přihlásit trvale
Nová registrace
MMAA Aréna 3 - preview

MMAA Aréna 3 - preview

přečteno: 5248×
03.03.2014 v 07:07 | Autor: Caidel
diskuse: 1×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / ČR

MMAA Aréna 3 bude prvním turnajem organizace MMAA který se uskuteční mimo Prahu. Aréna 3 se koná v pátek 7.3. na Zimním stadioně v Hradci Králové a lístky jsou dostupné na TicketPortalu v rozmezí 390 - 1390 Kč. Startovka je tentokrát postavena z větší části na motivu Čechy versus zahraničí a fanoušci se mohou těšit na celkem deset MMA fightů se čtyřmi zástupci Polska, dvěma Slováky a jedním borcem ze Srbska.

Hlavním tahákem je nesporně zápas Karlose  „Terminátora“ Vemoly který si tímto splní svou smlouvu s MMAA a v budoucnu už ho uvidíme zápasit zřejmě zase jen v Anglii. Vémola nastoupí proti Polskému bijci Strusovi, v akci uvidíme ale také další české špičkové bijce - Monstra Knížete, Píno Ondruše nebo Bohumila Lungrika.

Z tohoto turnaje v pátek nabídneme reportáž, pravděpodobně dokonce formou kolo za kolem živě.

Představení jednotlivých zápasů:

 1. Karlos „Terminátor“ Vemola (13-4 #1/129) (London Shootfighters) vs. Piotr Strus (9-2 #61) (Polsko, Nastula Team)
  MMA, střední váha

    

  A je to tu - na nějakou dobu zřejmě poslední zápas Karlose Vemoly na půdě České republiky. Vemola během svého krátkého a působivého úřadování v ČR získal tituly GCF i MMAA a nezvratně potvrdil svou pozici domácí jedničky střední váhy. Nutno však uznat, že ačkoli mu domácí zápasy o něco vylepšily bilanci a potěšily domácí fanoušky, pro Vemolův návrat do UFC nebo pro jeho světové umístění toho až tak moc neudělaly. Vemola je momentálně světová 129. polotěžké váhy - a jasně nastal čas znovu vzít ztečí brány UFC, tedy porazit nějaké obtížné soupeře. A tuhle příležitost na Aréně 3 Vemola rozhodně dostane. Soupeřem mu totiž bude Polák Piotr Strus, který trénuje pod Pavlem Nastulou a s momentální bilancí 9-2 je Strus nyní světovou šedesát jedničkou ve střední váze takže rozhodně pořádný oříšek. Strus naposledy v prosinci porazil na turnaji KSW excentrického Matta Horwiche no a my už v pátek uvidíme, jak se popasuje s přímočarou hrubou silou Vemolových porazů a top control.  

   
 2. Petr „Monster“ Kníže (3-1) (Monster gym Praha) vs. Kacper Karski (5-1) (Polsko, Mighty Bulls Team)
  MMA, střední váha

    

  Nestor české MMA Petr Kníže se do klece vrátil v poměrně velkém stylu na minulé MMA Aréně v nejvyhecovanějším zápase v České historii. Skončil sice poražen, ale názor na to, zda si vlastně vedl skvěle nebo prachbídně se mezi fanoušky velmi liší (podle toho ke kterému táboru příznivců se daná osoba hlásí :). Jasnější odpověď na momentální formu legendy by nám mohl dát tento zápas - Kníže měl čas na přípravu a  soupeřem mu bude solidní a o jedenáct let mladší bijec z Polska Kacper Karski. Ten zatím v kariéře prohrál jen jednou - a to s Ostrowskim, kterého na Aréně 3 také uvidíme. Karski tuto prohru ovšem po roce pomstil a loni na podzim si pak připsal ještě jednu výhru nezvyklým brabo chokem. Slibný fight. 


   
 3. Petr „Píno“ Ondruš (6-6) (Hanuman gym Praha) vs. Mateusz Ostrowski (4-4) (Polsko, Gracie Barra Lodz)
  MMA, polotěžká váha

   

  Obáváného postojáře „Píno“ Ondruše z pražského Hanumanu nakonec proti Vemolovi neuvidíme, ačkoli právě on měl být původně plánovaným posledním soupeřem pro Vemolu. Místo toho nastoupí Vemola, Ondruš i Kníže proti zahraničním soupeřům, Ondruš ovšem tentokrát o váhu výš, v polotěžké. Ondrušova silná stránka je celkem jasná - kickbox, Ostrowski vyhrává naopak buď submisemi, nebo na body. Zápas je citlivě nalosován - bilance 6-6 a 4-4 jsou si velmi podobné a oba borci své poslední dva zápasy prohráli. V případě Ondruše to ale nehraje žádnou zvláštní roli, neboť poslední MMA zápas měl v roce 2009, což už v současnosti nemá žádnou zvláštní vypovídací hodnotu. Pravděpodobně tedy klasický zápas striker vs. grappler. Výhra by Ondruše rozhodně měla vynést na nějakou žebříčkovou pozici. 

   
 4. Bohumil Lungrik (14-16 #4) (MMA Hradec Králové) vs. Dusan „Cyborg 2“ Dzakic (15-8) (Srbsko, Car Dusan Silni)
  MMA, velterová váha

   

  Veterán Bohumil Lungrik v tomto zápase zkusí oživit svou kariéru shozením do velterové váhy. Namísto původně plánovaného soupeře neporaženého Warrena de Reucka (6-0) z Jihoafrické republiky jež trénuje s Vemolovu ve Shootfighters ale proti Lungrikovi na poslední chvíli zaskočí Srbský borec Dušan Dzakic přezdívaný Cyborg 2. De Reuck si totiž zlomil ruku a je tak pochopitelně ze hry venku. Pro Lungrika je to celkem velká změna, zatímco De Reuck byl spíše typem neporažené nastupující hvězdy, Dzakic se Lungrikovi zkušenostmi prakticky vyrovná. Lungrik je s třiceti zápasy na kontě jedním z nejzkušenějších borců u nás, ale v posledních letech se mu příliš nedaří - v posledních devíti zápasech má jen jednu výhru. Je v tom však řada ALE - Lungrik pravidelně nastupuje proti velmi těžkým soupeřům (z té poslední série to jsou třeba Abedi, Guldbaek, Phillips, Materla) a navíc proti nim dělá obvykle velmi dobré zápasy - to byl případ zápasu večera s Rafaelem Silvou na MMA Aréně 1 nebo třeba dvojice soubojů s Arturem Kadlubkem (prohra kvůli ilegálnímu kopu a těsná bodová prohra). Dzakic je naopak v poslední době pěkně rozjetý - v posledních osmi zápasech sedmkrát vyhrál a vítězí v polovině případů TKO a v polovině případů submisí - je tedy velmi nebezpečný všude. Zároveň z patnácti výher kariéry pouze jednou vyhrál na body, takže rozhodně přímočarý finišer. Shánět soupeře na Srbské scéně ale zřejmě nebude nejjednoduší - v bilanci má hned tři soupeře se kterými bojoval už dvakrát. 

   
 5. Makhmud Muradov (3-4) (Monster gym Praha) vs. Krzystof Klepacz (1-0-1) (Polsko, Gracie Barra Lodz)
  MMA, střední váha

   

  Utkání s velmi mezinárodní příchutí. ČR v něm bude rezprezentovat Uzbek Muradov, trénující v pražském Monster gymu, který nastoupí proti Poláku Krzystofu Klepaczovi. Muradov je se sedmi zápasy o něco zkušenější a patří mezi stálice organizace MMAA - zatím se zůčastnil všech jejich turnajů. Štěstí mu to ale prozatím nepřináší - v obou případech prohrál. Za zmínku stojí také skutečnost, že ze čtyř proher má tři právě s polskými borci. Klepacz trénující v Gracie Barra Lodz zahájil kariéru před necelým půl rokem a má zatím na kontě dva zápasy. V profi debutu remízoval v prosinci mu už ovšem soupeř odklepal pod údery, takže Klepacz získal svou první výhru. Muradov pro něj bude trochu krok vzhůru, dosavadní Klepaczovi soupeři tak zkušení nebyli. Muradov naposledy zápasil v prosinci na Fight Explosion kde porazil Čapkoviče. 

   
 6. Petr Neplech (2-3) (Hanuman gym Praha) vs. Peter Čapkovič (2-3) (Slovensko, OFA Bratislava)
  MMA, střední váha

    

  Druhý souboj ČR vs. SR podstoupí dva borci se shodnou bilancí oficiální 2-3. Domácí barvy bude hájit Petr Neplech který trénuje v Hanumanu a Reinders teamu. Klecovou kariéru zahájil v roce 2011 a bilančně mu uškodila zejména dvojice proher se zahraničními soupeři z turnajů XCF. Po dvouleté pauze Neplech vyshazoval z polotěžké do střední a pod hlavičkou MMAA se mu zatím daří - návratový fight absolvoval na předchozím turnaji MMAA Aréna 2 kde háky sundal Tomáše Pelešku za necelou minutu. Neplech obecně v kleci příliš času netráví, bodové rozhodnutí má z pěti zápasů jen jedno. Soupeřem mu bude Peter Čapkovič trénující v bratislavské Octagon Fighting Academy. Také Čapkovič dříve působil v polotěžké váze a kariéru začal jen o rok dřív než Neplech. Mezi oběma borci je těch podobností ostatně více - Čapkovič rovněž nasbíral prohry se zahraničními soupeři - a také si nyní dal dvouletý oraz. A má za sebou už také návratový zápas (v bilanci zatím neuveden) - prohru s Muradovem na prosincové Fight Explosion. Čapkoviče jsme jinak v ČR mohli vidět na turnaji GCF 2 kde přebodoval Lukáše Olejníka v polotěžké váze. 

   
 7. Petr Mai (4-8) (Devils Třebíč) vs. Pavel Svoboda (9-3 #3) (JMFS Havířov)
  MMA, lehká váha

   

  Po pauze se do klece vrací také čtyřicetiletý zápasník Petr Mai, který má odzápaseno výrazně víc, než nasvědčuje jeho bilance. Mai, trénující v Třebíči je především wrestler, pokud pravidla dovolují, nastupuje dokonce v zápasnické obuvi. Poslední dobou ale nepříliš aktivní. Stejně jako jeho soupeř Svoboda je Mai zvyklý bojovat spíše na hranici lehké váhy a níž. Svoboda trénující v Jayman Fighting Systems se poměrně nenápadně vyzápasil na pozici domácí trojky pérové váhy, zápasí ale zatím spíše na ostravsku a v přilehlém okolí. Má ale i zkušenosti ze zahraničí - Polsko a dokonce i Rusko. V Polsku a Rusku si loni prošel menší krizí a utrpěl první tři porážky kariéry, ale od té doby už se zase vrátil do hry dvěma výhrami.

   
 8. Jindřich Janoušek (0-2) (Hanuman gym Praha) vs. Přemysl Němec (5-6) (MyGym Frýdek-Místek)
  MMA, velterová váha

   

  Druhý předzápas proběhne také ve velterové váze. Dvaadvacetiletý Jindřich Janoušek trénující v pražském Hanumanu zahájil kariéru na přelomu let 2011 a 2012. Mimo zveřejněných proher má také pět neoficiálních výher (víme určitě o páce nad Burkotem na Superlize v roce 2011). Němec bojuje o dva roky déle, ale vývoj jeho kariéry je skutečně velmi nestandardní. Nejprve raketový nástup - pět výher v řadě. Jenže právě tento nástup se mu stal osudným, protože úroveň soupeřů šla prudce nahoru  a během dalších dvou let Němec šest zápasů prohrál. Pravda, šlo o skutečně tuhé soupeře: Přibyl, Bechtold, Ježíšek, zkrátka na domácí poměry všechno elitní materiál - a to ani nemluvím o Švédovi Musokem, který momentálně působí v UFC. Od GCF 17 si ale Němec dal pauzu a nyní se do klece vrací po roce a půl - a zcela jistě by rád zvrátil nepříznivou sérii. 

   
 9. Roland Čambal (1-2) (Slovensko, RSC Nové Zámky) vs. Jan Malach  (2-3 #16) (BFC Liberec)
  MMA, velterová váha

   

  Už druhý zápas večera se ponese v duchu ČR vs SR. Za Slovensko nastoupí Roland Čambal z Nových Zámků. Čambal má v bilanci na Sherdogu tři zápasy, ale celkem bezpečně jich měl víc, sám uvádí celkovou bilanci 4-2. Čambal se v průběhu kariéry každopádně proshazoval z polotěžké až do nynější velterové váhy, takže velmi pravděpodobně bude v kleci větší z obou borců. Českou republiku v kleci bude reprezentovat liberecký Malach který kariéru zahájil před rokem - a za ten rok se udržoval v hodně vysokém zápaovém tempu - stihl hned pět zápasů (ke čtyřem na Sherdogu je to ještě prohra s Juráčkem na HG10 v předzápasech). Za jediný rok se ale Malach stal jedním ze zcestovalejších borců - tohle vystoupení na MMAA Aréně pro něj bude znamenat zkompletování pomyslného kolečka po větších organizacích: GCF, Heroes Gate i MMAA Aréna :). Čambal bojuje spíše údery a Malachovou slabinou jsou obvykle grappleři, takže by to mohla být dobrá štípaná na začátek. 

   
 10. Martin Burkot (3-3) (Monster gym Praha) vs. Jan Široký (1-1) (Fighting Club Ostrava)
  MMA, velterová váha

   

  A je tu jeden bonus - organizátoři přidali na poslední chvíli ještě desátý zápas a to souboj mezi Martinem Burkotem z Monster gymu a Janem Širokým z Fighting clubu Ostrava. Burkot s bilancí 3-3 zápasil už na první MMAA Aréně kde kimurou překvapivě odklepal Josefa Jelínka, loni má ale v profibilanci prázdno a nebojoval. Široký z FC Ostrava má ofiko bilanci 1-1, sám uvádí ale spíše 5-2. Oba oficiální zápasy absolvoval loni v Prešově, navíc se ale třeba před několika dny předvedl na amatérském mistrovství ČR v Českých Budějovicích Aréna Cup IV kde přebodoval Tomáše Fialu - rovněž z Monster gymu. Takže Burkot má jasný cíl - pomstít týmového kolegu ještě pěkně zčerstva. 


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

michal86ole - Čtenář - 7.3.2014 v 10:32
Live Stream - Odpovědět
 

Transmisja na żywo z Pragi tutaj: http://24liveshows.eu/blog/mma-arena-3/