přihlásit trvale
Nová registrace
Neporažený šampión Lucian Bute padl - video

Neporažený šampión Lucian Bute padl - video

přečteno: 6162×
28.05.2012 v 00:33 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 7×
Rubriky: Média / Box / Svět

Neporažený mistr světa superstřední váhy organizace IBF Lucian Bute v sobotu večer poprvé v kariéře padl. Dvaatřicetiletý rumunský boxer žijící v kanadském Quebecu ve 30 zápasech nenašel přemožitele, ve 24 z nich vyhrál před limitem a podle žebříčku boxrec.com patřil mezi 10 nejlepších boxerů současnosti bez rozdílu vah. Osudným se mu stal 31. zápas, který absolvoval v sobotu večer v anglickém Nottinghamu.

Jeho vyzyvatelem byl o dva roky starší bývalý mistr světa superstřední váhy organizace WBC, Brit Carl Froch. Froch v předchozím zápase přišel o svůj titul, když prohrál s André Wardem po 12. kole jednomyslně na body. Froch měl v sobotu večer výhodu domácího prostředí, přesto vzhledem ke skutečnosti, že šel do zápasu po porážce a Butovo statutu neporaženého boxera, byl favoritem duelu Bute. O to větší překvapení potom bylo, když se Bute ocitl už v 5. kole na zemi. Zápas byl následně ukončen a zrodila se senzance. Bute poprvé padl, po téměř pěti letech přišel o světový titul a Froch se stal novým mistrem světa IBF. Na průběh zápasu se můžete podívat v následujícím videu.


Lucian Bute vs. Carl Froch - video

foto:
fightnews.comSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

mr.perfecto - Čtenář - 28.5.2012 v 23:28
hmm - Odpovědět
 

no tak Froch taky není žádný ořezávátko :) Nicméně takovej Andre Ward by je stloukl oba dva kdykoli.

pretty_boy - Čtenář - 29.5.2012 v 17:31
Re: hmm - Odpovědět
 

a jak vidis ted Warda proti Dawsonovi, neukrojil si prilis velky krajic..? :)


lítej jako motýlek, bodej jako včela

mr.perfecto - Čtenář - 29.5.2012 v 18:36
Re: Re: hmm - Odpovědět
 

těžko říct....jako Ward porazil plnjo střelců jako Kesslera nebo Abrahama a mimo jiné i Frocha. Nicméně třeba Froch porazil dá se říct bez problémů Pascala, kterej sundal Dawsona.

Těžko říct, já si myslím, že Ward na Dawsona má....jestli k tomu dojde a půjdou do stejný váhovky, tak to vidím 60:40 pro Warda n.b.

Ch.Burley - Čtenář - 29.5.2012 v 19:52
Re: Re: Re: hmm - Odpovědět
 

nevím o tom že by Pascal Dawsona sundal, ke konci zápasu byl Dawson už jasně lepší,ale zápas musel být zastaven pro velkou tržnou ránu dawsona po úderu hlavou........jestli se někdy utkají znovu tak Dawson vyhraje,stejně jako porazí i Warda....který rovněž nikoho nikdy neztloukl,ale vždy vyhrál na body a to po nudném zápase a jeho častém klinčování,Ward je nekoukatelnej,ale Dawson je technik,ten jej porazí

mr.perfecto - Čtenář - 29.5.2012 v 23:44
Re: Re: Re: Re: hmm - Odpovědět
 

asi jsem si to spletl s nějaký jiným zápasem. Nicméně na tom nic nemění, že polovina jeho zápasů skončíla TKO. Ono není úplně lehký porazit způsobem KO, TKO boxery jako jsou ty co jsem již zmiňoval, proto má poslední zápasí většinou UD. Mimochodem Dawson nikoho zas tak zázračnýho kromě starýho Hopkinse neporazil

pretty_boy - Čtenář - 30.5.2012 v 18:09
Re: Re: Re: Re: Re: hmm - Odpovědět
 

tady bych nesouhlasil.. Dawson porazil mj. i Adamka, 2x Johnsona, 2x Tarvera, Hopkinse... sice vsechno vybodoval, ale i tak jeho kvality jsou nezpochybnitelne..! :)

osobne bych to videl spise 70:30 pro Dawsona, ale budu fandit S.O.G..!! :-))


lítej jako motýlek, bodej jako včela

mr.perfecto - Čtenář - 30.5.2012 v 23:30
Re: Re: Re: Re: Re: Re: hmm - Odpovědět
 

uvidíme :)