přihlásit trvale
Nová registrace
Noc Válečníků 14 - reportáž

Noc Válečníků 14 - reportáž

přečteno: 1192×
01.06.2018 v 17:22 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Reportáže / K-1 / ČR

Výsledkový servis z turnaje Noc Válečníků 14 který se konal ve čtvrtek 31. května ve sportovní hale Kladno. 11 zápasů mnoha různých disciplín (hlavně thaibox a K-1, ale k vidění byl také box, MMA a rytířský zápas M-1) s dvěma titulovými zápasy WKN.

Hala slušně naplněná (a vedro pekelné), ale atmosféra spíš vlažnější

 

Martin Demeter (Hakim gym Kladno) vs. Filip Barcal (Mystery gym Kladno)

K-1, -69 kg, 3x2 minuty

Mládežníci se s tím na zašátek večera překvapivě vůbec nemažou. Barcal boduje prvním knockdownem už asi po půlminutě a i zbytek kola je docela akční. Oba borci dost pouští ruce dolů, ale zase je to vesele divoké. Barcal se toho nebojí a zkouší i naskočené koleno (za které schytá pěkný kontra hák). Barcal v třetím zahajuje brutál tlakem, ale pak se mu triky nevyplácí – za spinning back fist chytá slušný kontr. O chvíli později přichází zásadní zlom, Demeter posílá Barcala k zemi a ten se sice zvedá, ale má to tedy s počítáním jen tak tak (jednou i při pokusu vstát padá, ale má štěstí, že ho rozhodčí zrovna nesleduje). Hala zjevně fandí spíš Demeterovi, takže na začátek bouřlivá atmosféra.

Borci už mají sundané helmy a rukavice, ale rozhodčí je vcelku po zásluze posílají do extra kola, takže všechno zpátky.

Extra round :) už opatrnější, ale stejně tam borci posílají otočky, supermana a další frajeřinky. Nejvíc ale bodují Demeterovy háky, Barcal je spíše pasivní, takže po zásluze v posledním vítězí Demeter.

Vítěz: Martin Demeter, na body po extra kole.Marek Ziaja (SKS Aréna Kladno) vs. Luděk Greguš (Aplík Muay Thai)

thaibox, -67 kg, 3x2 minuty

První kolo velmi vyrovnané a taky skoro celé proklinčované bez výraznější převahy. Greguš tam ale asi dvakrát v klinči zkusil propašovat moc pěkný loktík horem.

V druhém se oba pěkně rozjíždí. Sice se stále hodně klinčuje, ale z obou stran tam létá dost loktů, otoček s lokty a dalších parádiček. A pak zcela nečekaně zápas končí – Greguš posílá Ziaju k zemi a to hodně tvrdě, takže se o Greguše musí starat lékaři. Bohužel jsem úplně nezahlédl co to bylo, ale o od boku bych tipnul nějaký zásah loktem podle toho jak se Ziaja kácel (a loket to opravdu byl jak potvrzuje ring announcer Ondřej Novotný)

Vítěz: Luděk Greguš, KO, 2. koloKamila Eliášová (TKBC Praha) vs. Zarina Apakova (Mudroch tým Praha)

K-1, -60 kg, 3x2 minuty

Zpočátku si to hodně obě hlídají a prakticky všechno, zejména kopy, jde vedle. S rukama je přesnost větší, ale z obou stran také hodně podobná. Entourage v rohu TKBC každopádně zahrnuje pět lidí, Mudroch tým si vystačí se dvěma.

Tempo se hned na úvod druhého zrychluje, Eliášová podklesává, ale je to jen ztráta stability, ne knockdown. Apakova začíná hodně přímočaře tlačit, Eliášová to občas brzdí delším dosahem.

V třetím si Eliášová hodně chodí pro klinče, zjevná převaha ale není ani na jedné straně.

A podle očekávání se jde opět do extra round :)

Znovu hodně klinčů a už přece jen maličko utahanější tempo (u Eliášové, Apakova i po zápase poskakuje v rohu a sil má nejspíš ještě přehršel), a 2-1 to dostává právě Apakova.

Vítězka: Zarina Apakova, na body po extra koleJan Holý (Hakim gym Kladno) vs. Jan Kopřiva (Mystery gym Kladno)

K-1, -91 kg, 3x2 minuty

 Zahájení ostřejší, ale tak po půlminutce tempo dost zvolní. Holý většinu času tlačí a natropí dost škody i lowkicky – jeden Kopřivovi naproto očividně dost nesedne, uvidíme jak na tom bude dál v zápase.

Mírný tlak a převahu si v druhém kole drží Holý, s Kopřivovou nohou se nic dalšího neděje. Tempo průměrné.

Zato třetí je dramatické. Holý zahajuje nápor, ale Kopřiva to v rohu nějak ustojí. Pak jde naopak nasraně vpřed on a Holý musí bránit, ale Holý nakonec zaboduje několika údery a kolenem na žebra po kterých se Kopřiva postupně kroutí víc a víc, je počítán – a v bolestech už to prostě nedává. Pěkný finiš deset vteřin před koncem pro Holého

Vítěz: Jan Holý, KO, 3. kolo 1:50Marek Pešta (Satan gym) vs. Jakub Eliášek (Reinders MMA Praha)

MMA, -77 kg, 3x3 minuty

Rychlé seznámení několika údery a pak už si Eliášek dojde pro první poraz. A jde to rychle, následuje přechod na krucifix (alias bábu pod kořenem, což je maličko paradoxní vzhledem k tomu že jde o nejoblíbenější techniku Peštova jmenovce Viktora :) v které Pešta sice přežije úvodní kladiva, ale únik se mu nepodaří a po cca minutce musí odklepat páce rafinovaně nahozené z této pozice.

Vítěz: Jakub Eliášek, sub (páka), 1. koloPavel "Kolchoz" Krejčí (Klub Česká korouhev) vs. Jakub "Klinštejn" Vácha (MFC Neuklingstein)

M-1, +95 kg, 3x2 minuty

Mňo v jemných (ani jakýchkoli jiných) nuancích M-1 pravidel se nevyznám, ale tohle bylo dost veselé. Celému zápasu jasně dominoval Kolchoz který opakovaně dobíjel Klinštejna na zemi totálně do mrtva, ale zdá se, že zápas nelze vyhrát jinak než smrtí soupeře nebo bodově, takže jsme si to užili plná dvě kola ačkoli hned na začátku to byla slušná remíza protože oba přišli o tři body za technikálie typu „ztratil kus výstroje“.

Kolchoz chtěl do třetího jít s obouručákem místo obvyklého meče a štítu, jenže pak byl zápas ukončen kvůli závadě na jeho výstroji - něco špatně s brněním u nohy, ač se mu to servisman snažil opravit kladivem.

Kolchoz ale nebyl diskvalifikován, namísto toho byl zápas vyhodnocen bodovými rozhodčími – a Kolchoz vítězí brutálních 54:3 (netuším jak to bodují, ale odpovídá to průběhu fightu :)Martin Werner (Hakim gym Kladno) vs. Marek Kočí (Kravec gym Teplice)

thaibox, -86 kg, 3x2 minuty

Werner od začátku vypadá jako daleko lepší borec, je v klidu, výborně hlídá vzdálenost a hodně tvrdě kope, ale Kočí ho pak v jednom z náporů asi bere na rozkrok, což rozhodčí nevidí. Werner se tedy choulí, Kočí na něj nastupuje (pochvala za loket horem!) a ochromený Werner je počítán čímž mu jde celé kolo do kopru.

V druhém Werner s převahou a kontrolou. Nejlepším momentem kola určitě parádní prošvihlý high kick Wernera pod který se Kočí parádně potopil. Hranice mezi smrtí a famózním obranným manévrem nemohla být větší než pět čísel.

Werner ale ve třetím začíná vypadat utahaně, naopak Kočí se nenechá zkrušit a pořád jde dopředu a začíná Wernerovi slušně zatápět. Ten si to ale přece jen ohlídá a vítězí na body (druhé a třetí kolo jdou za ním)

Vítěz: Martin Werner, na bodyDag Hoke (KG Academy Praha) vs. Jakub Mirek (Lanna gym Praha)

thaibox, -70kg, 3x3 minuty

V prvním kole Mirek pracuje lépe se vzdáleností, ale Hokemu se hodně daří chytat mu kopy, čímž se řada výměn řádně dramatizuje. V posledních vteřinách prvního kola vypadá Hoke otřesen, ale už není čas s tím cokoli dělat.

Další dvě kola bez výraznějších změn: Mirek kontroluje akci a Hoke to občas dramatizuje zachycováním kopů, ale jinak tahá za kratší konec provazu. Na body dle očekávání Mirek.

Vítěz: Jakub Mirek, na body

 

Karel Hořejšek (Manažer Jaroslav Vodrážka - Kladno) vs. Jindřich Velecký (Manažer Jaroslav Vodrážka - Česká Třebová)

profibox, -79,5kg, 4x3minuty

Oba borci od začátku předvádějí především vynikající obranou práci vzdáleností, pozicí a hlavně hlavou, takže by se v prvních dvou kolech daly zásahy počítat jen na prstech obou rukou.

Domácí Hořejšek byl ale za podpory domácích fans (jejichž hlavní kotel seděl přímo za námi) o něco úspěšnější, což mu vyneslo bodovou výhru.

Vítěz: Karel Hořejšek, na body

 

Tereza Dvořáková (Hakim gym Kladno) vs. Christin Fiedler (RS - gym Salzburg, Rakousko)

mezinárodní titul WKN, -58,5 kg, 3x3 minuty

První kolo velmi vyrovnané, v úvodu druhého to fanoušci zkusí trochu vyhecovat, ale atmosféra je tentokrát spíš vlažná, tak se moc nedaří.

V dalších dvou kolech je ale domácí Dvořáková úspěšnější, což jí nakonec (s krásnými zaječími cosplay oušky) vynáší výhru a WKN titul.

Vítězka: Tereza Dvořáková, na body

 

Jakub Ibl (Mystery gym Kladno) vs. Alen Kapetanovič (TKBC Praha)

o národní titul WKN, +96,6 kg, 3x3 minuty

Kapetanovič přichází s dost neotřelou hecovací technikou která mu v prvním dost funguje. Ruce u pasu, vyčkávání na šanci na kontry. Ibl si zas tolik nevěří a přímočaré útoky až tolik nezkouší, jinak překvapuje hlavně koleny, občas i naskočenou variantou.

Hecovaná obrana ale Kapetanovičovi celkem funguje a v druhém kole je z toho dost dramatická a zábavná přebíjená. Kapetanovič krvácí ze rtu, ale nic dramatického.

Třetí kolo vynikající řežba. Kapetanovič tlačí co to dá a defenzivu poněkud neřeší, ale akce výborná. Srdcařina luxusní. Minimálně v třetím Kapetanovič určitě lepším, ale první dvě kola nakonec rozhodčím stačily.

Vítěz: Jakub Ibl, na body

 

 

 1. Vítěz: Martin Demeter, poražený: Filip Barcal – na body po extra kole

 2. Vítěz: Luděk Greguš, poražený: Marek Ziaja – KO (loket), 2. kolo

 3. Vítěz: Zarina Apakova, poražený: Kamilna Eliášová – na body po extra kole

 4. Vítěz: Jan Holý, poražený: Jan Kopřiva – KO, 3. kolo 1:50

 5. Vítěz: Jakub Eliášek, poražený: Marek Pešta – sub (páka), 1. kolo

 6. Vítěz: Pavel Krejčí, poražený: Jakub Vácha – 54:3 na body po druhém kole.

 7. Vítěz: Martin Werner, poražený: Marek Kočí – na body

 8. Vítěz: Jakub Mirek, poražený: Dag Hoke - na body

 9. Vítěz: Karel Hořejšek, poražený: Jindřich Velecký – na body

 10. Vítěz: Tereza Dvořáková, poražený: Christin Fiedler – na body (titul)

 11. Vítěz: Jakub Ibl, poražený: Alen Kapetanovič – na body (titul)Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky