přihlásit trvale
Nová registrace
Novinky z Oktagonu #31

Novinky z Oktagonu #31

přečteno: 65527×
26.12.2015 v 08:15 | Autor: Caidel
diskuse: 147×
Rubriky: Aktuality / MMA / Svět

Poslední aktualizace z této série proběhla před měsícem - a tak tu máme spoustu nového materiálu. Dění v UFC se tentokrát soustředilo především na turnaje, protože za poslední měsíc jich UFC uspořádalo celkem pět včetně tří turnajů ve tří dnech (série UFN 80, TUF 22 finále a UFC 194). Máme tak dva nové šampiony - Rockolda a McGregora (v rekordním čase) a máme tu také šampiona jenž svou pozici udržel (rovněž v rekordním čase): Rafaela dos Anjose. Proběhlé turnaje jsou: UFC FN 79: Henderson vs. Masvidal z Koreje (ohlédnutí), UFC FN 80: Van Zant vs. Namajunas a TUF 22 Finále: Edgar vs. Mendes - oba turnaje z Las Vegas a oba bez ohlédnutí (nebyl čas). Dále UFC 194: Aldo vs. McGregor (ohlédnutí) a nejčerstvěji poslední letošní turnaj UFC On Fox 17: Dos Anjos vs. Cerrone 2 (ohlédnutí). Teď je sváteční pauza - a tedy čas věnovat se i jiným novinkám. 

V tomto článku se objeví tři nové turnaje: UFC 196: Werdum vs. Velasquez 2, UFC Fight Night 82 a UFC Fight Night 83: Silva vs. Bisping a kolem 29 nových zápasů se jmény jako jsou Anderson Silva, Fabricio Verdum, Johny Hendricks, Cain Velasquez, Michael Bisping, Roy Nelson, Ovince Saint Preux, Brandon Thatch, Sage Northcutt, Stephen Thompson, John Lineker, Jimi Manuwa, Brad Pickett, Jared Rosholt, Josh Burkman, Derek Bruson, Rustam Khabilov, Tom Breese, Norman Parke a další. Teď již ale k novinkám jako takovým. 

Tři nejvýraznější tváře UFC to za minulý měsíc měly každá jinak. Jones se držel zcela při zemi a vede se vlastně jen diskuze o tom, kdy přesně půjde proti Cormierovi. Jones i UFC by měli zájem o termín v New Yorku, Cormier ale striktně trvá na tom, že je to především otázka toho, jestli se bude chtít jemu - neboť on je šampion a měl by určovat co a jak - nechce totiž dávat Jonesovi domácí výhodu. Jinak i DW připouští, že s novými fotkami pořádně osvaleného Jonese se zdá být přesun do těžké váhy vcelku nevyhnutelný. Poznámka bokem: Jeden z největších odpůrců legalizace MMA v New Yorku, demokratický poslanes Sheldon Siver byl usvědčen z korupce. 

McGregor samozřejmě plnil stránky médií co to šlo - ale jeho exploitům a výkonům jsme si všímali především v článku věnovaném UFC 194. Teď má sváteční pauzu a v lednu vypukne diskuze o tom, proti komu půjde příště, ale jinak klid. 

A Ronda Rousey byla také neaktivní - v jejím případě se ale hodně diskutovalo o tom co a jak dál. Ronda se postupně objevila ve videu z Los Angeles (už neobouchaná), ale tvrdila, že má něco s čelistí a jablíčko si dá až tak za půl roku. Od té doby ale problém zdá se vyhnil. UFC stále trvá na tom, že je Ronda jejich největší hvězdou (byla nejhledanějším atletem roku na Yahoo), Dana White dokonce prohlásil, že je teď Ronda větší hvězda, než před porážkou (o čemž upřímně pochybuji). Ronda sama tvrdí, že je z prohry smutná i tak se ale její rozhovor dostal na obálku ESPN magazínu. Dana White se také přiznal, že v případě Rondy není zrovna dvakrát objektivní, neboť jí považuje za svou velmi dobrou kamarádku (na úrovni Chucka Liddella) a není pro něj tedy jen běžnou bojovnicí - proto byl také z její porážky extrémně zklamán. Což samozřejmě může vysvětlovat značnou dávku protekce, alespoň se to ale řeklo na rovinu. Ronda už také potvrdila, že zůstává u svého trenéra Tarverdyana, Holly Holm naopak v Albuerquerue přivítali jako královnu a bude mít i svůj místní svátek :)

Plán UFC je v tuto chvíli jasný: Za každou cenu chtějí protlačit remač Holm vs. Rousey 2 na UFC 200 začátkem července. Holm osobně s tím neměla problém a její tým ostatně také ne, nechce se jim ale čekat až do července a proto se pokoušeli prosadit, že by si Holly v mezičase dala třeba zápas s Miehsou Tate. UFC si ale jede svou a tak podle všeho bude remač v červenci. Což sice samozřejmě hodně pomůže popularitě UFC 200, ale jinak to má spíše samé nevýhody. Tým Holly Holm je nespokojený, protože Holly je ve vrcholné formě a musí čekat přes půl roku. Miesha Tate se k tituláku opět nepřiblíží tak rok. Pro Rondu je UFC 200 naopak zase skoro až moc blízko a z taktického hlediska není dost času na to došrotit se věci které by jí proti Holly pomohly (a není ani čas nabrat sebevědomí). Fanoušci navíc o remač až takový zájem nejeví - zápas byl jednostranná demolice, navíc dostatečně dlouhá na to, aby bylo jasné, že Holly je prostě lepší. Ronda samozřejmě může vyhrát, ale může se tak stát vlastně jediným způsobem - dostane Holly na zem a něčím jí tam chytí, v postoji to opravdu nezabere. Takže třeba Mike Dolce proti termínu na UFC 200 také protestuje, protože je to moc brzo a podle něj se nestačí Ronda vzpamatovat (a to ani nemluvím o tom, že Ronda má v mezičase natočit dva filmy). Sázky jsou navíc vysoko - Ronda už naznačila, že pokud prohraje i v remači, s MMA velmi pravděpodobně skončí (mohla by však možná posléze zjistit, že s koncem MMA záhadně vyšuměla i její herecká kariéra). Ale UFC na zápase trvá, takže bude. Za sebe bych skoro považoval ideální (ač jde o ošklivou myšlenku), kdyby se Ronda zranila a nemohla na UFC 200 nastoupit. Bez této mystické mety by UFC možná couvlo a nechalo Holly obhajovat proti Mieshe a Rondě dalo nějaký mezizápas, což by mohlo být ideální. 

Tím že Ronda remač dostane a José Aldo zřejmě ne je jinak velmi rozezlen Aldův trenér Pederneiras. Už i navrhoval, že by třeba Alda odbarvil na blond, protože jak se zdá, blond má v UFC protekci (viz. Ronda, VanZant, Northcutt). Mimochodem, z činů UFC je to sice očividné, ale Dana White i tak v jednom z rozhovorů oficiálně označil VanZant a Northcutta za budoucnost UFC. Což je trošku bizarní, protože v tu chvíli ignoroval spoustu šampionů, vyzyvatelů i dalších prakticky hotových hvězd a zvolil dva MMA nováčky kteří v tu chvíli měli v UFC dohromady tři fighty a kteří sice samozřejmě mají potenciál, ale na vrchol je cesta spletitá a trnitá a cestou se může lecos pokazit, takže sázet na takové „zelenáče“ je dost odvážné a bylo by možná vhodnější sáhnout po někom, kdo už je prakticky hotový. Protěžování VanZant a Northcutta samozřejmě naštvalo (slušně řečeno) i celou řadu renormovaných borců, zvlášť když vyšlo najevo, že oba mají asi čtyřikrát lepší smlouvy, než obvykle borci s jejich zkušenostmi mají (a platově tak zastiňují i řadu zkušených veteránu s desítkou zápasů v UFC). 

UFC se ovšem blýsklo především vylepšování své základny. V Las Vegas se nově začalo stavět nové sídlo firmy. Mělo by jít o obrovský areál (180 000 čtverečních stop) ve kterém by mimo sídla firmy mělo být především také špičkové vybavení pro sportovce: tedy tréninkové prostory, lékaři a diagnostika, vše kolem rekonvalescence - zkrátka špičková výbava. Fotky architektonické studie zde. Součástí by měly být i takové věci jako „Restaurant Rondy Rousey“ nebo „Konferenční místnost Andersona Silvy.“ :) Otvírat by se mělo v prvním čtvtletí 2017. Dobrou zprávou jinak je, že UFC i napodruhé prošlo vyšetřováním Federální Obchodní Komise, zpráva o tom zda UFC je nebo není monopol ale zatím nevyšla. Vyšetřování je ale ukončeno.  

Svoje si ovšem během uplynulého měsíce tradičně užil i Reebok. Pro letošek jsou účetní knihy uzavřeny a tak už se ví, že Reebok letos na sponzorských smlouvách vyplatil dohromady téměř 3,2 milionu. Veselejší je ovšem další dávka chyb - Reeboku se především povedlo smíchat Andersona Silvu a José Alda, takže jim vznikl borec střední váhy „Anderson Aldo“ (foto) s přezdívkou "Spider". Prý chyba tiskárny. Na tiskárnu ovšem nesvedou chyby ve webových promomateriálech, které Conora McGregora označily za šampiona pérové váhy jenž získal titul vítězstvím nad Mendesem (McGregor získal pouze dočasný titul, chyba se stala měsíc před zápasem s Aldem) a Ryan Bader byl označen za šampiona těžké váhy, což jsou dvě chyby v jedné :) Objevil se také „Rody Red King MacDonald" namísto Roryho. Bez chyby ale někdy není ani UFC - na jejich webu nějakou dobu visel promomateriál k zápasu Tatsuya Kawajiriho a Alana Belchera - Kawajiri je pérová váha, Belcher váha střední - a navíc letos ukončil kariéru. 

Kritika se hned dvakrát snesla také na hlavního komentátora UFC Joe Rogana. Ten mimo jiné naznačil, že mu smlouva s UFC končí v srpnu a že si není vůbec jist, zda smlouvu s UFC bude chtít prodloužit. Za to však pochopitelně kritizován nebyl, problémem byly jeho výroky na adresu Cris Cyborg a také José Alda. V jednom z rozhovorů poněkud neuvážně zmínil, že cyborg je poněkud babochlap a bylo by vhodné zkontrolovat zda nemá penis, José Alda zase obvinil z toho, že s novým dopingovým programem vypadá úplně jinak než dřív. Za obojí ho okamžitě smetla obrovská vlna kritiky a za obojí se posléze veřejně omlouval. Aldův trenér mu poslal fotku na které bylo zjevné, že poslední čtyři zápasy vypadá Aldo pokaždé úplně stejně a Cyborg se do něj opřela několika dobře formulovanými prohlášeními ve kterých upozorňovala, že ze strany Rogana (a také Rondy, která má podobné hlášky) se jedná o šikanu (ačkoli je Ronda tváří kampaně proti šikaně), že jí podobné prohlášení zraňují a ubližují také její rodině (údajně to rozplakalo jejího otce). 

 

Smluvní zpravodajství / přestupy / zápasová šeptanda:

 • Kariéra za minulý měsíc skončila jen jedna - s MMA skončil týmový kolega McGregora, Cathal Pendred (17-4-1 MMA, 4-2 UFC). Končí v 28 letech a jako důvod uvádí především ztrátu motivace, z MMA se mu ztratila vášeň a nevidí tedy důvod v tom pokračovat.

 • Návrat naopak stále zvažuje Georges St. Pierre. Přiznal ale nedávno, že by mu Reebok smlouva mohla zabránit v návratu - není to ale ani tak o tom, že by nechtěl, ale spíše o tom, že má nějaké své lukrativní smlouvy a ty mohou být se smlouvami UFC v přímém rozporu, takže by s tím nešlo nic dělat. Dana White ovšem nově tvrdí, že GSP už se nikdy nevrátí (původně tvrdil, že se vrátí a to když GSP nechtěl, teď když to GSP zvažuje, tvrdí DW opak - možná reverzní psychologie?). A Ben Henderson přiznal, že jeho pozápasový rozhovor z UFC FN 79 (ve kterém hlásil "Tak doufám, že teď jsem udělal dojem") byl namířen právě na St. Pierrea a jeho již téměř legendární hlášku „I'm not impressed“, což samozřejmě zní parádně pouze v jeho francouzsko-anglickém přízvuku. 

 • U Bena Hendersona se jinak ještě neví, kam zamíří, ale velmi nezvyklé je, že během prosince se na volnou nohu z UFC uvolnili také Aljamain Sterling, Alistair Overeem a Sarah Kaufman, což by mohlo značně rozvířit vody na trhu MMA - teď se uvidí, jak je na tom konkurence, tohle jsou první odvážlivci. 

 • Propouštělo se málo, před vánoci skončili jen tři borci: Vaughan Lee, Hugo Viana a Alan Omer. Lee má UFC bilanci 3-5, Viana 3-3 a Omer 0-2.

 • Naopak šampion těžké váhy Fabricio Werdum podepsal novou osmizápasovou smlouvu (a je tak značně pravděpodobné, že v UFC dokončí svou kariéru). 

 • V UFC je také Švéd Martin Svensson z TUF 22 a UFC už mu i zaplatilo za zápas, ačkoli nebojoval. Svensson totiž z TUF 22 musel odstoupit kvůli zranění a zůstává tak neporažen, na finále TUF 22 ovšem fungoval jako náhradník v zákulisí a byl připraven zaskočit kdyby se někdo zranil. Dokonce i úspěšně odvážil, ale všechny zápasy proběhly bez problému, takže obdržel alespoň své show money. 

 • Dana White tvrdí, že pro šampionku Joannu Jedrzejczyk je nyní na programu remač s Claudií Gadelhou. Sama Jedrzejczyk to vidí tak, že by Gadelha měla získat ještě jednu výhru, jenže jinou vhodnou vyzyvatelku v tuto chvíli UFC nemá. Gadelha v posledním zápase přebodovala bývalou světovou jedničku Jessicu Aguilar, ta teď ale tvrdí, že šla do zápasu zraněná (se zlomenou nohou) a že to byla velká chyba. 

 • Demetrious Johnson vzkazuje kritikům svého velmi technického stylu, že svůj defenzivně založený přístup v žádném případě měnit nebude. Do bitek se pustil v zápasech s Ianem McCallem a od té doby už se poučil - žádné peníze ho teď nepřesvědčí, aby riskoval poškození mozku, takže jeho styl zůstane takový jaký je. 

 • Johnny Hendricks opouští tým Takedown. Nedohodl se s nimi na podmínkách a smlouva mu vyprší koncem února (po zápase se Stephenem Thomsonem), pak přejde jinam. Najal si také nutričního poradce který mu má pomoci s problematickým shazováním váhy.

 • Uriah Hall si v roce 2014 střihl jediný zápas, v roce 2015 jich zvládl pět (3-2). To už je na něj trochu moc a tak si teď oficiálně dává menší pauzu. 

 • Dana White slíbil, že CM Punk si debut v UFC odbyde na 100% v roce 2016. Soupeře mu ale UFC bude hledat zřejmě mimo organizaci. 

Dopingové / komisní zpravodajství:

 • Potenciální vyzyvatelka Julianna Pena má problém: Byla ve Washingtonu zatčena policií za to, že před nočním barem nakopala dva muže do rozkroku (dosti brutálně). Podle všeho to proběhlo nějak tak, že Pena a jeden její kamarád se na ulici dostali do nějaké hromadné rvačky. Když rvačka skončila, pokoušela se Pena a její v obličeji zkrvavený kamarád dostat do jednoho z přilehlých barů. Ochranka je tam ale nechtěla vpustit a tak Pena nakopala ochranku i majitele. Teď je venku na kauci a čeká se co bude dál - je obviněna z napadení. 

 • Mirko "Cro Cop" Filipovič dostal od komise za HGH (růsťák) dvouletý trest, což by mu tak nějak ukončilo kariéru i kdyby jí neukončil sám. 

 • Odvolání Wanderleie Silvy před komisí (ohledně doživotního trestu) bylo opět odročeno.

 • Novým případem je ovšem Gleison Tibau. Behemot a největší stálice lehké váhy (na jehož muskulaturu se však často hledělo s podezřením) má problém. Veterán 26 UFC zápasů má pozitivní dopingový nález - a to hned dvojitě. Nejprve se objevila dočasná stopka, neboť měl údajně nějaký nález v mezizápasovém testu, po dvou týdnech se ale objevil i druhý problém: Po zápase ze 7. listopadu s Abelem Trujillem mu našli EPO. Teď se tedy čeká na projednání před komisí. Tibau se v tiskovém vyjádření prohlásil za nevinného a bude prý se svými lékaři zkoumat příčiny, jak se něco podobného mohlo stát. 

 • A nakonec: Petice na podporu Nicka Diaze u Bílého domu sice prošla (naplnila kvótu 100 000 hlasů), ale Bílý dům s Diazovou kauzou dle očekávání nebude nic dělat a přenechá tuto úlohu povolanějším, tj. státní komisi (s kterou je právě ten problém). I tak ale nátlak zřejmě fungoval a Diazův trest by podle všeho měl být brzy radikálně zkrácen (mluví se o 18 měsících namísto 5 let).

 • Brazilské komisi CABMMA se podařilo odhalit rozsáhlý podvod s falšováním lékařských zpráv. Mělo by jít o jeden konkrétní MMA tým, který pro své borce falšoval předzápasové lékařské zprávy - tvořili imaginární zprávy od neexistujících doktorů. Vyšetřování trvalo dlouho a bylo hodně rozsáhlé, viníci by měli počítat s doživotními tresty (jména zatím zveřejněna nebyla). 

Zprávy od konkurence:

 • Bellator za uplynulý měsíc uspořádal jediný turnaj a to Bellator 147. Ten shlédlo obvyklých cca 656 tisíc diváků. V hlavním zápase večera favorizovaný Josh Thomson zrušil TKO Pablo Villasecu v druhém kole skrz lepší zemařinu, Daniel Weichel potvrdil pozici vyzyvatele na titul přesvědčivým vítězstvím nad Georgi Karakhanyanem, Derek Anderson i napodruhé překvapil Patricky Freireho a odnesl si těsnou bodovou výhru a byla zde také dvojice submisí: Brian Rogers dostal v polotěžké Virgila Zwickera arm-trianglem v druhém kole a v souboji mladých nadějí Adam Piccolotti porazil RNC v druhém kole Maria Sota. Co se hlavního zápasu večera týče: Thomson potvrdil, že teď chce být hodně aktivní (naznačoval, že by rád stihl i umístění v Rizinu, pokud bude fit, podle všeho to ale nevyšlo), má ale zájem spíše o pěkné zápasy než o titul. Tím se také vysvětluje, že v pozápasovém rozhovoru požádal o zápas s Michaelem Chandlerem, neboť právě to si prý fanoušci přejí, takže dá přednost Chandlerovi před šampionem Brooksem. Jeho názor potvrdil i Chandler který výzvu přijal - a naznačil že souboj mezi nimi bude daleko větší, než kdyby jeden z nich šel proti šampionovi. Umístění v Bellatoru méně prověřeného Thomsona do hlavního zápasu nikoho až tak moc nepopudilo - chápal to i Freire v co-main eventu. S čím se ale smířit nedokázal byl mačmejking pro Thomsona, tedy příliš neznámý soupeř, pro Thomsona by se prý daleko víc hodil někdo známější. Freire sám pak ale vyhořel v očekávané odvetě s Andersonem na kterou se hodně těšil a porážka ho tak srazila v pořadí divize celkem dolů. Daniel Weichel sliboval chladnou hlavu, protože už nechtěl opakovat chybu ze zápasu s Patricio Freirem (což byl největší comeback roku podle Inside MMA) a Karakhanyan se naopak po návratu ze zranění těšil na nějaké pořádně bitvy. Vyhrálo pojetí Weichela, byl celý zápas lepší a techničtější a v poklidu to uhrál na jasných 30-27, Karakhanyan byl naopak zaražený a nikdy se nepokusil to nějak dramaticky zvrátit. Weichelovi by tohle mělo zajistit titulový zápas, nebo alespoň oficiální vyzyvatelský rozstřel. 

 • Bellator potvrdil, že má zájem o služby Bena Hendersona, Coker se o něj chce ovšem ucházet "podle učebnice" tedy dát všem věcem náležité lhůty a nejít do konfliktu s UFC. Nově byl podepsán italský UFC veterán Alessio Sakara - a celkem předvídatelně najde své místo na chystaném turnaji Bellatoru v italském Turínu v dubnu. A boxer Tyson Fury prý také zvažuje že by si to v Bellatoru zkusil :) King Mo Lawal má nově zájem také o zápasy ve střední váze, takže má teď záběr tři váhy (střed, polotíha, těžká) a chce brát zápasy tam, kde se mu to nejvíc vyplatí. Uvidíme jak dopadne na Rizinu. A na Bellatoru 147 vítězil v předzápasech také A.J. McKee (syn Antonia McKee) - a Bellator s ním posléze podepsal novou několikaletou smlouvu. 

 • Bellator 148 (Kocheck vs. Secor, Daley vs. Uhrich) je v tuto chvíli poněkud přehlíženým turnajem. Na hlavní startovku byl přihozen zápas exUFC bijce Paula Bradleyho a nového talentu Bellatoru Chrise Honeycutta. 

 • Naopak Bellator 149 (Kimbo vs. DaDa, Shamrock vs. Gracie) přehlížený rozhodně nebude. Slice označuje DaDa 5000 za svůj horší klon (prý mu ukradl image a všechno) a slibuje destrukci. Také pošilhává po titulu těžké váhy, to by prý na konec kariéry bylo skvostné. S tím tedy hodně štěstí :) Startovka posílila o dva zápasy: Emmanuel Sanchez půjde s Daniele Pinedou a Mike Bronzoulis proti Melvinu Guillardovi. Na startovku se snaží dostat také čerstvý vítěz z Bellatoru 147, Brian Rogers. 

 • Bellator 150 se koná 26. února v Kansasu. V hlavním zápase titulový remač mezi Marcosem Galvaem a Eduardo Dantasem (který byl nedávno kvůli zranění zrušen) a v těžké váze se veterán Cheick Kongo postaví proti neporaženému Augusto Sakaiovi. 

 • Bellator 151 následuje 4. března, hlavním tahákem zde bude souboj bývalého dvoudivizního šampiona Joe Warrena proti Darrionu Caldwellovi, jenž je také zápasníkem NCAA I. divize, je zatím neporažen (8-0 MMA) a také bezchybný a zároveň prověřený v Bellatoru: 5-0 Bellator. Tohle je tedy jeho skok mezi elitu. 

 • WSOF uspořádalo pouze jeden turnaj a to WSOF 26. Ten se jim ale předběžně trochu rozpadl když museli kvůli zraněním odstoupit Tyrone Spong a Andreas Spang, což mělo za následek hodně poslepovanou startovku, kterou nakonec sledovalo pouze 162 tisíc diváků. V hlavním zápase večera pak došlo k obrovskému překvapení když vyzyvatel Alexandre Almeida porazil šampiona Lance Palmera na body (3x 48-47). Vedení WSOF (Rayi Sefovi) se to nelíbilo a tak Palmerovi z Alpha Male týmu slíbil remač. Palmer před zápasem hlásil, že nevylučuje budoucí přestup do UFC a že věří tomu, že je schopen bojovat proti Edgarovi, McGregorovi a podobné UFC elitě, tímhle se mu to ale značně zkomplikovalo. Zajímavé ovšem je, že Palmer zmínil, že před odvetou nevylučuje změnu týmu - potvrdil, že v Alpha Male je po odchodu Duane Ludwiga situace ne zcela ideální a smlouva nedávno skončila i Martinu Kampmannovi, takže TAM jsou momentálně bez šéftrenéra - a podle Palmera se to na výkonu týmu rozhodně projevuje. Do příštího roku půjde WSOF s novým logem a novými kancelářemi v New Yorku. Chybět ovšem bude jedna z tváří WSOF - Ali Abdel Aziz. Toho komise upozornila na střet zájmů (vysoká manažerská pozice ve WSOF se neslučuje s pozicí manažera některých fighterů) a Ali se tak raději vzdal své funkce ve WSOF. Mimochodem, rozpočet na WSOF 26 byl 165 tisíc a Palmer s Dubulubgovem (co-main eventista) brali kolem 28 tisíc. V porovnání s šampionem UFC pochopitelně nic moc, ale není to zase úplně bezvýznamná částka (Palmer má vyšší základ než třeba Nate Diaz v UFC).  Dalším turnajem WSOF bude WSOF 27 23. ledna v Tennessee, hlavním zápasem večera bude Mike Ricck vs. Caros Fodor, v plánu též Shamil Gamzatov vs. Teddy Holder

 • A je čas věnovat se Rizinu! který nás čeká již za několik dní. Koncept i obsazení už je jasný, tak se podíváme, co nás čeká: 29. prosince se koná turnaj Saraba, což by měl být rozlučkový turnaj s předchozí érou japonského MMA. Hlavním zápasem večera je zde speciální zápas mezi Kazushi Sakurabou a Shinyou Aokim. Dalším tahákem je zahajovací kolo osmičkové pyramidy ve které mimo Jiřícho Procházky proti Satoshi Ishiimu uvidíme ještě duely Goran Reljic vs. Vadim Nemkov, Teodoras Aukštolis vs. Bruno Cappelozza a King Mo vs. náhradník z BAMMA Brett McDermott. Záložním zápasem je Yuta Uchida vs. Valentin Moldavsky. Další zápasy zahrnují: Tsuyoshi Kosaka vs. James Thompson (ten se přiznal, že trénoval jen asi dva dny, protože ho zlobilo zranění z nedávného Bellatoru souboje s Lashleym), Carlos Toyota vs. Kiril Sidelnikov, Yuki Motoya vs. Felipe Efrain, Hiroya vs. Akira "Wicky" Nishiura (K-1), Kazuyuki Miyata vs. Hinata (Rizin MIX pravidla), A.J. Matthews vs. Anatoly Tokov, Hideo Tokoro vs. Kizaemon Saiga a Hiroyuki Takaya vs. DJ Taiki. 

 • 31. prosince je pak velký galavečer nazvaný IZA (start / vzlet) a ten by měl zahájit novou éru japonského MMA. Producenti Rizin slibují, že se od sebe budou oba galavečery hodně lišit po vizuální stránce (údajně až do detailů typu jiný ring, jiné rukavice) a symbolika konce éry a začátku nové éry by zde měla hrát opravdu velkou roli, těšme se tedy na pořádnou šou alá PRIDE (snad to vyjde). Hlavní program by měly obstarat závěrečná dvě kola turnaje (s tím, že finále turnaje je hlavním zápasem večera), hlavním tahákem je ale samozřejmě Fedor Emelianenko, který nakonec přece jen vystoupí proti původně nejvíce spekulovanému indiskému kickboxerovi Singu Jaideepovi (2-0 MMA). Singh byl prý pro pořadatele první volbou, ale v listopadu v přípravném zápasu nevypadal nijak skvostně a tak se hledal i jiný soupeř. Většina zajímavých jmen byla kontraktuálně vázána (šampioni M-1 nebo KSW) a ani další fighty nevyšly. Rizin měl prý zájem o remač s Bigfootem (ten má ale smlouvu s UFC) a byla i snaha o zápas s Randy Couturem - ten se prý dokonce vrátil do tréninkového zápřahu, ale pak mu to zdravotně nevyšlo. Takže Jaideep. Dále tedy dříve zveřejněný střed dvou rodů: Kron Gracie vs. Asen Yamamoto, Sumista Baruto půjde proti Jerome Le Bannerovi, Kickboxer Andy Souwer proti cosplayistovi Yuichiro Nagashimovi (MMA pravidla) a bude tu také pro japonce lahůdková záležitost nejsledovanějšího fightu všech dob: Akebono si rá remač s Bobem Sappem - v shootbox pravidlech (tzn. submise v postoji povoleny). Pak je čas na velké dámy: Gabi Garcia proti Lei D'Tapa (Garcia se připravuje s Cris Cyborg která je proti ní úplně prťavá - video) a pak jsou tu fighty Soo Chul Kim vs. Maike Linhares, Takeru vs. Yan Ming (K-1), Ken Hasegawa vs. Brennan Ward z Bellatoru a celý večer odstartují v MMA pravidlech kickboxerky Rena a Jleana Valentino. Dohromady za oba večery 27 zápasů. A dokonce prý i s dopingovými testy, alespoň to tvrdí Fedor :)

 • Mimochodem, výborný článek připravili na Fight Matrixu a porovnávají v něm „sílu“ slavných turnajů těžké váhy minulosti (podle žebříčkových umístění jednotlivých borců). Absolutním šampionem je zde Strikeforce HW GP kterému jiný turnaj nesahá ani po paty, druhý je turnaj 3. sezóny Bellatoru a pak se tak různě střídají další sezóny Bellatoru s vybranými ročníky PRIDE GP. I tak se ale turnaj Rizin FF vejde do první desítky (osmý) a má dokonce teoreticky maličko silnější sestavu, než opěvovaný PRIDE GP 2000 - méně elitních borců, ale zase silnější zastoupení střední kategorie oproti zcela noname bijcům. A ješte zajímavost: Rizin si do Japonska přizval cutmana Jacoba Stitche Durana (aby udělal wrapy mj. Fedorovi, který s ním byl za časů PRIDE velmi spokojen). 

 • Také One FC mělo jeden turnaj a to One FC 35. Bohužel zde však došlo k velmi smutné záležitosti a tou je smrt bojovníka Jian Binga, jenž zemřel kvůli shazování váhy. Během shazování zkolaboval a později v nemocnici zemřel. Razantní odpověď One FC na sebe nenechala příliš dlouho čekat - One FC o dva týdny později zavedlo zcela nová pravidla pro váhové kategorie. Hlavní podstatou je, že borci se nyní musí vážit denně i mimo zápasové období a již osm týdnů před musí dodržovat stanovenou vahu (ve smyslu teď můžete mít svou zápasovou váhu plus x procent, sedm týdnů před už jen plus x-1 procent a tak dále až do týdne zápasu, kdy už borci musí být na své váze. Cílem je donutit všechny bojovat na tzv. "walking weight" a eliminovat radikální shazování váhy. Krok správným směrem, teď jen jak to bude v reálu fungovat (a co to bude znamenat třeba pro šampiony a další borce, kteří se nevejdou do svých stávajících váhovek). Klíčovým zápasem One FC 35 byl jinak titulový zápas v těžké váze Brandona Very a náradníka Paula Chenga, který vzal zápas pár dní předem za Lewise Parryho, který zkrátka na turnaj nedorazil (z kontraktuálních důvodů). Pro Veru snadná kořist, stal se prvním One FC šampionem těžké váhy během 26 vteřin.

 • Největší asijská organizace se ovšem netají ambicemi: Příští rok má One FC v plánu celkem 24 turnajů. 14 z nich bude obvyklých, 10 se bude konat v Číně (ty jsou o něco specifičtější a menší). Obvyklá místa konání budou zahrnovat Malajsii, Indionésii, Singapur a Filipíny, příští rok by ale mělo dojít i na expanzi do nových teritorií: konkrétně Thajska, Vietnamu a Hong Kongu. 

 • Pád Rondy Rousey měl zásadní dohru i pro Invicta FC. Cris Cyborg se rozhodla, že pronásledovat Rondu už je teď zbytečné a odvolala svou snahu vyshazovat na 135 liber. Její připravovaný zápas na smluvní váze 140 liber s Cindy Dandois se tak ruší a Cyborg 16. ledna bude čelit ruské grapplerce Darie Ibragimove o titul na své běžné váze 145 liber. Jde o krok, který původní soupeřka Dandois vůbec nechápe - Invicta se jí prý totiž vůbec nezeptala, jestli by náhodnou nebyla ochotná vzít zápas proti Cyborg i na 145 librách (což by ochotná byla) a namísto toho dosadili Cyborg novou soupeřku (kterou už Dandois navíc porazila).  Druhým titulovým zápasem na Invicta FC 15 bude titulový zápas ve váze 115 liber mezi šampionkou Livia Renato Souza a vyzyvatelkou DeAnnou Bennett. 

 • Organizace Glory skončila na Spike TV a přesunula se na ESPN. Zatím ovšem nemají dlouhodobou smlouvu. První turnaj na ESPN 3 (Glory 26) udělal 184 tisíc diváků, což je poměrně srovatelné (nebo o něco méně) než dříve na Spike TV. Joe Schilling nicméně s Glory skončil (zajímali ho víc když byli na Spike) a bude se teď věnovat zápasení v Bellatoru. Zájem má především o remač s Melvinem Guillardem. 

 • Na KSW 33 vyhrál Mamed Khalidov v titulovém zápase střední váhy nad Michalem Materlou za 31 vteřin. Khalidov je tak nadále nejlepší střední vahou mimo velké organizace. 

 • Na M-1 Challenge 63 se titulu polotěžké váhy zmocnil Viktor Nemkov výhrou nad Stephanem Puetzem (čímž padla snaha Puetze jít proti Fedorovi na Rizinu). Prvním šampionem rytířských zápasů :-) se zde stal Eugene Bedenko který porazil Dmitry Kovrizhina. O volný titul těžké váhy se bude bojovat na příštím turnaji - soupeři budou Denis Smoldarev a Alexander Volkov z Bellatoru. 

 • Turna Titan FC 36 byl zrušen z nezvyklého důvodu: šéf organizace musel na operaci a jeho tým by prý bez něj turnaj uspořádat nezvládl, takže se turnaj týden před datumem konání rušil. 

 • Šéfem HBO Sports se stal Peter Nelson. Dle insiderů jde o vynikající volbu, neboť Nelson prý bojovými sporty doslova žije. 

 • Jihokorejská organizace Road FC přichází podobně jako One FC také s průlomovou novinkou - zcela opouští bodovací systém 10-point must a najedou na vlastní, naprosto odlišný systém. V tom budou jednotlivé akce během zápasu bodovány a kdo má na konci zápasu víc bodů (napříč všemi koly), vyhrál. Mělo by to vypadat asi takhle: 1 bod je za: čistý úder/kop, úspěšný poraz, full mount nebo back mount, kontrola na zemi, pokus o submisi, jasná agrese. 5 bodů je za knockdown a slam který ublíží. Body se také dají odečítat: -2 za modrou kartu (uděluje rozhodčí), což může být pasivita v postoji, nebo pasivita na zemi. A -5 bodů za žlutou kartu (uděluje rozhodčí) - za ilegální techniky, druhý a další zásah do rozkroku (bez ohledu na úmysl) a úmyslné brždění zápasu. No, zní to zajímavě, jsem zvědav jak to bude vypadat v reálu. Bodové součty se jinak zveřejňovat nebudou, ale pokud bude některý z borců protestovat proti výsledku, body se dozví.

Různá videa:

Ostatní zajímavosti:

 • Těžká váha Sergej Kharitonov je na námluvách - vyjednává o smlouvě s UFC, Bellatorem ale i organizací Glory - jde o to kdo mu nabídne nejlepší podmínky. Proti UFC se Kharitonov vyjadřuje zejména v tom smyslu, že je rád aktivní a pomalé zápasové tempo v UFC mu nevyhovuje, nemá prý zájem o jeden zápas ročně. 

 • Konkurzu na TUF 23 se mohou účastnit muži v polotěžké váze a ženy z obou divizí: 115 i 135. Že by první smíšená sezóna?

 • Nicku Diazovi někdo šlohl kolo - závodní speciál na triatlony v ceně odhadem kolem 200 tisíc. Nick pochopitelně nemá radost a zmínil se, že si možná pořídí pistoli jako bratr - pak ovšem po Diazovsku naznačil, že teď sice nemá pistoli, ale má meče :)

 • Wanderlei Silva slíbil, že Conoru McGregorovi nafackuje jakmile ho potká. Můžou za to hlášky McGregora na Ježíše Krista. McGregor tvrdil, že je z žijících borců nejlepší, pak do výběru zatáhl i "nežijícího Ježíse" a i tomu by prý nakopal řiť. A to podle Wanderleie přehnal. Heh. :)

 • Bývalý kouč Juniora dos Santose Luiz Dorea doufá, že se k němu JDS vrátí trénovat. JDS prý trénink v ATT neprospívá a je prý čas vrátit se do míst, kde měl JDS úspěch. V ATT trénuje poslední dva roky. 

 • ADCC BJJ šampion Rodolfo Vieira se připojil k American Top Teamu a začíná se připravovat na svou MMA kariéru. 

 • McGregor je opakovaně obviňován z plagiátorství. Nejprve to byl Nate Diaz, teď se přidal také boxer Tyson Fury s tím že McGregor ho kopíruje do puntíku. 

 • Šéf Blackzilianů Glen Robinson musel vyvracet pomluvy že tým končí a má finanční potíže. Ve skutečnosti šlo jen o to, že byl asi tři měsíce nemocný, což mu trochu přerovnalo priority a že by teď byl ochoten za rozumných podmínek prodat svou MMA oděvní značku Jaco. S Blackziliany to ale nemá nic společného.

 • Chris Leben údajně trénuje a zvažuje svůj návrat k závodění. Vydal také autobiografickou knihu ve které je skutečně spousta hodně drsných momentů (jak se např. po vyhraném zápase probudí ožralý na poušti s flaškou v kapse a netuší, kde se tam vzal). Rád by se teď prý podíval na zoubek CM Punkovi. 

 • Slavný MMA zápasník Emmanuel Yarborough, který se proslavil zejména (prohraným) zápasem s Keithem Hackneym na UFC 3 minulý týden zemřel ve věku 51 let. Yarborough byl se svými cca 600 librami (za časů sumokariéry měl i 882 liber a má tak zápis v Guinessově knize rekordů jako nejtěžší atlet na světě)  suverénně nejtěžším borcem jaký kdy v UFC nastoupil. MMA kariéru ukončil 1-2, v PRIDE prohrál, ale v Shooto se mu podařilo doslova zavalit svého soupeře a připsat si tak profesionální vítězství. Povahově to prý byl velmi milý borec s vášní pro cestování. 

 

 

UFC 195: Lawler vs. Condit

2. ledna 2016, MGM Grand Garden Arena, Las Vegas, Nevada, USA (PPV)

Hned na nový rok nás čeká UFC 195. Startovka si prošla řadou změn, tak se na ně podíváme. Nejprve byl oznámen zápas Kelvin Gastelum vs. Kyle Noke, jenže pak se Gastelum zranil. Zaskočí za něj UFC nováček Alex Morono (novopečený šampion Legacy, viz video výše). Podobná situace nastala v oznámeném zápasu Russell Doane vs. Michinori Tanaka. Doane byl nahrazen Joe Sotem. A zranil se také Erich Koch, kterého v souboji s Drew Doberem nahradí Scott Holtzman. Zcela novým zápasem je pak Abel Trujillo vs. Tony Sims (remač Trujilo vs. Tibau zjevně nebude, Tibau vyhořel na dopingovce, viz výše). 

Startovka tedy vypadá takto:

Hlavní zápasy (PPV)

 • Robbie Lawler vs. Carlos Condit (o titul velterové váhy)
 • Andrei Arlovski vs. Stipe Miocic
 • Lorenz Larkin vs. Albert Tumenov
 • Diego Brandao vs. Brian Ortega
 • Tony Sims vs. Abel Trujillo

Předzápsy (Fox Sports 1)

 • Masanori Kanehara vs. Michael McDonald
 • Nina Ansaroff vs. Justine Kish
 • Drew Dober vs. Scott Holtzman
 • Kyle Noke vs. Alex Morono

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Joseph Duffy vs. Dustin Poirier
 • Joe Soto vs. Michinori Tanaka
 • Edgar Garcia vs. Sheldon Westcott

Povšimněte si zde především velmi nestandardního umístění vysokoprofilového zápasu Poirier vs. Duffy. UFC ho zde umístilo na Fight Pass schválně jako odškodnění za to, že měl proběhnout na Fight Pass turnaji v Dublinu, což se nakonec nestalo. Aby o něj tedy fanoušci na Fight Pass nepřišli, byl jim dán jako speciální dárek. Co na to Poirier nebo Duffy, to opravdu nevím (tedy to sice také mělo být na Fight Pass, ale šlo o hlavní zápas večera v Dublinu, což je trochu něco jiného, než když je šoupnou hluboko do předzápasů v Las Vegas. 

 

UFC Fight Night 81: Dillashaw vs. Cruz

17. ledna, Boston, Massachussetts, USA (Fox Sports 1)

V minulém článku jsem hlásil vysokoprofilový zápas Mairbeka Taisumova proti Beneilu Dariushovi. K tomu nakonec bohužel pro Taisumova nedojde, protože Dariush se zranil a zaskakoval za něj bude výrazně méně známý Chris Wade (10-1 MMA, 3-0 UFC). Odpadl také Dennis Bermudez jenž má stafylokokovou infekci - jeho soupeř Maximo Blanco zatím čeká na náhradníka. Jinak je tu jeden nový zápas: Francimar Barroso (17-4 MMA, 2-1 UFC) proti nováčkovi Abdul-Kerim Edilovi (16-4 MMA). 

Za zmínku též stojí, že souboj v těžké váze Mitrione vs. Travis Browne je posledním zápasem na smlouvě Matta Mitrioneho, pak bude další z řady borců na volné noze. V jeho případě to ovšem není tak úplně úmysl. Mitrione dostal od UFC nabídku na prodloužení smlouvy, ale nelíbily se mu  podmínky (málo peněz - Mitrione je v tomto směru častým kritikem UFC a je jedním z největších kritků toho jak moc jsou třeba Northcutt nebo VanZant přeplaceni v porovnání s veterány jeho typu). Mitrione (který nemá manažera a řeší si smlouvy sám) dal UFC protinabídku - tu ale UFC odmítlo a tak se  uvidí co dál po tomto zápase. Pokud Mitirone vyhraje, může teoreticky patřit mezi elitu divize a jeho cena půjde nahoru, pokud prohraje, UFC se bez něj možná klidně obejde. 

 

UFC on FOX 18: Bader vs. Johnson

30. ledna, NewArk Prudential Center, New Ark, New Jersey (FOX)

A když už byla řeč o Sage Northcuttovi (7-0 MMA, 2-0 UFC) - UFC kuje železo dokud je žhavé a tak si Northcutt neodpočine. Nový zápas má jen necelé dva měsíce po tom minulém - půjde na UFC on FOX 18 proti neporaženému Andrewu Holbrookovi (11-0 MMA, 1-0 UFC) a má tak šanci nasbírat tři UFC výhry ještě před 20 narozeninami. Holbrook si v UFC zatím připsal jen kontroverzní těsnou bodovou výhru nad Ramsey Nijemem, ale jinak všechny své zápasy vyhrál před časovým limitem, devět z deseti v prvním kole. Navíc je žebříčkově o něco výš než Northcutt, takže vcelku rozumný mačmejking. Na druhou stranu, v tuto chvíli to vypadá, že najdou své umístění na hlavní startovce, což je u turnaje tohoto kalibru značná protekce :) Formu slibuje také Jake Ellenberger - vrátil se trénovat do Kings MMA a slibuje, že bude víc svým starým tradičním já - v poslední době se prý snažil naučit tolik nových věcí, že se v tom pak trochu ztrácel, teď se vrací ke klasice a trénink by měl mít hodně zjednodušený.  

 

UFC 196: Werdum vs. Velasquez 2

6. února, Las Vegas, Nevada, USA (PPV)

A konečně se dostáváme k dalším turnajům. UFC 196 se koná 6. února v Las Vegas a hlavním tahákem je zde samozřejmě remač o titul těžké váhy mezi Fabricio Werdumem a Cainem Velasquezem. V co-main eventu by se měl ukázat exšampion Johny Hendricks a to proti Stephenu Thompsonovi (který doufá, že mu výhra nad Hendricksem zajistí titulový zápas). Dále jsou tu těžké váhy Roy Nelson proti Jaredu Rosholtovi a také souboje Josh Burkman vs. K.J. Noons a Mike Pyle vs. Sean Spencer.

O něco později se objevily ještě další dva zápasy. Vysokoprofilový souboj polotěžké váhy mezi Rafaelem Cavalcantem (12-6 MMA, 1-3 UFC) a Ovince Saint Preuxem (18-7 MMA, 6-2 UFC) a méně podstatný souboj Noad Lahat (9-1 MMA, 2-1 UFC) vs. Diego Rivas (6-0 MMA, 1-0 UFC).

 

UFC Fight Night 82: ???

21. února 2016, Consol Energy Center, Pittsburgh, Pennsylvania, USA (Fox Sports 1)

Novým turnajem je také UFC Fight Night 82, která se koná koncem února v Pittsburghu v Pensylvánii. Zajímavé na tom je, že tento turnaj už je zápasově prakticky naplněn (devět kousků), ale pořád zde není žádný hlavní zápas večera. 

Oznámené zápasy jsou:

 • Shamil Abdurakhimov (15-3 MMA, 0-1 UFC) vs. Anthony Hamilton (14-4 MMA, 2-2 UFC) - těžká
 • Derek Brunson (14-3 MMA, 5-1 UFC) vs. Roan Carneiro (20-9 MMA, 3-3 UFC) - střední
 • Chris Samozzi (22-10 MMA, 7-7 UFC) vs. Joe Riggs (41-16 MMA, 5-6 UFC) - střední 
 • Trevor Smith (13-6 MMA, 3-3 UFC) vs. nováček Leonardo Guimaraes (11-1 MMA) - střední
 • Sam Alvey (26-7 MMA, 3-2 UFC) vs. Daniel Sarafian (9-5 MMA, 2-3 UFC) - střední 
 • Siyar Bahadurzada (21-6-1 MMA, 1-2 UFC) vs. Brandon Thatch (11-3 MMA, 2-2 UFC) - velter
 • Alex Garcia (13-2 MMA, 3-1 UFC) vs. Sean Strickland (16-1 MMA, 3-1 UFC) - velter
 • Shane Campbell (12-3 MMA, 1-1 UFC) vs. James Krause (22-7 MMA, 3-3 UFC) - lehká
 • Cody Garbrandt (7-0  MMA, 2-0 UFC) vs. John Lineker (26-7 MMA, 7-2 UFC) - bantam
 • Sarah Moras (4-2 MMA, 1-1 UFC) vs. Lauren Murphy (8-2 MMA, 0-2 UFC) - ženská 135 

 

UFC Fight Night 83: Silva vs. Bisping

27. února, O2 Aréna, Londýn, Anglie (UFC Fight Pass)

S dalším turnajem UFC zavítá do Evropy. UFC Fight Night 83 se bude konat v O2 Aréně v Londýně a jako většina ostatních turnajů z Evropy bude vysílán výhradně na UFC Fight Pass (mimo jiné kvůli časovému posunu). UFC ovšem tentokrát výjimečně sáhlo po nebývale tvrdém kalibru a do hlavního zápasu nasadilo legendu Andersona Silvu (33-6 MMA, 16-2 UFC) a to proti domácímu oblíbenci Michaelu Bispingovi (27-7 MMA, 17-7 UFC). Bisping se tedy možná nikdy nedostane k titulu, nakonec ale dostane alespoň příležitost změřit síly s legendou v netitulovém zápase. Bisping měl přitom účast na tomto turnaji jistou - původně byl jmenován do main eventu s Gegardem Mousasim, UFC mu ale po Vánocích dohodilo raději Andersona. Gegard Mousasi by předběžně na startovce měl zůstat a dostat nového soupeře. 

Bisping zde nastoupí jen den před svými 37 narozeninami a bude to jeho jubilejní 25. zápas v UFC. V posledních dvou zápasech zdolal C.B. Dollawaye a Thalese Leitese a je nyní světovou devítkou. To čtyřicetiletý Anderson Silva zažívá těžší časy: Ztráta titulu, dvojice porážek od Weidmana, kritická zlomenina holeně, superfight s Diazem a samozřejmě především dopingový nález jenž mu zajistil roční pauzu. Nad Silvovou formou se tedy budou vznášet zásadní otazníky. Silva se chtěl původně vrátit na turnaji UFC 197 v Brazílii jen o týden později (proti Belfortovi), ale UFC ho nakonec povolalo do Anglie - že by tím uvolňovali Belforta pro remač s Rockholdem? Uvidíme :). 

Na zbytku startovky se samozřejmě vyskytuje značné množství britských i dalších evropských borců. Ohlášené zápasy jsou například "Pan Finsko" Makwan Amirkhani (12-2 MMA, 2-0 UFC) proti Angličanovi Mike Wilkinsonovi (9-1 MMA, 2-1 UFC), Rus Rustam Khabilov (17-3 MMA, 3-2 UFC) proti Irovi Normanu Parkemu (21-4-1 MMA, 5-2-1 UFC). Angličan Jimi Manuwa (15-2 MMA, 4-2 UFC) vs. Ukrajinec Nikita Krylovo (19-4 MMA, 4-2 UFC),  Angličan Brad Pickett (24-11 MMA, 4-6 UFC) vs. Mexičan Henry Briones (16-5-1 MMA, 1-1 UFC), Angličan Tom Breese (9-0 MMA, 2-0 UFC) vs. Japonec Keita Nakamura (31-6-2 MMA, 1-3 UFC), Angličan Davey Grant (9-2 MMA, 0-1 UFC) vs. Ekvádorec Marlon Vera (7-2-1 MMA, 1-1 UFC), Angličan Brad Scott (10-3 MMA, 2-2 UFC) vs. Polák Krzysztof Jotko (16-1 MMA, 3-1 UFC), Celošvédský souboj mezi Martinem Svenssonem (14-5 MMA) a Davidem Teymurem (3-1 MMA) - oba TUF 22, Fin Teemu Packalen (7-1 MMA, 0-1 UFC) vs. Polák Lukasz Sajewski (13-1 MMA, 0-1 UFC), Angličan Scott Askham (13-2 MMA, 1-2 UFC) vs. Američan Chris Dempsey (11-3 MMA, 1-2 UFC) a nakonec Polák Daniel Omielanczuk (17-5-1 MMA, 2-2 UFC) vs. Jarjis Danho (6-0 MMA) ze Sýrie ve svém UFC debutu. 

Domácí angličané zde tedy mají silné zastoupení, ve dvanácti oznámených zápasech mají devět borců (plus jednoho z Irska), pouze dva fighty (Svensson vs. Teymur a Omielanczuk vs. Danho) nemají v obsazení nikoho z domácích. Pokud se UFC podaří někoho sehnat pro Mousasiho, Brit to ovšem zřejmě také nebude (takhle vysokoprofilových soupeřů je málo). 


UFC má stále dále na soupisce ještě dva další turnaje (UFC 197 a UFC Fight Night 84), ale zatím k nim nejsou zveřejněny žádné zápasy.



Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
Caidel - Administrátor - 29.12.2015 v 09:17
Re: Re: RIZIN - přejít na příspěvek
LeBanner se jim podle všeho někde ztratil, takže proti Barutovi místo něj zítra zaskoč...
 
+2
Patriot - Redaktor - 29.12.2015 v 12:44
Re: .. - přejít na příspěvek
Sakuraba je srdcovka a neuvěřitelná zápasnická mentalita, sám v minulosti prohlásil...
 
+2
Caidel - Administrátor - 30.12.2015 v 08:55
Vážení Rizin 2 - přejít na příspěvek
Vážení na Rizin 31.12.  tady: http://www.bloodyelbow.com/2015/12/30/10686532/rizin-fighting-federation-day-2-fedor-vs-singh-weigh-in-results-video-live-stream-mma Předpř...
 

Všechny příspěvky

K1-fan - Čtenář - 26.12.2015 v 11:21
McGregor vs - Odpovědět
 

Ír musí doslova nenávidieť kresťanov, keď nevynechava príležitosť do nich kopať. Robí to opakovane. A plesaty mu v tom zdatne sekunduje. Connor McGregor ale Ježiša nielen uráža, minule ho naopak rozosmial, keď mu hovoril o svojich plánoch do budúcnosti. To bol vtip.


tradičné bojové karate

K1-fan - Čtenář - 26.12.2015 v 11:22
McGregor vs - Odpovědět
 

Ír musí doslova nenávidieť kresťanov, keď nevynechava príležitosť do nich kopať. Robí to opakovane. A plesaty mu v tom zdatne sekunduje. Connor McGregor ale Ježiša nielen uráža, minule ho naopak rozosmial, keď mu hovoril o svojich plánoch do budúcnosti. To bol vtip.


tradičné bojové karate

yamay - Čtenář - 26.12.2015 v 12:49
Re: McGregor vs - Odpovědět
 

Vidim tu len jedno. Ty nemas rad Conora wink A mas na to plne pravo. Ale nie je pravda, ze Conor nenavidi krestanov, to je len vyplod tvojej sviatocnej fantazie laughing Spytali sa ho, ako by to dopadlo, ak by nastupil proti Jezisovi, dost odveci otazka medzi nami,  a on odpovedal, ze pokial vie, tak je mrtvy, ale, ze ak by sa vratil medzi zivych, tak by ho porazil. Pre mna zabavna historka. Nic viac. Zaujimave, ze podla tvojho prispevku vytocil teba a nevytocil katolicky zalozenych Irov. Niekto tu asi Conorovu hlasku nepochopil. Nic v zlom wink

malylada87 - Čtenář - 26.12.2015 v 13:27
Re: Re: McGregor vs - Odpovědět
 

Přesně tak, nic bych v tom neviděl.

Jinak ta startovka v Londýně je boží, plkud tam zůstane i Moussasi. Podle mě nejlepší karta, co kdy v Evropě byla...

yamay - Čtenář - 26.12.2015 v 13:30
Re: Re: Re: McGregor vs - Odpovědět
 

Vyzera to zatial vynikajuco, som zvedavy, koho daju teraz Moussasimu.

Maltézsky psík - Čtenář - 26.12.2015 v 14:14
Re: McGregor vs - Odpovědět
 

počul som o tej jeho hláške (podľa mňa dosť nevhodné, chápem, že sa snaží pútať pozornosť a zabávať ľudí, ale  niektorých veciach nie je vhodné žartovať), ale inak nič viac. Boli ešte nejaké incidenty, kedy si kopol do kresťanov? Zaujímalo by ma to. 

yamay - Čtenář - 26.12.2015 v 14:17
Re: Re: McGregor vs - Odpovědět
 

Do krestanov sa nenavazal vobec.

K1-fan - Čtenář - 26.12.2015 v 15:18
Re: Re: McGregor vs - Odpovědět
 

Áno, v tlači toho bolo spomenuté viac. To jeho born against christianity ap. A pochopitelne, irom na ňom nevadí aktuálne nič. Vo všeobecnosti sa vie, že na rozdiel od amerických liberálov podporujúcich verejne dúhu (plesaty a spol) sú najmä brazílski fighteri založení pomerne veľmi nabozne. Ak kope do Ježiša, pochopitelne brazílčanov sa to dotýka, t.j. uráža kresťanských fighterov. No a sme v pointe: kde je tu tá jeho úcta k nim, ešte aj v tejto oblasti im nedá pokoj. Primitívne výroky bez ucty a rešpektu. Ďalší vzor pre mládež, ktorá slepo kopíruje - buďme ako Conor, vysmieva jme sa zo všetkého. Na záver, ja nie som nahnevaný, ja som veľmi opäť sklamaný.


tradičné bojové karate

K1-fan - Čtenář - 26.12.2015 v 15:18
Re: Re: McGregor vs - Odpovědět
 

Áno, v tlači toho bolo spomenuté viac. To jeho born against christianity ap. A pochopitelne, irom na ňom nevadí aktuálne nič. Vo všeobecnosti sa vie, že na rozdiel od amerických liberálov podporujúcich verejne dúhu (plesaty a spol) sú najmä brazílski fighteri založení pomerne veľmi nabozne. Ak kope do Ježiša, pochopitelne brazílčanov sa to dotýka, t.j. uráža kresťanských fighterov. No a sme v pointe: kde je tu tá jeho úcta k nim, ešte aj v tejto oblasti im nedá pokoj. Primitívne výroky bez ucty a rešpektu. Ďalší vzor pre mládež, ktorá slepo kopíruje - buďme ako Conor, vysmieva jme sa zo všetkého. Na záver, ja nie som nahnevaný, ja som veľmi opäť sklamaný.


tradičné bojové karate

yamay - Čtenář - 26.12.2015 v 15:27
Re: Re: Re: McGregor vs - Odpovědět
 

Vidis to inak. Kolko ludi, tolko nazorov. On na Jezisa neutocil, spytali sa ho hlupo, ako by to dopadlo v octagone proti Jezisovi, na stupidnu otazku by som aj ja zareagoval podobne ako on. Ziadny utok proti krestanom tam nebol. To, ze to vela brazilskych fighterov vnima inak, je samozrejme. Ale nie vsetci, napriklad Royce Gracie je Conorovym fanusikom. Takze este raz, kolko ludi, tolko chuti.

A vsetkym prajem pocas tychto sviatkov hlavne vela pohody wink

malylada87 - Čtenář - 26.12.2015 v 16:14
Re: Re: Re: Re: McGregor vs - Odpovědět
 

Přesně, já jsem věřící člověk a vůbec mě to teda nepohoršilo Vždyť to co řekl vůbec nesouvisí s nějakou averzí a podobně. Když se ho někdo tupě zeptá na takovou idiotskou otázkou, tak to zahrál úplně do neutrálna, tak nevím co tu K1-fan meleš..... 

Někteří by se měli přestat čumět na MMA a měli by si raději pustit TOP star magazín. 

Patriot - Redaktor - 26.12.2015 v 19:08
Re: Re: Re: McGregor vs - Odpovědět
 

Uráží křesťanské fightery? Největší křesťanský fanatik o kterém vím je Tyson Fury, no a v článku máš napsáno, že právě on na McGregora držkuje kvůli plagiátorství, nikoliv kvůli nesmyslům o Ježíšovi. McGregora opravdu nemusím právě kvůli jeho chování, ale tady už fakt řešíš naprosté hovadiny.

aceman - Čtenář - 26.12.2015 v 22:39
Re: Re: Re: Re: McGregor vs - Odpovědět
 

Ja byl volil spise Vitora Belforta...

conor mcgregor - Čtenář - 27.12.2015 v 20:03
Re: Re: Re: McGregor vs - Odpovědět
 

Conor je dabel, mas pravdu.

T3RMINAT000R - Čtenář - 26.12.2015 v 15:32
11 - Odpovědět
 

Diky za novinky vzdy sa nato tesim :P

yamay - Čtenář - 26.12.2015 v 17:12
..... - Odpovědět
 

Super clanok ako vzdy wink

Nexter92 - Čtenář - 26.12.2015 v 17:20
UFC 195: Lawler vs. Condit - Odpovědět
 

Krasné svátky borci. Nějaké tipy na nacházející event? Určitě věřím Lawlerovi, pak Tumenov, Miocic,Trujilo a Noke. Nevím jestli vsadit na Duffyho přece jen nic neukázal a Dustin nění špatný borec.. Každopádně to tam pujdu asi v co nejbližší době nasekat než zas začnou padat kurzy + nevíte jak to je když zápas vypadne na poslední chvíli viz Aldo vs. McHoumlesák? To ten tiket můžete vyhodit nebo se ten zápas nepočítá nebo jak?:) dík...

malylada87 - Čtenář - 26.12.2015 v 19:38
Re: UFC 195: Lawler vs. Condit - Odpovědět
 

Na to máš ještě čas kámo :D ... normálně by ti ten zápas nepočítali do tiketu a o to nižší celkový kurz by jsi měl.

Patriot - Redaktor - 26.12.2015 v 18:09
. - Odpovědět
 

Rizinu bych přál úspěch (v Japonsku jsou podle mě nejlepší fans), ale čim víc se objevuje informací, tim víc to vypadá na ujetou sračku laughing Stoletej Sakuraba s naprosto zničenejma kolenama se bude pokoužet přežít proti Aokimu, JLB zmlátí nějakýho buřta, Sapp s Akebonem byla otřesná věc už před 12 lety a nemyslím si, že by to teď bylo lepší, Fedor s Jaideepem je taky blbej vtip (škoda toho Randyho) a v novinkách mě málem oddělalo: "Kickboxer Andy Souwer proti cosplayistovi Yuichiro Nagashimovi" laughing

malylada87 - Čtenář - 26.12.2015 v 19:37
Re: . - Odpovědět
 

Taky myslím, že to bude o hovně, co se týká fightů a strašná nuda. Nejzajimavější je podle mě ta pyramida, zbytek co do zábavy o ničem. 

CheesyEagle - Čtenář - 26.12.2015 v 20:37
Re: Re: . - Odpovědět
 

Ale je to přesně to, co chce japonský publikum vidět (a bohužel nejen oni). Prostě freak show. Znám i několik lidí v mém okolí, který nemaj páru kdo je Fedor, Henderson, Silva nebo Jones, ale hlavně že viděli na youtube "600lbs sumo vs 169lbs mma fighter"

CheesyEagle - Čtenář - 26.12.2015 v 20:37
Re: Re: . - Odpovědět
 

Ale je to přesně to, co chce japonský publikum vidět (a bohužel nejen oni). Prostě freak show. Znám i několik lidí v mém okolí, který nemaj páru kdo je Fedor, Henderson, Silva nebo Jones, ale hlavně že viděli na youtube "600lbs sumo vs 169lbs mma fighter"

Caidel - Administrátor - 27.12.2015 v 14:20
Re: . - Odpovědět
 

Oni to tak prostě neberou :) Já osobně s tím nemám problém - seriózní MMA očekávám od UFC. V Japonsku na NYE čekám prostě bizarní spektákl a hodlám si to pořádně užít :)

Onko23 - Čtenář - 28.12.2015 v 15:20
Re: Re: . - Odpovědět
 

a kde sa to bude dat pozerat? Resp. aj ten zajtrajsi zaciatok pyramidy a prvy Denisov fight? Mate tip?


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 28.12.2015 v 15:52
Re: Re: Re: . - Odpovědět
 

Zítra je 14 fightů, začína to cca 7:00 a Denisa jde 13tý v pořadí a jeho fight cca 13:00... link zatím nemám a ptal jsem se tu taky a všichni na mě serou :D

Tommy - Čtenář - 27.12.2015 v 19:08
.. - Odpovědět
 

Jen se chcu zeptat na informaci, že JDS trénoval poslední dva roky v ATT. Pokud vím tak na Miociče se připravoval v Nova Uniao a cornermana mu v tom zápase dělal Dorea a Dede.


Ivan Buchinger fan club.

malylada87 - Čtenář - 28.12.2015 v 08:43
... - Odpovědět
 

Tak nakonec Moussasi dostane Thalese Leitise, což podle mě težší volba, snad to zvladne. Dle mého dostane současný  Bisping nálož a bude ukončen před limitem.

Jinak Denisa na váze 95,5 Kg a Isshi 99,5 Kg. Oba vypadali výborně. Snad jej Denisa pošle spát.

malylada87 - Čtenář - 28.12.2015 v 08:45
.. - Odpovědět
 

Jinak Rizin začína kdy přesně našeho času? Streamy kam chdím zatím nemají žádný link. Pokud někdo najde stream, tak to tu please dejte. Díky

Nexter92 - Čtenář - 28.12.2015 v 09:49
Lupení na UFC195 - Odpovědět
 

Nazdár Borci. Tak postuju lupení co asi nahážu už teďka jelikož pak už se k tomu nedostanu tak to půjdu vsadit zítra. 

Tiket 1 - Miocic,Holtzman,Noke

Tiket 2 - Tumenov,Lawler,Ortega

Tiket 3 - Trujillo, Poirier

Kdyby jste měli nějaký rady jak to proházet uvítám přemýšlím možná nad tím vypustit do tiketu 3 ještě že přidám Arlovskiho a Larkina protože v těch zápase si nejsu jistej. Ale moc nevím jak to nakombinovat:) Nebo pokud jsou pro Vás ostatní zápasy někde jistotky tam se přiznám se moc nevyznám:)Díky

malylada87 - Čtenář - 28.12.2015 v 10:04
Re: Lupení na UFC195 - Odpovědět
 

Já osobně budu sázet na Condita. Podle mě pokud předvede boj z ústupu, jakonapříklad s Diazem, tak to uboduje. 

Tumenova mám rád hodně, ale Larkin se odst zvedl, s tím bych byl taky opatrný kámo

Nexter92 - Čtenář - 28.12.2015 v 13:48
Re: Re: Lupení na UFC195 - Odpovědět
 

Proč na Condita? myslíš že má realnou šanci vybodovat Lawlera? Lawler je buldog je to mašina co to hrzne před sebou a po té bitvě s Rorym nevím nevím. Navíc Condit rok stál po prohře pak Alves a pak hned Lawler.. Larkin právě nevím, tumenov je pro mě hodně dobrej borec.. A co ostatní fighty jo a rizin se asi nebude dat vsadit co? nikde jsem to nenašel.

malylada87 - Čtenář - 28.12.2015 v 14:21
Re: Re: Re: Lupení na UFC195 - Odpovědět
 

Condita tipuje i GSP. Condit prohrává prakticky jen s wreslery. GSP, Hendricks. Pro mě je jedničkou divize pořád Hendricks a dvojkou Condit. Lawler je skvelý. Ale upřímně poslední zápas s Hendricksem měl prohrát na body a nebýt taktizování Hendrickse v posledním kole a demence jeho rohu, tak to měl jisté. Rory do zlomeného nosu měl kola nabodována pro sebe. Ač je skvělý, tak můj tip na zápas bude, že to bude nudný fight a Condit to naboduje z ústupu. Také jeho ksicht vydrží, Condita jsem snad neviděl rozbitého, narozdíl od Roryho, který je dost náchylný na tržný rány a podlitiny, což rozhodlo dost vlivnilo zápas. Woodley měl štěstí, že si o něj Condit zlomil nohu, jinak se karta dost začala obracet, po tom agresivním nástupu. 

Larkin co přešel do welteru, tak je dost přesvědčivý. Uvidímé, ale jke to pro mě 50:50. 

Rizin sázet nejde no, nenašel jsem to nikdy.

Já osobně budu dávat Condit, Miocic, Duffy...pak co si myslím, že bude vítězství je Soto, Noke, McDonald a zbytek bych si netroufl

malylada87 - Čtenář - 28.12.2015 v 14:28
Re: Re: Re: Re: Lupení na UFC195 - Odpovědět
 

Jen jedna poznámka. Condit je inteligentní fighter, jak ukázal v zápase s Diazem, ač jej za ten výkon mnoho lidí odsuzovalo. Dokáže si hlídat svůj gameplana ve spojení s Gregem Jcksonem bych proti němu nenakládal. GSP říká, že COndit je nový šampion a že si pás může udržet hodn.ě dlouho, pokud vyhraje. Já s jím souhlasím, je to nenápadný borec, ale dle mého má něž Lawlert větší pohyblivost po oktagonu. Robie v zápasech ukazuje srdce, ýdrž a granáty, ale často šlo vidět, že jde dopředu bez úderu a Condit to nakope a uboduje. Můj názor pouze, ale třeba ho Lawler v prvním kole vypne , co já vím. 

malylada87 - Čtenář - 28.12.2015 v 14:22
Re: Re: Re: Lupení na UFC195 - Odpovědět
 

Condita tipuje i GSP. Condit prohrává prakticky jen s wreslery. GSP, Hendricks. Pro mě je jedničkou divize pořád Hendricks a dvojkou Condit. Lawler je skvelý. Ale upřímně poslední zápas s Hendricksem měl prohrát na body a nebýt taktizování Hendrickse v posledním kole a demence jeho rohu, tak to měl jisté. Rory do zlomeného nosu měl kola nabodována pro sebe. Ač je skvělý, tak můj tip na zápas bude, že to bude nudný fight a Condit to naboduje z ústupu. Také jeho ksicht vydrží, Condita jsem snad neviděl rozbitého, narozdíl od Roryho, který je dost náchylný na tržný rány a podlitiny, což rozhodlo dost vlivnilo zápas. Woodley měl štěstí, že si o něj Condit zlomil nohu, jinak se karta dost začala obracet, po tom agresivním nástupu. 

Larkin co přešel do welteru, tak je dost přesvědčivý. Uvidímé, ale jke to pro mě 50:50. 

Rizin sázet nejde no, nenašel jsem to nikdy.

Já osobně budu dávat Condit, Miocic, Duffy...pak co si myslím, že bude vítězství je Soto, Noke, McDonald a zbytek bych si netroufl

Patriot - Redaktor - 28.12.2015 v 20:37
Re: Re: Re: Re: Lupení na UFC195 - Odpovědět
 

To je celkem zvláštní, zrovna GSP měl proti Conditovi velkej úspěch i s boxem, jabů mu tam poslal hromadu (jasně, vyhrál mu to hlavně jeho wrestling). Robbie má příšernej granát v obou rukách, betonovou palici, může si dovolit chodit přes ránu do výměn a navíc je silnější. Condit sice nejspíš urve nějaký to kolo na body z ústupu, ale moc nevěřím tomu, že by tím stylem dokázal 5 kol ubrzdit takový zvíře, jako je Lawler...věřím v podobnej průběh jako s Rorym, postupně ho umlátí.

Nexter92 - Čtenář - 28.12.2015 v 09:49
Lupení na UFC195 - Odpovědět
 

Nazdár Borci. Tak postuju lupení co asi nahážu už teďka jelikož pak už se k tomu nedostanu tak to půjdu vsadit zítra. 

Tiket 1 - Miocic,Holtzman,Noke

Tiket 2 - Tumenov,Lawler,Ortega

Tiket 3 - Trujillo, Poirier

Kdyby jste měli nějaký rady jak to proházet uvítám přemýšlím možná nad tím vypustit do tiketu 3 ještě že přidám Arlovskiho a Larkina protože v těch zápase si nejsu jistej. Ale moc nevím jak to nakombinovat:) Nebo pokud jsou pro Vás ostatní zápasy někde jistotky tam se přiznám se moc nevyznám:)Díky

ensi - Čtenář - 28.12.2015 v 16:56
UFC 195 - Odpovědět
 

Countdown

https://www.youtube.com/watch?v=F-49IYabcCg

https://www.youtube.com/watch?v=dZHaH2KWX8U

ensi - Čtenář - 28.12.2015 v 16:56
UFC 195 - Odpovědět
 

Countdown

https://www.youtube.com/watch?v=F-49IYabcCg

https://www.youtube.com/watch?v=dZHaH2KWX8U

ensi - Čtenář - 28.12.2015 v 17:02
Rizin - Odpovědět
 

Jinak na bwinu si jde vsadit na zapas Fedor(1,05) x Jaideep(7,5). :D

malylada87 - Čtenář - 28.12.2015 v 18:21
RIZIN - Odpovědět
 

Ceidale, kde hledíš na ten Rizin? Nikde jsem nenašel link.

Caidel - Administrátor - 28.12.2015 v 20:21
Re: RIZIN - Odpovědět
 

Já obecně na živáky nekoukám, jedu torrenty druhý den ráno. Ale v případě Rizinu udělám kvůli časovému posunu (a taky kvůli tomu že nejsem zrovna v ČR) výjimku a zkusím na to koukat živě - aspoň trochu. Z toho co jsem dohledal by to snad mělo jet v ruštině od rána na: http://www.moskvatv.net/page/russia2-tv-online.php

Podle http://matchtv.ru/#schedule jedou od 8:00 ráno (nevím jestli kvůli časovému posunu nejsou o hoďku vedle a neznamená to pro nás 7:00). Doufám, že se tam v případě Rizinu neobjeví geoblokace. 

malylada87 - Čtenář - 28.12.2015 v 21:08
Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Geoblokace mi nevadí, mám program na změnu IP adresy na zahraniční. Dík moc.

Já dřív koukal taky pak ráno přes torrenty, ale to čekání na výsledky mě ubíjelo, už koukám jen živě :)

Dijkstra - Čtenář - 28.12.2015 v 23:02
Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Začátek je 15:00 UCT+9, a my jsme UCT+1, tzn. 7 ráno, ale Procházka je až předposlední zápas, takže kdo ví kdy to bude.

malylada87 - Čtenář - 28.12.2015 v 22:45
RIZIN - Odpovědět
 

Ceidale, tak ještě pro jistotu jeden link, kde by to mělo vysílat:

http://www.sazeninamma.cz/zivy-prenos-turnaje-rizin-ff-1/

Onko23 - Čtenář - 29.12.2015 v 08:11
Re: RIZIN - Odpovědět
 

vidim, ze navstevujeme rovnake zdroje.....inak vsimate? Som myslel, ze bude rozhodovat nejaky Japoncik a on tam je Big John McCarthysurprised


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Caidel - Administrátor - 29.12.2015 v 08:34
Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Jojo, McCarthyho jsem tam nečekal. O Stitchovi jsem věděl, ale o McCarthym ne :) Jen doplním: Můj původní link funguje. V tom linku od malylada87 fungue jen jeden link (stejný jako ten můj), matchtv.ru je schovaná za geoblockem. Tenhle:  http://ok-tv.org/channels/6-match-tv.html (stream 2) by ale měl fungovat taky.

Zatím jim to šlape v dobrém tempu. Reklamy jsou vcelku krátké :) Jinak Efrain vyhrál "No Contest", protože nenavážil. Kdyby prohrál, má prohru, ale jelikož vyhrál, má jen no contest. Heh. 

Pravidla jsou jinak obvykle Rizinská (kola 10 a 5, kolena na zemi OK), lokty jsou povolené nebo zakázané zápas od zápasu, jak se borci dohodnou. 

Caidel - Administrátor - 29.12.2015 v 09:17
Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

LeBanner se jim podle všeho někde ztratil, takže proti Barutovi místo něj zítra zaskočí Peter Aerts :) To je srdcař. 

yamay - Čtenář - 29.12.2015 v 09:20
Re: Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Aerts je legenda. Aj ked zobrat takyto zapas na poslednu chvilu v jeho veku..... je superskuseny, tak snad vie co robi smile

Onko23 - Čtenář - 29.12.2015 v 09:48
Re: Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

super info....ale Aerts? uff, ked som ho videl naposledy zapasit, docela nedavno, ale neviem kde.....tak ten je uz docela mimo :-o Aj Ondra Novotny hovoril, ze ten uz sa vie krasne rozj*ebat a zivotosprava veskera zadna :D Tak som zvedavy... Inak John McCarthy napr. som bol v soku z toho, jak malo dostal za fight Aldo McGregor.....McGregor za 13 sekund 16 melka a BigJohn 1800USD ;)


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

yamay - Čtenář - 29.12.2015 v 09:51
Re: Re: Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Rozhoduje niekolko zapasov za vecer, navyse moze rozhodovat kazdy tyzden na rozdiel od fighterov, podla mna su to slusne peniaze za skoro nic wink

yamay - Čtenář - 29.12.2015 v 09:23
Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Big John patri urcite medzi rozhodcami do uplnej Top, bezne rozhoduje aj mimo UFC a takyto vylet do Japonska sa mu urcite vyplatil aj po financnej stranke wink

Caidel - Administrátor - 29.12.2015 v 09:58
Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

To je tech 1900 ještě docela dobrejch. Menší turnaje dělá prý klidně zadara nebo třeba za stovku. 

yamay - Čtenář - 29.12.2015 v 08:47
Rizin live - Odpovědět
 

Pre tych, co im nerobi problem pouzit torrent stream:

http://torrentstream.tv/%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F-2_518c1bcbb.html.

Je to match.tv, ziadna geoblokacia.

V ruskom jazyku sice, ale slape to bezchybne, obraz aj zvuk.

Tommy - Čtenář - 29.12.2015 v 09:00
.. - Odpovědět
 

Za mě zatím super hrozná nostalgie. :-)


Ivan Buchinger fan club.

Onko23 - Čtenář - 29.12.2015 v 09:28
Re: .. - Odpovědět
 

co ja viem....az tak super mi to zatial nepride, aj tento zapas jakysi rychly...a take "cudne" KO...


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Onko23 - Čtenář - 29.12.2015 v 09:33
Re: .. - Odpovědět
 

co ja viem....az tak super mi to zatial nepride, aj tento zapas jakysi rychly...a take "cudne" KO...


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Tommy - Čtenář - 29.12.2015 v 09:37
Re: Re: .. - Odpovědět
 

Cože jaké čudné KO? laughing


Ivan Buchinger fan club.

yamay - Čtenář - 29.12.2015 v 09:40
Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Aj mne to KO prislo uplne OK smile

Onko23 - Čtenář - 29.12.2015 v 09:45
Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

myslim tak, ze bomba na celo, ani brada, ani za ucho a AJ vypnuty.....a hodne neprimerany superi....mi to nepride dobry matchmaking proste. Uvidime dalej.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Tommy - Čtenář - 29.12.2015 v 09:47
Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Tak Tokov má 13 KO já na tom nic divného neviděl celkem legitimní KO.


Ivan Buchinger fan club.

Onko23 - Čtenář - 29.12.2015 v 09:54
Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

jasne, to mas uplnu pravdu, nemyslel som nelegitimne KO, to ani nahodou, ale ze take "lacne", "jednoduche"....chapes, jak to myslim, ale to bude tou rozdielnou urovnou superov..bolo vidiet, ze Tokov je bombarder


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Tommy - Čtenář - 29.12.2015 v 09:59
Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Jasně chápu.. no od Matthewse špatný gameplan to každopádně.


Ivan Buchinger fan club.

yamay - Čtenář - 29.12.2015 v 09:47
Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Stacilo mu malo laughing S tymi neprimeranymi supermi mas pravdu, tesim sa na turnaj, tam by to malo byt rozhodne inak.

malylada87 - Čtenář - 29.12.2015 v 09:26
,,, - Odpovědět
 

Ten Rusák Tkov dobrá mlátička. Bilance 22:1 nyní, zajimavý jméno.

malylada87 - Čtenář - 29.12.2015 v 09:27
RIZIN - Odpovědět
 

Jinak jsem našel ještě jeden link a tady se to vůbec nekouše:

http://www.hdtvler.net/kanal-rusya-2/

malylada87 - Čtenář - 29.12.2015 v 10:57
.. - Odpovědět
 

Soupeř Lawala je tobře vybobulovaný.... 

yamay - Čtenář - 29.12.2015 v 11:05
Re: .. - Odpovědět
 

Ja mam Spartana celkom rad, robi dobre fighty.

Dijkstra - Čtenář - 29.12.2015 v 11:03
fra - Odpovědět
 

Jakto, že Kingo Mo může mít ty boty?

Onko23 - Čtenář - 29.12.2015 v 11:13
Re: fra - Odpovědět
 

tiez som si vsimol....inak divacka kulisa nic moc teda, nato jak maju byt Japoncici fani...tych 10 minut je inak smrt...to je des tvl.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 29.12.2015 v 11:12
RIZIN - Odpovědět
 

Tak Lawal na mě dojem moc neudělal, Strike s rukama dole.... 

yamay - Čtenář - 29.12.2015 v 11:20
Re: RIZIN - Odpovědět
 

Spartan je drzak, ale s takymi supermi ako je King Mo sa v Bamma nestretava. Cakal som, ze si s nim King Mo poradi o nieco skor. Vykonom ma nepresvedcil, mozno sa setri a ide len tolko co musi, predsa len je to turnaj.

medine - Čtenář - 29.12.2015 v 11:21
Re: RIZIN - Odpovědět
 

ty boty jsou zajímavý, nemyslím si že je ok tím nabrat někoho do xichtu. Myslím že to je rozdíl oproti bosé noze.

Lawal odešel fyzicky, není divu, když ten anglán sežral takový bomby a furt to s ním nehnulo :-) proto měl ruce dole a držel trochu distanc. Myslím, že už si pak věřil. Ale hrozný bomby do hlavy to zatím jsou. samý KO :-)

malylada87 - Čtenář - 29.12.2015 v 11:27
Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Můj názor je ten, že Lawal nepostoupí přes Litevce do finále :). Ten má uplně jinou fýzu :)

Caidel - Administrátor - 29.12.2015 v 11:31
Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

AFAIK pokud nastupuje v botách, tak nesmí kopat. Což Mo stejně nedělá. Aukstuolis každopádně slušně, náhradník Moldavsky vypadal taky parádně. Ruská výprava zatím drtí co se dá. 

Nexter92 - Čtenář - 29.12.2015 v 11:32
Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Tak to mě taky zarazilo mít boxerský boty v MMA jsem ještě neviděl navíc to 10ti minutový kolo humus!:D Ale jako nejde dostat tou botkou do gebeně, ale celkově máš lepší zapření na zemi a další a další výhody.. se divím že Anglán neprostestoval.. byla to jasna vyhoda to rovnou mohl dostat king mo železnou tyč do ruky:D tohle mi nepřišlo fér, Navíc z jeho podání sem čekal víc a upřímně je pro mě momentálně Denisa Favorit turnaje...

malylada87 - Čtenář - 29.12.2015 v 11:34
Re: Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Taky jsem to tak viděl, ale pro wreslery a zemaře je ring výhoda a dost velká, snad ho Denisa vypne

Mico - Čtenář - 29.12.2015 v 11:35
Re: Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Klasická zápasnická obuv- největší klad je GRIP/ záběr. V PRIDE úplně běžná věc...

 

malylada87 - Čtenář - 29.12.2015 v 11:38
Re: Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Taky jsem to tak viděl, ale pro wreslery a zemaře je ring výhoda a dost velká, snad ho Denisa vypne

Onko23 - Čtenář - 29.12.2015 v 11:42
Re: Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

tak Nemkov a Litovec su slusni super....ale nepredbiehajme...teraz ide ten pravy zapas..


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Mico - Čtenář - 29.12.2015 v 11:43
Re: Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Co si pamatuju, Kevin Randleman je měl na nohou v jednom kuse, Vitor Belfort ze začátku kariéry též :-)

Mico - Čtenář - 29.12.2015 v 11:43
Re: Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Co si pamatuju, Kevin Randleman je měl na nohou v jednom kuse, Vitor Belfort ze začátku kariéry též :-)

Mico - Čtenář - 29.12.2015 v 11:45
Re: Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Co si pamatuju, Kevin Randleman je měl na nohou v jednom kuse, Vitor Belfort ze začátku kariéry též :-)

CheesyEagle - Čtenář - 29.12.2015 v 12:29
Re: Re: Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Neblaznete. S botama se kopat nesmi. 

Mico - Čtenář - 29.12.2015 v 13:21
Re: Re: Re: Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Píšu snad, že ano?! :-D

Patriot - Redaktor - 29.12.2015 v 13:34
Re: Re: Re: Re: Re: RIZIN - Odpovědět
 

Nejsem si jistej každou specifickou úpravou pravidel pro danou organizaci,  ale dám ruku do ohně za to, že pod Pride bylo možno i v botách používat alespoň kolena - Randleman v botách koleny na zemi rozbombardoval Yamamota.

Tommy - Čtenář - 29.12.2015 v 11:40
.. - Odpovědět
 

Tak Nemkov vypadal hodně dobře rusáci to zatím teda solidně kosí. Jestli Procházka projde přes Ishiiho tak by to mohla být dobrá řežba.


Ivan Buchinger fan club.

malylada87 - Čtenář - 29.12.2015 v 11:46
Re: .. - Odpovědět
 

škoda že vyfasoval toho nejhoršího soupeře stylisticky pro sebe :/, snad to zvladne pooooojd

Onko23 - Čtenář - 29.12.2015 v 11:49
Mr.Perfect - Odpovědět
 

Dobre vidim?? Ernesto Hoostooo....v Ishiho rohu?? Uff..... Tak ked trenoval tam....no drzme palce.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 29.12.2015 v 11:52
Denisa - Odpovědět
 

do piciiiiii jooooo

Tommy - Čtenář - 29.12.2015 v 11:52
.. - Odpovědět
 

Dobrá práce. :-)


Ivan Buchinger fan club.

Dijkstra - Čtenář - 29.12.2015 v 11:54
fs - Odpovědět
 

Joo!

Tommy - Čtenář - 29.12.2015 v 11:54
.. - Odpovědět
 

S Nemkovem to bude řežba oby vypadali jako killeři. Vidím to 55:45 pro Nemkova jen proto, že je sambo champion a mohl by to teoreticky přenést na zem. 


Ivan Buchinger fan club.

Mico - Čtenář - 29.12.2015 v 11:55
Jiri - Odpovědět
 

Ten knock down přes kryt?! Masakr. A ty kolena na zemi do hlavy, z toho uz mi bylo zle. Parada. Jeste ze je Prochazka dlouhej a Ishi nedosahl na prehoz...

Onko23 - Čtenář - 29.12.2015 v 11:57
RE - Odpovědět
 

parada....inak to musia byt strasne pumelice....ten high kick cez ruku, aj tie udery, az to 1. koleno na zemi bolo ciste....a chlap jak hore ide k zemi po zblokovanom high kicku surprised


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Tommy - Čtenář - 29.12.2015 v 11:59
.. - Odpovědět
 

Všechny 4 turnajové zápasy - 4 čísté KO co víc si přát. :-)


Ivan Buchinger fan club.

Caidel - Administrátor - 29.12.2015 v 12:01
Procházka mazec! - Odpovědět
 

Procházka paráda! Do dalšího kola vypadal King Mo paradoxně nejhůř :) Ale kdo to teď dá, to je vážně otázka. Každopádně Procházka gratulace, tohle je obří úspěch ať už to dál dopadne jakkoli.

Lyoto - Čtenář - 29.12.2015 v 12:18
Re: Procházka mazec! - Odpovědět
 

A kdy ma Denisa další zapas? Zitra?

Robajz - Čtenář - 31.12.2015 v 00:41
Re: Re: Procházka mazec! - Odpovědět
 

Lyoto, nepsal si tu někde, že je Ishi pro Procházku konec????

 

Lyoto - Čtenář - 31.12.2015 v 08:06
Re: Re: Re: Procházka mazec! - Odpovědět
 

Ne,psal jsem , ze ten los mu vubec nezávidím, ze nevim jak na Ishiho a ptal jsem se, co kdyz prohraje, jestli je to konec-jako poslední zapas tam. Tak se prosim te uklidni, nejsem vědma a hned nenapadej za to, ze jsem mu pred zápasem moc nevěřil.  Zavřel mi hubu a dost mu to přeju!

yamay - Čtenář - 29.12.2015 v 12:28
Re: Procházka mazec! - Odpovědět
 

Na paradu. Nedovolil preniest suboj na zem, pekne udery z distancu a ten zaver, to bola ceresnicka na torte. Usetril sily, cerstvy a nezdemolovany do semifinale. Robi si dobre meno. A semifinale? Nemkov bude neprijemny super. Sambo sampion. Ale kazdy je zdolatelny, sanca je vzdy.

Tommy - Čtenář - 29.12.2015 v 12:16
.. - Odpovědět
 

Nechápu co tam Sakuraba ještě dělal tohle už je o zdraví neřeknu kdyby mu šoupli na rozlučku nějakého zelenáče, ale dát mu Aokiho to je trochu brutus...


Ivan Buchinger fan club.

Patriot - Redaktor - 29.12.2015 v 12:44
Re: .. - Odpovědět
 

Sakuraba je srdcovka a neuvěřitelná zápasnická mentalita, sám v minulosti prohlásil něco v tom smyslu, že jeho snem je zemřít v ringu...ten bez zápasení opravdu trpí (strašnej protiklad v porovnání s dnešníma "hvězdičkama", který si chtějí v UFC jen nahrabat a otevřít dveře do Hollywoodu). No a znáš Japonce,  oni přesně tohle žerou, tam to ani není o penězích; ostatně on by zápasil dost možná i zadarmo...a proto bohužel vůbec neberou v potaz jeho zdravotní stav. Už v době zápasu s Millerem (tuším 5 let zpátky?) koloval o Sakurabovi klep, že má ta kolena rozesraná natolik, že nebýt steroidů, tak už by nejspíš nedokázal ani normálně chodit...

Onko23 - Čtenář - 29.12.2015 v 14:00
Re: Re: .. - Odpovědět
 

budem tu isto za chuja....ale prave az na ten posledny fight, ktory bol podla mna des a hruza mi to praveze tak pripadalo, ze si borci prisli len po prachy a hotovo. Mam z toho zmiesane pocity veru. To, ze bolo vela zapasov poukoncovanych mi nezlepsuje taku pachut prveho dna tejto promotion. Pripada mi to cele take neucelne nostalgicke...tak ako ked aj rally fanda narieka nad minulou rally Gr.B, kde sa nahanali v prekonovanych autach, jazdili rally legendy, divakov plno popri trati, ziadna prehnana bezpecnost....a sucasne rally je oproti tomu bez atmosfery a vsetkeho, ale v konecnom dosledku tie casy su omnoho rychlejsie a cele sa to posunulo vpred. Pokrok proste nezastavis....a tu mi prae chybalo viac technik, alebo nejake vymeny...neviem no. Nemastne, neslane. Jirkovi drzim palce, cakaju ho podla mna 2 silni superi, mozno najsilnejsi z celeho dna vobec....


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Patriot - Redaktor - 29.12.2015 v 16:09
Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Jak dlouho sleduješ MMA? Co se pamatuju, tak ty silvestrovské eventy v Japonsku pro mě byly vždycky trochu "wtf" laughing z takových těch novějších si vybavuju třeba Dynamite 2008 - vyfluslej Badr s pyramidou v nohách se tam nechal úplně zbytečně zrubat od Overeema, Hunt dostal KO za 18 vteřin od Manhoefa, kterej byl asi o 40kg lehčí, půl Japonska si trhalo rodidla u videa, kde Cro-Cop trénoval highkicky na 220cm vysokýho Choie, v MMA pravidlech naprostý úlety Zimmerman vs Minowa nebo Semmy Schilt vs. Mighty Mo (?!?), přestárlej Musashi si zase v K-1 pravidlech nechal dát po držce od Gegarda v životné formě...

Nesmíš na to koukat jako na něco, co by mělo konkurovat UFC, já spíš tyhle turnaje chápu jako takový vysněný matche v duchu "vyhrál by King Kong, nebo Godzilla". No a blbý je hlavně to, že v minulosti měli japončíci v podstatě monopol na světovou zápasnickou elitu, zatímco zbytek světa žil ze zbytků, ale dneska je to přesně obráceně.

kolik474 - Čtenář - 29.12.2015 v 18:24
Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

mas dost dobrou pamet

kolik474 - Čtenář - 29.12.2015 v 18:25
Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

čéče

Onko23 - Čtenář - 30.12.2015 v 08:22
Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Kamo, klobuk dolu....je fakt, ze tak dlho v MMA nie som, aj ked v upolovych sportoch odmalicka. Ale za druhe ani nemam taku pamat na toto. Si borec. A asi mas pravdu, ale aj tak, nepozeram na to ako na konkurenciu, lenze nemozem si pomoct. Pri niektorych mi prislo, ze si dosli iba pre paycheck. A vsimli si toho vsade.... Nechcem tym znevazovat Prochyho vykon, ale zrovna Ishii je najdiskutovanejsi...ten proste chcel byt niekde inde zjavne. Ten posledny fight....5 minut do neho busi....a nic. Ani rozhodca, ani snaha o submission. Nakoniec ani tie mena mi neprisli take, jak pises, ze King Kong proti Godzille. Ten event na Silvestra bude isto iny a dufam, ze si popravim chute. laughing A ked nie, tak sobota to isti Carlos s Robbiem.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 29.12.2015 v 12:23
Rizin - Odpovědět
 

Tak jak jsem ten turnaj odsuzoval, tak velmi podařený večer. Krom jednoho zápasu, všechno ukončeno a bylo to svižné.

Lawal vypadá ze semifinalistů nejhůř a myslím si, že ho litevec porazí. Fyzičku prokázal ze všech nejhorší, i když je to zavádějící, krom toho wreslingu toho Lawal nemá co nabídnout. S rukama dole by byl pro Denisu ideální soupeř.

Nemkov s Denisou přesvědčivě a snad zkušenosti Denisy zvítězí. Pro mě osobně přijatejnější soupeř, než Reljič, který zemařinu hodně využívá. Bude to parádní fight a po této výhře dávám na vítězství v pyramidě Denisovi ještě větší šance. Navíc i kdyby Lawal prošel do finále a to pochybuji, že to bude krátký zápas s Litevcem, tak fyzicky na tom nemusí být moc dobře.

Rozhodčí se asi posral v posledním fightu...

Caidel - Administrátor - 29.12.2015 v 12:23
Hotovo. - Odpovědět
 

Njn. Trochu drsnej konec eventu. Americká blogosféra je z toho upřímně vyděšená. 

Ale jinak parádní event. Šlapalo to, rychle fight za fightem (v USA by to trvalo tak o tři hodiny déle). Už se těším na Silvestra (i když začátek asi nestihnu).

Lyoto: Ne, zítra je pauza (resp. fan event). Všechny ostatní fighty jsou toho 31. 

malylada87 - Čtenář - 29.12.2015 v 12:31
.. - Odpovědět
 

Pořád to vítězství nemůžu vztřebat D., když vidím TOP 15 UFC, neříkejte mi, že tam nejsou borci, které by Denisa neuspal :D

malylada87 - Čtenář - 29.12.2015 v 12:43
Rizin - Odpovědět
 

Jinak koukám na toho Nemkova podrobneji s bilancí 5:0 a prvni 3 fighty má s borci, kteeří v MMA nemají ani jedno vítězství a nemastnýho brazilce. Já myslím, že to bude dobré pro Denisu....

The Viper - Čtenář - 30.12.2015 v 20:26
Re: Rizin - Odpovědět
 

Proč takhle shazuješ Nemkova ? Ten týpek právě sesekal šampiona KSW. To spíš Denisa má dost pošpiněné vítězství tím že lítají kontroverze o vypuštěném zápasu. 

willy666 - Čtenář - 30.12.2015 v 20:46
Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

kde hovoria o tom ze to bol pusteny zapas??...mozno koli tomu sa taketo reci siria ze absolutne nikto necakal ze neznamy borec s neznamej krajiny takto zbombardoval ich domaceho borca...nikto s normalnym usudkom snad neveri tomu ze by bol tento zapas zmanipulovany...uz len to hovori za vela ze hlavny favorit King Mo sa takto natrapil na vitazstvo...myslim ze sa tu stretli naozaj valitni borci, akurat ze nemaju take mena ako Kig Mo a Ishi, ale kvalitou sa im momentalne kludne rovnaju, co aj dokazuju...King Mo totiz nepresvedcil,Reljic padol po 3 minutach a Ischi este skorej...tych prekvapeni je viacej takze keci o vypustenom zapase Ischiho su totalny nezmysel zalozeny na tom ze to nikto necakal a musi sa najst nejaka kontroverzia a senzacia...myslim ze ak by sa Denisa stretol s Ischim este raz tak ho spraska uplne rovnako...

wojtaman - Čtenář - 30.12.2015 v 20:51
Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

Vipere pleteš si Nemkovy....


Vyhrávej s pokorou, prohrávej se ctí. Bojuj do konce !

 

Tong Po - Čtenář - 30.12.2015 v 21:01
Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

To je pravda. Já osobně sem tohle špekulování prvně zaznanenal chvíli po zápase právě od poláků na jedněch jejich mma stránkách.  Ona tam na ten Rizin vyrazila celkem velká delagace lidí z KSW.
A Nemkov Relijiče zvládnul velice dobře.Nejvíc sem se pobavil když sem čet že to bylo koupený. laughing Jako věřim že má jestsaam gym velikou podporu Brněnské "galérky" ale že chlapci z JKG a Pornohooligans přeplatí i yakuzu sem netušil.surprised
Nic méně sem pevně přesvědčen že tyhle konspirační teorie zmlknou hnedka po Jirkovo fightu s Nemkovem kde se Denisa ukáže v plné parádě! Já mu do toho BOJE držim palce jako nikdy! AVE Jetsaam! AVE Denisa!!!

willy666 - Čtenář - 30.12.2015 v 21:32
Re: Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

bingoooo,uplne suhlasim...kto veri tomu ze to bolo zmanipulovane je totalny primitiv...ved komu by to pomohlo a hlavne ako by mu to pomohlo v tom ze zmanipuluje zapas tak ze domaca Japonska megahviezda schvalne prehra na domacom Japonskom megaturnaji proti neznamemu bojovnikovi s neznamej krajiny???...ved to nema logiku...Jednoducho ludia hladaju vyhovorky a nepriznaju si fakt ze Denisa dal ich hviezde totalny debakel a to nebola ziadna nahoda...

kolik474 - Čtenář - 30.12.2015 v 23:23
Re: Re: Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

treba nema ishi lowe,  tak si vsadil na denisu a pustil to nikdy nevis

 

kolik474 - Čtenář - 30.12.2015 v 23:26
Re: Re: Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

treba nema ishi lowe,  tak si vsadil na denisu a pustil to nikdy nevis.  

protoze sance na to vyhrat celou pyramidu moc velky nemel 

 

kolik474 - Čtenář - 30.12.2015 v 23:26
Re: Re: Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

treba nema ishi lowe,  tak si vsadil na denisu a pustil to nikdy nevis.  

protoze sance na to vyhrat celou pyramidu moc velky nemel 

 

Palo - Čtenář - 29.12.2015 v 12:44
Denisa - Odpovědět
 

Brno jede wink blahopřeji k vítězství, a i celému Jetsaamu v čele s Martinem k velkému úspěchu!

Caidel - Administrátor - 30.12.2015 v 08:55
Vážení Rizin 2 - Odpovědět
 

Vážení na Rizin 31.12.  tady: http://www.bloodyelbow.com/2015/12/30/10686532/rizin-fighting-federation-day-2-fedor-vs-singh-weigh-in-results-video-live-stream-mma

Předpřipravená strkanice Sapp vs. Akebono rozhodně stojí za to :) Nagashima to kostýmkem taky rozčísl a sledovat jak jsou všichni užaslí z Gabi Garcii je taky veselé. 

 

Onko23 - Čtenář - 30.12.2015 v 09:48
Re: Vážení Rizin 2 - Odpovědět
 

ti Japani su proste velke deti... :D to divadlo, nepohcopil som, preco tam tahali toho dedka v hnedom saku a dalsi po strkanici na tu vahu akoze dokrival so "zlomenymi" krizami....komedia. Ich mentalita je fakt zvlastna, najvacsi uchylaci, aj v reality shows, hazard zakazany, ale z rovno z pacinga, kde za rohom mi vymenia gulicky za prachy...ich modne vystrelky, to asi musi clovek zazit. :D Inak pekne mi liezla na nervy ta "hosteska", co ich stale niekam usmernovala a robila chaos.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 30.12.2015 v 10:47
Re: Vážení Rizin 2 - Odpovědět
 

Tak Nagashima tak chodil i v dobách K-1 v těchto mundůrech. Jinak mě překvapilo, že tam teda nebyl Peter na važení, když má být náhrada za Le Bannera... Ta buchta byla strašná, 93 kilo a nasypaná, že to možný nebylo. Viděl bych ji jako záporačku do další Bondovky....

Patriot - Redaktor - 30.12.2015 v 12:06
Re: Re: Vážení Rizin 2 - Odpovědět
 

Gabi Garcia laughing ta měla větší péro než ten cosplayer v dámskejch šatičkách, co jde proti Souwerovi...106 kilo ve svalech, hrozný peklo. Ale jo, takovej klasickej bordel v japonském duchu, sice to ani po x letech pořád nechápu, ale bavit mě to dokáže, tak co cool

Jo ještě jedna pamětnická vložka - ty vůbec nejvíc epický nástupy, jaký jsem ve sportu kdy viděl, měl japončík Akihiro Gono (dneska už ho asi moc lidí nezná, ale ještě v Pride to nebyla žádná močka...subnul Mousashiho, vybodoval Lombarda apod.), přesně v duchu nepochopitelnejch japonskejch úchyláren. Ani nevím proč, ale nějak to prostě řeže smile https://www.youtube.com/watch?v=UUQhkAWMDlE

Caidel - Administrátor - 30.12.2015 v 12:09
Re: Re: Re: Vážení Rizin 2 - Odpovědět
 

Ještě maličko radši než nástupy Akihiro Gona jsem měl nástupy Genki Suda - ten se ostatně po ukončení MMA kariéry věnuje kariéře v hudební branži a natáčí klipy, takže jeho nástupy tomu dost odpovídaly :)

Patriot - Redaktor - 30.12.2015 v 12:28
Re: Re: Re: Re: Vážení Rizin 2 - Odpovědět
 

Jo, Sudo musel na přípravách choreografie pro nástup nechávat snad víc času, než na samotnej trénink laughing navíc to i hodně střídal, akorát sem tam už mi to přišlo jako fakt velkej bizár...myslim že to byl ten zápas s Dekkersem, jak tam pařil s těma gejšama na dvoukolce a hrálo k tomu nějaký šílený japonský techno, to už jsem si fakt říkal "WTF?" laughing 

malylada87 - Čtenář - 30.12.2015 v 12:56
Re: Re: Re: Re: Re: Vážení Rizin 2 - Odpovědět
 

Ty voe to vidím prvně no :D :D :D ....to je něco jak Apollo Creed v Rocky 4 :D :D

Onko23 - Čtenář - 30.12.2015 v 12:21
Re: Re: Re: Vážení Rizin 2 - Odpovědět
 

hehe, chlapi, vy ma bavite...laughinglaughing pecka....akoze neni to moja salka kavy, ale pobavil som sa. Isto lepsie jak Knize v kozuchu a so sekerou v ruke. Ja ani neviem preco mam najviac v pamati entrance Ernesta Hoosta proti Stefanovi Lekovi, ktory si sam zatancoval v ringu na jeho nastupovku....ktoru som mimochodom zhanal x rokov a nezohnal. :D MMA bola u mna v uzadi v tych dobach K1..


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Dijkstra - Čtenář - 31.12.2015 v 01:18
Re: Re: Re: Vážení Rizin 2 - Odpovědět
 

To je nejlepší video co jsem letos viděl, a to ani nekecám!

kolik474 - Čtenář - 30.12.2015 v 18:21
Re: Vážení Rizin 2 - Odpovědět
 

Zasrana uchylarna!!! po druhy bych si to nemoh pustit, poctivej japonskej bizár, jeste video, jak fedor  picha v satne s chobotnici a jako pulnocni prekvapeni přijede mc gregor a vyhuli akebona a rizim potvrdi jak kvalitu tak voryginalitu, 

kolik474 - Čtenář - 30.12.2015 v 18:22
Re: Vážení Rizin 2 - Odpovědět
 

Zasrana uchylarna!!! po druhy bych si to nemoh pustit, poctivej japonskej bizár, jeste video, jak fedor  picha v satne s chobotnici a jako pulnocni prekvapeni přijede mc gregor a vyhuli akebona a rizim potvrdi jak kvalitu tak voryginalitu, 

kolik474 - Čtenář - 30.12.2015 v 18:25
Re: Vážení Rizin 2 - Odpovědět
 

Zasrana uchylarna!!! po druhy bych si to nemoh pustit, poctivej japonskej bizár, jeste video, jak fedor  picha v satne s chobotnici a jako pulnocni prekvapeni přijede mc gregor a vyhuli akebona a rizim potvrdi jak kvalitu tak voryginalitu, 

kolik474 - Čtenář - 30.12.2015 v 18:25
Re: Vážení Rizin 2 - Odpovědět
 

Zasrana uchylarna!!! po druhy bych si to nemoh pustit, poctivej japonskej bizár, jeste video, jak fedor  picha v satne s chobotnici a jako pulnocni prekvapeni přijede mc gregor a vyhuli akebona a rizim potvrdi jak kvalitu tak voryginalitu, 

medine - Čtenář - 30.12.2015 v 21:00
Re: Re: Vážení Rizin 2 - Odpovědět
 

tihle borci dostali z UFC padáka:

Maldonado, Chico Camus, Kevin Souza, Ericka Almeida, Bubba Bush, Mickael Lebout, Vernon Ramos and Jumabieke Tuerxun

divím se že Maldonado už neletěl před dvěma zápasy, Bush taky nepřekvapivě vyhozen.

Dijkstra - Čtenář - 31.12.2015 v 08:03
rizin - Odpovědět
 

Aukstuolis má jakési bandáže a taky nekope, to mě teda přijde jako výrazná nevýhoda. Při tom obouchávání by mu jich tam mohl pár poslat, takhle je to zatím čistě boxerská záležitost v mma rukavicích.

Tong Po - Čtenář - 31.12.2015 v 08:14
Re: rizin - Odpovědět
 

Litevec to prokaučoval... Ve finle King Mo.

Dijkstra - Čtenář - 31.12.2015 v 08:34
rizin - Odpovědět
 

No nekecej!!!

Tong Po - Čtenář - 31.12.2015 v 08:35
Finále! - Odpovědět
 

Jooo! Jirka několikrát přežil svou smrt! Ale zvládnul to! Zvládnul tráningovího partnera Fedora...cool

malylada87 - Čtenář - 31.12.2015 v 08:36
.. - Odpovědět
 

No i přes velké chyby postup !!!!! Nevím proč Nemkov už nepokračoval, měl to první kolo určo pro sebe. Podle mě vyčerpání, nezdál se  mi nakonec tak nakouřený na konci.

No nakonec Lawal naštěstí taky 15 minut, ale nedostal tolik sežrat, Ta jeho předni krásně psala, to se musí uznat.

Jinak ta buchta co udělala naskočený ambar, to se moc nevidí.

Dijkstra - Čtenář - 31.12.2015 v 08:41
Re: .. - Odpovědět
 

Bodově určitě pro Rusa, dával mu tam na zemi docela bití. Držel to ale docela v tempu, na konci schytal pár ran a asi to na něj bylo dost. Vůbec si nedokážu představit co to musí být těch 10 minut v zápasovým tempu.

malylada87 - Čtenář - 31.12.2015 v 08:48
Re: Re: .. - Odpovědět
 

Tak hlavně když má jeho záda, tak to prostě nesmí pouštět. Ale ukázal srdce a výdrž, tak i fyzickou. Chyby budou, trénuje v českých podmínkách, ale věřím že za ty prachy co dostane začne využívat americký campy jako Viktor. Je v něm strašný potenciál a podle mě je to topka LHW už nyní, určitě na evropské scéně. Nicméně ty takedowny musí hlídat lépe, King Mo tohle trestá.

willy666 - Čtenář - 31.12.2015 v 08:52
Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Ishi mal v rohu Mousasiho a Hoosta,Nemkovob treningovy partner Fedor a Denisa trenujuci v Ceskych podmienkach ich zlomil...neskutocny talent,neskutocne srdce...a na King Ma bude musiet vyletiet hned od zaciatku nech uz to dopadne akokolvek...tam nebude miesto na taktizovanie,Denisa je o dost viacej vycerpany ako Mo a bude to musiet skusit pokial bude mat nejake sily inac ho Mo postupne rozoberie ako aj Litovca

Dijkstra - Čtenář - 31.12.2015 v 08:56
Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

To jsem si taky říkal, dvakrát záda a pustil mu to strašně snado. I kdyby teď s Lawalem prohrál, tak udělal super dojem, vydělal peníze a zavřel pusy těm co říkali, že Ishiho zápas byl zaplacenej.

Tong Po - Čtenář - 31.12.2015 v 08:41
Re: .. - Odpovědět
 

Myslim že to všechno bylo neskutečnej nápor na Jirkovo psychyku a každej to zná, když se znašíš tak moc že prostě děláš chyby a právě to jak to všechno Jirka zvládnul si zaslouží uznání. A Nemkov vyl veklice velice dobrej. Podle mě ho jirka zlomil ztim že ho rus nedokázal zlomit...wink

Tommy - Čtenář - 31.12.2015 v 08:56
.. - Odpovědět
 

Nevíte někdo co se tam stalo? Jestli nějakaké zranění nebo už Nemkov prostě dál nemohl? Jinak Jirka ukázal srdce ten armbar byl tak tak. Proti Lawalovi by neměl tolik kopat jinak bude pořád na zemi.


Ivan Buchinger fan club.

Onko23 - Čtenář - 31.12.2015 v 10:37
Co sa stalo - Odpovědět
 

Neviete, co sa stalo? Pri Akebonovi je na Sherdogu pisany Kron Gracie miesto Sappa....


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Onko23 - Čtenář - 31.12.2015 v 10:42
Re: Co sa stalo - Odpovědět
 

uz uplne vypadol ten zapas, jak keby ho vyhodili......a v podstate uz mal ist a stale nejde...


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA