přihlásit trvale
Nová registrace
Novinky z Oktagonu #30

Novinky z Oktagonu #30

přečteno: 9311×
26.11.2015 v 07:00 | Autor: Caidel
diskuse: 21×
Rubriky: Aktuality / MMA / Svět

Za námi jsou tři turnaje. UFC Fight Night 77: Belfort vs. Henderson z Brazílie (ohlédnutí), epické UFC 193: Rousey vs. Holm z Austrlálie (ohlédnutí) a  UFC Fight Night 78: Gastelum vs. Magny z Mexika (zatím bez ohlédnutí). Nově byl oznámen lednový turnaj UFC on FOX 18 s takovými chuťovkami jako jsou Anthony Johnson vs. Ryan Bader nebo Josh Barnett vs. Ben Rothwell. 

Jinak v tomto článku najdete spoustu novinek, rekapitulaci turnajů Bellator 145, 146 a WSOF 25 a 11 nových UFC zápasů které (mimo těch výše zmíněných) obsahují jména jako Jake Ellenberger, Tarec Saffiedine, Mairbek Taisumov, Michael McDonald, Beneil Dariush, Diego Brandao či Alex Caceres. 

 

Smluvní zpravodajství / přestupy / zápasová šeptanda:

 • V nejbližším měsíci dvou se bude rozhodovat, zda se Georges St. Pierre ještě někdy vrátí k MMA. GSP totiž oficiálně začal svůj soukromý přípravný testovací tréninkový kemp - a na jeho konci by měl vyhodnotit, zda se mu něco takového ještě chce podstupovat doopravdy. Trenér Freddie Roach potvrdil, že součástí této přípravy budou i plnohodnotné MMA zápasy které GSP absolvuje za zavřenými dveřmi se sparingpartnery v soukromé kleci Roache. Zajímavé je, že DW návratu GSP do klece nevěří (ani po těchto novinkách). 

 • Jon Jones už má potvrzený zápas s Danielem Cormierem na 23. dubna 2016 na UFC 198 v New Yorku - pokud legislativa dovolí. V médiích se prezentuje výrazně nařachanější než dříve (podepsal smlouvu s výživovou firmou GAT). Mezi ním a Cormierem rozhodně nepanuje žádná láska, oba už se v médiích obviňovali ze zbabělosti. Cormier má teď ofiko dovolenou schválenou od UFC - a podepsal novou osmizápasovou smlouvu. 

 • Legenda bojových sportů Mirko „Cro Cop“ Filipovič ukončil svou aktivní kariéru za poněkud problematických okolností. CroCop se totiž opět zranil a musel odstoupit z UFC FN 79 - na základě svého zdravotního stavu vzápětí ukončil kariéru. Zároveň byl ale jako první chycen USADA s dopingovým nálezem, protože přiznal že k rekonvalescenci svého zraněného ramene použil růstový hormon. V tuto chvíli má tedy zároveň dočasnou dopingovou stopku a zároveň sám oznámil konec, takže už se ho to vlastně moc netýká. Ještě dva dny před těmito špatnými zprávami na sebe ale CroCop upozornil i jinak - veřejně si v médiích stěžoval, že mu Reebok odmítá „vyladit“ jeho klecové trenky - respektive že mu na ně odmítají umístit CroCopovu ikonickou chorvatskou šachovnici s kterou CroCop vždy nastupoval. Řeči o tom, jak si budou jednotliví bojovníci moci přizpůsobovat své firemní dresy byly tedy pravděpodobně jen řeči a Reebok takové služby poskytovat nebude. 

 • S Reebokem samozřejmě není spokojen ani Tim Kennedy. Ten dokonce vydal prohlášení směrem ke svým fanouškům, aby si jeho fight kit nekupovali. Stalo se tak poté, co Kennedy zjistil kolik z devadesátidolarové ceny by doputovalo až k němu (Kennedy naznačoval, že by šlo vysloveně o centy). Kennedy se jinak zpět k MMA moc nehrne, má i jiné práce: nově spolupracoval na pořadu History kanálu ve kterém se pokoušeli „lovit“ Hitlera. 

 • Web BloodyElbow zpracoval menší anonymní (a anonymizovanou) anketu mezi MMA bojovníky která měla alespoň částečně zmapovat názory fighterů na Reebok smlouvu. Výsledky zde a je to rozhodně zajímavé počtení. V poslední době se obecně objevuje hodně různých náznaků, že Reebok smlouva představuje pro řadu bijců velký problém - a že i celkově jsou finanční vyhlídky jednotlivých bojovníků často velmi problematické. I několik dalších zpráv bude s tímto tématem úzce souviset.

 • Na kordy je momentálně vztah mezi Mieshou Tate a UFC. Mieshe se nelíbí to, jak jí UFC přeskočilo v titulovém zápase a má také problémy s tím, že Ronda Rousey bere miliony a všechny ostatní zápasnice pak jen nějaké drobné. V tom za ní stojí i UFC komentátor Joe Rogan, který se také divil, že Tate (která je často považována za hezčí než Ronda) bere oproti Rondě o tolik méně. UFC jí ale rozhodně nepodpoří: Dana White už se nechal slyšet, že jestli Miesha zvažuje konec kariéry (což v některých rozhovorech naznačovala) tak by bylo nejlepší, kdyby jí skutečně ukončila. Potenciální vyzyvatelka na titul ženské 115 lb váhy Claudia Gadelha pak prozměnu tvrdila, že jí UFC mačmejkři slíbili, že z ní neudělají Mieshu, tedy přeloženo: nepřeskočí její titulový zápas. 

 • Ian McCall zvažuje ukončení kariéry. Jeho druhá práce (patří mu výdejna léčebné marihuany) ho velmi dobře živí a McCall říká, že finančně pro něj MMA nedává žádný smysl. Sám také marihuanu podobně jako Nick Diaz hodně užívá, pomáhá mu prý překonat bolest z řady zranění. 

 • Hodně se toho namluvilo také o zranění Khabiba Nurmagomedova. Neporažený borec dokonce nedlouho po posledním zranění oficiálně zvažoval ukončení kariéry ze zdravotních důvodů, nakonec se však po konzultacích se svým otcem a trenérem v jedné osobě rozhodl ještě MMA na hřebíček nepověsit. 

 • T.J. Grant, který přišel kvůli otřesu mozku o titulový zápas v lehké váze už je v pořádku. Z těžkého otřesu (který se mu mimochodem přihodil při BJJ tréninku) se zotavoval téměř dva roky - jenže teď neví, jestli se k MMA vůbec vrátí. Z finančních důvodů si totiž v mezičase musel najít práci (dělá v dole) a teď se mu nechce dávat výpověď, protože návratem k MMA by finančně hodně riskoval. 

 • Z UFC byl propuštěn Ramsey Nijem, finalista TUF 13. A jde o hodně zajímavý případ, který tak úplně nesouvisí s tím, že Nijem prohrál dva zápasy v řadě, ale spíše zobrazuje aktuální vyjednavací praktiky UFC. Nijem dostal od UFC nabídku na prodloužení smlouvy. Nabídka ale Nijemovi finančně nedávala smysl, protože kvůli ztrátě sponzorů je hodně v mínusu a tak chtěl, aby mu UFC výpadek příjmů kompenzovalo platem. UFC navýšení platu rázně odmítlo a Nijemovi bylo naznačeno, že pokud nepodepíše, bude dostávat stylisticky hodně nepříjemné soupeře (sic!) a zkrátka to v UFC bude mít hodně těžké. Nijem navíc UFC odmítl podepsat USADA dopingový program, protože podle jeho názoru nebere dost peněz na to, aby někomu denně hlásil svou polohu a problém měl taky se zákazem nitrožilní výživy po vážení. Takže byl velmi rychle odejit.

 • Marketingová agentura 9ine Sports & Entertainment, která patří legendárnímu fotbalistovi Ronaldovi ukončila jakoukoli spolupráci s UFC. 9ine v minulosti zastupovala například Andersona Silvu, Juniora dos Santose a Vitora Belforta - spolupráci s UFC ale ukončuje kvůli Reebok smlouvě. Ronald jí totiž považuje za vrcholně neférovou k bojovníkům a ukončení spolupráce s UFC je z jeho strany demonstrativní bojkot, nehodlá prý podporovat organizaci která okrádá své bojovníky. 

 • Kariéru oficiálně ukončil Alan Belcher (18-8 MMA, 9-6 UFC). Důvodem je především to, že se nechce MMA věnovat jen tak, ale má o MMA zájem pouze v případě, že by měl možnost získat titul. A jak sám uvádí, v této vázi kariéry pro něj už nedává smysl, aby riskoval útok na vrchol s nejistým výsledkem a obětoval tomu spoustu svých dalších zájmů a byznysů. 

 • Před UFC 193 se vynořila jedna dost podivná kauza kolem trenéra Rondy Rousey, Edmonda Tarverdyana. Vyšlo totiž najevo, že Tarverdyan v červenci vyhlásil bankrot. V dokumentech které musí pro soud vyplňovat je uvedeno, že je nezaměstnatný, jeho příjmy jsou nulové a jeho manželka má příjmy pouze minimální, takže jako rodina jsou každý měsíc v mínusu. Tarverdyan dále uvedl že má hruba 700 tisíc dolarů dluhů a majetek jen zhruba ve výši 3000 dolarů - a že také již mnoho let neodevzdává daňové přiznání. Z čehož může mít docela problém. Zcela nevyjasněné je pak Tarverdyanovo postavení v Glendale Fighting Clubu jenž je obecně považován za "jeho" tým. Buď ho do dokumentace neuvedl (což je podvod), nebo mu nepatří, nebo ho stihl převést na někoho jiného. Tak či onak to, že trenér největší hvězdy v MMA prohlásí, že nemá žádné příjmy je velmi podezřelé a kauza bude jistě pokračovat. 

 • Změny vah: Josh Burkman se z velteru přesune do lehké váhy. Změna přichází po třech porážkách v řadě - a dvanáctileté kariéře. Gray Maynard se prozměnu po čtyřech porážkách v řadě přesouvá z lehké váhy do váhy pérové. V opačném směru putuje vítěz TUF Brazil Cezar Ferreira. Ten jde z velteru do střední váhy. Ve velteru přitom bojoval jen jednou - necítil se tam ale prý moc dobře a se zákazem nitrožilní výživy by prý nedokázal ve velteru dobře udělat váhu, takže se vrací do své domovské váhy. A Islanďan Gunnar Nelson naopak paušálně zkritizoval celý systém shazování váhy, prohlásil ho za hloupý a nezdravý a sní o době, kdy budou borci bojovat na své přirozené váze. 

 • Ronda Rousey má novou sponzorskou smlouvu s výrobcem energy drinků Monster. Výrobce vybavení pro bojové sporty Everlast upsal šampiona bantamové váhy T.J. Dillashawa, Bena Hendersona, Rory MacDonalda a Willa Brookse - šampiona Bellatoru. Exšampion Cain Velasquez opouští manažery Zinkin Entertainment a bude zastupován společností Creative Artists Agency (mají třeba Dillashawa, ale také GSP). EA Sports brzy uvede druhou verzi videohry EA Sports UFC. Na obalu bude Ronda Rousey - a stane se tak první ženskou bojovnicí na přebalu některé z EA her. Je však otázkou, zda si to EA po porážce Rondy ještě nerozmyslí :)

 • UFC vypustilo novou sérii triček s motivem jednotlivých jednotlivých disciplín. Grafika je ale dost podivná - za tohle nicméně nemůže Reebok, to je práce UFC :)

 • Matt Serra se nechal slyšet, že by se k MMA vrátil kvůli zápasu s jím nenáviděným Mattem Hughesem (kterého kvůli jeho funkci v UFC označil za školní dozor). DW ale o tento zápas nemá zájem a Serra tak zůstane v bojovnickém důchodu. 

 • Tyrone Woodley se nechal slyšet, že má nyní zájem výhradně o titulový zápas ve velterové váze a pro žádný jiný fight se v kleci ukázat nehodlá. 

 • Na této pěkné infografice (už ale trošku zastaralé) je krásně vidět, jak zranění likvidují nejlepší zápasy závěru letošního roku. 

 • Malý Nog, tedy Antonio Rogerio Nogueira je zdráv a rád by se k MMA vrátil zhruba v lednu. Svou MMA životnost odhaduje ještě na tři roky. Al Iaquinta si prozměnu zranil koleno, je po operaci a bude mimo hru 6-8 měsíců. 

 • Debut CM Punka se opět o něco odkládá - DW teď mluví zhruba o polovině roku 2016 a apeluje na fanoušky, aby byli trpěliví :)

 • UFC propustilo kickboxerku Angelu Hill z TUF 20. Hill v UFC končí po dvou porážkách za sebou s celkovou MMA bilancí 2-2 a je jasným případem málo zkušeného prospektu, který hned od začátku dostával soupeře výrazně nad svou úrovní. Návrat do UFC v budoucnu je velmi pravděpodobný, Hill už obratem podepsala s Invictou.

 • Na UFC Fight Pass budou nově k vidění také turnaje regionální organizace VFC - Victory Fighting Championships z Nebrasky. Nejbližší turnaj, VFC 47 se koná 23. ledna. 

 • DW naznačil, že pokud bude UFC v budoucnu přidávat nějakou další váhu, nebude to mužská 115, ale spíše ženská 125. 

 • UFC má novou Appku na Amazonu. Přístup k UFC obsahu tak nově získali i uživatelé streamovací služby Amazon Fire. 

 • UFC se povedl malý mediální přešlap - 1. listopadu veřejně gratulovali Eddie Alvarezovi k narozeninám, ten se však ohradil s tím, že je má 11. ledna. Chyba vznikla v různých datových formátech, neboť v USA se často používá i nelogický zápis Y/d/m, takže když máte datum 11/1 nebo 1/11, nevíte někdy tak úplně na čem jste. 

Dopingové / komisní zpravodajství:

 • V minulém článku jsem psal o tom, že komise v New Jersey experimentuje s umístěním bodových rozhodčích do zvukotěsných prostor mimo klec. V reálu to teď vypadá nějak takhle.

 • Pedro Munhoz nakonec dostal roční stopku a výhra nad Jerrodem Sandersem z FN 54 byla změna na No Contest. Stalo se tak v Novém Skotsku. Munhoz sice neměl pozitivní dopingový nález, ale komisi se nějak nezdála jeho zvýšená hladina testosteronu (ne však na zakázanou úroveň) a tak dostal trest stejně. Ten už mu nicméně stejně vypršel a Munhoz teď na FN 77 prohrál s Jimmie Riverou. 

 • Jake Shields je značně rozezlen, že se NSAC rozhodlo ignorovat to, že ho Rousimar Palhares během jejich zápasu na WSOF šťouchal do očí - Palhares tak schytal trest pouze za příliš dlouhé držení submise. 

 • Nick Diaz se pravděpodobně dohodne s NSAC na zkrácení svého trestu. Jednání jsou prý na dobré cestě a místo pětiletém trestu se teď mluví spíše o 18 měsících.

 • Donald Cerrone je u USADA prvním držitelem černého puntíku: Nenahlásil totiž svou polohu (vyrazil si na výlet do Las Vegas) a dopingoví komisaři ho tak nezastihli s přepadovým testem. Tři podobná selhání během jednoho roku jsou posuzována jako neúspěšný test. 

 • USADA aktualizovala seznam testovaných borců o  dalších 25 testů, Dan Henderson dotáhl Rondu Rousey na pozici těch nejtestovanějších.

 • Anthony Birchak však z UFC FN 77 hlásil, že brazilská komise CABMMA na testy úplně kašlala a nikoho na daném galavečeru netestovala. Což se mu tedy nelíbilo. 

Zprávy od konkurence:

 • Bellator má za sebou dva turnaje. Velký Bellator 145 - a menší turnaj Bellator 146. Bellator 145 byl tentokrát postaven vyloženě na elitních domácích Bellator talentech a to s dvěma titulovými zápasy. Turnaj sledovalo solidních 814 tisíc diváků (a všechny velké turnaje se tak dostaly přes 800 000). Veselo bylo už před turnajem, protože den před se bratři Freireové servali v hotelu s šampionem lehké váhy Willem Brooksem a obě strany se pak obviňovaly z vyprovokování celého incidentu. Komise se ale nerozhodla rozdávat žádné postihy a turnaj tak mohl pokračovat podle plánu. V hlavním zápase večera se ve třetím vzájemném fightu setkali Daniel Straus a úřadující šampion Patricio Freire. Straus měl napotřetí štěstí, podařilo se mu Freireho přebodovat a stal se tak podruhé šampionem pérové váhy a světovou pětkou. Freireho přitom označil za malého chlápka, který má především pěknou ránu. Freire (nyní světová sedmička) se tak trochu ukvapil, když hlásil že by v Bellatoru potřeboval víc vyzyvatelů na svůj titul a také když tvrdil, že na konci kariéry nebude pochyb že byl nejlepším bojovníkem všech dob. Což mu tedy zatím nevychází, ačkoli je pravdou, že titul obhájil dvakrát a dorovnal tak Pata Currana. Potenciální vyzyvatel Goiti Yamauchi dokonce už předem tvrdil, že Freire své vyzyvatele možná podceňuje (na mysli měl ale samozřejmě na mysli především sebe). Novým šampionem tedy Straus, problém je, že si při této výhře docela nepěkně zlomil ruku. V co-main eventu obhajoval účastník zmíněné bitky Will Brooks titul lehké váhy a to proti polskému leglock specialistovi Marcinu Heldovi. Předzápasový hype se soustředil především na leglocky: Brooks ho prohlásil za jednodimenzionálního bojovníka a naznačil, že heel-hooky jsou ve své podstatně zbabělé (a také zmínil, že nemá pocit, že by ho v Bellatoru kdokoli ohrožoval). Held zachoval chladnou hlavu a reagoval tím, že svou odpověď předvede v kleci. Na vážení se ale rozhodně víc zapotil šampion Brooks, protože na první pokus byl 0,8 libry nad a zvládl navážit až o dvě hodiny později. Held si vedl výborně v prvním kole kdy měl Brooks namále, ale šampion jeho pokusy ubránil a Heldův grappling byl ve zbytku kol již méně efektivní, takže Brooks jeho útoky odrážel a zvítězil na body. Held mu ale v prvním kole zmasil nohu, takže Brooks se nemohl příliš pohybovat a musel neustále brát Helda k zemi, čímž vlastně riskoval víc než bylo nutné. Brooks je nyní světovou čtyřkou, i Held zůstává ve světové pětadvacítce. V třetím zápase se v remači střetli exšampion Michael Chandler a jeskynní muž Bellatoru David Rickels. O remač žádal hlavně Rickels který si chtěl proti Chandlerovi napravit pověst, Chandler byl ale lepším borcem i podruhé a před domácím publikem ho vypnul v druhém kole. Patří mu tak pozice světové patnáctky. Také souboj těžké váhy mezi Bobby Lashleym a Jamesem Thompsonem byl remačem - poprvé se ale oba střetli v indické SFL (a zvítězil tehdy Thompson). Podruhé se štěstěna přiklonila na stranu Lashleyho, který Thompsona sundal prvním porazem, přitom mu zranil nohu a pak ho bleskově dobušil na zemi, takže zápas netrval ani minutu. Lashley, světová třicet šestka teď míří na titul a prohlašuje, že Bellator by měl šampionovi Minakovi sebral titul, protože ho neobhajuje. Zájem naopak nemá o Kimbo Slice, protože s ním v minulosti trénoval. Thompson toho zde moc nepředvedl, zato se ale přiznal k tomu, že několik minulých let trpěl regulérní závislostí na hazardu. S nohou ale nemá nic vážného, protože pojede Bellator reprezentovat na Rizin kde nastoupí proti Tsuyoshi Kosakovi. V zahajovacím zápase večera měl nastoupit Justin Lawrence v životním zápase proti Patu Curranovi. Ten se ale zranil a Lawrence tak čekal náhradní soupeř Emmanuel Sanchez. Ten měl sice problémy na váze (do dvou hodin po vážení to ale zvládl), ale nakonec Lawrence přebodoval těsným rozhodnutím a zkazil mu tak naději na vstup do vyšších pater žebříčku. 

 • Menší turnaj Bellator 146 o dva týdny později sledovalo stále slušných 650 tisíc diváků. V hlavním zápase nastoupili ranaři Melvin Manhoef a Hisaki Kato (který nedávno vypnul kickboxera Joe Schillinga). Devětatřicetiletý Manhoef, nejnebezpečnější KO mašina v MMA zatím o svůj věk obavy nemá a ačkoli mu Kato docela zatápěl, Melvin předvedl to co umí - tedy drtivé KO ve čtvrté minutě prvního kola. Manhoef má KO výhru na 93% - z třiceti výher pouze dvakrát svého soupeře nevypnul. V značné většině případů je to také hned v prvním kole :) Výhra ho posouvá do světové čtyřicítky - a ve formě mu prý hodně pomáhá trénink s Alexandrem Gustafssonem. Brandon Girtz nastoupil do remače s Derekem Camposem. V roce 2013 vyhrál Campos na body, Girtz ho ale tentokrát knockoutoval za pouhých 37 vteřin a je tak třicítkou v lehké váze. Čekal prý ale těžšího soupeře, protože v srpnu na sebe upozornil výhrou nad Melvinem Guillardem. Příště už ho ale určitě dostane. Značná nevraživost panovala mezi Bubbou Jenkinsem a Jordanem Parsonsem. Výsledkem byl zápas ve kterém Jenkins zvítězil podivným těsným rozhodnutím (30-27, 29-28, 28-29) - podivným v tom smyslu, že to těsné být nemělo. Ve zbývajících dvou zápasech přebodoval Chidi Njokuani Ricky Raineyho a Guilherme Viana si Houstona Alexandera v druhém kole rozebral natolik, že ho lékař nepustil do třetího kola. Bizarně hluboko v přezápasech pak byly pohřbeny zápasy dvou TOP 10 bojovnic ve váze do 145 liber, Julie Budd a Arlene Blencowe. Obě bojovnice své soupeřky porazily a potvrdily tak své TOP 10 umístění. 

 • Dalším velkým turnajem bude v únoru Bellator 149. O turnaji jsme referovali zde a hlavními taháky jsou zde Ken Shamrock proti Royce Graciemu a Kimbo Slice proti DaDa 5000. Ještě předtím jsou ale v plánu dva jiné turnaje: Bellator 147 (na který byly potvrzeny zápasy Brian Rogers vs. Virgil Zwicker a Patricky Freire vs. Derek Anderson) a Bellator 148 na kterém uvidíme jak Paula Daleyho, tak Bellator debut Joshe Koschecka. Nejdou ale proti sobě, každý z nich má jiného soupeře (v rámci přípravy na jejich očekávaný remač). Pro příští rok ovšem Bellator chystá také jednu přelomovou novinku: mezinárodní expanzi. Bellator zatím dělal všechny turnaje jen v USA (a pár v Kanadě), teď jsou ale na mušce i jiné destinace. Konkrétně by měly být tři a to Londýn a nečekaně též Tel Aviv v Izraeli a Itálie. Datumy zatím zveřejněny nebyly. 

 • WSOF má za sebou turnaj WSOF 25. Ten sledovalo pouhých 148 000 diváků a hlavním tahákem zde zcela bezesporu měl být plnohodnotný osmičkový turnaj v lehké váze. Jenže průběh turnaje nebyl zrovna ideální. Především - veškeré čtvrtfinálové zápasy nebyly v TV, ale pouze na streamu v předzápasech, takže divák který přišel k hlavnímu přenosu vůbec nevěděl která bije a kdo porazil koho. A navíc došlo k strašnému množství změn. Na váze měli problémy Joao Zeferino a Joe Condon a ačkoli úspěšně navážili, do turnaje nakonec vůbec nezasáhl nemocný Brian Cobb. Ten z turnaje úplně odstoupil za což ho WSOF okamžitě vyhodilo (protože jim zrušil už druhý zápas těsně před galavečerem) a odpadl také jeden borec z reserve fightů, takže rezervní zápas byl nakonec jen jeden. V prvním kole turnaje  zvítězil Islam Mamedov nad Jorge Patinem (na body), Mike Ricci porazil headkickem v prvním kole Joe Condona (právě Rici přitom chtěl prokázat, že patří mezi světovou elitu), Joao Zeferino heel hookem v druhé minutě Briana Fostera a Luis Palomino KO v prvním kole Richarda Patishnocka. Jenže - ve čtvrtfinále se zranili jak Ricci, tak Mamedov (a ještě náhradník Mustapayev), takže nakonec postupovali Palomino, Zeferino a poražení Patino a Foster. Do finále měl nejsnažší cestu Zeferino, který i v semifinále porazil svého soupeře (Patina) heel hookem, tentokrát ještě rychleji, přes Palomina ovšem TKO v druhém kole prošel také ve čtvrtfinále poražený Brian Foster a finále Joao Zeferino vs. Brian Foster tak bylo remačem zápasu odbojovaným jen o několik hodin dříve. A Foster už si heel hooky pohlídal. Ačkoli ho Zeferino v úvodu zápasu málem dostal, Foster na tom byl fyzicky lépe a v druhém kole vypnul Zeferina nekompromisním GNP a stal se tak vítězem bizarního turnaje což mu vyneslo umístění ve světové třicítce a garantovaný zápas se šampionem Gaethjem. Vyhlídky WSOF do budoucna jsou ale hodně diskutabilní, soudní spory kolem nich vypadají dost nedobře. Ze zajímavých novinek pak lze zmínit jen podepsání smlouvy s kickboxerem Cosmo Alexandrem (dříve Bellator), titulové zápasy Jon Fitch vs. Jake Shields a David Branch vs. Clifford Starks na duben a partnerská smlouva podepsaná s Bahrajnským princem a týmem KHK.

 • Rýsovat už se začíná také Rizin. Logo už mají. Víceméně jistá je struktura celé akce. 29. prosince je první galavečer na kterém proběhne čtvtrfinále turnaje a řada menších superfightů, 31. prosince ja pak finálový galavečer na kterém budou větší superfighty a také semifinále a finále turnaje. Z dříve oznámených fightů víme, že Sakuraba vs. Aoki se koná 29., souboje Gabi Garica vs. Lei D'Tapa a Rena vs. Jleana Valentino pak 31. Fedor svého soupeře na 31. zatím nemá (pověsti o Jaideepovi ani Kosakovi se nepotvrdily, zato Fedor v jednom z rozhovorů uvedl, že Putin z jeho návratu do ringu nemá úplně radost), soupeře na 31. nemá ani sumo superstar Kaido Hoovelson. A teď k novým zápasům: Na 29. Rizin přidává zápas veteránů Hiroyuki Takayi a DJ Taikiho. Takaya patřil mezi stálice DREAM, Taikiho teď bylo možné vidět v UFC: Road to Japan kde došel do semifinále. Dále je tu souboj kickboxerů Andy Souwera (vítěze K-1 MAX) a cosplay figurky a rovněž K-1 MAX veterána Yuichiro Nagashimy (který bývá na Silvestra v zápasech dost často). Zápas je vypsán do MMA a to na 31. prosince. Jsou tu také zastoupeny významné „rodiny“. Klan Yamamotů zde bude reprezentovat mladičký Asen Yamamoto v MMA debutu a to proti Kronu Graciemu. Jde o střet disciplín - Asen je příbuzným Kida Yamamota a vnukem olympionika Ikuei Yamamota a je od mládí zápasníkem a Japonským šampionem, Gracie je pochoptitelně BJJ eso s MMA bilancí 1-0. A plní se pozvolna také turnaj. Ke King Moovi z Bellatoru se v turnaji zřejmě připojí Marc Godbeer z BAMMA, Teodoras Aukstuolis (Bushido Litva), Goran Rejlic (KSW Polsko) - a možná také Jiří Procházka z ČR jež s Rizinem podepsal a podle všeho ho sobotní výhra v Rusku posunula rovnou do pyramidy. Za Bellator je na Rizin vyslán také James Thompson který nastoupí proti šestačtyricetiletému veteránovi Tsuyoshi Kosakovi (u kterého se původně spekulovalo, že potřetí půjde proti Fedorovi) a je zde také souboj borců spíše neznámých: Anatoly Tokov z Ruska proti A.J. Matthewsovi z USA.  

 • Zajímavé je, že ve stejný večer by se měl v Japonsku konat také turnaj K-1 na kterém by se měl k aktivní kariéře vrátit legendární Masato a to proti Kidu Yamamotovi (kickbox zápas), mělo by ale jít o konkurenci Rizinu. Jsem zvědav, jestli to dopadne.

 • Také organizace ONE FC uspořádala hned dva turnaje. Hodně vášní panovalo hlavně kolem ONE FC 32 na kterém mělo dojít k vyhrocené odvetě mezi Benem Askrenem a Luisem Santosem. Jenže Santos nenavážil (a to ani na víc pokusů). Askren byl ochoten jít do netitulového zápasu, ale dal si podmínku, že Santos v den zápasu nebude vážit víc než 190 liber (den předtím neudělal 170). Tuhle podmínku Santos odmítl a tak k zápasu vůbec nedošlo, přičemž vina byla vysloveně na straně Santose kterého za to kritizovalo i vedení ONE FC, které celou situaci označilo za nechutnou. Nevím zda se tento zápas pokusí dohodnout znovu, ale víc už se oba protagonisté snad ani nesnášet nemohou (a navzájem se obviňují ze zbabělosti). Výsledky k turnaji jsou zde a za zmínku stojí zejména twister kterým Angela Lee porazila Natalii Hills. Turnaj ONE FC 33 se konal v Pekingu (výsledky zde) a hrálo se o dva tituly. V souboji mezi plnohodnotným a dočasným šampionem pérové váhy zvítězil ruský bijec Marat Gafurov který porazil Jadambaa Narantungalaga a posunul se tak i mimo UFC na sedmnáctou příčku světových žebříčků. Novým šampionem muší váhy je pak světová sedmadvacítka Kairat Akhmetov, který porazil Adriano Moralese. Akhmetov si tak připsal třiadvacátou výhru v řadě a v rámci velkých organizací tak přeskočil Khabiba Nurmagomedova a drží nejdelší aktivní vítěznou sérii. ONE FC 34 se koná pátého prosince, turnaj se jmenuje „Království Khmérů“ a jak už název napovídá, bude se konat v Kambodži. Startovka spíše slabší, plná místních talentů. 

 • Kickboxerská organizace Glory skončila na SPIKE TV. Jejím novým domovem je ESPN na kterém se na poslední chvíli podařilo dohodnout vysílání Glory 25 (a to konkrétně na ESPN 2). Glory 25 tam sledovalo 198 tisíc diváků (což je poměrně srovnatelné se Spike TV), zda ale Glory a ESPN prodlouží smlouvu i na další turnaje není vůbec jisté a nad osudem Glory se tak vznáší velký otazník. 

Různá videa:

Ostatní zajímavosti:

 • Ken Hershman odstoupil z funkce prezidenta HBO Sports. Pod jeho vedením se HBO dařilo, ale Herschman teď prý chce pauzu.

 • Prezident WSOF Ray Sefo (což je podle všeho jenom formální funkce) se nechal slyšet, že by se do klece ještě někdy rád vrátil. Také Chael Sonnen údajně zvažuje návrat - jeho manažer potvrdil, že Sonnenův návrat v roce 2016 je prakticky jistý.

 • Exfighter a vysoký manažer ONE FC Rich Franklin byl zadržen na letišti v LA - kvůli záměně totožnosti s jedním usvědčeným zločincem. Po pár hodinách byl ale propuštěn. Nicméně, prý se mu to nestalo poprvé :)

 • Zápasník Bellatoru Bret Cooper (20-12 MMA, 7-5 Bellator) ukončil kariéru v 28 letech. Naposledy bojoval na KSW 32 v Angliii kde byl knockoutován Maiquelem Falcaem. Cooper MMA opouští protože už není ochoten obětovat rodinu aby mohl bojovat na té nejvyšší úrovni a tak s MMA končí, dokud je na tom zdravotně dobře.

 • Slavné hlášky z karate filmů „moje ruce jsou registrované jako smrtící zbraně“ zřejmě mají svůj základ v realitě. MMA zápasník z Texasu Jamal Parks byl odsouzen za útok s použitím smrtící zbraně poté co zmlátil pěstmi svého kamaráda (a také zasahující polictistku)

 • Boxer Tyson Fury se pustil do těžce bizarní homofobického blábolení ve kterém přirovnával homosexuály k pedofilům a pronesl i pár dalších perliček, přičemž Vladimíra Klička označil za uctívače ďábla. V chystaném zápase prý nemůže prohrát, neboť za ním stojí bůh.

 

UFC Fight Night 79: Henderson vs. Masvidal

28. listopadu, Soul, Jižní Korea (UFC Fight Pass)

Soupiska pro víkendové FN 79 dostala povážlivě zabrat. Zaprvé se zranil Mirko CroCop a vzápětí ukončil kariéru takže s jeho zápasu s Anthony Hamiltonem sešlo (a to přesto, že se Ben Rothwell nabízel jako náhradník - UFC ho ale nevzalo) a pak se zranil také Thiago Alves a odpadl z hlavního zápasu večera. Proti Benu Hendersonovi tak UFC do hlavního zápasu večera pošle Jorge Masvidala, jenž měl v co-main eventu jít proti Dong Hyun Kimovi. Takže vcelku slušná náhrada. Doplatil na to ale samozřejmě především Dong Hyun Kim, který teď půjde proti víceméně neznámému Dominicu Watersovi. Shodou okolností však na tomto turnaji uvidíme Dong Hyun Kima hned dvakrát. UFC totiž nově upsalo ještě jednoho borce se stejným jménem (poznáte ho podle přezdívky Maestro, namísto Stun Gun) a ten nastoupí v předzápasech proti Dominique Steelovi. Turnaj je určen pro UFC Fight Pass a jako takový je dost slabý. Na FightMatrixu má tři hvězdičky, to je ovšem ještě před zraněními Alvese a CroCopa. 

 

UFC Fight Night 80: VanZant vs. Namajunas

10. prosince, The Chelsea, The Cosmopolitan, Las Vegas, Nevada, USA (UFC Fight Pass)

Startovka pro Fight Night 80 už je stabilní - a hodně se na ní těší hlavně Namajunas, která se označuje za první skutečný test, který bude muset VanZant v UFC absolvovat. Těžko s ní nesouhlasit.

 

TUF 22 Finále: Edgar vs. Mendes

11. prosince, Las Vegas, Nevada, USA (Fox Sports 1)

Bez novinek.

 

UFC 194: Aldo vs. McGregor

12. prosince, MGM Grand, Las Vegas, Nevada, USA (PPV)

UFC 194 je nejbližším megaturnajem, snad se nic nepokazí. Conor McGregor kudy chodí, tudy šíří zprávu, že proti němu Aldo 12. prosince nakonec nenastoupí (a Chael Sonne už to tvrdí taky) a Lorenzo Fertitta dokonce Aldovi koupil ochrannou vestu. McGregor kolem sebe jinak pálí co může: šampiona bantamové váhy T. J. Dillashawa označil za příliš malého pro případný superfight, což se mu vrátilo z druhé strany, protože šampion Rafael dos Anjos naopak označil za prcka McGregora a naznačil, že by tohohle falešného šampiona snadno rozdrtil. 

Ze zákulisních informací k natáčení TUF 22 také stále častěji zjišťujeme, že Conor zkrátka hraje nonstop divadýlko před kamerami, ale řada členů Alpha Male týmu potvrdila, že mimo kamery McGregor zdaleka tak průbojný není. Což může někomu imponovat (jen to hraje a není takový blbec :), někomu naopak názory na Conora potvrdit (je falešný). Do druhého tábora se řadí třeba Danny Castillo z TAM, který prý pro McGregora ztratil jakýkoli respekt. 

Bohužel však UFC 194 ztratilo jeden významný ženský zápas: Michelle Waterson se zranila a musí odstoupit z fightu s Tecií Torres. Zpráva je čerstvá, takže zatím nebylo rozhodnuto o náhradě/zrušení fightu. 

 

UFC on FOX 17: Dos Anjos vs. Cerrone

19. prosince, Amway Center, Orlando, Florida (FOX)

Bez novinek.

 

UFC 195: Lawler vs. Condit

2. ledna 2016, MGM Grand Garden Arena, Las Vegas, Nevada, USA (PPV)

UFC 195 s mínus jedním a plus dvěma zápasy. Mínus jeden znamená, že Neil Magny byl povolán na FN 78 kde zaskočil vítězně v hlavním zápase večera s Kelvinem Gastelumem. Na UFC 195 měl ale bojovat proti Stephenu Thompsonovi, což se teď ruší (i když vzhledem k hyperaktivitě Magnyho by to možná nebylo úplně vyloučené :) Jsou tu ale i dva nové zápasy: Po dvouleté pauze se vrací bývalý vyzyvatel bantamové váhy Michael McDonald (16-3 MMA, 5-2 UFC). Rozdá si to s Masanori Kaneharou (25-12-5 MMA, 1-1 UFC). Kanehara má odbojováno více než dvakrát tolik zápasů a je také starší: McDonald byl sice dva roky mimo hru, ale je mu pořád jen 25, Kaneharovi už bude 32.

Druhou novinkou je zápas v pérové váze mezi neporaženým Brianem Ortegou (9-0 MMA, 1-0 UFC) a ranařem Diego Brandaem (20-10 MMA, 6-3 UFC). Ortega už v UFC bojoval dvakrát, ale o výhru nad De La Torrem přišel po pozitivním nálezu na drostanolon. V červnu v zápasu měsíce zvítězil TKO nad Thiago Tavaresem. Brandao má nyní dvě TKO v řadě a za to druhé také bral bonus za výkon večera, takže by to měla být koukatelná záležitost. 

 

UFC Fight Night 81: Dillashaw vs. Cruz

17. ledna, Boston, Massachussetts, USA (Fox Sports 1)

Fight Night 81 posiluje o dva zápasy. V zápase prospektů si to rozdají Mairbek Taisumov (24-5 MMA, 4-1 UFC) a Beneil Dariush (12-1 MMA, 6-1 UFC). Taisumov teď v UFC vyhrál tři zápasy v řadě, ten poslední - TKO nad Alanem Patrickem byl výkonem večera. Dariush má výher dokonce pět, naposledy těsně přebodoval Michaela Johnsona, na kontě už má také veterána Jima Millera. 

Druhý zápasem je souboj Rob Font (11-1 MMA, 1-0 UFC) vs. Patrick Williams (8-4 MMA, 1-1 UFC). Font se vrací do klece po osmnácti měsících. 

 

UFC on FOX 18: Bader vs. Johnson

30. ledna, NewArk Prudential Center, New Ark, New Jersey (FOX)

Koncem ledna se bude konat další z turnajů ze série UFC on FOX s pořadovým číslem 18 a to v New Jersey. Turnaj bude tradičně vysílán na FOX - a jak už u těchto turnajů bývá obvyklé, hlavní startovka by rozhodně měla stát za to. Z těch důležitých zápasů známe už tři a opravdu to není špatné (ty méně důležité jsou pak čtyři další).

V hlavním zápase večera se bude hrát o post vyzyvatele polotěžké váhy. Návrat Jona Jonese skutečně odsunul Ryana Badera na vedlejší kolej a ačkoli zápas s Anthony Johnsonem opravdu nechtěl, nakonec na něj dojde. Takže vyzyvatelký rozstřel mezi Anthony Johnsonem (20-5 MMA, 11-5 UFC) a Ryanem Baderem (20-4 MMA, 13-4 UFC). Johnson se po neúspěšném útoku na titul vrátil do hry knockoutem Jimi Manuwy, Bader naposledy porazil Rashada Evanse a jede na sérii pěti vítězství. Johnson sice směrem k šampionovi Cormierovi hlásí, že neudělal nic tak světoborného, čím by si zasloužil dovču, ale co se Badera týče, má prý v plánu proběhnout přímo skrz něj a sebrat mu duši :) Bader naopak už předem hlásí, že není tak hloupý, aby se s Johnsonem pouštěl do nějakých přestřelek. 

Velkého zápasu se také konečně dočkal Ben Rothwell (35-9 MMA, 5-3 UFC) který nastoupí do klece proti Joshi Barnettovi (34-7 MMA, 6-2 UFC). Oba elitní borci. Barnett naposledy přebodoval Roye Nelsona, Rothwell v prvním kole odklepal Matta Mitrioneho a v říjnu nedošlo na chystaný zápas se Stipe Miocicem. 

Do klece by se měl vrátit také zraněními sužovaný Tarec Saffiedine (15-4 MMA, 1-1 UFC) a to proti Jake Ellenbergerovi (30-10 MMA, 9-6 UFC). 

Čtyři doplňkové zápasy pak jsou: Alex Caceres (10-8 MMA, 5-6 UFC) vs. Masio Fullen (10-5 MMA, 1-1 UFC), Olivier Aubin-Mercier (7-1 MMA, 3-1 UFC) vs. Joaquim Silva (8-0 MMA, 1-0 UFC), Tony Martin (9-3 MMA, 1-3 UFC) vs. nováček Felipe Oliveiri (14-4 MMA) a George Sullivan (17-4 MMA, 3-1 UFC) vs. Alexander Yakovlev (22-6-1 MMA, 1-2 UFC). 


UFC má stále dále na soupisce ještě čtyři další turnaje (UFC 196, UFC 197, UFC: Londýn a UFC Fight Night 84), ale zatím k nim nejsou zveřejněny žádné zápasy (s výjimkou fightu Anderson Silva vs. Vitor Belfort pro UFC 197 v Brazílii). Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
Lyoto - Čtenář - 29.11.2015 v 19:15
Re: Re: Re: ... - přejít na příspěvek
Pokud si chcete udělat obrázek o kvalitě soupeře Denisy z Ruska, tohohle Evgeně , dopor...
 

Všechny příspěvky

merkuchio - Čtenář - 26.11.2015 v 08:08
. - Odpovědět
 

Tak to s tim Pedro Munhozem mi prijde jako opravdu spatnej vtip.

malylada87 - Čtenář - 26.11.2015 v 11:06
... - Odpovědět
 

Jen doplním novinky:

Cro Cop dostal suspend na 2 roky, ipřes ukončení kariéry.

Pendred ukončil překvapivě kariéru v MMA.

webfighter - Čtenář - 26.11.2015 v 23:43
Souhrn mega - Odpovědět
 

skoro se to neda precist na jeden zatah ... :-). Jinak super prace !!!

malylada87 - Čtenář - 29.11.2015 v 11:55
... - Odpovědět
 

Rizin se zase vybarvuje...tohle fakt vidět nemusím Sapp vs. Akebono 2 ....

Tommy - Čtenář - 29.11.2015 v 15:55
Re: ... - Odpovědět
 

Nevíš s kým zápasil Procházka v tom Rusku? Na sherdogu to zatím není.


Ivan Buchinger fan club.

malylada87 - Čtenář - 29.11.2015 v 16:26
Re: Re: ... - Odpovědět
 

tyjo nevím nyní jméno. Ale měl bilanci 5 výher 1 jedna porážka. Všechny výhry KO. 

Jinak v pyramidě by se měl prý utkat s Reljicem. PPesta ríkal, že když byl v campu, kde Reljic byl, tak se ptal na Denisu a moc to nechápal, proč chce informace o něm. Myslím si, že to je schůdný soupeř pro Denisu a navíc i dobrý na udělání si jména. Tak uvidimé, jestli je to pravda.

Tommy - Čtenář - 29.11.2015 v 18:48
Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Hmm Reljic je sice schůdný soupeř, ale bude to dost těžké je to konzervativní zápasník který si to rád pohlídá tak by bylo vhodné zvolit správnou taktitku. 


Ivan Buchinger fan club.

Lyoto - Čtenář - 29.11.2015 v 19:02
Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Reljic bych řekl , ze je jeden z favoritu. Opět je to frajer co se utkal minimálně s evropskou špičkou .  Jediný ko dostal. To znamená ze nevěřím ze druhy by dostal od Denisy. A na body dokázal jít do konce zápasu opět s tvrdejma chlapkama. Ja bych tady z ty karty nedokázal nazvat moc zápasníků "schudnejma".... Budu ale hodne rad, kdyz Denisa překvapí a ja budu moct pak rict, ze jsem se seredne spletl.

malylada87 - Čtenář - 29.11.2015 v 16:28
Re: Re: ... - Odpovědět
 

tak našel jsem, Evgeni Kondratov

Lyoto - Čtenář - 29.11.2015 v 19:15
Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Pokud si chcete udělat obrázek o kvalitě soupeře Denisy z Ruska, tohohle Evgeně , doporučuji statistiky jeho soupeřů. To je ten problém, ti fighteri co jsou na Rizinu, tak jsou provereni evropskou špičkou , Denisa tu proverku zažije az tam.

Tommy - Čtenář - 29.11.2015 v 19:32
Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

No Fijalka kteého porazil podle mě do evropské špičky patří. A na takové jako je Godbeer si myslím, že má v pohodě. Reljič bude těžký, ale ne nezvládnutelný soupeř.


Ivan Buchinger fan club.

Lyoto - Čtenář - 29.11.2015 v 23:33
Re: Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Beru zpet, ted jsem skouknul fight s Fijalkou a tam nemuzu rict půl slova.  Dokonce podle fightmatrix je prochazka #47 na světe, což statisticky je celkem působivý. 

malylada87 - Čtenář - 30.11.2015 v 12:12
Denisa a Rizin !!! - Odpovědět
 

Tak žhavá novinka, již známe soupeře Denisy a nastoupí proti Satoshimu Ishii, což bude dost těžký, když je zlatý medailista v judu. Nicméně jeho stand up je o dost horší. Když jej přebodoval Mirko, tak proč ne Denisa....

malylada87 - Čtenář - 30.11.2015 v 12:17
Re: Denisa a Rizin !!! - Odpovědět
 

Nicméně jsem zvědavý, jak Idhii sundá 240 LBS. No jsem na to zvědavý, bojoval se zajímavými soupeři těžkých vah...

Caidel - Administrátor - 30.11.2015 v 13:22
Re: Re: Denisa a Rizin !!! - Odpovědět
 

V Rizinu jsou dost tajemní, ale co jsem tak pochopil, tak ten turnaj prostě zřejmě pojmou jako otevřenou váhu, takže Ishii (ani těch pár dalších borců z těžké) shazovat nebude. A vyřeší se tím i vážení dva dny po sobě :) Godbeer je ze hry venku, zranění.

malylada87 - Čtenář - 30.11.2015 v 13:44
Re: Re: Re: Denisa a Rizin !!! - Odpovědět
 

myslím, že tady se mílíš, Denisa říkal, že to bude do 100 Kg. Ishi chodí kolem 110 Kg, jsem proto zvědavý, jak to bude shazovat.

malylada87 - Čtenář - 30.11.2015 v 13:48
Re: Re: Re: Denisa a Rizin !!! - Odpovědět
 

Jinak taková zajímavost, když jsem viděl společnou fotku účastníku pyramidy, tak je Denisa jednoznačně nejvyšší fighter....

malylada87 - Čtenář - 30.11.2015 v 13:52
Re: Re: Re: Denisa a Rizin !!! - Odpovědět
 

A poslední perlička, vítěz turnaje bere cca 8 mil. korun :)

Tommy - Čtenář - 30.11.2015 v 21:24
.. - Odpovědět
 

Proti Ishiimu mu moc šancí nedávám tipuju, že stráví většinu zápasu pod Ishiim. Hodně lidí tady zapomíná jak je CroCop dobry na zemi a to hlavně co se týče obrany dlouhodobě trénoval s Werdumem a to ho Ishii v prvním zápase válcoval než došlo ke cutu v druhém to samé než schytal head kick na konci druhého kola.. Takže to nevidím moc dobře fakt smolný los.


Ivan Buchinger fan club.

mira01 - Čtenář - 30.11.2015 v 23:11
Re: .. - Odpovědět
 

přesně jak říkáš, myslím že Ishii nebude mít problém přesunout zápas na zem, a nechci Denisu podceňovat ale ani přeceňovat, ale tam to bude mít rychlý konec, bohužel, rád bych tipoval špatně. Ishii má za sebou velké a úspěšné zapasy v těžké váze (Le Banner, Fujita,Monson, Rizzo,..) a to nepočítám ty 2 zápasy s Crocopem kdy si ho dokázal dlouho držet pod sebou. (ač neukončit, ale to nedokázal ani Gonzaga za 2 kola, takže Mirko opravdu na zemi není poleno jak by se dalo očekávat, spíš naopak je jeho obrana skvělá) Ishii bude jiná liga, a ještě když Ishii teď trénuje s Fedorem a Hoostem. Btw Procházkovi to samozřejmě velmi přeji :-)

malylada87 - Čtenář - 1.12.2015 v 10:05
Novinka - Odpovědět
 

Tak Mousassi se v Londyně vráti na vítěznou vlnu s Bispingem :) ....

Parke vs. Khabilov, Amirkhani se tam taky oběví