přihlásit trvale
Nová registrace
Novinky z Oktagonu #44

Novinky z Oktagonu #44

přečteno: 11346×
01.11.2016 v 14:54 | Autor: Caidel
diskuse: 36×
Rubriky: Aktuality / MMA / Svět

Nečekaná měsíční pauza v UFC programu nás ponechala bez jakýchkoli turnajů, můžeme se ale těšit na strhující dvouměsíční závěr roku. Než začne smršť turnajů odpálených UFC Fight Night 98 a UFC 205, pojďme se podívat na novinky uplynulých týdnů. 

V této aktualizaci je celkem 29 nových zápasů: Dominick Cruz bude obhajovat titul bantamové váhy proti Cody Garbrandtovi, ve vyzyvatelských rozstřelech se střetnou Fabricio Werdum s Cainem Velasquezem a Max Holloway s Anthony Pettisem, poslední zápas kariéry čeká Urijaha Fabera a k nim přibyly zápasy s takovými jmény jako jsou Johny Hendricks, Gegard Mousasi, Neil Magny, Alex Oliveira, Brad Pickett, Thomas Almeida, Uriah Hall, Matt Browne, Tares Saffiedine, Alexis Davis, Sara McMann, Marc Diakiese, Andrew Sanchez a další. 

Základních témat pro tuto aktualizaci máme hned několik. Je to především rozkol mezi UFC a Georgesem St. Pierrem a také menší vývoj v kauzách několika dalších hvězd, tedy José Alda a Andersona Silvy a také první velká vlna čistek která na UFC padla pod novým manažmentem a to jak mezi zápasníky, tak mezi pracovníky UFC. 

Jak jsem již referoval v samostatném článku, GSP je momentálně na kordy s UFC. UFC mu podle smlouvy v poslední možný den nabídlo souboj s Robbie Lawlerem, ten byl ale podle GSP zraněný a ze strany UFC tak šlo jen o zástěrku. GSP tedy tvrdí, že UFC porušilo podmínky smlouvy a on je nyní na volné noze. Lawler sice nesouhlasí a je prý připraven do fightu jít, St. Pierre se ale připravuje spíše na právní bitvu s UFC, protože nejlepší velterovou váhu historie UFC jen tak na volný trh bezpečně nepustí. St. Pierre za sebou má špičkového sportovního právníka Jamese Quinna (který úspěšně vybojoval bitvy proti NFL nebo NBA), ten si pročetl kontrakt a označil ho za „takovou pěknou formu otroctví.“ Kontrakt prý nemá šanci u soudu obstát a je celkem otázka, jestli to UFC nechá dojít až tak daleko, protože poslední co by mohli chtít je zneplatnění kontraktů, což by vyvolalo parádní lavinu problémů. Podpora veřejnosti je spíše na straně St. Pierrea, kanadští fanoušci dokonce vyzývají k bojkotu UFC 206 kvůli tomu jak s ním UFC zachází. Randy Couture ovšem GSP varoval, že by to nemuselo byýt tak jednoduché - on sám na soudy s UFC prý utratil kolem půl milionu dolarů a k ničemu mu to nebylo. GSP už také později naznačil, že už se sešel s Danou Whitem a válečná sekera je momentálně zakopána, výzvy Bispinga na UFC 206 ale odmítá - na to prý podmínky rozhodně nejsou. Kauza bude očividně ještě nějakou dobu pokračovat a Bisping se asi bude muset zabavit vítězem zápasu Romero vs. Weidman nebo Souza vs. Rockhold - uvedl že bere kohokoli z nich, ale nejde o komerčně významné fighty a tak se pokouší bokem zařídit nějaký money fight typu GSP :).

Problémy ovšem UFC nemá jen s Bispingem. Na přístup UFC si cca dva týdny zpátky stěžoval také Anderson Silva, ten už ale na médiích směrem k UFC zveřejnil krátkou omluvu jejímž základem bylo víceméně „ale víte jak to je, Dana je prostě Dana. Už jsme zase v pohodě.“ Také situace okolo José Alda už se přestala vyhrocovat. Aldo už se sešel s UFC a ačkoli šlo údajně o velmi přátelskou schůzku na kterté si vše vyříkali, Aldo i po schůzce trval na tom, že válečná sekera je sice zakopána a soudit se s UFC nebude, ale že i nadále nemá zájem pokračovat v MMA kariéře. O pár dní později ovšem Aldo ze svých nároků ještě ubral a uvedl, že po poradě s rodinou přemýšlí že to s tím MMA přece jenom zkusí. Takže v tuto chvíli čekáme, co bude dál, Max Holloway mu už ovšem vzkázal, aby míň kecal a vrátil se do klece (od vyzyvatelů na vzestupu se ovšem podobný přístup dá samozřejmě čekat) :)

Mimo některých hvězd, které by tedy nejraději UFC opustily je zde ale také celá řada borců, kteří by rádi v UFC zůstali - mají však smůlu a byli propuštěni. V nejnovější vlně se to týká cca třinácti bojovníků, konkrétně jsou to: Antonio Bigfoot Silva (více o Silvovi dále v článku), Tamdan McCrory, Kevin Casey, Cody East, Glaico Franca, Shane Campbell, Caio Magalhaes, Kenny Robertson, Sean Spencer, Alberto Uda, Cory Hendricks, Enrique Marin a Leonardo Augusto Guimaraes. U nikoho nejde o zásadní překvapení, nicméně McCrory se do UFC vracel s velkou slávou z Bellatoru a vydržel pouhé tři zápasy, Casey byl vcelku známou tváří a Enrique Marina stála místo porážka se Sage Northcuttem. Nepěkná historka se ovšem objevila v souvislosti s dřívějším propušením Mehdi Baghdada. Ten měl nastoupit na nyní zrušeném turnaji Fight Night 97 v Manile proti Jonu Tuckovi, musel však z turnaje odstoupit kvůli břišní kýle. Na zprávu o zranění ovšem odcházející mačmejkr Joe Silva reagoval dost drsně: Buď k zápasu nastoupíš i s kýlou, nebo jsi v UFC skončil. Baghdad dal naštěstí přednost svému zdraví a šel na operaci, takže byl z UFC obratem vyhozen. V souvislosti s blížícím se odchodem Silvy se bohužel podobné příběhy začínají objevovat stále častěji, protože se někteří borci přestávají bát mluvit. 

Novým vysokoprofilovým agentem na volné noze se stává Lorenz Larkin (18-5-1 MMA, 5-5 UFC). Larkin je nyní světová jedenáctka velterové váhy s dvěma výhrami v řadě. UFC  začátky pro něj byly po příchodu ze Strikeforce dost krušné (1-4 v prvních pěti fightech), ale teď už se dostal do tempa a ještě ve Strikeforce například porazil i Robbie Lawlera. Naposledy vsadil vše na jednu kartu a v posledním zápase své UFC smlouvy v prvním kole naprosto zničil nadějného Neila Magnyho. Larkin je rozhodně jedním z nejtalentovanějších postojářů (a to nejen ve velterové váze) a je celkem nespokojen s nabídkou jakou dostal od UFC. Nejde prý jen o finance, ale také o to, že UFC se ho nijak nesnaží propagovat a ani ho nechtějí nijak využít marketingově, ačkoli sám říká, že by rozhovory apod. dělal rád - mluvit umí, styl má v kleci velmi atraktivní, ale zkrátka UFC nic. Koncem listopadu Larkinovi vyprší období hájení, pak může dostat nabídky od konkurence. Pravděpodobnost že by po něm mohl sáhnout Bellator je značná, s Cokerem už ostatně pracoval ve Strikeforce. Larkin sám se nebrání ani setrvání v UFC, pokud UFC nabídku dorovná, ale s tím co mu nabídli teď zkrátka spokojen není a chce zjistit svou hodnotu na volném trhu. Al Iaquinta už se po nedávném rozkolu s UFC už zřejmě nevrátí, věnuje se teď plný naplno své nové práci realitního agenta. Proti UFC vcelku nic nemá, ale ekonomicky pro něj zkrátka nedávalo smysl znovu bojovat. 

Nejen zápasníků se ovšem týkají čistky. WME-IMG spustilo první, dosti masivní vlnu propouštění mezi běžnými kancelářskými pracovníky a manažery UFC. Obecně se čeká, že odejde kolem 15% všech zaměstnanců (počet turnajů na příští rok má být o něco nižší než letos). Pro UFC pracovalo kolem 350 lidí, z toho nějakých 60-80 by mělo skončit. Netýká se to jen základny v Las Vegas, obzvlášť tvrdě byly zasaženy některé lokální zastoupení UFC, speciálně v Kanadě. Mimo bezejmenných zaměstnanců se čistka týká také především středního a vyššího manažmentu - ten padl prakticky kompletně. Mačmejkr Joe Silva už dříve oznámil svůj odchod na konci roku a PR šéf Dave Sholler odešel do NBA týmu Philadelphia 76ers, mimo nich teď nedobrovolně skončili ještě: Garry Cook, šéf pro Evropu, střední východ a Afriku,  Mark Zelaznik, šéf pro správu obsahu (UFC Fight Pass a TV smlouvy), Ken Berger, viceprezident a šéf Asie, Jamie Pollack, šéf globálního obsahu, Giovanni Decker (šéf Brazílie) a Tom Wright, šéf pro Kanadu. Kanadská pobočka byla zdecimována asi nejvíc, propuštěno zde bylo asi 80% všech zaměstnanců. Podtrženo sečteno - ze všech manažerů, které veřejnost mohla znát jménem a alespoň nějakým způsobem vystupovali v určitých situacích za UFC i na venek zůstal v UFC snad skutečně jen Dana White. Těmito zákroky chce nové vedení ušetřit ročně zhruba polovinu platových nákladů, tedy nějakých 25 milionů. Další oblastí šetření je rozpočet na TUF (z 27 milionů na 10) a podobnou částku by měla ušetřit i standardizace vnitrofiremních procesů - náklady na konzultanty, cestovné apod. Pro zajímavost: UFC loni vygenerovalo na obsahu výnos 462 milionů. 51%, tedy 236 milionů se týkalo PPV. 28% (129 milionů) mají na svědomí TV smlouvy v USA, 18%, tedy 83 milionů pak mezinárodní TV smlouvy. Fight Pass má podíl pouze 3%, tedy 14 milionů. 

V souvislosti s odchodem Joe Silvy už se také vyřešilo jak to bude s mačmejkingem dál. Stávající mačmejkr Sean Shelby povyšuje na pozici hlavního mačmejkra a ponechává si ženské divize, pérovou a bantamovou. Shelby také nově bude bookovat lehkou a velterovou váhu po Silvovi a novému mačmejkrovi Micku Maynardovi z Legacy FC přepouští muší váhu. Maynard také po Silvovi přebere střední, polotěžkou a těžkou váhu. 

 

Smluvní zpravodajství / přestupy / zápasová šeptanda:

 • Jon Jones opět řádil na Twitteru. Označil většinu divize za irelevantní, shádal se s Cormierem a Anthony Johnsonem a už se těší na svůj návrat. Souvisí to s tím, že se jeho týmu údajně podařilo najít nějaký kontaminovaný výživový doplněk a lze tedy očekávat razantní snížení dopingového trestu a brzký návrat do klece. 

 • Magazín Forbes označil UFC za sedmou nejcennější sportovní značku světa. Hodnota UFC letos prudce poskočila nahoru kvůli ocenění na 4 miliardy. Kategorii sportovních značek dominuje Nike s hodnotou 27 miliard. Další kategorie vyhráli: SuperBowl (630 milionů, kategorie sportovní událost), Roger Federer (36 milionů, kategorie sportovec) a New York Yankees (660 milionů, kategorie sportovní tým). 

 • Šampionka Joanna Jedrzejczyk shání nového manažera. Se starým se rozešla smírně, hledá však nového který jí dokáže přinést víc peněz. To je také prý jediné kritérium které na nového manažera má :)

 • Danu Hendersonovi se stále nelíbí bodové rozhodnutí rozhodčích v jeho zápase s Michaleem Bispingem na UFC 204. Podíval se prý doma na video a pořád nerozumí tomu jak mohl vyhrát Bisping. Také naznačil, že za solidní finanční obnos by se nechal přesvědčit na třetí zápas s Bispingem, UFC ale nejspíš zájem mít nebude (a Bisping ho nemá určitě a vzkazuje Hendersonovi, ať nefňuká). Bispingovo vítězství jistého fanouška tak nadchlo, že si nechal Bispinga vytetovat.  

 • Fabricio Werdum na Twitteru kritizoval Reebok a postoval fotokoláž na které nosí Nike. Sponzorská smlouva se mu nelíbí a chtěl prý upozornit na problematický stav sponzoringu. Nike ho nesponzoruje, ale Werdum hlásil, že pokud by měli zájem, mají se mu ozvat :) Werdum také tvrdil, že mu smlouva podobná gesta dovoluje (Reebok musí borci nosit jen týden před zápasem), UFC to ovšem vidělo jinak a o dva dny později byl Werdum stažen z pozice španělského komentátora UFC kde dlouhodobě působil. 

 • Korejská zombie Chan Sung Jung se vrací do UFC. Odsloužil si dvouletou povinnou vojenskou službu a je zpátky v UFC. Zájem má o návratový zápas s B.J. Pennem. 

 • Alexander Gustafsson je mimo akci na neurčito. Měl nastoupit na UFC FN 100 proti Nogueirovi, ale zranil si záda a byl nahrazen Ryanem Baderem. Se zády má prý Gustafsson problém už tak tři čtyři roky a asi to bude něco zásadnějšího, což si možná vyžádá i větší operaci. V tuto chvíli tedy není jasné, kdy bude Gustafsson fit a připraven k návratu. 

 • Donald Cerrone se nečekaně ozval jako zastánce zápasnických odborů. Je prý ochoten figurovat v UFC i jako jejich čelní zástupce a podporovatel. Zajímavá informace, doposud se veřejně proodborářsky vyjadřovali spíše neznámé tváře (Leslie Smith, Kajan Johnson), Cerrone v táboře odborářů je dost zásadní věc. 

 • Chris Weidman si střihl malou epizodní roličku po boku komika Kevina Jamese. 

 • Tony Ferguson označil pás lehké váhy za pošpiněný (kvůli McGregor vs. Alvarez) a v tuto chvíli má prý daleko větší zájem o černý pásek od Eddie Brava než o pás lehké váhy UFC. 

 • Junior dos Santos veřejně naznačil, že Cain Velasquez rozhodně není ten samý bojovník jako před nástpupem USADA testování. Sám JDS ovšem momentálně vypadá na fotkách velmi nařachaný.

 • Smrt Joshe Sammana byla označena za pravděpodobné předávkování drogami. Jistotu mít nebudeme, pitva na Sammanovi provedena nebyla a nebude, ale kamarád se kterým ho našli společně v komatu byl těžce předávkován a Samman se netajil tím, že v minulosti drogy užíval. 

 • Podle Henry Cejuda řada účastníků TUF 24 trénuje v jeho gymu i po skončení natáčení. 

 • T.J. Dillashaw si na turnaji pořádně roztrhl obočí

 • TV smlouva s FOX TV skončí UFC v roce 2018. Podle všeho UFC očekává bitvu mezi několika mediálními giganty o další práva na vysílání turnajů. 

Dopingové / komisní zpravodajství:

 • Těžká váha Abdul Kerim Edilov dostal od USADA 15 měsíční trest za Meldonium. Trest mu vyprší začátkem dubna 2017 a Edilov ho přijal. 

 • USADA má dva nové zářezy. Lyman Good měl nález před UFC 205 a Guido Cannetti před UFC Fight Night 100. Oba borci trvají na své nevině. S nevinou ovšem neměl šanci Adam Hunter. Tomu se v krvi našlo hned pět zakázaných látek a dostal tak dvouletý trest. 

 • Týmu Jona Jonese se údajně podařilo najít kontaminovaný prášek na podporu potence a všeobecně se očekává zkrácený trest. Jones se na Twitteru už vztekal, že své výhry rozhodně nemá díky steroidům. Jedna ze sázkových kanceláří dokonce otevřela sázky na souboj Jones vs. NSAC, přičemž NSAC je mírným favoritem (-200). 

 • Brock Lesnar to bude asi zkoušet podobně, jeho tým pátrá po kontaminaci v kapkách do očí a krémech na nohy, problém je ale v tom, že Lesnar v předzápasovém dotazníku neuvedl, že by nějaké z těchto přípravků užíval, takže by mu to možná ani tak nefungovalo. Uvidíme časem.

 • Tim Kennedy má další veselou historku s kontrolory USADA. Jeden za ním přišel na odběr bezprostředně po tréninku, nicméně vzorek lze vzít až po hodinovém odpočinku. Během té doby ovšem z borce kontrolor nesmí spustit oči a Kennedy trval na tom, že se po tréninku prostě musí vysprchovat, takže za ním byl kontrolor ve sprše a pozoroval ho, jak si mydlí koule (aspoň tak to Kennedy uvedl). :)

 • Dlouholetá NSAC komisařka Pat Lundvall končí své funkční období. 

Zprávy od konkurence:

 • Bellator má za sebou pouze turnaj Bellator 162. V hlavním zápase večera se do klece vrátil bývalý šampion Alexander Shlemenko a absolvoval návratový zápas po dopingové stopce s Kendalem Grovem z TUF 3. Grove se nemohl dočkat až bude moci vztáhnout ruce na „dopující opičku“ Shlemenka, Shlemenko trvá na tom, že steroidy nikdy nebral a hodlal předvést, jak bojovat s vyššími soupeři. A to se mu také povedlo. V prvním kole slušná řežba z obou stran, v druhém Shlemenko předvedl svou tradiční otočku pěstí, pak ochromil Groveho zásahem na játra a zbytek už byl akademický - parádní návrat, Shlemenko poskočil na pozici světové čtrnáctky a velmi záhy zřejmě zasáhne do titulového obrazu střední váhy. Grove je nyní světová 34, takže žádné ořezávátko. V co-main eventu své kvality opět potvrdil čtyřicetiletý profi-wrestler Bobby Lashley, který celé první kolo válcoval Joshe Appelta aby ho v druhém kole ukončil RNC. Lashley má nyní osm výher v řadě, pět z toho v Bellatoru a je světovou osmatřicítkou, takže jestli dojde na titulový zápas o volný titul, měl by být rozhodně v něm - zvlášť když už neomládne. V těžké váze se konaly ještě další dva fighty (v předzápasech). Chase Gormley, nyní světová 58. porazil těsně na body Bobby Brentse a Virgil Zwicker (62.) knockoutoval v závěru druhého kola Dana Charlese. Goiti Yamauchi v souboji prospektů s Ryanem Couturepředvedl své smrtící BJJ - Couture ho vzal k zemi, Yamauchi kontroval pákou a bylo po boji, zápas trval jen minutu a jednu vteřinu. Pro Yamauchiho debut v lehké váze, šel nahoru z pérové, Couture naopak z velteru dolů. Yamauchi je nyní světovou sedmdesátkou. A v zahajovacím zápase hlavní startovky si Hisaki Kato připsal další KO když dvě vteřiny před koncem prvního kola vypnul A.J. Matthewse. Všech devět zápasů Kata skončilo KO. Sedmkrát vyhrál, dvakrát prohrál. Kato je nyní světová 66. V předzápasech zdolal Ricky Rainey (66.) na body exUFC fightera Gilberta Smithe a Julia Budd potvrdila pozici světové trojky váhy 145 liber většinovým vítězstvím nad Arlene Blencowe, světovou osmou této váhy. Očekávaný debut Baby Slice, tedy Kevina Fergusona jr. ani napodruhé neproběhl - soupeř mu nenavážil o 17 liber, tedy 8,5 kg a zápas se rušil. Turnaj vidělo jen 659 tisíc diváků (DVR+3), a sestřihy z turnaje jsou zde.

 • Hlavním tahákem Bellatoru 163 bude titulový zápas mezi šampionem Liamem McGearym a vyzyvatelem Philem Davisem. Oba už se do sebe začali zostra zastřelovat v médiích. Bellator 164 získal dva nové zápasy: Georgi Karakhanyan vs. Kirill Medvedovsky a Karla Benitez vs. Lena Ovchynnikova. Na Bellatoru 165 pak MMA debut čeká Kerri Anne Taylor-Melendez (tedy manželku Gilberta Melendeze), jež jako kickboxerka poprvé nastoupí do MMA klece proti Sheile Padilla. Bellator 166 s dvěma novými fighty: Vysokoprofilový souboj exšampiona Marcose Galvaa (17-7-1 MMA, 8-4 BMMA) proti LC Davisovi (23-7 MMA, 3-1 BMMA) a prospekt Chris Honeycutt (8-1 MMA, 4-1 BMMA) ve střední váze proti Benu Reiterovi (17-1-1 MMA, 3-1 UFC). Další nový ženský zápas je pak na Bellatoru 167: Ilima MacFarlane (4-0 MMA, 3-0 BMMA) nastoupí proti Emily Ducote (4-1 MMA, 2-0 BMMA), dále také Chidi Njokuani (15-4 MMA, 2-0 BMMA), vs. Andre Fialho (7-0 MMA, 2-0 BMMA). Populární kickboxer Joe Schilling (19-9) nastoupí v Itálii na kickboxingovém gala Bellator: Florence (hned po Bellatoru 168) proti zkušenějšímu Victorio Lermanovi (30-7). Bellator 169 (v Irsku) má tři nové fighty: Daniel Weichel měl jít proti Paulu Redmondovi, ten se ale zranil a Weichel čeká na nové jméno. Prospekt z SBG James Gallagher nastoupí proti Anthony Taylorovi a v BAMMA organizoavané části galavečera půjde UFC veterán Niklas Backstrom proti domácímu Brianu Mooreovi.  

 • Velkým turnajem ovšem bude Bellator 170, jenž se koná 21. ledna v Kalifornii. Bellator sice původně tvrdil, že k debutu Sonenna v Bellatoru (proti Ortizovi) by mělo dojít až v létě, pak ale šlápli na plyn a dohodli tenhle fight už na leden. Promo už teď stojí za to (a to ne nezbytně jen v dobrém slova smyslu) a rozhodně to bude něco, co se dost vymyká běžnému MMA šumu. Posuďte sami. Bellator také podepsal kontroverzního majitele BJJ organizace Metamoris Raleka Gracieho na kterého se teď valí řada stížností ohledně neplacení svým fighterům a před nímž v emailu varoval dokonce i jeho bratr Ryron s Eddie Bravem. Ralek by měl debutovat před publikem Bellatoru také na tomto turnaji.

 • Šéf Bellatoru Scott Coker přiznal, že Bellator měl původně v plánu předběhnout UFC a udělat turnaj v New Yorku dříve než oni. Časově to ale nakonec prý nevyšlo a prostě se to nepodařilo skloubit. Bellator má tedy New York předběžně na programu někdy na jaře a mělo by údajně jít o opravdu masivní turnaj s řadou titulových zápasů. Možná není náhodou, že se čerstvě objevila nová spekulace, že by ve stejném období Bellator mohl zajistit služby Fedora Emelianenka a postavit ho proti Mattu Mitrionemu. O Fedora je teď obecně zájem, Rizin pro něj má také slibnou nabídku. Paul Daley už ztratil zájem o remač se stále zraněným Joshem Koscheckem - teď by prý raději zápas s nedávno podepsaným Rory MacDonaldem. A Brennan Ward sbírá cenné body lidskosti - zachránil na křižovatce nemluvně v kočárku (ožralý otec se válel o půl kiláku vedle). 

 • WSOF sice zrušilo dva turnaje koncem roku aby se mohlo soustředit na Silvestrovské WSOF 34, vedení WSOF už teď ale slibuje, že počet turnajů příští rok by měl být zhruba stejný jako letos a to i přes dva soudní spory které WSOF dlouhodobě vede a ke kterým se teď přidal třetí (většinou jde o soudní přestřelky mezi podílníky, bývalými manažery a tak podobně). WSOF 34 kažodpádně dostalo na soupisku už čtvrtý titulový zápas a to Marlon Moraes (17-4 MMA) vs.  Josenaldo Silva (25-4 MMA). Šampion Moraes, světová sedmička bantamové váhy totiž podepsal novou dlouhodobou smlouvu s WSOF - byla to prý nabídka která se neodmítá a je těžké odmítnout novou smlouvu lidem, kteří znají vás běžně zvou i s dětmi na večeři (šéf WSOF Ray Sefo). Šampion Jon Fitch na WSOF 34 jde proti Jake Shieldsovi, ale projevil zájem i o remač se St. Pierrem, kdyby byl náhodou GSP volný a zakotvil ve WSOF. 

 • UFC se nakonec dohodlo s Tatsuou Kawajirim na ukončení smlouvy, Kawajiri však nezamířil do Road FC, ale namísto toho jde do Rizinu. Zájem by měl především o zápas s Kronem Gracie - a ten byl o několik dní později dohodnut na Silvestrovské gala. A v rámci typicky Japonského mačmejkingu uvidíme podruhé také zápas Charlese "Krazy Horse" Benneta (30-30-2 MMA) proti Minoru Kimurovi (0-1). Oba si to rozdali už loni a Bennett svěřence Wanderleie Silvy zničil za sedm vteřin a lepší než zápas byla jeho pozápasová oslava. Kimura dostává šanci napravit si reputaci. Je zde značná šance, že podruhé vydrží déle :) Do Rizinu ovšem přichází také těžká váha Shane Carwin, který se nedávno vrátil do akce ze zápasnického důchodu a podepsal s Rizinem. Carwin by měl jako chybějící jméno nastoupit do Open weight Grand Prix a čistě teoreticky by tedy mohl narazit i na Jiřího Procházku - jen co mu Rizin sežene větší rukavice. Carwin je totiž známý, že měl v UFC velikost rukavic 5XL - tedy vůbec největší rukavice co kdo měl (větší než Lesnar nebo Antonio Silva). Carwina zřejmě uvidíme v turnaji, potvrdil ale také, že už před dvěma týdny podepsal i bianco smlouvu na zápas s Fedorem Emelianenkem. Teď ovšem záleží na tom, zda Fedor zamíří do Rizinu, Bellatoru či Ruska a zda by si v Rizinu vybral Carwina. V časech největší slávy v letech 2010 - 2011 byl ranař Carwin světovou čtyřkou. 

 • Na turnaji One Championship: Age of Domination v prosinci bude Brandon Vera (14-7 MMA) obhajovat svůj pás těžké váhy proti neporaženému Hideki Sekinemu (7-0 MMA). Na témže turnaji bude ve hře i druhý titul: Nejlepší bojovník organizace Bibiano Fernandes (19-3 MMA) obhajuje titul bantamové váhy proti Reece McLarenovi (9-3 MMA). 

 • Slovenskému borci a exšampionovi Bellatoru Attila Veghovi se v poslední době nedaří. Letos podruhé nastoupil v M-1 a po porážce s Alexanderem Volkovem (dříve Bellator, nyní UFC) prohrál také s Viktorem Nemkovem z Red Devilu. Végh prohrál čtyři zápasy v řadě, je nicméně světovou 59. polotěžké váhy.  Jeho přemožitel Nemkov poskočil na jednadvacátou pozici. V akci byl také Stephan Puetz, vítězící nyní na světové příčce 26.

 • Proběhl také kickbox turnaj Glory 34. Šampion velterové váhy Nieky Holzken potřetí obhájil titul bodovou výhru nad Murthelem Groenhartem. Turnaj vyhrál Israel Adesanya, který těsně přebodoval Yoursi Belgarouiho, MMA fighter Dustin Jacoby prohrál se Simonem Marcusem, protože mu byla zlomena ruka. Titul pérové váhy získal Robin van Roosmalen když Gabriel Varga nenastoupil do pátého kola. Roosmalen tak jako první vyhrál titul už v druhé váze - a rád by si prý vyzkoušel i MMA. Kompletní výsledky zde.

 • Prosincový turnaj Titan FC 42 by měl obsahovat čtyři titulové zápasy a bude se vysílat na UFC Fight Pass. 

 • Elitní grapplerka Mackenzie Dern nyní působící v Legacy by si už příští rok představovala přestup do UFC. Zatím má na kontě pouze dva zápasy, ale už i kandidáta na submisi roku. 

 • Antonio Bigfoot Silva na volné noze nepobyl dlouho. Po propuštění z UFC mu netrvalo ani dva týdny a už má dohodnutý nový zápas a to v Rusku v organizaci Titov Boxing Promotion s místním borcem Ivanem Shtyrkovem (4-0 MMA). Bohužel jde o organizaci která v minulosti už jednou pěkně vypekla Jeffa Monsona což skončilo tím, že Monson promotérovi nafackoval. Zápas by se měl konat už 18. listopadu, tak uvidíme jak to dopadne. 

 • Organizace Combate Americas získala vysílací práva do Mexika díky smlouvě s Azteca TV a pokračuje v profilování jako významná organizace se zaměřením na Latinskou Ameriku. 

 • Na akci RFA 45 (komplet výsledky) byly k vidění dva titulové zápasy. Gerlad Meerschaert dostal za necelé dvě minuty Chase Waldona arm-trianglem a vyhrál volný titul střední váhy, Raoni Barcelos obhájil titul pérové váhy KO v druhém kole nad Danem Moretem. Oba jsou nyní ve svých divizích kolem padesátky.

Ostatní zajímavosti:

 • Ruském ministerstvo sportu rozhodlo proti dětským MMA fightům diktátora Kadyrova a pokáralo ho ostrým dopisem s tím, že už něco podobného nesmí opakovat. V Rusku je to jinak celkově divoké. Neporažený bijec Bagama Nikabagamaev (13-0) dostal deset let za vydírání, 23 letý bojovník z Omsku Nikita Fedonenko zřejmě půjde sedět za vraždu Arménského imigranta. 

 • Řidič obviněný ze zabití (motorovým vozidlem) MMA fightera Jordana Parsonse stále čeká na soud v domácím vězení. Pětadvacetiletý Parsons má bohužel i po své smrti jedno nechvalné prvenství: Stal se prvním MMA borcem v historii s diagnostikovanou CTE (chronické poškození mozku). CTE se dá totiž spolehlivě diagnostikovat pouze pitvou a Parsons se tak bohužel stal prvním u koho podobná možnost nastala. Vzhledem k tomu, že mu bylo pouze pětadvacet let je to hodně varovný signál směrem k bezpečnosti MMA obecně. 

 • Francie nadále ponechala MMA zakázané zákonem. Mezinárodní asociace IMMAF slibuje že se na Francouzskou vládu pokouší zaútočit soudně. A známý francouzský borec Karl Amoussou (Bellatoru) na protest využije výhod svého dvojího občanství a od nynějška bude oficiálně reprezentovat Německo namísto Francie. 

 • Chůva pro hvězdy, Burt Watson se stává ředitelem pro vztahy s bojovníky v Alliance MMA. Alliance MMA není jen stejnojmenný tým, ale jde také o akciovou společnost která funguje jako konsorcium pro řadu MMA aktivit, akcí, nemovitostí a tak podobně.

 

UFC Fight Night 98: Dos Anjos vs. Ferguson

5. listopadu, Mexico City, Mexiko (Fox Sports 1)

Nejbližší turnaj UFC se nám blíží. Už víme, že finálový zápas TUF Latin America 3 bude ve složení Martin Bravo vs. Claudio Puelles. Startovka je vcelku stabilní - svého soupeře nezná pouze Marco Beltran, protože Guido Cannetti byl z turnaje pár dní zpátky stažen kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu. 

 

UFC 205: Alvarez vs. McGregor

12. listopadu 2016, Madison Square Garden, New York, USA (PPV)

Conor McGregor už víceméně přistoupil na to, že by v případě výhry nad Alvarezem na UFC 205 jeden z titulů opustil. Má ale jedinou podmínku: Nehodlá to udělat hned v kleci, ale chce den dva času, aby mohl slavit s dvěma pásy, nechat se s oběma nafotit a tak podobně. Pak se jednoho (téměř jistě toho v pérové váze) vzdá. Mimo to ale také slíbil nějaké velké pozápasové prohlášení (jež by se nemělo týkat pásů, ale něčeho jiného). Dana White prý ví o co jde, ale na veřejnost s tím prý musí vyjít Conor. Alvarez mu pochopitelně vzkazuje že má na dva pásy zapomenout a vysmívá se McGregorově kardiu - špičkový fighter šampionského kalibru je prý McGregor jen tak zhruba jedno kolo a jeho jediná pořádná zbraň je prý levačka. 

Stephen Thompson se prý nesnaží příliš soustředit na KO Tyrona Woodleyho a ani si to příliš nepředstavuje a právě proto doufá, že se mu KO povede (příliš se soustředit na jednu věc často škodí). Woodley se na něj připravuje se Sage Northcuttem, který má jakožto rovněž karatista Thompsonův styl napodobovat. 

Rashad Evans uvedl, že shození do střední váhy je motivováno především tím začít úplně znovu a mít možnost řady nových soupeřů. Svého soupeře Tima Kennedyho sice respektuje, ale je poněkud zklamán tím, že se do něj Kennedy příležitostně naváží, aniž by měl nějaký zásadní důvod. Objevují se však i jisté náznaky, že Evans už v MMA nebude působit dlouho - dřívě se prý příliš přemotivovával, teď už předem uvedl, že jestli s Kennedym prohraje, nebude kvůli tomu menší chlapák. 

Edson Barboza je smutný, že se nepředstaví na UFC 205, zejména proto, že nyní trénuje právě v New Yorku. Tak alespoň čeká na telefon ohledně dalšího zápasu, ten ale nepřichází. 

Ze startovky UFC 205 byl ale stažen Lyman Good (19-3 MMA, 1-0 UFC). Ten měl pozitivní dopingový nález. Proti Belalu Muhammadovi za něj zaskočí Vincente Luque (10-5-1 MMA, 3-1 UFC). Good, bývalý šampion Bellatoru nekompromisně trvá na své nevinně.

Jinak UFC 205 dle očekávání směřuje k tomu být největším turnajem všech dob. Už dva týdny před turnajem podle Dana Whitea turnaj zlomil rekord Madison Square Garden ve výši vybraného vstupného. Pořádat turnaj v New Yorku ovšem není nic levného - přísné pravidla ohledně pojištění donutí UFC zaplatit asi 1600 dolarů za každého borce na startovce - za oba turnaje v New Yorku do konce roku tak na pojištění navíc mimo obvyklých částek padne asi 100 tisíc. 

 

UFC Fight Night 99: Mousasi vs. Hall

19. listopadu, SSE Arena, Belfast, Severní Irsko

UFC Fight Night 99 s dvěma zásadními změnami, mění se totiž jak main, tak co-main event. V hlavním zápase měli nastoupit Gunnar Nelson a Dong Hyun Kim, Nelson si ale zvrtl kotník a nastoupit nemůže. Stalo se mu to paradoxně na UFC open workoutu (tedy na tréninku pro veřejnost a novináře). Pro Kima nebyla nalezena náhrada a tak byl narychlo sehnán jiný hlavní zápas večera: Remač mezi světovou pětkou Gegardem Mousasim (40-6-2 MMA, 7-3 UFC) a Uriahem Hallem (12-7 MMA, 5-5 UFC). Půjde o remač jenž přichází nečekaně brzy, oba spolu totiž bojovali loni v září. Mousasi měl v zápase jasně navrch, ale Hall ho pak překvapivě dostal naskočeným kolenem. Mousasi tak dostává velkou šanci odčinit svou porážku a vyšvihnout se mezi úplnou elitu divize. V remači je sázkově značným favoritem, od prohry s Hallem totiž vyhrál tři zápasy v řadě, zatímco vždy poněkud nestálý Hall dva za sebou prohrál. 

V co-main eventu pak odpadl zraněný James Krause, kterého proti Rossi Pearsonovi nahradí Stevie Ray. Půjde tedy o souboj UK vs. Skotsko, ne nepodobný současné politické scéně v Británii. 

Mimochodem, tradičně zamlklý Mousasi se od výhry s Belfortem celkem v médiích rozmluvil a snaží se jít přímočaře po titulovém zápase. Uvedl, že Belfort je od vysazení TRT psychicky úplně jiný člověk, chybí mu sebedůvěra, agresivita - zkrátka testosteron. Navzájem se také uráží s McGregorem který už mu dokonce vyhrožoval nožem, ale Mousasi je v klidu: Jednak je podle něj McGregor pes který štěká, ale nekouše a jednak má Mousasi o 15 kg víc a tedy tvrdí: co by mi tak McGregor mohl udělat? :) O zápas s Hallem přitom Mousasi přímo zájem neměl. Poptával spíše Andersona Silvu, ale bral by i Rockholda či Weidmana (v případě že vyhrají své další fighty), nevadil by mu ani moneyfight s Nickem Diazem. 

 

UFC Fight Night 100: Nogueira vs. Bader

19. listopadu, Ibiapuera Gymnasium, Sao Paulo, Brazílie (Fox Sports 1)

Domácí Thomas Almeida (21-1 MMA, 4-1 UFC) se nakonec  podle očekávání nastarotvku dostal. Jako velký favorit nastoupí proti Albertu Moralesovi (6-0-1 MMA, 0-0-1 UFC). Ryan Bader v hlavním zápase předpovídá své vítězství - Nogueiru už porazil na body v roce 2010 a teď tvrdí, že se od té doby zlepšil podstatně víc než právě Nogueira. Pěkné výkony předpovídají také další bojovníci: Johnny Eduardo se těší na Manny Gamburyana, ale naprosto nechápe, proč mu UFC skoro rok nedohodlo zápas i když byl zdráv a bojeschopen. Warlley Alves je prý neuvěřitelně nabuzen první porážkou kariéry od Bryana Barbereny (údajně to v něm probudilo stránku osobonosti o které ani nevěděl že jí má) a Claudia Gadelha jde do co-main eventu překvapivě s daleko lehčím tréninkem než dříve. Na neúspěšný titulový zápas s Joannou Jedrzejczyk prý absolvovala absurdní 17 týdenní přípravný kemp a byla prostě utahaná a přepracovaná. Teď změnila tým a zakomponovala do přípravy podstatně víc času na odpočinek a slibuje tedy řádově lepší fyzičku.

 

UFC Fight Night 101: Rockhold vs. Souza

26. listopadu, Rod Laver Arena, Melbourne, Victoria, Austrálie

UFC FN 101 v Austrálii jen s jedním novým zápasem. Zranil se Dominique Steele (14-8 MMA, 1-3 UFC). Proti domácímu Kyle Nokeovi (22-9-1 MMA, 6-5 UFC) ho nahradí Omari Akhmedov (15-4 MMA, 3-3 UFC). 

 

TUF 24 finále: Benavidez vs. Cejudo

3. prosince  2016, Pearl at the Palms, Las Vegas, Nevada, USA (Fox Sports)

Finále TUF 24 s několika změnami. V novém fightu se představí jeden z účastníků TUF 24, Brandon Moreno (12-3 MMA, 1-0 UFC). Ten vypadl ze soutěže v úvodním kole, ale zaskočil jako náhradník proti Louisi Smolkkovi na FN 96 a překvapivě Smolku utáhl submisí. Teď dostává zápas s Ryanem Benoitem (9-4 MMA, 2-2 UFC). Zraněného Jake Colliera pak nahradí proti Joshi Stansburymu (8-2 MMA, 1-0 UFC) Devin Clark (6-1 MMA, 0-1 UFC). 

K nim ještě tři další fighty:

 • Alexis Davis (17-6 MMA, 4-1 UFC) vs. Sara McMann (9-3 MMA, 3-3 UFC) v souboji exvyzyvatelek. Davis se vrací po roční pauze a porodu. 
 • Alejandro Perez (17-6-1 MMA, 3-1-1 UFC) vs. Rob Font (12-2 MMA, 2-1 UFC) v bantamové váze
 • Jared Cannonier (8-1 MMA, 1-1 UFC) vs. Ion Cutelaba (12-2 MMA, 1-1 UFC) v polotěžké 

 

UFC Fight Night 102: Lewis vs. Abdurakhimov

9. prosince, Times Union Center, Albany, New Yorku, USA (Fox Sports 1)

UFC Fight Night 102 s dvěma novými zápasy. Špinavec vs. Pálivá omáčka, to je první post-TUF souboj vítěze TUF 23 Andrewa Sancheze (8-2 MMA, 1-0 UFC) a Trevora Smithe (14-6 MMA, 4-3 UFC). Podruhé také uvidíme nařachaného prospekta Marca Diakiese (10- MMA, 1-0 UFC). Tentokrát proti Frankie Perezovi (10-2 MMA, 1-1 UFC). Perez je z New Jersey, bude tu tedy proti Britovi Diakiesovi za domácího a vrací se po patnáctiměsíční pauze - už i při svém mládí ukončil kariéru, ale nakonec se vrátil. Diakiese vítězil na UFC 204. 

 

UFC 206: Cormier vs. Johnson

10. prosince, Air Canada Centre, Toronto, Kanada (PPV)

Hlavním zápasem UFC 206 zůstává souboj Daniela Cormiera a Anthony Johnsona. Daniel Cormier jen doufá, že UFC 206 nebude pozapomenuto mezi UFC 205 a 207 a že mu také příliš neuškodí absence Georgese St. Pierra. Toho se na startovku stále snaží zlákat šampion střední váhy Michael Bisping, ale GSP už mu to vetoval. Bisping tedy o několik dní později stále zkouší lovit mimo kalné vody střední váhy a vyzval oficiálně k souboji Nicka Diaze. Zatím bez reakce. 

Obraz pérové váhy ale podstatně pomůže vyjasnit nově oznámený zápas mezi Maxem Hollowayem (16-3 MMA, 12-3 UFC) a Anthony Pettisem (19-5 MMA, 6-4 UFC).  Po UFC 205 už bude jasné, jak je to s McGregorem a pérovou váhou, vítěz souboje Holloway vs. Pettis pak téměř jistě půjde minimálně o dočasný titul, ne-li rovnou ten plnohodnotný. Holloway je nyní světovou čtyřkou s devíti výhrami v řadě a situace kolem titulu ho brzdí asi vůbec nejvíc ze všech. Proti němu nastoupí exšampion lehké váhy Pettis který nedávno shodil do pérové váhy a výhrou nad Charlesem Oliveirou přeskočil na pozici světové trojky. Ne vše je však pro Pettise dobré - před pár dny mu někdo před domem ze zatím neznámeho důvodu zapálil tři auta

Dalšími zápasy tohoto turnaje jsou Mitch Gagnon (12-3 MMA, 4-2 UFC) vs. Matthew Lopez (8-1 MMA, 0-1 UFC) a Emil Meek (8-2 MMA) vs. Jordan Mein (29-10 MMA, 3-2 UFC). Meek přichází z Italského Venator FC po výhře nad Rousimarem Palharesem, tohle bude jeho druhý pokus o debut, první se musel odkládat kvůli problémům s dokumentací léků pro USADA. Kanaďan Mein se vrací ze zápasnického důchodu po téměř dvouleté pauze, Gagnon měl pauzu ještě o měsíc delší, v jeho případě ale kvůli zraněním. Za zraněnou debutantku Polianu Botelho navíc proti Valerii Letourneau zaskočí Viviane Pereira. 

 

UFC on FOX 22: VanZant vs. Waterson

17. prosince, Golden 1 Center, Sacramento, Kalifornie, USA (Fox Sports 1)

Turnaj UFC on FOX 22 v Sacramentu dostává silný co-main event. V něm nastoupí rodák ze Sacramenta Urijah Faber (33-10 MMA, 9-6 UFC) proti Bradu Pickettovi (25-12 MMA, 5-7 UFC). Dlouholetý veterán Faber už předem oznámil, že právě na tomto turnaji před domácím publikem oficiálně ukončí svou kariéru ve které dostáhl všeho čeho se dosáhnout dalo - s výjimkou šampionského pásu v UFC. Pickett, u kterého se o konci kariéry také hodně spekuluje prohlásil, že je velmi poctěn tím, že právě on bude s Faberem bojovat naposledy. 

V hlavním zápase večera vidí Michelle Waterson své šance skvěle: Paige VanZant je podle ní skvělá tanečnice (účastnila se Dancing with the stars a skončila tuším druhá), bojovnice už ale tak skvělá není.

Faber z týmu Alpha Male tedy s kariérou končí, na tomto turnaji ale uvidíme i jednu z mladších nadějí týmu. Bude to Josh Emmett (10-0 MMA, 1-0 UFC) který si zabojuje se Scottem Holtzmanem (9-1 MMA, 2-1 UFC). Dále byly oznámeny zápasy Bojan Velickovic (14-3-1 MMA, 1-0-1 UFC) vs. Sultan Aliev (13-2 MMA, 0-1 UFC), James Moontasri (9-4 MMA, 2-3 UFC) vs. Alex Morono (12-3 MMA, 0-1 UFC), Freddy Serano (3-1 MMA, 2-1 UFC) vs. Hector Sandoval (12-3 MMA, 0-1 UFC) a debutující neporažený Paul Craig (8-0 MMA) proti rovněž neporaženému Luisi Henrique da Silvovi (12-0 MMA, 2-0 UFC). 

 

UFC 207: Nunes vs. Rousey

30. prosince, T-Mobile Arena, Las Vegas, Nevada, USA (PPV)

UFC 207 se vykristalizovalo moc pěkně, v této aktualizaci máme oznámených celkem sedm zápasů, řada z nich opravu pěkné pecky.

Co se týče hlavního zápasu večera (který už známe z dřívějška): Ronda Rousey se připravuje s olympijskou boxerkou Mikaelou Mayer a kdyby záleželo na šampionce Amandě Nunes, vyzyvatelka Julianna Pena si počká ještě dlouho: Amanda by totiž Rondu ráda porazila a ještě jí okamžitě dala remač a v něm jí pochopitelně porazila také :)

Na UFC 207 ale Nunes vs. Rousey nebude jediným titulovým zápasem. UFC dohodlo ještě druhý titulák na pozici co-main eventu. Půjde o souboj šampiona Dominicka Cruze (22-1 MMA, 5-0 UFC) a vyzyvatele z týmu Alpha Male Cody Garbrandta (10-0 MMA, 5-0 UFC). Podle názoru mnohých a zejména pak exšampiona Dillashawa, jenž doufal že šanci dostane spíše on si světová devítka Garbrandt tenhle titulák zasloužil spíš mluvením než v kleci, ale přece jen, Garbrandt je bez porážky, a v deseti zápasech má devět KO. I tak je ale Cruz favoritem 2:1. 

Také třetí fight je pořádná pecka. V remači se střetnou dva exšampioni těžké váhy, světová dvojka Fabricio Werdum (21-6-1 MMA, 9-3 UFC) a světová trojka Cain Velasquez (14-2 MMA, 12-2 UFC). Werdum Velasqueze porazil na UFC 188, klíčovým faktorem ovšem byla selhávající fyzička Velasqueze jenž byl nepřipraven na zápas ve vysoké nadmořské výšce v Mexiko City. Las Vegas mu v tomto směru dává podstatně lepší šance a Velasquez je také sázkovým favoritem. Werdum ztratil titul s Micociem, na UFC 203 ale zvládl v návratovém zápase Travise Browna. Velaquez naposledy vítězil na UFC 200, výhra KO v prvním kole také s Travisem Brownem. Werdum momentálně trochu válčí s UFC kvůli Reeboku a byl za kritiku Reeboku stažen z pozice španělského komentátora UFC. 

Na UFC 207 se hodně zamíchá kartami velterové váhy. Zatím jsou do ní vypsané minimálně čtyři dosti zajímavé zápasy. Exšampion Johny Hendricks (17-5 MMA, 12-5 UFC) nastoupí proti Neilu Magnymu (18-5 MMA, 11-4 UFC), Tarec Saffiedine (16-5 MMA, 2-2 UFC) si to rozdá s Mattem Brownem (20-15 MMA, 13-10 UFC), Tim Means (26-7-1 MMA, 8-4 UFC) to zkusí s Alexem Oliveirou (16-3-1 MMA, 5-2 UFC) a Brandon Thatch (11-4 MMA, 2-3 UFC) půjde proti Sabahu Homasimu (11-6 MMA, 0-1 UFC). 

Hendricks tu hraje o hodně - od ztráty titulu se mu vůbec nedaří, navíc má problémy s vahou a už předem přiznal, že pokud s Magnym prohraje, ukončí kariéru. Později dokonce přiznal, že jí možná ukončí i v případě vítězství: Jde prý jen o to, zda ho o to požádá manželka. Pokud ano, Hendricks končí a bude se věnovat rodině. Magny patří mezi největší objevy této váhy v poslední době, ale na UFC 202 mu velkou vítěznou sérii rázně ukončil KO v prvním kole Lorenz Larkin. Saffiedine se po dlouhé sérii zranění letos dostane už k třetímu zápasu: Ellenbergera zvládl, Storyho ne. Brown rovněž hraje o hodně, prohrál čtyři z posledních pěti zápasů a ačkoli to všechno byli elitní soupeři, Ellenberger mu v posledním zápase uštědřil tvrdé KO. A to zanechalo své následky: Pro Browna to prý bylo úplně první KO v kariéře, nikdo ho zatím nikdy nevypnul ani na tréninku ani jinde a má teď docela těžké následky po otřesu mozku. Zapomínal slova, ztrácel stabilitu, myslel na sebevraždu a projevoval celou řadu hodně nepříjemných příznaků. Kvůli tomu také kompletně překopal své tréninky, mnohem méně ostře spáruje a celkově se teď o svůj mozek daleko víc stará (hraní logických her a tak podobně). Zda to pomůže nebo ne - to uvidíme. Aktivní kovboj Alex Oliveira letos nastoupí už ke svému čtvrtému zápasu, na FN 96 ale o pět a půl libry nenavážil v zápase s Willem Brooksem. Tomu pak zlomil žebra a zápas vyhrál, ale donutilo ho to k přestupu do velterové váhy, kde se teď střetne právě s Meansem. Means vyhrál poslední dva zápasy, oba KO v druhém kole a z posledních sedmi má šest výher. Brandon Thatch nutně potřebuje výhru, protože poslední tři zápasy prohrál submisí, Homasi debutoval proti výše uvedenému Meansovi jako záskok, ale prohrál. 

Další fight je vypsán do muší váhy: Nedávno fatálně chybující Louis Smolka (11-2 MMA, 5-2 UFC) si letos může ještě donapravit reputaci zápasem s Rayem Borgem (9-2 MMA, 3-2 UFC). Oba poslední zápas prohráli a oba tak přišli o pěkné sérky - Smolka vyhrál čtyři zápasy v řadě, Borg tři. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
Burky - Čtenář - 2.11.2016 v 12:35
Re: - - přejít na příspěvek
UFC 207 bude mat dalsi vynikajuci fight pozeram,, tychto dvoch som si prial po Linekerovom...
 
+1
Patriot - Redaktor - 7.11.2016 v 19:42
. - přejít na příspěvek
Smažka Jones dostal roční stopku. Počátek běží od zveřejnění nálezu, tzn. že do ...
 
+1
Caidel - Administrátor - 9.11.2016 v 14:27
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: . - přejít na příspěvek
To mi osobně tak divné nepřijde. Ber to tak, že si něco uděláš s kolenem - tak tejde...
 

Všechny příspěvky

Jarome - Čtenář - 1.11.2016 v 23:36
- - Odpovědět
 

Pekne,Luke Rockhold zraneny!!!Uz som myslel,ze tie zranenia

utichli.

Jarome - Čtenář - 2.11.2016 v 06:51
- - Odpovědět
 

UFC 207 TJ DILLASHAW vs JOHN LINEKER.Tak teraz tipujtelaughingBude to skvely fight,ale co sa tyka tipovania destongue-outSnad si to TJ vybojuje svojou rychlostou.

Burky - Čtenář - 2.11.2016 v 12:35
Re: - - Odpovědět
 

UFC 207 bude mat dalsi vynikajuci fight pozeram,, tychto dvoch som si prial po Linekerovom zapase s Dodsonom ako rozstrel o post dalsieho vyzyvatela o titul,, TJ skvely technicky bojovnik,rychly s vynikajucim kardiom a proti nemu Hands of Stone ,,po Dodsonovych high kickoch kludne aj nickname Head of Stone. Tip bude na Linekera, dufam ze KO/TKO .

 

Jarome - Čtenář - 2.11.2016 v 13:01
Re: Re: - - Odpovědět
 

Zaujimavy tiplaughingHm,ale ja by som to predsa len videl skor na DILLASHAWA,pokial si pamatam,TJ ma prehru KO/TKO len jedinu,este v prvom zapase vo finale Ultimate fightra prave s DODSONOM.Od vtedy siel milovymi krokmi nahor,jeden z najpohyblivejsich fighterov vobec,paradna technika,do teraz mam v obraze jeho druhy zapas s BARAOM,vtedy to bola doslova rozbijacka na jednu branu.Ale samozrejme,Lineker so svojou pitbulou volou a vrazednym stylom mu sediet nemusi.Ako vravim,velmi tazky zapas,nemyslim si,zeby tu niekto sa odvazil vrazit Mailand na hockoho z nich.Ale ja tipujem TJ na bodytongue-out

 

Burky - Čtenář - 2.11.2016 v 13:40
Re: Re: Re: - - Odpovědět
 

S tym co si napisal uplne suhlasim, TJ isiel neskutocne kvalitou hore co sa tyka pohybu, rychlosti, vydrže, kombinacie uderov a kopov(Duane Ludwig),,,urcite bude aj favorit v ich suboji,, no Lineker je mlatička a verim ze stiahne TJa "Snake in the grass" :D do prestrelky kde ho zostrelí, to nie je tip ale skor prianie :)

Jarome - Čtenář - 2.11.2016 v 13:54
- - Odpovědět
 

smileOki....Uvidime.Tiez suhlasim s tym,ze Lineker sliape ako stroj,obidvaja patria medzi mojich oblubencov,ale TJ je predsa len vacsia srdcovkatongue-outTak uz len si pockat a modlit sa nech do toho nepride niejake zranenie.

malylada87 - Čtenář - 2.11.2016 v 14:04
.. - Odpovědět
 

tak nyni je jiste, ze dalsi contender bude Chris nebo Romero. Souza ma dobry pech,  nejdriv on zraneni a pak zase souperovo.

jinak Lineker s TJ absolutne netroufam tipovat. S Dodsonem se to neda porovnat nebot TJ je mnohem vetsi, rychlosti nezaostava a naopak je TJ eletni wresler narozdil od Dodsona. 

Jinak Ceidal se nezminil, jak to nakonec je s Peštakem, utka se s tim Grabowskim? 

malylada87 - Čtenář - 2.11.2016 v 14:40
Glory - Odpovědět
 

Badr je opravdovy badboy ala Conor. Dnes na konferenci s Ricem kdy na konci melo dojit k face off, tak Rico dosel na podium a Badr misto aby sel take, tak se sebral a sel do prdele z mistnosti pryc. Vsichni cumeli jak puci :-D

malylada87 - Čtenář - 2.11.2016 v 16:10
Glory - Odpovědět
 

Badr je opravdovy badboy ala Conor. Dnes na konferenci s Ricem kdy na konci melo dojit k face off, tak Rico dosel na podium a Badr misto aby sel take, tak se sebral a sel do prdele z mistnosti pryc. Vsichni cumeli jak puci :-D

Gabin - Čtenář - 2.11.2016 v 21:08
Re: Glory - Odpovědět
 

Oni v Glory nemají metr na sypače??Vždyt je to evidentní,že to nemá z ovaru...

Jarome - Čtenář - 3.11.2016 v 11:32
Re: Re: Glory - Odpovědět
 

Badr je najvacsi pancool

 

Jarome - Čtenář - 3.11.2016 v 11:35
Re: Re: Glory - Odpovědět
 

Hm tak mozno je nasypany,ale skus si pozriet jeho treningy,on je v tomto iny makac.

conor mcgregor - Čtenář - 2.11.2016 v 17:48
José nepřekvapil - Odpovědět
 

Aldo je značka toaletního papíru, se kterým si Dana White utírá zadek.

Gabin - Čtenář - 2.11.2016 v 20:21
Re: José nepřekvapil - Odpovědět
 

Zkus trošku víc rozvést tvuj zaujatý příspěvek fanouši prosím..:-)

conor mcgregor - Čtenář - 3.11.2016 v 03:29
Re: Re: José nepřekvapil - Odpovědět
 

Tak jo :-). Jeho fanouš nejsem, když jasně řekne, že s UFC končí, Dana se s ním sejde, má pro něj kulový a on pak zůstane, jak to mám nezaujatě nazvat? Dobrotivý skromný José se dohodl? Pro prachy by si nasadil i klaunský nos a pobíhal s ním v oktagonu. Tak to vidím já. Klidně mi to omínusuj, avšak udělat to Mekáč, přečetl by sis tu něco o jeho kuřbě. Není zač.

malylada87 - Čtenář - 2.11.2016 v 23:54
Novinka - Odpovědět
 

zajimavymatch Wineland vs. Mizugaki

Patriot - Redaktor - 3.11.2016 v 08:46
. - Odpovědět
 

Hned po Rockholdovi se údajně zranil i jeho týmový parťák Cormier (zatím nepotvrzeno). AKA=another knee accident.

Jarome - Čtenář - 3.11.2016 v 11:30
Re: . - Odpovědět
 

Tak oficialne zatial nikde nic nie je,snad je to len kacica.

malylada87 - Čtenář - 4.11.2016 v 23:59
Novinka - Odpovědět
 

Tak potvrzeno, Viktor Pešta vs. Grabovski ve Phoenixu !!!!

k tomu další dva zápasy zatím:

HW duel Asker vs. Smoliakov

LHW duel Christensen vs. Mihalovic

Patriot - Redaktor - 7.11.2016 v 19:42
. - Odpovědět
 

Smažka Jones dostal roční stopku. Počátek běží od zveřejnění nálezu, tzn. že do klece se vrátí nejdřív v červenci 2017.

yamay - Čtenář - 7.11.2016 v 21:54
Re: . - Odpovědět
 

Aspon nejaka spravodlivost existuje. Nie su to sice 2 roky, ale ani 6 mesiacov, co je len dobre.

Patriot - Redaktor - 8.11.2016 v 21:55
. - Odpovědět
 

A už to začíná...Evans vs. Kennedy zrušeno

willy666 - Čtenář - 9.11.2016 v 07:33
Re: . - Odpovědět
 

na webe sa pise aj to ze vraj Jiri Prochazka nenastupi v decembri na turnaj Rizinu kolu zraneniu kolena...

willy666 - Čtenář - 9.11.2016 v 07:49
Re: Re: . - Odpovědět
 

na Twitteri Rizinu su vypisane uz aj oficialne fighty do pyramidy a Prochazka tam naozaj nie je...

malylada87 - Čtenář - 9.11.2016 v 08:37
Re: Re: Re: . - Odpovědět
 

No především je oznámen Carwin v pyramidě, který se utká s Amirkbarim, což je celkem zvíře. Klobouk dolů, že Carwin po takové pauze a věku nejde s žádnou sračkou. Proto mi bylo divné, koho v poyramidě nahradí a koho Rizin vyšoupne. No doufám, že Denisa o nebude. Na jeho stránkách a nikde jsem nezaznamenal, že by se objevit neměl.

hellas - Čtenář - 9.11.2016 v 08:53
Re: Re: Re: Re: . - Odpovědět
 

V pyramidě ho nahradil Kosaka. Viz. bild z CroCopovýho fb

https://www.facebook.com/MirkoCroCopOfficial/photos/a.466923670019002.115536.466911916686844/1369392256438801/?type=3&theater&__mref=message_bubble

malylada87 - Čtenář - 9.11.2016 v 09:42
Re: Re: Re: Re: Re: . - Odpovědět
 

Je to velká škoda, velká příležitost, když jsou v pyramidě taková jména. Tmto se mohl hodně vyšvihnout.

willy666 - Čtenář - 9.11.2016 v 10:02
Re: Re: Re: Re: Re: Re: . - Odpovědět
 

aj tak je to zvlastne...Jirka sam povedal ze koleno bude vporiadku a sledujem jeho profil pravidelne a vobec sa nevyjadril ze by mal nejake problemy...ked tam ale teraz dali Carwina tak potom sa to muselo mozno poriesit inak...pokial som ale dobre porozumel pyramide tak na Jirku by cakal Baruto a to by bola polotazka vaha vs supertazka vaha...

willy666 - Čtenář - 9.11.2016 v 12:49
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: . - Odpovědět
 

tak je to oficialne...Jirka bude pauzovat 6 mesiacov, ze ma uplnu rupturu nejakeho vazu v kolene a koncom mesiaca ide na operaciu...aj tak je zvlastne ze sa na to prislo 6 tyzdnov po tom zraneni...

Caidel - Administrátor - 9.11.2016 v 14:27
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: . - Odpovědět
 

To mi osobně tak divné nepřijde. Ber to tak, že si něco uděláš s kolenem - tak tejden dva to zkoušíš rozchodit jestli to samo nepřejde. A když zjistíš, že ne, tak je čas jít k doktorovi - a ejhle, čekačka na nějaký MRI je třeba měsíc (v okolí zrovna takovej případ mám). A máš to 6 týdnů a ani se to moc nekomplikovalo. 

Ondra1234 - Čtenář - 9.11.2016 v 19:34
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: . - Odpovědět
 

Šlechtí ho že tam nejede padnout v prvním kole a shrabnout prachy,s takoví zraněním je úple jedno jestli čeká v pyramidě carwin nebo svatej vaclav 

willy666 - Čtenář - 9.11.2016 v 08:55
Re: Re: Re: Re: . - Odpovědět
 

http://www.mmafighting.com/2016/11/8/13571272/shane-carwin-meets-amir-aliakbari-as-rizin-tourney-quarterfinals-are

malylada87 - Čtenář - 10.11.2016 v 00:25
Novinka - Odpovědět
 

Tak Kennedy vs, Evans nakonec přesunut na UFC 206

Patriot - Redaktor - 11.11.2016 v 23:10
. - Odpovědět
 

Teď jsem si málem roztrhnul hubu laughing Joe Rogan dal na FB video, kde (nejspíš solidně spálenej) zjistil, že dostal hotelový pokoj pro člověka s těžkou obsesí na mytí prdele...vřele doporučuji najít a mrknout.

yamay - Čtenář - 23.11.2016 v 20:52
Glory free fight - Odpovědět
 
yamay - Čtenář - 26.11.2016 v 21:05
ACB 49 live - Odpovědět
 

Ak by mal niekto zaujem, tu je youtube link na:

ACB 49 "Rostov onslaught": LIVE | Прямая трансляция