii a bude to proti exšampionovi Luke Rockholdovi. Další z možných kandidátů Kelvin Gastelum se trochu zlobí - prý je Rockhold pro Whittakera ten lehčí fight (než by byl on).

Vzhledem k tomu, že v Austrálii bude startovka začínat v sedm ráno místního času (aby PPV vyšlo na sobotní večer v USA), zvažuje UFC přihodit ještě druhý titulový zápas, aby přitáhlo víc fanoušků. Kdo by to ale měl být, to se neví.

Domácí ale určitě potěší Mark Hunt (13-11-1 MMA, 8-5-1 UFC) který byl uschopněn a nahradí tak místním fans nedávno zrušený fight. Tady půjde proti Curtisi Blaydesovi (9-1 MMA, 4-1 UFC) - pro Hunta problematický zápas, protože Blaydes je jeden z nejlepších wrestlerů v divizi. 

 

UFC Fight Night 126: ???

18. února 2017, Frank Erwin Center, Austin, Texas, USA (Fox Sports 1)

Minule jsme k FN 126 oznámili zápas v muší váze, další fight je naopak oznámen v té nejtěžší. Derrick Lewis (21-7-1 MMA, 9-4 UFC) a Marcin Tybura (16-3 MMA, 3-2 UFC) se oba vrací po prohraných zápasech s elitou divize. 

 

UFC on FOX 28: ???

24. února, Anglie / Orlando, Florida, USA

UFC on FOX 28 se nakonec do Anglie nejspíš nestěhuje. Na Floridu byl potvrzen zápas Jake Collier (11-4 MMA, 3-3 UFC) vs. debutující Marcin Prachnio (13-2 MMA)

 

UFC Fight Night 127: ???

17. března 2018, O2 Aréna, Londýn, UK (??)

Bez novinek.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 14.12.2017 v 22:06
.. - Odpovědět
 

TO jsou másla, že Martinka umístílo do střední váhy a je to HW :D

Caidel - Administrátor - 14.12.2017 v 22:18
Re: .. - Odpovědět
 

Koukám, že už to mezitím zkorigovali (změna váhy a taky pořadí), takže v článku příslušně upraveno.

Onko23 - Čtenář - 15.12.2017 v 13:26
TV smlouva - Odpovědět
 

Je celkom paradox, ze prave tou zmluvou sa im podarilo navysit cenu predaja UFC..aj ked si myslim, ze to bol skor zle odhadnuty trend a malo insiderskych informacii resp. pri Fertitovych naopak (nepokoj medzi fightermi, snaha o odbory, o Ali act, spravny predpoklad strajku McGregora, odchod Rondy, pojeby Jonesa). To vsetko neskutocne znizilo cisla UFC v porovnani s ich zlatym rokom. A paradox je to najma v tom podla mna, ze prave so stale aktualnou zmluvou s FOX im pomahal vtedy uz jeden z hlavnych akcionarov UFC a teda Ari Emanuel. :D


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Onko23 - Čtenář - 16.12.2017 v 21:18
Strbak - Odpovědět
 

Neviem, ci ste niekto pozerali FNG, ale to co dneska predviedol Strbak bola jedna velka katastrofa.... Otras a des. Neviem, co sa mu porobilo, ci ta operacia lakta, alebo co....ale takymto stylom to vidim na koniec kariery, pokial teda Oktagon neni jeho strop :/


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA