přihlásit trvale
Nová registrace
Novinky mimo Oktagon

Novinky mimo Oktagon

přečteno: 2276×
08.08.2016 v 14:34 | Autor: Caidel
diskuse: 3×
Rubriky: Aktuality / MMA / Svět

O prázdninách nám tradiční aktualizace "Novinky z Oktagonu" poněkud nabobtnala, takže se svým rozsahem nevejde do jediného článku, tudíž v rámci šetření místem protentokrát shrnu dění v ostatních organizacích v samostatném článku. Rozebereme si tu tedy jak proběhlý Bellator 158 a 159, tak další chystané akce Bellatoru, WSOF a jejich turnaj WSOF 32, Rizin, Invictu FC 18 a několik dalších menších turnajů.

Poslední sérii novinek najdete v článku Novinky z Oktagonu #39

 

Bellator

Bellator od té doby uspořádal dva turnaje: Bellator 158 v Londýně a týden nato Bellator 159 zpět v USA - a na obou se děly zajímavé věci.

Bellator 158

Bellator 158 se konal 16. července v O2 Aréně v Londýně a šlo o vůbec první turnaj s kterým Bellator do Londýna zavítal. Turnaj byl ovšem značně kontroverzní - a to jak předem, tak tím, co se dělo poté. Před turnajem se kontroverze soustředila hlavně okolo mačmejkingu a zdravotního stavu Matta Mitrioneho, po turnaji se pochopitelně všechno točilo hlavně kolem Michaela Venoma Page a rozkřáplé hlavy Cyborga Santose. Abychom ale Bellator jen nekritizovali, na turnaji se normálně prováděly dopingové testy na které dohlížel šéf ABC (zastřešující komise v USA). 

Přenos Bellatoru 158 sledovalo 556 000 diváků, což je sice poněkud pod Bellator průměrem, ale vezmeme-li v úvahu, že šlo o přenos ze záznamu a turnaj se konal v Londýně, jde vlastně o velmi dobrý výsledek - a Scott Coker už také potvrdil, že Bellator gala považuje za úspěšné a do Londýna se pravděpodobně vrátí.

Teď už ale k jednotlivým zápasům.

Hlavním fightem večera byl vysokoprofilový souboj mezi bývalým šampionem velterové váhy Douglasem Limou a domácím oblíbencem, kicboxerem a ex-UFC fighterem Paulem Daleym. Ačkoli je postojařina Daleyho specialitou, lépe se zde vedlo Limovi který Daleyho v prvním kole poslal k zemi. Otřesený Daley se do zápasu už nikdy pořádně zpátky nedostal a Lima si další kola zajistil buď zásahy zdálky, nebo občasným porazem, takže získal čisté 3x 30-27 vítězství a vrací se do světové pětadvacítky. Limu teď pochopitelně zajímá hlavně šance na znovuzískání titulu - při této příležitosti na sebe totiž prozradil, že do titulového zápasu s Andrejem Koreshkovem na Bellatoru 140 který prohrál na body, nastupoval zraněný a doslova si tam jen „šel pro peníze.“ Teď pochopitelně slibuje, že by to v odvetě vypadalo jinak. Daley vypadává ze světové padesátky a ačkoli od něj Bellator očekává především uzavření nevraživosti s Joshem Koscheckem, kvůli zraněním se to k závěru nějak neblíží (Daley už Koscheckovi přál hezký důchod) a Daley si tak bude muset hledat jiný program, což bude dost možná Melvin Guillard, o tom ale víc níže.

Kolem co-main eventu v těžké váze Matt Mitrione vs. domácí ex-strongman Oli Thompson panovala kontroverze především před zápasem. Mnozí totiž Bellatoru vyčítali booking: Bellator oznámil Mitrioneho na tento zápas jen tři týdny před turnajem a to bezprostředně po Bellatoru 157 na kterém svedl bitvu s Carlem Seumanutafou ve které byl Mitrione sražen k zemi. Bellator mu tedy naplánoval další fight aniž by věděli jak je na tom zdravotně a zda nemá otřes mozku. Mitrione si ale lékařskými prověrkami úspěšně prošel a risk se mu vyplatil. V souboji s Thompsonem měli rozhodně oba své momenty a oba skončili několikrát pěkně načatí, ukončující zásah ale nakonec vyšel Mitrionemu a uspal Thompsona 39 vteřin před koncem druhého kola. Mitrione tak získal druhou výhru během tří týdnů a posunuje se na pozici světové dvacítky. Víceméně neznámý Thompson je přitom světovou 46. Mitrione teď nepochybně bude patřit mezi nejvážnější uchazeče o volný titul těžké váhy, jakmile se Bellator rozhodne uspořádat titulový zápas. Mimo něj jsou ve hře ještě zřejmě Rampage Jackson, Sergei Kharitonov (ačkoli ten v Bellatoru ještě nedebutoval) a vítěz zápasu Cheick Kongo vs. Tony Johson. Mohl by to být také Bobby Lashley, ale ten teď rok nebojoval.  

V plánu byl také vysokoprofilový (na poměry Bellatoru) zápas v polotěžké váze mezi Francisem Carmontem a domácím Lintonem Vassellem. Vassell se ale bohužel cca 11 dní před turnajem zranil a byl nahrazen debutujícím polským bijcem Lukaszem Klingerem (7-2 MMA). Carmont tedy do zápasu šel jako jasný favorit a svou pozici v Bellatoru rozhodně potvrdil. Klingera vzal na zem a v závěru prvního kola utáhl D'Arce chokem, což vylepšilo jeho Bellator bilanci na 3-1 a dělá z něj světovou jednadvacítku. Klinger je těsně ve světové dvoustovce (196.)

Nejkontroverznější si nechám na závěr a tak jen zmínka o zahajovacím zápase večera. Do toho nastoupil v Bellator debutu devatenáctiletý týmový kolega McGregora James Gallagher a hladce (3x 30-27) zdolal zkušenějšího Mike Cuttinga. Ačkoli mu to objektivně vyšlo, osobně se svým výkonem Gallagher moc spokojen nebyl, předvedl toho prý tak čtvrtinu a hlavně se mu nepodařilo Cuttinga ukončit.

A teď již k tomu nejdiskutovanějšímu, tedy zápasu fenoména Michaela „Venoma“ Page proti prověřenému veteránovi Cyborg Santosovi. Ačkoli byl tento mač hodně (a zejména zpětně) kritizován jako předhazování obětin Pageovi, ve skutečnosti to zdaleka nebylo tak dramatické. Bellator chtěl původně (a již podruhé) Pagea poslat proti Fernando Gonzalezovi, což by byl zcela adekvátní skok vzhůru. Gonzalez se ale zranil a zápas vzal zkušený Santos jenž má na kontě už téměř 40 zápasů a v Bellatoru třeba před čtyřmi měsíci předvedl působivou výhru heel hookem za 30 vteřin s Brennanem Wardem. Pravda, Santosova forma pochopitelně trenduje dolů, zatímco Page jde nahoru, ale i tak byl v době zápasu Page žebříčkově někde kolem sedmdesátky a Santos kolem devadesátky, šlo tedy o zcela adekvátní mačmejking (to třeba souboj Carmont vs. Klinger byl v tomto směru daleko hrubější, ani nemluvě o UFC záskocích z poslední doby: soupeři pro Nurmagomedova, Fergusona či Reise byli vždy o tom, že soupeř ze světové desítky dostane někoho ve dvoustovce). Kritika v tomto směru tedy spíše neoprávněná.

A ani přímo v zápase jako takovém to nebylo tak špatné: Evangelista Santos měl z Pageova postoje očividně obrovský respekt a nehodlal se do ničeho pouštět, zároveň však dobře bránil a Pageovi se nedařilo najít skulinu v obraně. Santos pak navíc zabodoval porazem a Page tak strávil značnou část kola na zádech, takže kolo prohrál. Dobrou zprávou pro fanoušky Venoma je rozhodně to, že na zemi vypadal v pohodě a Santosovi se v pohodě ubránil, čímž to s ním do budoucna vypadá podstatně lépe, než s jeho zrcadlovým obrazem v UFC, Sage Northcuttem. V druhém už se ale Page začal zastřelovat lépe a pak to přišlo: Nejprve kop na játra který Santose zjevně ochromil, pak Santosův pokus o záchranný poraz, do kterého si Page vzorně načasoval naskočené koleno a uštědřil mu tak zřejmě nejtvrdší KO jaké jsem kdy viděl. Finiš sekvenci včetně pokemoní oslavy si můžete prohlédnout na tomto kratičkém videu (touhle dobou již virálním) a proč nejtvrdší KO? Protože Page Santosovi doslova prorazil čelo. Takhle vypadal Santos bezprostředně po zápase v nemocnici (fotečky od jeho exmanželky Cristiny Cyborg) a takhle vypadá Santos po následné operaci.

Mnozí Pageovi okamžitě vyčítali jeho Pokemoní oslavu jako velmi nevkusnou a neuctivou, v dané chvíli ale Page ještě pochopitelně nevěděl, jak zle na tom Santos je - a když to později zjistil, sám šířil například linky na GoFundMe kampaň, která měla pomoci Santosovi s penězmi na operací. To však nakonec nebylo potřeba: Bellator jednak proplatil Santosovi jak show, tak win money a navíc slíbili i že se postarají o jeho lékařské výlohy. Santosovi tedy získal vybrané peníze navíc, ale protože je nepotřebuje, věnoval je na charitu v Brazílii (na školy pro chudé, což mu v jeho dětství také pomohlo). Mimochodem, ačkoli se prakticky celý internet a všichni fanoušci shodli na tom, že tohle Cyborgovi ukončilo kariéru, on sám to tak dramaticky vůbec nevidí. Použil poněkud nevhodný příměr s vajíčkem a prohlásil, že mu Page jen rozbil skořápku (trochu přitom ovšem zapomněl, že z vajíčka pak obvykle něco vyteče ven :)), nicméně operaci dokonce ani nepodstoupil v Anglii a rozhodl se odletět na operaci do USA (což vzhledem k tlakům v letadle také asi není ideální). Teď je po operaci, údajně cítí fajn a slibuje návrat za šest měsíců. Ultimátní drsňák. 

Page posléze prohlásil, že vlastně ani tak nebojuje se soupeři jako spíš sám se sebou, že chce být Royce Gracie postojařiny a že ho přímo tituly až tolik nezajímají: Pokud bude stále vyhrávat, na tituly dojde taky, přijdou prý zkrátka samy, není potřeba o ně nějak zvlášť usilovat. V tuto chvíli je světovou padesát osmou, takže ještě má kam stoupat (a Bellator asi zase zkusí dohodnout zápas s pětatřicítkou Gonzalezem), Santos vypadl ze světové stovky a hlavní otázkou u něj skutečně bude, zda bude schopen pokračovat v kariéře, nebo zda mu to lékaři nezatrhnout. 

Bellator 159

Bellator 159 se konal týden po Bellatoru 158, tentokrát už na celkem obvyklé lokalitě, tedy v Kansas Star Aréně v Mulvane v Kansasu. Startovka nebyla zrovna dvakrát našlapaná a soustředila se především na osobu Darriona Caldwella, jež se po vítězství nad Joe Warrenem měl stát novou hvězdou bantamové váhy. Jenže to tak docela nevyšlo. Turnaj sledovalo obstojných 668 tisíc fanoušků, maximum se dostalo těsně nad milion.

V hlavním zápase večera tedy nastoupil zápasník Darrion Caldwell proti Joe Taimanglovi z Guamu a celkem jednoznačně mělo jít o showcase fight pro Caldwella. Tomu také vcelku odpovídal průběh, Caldwell si v pohodě nabodoval první dvě kola - jenže pak hned v úvodu třetího odflákl poraz a Taimanglo ho chytil do gilotiny, kterou musel Caldwell v deváté vteřině třetího kola odklepat - a překvápko bylo na světě. A nebylo to lecjaké překvápko, podle sázkových kurzů to bylo vůbec jedno z největších překvapení všech dob. Caldwell byl podle některých sázkovek favoritem zhruba 14:1 a konkrétní statistiky se trochu liší, ale je vcelku jisté, že to podle kurzů bylo jedno z vůbec pěti největších překvapení (někdy se říká druhé největší) všech dob. Taimanglo se rázem stává světovou devítkou, ačkoli realisticky není zcela pravděpodobné, že by se ve světové desítce dlouhodobě udržel, Caldwell padá na pozici světové šestnáctky, což by naopak docela odpovídalo.

V co-main eventu se představil Melvin Guillard proti domácímu oblíbenci a Bellator stálici Davidu Rickelsovi. Guillard přestal trénovat s velkými MMA týmy a před zápasem prohlašoval, že jeho hlavním cílem je hlavně dostat celý plat. V předchozích zápasech pro Bellator totiž zpravidla nenavážil a tak si nikdy nedoneslo domu všechny peníze. Jenže jeho mimoklecové problémy pokračují i teď a tak na váze opět fatálně selhal. Zápas jako takový mu sice vyšel a zvítězil nad Rickelsem KO v druhém kole, což mu asi zachránilo kariéru, ale Guillard po fightu už poněkud smutně připustil, že takhle by to dál nešlo a ohlásil svůj přestup do velterové váhy. Vzápětí také vyzval Paula Daleyho, neboť prý půjde o pěknou přestřelku stylisticky podobných bijců a Paul Daley výzvu víceméně přijal. Jde o zápas který celkem dává smysl, takže ho Bellator pravděpodobně do budoucna zrealizuje. Guillard je nyní světová pětačtyřicítka, Rickels padá na 95. pozici. Čerstvě se však objevila zpráva, která tento fight posílá k ledu. Guillard totiž nejenže nenavážil, ale ještě také selhal v dopingovém testu (na neupřesněnou látku). Ví se jen, že šlo o látku zakázanou, ne však výkon ovlivňující. Co se spekulací týče: Guillard v minulosti míval problém třeba s kokainem a ten by tomuto popisu odpovídal. Guillard dostává od Kansaské komise roční stopku, pokutu 10 000 dolarů a o výhru nad Rickelsem pochopitelně přišel, byla vyhlášena jako No Contest. A pak že Bellator netestuje. 

Emily Ducote porazila Brunu Vargas RNC v druhém kole a v zahajovacím zápase večera zdolal exvyzyvatel Daniel Weichel Emmanuela Sancheze těsně na body. Weichel se jakožto světová jedenáctka s dvěma výhrami v řadě považuje za hlavního vyzyvatele, na uzdravení šampiona Daniela Strause ale prý čekat nehodlá a klidně vezme další fight v mezičase. 

V předzápasech se pak ještě předvedl Philipe Lins který porazil Guilherme Vianu TKO v druhém kole. Lins se vrátil po dvouleté zdravotní pauze během které ho prý Bellator velmi podporoval a naskakuje do žebříčků jako 56. polotěžké váhy. Viana chtěl podniknout útok na titul, ale sám se vracel po osmiměsíční pauze. Zdolal tehdy sice Houstona Alexandera, ale jak sám řekl, bylo to jako mlátit do betonové zdi, takže si při tom zranil ruku.

Rekapitulace Bellatoru 159 na videu.

A teď se již zaměříme na budoucnost.

Bellator 160

Bellator 160 se koná koncem srpna, konkrétně 26. a to v Anaheimu v Kalifornii. Hlavním tahákem by tu měl být zápas Patricia Freireho (25-3 MMA) a Bena Hendersona (23-5 MMA). Jde o dost zvláštní volbu: Freire je pochopitelně stálicí Bellatoru, úspěšnějším z obou bratrů Pitbulů a světovou šestkou, jenže bojuje v pérové váze, v lehké bojuje jeho bratr Patricky. Přesto ale půjde do lehké Patricio. Naopak Benson Henderson za sebou má neúspěšný Bellator debut ve velterové váze v titulovém zápase s Andrejem Koreshkovem, kde přece jen Koreshkovova velikost hrála nezanedbatelnou roli. Henderson se zde tedy vrací do své „domovské“ lehké váhy (a rozhodně bude v kleci větším borcem).

Co-main eventem měl být původně vysokoprofilový remač v pérové váze mezi Bubbou Jenkinsem (11-2 MMA) a Georgi Karakhanyanem (24-6-1 MMA). Oba spolu bojovali už loni v lednu, Karakhanyan tehdy Jenkinse překvapil rychlou gilotinou. Jenkins od té doby tři zápasy vyhrál, Karakhanyan dva prohrál, ale měl objektivně těžší soupeře (Freireho a Weichela). Bellator se nicméně později rozhodl jinak a stejně jako UFC se rozhodl tento fight použít na podporu streamu předzápasů a udělali ze souboje Jenkins vs. Karakhanyan hlavní fight předzápasů (což se nedávno stalo třeba také Heldovi a Jansenovi). Ve stejné váze a na hlavní startovce nastoupí také A.J. McKee (4-0 MMA) vs. Henry Corrales (12-3 MMA) - McKee na hlavní startovce dostane šanci vůbec poprvé, jinak je ale pro Bellator jedním ze zajímavějších prospektů.

Dalším zápasem je souboj Saad Awad (19-7 MMA) vs. Derek Anderson (13-2 MMA) a dojde i na ženy: Lena Ovchynnikova (11-4 MMA) nastoupí proti Jaimelene Nievera (4-1 MMA). 

V plánu jsou také dva zajímavé profidebuty. Jednak to bude debut Kevina Fergusona juniora, tedy jednoho ze synů Kimbo Slice a pak také debut Joey Davise, vysoce nadějného all-american zápasníka. Ferguson, přezdívaný „Baby Slice“ nastoupí rovněž proti debutujícímu Jonathanu Tomasianovi, Davise čeká Keith Cutrone. Ferguson má v amatérech jednu výhru, Tomasian dvě, Keith Cutrone má už jednu profivýhru. 

Bellator 161

Bellator 161 se koná 16. září v Texasu a zatím známe dva zápasy. V hlavním fightu večera se v možném vyzyvatelském rozstřelu střetnou těžké váhy Cheick Kongo a Tony Johnson, doplněni budou hezčí polovinou lidstva v podání souboje Anastasia Yankova vs. Veta Arteaga. To je špatná zpráva pro Ilimu MacFarlane, která toužila po zápase s Yankovou, ovšem z poněkud zvláštního důvodu. Tvrdila totiž, že je mezi ní a Anastasií jisté „sexuální napětí,“ které by si obě dámy v kleci rády vyřešily. Nebo spíše ráda by ho vyřešila Ilima, Anastasia na to nijak nereagovala.

Další zprávy z Bellatoru

Vedení Bellatoru potvrdilo, že mají enormní zájem o upsání Rory MacDonalda. Podle Scotta Cokera sice zatím není nic jistého, ale rozhovory se prý zatím vyvíjí velmi dobře. MacDonalda tedy v budoucnu možná uvidíme v Bellatoru (pokud nedostane lepší nabídku od UFC), nicméně Bellator začal také čistit soupisku a hodně propouštět. Propuštěno teď bylo celkem sedm borců, řada z nich velmi známých jmen. Mezi největší propuštěná jména patří určitě Dave Jansen, bývalý titulový vyzyvatel, Mike Richman, dvanáctizápasový Bellator veterán, který si nicméně nyní odpykává dopingový trest, Houston Alexander (známý veterán), Isao Kobayashi, neúspěšný import z Pancrase a také třeba Mikkel Parlo, Raphael Butler a Thiago Goncalves Jambo. Kontroverzní je také propuštění Paula Bradleyho, který končí po vyhraném zápase nad Honeycuttem, ale Bellator mu nebyl ochoten dohodit další zápasy - Bradley to bere jako pomstu za to, že zlikvidoval jeden z jejich prospektů. 

Novopečený šampion lehké váhy Michael Chandler by na svou první obhajobu rád jednoho ze tří možných soupeřů. Buď Joshe Thompsona s kterým prý má něco nedořešeného, nebo Patricia Freireho s kterým se pohádal poté co získal titul výhrou nad jeho bratrem - a nebo UFC veterána a exšampiona UFC Bensona Hendersona. Freire by Chandlera taky asi rád a možná právě proto teď jde do lehké váhy, nicméně nastoupí právě proti Hendersonovi. Což znamená, že na Chandlera tak trochu zbyla právě první volba, tedy Josh Thompson. Bellator ale zatím zápas nepotvrdil.

Tito Ortiz by si rád střihl další zápas. Má zájem o další fight se Shamrockem, ale bral by prý i Wanderleie Silvu, Rampageho nebo Royce Gracieho. Vyloučit se ale nedá ani jeho zapůjčení Rizinu. 

Bellator má také nové mezinárodní TV smlouvy. Electus International jim pomohlo dojednat nové smlouvy v Austrálii (Spike), Japonsku (AbemaTV), Rusku (Match), Číně (LeEco), Africe (MBC), Jižní Koreji (KBSN), Beneluxu (Spike) and Bulharsku (bTV). Nyní je Bellator vysílán v cca 140 zemích. 

Soudní spor se Zachem Lightem pokračuje, Bellator kontroval vlastní žalobou ve které Lighta obviňují ze zpronevěry.

 

WSOF

WSOF stihlo jediný turnaj a to WSOF 32. Ten byl ozdoben dvěma titulovými zápasy a jedním doslova bratrským soubojem. Turnaj sledovalo 250 tisíc diváků, což je pro WSOF jasně nejlepší výsledek letošního roku a také více než 50% nárůst od předchozího turnaje - takže úspěch.

V hlavním zápase večera obhajoval titul bantamové váhy Marlon Moraes proti Joshi Hillovi. Moraes obhajobu v pohodě zvládl a vypnul Hilla v úvodu druhého kola headkickem. Byla to už jeho čtvrtá úspěšná obhajoba a je nyní ve výborné pozici. Je světovou osmičkou a s WSOF mu právě vypršela smlouva, takže může přejít ke konkurenci, pokud by o něj UFC či Bellator mělo zájem. Moraes už se nechal slyšet, že by měl velký zájem o zápas s UFC šampionem Cruzem, nicméně UFC se bude muset trochu snažit, protože Moraes nemá ve WSOF vůbec špatnou smlouvu - za tento zápas si přišel na 180 tisíc (90+90). 

Šampionem pérové váhy se stává Lance Palmer z týmu Alpha Male, který v remači porazil Alexandre Almeidu který mu těsnou bodovou výhrou titul sebral na WSOF 28. Tentokrát to skončilo ještě nezvyklejším většinovým rozhodnutím (50-45, 49-46, 48-48). Palmer je po výhře světovou dvacítkou, Almeida pětatřicítkou.

Speciální atrakcí tohoto turnaje byl souboj dvou bratrů, veterána Carose Fodora a Bena Fodora, známějšího spíše pod svou superhrdinskou přezdívkou Phoenix Jones. Oba borci mezi sebou mají už z dospívání hodně problémů (Caros například střelil Bena z automatu AR-15 slepým nábojem) a tohle mohlo fungovat jako kataklyzma, to se ale nepodařilo. Caros si došel pro hladké vítězství 3x 30-26 a uhrál to s Benem na zemi, tomu ale zápas psychicky nijak nepomohl a ani nadále se prý nestýkají a panuje mezi nimi řádné dusno.

V zahajovacím fightu večera zdolal Louis Taylor Phila Hawese gilotinou v druhém kole.

Highlighty z celého galavečera k vidění zde.

Co se budoucnosti týče, WSOF se podařily dvě nové akvizice. Jednou je solidní jméno v bantamové váze Jesse Brock (22-8 MMA), jenž do WSOF přichází jako světová třiatřicítka s šesti výhrami v řadě (tou poslední v Bellatoru) a také výše zmíněný Paul Bradley (23-6-2NC), padesátka velterové váhy trénující v Alliance MMA, vyhozený z Bellatoru za okolností nezvyklejších než je běžné. 

Jinak Bellator zatím svůj debut v New Yorku naplánovaný nemá, WSOF se ale připojuje k UFC a svůj datum už si booklo. A to značně nezvykle: Půjde o Silvestrovský turnaj vysílaný na NBC. Silvestrovské turnaje jsou přitom specialitou japonska, v USA to tradice rozhodně není. Akce se bude jmenovat WSOF 36, takže nás mezitím ještě tři turnaje čekají (na jednom z nich by Shields měl útočit na velterový titul Jona Fitche)

 

Rizin

Rizin chystá velký turnaj na 25. září. Jeho součástí by mělo být zahajovací kolo letošního Grand Prix otevřené váhy, které má maličko nezvyklou strukturu, kterou nejlépe vystihuje toto schéma. Takže ve zkratce: jako loni bude hlavní část turnaje opět osmičková pyramida jejíž čtvrtfinále se koná 29. prosince a semifinále a finále 31. prosince. Nicméně, letos k tomu přibylo ještě předkolo, které se bude konat právě 25. září a které by mělo do jisté míry určit právě složení oné osmičkové pyramidy. Není to ale plnohodnotné osmifinále, protože účastníků do prvního kola nenastoupí zrovna 16, ale podle všeho spíše 14 s tím, že dva borci dostanou rovnou propustku do osmičkové pyramidy.

Jistého v tuto chvíli ale až zas tolik není.

Jedním ze dvou borců kteří mají vstupenku do čtvtfinále jistou by měl být Wanderlei Silva, druhý je zatím neurčen. Potvrzený je jeden z eliminačních zápasů, jímž bude souboj Kazuyuki Fujita vs. Baruto a účast napevno přislíbil také Mirko CroCop, což je zajímavé, neboť si odpykává dopingový trest a vlastně ukončil kariéru. UFC mu v zápase ale bránit nebude. Z mnoha náznaků je téměř jistotou, že se turnaje bude účastnit i Jiří Procházka, zbytek je ale zatím zahalen tajemstvím. Rizin vypustil seznam borců o které by v turnaji měli zájem, nejde ale zatím rozhodně o jména natvrdo potvrzená (někteří ano, jiní ne a zejména borci z UFC jsou čistá fantazie). I tak je to ale pěkné čtení: Fedor Emelianenko. Za Bellator Sergej Kharitonov, King Mo a Bobby Lashley, za UFC Josh Barnett a Mark Hunt, za ČR Jiří Procházka, za Rusko Vitaly Minakov a Kirill Sidelnikov, za Japonsko Minowaman, Kazuyuki Fujita a Baruto a sbírku doplňují Alexandru Lungu, Roger Gracie, Amir Aliakbari a Teodoras Aukstuolis. 

K turnaji jsou známy už jen dvě další maličkosti: MMA debut zde absolvuje japonská legenda zápasu Miyuu Yamamoto - jde o starší sestru Kida Yamamota a matku Asena Yamamota, jenž v Rizinu debutoval loni, takže tentokrát možná na jedné startovce uvidíme mámu i syna. V plánu je také superfight mezi Andy Souwerem a Daronem Cruickshankem a soupeřku už má zřejmě také Gabi Garcia. 

 

Ostatní organizace

Invicta FC má za sebou turnaj Invicta FC 18. Kupodivu se zde nebojovalo o žádné tituly (a dva zápasy se musely rušit na poslední chvíli kvůli vízům), i tak zde ale byla k vidění řada špičkových ženských bojovnic. Alexa Grasso, nyní světová dvanáctka ve váze 115 liber si zřejmě vysloužila titulový zápas výhrou and Jodie Esquibel, Tessa Simpson, nyní světová pětka váhy 105 liber přebodovala světovou dvanáctku Simonu Soukupovou, světová šestka váhy 145 liber a výš Megan Anderson zdolala Peggy Morgan (světovou desítku), Jessamyn Duke prohrála pátý zápas v řadě, tentokrát s Cindy Dandois a Mizuki Inoue pákou v druhém kole dostala Agnieszku Niedzwiedz. Kompletní výsledky zde a highlighty zde.

Na turnaji Legacy FC 57 (kompletní výsledky) se stal šampionem pérové váhy Kevin Aguilar, který získal volný titul v krvavé a vyrovnané bitvě s Tony Kelleym. O turnaj později na Legacy FC 58 (kompletní výsledky) získal volný titul polotěžké váhy grappler Robert Drysdale submisí v druhém kole nad Ryanem Spannem.  Highlighty z Legacy FC 57 a z Legacy FC 58.

Na Cage Warriors 77 se hrálo o dva tituly. Jack Marshman zvítězil TKO dvě vteřiny před koncem prvního kola nad Christopherem Jacquelinem a získal tak volný titul střední váhy, Chris Fishgold to zvládl daleko rychleji RNC za 1:33 prvního kola nad Adamem Boussifem aby získal volný titul lehké váhy. 

Titan FC 40 (kompletní výsledky): Freddie Assuncaso zdolal gilotinou ve čtvrtém kole Gesiase Cavalcatenho a zmocnil se tak titulu lehké váhy. 

RFA 40 bez titulových zápasů, zato s patnáctivteřinovým KO: Highlighty RFA 40 a RFA 41 a Victory FC 52.

One Championship uzavřela smlouvu se společnosti Heliconia Capital Management, což je společnost patřící Singapurské vládě a One obdrželo finanční injekci, která by měla napomoci další expanzi do Číny. Nejbližší turnaj v Macau, One 45, proběhne již příští víkend a o dočasný titul muší váhy se zde utkají Andrew Leone a Adriano Moraes. One 46 se pak koná v Indonésii, hlavním zápasem by měl být souboj Luise Santose (viděli jsme v ČR) a Igora Svirida. One Championship se také podařilo podepsat možná nejlepší grapplerku současnosti, Michelle Nicolini. Ta má bilanci 2-1 a měla smlouvu s Legacy FC, to jí však nebylo schopné sehnat soupeřky. One také uspořádá BJJ turnaj no-gi podle pravidel IBJJF, účast už přislíbila právě třeba Michelle Nicolini, ale také šampionka Angela Lee nebo Shinya Aoki.

O kauze Fedorova posledního zápasu jsme již psali zde. Světová MMA Asociace (WMMAA) sice změnila výsledek zápasu na remízu, Ruská asociace s tím ale nesouhlasí a ponechala výsledek tak jak byl. WMMAA nicméně alespoň ze svých služeb propustila rozhodčího Radmira Gabduillina, jež byl za Fedorovu „výhru“ odpovědný a naznačili též Ruské asociaci, že by měla udělat stejně. 

1. října také odstartuje nová celoevropská organizace Euro FC, slibné věci se ovšem dají čekat také od říjnového polského turnaje KSW 36 - Jako bojovníci si na něj vyrazí třeba Soukodjou (půjde do titulového zápasu v polotíze s Tomaszem Narkunem) nebo Rousimar Palhares (nastoupí proti Michalu Materlovi). Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

dezider lakatos - Čtenář - 8.8.2016 v 16:34
Caidele - Odpovědět
 

Super sumar ale mas tam chybu.

Limu teď pochopitelně zajímá hlavně šance na znovuzískání titulu - při této příležitosti na sebe totiž prozradil, že do titulového zápasu s Andrejem Koreshkovem na UFC 140 který prohrál na body, nastupoval zraněný a doslova si tam jen „šel pro peníze.“ Teď pochopitelně slibuje, že by to v odvetě vypadalo jinak.

Asi si nemal namysli UFC140 ;-)

Caidel - Administrátor - 8.8.2016 v 17:06
Re: Caidele - Odpovědět
 

Nj, pochopitelně :)

Onko23 - Čtenář - 8.8.2016 v 21:36
Re: Caidele - Odpovědět
 

...keby len ta...ale pri tak rozsiahlom sumari, sa neni co divit. Kedze Bellator moc nesledujem, len okrajovo, to neviem posudit...ale jedno viem iste. Mizuki na Invicta FC isto neukoncila Niedzwiedz, ktora vyhrala v zapase plnom nevrazivosti nad Christine Stanley (nechutna zenska s vyslovene glejovym kotlom, ale prekvapivo slusne kardio a standup). Mizuki vyhrala nad Lynn Alvarez. Inak v rohu Cindy bola aj Miesha a ta to svojim judom drti statocne, podobne ako Ronda v UFC. O Grasso este na 100% budeme pocut, velmi sikovna, talentovana a pekna fighterka. ;) Inak si jednicka...nechapem, jak to mozes vsetko pobrat a stihat sledovat :-o


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA