přihlásit trvale
Nová registrace
Novinky z Oktagonu #56

Novinky z Oktagonu #56

přečteno: 4633×
15.11.2017 v 18:50 | Autor: Caidel
diskuse: 35×
Rubriky: Aktuality / MMA / Svět

Od minulého článku jsou za námi celkem čtyři turnaje. UFC Fight Night 118: Cerrone vs. Till z Polska (ohlédnutí), UFC Fight Night 119: Machida vs. Brunson z Brazílie (ohlédnutí), skvělé UFC 217: Bisping vs. St-Pierre z Madison Square Garden (ohlédnutí) a nejnověji také UFC Fight Night 120: Pettis vs. Poirier z Norfolku, ke kterému ohlédnutí zatím není.

Velká témata v této aktulizaci (mimo excesů McGregora na turnaji Bellatoru) vlastně nemáme, řada zranění a dopingových nálezů ale zpustošila některé startovky a zrušila hodně vysokoprofilových fightů. V tomto článku najdete především osm zcela nových turnajů na první čtvrtletí roku 2018, sedm zápasů se změnami a celkem 32 nových fightů se jmény jako jsou Michael Bisping, José Aldo, Khabib Nurmagomedov, Edson Barboza, Ovince Saint Preux, Charles Oliveira, Alex Caceres, Ben Nguyen, Michael Johnson, Kamaru Usman, Thomas Almeida, Ray Borg, Tecia Torres a další. 

Smluvní zpravodajství / přestupy / zápasová šeptanda:

 • Dokument o Conoru McGregorovi měl v US kinopremiéru - a byl vysílán exkluzivně jediný den. Prý to není úplně špatné. Jinak ale stále není jisté, zda se Conor do UFC vrátí a proti komu nastoupí. UFC stále trvá na variantě Tony Ferguson a Conor chce zdánlivě dělat cokoli, jen ne právě tohle. Vyjednávání bude asi veselé a bude zdrojem spousty veselých článků. Conor už teď naznačil, že má zájem o vlastnický podíl v UFC nebo roli kopromotéra, jinak se do klece nevrátí, Dana White to bere s klidem jen jako vyjednávací taktiku a naznačil novinářům, že Conor vždycky vypouští podobné výroky, ale UFC se s ním nakonec na podmínkách vždy v pohodě dohodlo. Jinak to ale s Conorem není nejjednodušší - Dana White připustil, že jeho homosexuálně laděné urážky na UFC 118 jsou dost velký problém - a že podobné urážky jsou problém v MMA jako takovém. O čemž Dana White musí něco vědět, protože má sám tenhle škraloup na kontě z minulosti :) A to jsme se ještě nedostali k eskapádě, kterou Conor předvedl o víkendu na Bellatoru 187 a která by mohla mít zajímavé dohry (podrobnosti níže v článku).

 • Byla-li jinak řeč o Tony Fergusonovi - ten obdržel černý BJJ pásek od Eddie Brava. 

 • Podobně nejistý program jako Conor bude mít i Georges St. Pierre. I pro toho má UFC jasný plán (obhajoba s Whittakerem) do kterého se GSP zdánlivě vůbec nehrne a bude tedy otázkou, zda si UFC prosadí svou. 

 • Oficiálními aerolinkami UFC se stala Air Asia, výrobcem chráničů na zuba pak anglická firma Opro. A Dana White naznačil, že UFC by klidně mohlo v rámci příští mediální smlouvy jít i do digitální platformy (čímž víceméně potvrdil, že se o obsah UFC uchází zřejmě i Amaznon a Netflix). 

 • Dana White oznámil, že získal promotérskou licenci pro UFC Boxing a že UFC bude nyní expandovat i do světa boxu. Hmm.

 • Aktuálně v americkém kongresu probíhá slyšení ohledně UFC a rozšíření Ali Actu i na MMA. Je to docela divoké a někteří kongresmani na UFC a jeho monopolní praktiky dost útočí. 

 • Navzdory původním odhadům o otřesných prodejích UFC 215 a UFC 216 se UFC 216 zřejmě nakonec dostala nad 200 tisíc prodejů. Po superúspěšné UFC 217 se ale Dana White nechal slyšet, že 2017 je pro UFC s velkou rezervou nejúspěšnější rok (což ale s celkem slušnou pravděpodobností není pravda, protože loni mělo UFC na kontě tři zápasy Conora McGregora, letos žádný). Formálně vzato to provize z Mayweather vs. McGregor UFC dostatečně vynahradila, takže řečí čistých čísel je možná výdělek největší, ale zcela jistě není největší z hlediska výdělku MMA turnajů a MMA PPV prodejů).

 • Zato TUF se moc nevede. Epizoda 7 měla sledovanost slušnou 316 tisíc, ale epizoda 8 rekordně nízkou - jen 197 tisíc diváků. K tomu se ovšem váže ještě jedna vtipná záležitost: Paige VanZant oznámila návrat k tréninku po zranění zad (tzn. byla mimo jen asi dva nebo tři týdny) a také oznámila, že by po TUF 26 měla nastoupit v titulovém zápase proti novopečené šampionce 125 librové divize. UFC ovšem vzápětí něco podobného rázně popřelo. 

 • UFC nebude vyvozovat žádné závěry z výroků Colby Covingtona (na téma brazilci jsou špinavá zvířata). Covington se hodně snaží vydupat si zápas s Woodleym - prý ho už jednou zlomil na tréninku. Colby kolem sebe jinak kope co to dá. Jonu Jonesovi teď vpálil, ať si dá ještě trochu kokainu a jde znovu podvést svou ženu. Podotýkám, že Colby a Jon Jones spolu bydleli na jednom pokoji na vysoké škole a Colby mu to teď pěkně vmetl - Jones prý pařil už tehdy a už tehdy se snažil zakrývat své nedostatky předstíráním zbožnosti :)

 • Bojovník Rony Jason má problémy s policí - objevilo se problematické video ve kterém zřejmě napadl ženu v klubu (údajně svou sestru).

 • CM Punk by podle všeho mohl mít i druhý UFC fight. Trenér Duke Roufus potvrdil, že jsou momentálně v jednání s UFC o vhodném soupeři - to, kolik toho od Galla schytal v profidebutu mu prý hodně pomohlo se zlepšit. 

 • Skoro všichni se těší na hypotetický superfight Demetrious Johnson vs. T.J. Dillashaw, jsou tu ale i tací, co tak nadšení nejsou. Například Jimmie Rivera si myslí, že mu tak Johnson blokuje šanci dát si s Dillashawem svůj zasloužený titulový zápas. To ale asi štěká na špatný strom, protože Johnson tu rozhodně není tím, kdo by si superfight s Dillashawem vymyslel nebo ho nějak zvlášť propagoval. 

Dopingové / komisní zpravodajství:

 • Mezi Cris Cyborg a Holly Holm se rozpoutala přestřelka na téma USADA testy. Cyborg byla během krátkého časového úseku třikrát testována a naznačila na sociálních sítích, že si na ní USADA zasedla a že soupeřka Holm byla testována jen několikrát. Holm ale upozornila, že USADA na svém webu čísla aktualizuje pomalu a že má na kontě dokonce ještě o jeden test víc, než Cyborg :) Podobný problém zavinil i přestřelku mezi Brunsonem a Costou. 

 • Antonio Rogerio Nogueira měl pozitivní nález před chystaným turnajem UFC on FOX 26. Nogueira trvá na své nevinně a zvažuje proti USADA právní kroky. Další nález: Jim Wallhead před UFC FN 118 a to na Ostarin. Wallhead také trvá na své nevinně, prý ani neví co je ostarin zač, natož aby to bral. Ion Cutelaba byl na poslední chvíli stažen z UFC 217 kvůli něčemu co uvedl v předzápasovém dotazníku (šlo o kyslíkovou terapii a možná bude první, kdo bude za něco podobného trestán). Zu Anyanwu pozitivní nález v mimosoutěžním vzorku a nález měl i Grant Dawson před svým UFC debutem. Anyanwu i Dawson jsou produkty DWTCS a jde tedy už o dva chycené borce z této série. A nakonec kořist největší: Anderson Silva a jeho druhý pozitivní dopingový nález (zatím nevíme přesně na co) před UFC FN 122.

 • Ze starších kauz - těžká váha Carlos Felipe přijal svůj dvouletý dopingový trest. Chycen byl ještě před UFC debutem, na návrat má ale hypoteticky času dost, je mu teprve 22 let. Brandon Moreno byl uznán nevinným z dopingu. V jeho případě bylo skutečně uznáno, že stopové množství clenbuterolu měl z konzumace kontaminovaného masa. To je ale známý problém pouze v Mexiku a Číně, takže Franku Mirovi jeho obhajoba s klokaním masem nevyšla. Moreno měl nález 6. srpna (takže i v případě nevinny byl tři měsíce mimo hru - což už je rychlejší než v minulosti. Jesse Taylor věří, že jeho pozitivní nález je kvůli „cinknutým“ lékům na potenci. Což už zkoušeli Jones i Anderson Silva. 

 • Lyman Good žaluje výrobce výživových doplňku Gaspari Nutrition a Hi-Tech Pharmaceuticals, protože právě jejich výrobky prý stály za jeho pozitivním dopingovým nálezem. 

 • Gleison Tibau, jedna z největších stálic lehké váhy se vrací po dvouletém trestu na EPO. Tibau EPO rozhodně přiznává, prý jen nevěděl, že se to nesmí (byl první chycený na EPO), ale zároveň také prohlašuje, že drtivá většina bojovníků EPO před nástupem USADA rozhodně užívala (a že mu to také prý nikdo z ostatních nevyčítal :).

 • Na Massachusettské státní komisi mají pěkný skandál. Tara LaRosa obvinila tamějšího lékaře, že před zápasem provádí víceméně vymyšlenou osobní prohlídku prsou jednotlivých bojovnic, ačkoli k tomu nemá žádné oprávnění. Bez něj ale prý nedá bojovnicím svolení nastoupit. Jde už o straší záležitost, ale ozvaly se i další bojovnice (například Roxane Modafferi), že měly totožný problém. Nikde jinde se nic podobného nevyskytuje a ani Massachusetts to ve svých regulích nemá.

Zprávy od konkurence:

 • Bellator má za sebou dva turnaje - Bellator 186 v Pennsylvánii a malý Bellator 187 v Dublinu - který by se téměř dal ignorovat, nebýt výstupu Conora McGregora (je bizarní, že se o McGregorovi budeme bavit v sekci Bellatoru, ale je to tak). Nejprve tedy Bellator 186 konaný na půdě Penn State s dvěma titulovými zápasy. Highlighty z turnaje zde. Turnaj sledovalo běžných 508 tisíc diváků a byl docela rychlý - pět fightů hlavní startovky trvalo dohromady jen 39:14. Ryan Bader nastoupil k první titulové obhajobě proti Lintonu Vassellovi. Vassell prohlašoval, že je na svůj druhý titulový zápas připraven mnohem lépe než na ten první, ale Bader trval na tom, že mu ukáže rozdíl v úrovni jejich zápasů. A také ukázal - bez problémů bral Vassella na zem a postupně ho opotřeboval a rozdrtil TKO ve čtvrté minutě druhého kola. Bader tak má na kontě první obhajobu a potvrdil pozici světové trojky s bilancí 9-1 v posledních zápasech, Vassell zůstává světovou devítkou. Bader se prý začíná cítit v Bellatoru jako doma, Vassell prohrál KO po 16 zápasech a více než sedmi letech. Co se budoucnosti týče, Bader si myslí, že příštím vyzyvatelem bude asi King Mo, projevil ale také zájem o účast v turnaji těžké váhy. K turnaji se ještě dostaneme o trochu níže, ale Bader i King Mo mají potvrzenou účast, takže titul polotěžké váhy teď bude asi chvilku ležet ladem :) O historicky první titul ženské váhy 125 liber si to rozdaly v remači Ilima MacFarlane a Emily Ducote. Vítězka prvního zápasu MacFarlane potvrdila převahu i napodruhé, využila své zápasnické výhody a v pátém kole utáhla Emily Ducote kombinovaným útokem na trojúhelník/páku. MacFarlane se tak stává první šampionkou Bellatoru v této váze a Bellator tak se zřízením titulu předběhl UFC (asi tak o měsíc, než skončí TUF 25). MacFarlane je světovou pětkou v této váze - před ní jsou jen dvě bojovnice Invicta FC (Jennifer Maia a Agneska Niedzwiecz), veteránka a účastnice TUF 25 Roxane Modafferi a jedna bojovnice z polské KSW, Ariane Lipski. MacFarlane má nyní na kontě šest Bellator výher v řadě a drží tak divizní rekord jak v počtu výher, tak v délce série. Má také nejvíc stopek ze všech žen v Bellatoru (4) - všechno submise. Emily Ducote utrpěla první submisi v kariéře. Phil Davis, odchovanec Penn State se vrátil v prvním zápase po ztrátě titulu a ubodoval relativně neznámého nováčka Leo Leiteho kterému tak uštědřil první porážku kariéry. Leite je ale zkušený borec (šampion v judu i grapplingu), takže se není čemu divit, že s Davisem vydržel plná tři kola. Davis to věděl a Leiteho nepodcenil a zůstává stále světovou čtyřkou. Doufá, že si dá fight s King Moem nebo titulový remač, ale možná to bude složitější, protože s Davisem se do GP těžké váhy nepočítá. Taktéž odchovanec Penn State, Ed Ruth knockoutoval Chrise Dempseye v druhém kole. MMA je podle něj jednodušší než wrestling, protože se spousta věcí dá vyřešit prostě tím, že soupeře praštíte :) Ruth (4-0) pomalu stoupá žebříčky, už se vešel do dvoustovky. V zahajovacím fightu pak Bellator veterán Saad Awad knockoutoval v prvním kole Zacha Freemana, který ta nenavázal na svou výhru nad Aaronem Pico. Awad teď jako stotrojka těsně číhá za stovkou, v Bellatoru to byl už jeho 15 zápas a celkově má v kariéře 17/21 výher stopkou. Za zmínku z celého turnaje stojí ještě jedna věc (mimo toho, že jako host komentoval dva zápasy legendární zápasnický kouč Cael Sanderson) a to je neuvěřitelné naskočené koleno které ve svém profidebutu v předzápasech vyšvihl Tywan Claxton. Kratičké video zde a doporučuji se podívat - kandidát na KO roku.

 • O týden později se konal Bellator 187 v irském Dublinu. Protože došlo ke zrušení hlavního zápasu večera s Jamesem Gallagherem, šlo ve výsledku o vcelku nepodstatný turnaj kde se představil vlastně jen A.J. McKee a několik borců z místního SBG Ireland. Neuvěřitelná etuda Conora McGregora tomu ale nakonec přinesla sledovanost 575 tisíc diváků, protože Conor tomu udělal solidní reklamu :) Highlighty z turnaje zde. Na turnaji vítězilo všech pět favoritů a celá startovka trvala jen 36:44. V hlavním zápase zvítězil A.J. McKee RNC v třetím kolem nad journeymanem Brianem Moorem. McKee (10-0 MMA/Bellator), světová šestapadesátka zůstává neporažen a stanovil s deseti výhrami v řadě nový historický Bellator rekord. Neměl to ale úplně jednoduché - v prvním byl jasně lepší, ale Moore se odmítl poddat osudu a dald McKeemu v druhém pořádně zabrat a i ho docela unavil. McKee se mu ale v třetím dostal na záda a bylo vymalováno. Domácí Sinead Kavanagh nenavážila a své váhové výhody využila k tomu, že menší Marii Casanovu prostě zavalila a domátila GNP za pouhých 34 vteřin. Baby Slice, Kevin Ferguson jr. si připsal druhou výhru v kariéře RNC finišem pod dvě minuty nad Fredem Freemanem, UFC veterán Paul Redmond ubodoval Sergio de Jesus Santose (a je tak 4-1 od propušení z UFC) a konečně Charlie Ward z SBG Ireland vteřinu před koncem prvního kola v náročné tahanici překvapivě knockoutoval Johna Redmonda. A tím se dostáváme ke Conoru McGregorovi. Ten byl na turnaji přítomen podporovat své týmové kolegy (Warda a Redmonda) a jakmile rozhodčí zápas odmával, Conor (který zde byl jako běžný divák) přelezl hrazení klece a skočil na Warda a začal s ním divoce slavit. Rozhodčí Mard Goddard (který měl s Conorem jistý střet už na FN 118 v Polsku) Conora začal vyhánět z klece, protože v ten okamžik ještě nebylo jasné jak na tom Redmond jde zdravotně a také nebylo zcela jisté, zda byl zápas odmáván před koncem kola, nebo zda konec kola Redmonda zachránil. Conor se následně na Goddarda vrhl a začal se s ním strkat. Pak byl vyprovozen z klece na kterou ale o chvíli později ještě jednou vyšplhal a udeřil jednoho ze zaměstnanců komise který se ho snažil sundat. Videa z různých úhlů zde. Pak už tedy turnaj opustil úplně. Věc je docela vážná, protože Conor byl na turnaji opravdu v roli obyčejného diváka a jako takový v kleci pochopitelně naprosto neměl co dělat. Kouč Kavanagh se snaží Conora obhajovat, že byl příliš emocionální z Wardovy výhry a že to snad lze pochopit, Conor sám k situaci vypustil několik sprostých tweetů (co na něj rozhodčí má co sahat), které později smazal. Jednání Conora je ale daleko zásadnější než nějaké pozápasové strkání s rozhodčím (za které byli někteří z UFC i propuštěni). Odborný dozor nad turnajem měl Mike Mazulli, šéf komise Mohegan Tribe, ale také šéf ABC, tedy asociace komisí v USA. Ten pochopitelně bere výstup Conora jako něco naprosto nepřijatelného co si zaslouží tvrdý trest, otázkou je zde ale trochu jurisdikce. Bellator na Conora nemůže, UFC nemá moc důvod a s komisemi je to takové diskutabilní. Mazulli se nicméně nechal slyšet, že pokud by tohle Conor udělal na půdě jeho kasina, tak skončil rovnou ve vězení - v případě Bellator turnaje Conor stačil halu opustit před příjezdem policie. Objevila se první spekulace, že UFC Conora údajně za trest stáhla z turnaje UFC 219 na konci roku, ale popravdě tomu moc nevěřím (a vyvracel to i McGregorův manažer, ač nebylo jasné, kterou část prohlášení odmítá) - Turnaj je už za měsíc a půl a žádný zápas pro Conora na tenhle turnaj oznámen nebyl, tak myslím, že je to spíš PR a trest-netrest. Ať už celá kauza dopadne jak chce, vcelku jisté je, že veřejné mínění tentokrát rozhodně nestojí na straně Conora a i drtivá většina jeho příznivců přiznává, že tohle prostě posral. A nezanedbatelná část lidí též usuzuje, že Conor byl pravděpodobně narvaný až po uši něčím z Jonesovy relaxační krabičky, protože jeho jednání bylo opravdu bizarní a neslo jisté znaky požití rekreačních drog :) Konspiračnější teorie pak dokonce uvádí, že si Conor chce nechat dát stopku od komise, aby nemusel obhajovat s Fergusonem, ale to už je asi za čarou. Goddard i McGregor po několika dnech vypustili oficiální prohlášení, to McGregorovo je ale považováno spíš za výsměch (navíc v něm původně zkomolil Goddardovo jméno na „Gonard“ přičemž gonads se v angličtině rozhodně dá použít jako urážka)

 • K dalším turnajům Bellatoru toho moc nemáme: Bellator 190 v Itálii, Bellator 191 v Anglii a 192: Lima vs. MacDonald bez jakýchkoli nových zpráv. Bellator 188 v Izraeli tento víkend bohužel s jednou zásadní změnou. Stejně jako na Bellator 187 i zde se těsně před turnajem zranil headliner: Patricio Freire nemůže nastoupit k titulovému zápasu s Danielem Weichelem a byli tak v pozici hlavního zápasu nahrazeni fightem Noad Lahat vs. Jeremy Labiano. To se ale prý místním moc nelíbí, protože místo kvalitního titulového mezinárodního fightu teď mají v main eventu a v co-main eventu jen kvalitativně horší místňáky, které vidí každou chvíli i tak. Věci se alespoň budou snažit ambasadoři Bellatoru přímo na místě, v tomto případě Royce Gracie a Fedor Emelianenko. A Benjamin Netanjahu, který se účastnil zahajovacích ceremonií k turnaji (pomáhal vyrolovat koberec :) Bellator 189 s dvěma novými zápasy: Poprvé v Bellatoru uvidíme Sama Siciliu který si dá debut s exšampionem Marcosem Galvaem a poprvé nastoupí také Alexis Dufresne a to proti Amber Leibrock. 

 • Hlavní zpráva je tentokrát ale jasná: Bellator během přenosu Bellator 187 oznámil na začátek příštího roku Grand Prix v těžké váze které stanoví nového šampiona těžké váhy (oproti původnímu plánu že šampion vznikne běžným procesem a Grand Prix jen vygeneruje vyzyvatele). Snad to půjde s menšími problémy než legendární Strikeforce Grand Prix, ale nutno poznamenat, že právě SF GP proslavilo Daniela Cormiera z pozice náhradníka. Na osmičlenné soupisce pro Grand Prix je zajímavé hlavně to, že v Grand Prix budou čtyři polotíhy. Soupiska vypadá takto: Fedor Emelianenko (36-5 MMA, 0-1 Bellator) bez kterého by se to asi neobešlo :). Matt Mitrione (12-5 MMA, 3-0 Bellator), UFC veterán a pravděpodobně jeden z favoritů turnaje, Roy Nelson (23-14 MMA, 1-0 Bellator), UFC veterán a vítěz TUF, Frank Mir (18-11 MMA), UFC ultraveterán, Ryan Bader (24-5 MMA, 2-0 Bellator), úřadující šampion polotěžké váhy, Rampage Jackson (37-12 MMA, 4-1 Bellator) a Muhammad Lawal (21-6 MMA, 10-4 Bellator), exšampion polotěžké váhy a Chael Sonnen (29-15-1 MMA, 1-1 UFC). Pravdou je, že Jackson už nějakou dobu do polotěžké shazovat nechce, Lawal je už delší dobu moneyweight, Sonnen o skákání vah mluví už dlouho a vlastně jen Bader je ryzí polotíha. Význačná Bellator jména která v turnaji chybí jsou ale třeba Bobby Lashley (v Bellatoru neporažený), Cheick Kongo (nejčastěji vyhrávající těžká váha Bellatoru) či Sergei Kharitonov. Jinak je to ale mix hlavně zvučných jmen minulosti (všichni účastníci byli v nějaké fázi kariéry ve světové TOP 15), cynici se smějí, že to má Bader už teď prakticky v kapse a nebo že pochopitelně vyhraje někdo z pozice náhradníka (která zatím nebyla zveřejněna, ale mohl by to být třeba Mousasi nebo zase Cormier nebo MacDonald který se divil, že ho z velteru nepozvali :))), či to, že když Coker dělal GrandPrix posledně, koupilo jeho organizaci UFC ještě před skončením turnaje :). Konkrétní rozpis zápasů zatím není znám. Zajímavosti k turnaji: Jackson podepsal smlouvu s Bellatorem a obratem zveřejnil svou účast v turnaji, při podpisu smlouvy ale o turnaji nevěděl (nechce ale jít proti Sonnenovi protože ho zápasníci nudí ani proti Fedorovi, což je jeho vzor), Fedor Emelianenko naopak ani několik dní po oznámení turnaje vlastně nevěděl, kdo v turnaji je, protože se o jména soupeřů nezajímal :)

 • Další novinky z Bellatoru: Michael Page za sebou má úspěšný profidebut v boxu, vítězil TKO. Goiti Yamauchi podepsal s Bellatorem dlouhodobé prodloužení smlouvy. Ken Shamrock si není jistý, jestli se k MMA ještě vrátí. Zajímaly by ho prý výhradně fighty s Royce Graciem nebo Danem Severnem. Jinak ale spíše profiwrestling. A když jsme u profiwrestlingu: čerstvým úpisem v Bellatoru je také těžká váha Jake Hager, známý v profiwrestlingu jako Jack Swagger který byl nedávno vyhozen z WWE a chce si teď vyzkoušet MMA, které už nějakou dobu trénuje. Hager je kvalitativně někde mezi Lesnarem (monstrum) a CM Punkem (úplný amatér) - Hager býval All-Americanem I. divize, takže má alespoň zázemí v amatérském zápase. 

 • Rizin FF už má o podobě bantamové osmičky pro Grand Prix jasno. Čtvrtfinálové kolo je 29. prosince a soupiska zápasů vypadá takto: Manel Kape vs. Ian McCall, Kyoji Horiguchi vs. Gabriel Oliveira, Takafumi Otsuka vs. Khalid Taha a Shintaro Ishiwatarai vs. Kevin Petshi. Mimo běžně postoupivších Kapeho, Horiguchihio, Otsuky, Tahy, Ishiwatariho a Petshiho tak divokou kartu dostali dva borci: Ian McCall který s Rizinem podepsal prakticky v den svého odchodu z UFC a také Gabriel Oliveira který překvapivě vyřadil Kawajiriho v kvalifikačním zápase a nakonec tedy získal jeho místo. A pokud zvládne i Horugichiho, vyřadí dvě z největších jmen turnaje. Záložním fightem je pak Anthony Birchak vs. Jae Hoon Moon a přislíbený zápas na 29. prosince má také Jiří Procházka a to proti Karlu Albrektssonovi. Přímo na Sylvestra pak zřejmě uvidíme v ringu ještě dvě legendy: Takanori Gomi naznačuje, že v UFC asi končí a přestoupí do Rizinu a nejnověji také svůj návrat k MMA oznámil Mirko Cro Cop, který se vrátí v superfightu proti Tsuyoshi Kohsakovi

 • PFL má za sebou letošní úplně poslední turnaj, než se příští rok přejde na ligový model. Šlo o chariatativní turnaj se slušnou sledovaností: vysíláno online a ve čtvrtek - turnaj dosáhl na 238 tisíc unikátních diváků. V hlavním zápase večera Blagoi Ivanov ubodoval Caio Alencara a posunul se na světovou dvanáctku těžké váhy. Lance Palmer ubodoval Stevena Silera, Mike Kyle v prvním knockoutoval Daniela Gallemorea a Timur Valiev zvítězil RNC v třetím kole nad Josenaldo Silvou a je ve světové padesátce v bantamu. 

 • Na One Championship 63 v superfightu otevřené váhy Aung La S Sang zvládl podstatně většího Alaina Ngalaniho a stal se čtyřicítkou polotěžké váhy. Riskantní zápas se tedy vyplatil. Novým jménem na soupisce One je grapplerské eso Garry Tonon, který se chystá na MMA debut, naopak možná největší hvězda One, Angela Lee měla vážnou autonehodu - usnula a její auto vylétlo ze silnice a šlo několikrát přes střechu. Lee ale kupodivu vyvázla bez vážnějších zranění, z plánovaného zápasu koncem roku ale musela být stažena. 

 • Výsledky z KSW 40. Bizarní příběh zápasu Parke vs. Gamrot pokračuje, došlo na nějaké šťouchání do oka a cornerman Gamrota pak praštil Parkeho za což od KSW dostal devítiměsíční zákaz koučování. Combate Americas za sebou má svůj očekávaný turnaj s osmičkovou pyramidou s prize money 100 dolarů kterou vyhrál domácí Levy Saul Marroquin Salazar. Tři výhry za jediný večer z něj dělají světovou padesát devítku v bantamu, teď by ho hypoteticky měla čekat obhajoba proti UFC veteránovi Eriku Perezovi který nedávno s Combate podepsal. Výsledky z Cage Warriors 88 a z LFA 26. Na LFA došlo k hodně kritické situaci: bojovník C.J. Hancock dostal přímo v kleci zástavu srdce a jak sám říká „doslova jsem v kleci umřel.“ Naštěstí se ho ale podařilo zachránit. S Invicta FC podepsala špičková grapplerka Mackenzie Dern. IMMAF se ocitla v hledáčků médií kvůli světovému šampionátu MMA, který se koná v Bahrajnu za podpory tamější monarchie jež nemá v mezinárodních kruzích zrovna ideální pověst. A na Fight Nights Global 79 příští týden v kleci uvidíme Viktora Peštu (11-4 MMA) proti běloruskému veteránovi Alexeji Kudinovi (23-10 MMA). Mělo by se objevit na UFC Fight Pass.

Videa:

Ostatní zajímavosti:

 • Evolve MMA otevřelo v Singapuru čtvrtý gym.

 • Gabriel Gonzaga vyhrál na body ve svém boxerském profi debutu.

 

A teď už k turnajům.

UFC Fight Night 121: Werdum vs. Tybura

19. listopadu, Qudos Bank Arena, Sydney, Austrálie (???)

Mark Hunt se stále zlobí na UFC že byl stažen z tohoto turnaje (a diví se, proč UFC nestáhlo St-Pierrea, když mluvil o mimozemšťanech :), Marcin Tybura je ale vcelku rád, protože Werdum je ještě větší jménu. 

Turnaj nás každopádně čeká už tenhle víkend a to s následujícími úpravami startovky: Will Brooks si to rozdá v doplněném zápase s Nikem Lentzem. Jde o rebook fightu z UFC 216 ke kterému Lentz nemohl nastoupit ze zdravotních důvodů (celkový kolaps). Joanne Calderwood je zraněná a proti Bec Rawlings jí nahradí Jessica Rose Clark, Humberto Bandenay odpadá ze zápasu s Alexem Volkanovskim  a zaskočí nováček Shane Young (11-3 MMA) z Nového Zélandu který má na přípravu dva dny. Pro Volkanovskiho je to už třetí soupeř.

Doplněny byly ale ještě zápasy Frank Camacho vs. Damien Brown a souboj Antony Hamilton vs. Adam Wieczorek, který byl zrušen na UFC Fight Night 118 kvůli fotbalovým chuligánům kteří ohrožovali Wieczorka. 

 

UFC Fight Night 122: Gastelum vs. Bisping

25. listopadu, Mercedes-Benz Arena, Šanghaj, Čína

Startovka pro čínský turnaj víceméně zkompletována několika doplněnými zápasy, jenže s jednou naprosto zásadní změnou. Legendární Anderson Silva měl před několika dny pozitivní nález u USADA (už druhý) a musel být z turnaje stažen. O tom, že to hodně poškodilo jeho pověst, o tom není třeba dlouze hovořit. Do hlavního zápasu večera proti Kelvinu Gastelumovi tak hodně nečekaně zaskočí exšampion Michael Biping, který se tak po svém vypořádává s prohrou s Georgesem St-Pierrem. Bisping si tak dá druhý fight (v obou případech hlavní zápas večera) během pouhých tří týdnů. Je to frajer :) A docela riskuje, pokud Gasteluma nezvládne, bude jeho pád z výsluní hodně rychlý. Bisping u sázkových kanceláří v tuto chvíli není favoritem, ale také prohlásil, že bez ohledu na výsledek zápasu s Gastelumem určitě po FN 122 nebude ukončovat kariéru. 

Jinak tedy oznámeno 7 nových zápasů:

 • Cyril Asker (8-3 MMA, 1-2 UFC) vs. James Mulheron (11-2 MMA, 0-1 UFC) - těžká
 • Alex Garcia (14-4 MMA, 4-3 UFC) vs. Muslim Salikhov (12-1 MMA, 0-0 UFC) - velterová
 • Alex Caceres (13-10 MMA, 8-8 UFC) vs. Wang Guan (16-1-1 MMA, 0-0 UFC) - pérová
 • Li Jingliang (13-4 MMA, 5-2 UFC) vs. Zak Ottow (15-4 MMA, 2-1 UFC) - velterová
 • Bobby Nash (8-3 MMA, 0-2 UFC) vs. Kenan Song (12-4 MMA, 0-0 UFC) - velterová
 • Bharat Khandare (5-2 MMA, 0-0 UFC) vs. Pingyuan Liu (12-4 MMA, 0-0 UFC) - bantamová
 • Wuliji Buren (10-4 MMA, 0-0 UFC) vs. Rolando Dy (8-6-1 MMA, 0-2 UFC) - pérová

Jak je vidno, na turnaji bude k vidění dost nováčků: Muslim Salikhov, Wang Guan, Kenan Song, Bharat Khandare, Pingyuan Liu a Wuliji Buren. 

 

TUF 26 finále

1. prosince, Park Theatre, Las Vegas, Nevada (???)

Stále bez dalších novinek.

 

UFC 218: Holloway vs. Aldo 2

2. prosince, Little Caesars Arena, Detroit, Michigan, USA (PPV)

Také turnaj UFC 218 se zásadní změnou. Frankie Edgar se zranil a přijde tak o svou dlouho očekávanou titulovou příležitost proti Maxi Hollowayovi. Holloway ale trvá na tom, že se před publikem v Detroitu ukáže a tak se pro něj hledala náhrada - nejvíc se o zápas hlásili Cub Swanson a José Aldo (oba už měli dohodlé jiné zápasy). A UFC trochu zvláštně zvolilo bývalého šampiona José Alda namísto Cuba Swansona který by představoval podstatně čerstvější mač, protože Holloway Aldovi sebral titul v červnu nezpochybnitelným způsobem a teď uvidíme opáčko. Pro Alda výborná zpráva - a snad konečně uvidíme znovu i jeho obávané lowkicky. Bez nich to asi nepůjde.

Co se startovky týče, ta už je v tuto chvíli stabilní. Posledním doplněným zápasem, který se ale zřejmě vejde na hlavní startovku je ženský fight Tecia Torres (9-1 MMA, 5-1 UFC) vs. Michelle Waterson (14-5 MMA, 2-1 UFC). A pak už jen jedna změna: Al Iaquinta je zraněn, takže proti Paulu Felderovi (14-3 MMA, 6-3 UFC) zaskočí Charles Oliveira (22-7 MMA, 10-7 UFC).

 

UFC Fight Night 123: Swanson vs. Ortega

9. prosince, Save Mart Center, Fresno, Kalifornie, USA (Fox Sports 1)

Cub Swanson tedy ostrouhal, proti Hollowayovi nepůjde a stále platí jeho zápas o týden později proti Brianu Ortegovi. Jinak tu máme tři nové zápasy - a dvě změny. Neporažený Benito Lopez  (8-0 MMA, 1-0 UFC) z TAM nastoupí proti AlbertU Moralesovi (7-2-1 MMA, 1-2-1 UFC), Jason Knight (20-3 MMA, 4-2 UFC) si to dá s Gabrielem Benitezem (19-6 MMA, 3-2 UFC) a Frankie Saenz (11-5 MMA, 3-3 UFC) po sérii těžkých zápasů přivítá do UFC nováčka Meraba Dvalishviliho (7-2 MMA).

Původně byl dohodnut také vysokoprofilový zápas Aljamain Sterling a Rani Yahya, ale Yahya se zranil a Sterling čeká na nové jméno. A Eryk Anders (9-0 MMA, 1-0 UFC) přišel o plánovaného soupeře a debutanta Johna Philipse a místo toho půjde s jiným debutantem, šampionem LFA Markusem Perezem (9-0 MMA).

 

UFC on FOX 26: Lawler vs. Dos Anjos

16. prosince, MTS Centre, Winnipeg, Manitoba, Kanada (FOX)

Zápas Aldo vs. Lamas tedy odpadá, protože Aldo se přesunul na UFC 218 proti Hollowayovi. Lamas bez soupeře. Trujillo slibuje v zápase s Makdessim „fatalitu“ jak vystřiženou z Mortal Kombatu (prý je to pro něj zkrátka moc slabý soupeř).

A jinak dva nové zápasy:

Angličan Danny Roberts (14-2 MMA, 3-1 UFC) si to rozdá s domácím Sheldonem Westcottem (9-3-1 MMA, 1-2 UFC). Roberts zatím v UFC podlehl jen Mike Perrymu a má 8-1 v posledních devíti, Wesctott se vrací po téměř dvouleté pauze. Naposledy zlomil sérii dvou proher. A Jan Blachowicz (20-7 MMA, 3-4 UFC) zaskočí proti Jaredu Cannonierovi (10-2 MMA, 3-2 UFC). Blachowicz bojoval na FN 118 v Polsku a získal klíčovou výhru, teď zaskočí za Nogueiru, který má USADA problém. Cannonier naposledy vítězil v červenci. 

 

UFC 219: ???

30. prosince, T-Mobile Aréna, Las Vegas, Nevada, USA (PPV)

UFC 219 které nám má zavřít letošní rok je stále nesmírně problematickým turnajem. Pověsti o McGregorovi se zatím stále nepotvrdily, navíc se objevila spekulace, že v souvislosti se špatným chováním na Bellatoru 187 mu UFC i tak hypotetický start stejně zakáže. Zápas Cyborg vs. Holm se na navzdory přesvědčení Dana Whitea nepodařilo dohodnout - podle všeho za zápas Holly Holm chtěla tolik, že se s UFC prostě nedohodla. Cyborg si myslí, že se Holm přecenila schválně aby se zápasu vyhnula. 

A k dovršení všecho se ještě zranil Dominick Cruz a musel odstoupit ze zápasu se zatím nejvyšším profilem ze všech a to proti Jimmie Riverovi. Ten se nechal slyšet že Cruzův styl je nevyhnutelně riskantní a nepraktický natolik, že vede právě k častým tréninkovým zraněním. Titlový zápas mohla mít také Amanda Nunes proti Raquel Pennington, jenže Pennington měla dopravní nehodu a má zlomenou nohu, takže se zápas také ruší. 

Teď ale k těm pozitivnějším věcem: šeptanda mluví o tom, že Nate Diaz zahájil tréninkový kemp a mohl by nastoupit na tomto turnaji. Proti komu, to se neví. Velkým potvrzeným zápasem je ovšem souboj mezi Khabibem Nurmagomedovem (24-0 MMA, 8-0 UFC) u kterého už je jasné, že bez dalšího fightu šanci na titul nedostane a tak zkusí získat pozici vyzyvatele proti nejlepšímu kopáči v MMA, Edsonu Barbozovi (19-4 MMA, 13-4 UFC). Ten má teď tři výhry v řadě. Nurmagomedov je samozřejmě stále neporažen, ale kvůli zraněním bojoval naposledy před rokem. 

A k tomu ještě další dva zápasy: Kamaru Usman půjde proti Emilu Meekovi (9-2 MMA, 1-0 UFC) který se ukáže v kleci také po roční pauze a Dan Hooker (14-7 MMA, 4-3 UFC) bude čelit Marcu Diakiesemu (12-1 MMA, 3-1 UFC) v návratovém zápase Diakieseho po první prohře kariéry. 

 

UFC Fight Night 124: ????

14. ledna 2018, Scottrade center, St. Louis, Missouri (Fox Sports 1)

UFC už ovšem zveřejnilo také své rozpisy turnajů na první čtvrtletí roku 2018, takže zde přineseme informaci hned o osmi nových turnajích o kterých zatím víme. Tím prvním z roku 2018 bude řadová Fight Night 124 ze Scottrade Center v St. Loius ve státě Missouri. Headlinery zatím neznáme (což vlastně neznáme zatím na žádný z turnajů roku 2018), ale jinak jsou tu čtyři oznámené fighty:

 • Michael Johnson (17-12 MMA, 9-8 UFC) vs.  Darren Elkins (23-5 MMA, 13-5 UFC) - lehká
 • Zak Cummings (21-5 MMA, 6-2 UFC) vs. Thiago Alves (22-11 MMA, 14-8 UFC) - velterová
 • Marco Polo Reyes (7-4 MMA, 3-1 UFC) vs. Matt Frevola (6-0 MMA) - lehká
 • James Krause (24-7 MMA, 5-3 UFC) vs. Alex White (12-3 MMA, 3-3 UFC) - lehká

 

UFC 220: ???

20. ledna 2018, TD Garden, Boston, Massachussets, USA (PPV)

Prvním PPV roku 2018 bude UFC 220 v Bostonu, což je pro UFC už tradiční lednová destinace v několika posledních letech. Obvykle to ale bývaly Fight Nights, teď byl turnaj povýšen na PPV. Známe také čtyři zápasy jako u FN 124, tady to ale vypadá jako specializace na nejnižší váhovky.

 • Thomas Almeida (22-2 MMA, 5-2 UFC) vs. Rob Font (14-3 MMA, 4-2 UFC) - bantamová
 • Shane Burgos (10-0 MMA, 2-0 UFC) vs. Calvin Kattar (17-2 MMA, 1-0 UFC) - pérová
 • Dustin Ortiz (17-7 MMA, 6-5 UFC) vs. Alexandre Pantoja (18-2 MMA, 2-0 UFC) - muší
 • Kyle Bochniak (7-2 MMA, 1-2 UFC) vs. Brandon Davis (8-2 MMA)

 

UFC on FOX 27: ???

27. ledna 2017, Spectrum Center, Charlotte, North Karolina (Fox)

V lednu proběhne také první turnaj série UFC on FOX a to v Severní Karolíně. Tady zatím známe pouze tři fighty: Ovince Saint Preuxovi (22-10 MMA, 10-5 UFC) a Iliru Latifimu (13-5 MMA, 6-3 UFC) bylo vyhověno, neboť se nějakou dobu vzájemně vyzývali a rozdají si to spolu. OSP je čerstvě po výhře nad Corey Andersonem z UFC 217, Latifi porazil Tysona Pedra na UFC 215. Dále Gilbert Burns (12-2 MMA, 5-2 UFC) nastoupí proti Olivieru Aubin-Mercierovi (10-2 MMA, 6-2 UFC) a Julianu Limu (9-4 MMA, 3-3 UFC) čeká Randa Markos (7-5 MMA, 3-4 UFC).

 

UFC Fight Night 125: ???

3. února 2018, Mangueirinho Gymnasium, Belem, Para, Brazílie (Fox Sports 1)

Začátkem února zamíří UFC do Brazílie. Pravděpodobně to bude Fight Night 125, ale úplně jistý si nejsem. Turnaj se bude konat v Belému, domovském městě Lyoto Machidy, ale vzhledem k tomu, že zrovna nedávno v Brazílii prohrál v hlavním zápase večera, není dvakrát jisté že se představí i na tomto turnaji. Do Belému UFC zavítá vůbec poprvé, zápasy zatím žádné neznáme. 

 

UFC 221: ???

11. února 2018, Perth Aréna, Perth, Austrálie (PPV)

Následuje PPV UFC 221 z australského Perthu. Půjde o první turnaj v západní Austrálii a kvůli časovému posunu se to v USA bude vysílat jako obvykle v sobotu večer (10. února), ale v místě konání už bude 11. února.

Enormní zájem o tenhle turnaj bude mít pochopitelně dočasný šampion střední váhy Robert Whittaker, otázkou je, jak to vlastně bude se St. Pierrem. 

Potvrzeny ovšem dva zápasy místních borců: Ben Nguyen (17-6 MMA, 4-1 UFC) proti Jussieru Formigovi (20-5 MMA, 3-4 UFC) ve vysokoprofilovém fightu muší váhy a v polotíze Tyson Pedro (6-1 MMA, 2-1 UFC) vs. Saparbek Safarov (8-1 MMA, 0-1 UFC). Formiga v pěti zápasech střídá výhry s prohrami a naposledy submitnul v prvním Ulku Sasakiho, proti němu Nguyen s 10 výhrami v posledních 11 a skalpem Tima Elliotta za 49 vteřin v posledním fightu. Pedro se vrací po první porážce kariéry a stejně tak Safarov, který ve svém UFC debutu sice prohrál, ale bral bonus za zápas večera. 

 

UFC Fight Night 126: ???

18. února 2017, Frank Erwin Center, Austin, Texas, USA (Fox Sports 1)

UFC Fight Night 126 se pak koná v Austinu v Texasu. Naplánován zatím jediný zápas: předchozí vyzyvatel titulu muší váhy Ray Borg (11-3 MMA, 5-3 UFC) se vrací po souboji se šampionem proti Brandonu Moreno (14-4 MMA, 3-1 UFC) který zatím na TUF i v UFC příjemně překvapuje. 

 

UFC on FOX 28: ???

24. února, Anglie / Orlando, Florida?

Pak je tu jeden diskutabilní turnaj. Původně na toto datum bylo zamluveno Orlando na Floridě, ale UFC se prý rozhodlo poslat do hlavního zápasu večera novou hvězdu Darrena Tilla a speciálně kvůli němu celý turnaj přeložit do Anglie, což ale nesedí datumově a ani jinak. Till by měl teoreticky jít proti dvojnásobnému vyzyvateli Stephenu Thommpsonovi, ale v době kdy to Dana White potvrdil ještě s Thompsonem a jeho týmem nikdo nemluvil a Thompson o ten zápas ani zájem moc nemá. Tak se teprve uvidí kde to bude, co to bude a kdo bude bojovat. 

 

UFC Fight Night 127: ???

17. března 2018, O2 Aréna, Londýn, UK (??)

Zmatek ohledně předchozího zmíněného turnaje je ještě větší v tom, že jen o tři týdny později UFC zavítá do Londýna v Anglii naprosto plánovaně, takže není moc důvod tam přehazovat jiný turnaj (leda že by ten předchozí byl přímo v Tillově rodišti, Liverpoolu). Další informace zatím nejsou. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
alykfate357 - Čtenář - 20.11.2017 v 11:45
Werdum vs Covington - přejít na příspěvek
V sydney se potkali Werdum s Covingtonem a trochu se pohádali (asi se Werdumovi nelíbí ...
 
+1
alykfate357 - Čtenář - 20.11.2017 v 11:49
UFC 2019 - přejít na příspěvek
Nakonec se dohodl zápas na UFC 2019 - CYBORG vs HOLM. BREAKING: There’s a title on the ...
 

Všechny příspěvky

Gabin - Čtenář - 17.11.2017 v 10:01
Gabin - Odpovědět
 

Díky za parádní počtení opĕt Caidele...Docela by mĕ zajímalo,jestli vefení UFC nĕkdy dojede s CMG trpĕlivost a pišlou ho k šípku..

Caidel - Administrátor - 17.11.2017 v 10:11
Re: Gabin - Odpovědět
 

Myslím, že to nehrozí. To spíš McG skončí kariéru sám (což je brzy dost pravděpodobné). UFC ho nemůže pustit, protože by si začal promovat vlastní turnaje nebo boxovat a je to tak velká cash cow, že si může dělat víceméně co chce.

Gabin - Čtenář - 17.11.2017 v 11:11
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Je to na houno,že hlavnĕ prachy hýbou sportem..Já  bych bcl hroznĕ rád,kdyby  CMG zkončil a lehká váha by mohla normálnĕ fungovat.Tak je to furt čekání na to až se pán uráčí.Nemám rád tyhle moresy.:-/....Ještĕ bych se rád zeptal jestli JDS už dostall nĕjaký trest,nebo už objasnili ten jeho nález..

Onko23 - Čtenář - 19.11.2017 v 20:20
Bellator... - Odpovědět
 

Pojd zapasit do Bellatoru hovorili, bude to fajn hovorili....rozcvicis sa na kartonoch lebo zinenky su too mainstream laughing

https://www.facebook.com/mitchell.chamale/posts/10156197239188912


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Gabin - Čtenář - 19.11.2017 v 21:13
Re: Bellator... - Odpovědět
 

Zřejmě slušnej oddíl..:-D

malylada87 - Čtenář - 19.11.2017 v 22:14
Re: Bellator... - Odpovědět
 

Bellator mocně šlape UFC na paty no :D :D :D

Tong Po - Čtenář - 20.11.2017 v 18:46
Re: Bellator... - Odpovědět
 

Svět se v prdel obrací... "Fighteří" fňukaj že si ušpiní legíny od trávy.cryyell

Tong Po - Čtenář - 20.11.2017 v 18:50
Re: Re: Bellator... - Odpovědět
 

Protože tohle je focený při tom open air eventu na závodnim okruhu. Pi*o, jim tam měli rozvynout růžovej chlupatej koberec nebo co?

Onko23 - Čtenář - 21.11.2017 v 10:40
Re: Re: Re: Bellator... - Odpovědět
 

no a co, ze to bol NASCAR event? Jako mas pocit, ze Nascar jazdci sedia na kartonoch pred zavodom, alebo jak? Nemal aj Oktagon "open air" event? To neznamena, ze sa to robi niekde v lese vedla nejakej technoparty tvl. Vsetko by malo mat nejaku uroven. Ty si tvrdsi jak sam stlp, do ktoreho Tong Po kopal. Si predstav, ze ten chudak dostane od komisie pokutu 50 dolcov z jeho 300 dolaroveho "platu", ked pride neskoro a toto je jako v poho?


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Majco - Čtenář - 21.11.2017 v 11:55
Re: Re: Re: Re: Bellator... - Odpovědět
 

neplač

alykfate357 - Čtenář - 20.11.2017 v 11:45
Werdum vs Covington - Odpovědět
 

V sydney se potkali Werdum s Covingtonem a trochu se pohádali (asi se Werdumovi nelíbí něco o těch Brazilcích), načež Werdum hodil a trefil Covingtona bumerangem:))) videa v odkazu

https://www.mmafighting.com/2017/11/15/16659396/f-ck-brazil-ufc-fighters-colby-covington-fabricio-werdum-in-heated-altercation

alykfate357 - Čtenář - 20.11.2017 v 11:49
UFC 2019 - Odpovědět
 

Nakonec se dohodl zápas na UFC 2019 - CYBORG vs HOLM. BREAKING: There’s a title on the line at !@CrisCyborg is set to defend her undisputed featherweight championship against @HollyHolm in Las Vegas on Dec. 30.

Axe Murderer - Čtenář - 21.11.2017 v 08:31
Volkan Oezdemir - Odpovědět
 

Volkan Oezdimir ... neviete čo je sním ? Už viac krát som videl na weboch fotky ako je vo väzenskom oblečení, dopustil sa niečoho alebo čo ? Máte niekto nejaké info ?

MartinSK - Čtenář - 21.11.2017 v 09:23
Re: Volkan Oezdemir - Odpovědět
 

Ak sa nemýlim tak ma ísť budúci rok s Cormierom o titul a tie fotky budú len asi dáky vtip 

Fieldy - Čtenář - 21.11.2017 v 10:57
Re: Re: Volkan Oezdemir - Odpovědět
 

Volkana zatkli o víkendu za napadení, ale do basy by neměl jít, kauce tam byla tuším deset tisíc dolarů...

Caidel - Administrátor - 21.11.2017 v 11:07
Re: Volkan Oezdemir - Odpovědět
 

Jak píše Fieldy. Nějaká rvačka v hospodě, Volkan už je na kauci venku - a nejspíš z toho nic nebude. Ostatně Fabricio má v poště taky předvolání na cajty za ten bumerang na Covingtona :) (ale když se nic nestalo ani Cris Cyborg za útok na Maganu...) A Bisping má na krku čerstvou žalobu taky.

Fieldy - Čtenář - 21.11.2017 v 14:05
Re: Re: Volkan Oezdemir - Odpovědět
 

Dnes je nějakej update, stalo se to už 12.8., Volkan vypl v baru dva týpky :D jestli jsem to správně pochopil, jednoho na 14 minut (což se ani nedivím), ale každá strana samozřejmě tvrdí, že nebyla agresor...  Snad není guma, aby mlátil bezdůvodně lidi v baru.

Gabin - Čtenář - 23.11.2017 v 15:43
Gabin - Odpovědět
 

Na fb vyskočila zpráva,že na UFC 220 má být titulák Miocic vs Velazquez......To by byla pe cka teda aspon pro mĕ je to vysnĕný mač :-)

malylada87 - Čtenář - 24.11.2017 v 19:20
Re: Gabin - Odpovědět
 

Tak žádné seriozní medium zatím s tímto nepřišlo. Cain se bude vracet na jaře a podle všeho by spíše měl Miočič obhajovat s vítězem REEM vs. Nganou. Takhle dopředu by to bylo riskantní pro UFC spoléhat na Caina, který už x krát vypadl kvůli zranění.

malylada87 - Čtenář - 24.11.2017 v 21:04
M1 - Odpovědět
 

Tak Buchinger dnes dostal strasnou meltu, za dve a pul minuty hotovo :D

MartinSK - Čtenář - 25.11.2017 v 05:51
Re: M1 - Odpovědět
 

Neviem či si videl zápas, ale prehral si to podľa mňa sám a ak bude odveta tak ho podľa mňa porazí 

Fieldy - Čtenář - 25.11.2017 v 14:48
Re: Re: M1 - Odpovědět
 

Zápas jsem viděl, je to už druhé káčko ze 3. zápasů od mladých Rusáků někde kolem 300. místa rankingu. Kde bereš tu jistotu, že by v odvetě vyhrál? Tam může chybu udělat taky, vždycky ji někdo udělá...

MartinSK - Čtenář - 25.11.2017 v 16:14
Re: Re: Re: M1 - Odpovědět
 

V prvom prípade rus nenavazil a tam to bolo jasné, ale v tomto zápase bol do tej chybe po knockdowne lepsim zápasníkom. Tak či onak je to len môj názor, že ak bude odveta tak si da pozor a vyhrá titul späť 

malylada87 - Čtenář - 25.11.2017 v 20:54
Re: Re: Re: Re: M1 - Odpovědět
 

To nevím na co jsi koukal, rus toho natrefoval mnohem více než Buchinger, který krom toho knosdownu neměl nic. To ruc navíc nebyl ani vyplý. A co se týká toho soupeře předtím, se kterým prohrál, tak váha s tím tolik nesouvisí, nenávažil snad o kilo a půl a to Buchinger shazuje také rance. Předtím ho ten rus totálně přejel, ale i zde byl rus v postoji o něco lepší.

mimo - Čtenář - 27.11.2017 v 09:13
.. - Odpovědět
 

Malá informácia . Ben Askren ukončil kariéru 18. víťazstvom a vraj by sa do klietky vrátil len ak by zápasil z GSP .

Jari - Čtenář - 27.11.2017 v 15:32
Ngannou - Odpovědět
 

https://www.youtube.com/watch?v=U6dblwcTi3Q

V neděli ráno jde Reem na popravuwink

willy666 - Čtenář - 27.11.2017 v 16:39
Re: Ngannou - Odpovědět
 

preco by mal ist na popravu ??? koli tomu ze ma brutalnu bombu?? a kto ju v tazkej vahe nema ? :) jediny kto dal KO v UFC Nelsonovi bol Hunt ( podla tvojej logiky by mal mat najtvrdsiu bombu on ) a toho Reem ukoncil...Ja Reemovi verim, tie skusenosti ma obrovske a Francisa zas netreba precenovat...nikoho TOP neporazil !!! Jasne ze Francis ma realnu sancu vyhrat, ale rovnaku sancu ma aj Reem...

Jari - Čtenář - 27.11.2017 v 18:04
Re: Re: Ngannou - Odpovědět
 

Bylo to myšleno s nadsázkou (proto ten smajlík). Já osobně se na ten fight hrozně těším doufám že to bude pořádná bitva dvou monster a věřím že to Francis urve.

Onko23 - Čtenář - 29.11.2017 v 10:45
Re: Re: Re: Ngannou - Odpovědět
 

poradna bitva? to nemozes mysliet vazne....bude takticka bitva, Reemov pohyb, jednotky, okopavacky a presne udery, pripadne sup na zem. Ngannou zas neni taky natlakar jak Stipe. Pekny fight z pohladu vymen to nebude veru. Ak by totiz bol, skoncil by velmi rychlo bud na jednu, alebo druhu stranu a nato je v tom zapase v sazke vela.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 29.11.2017 v 16:04
Re: Re: Re: Re: Ngannou - Odpovědět
 

Presne Reem si nemuze zustavat v kombinaci ctyr uderu, byla by to sebevrazda. Cekam od nej strasne pretaktizovany vykon, uz z pripravy bylo znat, ze se zameruje na fyzickou kondici a on z teto dvojice urcite nebude tlacit na pilu Nganou bude muset, nebot uz s Blaydsem ve druhem kole odchazel.

Lennox - Čtenář - 29.11.2017 v 20:19
Re: Re: Re: Re: Re: Ngannou - Odpovědět
 

Overeem si pojede to svoje, což znamená, že uvidíme úplně tu samou taktitu jako například ze zápasů proti Arlovskému nebo Dos Santosovi. Bude vyčkávat na zaváhání soupeře, bude měnit gardy, vykrývat prostor, utíkat, měnit tempo, úhly, bude se krčit a čekat na ten správný moment, kdy vypálí kop, koleno nebo úder a podle toho, jestli soupeře načne, tak se zařídí. Jeho brada si nemůže dovolit jít do přestřelky s takovým střelcem. Jedině za situace, kdy byl nasypanej jak parník.

Lennox - Čtenář - 29.11.2017 v 20:19
Re: Re: Re: Re: Re: Ngannou - Odpovědět
 

Overeem si pojede to svoje, což znamená, že uvidíme úplně tu samou taktitu jako například ze zápasů proti Arlovskému nebo Dos Santosovi. Bude vyčkávat na zaváhání soupeře, bude měnit gardy, vykrývat prostor, utíkat, měnit tempo, úhly, bude se krčit a čekat na ten správný moment, kdy vypálí kop, koleno nebo úder a podle toho, jestli soupeře načne, tak se zařídí. Jeho brada si nemůže dovolit jít do přestřelky s takovým střelcem. Jedině za situace, kdy byl nasypanej jak parník.

homer - Čtenář - 27.11.2017 v 19:30
Re: Ngannou - Odpovědět
 

ako je to myslené ? neviem moc dobre po anglicky ale je to oficiálny svetový rekord ? lebo taký anthony joshua má podla mna večšiu ranu nie ?

Jari - Čtenář - 27.11.2017 v 19:56
Re: Re: Ngannou - Odpovědět
 

Tyhle rekordy nejsou moc důvěryhodné záleží na konkrétním úderu a konkrétním měřícím zařízení je možné že joshuovy by na stejné mašině naměřily silnější úder je to jen promo před zápasem. Před časem tady bylo srovnání úderů Velasquez vs Kličko přičemž velasquez měl mnohem silnější úder.

Caidel - Administrátor - 28.11.2017 v 10:56
Re: Re: Ngannou - Odpovědět
 

Žádný oficiální rekord v tom nehledej. Je to prostě rekord na tomhle konkrétním zařízení v UFC Performance Institutu. Takže z borců co tam prošli a zkusili to (což naprosto netušíme kdo je) měl zatím největší ránu Tyrone Spong a Ngannou dal větší. Jestli si to třeba vůbec zkoušel Overeem, to nevíme :)