přihlásit trvale
Nová registrace
Novinky z Oktagonu #29

Novinky z Oktagonu #29

přečteno: 10455×
02.11.2015 v 11:20 | Autor: Caidel
diskuse: 25×
Rubriky: Aktuality / MMA / Svět

Od minulého článku se konal jediný turnaj: poněkud vykuchané UFC Fight Night 76: Holohan vs. Smolka v Irském Dublinu (ohlédnutí). Tento víkend si UFC dává pauzu, v listopadu už se ale pojede pravidelným tempem - co víkend, to turnaj. Dva turnaje bude mít navíc i Bellator (jeden z toho velký) a jeden turnaj čeká také  WSOF. Nové turnaje v tomto období nemáme, plnily se jen ty stávající.

Nových zápasů tentokrát moc není, jen 11 se jmény jako jsou Andrei Arlovski, Edson Barboza, Stipe Miocic, Neil Magny, Dustin Poirier, Joseph Duffy, Sage Northcutt, Rose Namajunas, Ben Saudners, Ross Pearson, Paul Felder, Ilir Latifi, Albert Tumenov, Stephen Thompson, Francisco Trinaldo, Daron Cruickshank, Corey Anderson a další, zato jiných novinek máme celou řadu. 

Hlavní zprávou je samozřejmě návrat exšampiona Jona Jonese do UFC. Jakmile odešel od soudu jen s podmínkou, bylo vysloveně otázkou času, než ho UFC oficiálně přijme zpět pod svá křídla - a to se právě stalo. Jonese lze tedy opět považovat za aktivního bojovníka a můžeme se těšit na jeho další zápas. Současný šampion Daniel Cormier to prohlásil za nejlepší zprávu jakou v poslední době slyšel, bude však pro Jonese velmi pravděpodobně první na ráně - a v předchozím zápase s ním jasně prohrál, takže z toho možná až takovou radost ve skutečnosti mít nemůže. Ostrouhá podle všeho především Ryan Bader který se nyní vyprofiloval jako další možný vyzyvatel, s návratem Jonese ale půjde něco takového nepochybně na vedlejší kolej. Proti Baderovi hraje i načasování - Cormie si momentálně od MMA dává dovolenou a Jones do klece také úplně nespěchá, vše tedy nasvědčuje tomu, že by souboj Jones vs. Cormier měl proběhnout zhruba někdy v dubnu příštího roku. Na Badera by tak hypoteticky došla řada nejdřív někdy v létě (pokud vůbec) a tak dlouho určitě čekat nemůže. Řešil by to vyzyvatelský rozstřel s Anthony Johnsonem, který po zápase s Baderem hodně touží, ale Bader o tenhle zápas zatím vůbec žádný zájem nejeví. Baderův trenér už také naznačil, že UFC by Badera jako šampióna možná dost nerado a proto šanci zřejmě ani nedostane, dokud to nebude zcela nevyhnutelné. Ne všichni mají ovšem z Jonesova návratu radost, Rampage Jackson prohlásil, že Jones je „špatný pro sport.“ Nešlo ani tak o jeho chování mimo klec, ale prý o to, jak se chová v kleci - jeho kopání do kolen, šťouchání do očí a tak podobně. To podle Jacksona není sportovní a Jones se tak snaží své soupeře zdravotně poškodit, ne jen vyhrát (sám Jackson tvrdí, že od té doby co ho Jones nakopal do kolene už jeho noha není jako dřív).

Stránky médií samozřejmě mocně plní i Ronda Rousey. Kauzu ve které Rondina máma označila trenéra Tarverdyana za špatného trenéra a zlého člověka a chtěla ho přejet autem už víceméně vychladla - Tarverdyan to v médiích sehrál dobře s tím, že nikdy nebude kritizovat něčí matku a tudíž se k tomu vůbec nebude vyjadřovat, Ronda naopak pro média jen uvedla, že cokoli má k tomuto tématu říct, řekne přímo své mámě a rozhodně to nebude filtrovat přes média. Ronda se také v médiích nerada baví o svém vztahu s Travisem Brownem. Zde je ovšem jistá perlička: Browne byl sice zprostěn nařčení z domácího násilí, Ronda sama ale nedávno v médiích popisovala potyčku se svým dřívějším přítelem (u kterého zjistila, že si jí fotil nahou, aniž by to věděla) a víceméně narovinu se přiznala, že na něj několikrát fyzicky zaútočila, což by definici domácího násilí odpovídalo zcela vzorově. Naštěstí se toho žádní novináři ani policie nechytli. Rondino oblíbené jídlo jsou jinak „Hot Wings“ a Ronda se pochlubila tím, že po vítězství nad Bethe Correiou na UFC 190 v Rio de Janeiru jí UFC nechalo letecky dovézt šéfkuchaře ze Sao Paula, aby jí zmíněná křidélka připravil - v Rio de Janeiru to prý nikdo neumí :). V jiném rozhovoru Ronda také uvedla, že by se v budoucna ráda stala také boxerskou šampionkou a WWE Diva šampionkou (což hypoteticky vyloučeno není), pro nás MMA fanoušky je možná zajímavější, že Cristine Cyborg už shazuje na 140 liber a vypadá přitom stále nařachaně. Jinak má Ronda v Kalifornii už dvě fresky: nová a starší a objevila se taktéž na přebalu boxerského časopisu Ring, což ale většinu boxerských fanoušků strašlivě rozlítilo, neboť poměrně správně tvrdí, že Ronda vlastně s boxem nemá nic společného a že vedení časopisu se zaprodává komerci :)

Velkou zprávou bylo také propouštění - na jednom ze Švédských MMA serverů se objevila informace, že UFC má v tuto chvíli podepsáno příliš moc borců a nestíhá jim dohazovat smluvně slíbené zápasy (z toho důvodu si také UFC přidělalo turnaj UFC FN 80, ale zřejmě ani to nestačilo) a byla slíbena obrovská čistka které mělo za oběť padnout až 50 borců. Takto katastrofická informace se v tuto chvíli zatím nepotvrdila (nebo jsme zatím jen uprostřed čistky), ale i tak se propouštělo hodně a venku ze hry je zhruba 23 jmen. Jsou to v bantamu Marcus Brimage, v lehké váze: Ivan Jorge, Francisco Trevino, Vagner Rocha, David Michaud, Naoyuki Kotani, Leonardo Mafra, Chrisos Giagos, ve váze velterové: Pawel Pawlak, Hernani Perpetuo, Amir Sadollah, TJ Waldburger, Wiliam Macario, Roger Zapata, Joe Merritt,  Lewis Gonzalez, Chris Clements, ve váze střední Roger Narvaez, Luke Zachrich, Eddie Gordon, Ron Stallings, ve váze polotěžké Matt Van Buren a ve váze těžké Soa Palalei.

Většinou jde o jasné případy kandidátů na propuštění (např. v případě Trevina dokonce více než jasné), ale je zde i několik speciálních případů: Vítězové TUF Amir Sadollah (neaktivita) a Eddie Gordon (výkonnost), Matt Van Buren který si stěžoval že ho UFC propustilo poté, co odmítl zápas proti týmovému kolegovi a samozřejmě zejména těžká váha Soa Palelei, světová #36, který ukončil kariéru sám a chce se nyní věnovat především své rodině. V prostředí MMA zůstává, ale jako trenér a majitel gymu. 

 

Smluvní zpravodajství / přestupy / zápasová šeptanda:

 • Georges St. Pierre se nechal slyšet, že začíná cítit touhu po návratu do klece. Jeho týmový kolega Rory MacDonald o něco později upřesňoval, že podle něj má GSP stále na to, aby měřil síly s těmi nejlepšími, ale titul by pro něj prý nebyl prioritou, při případném návratu by ho zajímaly spíš různé superfighty.

 • Michael Bisping podstoupil operaci lokte. Datum návratu do klece je u něj zatím neznámé. Bisping se nicméně nechal slyšet, že už nemá zájem o souboj s Andersonem Silvou a to kvůli Silvovu dopingovému skandálu. 

 • Rafael Natal se vrátil k tréninku poté, co prodělal hned dvě operace které mu měly opravit odchlípnutou rohovku.

 • Ian McCall je také zpátky v tréninku, v jeho případě je to po těžké operaci ramene. McCall by nyní rád zaútočil na titul, ale zároveň přiznává, že kvůli zraněním už s MMA téměř skončil, protože to pro něj finančně zkrátka nefunguje. Pokud by se tedy zranil znovu, možná ukončí kariéru. 

 • Jsme-li u zdraví: Veterán Antonio Rodrigo Nogueira nedávno uvedl, že prodělal celkem 22 operací (pravda, ne všechny souvisely s MMA - jeho první byla hned v deseti letech, když ho srazil náklaďák, ale stejně). 

 • Bryan Caraway touží po zápase s Johnem Linekerem - a Lineker by se tomuto nápadu vůbec nebránil. Caraway se také vyjádřil k tomu, že odmítl zápas s Urijahem Faberem - šlo prý jen o špatné načasování a Caraway měl v daném termínu nějaké rodinné povinosti. 

 • Na rychlé slávě Sage Northcutta by se nejraději svezl Kevin Lee. Ten Northcutta vyzval (a použil přitom poněkud nevybíravý slovník typu privilegovaný bílý chlapeček) a také prohlásil, že jestli no na Northcutta pustí, bude mít nejkratší kariéru jakou zatím UFC zažilo. UFC mu ale nevyhovělo, Northcutt dostal jiného soupeře. 

 • Na kariérním rozcestí se objevilo hned několik borců. Alexander Gustafsson uvedl, že stále aspiruje na titul, role journeymana by mu prý neseděla a asi by v takovém případě ukončil kariéru. Miesha Tate také naznačuje, že s ní UFC nedávno opravdu nepěkně zametlo (když jí sebrali titulák) a že kvůli tomu zvažuje konec. I ona prý potřebuje mít jistotu, že si může vyzápasit další titulový zápas, kdyby si jí UFC chtělo ponechat jen jako elitní gatekeeperku (bez světla na konci tunelu, jak uvedla), nestálo by jí to za to. Také Tim Kennedy neví jak dál - má velký problém s Reebok smlouvou a do klece už se mu moc nechce. Zato se jakožto ex-Strikeforce borec nechal slyšet, že pro Scotta Cokera by zápasil moc rád (čímž si asi pojistil, že ho UFC jen tak neuvolní). A jak dál přemýšlí v těžké váze také Shawn Jordan. Tomu doběhl kontrakt z UFC a nový zatím podepsán není - Jordan totiž zkouší možnost, že by nastoupil proti Fedorovi na Rizinu, jak jdou jednání se ale zatím neví. 

 • Zprávy z Reeboku. Ty pozitivní: Šampion Chris Weidman podepsal výhradní smlouvu s Reebokem a dočkal se vlastní boty o které se bohužel prakticky všichni shodli, že je otřesná :) Reebok chtěl smlouvu s Weidmanem už dlouho, ale Weidman směl smlouvu s firmou Bad Boy, která teprve teď vypršela, proto ho Reebok podepsal až teď. Reebok také podepsal smluvu s Irským gymem SBG Ireland (kde trénuje Conor McGregor), takže to tam chvíli vypadalo takto: foto1, foto2, foto3. A teď ty horší zprávy: Reeboku se povedl strašlivý průšvih s Irskou edicí UFC trika (podrobněji zde), takže šéf SBG Kavanagh prý výzdobu musel zase sundavat, protože by mu to národnostně citlivější fighteři zdemolovali. Slíbené prodeje „jmenových“ Reebok fight kitů také prý nejdou příliš dobře (což se upřímně dalo čekat) a Reebok tak reagoval razantním omezením nabídky, kdy v prodeji zůstalo jen několik nejpopulárnějších modelů (a slíbený profit z prodejů je tak pro většinu borců 0). Strhlo se pozdvižení a Reebok zase většinu modelů do prodeje vrátil, nicméně skladově budou mít skutečně jen pár populárních modelů, zbytek bude vyráběn "on demand."

 • TUF 22 epizoda 6 měla sledovanost 585 000 diváků - ale teď byla dva týdny pauza bez TUF. UFC 192 (Cormier vs. Gustafsson) bylo údajně PPV propadákem - jen něco kolem 250 tisíc prodejů, což je pro titulový zápas v polotěžké váze druhý nejhorší výsledek - horší byl v posledních deseti letech jen souboj Liddell vs. Horn na UFC 54. 

 • Šampion Fabricio Werdum se u UFC stále snaží prosadit, aby jeho příští souboj s Velasquezem proběhl v Brazílii. Oproti dřívějším zprávám to ale zatím rozhodně není potvrzené a UFC se příliš nechce dát tak významný fight do Brazílie. Anderson Silva by ale rád příští fight také v Brazílii a tak na to tlačí společně s Werdumem. 

 • MMA zasahuje i do politických bojů. Kandidát na prezidenta Ben Carson v rámci své PR kampaně navštívil Vitora Belforta, Donald Trump vsadil na lepší jméno a má podporu Chrise Weidmana. 

 • UFC se uchází o jméno nové Arény v Las Vegas. Nová hala se v tuto chvíli v Las Vegas staví a měla by nahradit starší MGM Grand Garden Arénu. UFC už má v nové hale dohodnutý termín na UFC 200, kterým by se hala měla otevírat, nicméně nově se prý UFC snaží i o to, aby hala nesla jméno „UFC Aréna.“ Což je samozřejmě otázka peněz, tak uvidíme, zda UFC nabídne nejvíc.

 • Tradiční UFC sponzor Draft Kings má v Nevadě smůlu. Jde o Fantasy ligu a podle nové legislativy v Nevadě spadají pod Gambling - na který ovšem Draft Kings nemají licenci, takže v Nevadě jejich reklamu v Oktagonu už neuvidíme (pokud si nevyběhají licenci). 

 • M-1 šampion těžké váhy, polák Marcin Tybura zvažuje přestup do UFC. V tuto chvíli mu doběhla smlouva s M-1 a Tybura by rád zkusil štěstí v UFC - tak mu snad bude nabídnuta smlouva. V případě nezájmu UFC by Tybura zřejmě zůstal v M-1, nabízí mu údajně daleko lepší podmínky než domácí KSW. 

Dopingové / komisní zpravodajství:

 • Petice na podporu Nicka Diaze u Bílého domu dosáhla hranice 100 000 hlasů - hranice po jejímž překonání se této petici musí Bílý dům věnovat. Není pravděpodobné, že by e tím cokoli změnilo, ale rozhodně to představuje další tlak na NSAC.  Diaz jinak potvrdil, že v současnosti už s NSAC probíhá jednání které by mělo mít za cíl zvrátit rozhodnutí komise a je to prý na hodně dobré cestě. Podporu Diazovi jinak v poslední době vyjádřili předevší Georges St. Pierre a také Ronda Rousey označila Diazův trest za absurdní - vážnost jeho přečinu prý odpovídá zhruba lístku za špatné parkování a dostat za něco takového pětiletý trest je poněkud přemrštěné. Podle Rondy by se navíc na marihuanu vůbec nemělo testovat. 

 • Co se marihuany týče: Francisco Trevino měl pozitivní nález na marihuanu po zápase se Sage Northcuttem na UFC 192. Trevino tedy prohrál, nenavážil, po zápase strkal do rozhodčího a ještě měl nález na marihuanu. Zkrátka špatný den. Za strkání do rozhodčího naštěstí trestán nebude, z UFC už ale byl propuštěn.

 • Případ Wanderleie Silvy je znovu před komisí (kam záležitost vrátil soud). Kvůli chybějícím podkladům se ale první sezení odložilo na později. 

 • Caio Magalhaes dostal půlroční stopku a 40 hodin veřejně prospěšných prací za to, že plivl na svého soupeře Joshe Sammana po jejich vzájemném zápase na finále TUF 21. Samman by pro něj ale prý raději viděl finanční trest než stopku.

 • Rousimar Palhares dostal dvouletou stopku a 40 tisíc pokuty za to, že na WSOF 22 držel příliš dlouho submisi nad Jake Shieldsem (což v jeho případě nebylo poprvé). Rousimarův manažer s trestem sice nesouhlasí a Palhares také ne (neboť prý ještě nikomu svou submisí neukončil kariéru), ale pochopitelně jim nezbyde nic jiného, než rozhodnutí komise respektovat. 

 • Asociace boxerských komisí ABC chystá další zasedání. Na programu by mělo být především přezkoumání pravidla o loktech 12-6, přesnější specifikace toho jak dávat 10-8 kola a hypotetické zavedení křížové divize (někde kolem 225 lb).

 • Komise v New Jersey chystá zajímavý experiment - bodové rozhodčí v zázemí turnaje, kteří budou sledovat turnaj pouze na obrazovkách - a ve zvukotěsných kójích tak aby nemohli být ovlivněny publikem. Komise pak bude vyhodnocovat, zda se hodnocení takových rozhodčí bude nějak lišit od hodnocení rozhodčích přímo u klece. 

Zprávy od konkurence:

 • Bellator upořádal turnaj Bellator 144. Ten byl nemile ovlivněn zrušením hlavního titulového zápasu večera Dantas vs. Galvao, protože se zranil Eduardo Dantas. Startovka tak byla významně oslabena a turnaj tak sledovalo jen 555 tisíc diváků. Co se výsledků týče: Rafael Carvalho nesmírně překvapil a získal volný titul střední váhy poté, co exšampiona Brandona Halseyho v druhém kole trefil parádním frontkickem na játra a stal se tak teprve čtvrtým šampionem Bellatoru v této váze. Postojář Carvalho se nechal slyšet, že by se rád ucházel i o titul v Glory, jenže Glory na Spike TV končí a další spolupráce mezi Bellatorem a Glory už tak zřejmě nebude pokračovat. U Halseyho je naopak pravděpodobný přestup do polotěžké váhy, shazování do střední mu prý ubírá příliš sil. Známý drzoun Brennan Ward zvítězil TKO v prvním kole nad Dennisem Olsonem a Scott Coker už zmínil, že to možná bude stačit na titulový souboj s Andrejem Koreshkovem. Goiti Yamauchi předvedl výborný výkon zakončený RNC v třetím kole nad Isao Kobayashim - a sám se velmi aktivně hlásí o titulový zápas - chce vítěze titulového souboje mezi Freirem a Strausem (2). O titulu se mluví také ve spojitosti s excentrickým Michaelem Page, který tentokrát svého soupeře nezrušil působivě v postoji, ale TKO lokty na zemi - zlomil čelist Charlie Ontiverosovi. Pravda, Bellator je dost kritizován, že dává Pageovi samé lehké soupeře, ale Page sám je se sbíráním zkušeností spokojen (a sám říká, že o titul zatím zájem ještě nemá). Novopečený šampion Carvalho je v tuto chvíli světovou dvacítkou, exšampion Halsey je číslo 29. Ward je 62, Page zatím 83 - a Goiti Yamauchi poskočil do světové třicítky na pozici 28. 

 • Již za týden nás čeká "velký" Bellator 145: Venegance (pomsta). V hlavním zápase večera uvidíme titulový zápas v pérové váze: Patricio Freire vs. Daniel Straus 2. Co-main eventem je titulový zápas ve váze lehké Will Brooks vs. Marcin Held. V třetím zápase je změna - Pat Curran se zranil a proti Justinu Lawrencovi ho nahradí Emmanuel Sanchez (což je něco, s čím se prý Lawrence musel několik dní vypořádávat). Další dva fighty jsou pak Michael Chandler vs. Dave Rickels a Bobby Lashley vs. James Thompson. Celkově je turnaj tříhvězdičkový, což není vůbec špatné a nově se na FanExpu objeví také wrestlingová star Kurt Angle. Bellator 146 má startovku také kompletní, do hlavní startovky se vejde ještě fight Brandon Girtz vs. Derek Campos a také Houston Alexander vs. Guilherme Viana. 

 • Co se dalších plánů týče: Bellator 147 v prosinci se posunul na termín o týden dřív (5. prosince) aby se vyhnul kolizi s TUF 22 finále. Nově oznámeny byly zápasy Joshe Thomsona proti Pablo Villasecovi a také zápas bývalého vyzyvatele Daniela Weichela a exšampiona WSOF Georgi Karakhanyana. Plánován byl též debut Joshe Koschecka, ale ten podle všeho nakonec proběhne až začátkem roku 2016. Očekávaný souboj s Paulem Daleym je pak v plánech někdy v létě. Kimbo Slice se do klece vrátí v únoru, ale soupeře zatím nemá, možnosti jsou ale především Lashley a Thompson, kteří si to rozdají na Bellatoru 145.. 

 • Turnaj mělo také WSOF. Turnaj WSOF 24 sledovalo ale jen 167 tisíc diváků. V hlavním zápase večera se střetli dva UFC veteráni Jon Fitch a Yushin Okami. Fitch měl velké obavy z Okamiho síly, ale ve velterové váze podle všeho Okami tak silný není (ale je poměrně rychlý). Fitch předvedl svůj tradiční výkon a Okamiho tři kola válel čímž si zajistil titulový zápas. Šampion těžké váhy Blagoi Ivanov obhájil titul TKO výhrou v druhém kole nad Derrickem Mehmenem. Jednoruký Nick Newell zvládl na body porazit Toma Marcellina a nečekaně a velmi emotivně pak ukončil kariéru. Důvodem je především zdravotní stav a neustálá zranění, která mu komplikují přípravu - a neumožňují mu bojovat v takové formě, na jakou byl zvyklý. Newell se tedy rozhodl odejít „na vrcholu.“ V dalším souboj exUFC borců porazil elitní grappler Vinny Magalhaes  Matta Hamilla bleskovým kneebarem v druhé minutě prvního kola. A historicky prvním šampionem muší váhy se stal Magomed Bibulatov který přebodoval Donavona Frelowa v otevíracím zápase večera (zvláštní umístění tituláku). 

 • Nejbližším počinkem WSOF bude turnaj WSOF 25 v Arizoně na kterém WSOF uspořádá klasickou osmičkovou pyramidu. Arizona má zjevně turnaji nakloněná pravidla - čtvrt a semifinále se pojedou na 2x5 minut bez loktů (a se čtvrtým rozhodčím pro případ remízy), finále pak 3x5 i s lokty - vítěz turnaje tedy může během večera absolvovat až 7 kol. Mimo turnajových zápasů zde proběhne jen jeden "běžný" fight a to mezi Jasonem Highem a Estevanem Payanem. Turnajově-rezervní zápasy jsou v plánu hned dva a to LaRue Burley vs. Joe Condon a Benny Madrid vs. Ramil Mustapayev. 

 • WSOF 26 je pak v plánu 18. prosince v The Chelsea, což je zajímavá volba, protože v téže hale má UFC o týden dřív hned dva turnaje po sobě. Do klece se zde vrátí Tyrone Spong proti Jake Heunovi a šampion pérové váhy Lance Palmer by zde měl obhajovat titul. Jméno soupeře zatím nepadlo, ale podle plánu by to měl být vítěz souboje Alexandre Almeida vs. Saul Almeida z WSOF 24 - ten vyhrál Alexandre Almeida, takže to teoreticky bude on (pokud mu to zdraví dovolí).

 • WSOF jinak prodloužilo smlouvu s IMG, kteří pro ně zajišťují mediální distribuci, zároveň se ale WSOF bude muset bránit žalobě od sesterské WSOF Asia - která odhaluje že poměry ve vedení WSOF jsou skutečně hodně bujaré (řada nastrčených firem, nejasné pravomoci členů vedení, tunelařina a další chuťovky). 

 • Co se organizace Rizin týče, Fedor zatím soupeře stále nemá. Jaideep Singh sice minulý týden vyhrál v přípravném zápase a navýšil tak svou bilanci na 2-0, ale zástupcům Rizinu se jeho zápas údajně moc nelíbil a Singh vypadal, že nemá dobrou formu, takže se pro Fedora prý hledá někdo vhodnější. Zajímavým jménem by mohl být Shawn Jordan z UFC. Fedorův soupeř by měl jinak být zveřejněn cca do desátého listopadu. Fedor sám si svou formu ověří před Silvestrem na turnaji v sambu. Slibně se ale začíná rýsovat osmičková pyramida v těžké váze kterou Rizin chystá - čtvrtfinále by se mělo konat 29.12., semifinále a finále pak na Silvestra. Prvním přihlášeným borcem je Brazilec Bruno Henrique Cappelozza, světová stodvanáctka který se kvalifikoval výhrou na Jungle Fight 82. Potvrzenou účast na Rizinu (ačkoli není zřejmé do jakých zápasů budou nastupovat) mají také ruští borci Kiril Sidelnikov, Valentin Moldovan - a především úřadující šampion Bellatoru Vitaly Minakov. Faktor spektáklu jasně potvrzuje slíbená účast Kaido Höövelsona - známého estonského sumisty. Rizin by navíc rád vzkřísil atmosféru PRIDE a tak se snaží sehnat jakékoli borce kteří v PRIDE bojovali - nabídku prý dostali Royce Gracie, Wanderlei Silva, Mirko CroCop, Ken Shamrock a Ricardo Arona. Arona je zraněný, CroCop a Silva jsou vázáni v UFC. U Gracieho připadá v úvahu nějaký superfight a Shamrock prý zájem má :)

 • Glory vypršela smlouva se Spike TV. Čísla pro Glory nebyla dobrá, Glory by ale v nejbližší době mělo zveřejnit informace o novém TV partnerovi. 

 • Zoila Frausto byla hospitalizována po neúspěšném titulovém zápase s Jocelyn Jones-Lybarger na turnaji RFA 31 - zkolabovala především kvůli shazování váhy. Frausto teď sama sebe veřejně používá jako odstrašující případ a varuje před nebezpečím shazování velké váhy.

 • Na One FC 35 se budou sjednocovat tituly pérové váhy - proběhne zde souboj mezi šampionem Jadambou Narantugalagem a dočasným šampionem Maratem Gafurovem. 

Různá videa:

Ostatní zajímavosti:

 • Bývalý komentátor Bellatoru, Sean Wheelock (kterého nepropustil ani tak Bellator, jako spíše Spike) si sehnal novou práci jako komentátor Titan FC. Wheelock také od července funguje jako jeden z komisařů v Kansaské státní atletické komisi a dohlíží tak na MMA.

 • Problémový fighter Jason „Mayhem“ Miller je opět ve vězení. Tentokrát údajně napadl policisty.

 • Korejský technogoliáš Hong Man Choi ve vězení sice zatím není, ale je na něj vydán zatykač v rodné Koreji. Jde o nesplácení půjček svým bývalým kamarádům. Choi se dlouhodobě zdržuje v Japonsku (a zjevně neplatí dluhy).

 • UFC a Bellator veterán Lavar Johnson je ve vězení za domácí násilí - údajně brutálně zmlátil svou přítelkyni a hrozí mu nyní až deset let. Menší oplétačky tohoto typu měl Johnson už v roce 2007 kdy strávil ve vězení celkem šest týdnů za dva různé přečiny, tohle bude ale zřejmě mnohem vážnější. 

 • Bellator veterán Rick Hawn ukončil v 39 letech kariéru. Končí s velice solidní bilancí 21-4, jako světová 33. se třemi výhrami v řadě a také novopečený šampion Titan FC když minulý měsíc porazil Pata Healyho o titul. Hawn už konec zvažoval dříve (měl s Bellatorem spory o smlouvě), ale rozhodl se ještě pro jeden útok na titul - a ten mu vyšel, takže Hawn končí na vrcholu. V časech největší formy (2012) byl světovou osmičkou a v Bellatoru vyhrál dva turnaje a v jednom došel do finále. Nyní se bude soustředit na provozování vlastního gymu. Hawn je také olympijský judista z roku 2004. 

 

UFC Fight Night 77: Belfort vs. Henderson

7. listopadu, Sao Paulo, Brazílie (Fox Sports 1)

Startovka FN 77 jen s jednou změnou: zranil se Tom Lawlor a do zápasu proti Fabio Maldonadovi za něj zaskočí Corey Anderson. Maldonado je Andersonovi za záchranu hodně vděčný, veřejně mu v médiích poděkoval a nabídl mu, že spolu po zápase zajdou na pivko.

Jisté PR problémy se ovšem valí především na Vitora Belforta - ocitá se pod solidní palbou kvůli své dopingové minulosti. Speciálně Luke Rockhold na něj má pifku a tvrdí, že ze všech dopujících v UFC je Belfort s dopingem a jeho frekvencí o třídu jinde, než zbytek všech ostatních - že už v minulosti bral zkrátka všechno a teď musí brát další věci, aby nahradil dopady těch minulých. A navíc je prý vzorovým popíračem reality - zkrátka nevidí, že by něco dělal špatně. Belfort sám si ale také moc nepomohl, před několika dny na poslední chvíli odřekl rozhovor s Arielem Helwanim, když mu Helwani odmítl slíbit, že se nebude ptát na dopingovou minulost. Belfort tedy rozhovor raději zrušil, jenže Helwani samozřejmě naplno uvedl, proč ho Belfort zrušil a tím si tedy Vitor v očích veřejnosti opravdu moc nepomohl. 

 

UFC 193: Rousey vs. Holm

15. listopadu, Etihad Stadium, Melborune, Austrálie (PPV)

K UFC 193 jen malé namlsávky k co-main eventu Jedrzejczyk vs. Letourneau. Takto Jedrzejczyk poprvé obhájila titul v zápase večera a takto debutovala vyzyvatelka Letourneau proti Jessice Rakoczy.

 

UFC Fight Night 78: Brown vs. Gastelum

21. listopadu, Monterey Arena, Monterrey, Nuevo Leon, Mexiko (Fox Sports 1)

Bez novinek.

 

UFC Fight Night 79: Henderson vs. Alves

28. listopadu, Soul, Jižní Korea (UFC Fight Pass)

Bez novinek.

 

UFC Fight Night 80: VanZant vs. Namajunas

10. prosince, The Chelsea, The Cosmopolitan, Las Vegas, Nevada, USA (UFC Fight Pass)

Fight Night 80 se změnami - a to včetně změny v hlavním zápase večera. Joane Calderwood si poranila koleno a nemůže tak nastoupit proti Paige VanZant. Zápas za ní místo toho vezme Rose Namajunas, což je velmi dobrá a pro VanZant velmi nebezpečná volba. 

UFC se s tím ale každopádně nemaže a podezření, že bude turnaj postaven na hezké tvářičce VanZant je nyní naprosto potvrzeno - UFC totiž na tento turnaj šouplo i novou senzaci Sage Northcutta (6-0 MMA, 1-0 UFC) ( a plakát k turnaji si opravdu na nic nehraje a říká to naprosto naplno :). Soupeřem pro Northcutta bude Cody Pfister (12-4-1 MMA, 1-1 UFC), pro Northcutta tedy velmi zvládnutelná volba - a to se rozhodně nelíbí Kevinu Lee, který měl o zápas s Northcuttem enormní zájem. Ten se k tomu postavil následující fotkou a kritickým komentářem:

„Zřejmě jste o Pfisterovi nikdy neslyšeli, ale je to ten chlápek na zemi. A teď půjde do co-main eventu v Las Vegas.“

Menší změnou je pak ještě zranění Lymana Gooda, kterého proti Omari Akhmedovi nahradí Sergio Moraes

 

TUF 22 Finále: Edgar vs. Mendes

11. prosince, Las Vegas, Nevada, USA (Fox Sports 1)

TUF 22 bohužel s jednou zásadní změnou. Khabib Nurmagomedov si zlomil žebro (více zde) a musí tak odstoupit ze souboje s Tony Fergusonem - stalo se tak právě v den, kdy si Ferguson liboval, že pokud porazí Nurmagomedova, půjde o titul. Náhrada je ale solidní, za Nurmagomedova nastoupí nejobávanější kopáč v UFC, Edson Barboza

 

UFC 194: Aldo vs. McGregor

12. prosince, MGM Grand, Las Vegas, Nevada, USA (PPV)

UFC 194 bude velká věc :) Aldo nejnověji slibuje, že McGregora zmlátí takovým způsobem, jakým ještě nikoho neničil. A také poznamenává, že McGregor je falešný a hraje šou jen pro kamery - když se neplánovaně setkali bez kamer na natáčení TUF 22, byl prý McGregor velmi slušný (a pak si stěžoval u DW, že ho předem nevarovali že se Aldo objeví). McGregor nedávno prozměnu prohlásil, že zápas s Mendesem odbojoval s ACL utrženým z 80%. Chris Weidman i Luke Rockhold shodně prorokují rychlý konec jejich titulového zápasu ve střední váze, Weidman navíc myslí dopředu a už mluví o superfightu s Jonem Jonesem. Mimochodem, Weidman směle prorokuje, že UFC 194 udělá rekordních 1,4 milionu PPV prodejů. 

 

UFC on FOX 17: Dos Anjos vs. Cerrone

19. prosince, Amway Center, Orlando, Florida (FOX)

Startovka pro UFC on FOX 17 je hotová - ovšem k velké nespokojenosti Mylese Juryho. Na toho v souboji s Charlesem Oliveirou zbylo jen hlavní místo v předzápasech, na hlavní startovce pak dostanou příležitost Karolina Kowalkiewicz v UFC debutu proti Randě Markos - a to se Jurymu nelíbí, protože obě bojovnice považuje za víceméně neznámé.

Problém je ale v tom, že UFC má celkem tradičně tendenci nasazovat jako hlavní "předzápas" něco silnějšího (pravděpodobně si to žádá TV partner Fox Sports 1) a na hlavní startovku pak leckdy pronikne zápas relativně slabšího významu. Což je myslím přesně tento případ i když je pravdou, že žebříčkově jde o zápas prakticky srovnatelný (ženy jsou světová 11 a 12, Jury s Oliveirou světová 13 a 8), co se popularity týče budou Jury a Oliveira někde úplně jinde. 

 

UFC 195: Lawler vs. Condit

2. ledna 2016, MGM Grand Garden Arena, Las Vegas, Nevada, USA (PPV)

Tak takhle vypadá plakátek na UFC 195. Startovka posílila o několik zápasů - a jeden z toho značně kontroverzní.

V těžké váze se zde totiž střetnou v co-main eventu a možném vyzyvatelském rozstřelu Andrei Arlovski (25-10 MMA, 14-4 UFC) a Stipe Miocic (13-2 MMA, 7-2 UFC). Kontroverze spočívá v tom, že Miocic měl naplánovaný zápas s Rothwellem na UFC FN 76 v Dublinu a kvůli zranění musel zápas zrušit jen dva týdny před turnajem. UFC ho však přebookovalo proti Arlovskimu - a Rothwell tak v dané situaci naprosto ostrouhal, ačkoli se ničím neprovinil. Což se mu pochopitelně moc nelíbilo a tak se muselo vysvětlovat na všech stranách. Miocicova verze je, že UFC prostě oznámil, že bude na tento termín připravený a že by měl zájem o zápasy s Rothwellem nebo Arlovskim. A UFC mu rovnou dohodlo Arlovskiho, Rothwellovo jméno už prý vůbec nepadlo. Arlovski prozměnu upřesňoval, že zvažoval že na FN 76 zaskočí proti Rothwellovi právě za zraněného Miocice, ale jeho manažment mu to rozmluvil. No a smutný Rothwell teď tvrdí, že jestli má dostat zápas proti nějakému solidnímu soupeři, bude to asivyžadovat zásah vyšší moci, protože UFC na něj drobátko dlabe.

Své místo na turnaji UFC 195 ovšem našel i druhý zrušený fight z Fight Night 76, tedy plánovaný fight Dustin Poirier vs. Joseph Duffy. Nejsme však v Irsku a tak tento fight pochopitelně skončí na startovce o něco níž než původně. 

A pak jsou tu tři další novinky: V postojářském souboji si to rozdají Lorenz Larkin (16-4 MMA, 3-4 UFC) a Albert Tumenov (16-2 MMA, 4-1 UFC) - Tumenov vyzval Larkina a ten se přiznal, že vůbec nevěděl, kdo to Tumenov je :) Dále Stephen Thompson (11-1 MMA, 6-1 UFC) proti Neilu Magnymu (16-4 MMA, 9-3 UFC) a také sem byl přesunut vyřazovací zápas Sheldon Westcott (8-3-1 MMA, 0-2 UFC) vs. Edgar Garcia (14-4 MMA, 0-3 UFC) původně plánovaný na FN 80. 

 

 

UFC Fight Night 81: Dillashaw vs. Cruz

17. ledna, Boston, Massachussetts, USA (Fox Sports 1)

Fight Night 81 se začíná slušně plnit a to v tomto případě hned pěti zápasy. Ben Saunders (19-6-2 MMA, 7-5 UFC) nastoupí proti Patricku Cotému (22-9 MMA, 9-9 UFC). Oba jsou v UFC podruhé, oběma se v rámci současnému turnusu pěkně daří - Coté je v nyní 5-1 v posledních šesti zápasech s fightem večera za poslední souboj s Burkmanem, Saunders má v UFC od návratu z Bellatoru tři výhry v řadě. Coté mě sice zájem především o souboj s Neilem Magny a to konkrétně na UFC on FOX 18 ještě o dva týdny později, ale on a Magny nakonec dostali rozdílné soupeře o něco dřív.

Postojářský souboj by měl být k vidění v zápase Paul Felder (10-2 MMA, 2-2 UFC) a Daron Cruickshank (16-7 MMA, 6-5 UFC). Oběma se zpočátku dařilo - a teď se oběma nedaří. Cruickshank má v posledních třech zápasech dvě prohry a no contest, Felder prohrál s Barbozou a Pearsonem. 

Je-li řeč o Pearsonovi - ten si zde také zabojuje. Ross Pearson (18-9 MMA, 10-6 UFC) nastoupí proti brazilci  Francisco Trinaldovi (18-4 MMA, 8-3 UFC). Pearson střídá výhry s prohrami (naposledy těsná výhra právě nad Felderem), Trinaldovi se daří a má čtyři výhry v řadě. Tohle bude ale teprve potřetí, co nastoupí k zápasu mimo Brazílii. 

Startovku pak dopľnuje zápas v polotěžké váze mezi Ilirem Latifim (10-4 MMA, 3-2 UFC) a Seanem O`Connelem (17-6 MMA, 2-2 UFC] a ve váze pérové mezi Charlesem Rosou (10-2 MMA, 1-2 UFC) a Jimmy Hettesem (11-3 MMA, 3-3 UFC). 

 


 

UFC má stále dále na soupisce ještě tři další turnaje (UFC on FOX 18, UFC 196 a UFC: Londýn), ale zatím k nim nejsou zveřejněny žádné zápasy. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
machina - Čtenář - 3.11.2015 v 07:14
... - přejít na příspěvek
Náhodou posledný Bellator mal celkom vydarenú štartovku, začínajú sa rysovať silnejšie a zauj...
 
+1
Caidel - Administrátor - 3.11.2015 v 09:51
Re: Re: ... - přejít na příspěvek
Ééé. Ne. Zrovna Irsko mělo po těch zraněních papírově prostě slabší startovku, než t...
 
+1
Caidel - Administrátor - 3.11.2015 v 10:02
Re: Paradne zhrnutie - přejít na příspěvek
AFAIK má UFC zabookovaný New York, ale nemá to být UFC 200. UFC 200 má IMO být v té no...
 

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 2.11.2015 v 14:49
... - Odpovědět
 

Super, klobouk dolů. Škodá, že to nyní bylo bída s UFC a Bellator je strašná nuda...

machina - Čtenář - 3.11.2015 v 07:14
... - Odpovědět
 

Náhodou posledný Bellator mal celkom vydarenú štartovku, začínajú sa rysovať silnejšie a zaujímavejšie mená, ktoré idú do popredia, myslím, že v main card to bol samý finiš v prvom kole.

Brennan Ward - irský bad boy, má atraktívny štýl a veľa finišov

Brandon Halsey - silný wrestling, neporazený až do posledného turnaja

Rafael Carvalho - skvelý stand up a aj na zemi odolal silnému wrestlingu Halseyho. Porazil aj Joa Schilinga v epic prestrelke

Michael Page - welterweight Jon Jones, ale zaslúžil by si už zvučnejšie meno, ktoré ho preverí

LHW pyramída zo septembra bol takisto vydarený turnaj

Šampión LHW Liam McGeary má veľmi atraktívny štýl, jeho obhajoba proti Davisovi bude zaujímavá.

malylada87 - Čtenář - 3.11.2015 v 09:10
Re: ... - Odpovědět
 

Neříkám, že tam nejsou zajimavá jména, ale předhazuji jim nezajimavé soupeře... s UFC je to sakra nesrovnatelné a i oslabený turnaj v Irsku byl mnohem zábavnější i co do kvality.

Caidel - Administrátor - 3.11.2015 v 09:51
Re: Re: ... - Odpovědět
 

Ééé. Ne. Zrovna Irsko mělo po těch zraněních papírově prostě slabší startovku, než třeba Bellator 145. Většina obyčejných Bellatorů je maličko slabší než většina Fight Nights, ale extra silný Bellator mívá lepší startovky, než nejslabší UFC galavečery.

Řešit zábavnost fightů nemá moc smysl. Ano, Irsko s mizernou startovkou bylo nakonec nečekaně zábavné, ale taky byla řada PPV se silnou startovkou, které stály za hovno :) To už UFC ani nikdo jiný neovlivní, někdy to zkrátka vyjde, někdy ne, takže není zrovna fér to používat jako argument.

Onko23 - Čtenář - 3.11.2015 v 08:29
Paradne zhrnutie - Odpovědět
 

Inak som si myslel, ze ta UFC 200ka bude nakoniec v tej Madison Square. Ako to teda je? Vraj sa uporne rokuje a hoc DC povedal, ze v NY bojovat nebude, na vyber nema a to je tiez mozno dovod, preco sa koksovy okopich nehrnie tiez nejak moc do oktagonu a podpichuju sa na Twitteri radsej. A dalsia sranda je, ze aj Rakoczy aj Letorneau boli v TUF18 do 135lb...a Rakoczy sa tam celkom darilo ale po vstupe jej nejak nejde. JJ da Kanadanke strasnu mlatu :) A este mi neda nespomenut, aj ked to teda nejak do noviniek nepatri....tak spravanie sa niektorych promotions...na ONE FC Championship sa stazoval na zly pristup, ked skoncil v nemocnici....a to neni moc dobra vizitka. Keby niekoho zaujimalo...A night in hell after a fight in ONE FC


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Caidel - Administrátor - 3.11.2015 v 10:02
Re: Paradne zhrnutie - Odpovědět
 

AFAIK má UFC zabookovaný New York, ale nemá to být UFC 200. UFC 200 má IMO být v té nové hale v Las Vegas (a má to být dokonce "otvírák" té haly). Nevylučuju ale, že se pletu, tohle sleduju jen tak okrajově (nevím na kdy datumově vychází turnaj s číslem 200 a je samozřejmě velmi nejisté, jestli jim ten New York vyjde).

Ten příběh z té nemocnice už jsem taky četl. Pěkný horror. 

Ad Vitor: No, taky to teď dostává pěkně sežrat od médií. 

Caidel - Administrátor - 3.11.2015 v 10:15
Re: Paradne zhrnutie - Odpovědět
 

Tak jsem si to ověřoval. Madison Square Garden má UFC booknuté na 23. dubna. UFC 200 je 2. července v Las Vegas. Cormier zmínil, že by bral kterýkoli z těhle víkendů, bral by navíc i turnaj na Memorial Day víkend, což je mezi těmito datumy, tedy 25. května. 

Onko23 - Čtenář - 3.11.2015 v 11:11
Re: Re: Paradne zhrnutie - Odpovědět
 

si jaky pan...si cinkol Dejnovi? Aspon je jasno. Diky wink


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Onko23 - Čtenář - 19.11.2015 v 22:10
Re: Re: Paradne zhrnutie - Odpovědět
 

tak je to asi jasne.....JJ na Instagrame pustil datum pravdepodobneho zapasu, toho 23. dubna. Uz je ten post vymazany, ale spomenul, ze v ten den bude maximalne ready. Cize to bude ten NY. Hmm, pritom JJ strasne nabral na hmote...kludne aj do HW, som zvedavy na to zhadzovanie a ujmu na dynamike.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Onko23 - Čtenář - 3.11.2015 v 08:37
Vitor - Odpovědět
 

....a este k tomu Belfortovi, najnovsie priznal, ze stale berie TRT, ale nejake vynovene, a ze je to bomba, odporucal to vsetkym. Je to pan. laughing A k tej zvysenej hladine v zapase s JJ povedal, ze to odobrilo aj UFC, aj komisia, ze on nic nezastieral...a vsetko bolo koser.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Patriot - Redaktor - 3.11.2015 v 12:19
doplnění - Odpovědět
 

nejnovější info: Matt Brown se zranil v přípravě a jeho zápas s Gastelumem padá, Kelvin se zatím pokouší dostat do odvety T-wooda (což by podle mě bylo super).

Jo a úplně se tu obešlo víkendové KSW, kde dostal Pudzianowski přes držku od stoletýho Grahama, a nepomohl mu ani podplacenej rozhodčí laughing

malylada87 - Čtenář - 3.11.2015 v 14:41
Re: doplnění - Odpovědět
 

Kamo skoro všechny hvězdy KSW dostaly na budku. Rejič, Rozalski atd... :D :D

Polsko má naskutečný bojovníky, když to přijede tady, jde vidět ten rozdíl. Můj názor je, že v KSW protěžuji borce, kteří nejsou nejlepšími v Polsku. Je to škoda, podobně jako Bellator to jede ve stylu "máme tady par hvězd a točme je v turnajích pořád dokola" Ceidal zmínil, že turnaj Bellatoru byl kvalitnější než UFC v Dublinu. Ano co do jmen určitě, jen mě irituje, že těm svým hvězdám pořád dokola cpou soupře o level níž, tudíž mě to v konečném důsledku nebaví a můsím říct, že když mrknu na živo na GCF, tak jsem z toho více odvařený. Ano borci více chybují, ale nebaví mě koukat, na zápasy, kdy pomalu předem víš, jak to zkončí.

The Viper - Čtenář - 3.11.2015 v 19:36
Re: doplnění - Odpovědět
 

Já jsem pro odvetu s Woodleym, dle mého Kelvin první zápas vyhrál.

Patriot - Redaktor - 3.11.2015 v 19:50
Re: Re: doplnění - Odpovědět
 

To si úplně nemyslim, verdikt byl ok, ale Kelvinovi to prohrála váha a ten jeho kolaps...a vzhledem k těm okolnostem tehdy podal neskutečnej výkon a v plný síle by dost možná zvládnul porazit Tyrona i před limitem. Navíc by mohl vymazat jedinej škraloup v jeho statistice, takže jak říkám: remač určitě jo.

 

The Viper - Čtenář - 3.11.2015 v 21:33
Re: Re: Re: doplnění - Odpovědět
 

Pro mě je Woodley ''nejslabší'' bojovník v TOP 5ce a uvítal bych kdyby ho někdo vystřídal. Nechci ho shazovat, jeho zápasy bývají koukatelné, ale příjde mi že jakmile mu nevychází to co chce, tak se stahuje do pasivity a je takovej nesvůj, podobně jako Rashad Evans v zápasech s LilNogem a Baderem. 

jaccob - Čtenář - 4.11.2015 v 07:50
Re: doplnění - Odpovědět
 

Gastelum si to rozdá s Magnym. Bude to fajn zápas, ale tajně jsem doufal že do toho skočí Hendricks a rozdají si to oba v MW aby nemuseli řešit shazování, v tomhle ohledu si nemají co vyčítat :D

Patriot - Redaktor - 4.11.2015 v 13:50
Re: Re: doplnění - Odpovědět
 

Tak to si Magny v tom jeho tažení ke špici nejspíš zabouchne dveře, když dá Gastelum bez problémů váhu, tak ho rozseká na kaši. Ale respekt, to už bude Magny pátej zápas v tomhle roce.

jaccob - Čtenář - 4.11.2015 v 14:25
Re: Re: Re: doplnění - Odpovědět
 

cerrone bude nasranej, beztak vezme ještě nějakej fight :D

The Viper - Čtenář - 4.11.2015 v 18:06
Re: Re: Re: Re: doplnění - Odpovědět
 

Neměl se Magny utkat s Thompsonem ? 

malylada87 - Čtenář - 4.11.2015 v 19:25
Re: Re: Re: doplnění - Odpovědět
 

S Thompsonem jsem mu dával solidní šance jak prorazit do špičky, taky si myslím, že tady bude mít konečnou. Nevím, co by mohl na Kelvina vymyslet. Podle mě to trošku Neil přehnal, ale respekt. 

The Viper - Čtenář - 4.11.2015 v 20:12
Re: Re: Re: Re: doplnění - Odpovědět
 

Myslím že Thompsona trochu podcenuješ smile Vzpomen si jak zatopil Brownovi teprve v 7mém zápasu profi MMA a od té doby co trénuje s Weidmanem je zápas od zápasu všestranější, viz. jak vyjebal s Ellenbergerem na zemi a následně ho ukázkově vypnul. Nedivil bych se kdyby Thompson byl černý kůň divize, něco jako byl Werdum v HW.

malylada87 - Čtenář - 5.11.2015 v 01:26
Re: Re: Re: Re: Re: doplnění - Odpovědět
 

Neříkám, je skvělý o tom žádna, zcela souhlas. Jen když vemu ty styly, tak by Magnymu seděl dle mého více Thompson, než se skvělými porazy Gastulum. Neil má i přes velké zlepšení v obraně přece jen slabiny na zemi a v tom je Kelvin nebezpečnější.

malylada87 - Čtenář - 5.11.2015 v 08:57
Novinky - Odpovědět
 

Tak nakonec k tomu došlo. 30. ledna Johnson vs. Bader

k tomu na startovce Ellenberger vs. Saffiedine

Burky - Čtenář - 5.11.2015 v 15:39
Re: Novinky - Odpovědět
 

Baderovi som prial ten titulovy fight a pre AJ niekoho ako OSP alebo T-Rexa,, tymto padom sa Bader asi k titulaku uz nedostane,, ked mu AJ odstrelí hlavu.

Yaris - Čtenář - 6.11.2015 v 07:45
Re: Novinky - Odpovědět
 

Tím se nejspíš zavřela Baderovi cesta k tituláku, i když bych mu ho moc přál - podle mne si ho zaslouží.