přihlásit trvale
Nová registrace
Michal Reissinger: "Moc jsem chtěl vyhrát a ukázat se doma."

Michal Reissinger: "Moc jsem chtěl vyhrát a ukázat se doma."

přečteno: 2994×
16.08.2016 v 21:21 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Rozhovory / Ostatní / ČR

Michal "Palec" Reissinger je čerstvým vítězem poslední eliminační pyramidy těžké váhy pod širým nebem - turnaje Yangame's Fight Night, z něhož se již pomalu stává tradiční letní akce ve pražských Žlutých lázních. Michal se po letech dočkal zápasu doma, v Praze, a před známými a kamarády se ukázal ve skvělé formě - 3 výhry, 2 KO. Navíc šel pro celkovém vítězství zřejmě tou nejtěžší možnou cestou a třikrát bojoval proti soupeřům ze zahraničí.

Pražský těžkotonážník nyní nastupuje do ringu za Spejbl Gym Praha a jak dává název gymu tušit, v jeho rohu najdete v roli trenéra domácí fighterskou ikonu Ondru "Spejbla" Hutníka. Mít trenéra a sparing partnera v jedné osobě zřejmě má něco do sebe a tahle kobminace Michalovi - soudě podle stoupající výkonnosti - funguje, a tak o něm v budoucnu zřejmě ještě uslyšíme...

K tvému poslední vystoupení na YFN, mohl bys shrnout, jaká byla tvá cesta za celkovým vítězstvím v 8čkové pyramidě?

Absolovat tři zápasy za jednu noc je fyzicky velmi náročné. Tentokrát se mi povedlo celkem hladce vyhrát zejména druhý a třetí zápas před limitem, za což sem velmi rád.

Čistě výsledkově to vypadalo na pomalejší rozjezd, a o to silnější finiš, cítil si to tak i v ringu?

První zápas s Abenou mi uplně nesedl. Nemohl jsem se dostat do tempa, ale nakonec jsem to urval na body. Strašně moc jsem chtěl vyhrát. Do druhého a třetího zápasu jsem už šel rozjetej, a to se mi vždycky zápasí lépe.

Pokud si dobře pamatuju, patříš mezi několik málo bojovníků, kteří mají rádi pyramidy nebo jim při nejmenším nevadí, je to tak?

Určitě je to tak. Pyramidy jsou pro mě jak šité na tělo. Navíc jsme poprvé od dob amaterské ligy zápasil v Praze. Přišlo spousta známých, kamarádů, rodina. Chtěl jsem se ukázat a vyhrát i kvůli nim. Každopádně pyramidy mě baví.

Jak si na tom byl po turnaji z hlediska nějakých větších zranění?

Zraněný jsem byl už před turnajem. Delší dobu laboruji s infekcí v holeni. Týden před turnajem jsem v podstatě netrénoval a přemýšleli jsme, že celou akci zrušíme. Nakonec jsme se rozhodli do toho i tak jít a jsem za to samozřejmě rád. V podstatě jsem dvakrát kopnul v prvním zápase, a pak už to přes bolest nešlo. Navíc mám i díky výše zmíněné nemoci bolavé nohy, jako kdybych kopal do sloupu. Teď to přeléčím antibiotiky a vzhůru do dalších bojů.

Takže si to celé uhrál rukama?

Boxoval sem a místo kopů jsem zavíral kobminace koleny a musím říct, že to super fungovalo, takže to určite budu dělat pořád. Jinak celkově mi dost chybí klasický muay thai styl s klinčováním a doufám, že se ještě k zápasu pod plnými pravidly dočkám.

Vím, že část přípravy jste absolvovali v předním holandském klubu Colloseum, kde trénuje řada elitních holandskách kickboxerů. Měl si možnost si zaspárovat i s největšími hvězdami tohoto klubu?

Bylo mi ctí si zaspárovat s pro mě největší hvězdou staré K-1 Petrem Aertsem. To je pro mě TOP a strop. Je to super zážitek, na který budu hrdě celý život vzpomínat. I přes letní prázdniny se na zápasy připravovali borci jako třeba Albert Kraus, Rico Verhoeeven nebo Murat Aygun. Už samotná atmosféra v klubu, když trénuješ vedle takových ikon, tě motivuje k co největším výkonum.

Dělají tam něco jinak, co se třeba u nás tolik nejede?

Nevim jak jinde, ale ve Spejbl gymu jedeme holandský styl treninků, takže to pro nás zase tak rozdilné není. Každopádně každý týden +/- 20 kol sparingů. To je myslím největší rozdíl s tím, že u nás se dost lidem takhle často spárovat nechce...

Jak byla časově a finačně náročná celá příprava na YFN?

Příprava na galavečer trvala asi dva měsíce. O startu na turnaji jsme byli domluveni již delší čas, takže vše bylo v klidu a trénovalo se dle plánu. Až na onemocnění těsně před turnajem se mi zranění obloukem vyhnula, takže jsem s přípravou byl spokojený. Finančně mě nejvíc stálo právě holandské soustředění. Ale když chce člověk progres a neustále se zlepšovat, tak jsou podobný tréninkový výjezdy nutností.

Zdá se, že hlavním tvářím Spejbl gymu se v poslední době daří a forma jde nahoru. Z mého pohledu máte obrovskou výhodu jednak už tím, že trénujete spolu - přední české váhy, a jednak tím, že se nebojíte spolupracovat s ostatními, nejen v zahraničí, ale i doma.Je za tím progresem ještě něco?

Je to určitě dlouhodobá kvalitní práce našich trenérů - Mikeše i Spejbla a atleťáka Libora. Máme teď super team aktivních zápasníku plus se scházíme v dobré partě. Není výjimkou, že se nás sejde 6-8 zápasníků těžkých vah, což je určitě super a málo kde se daří něco podobnýho. Navíc máme v gymu kamarádskou atmosféru. Žádná vyhrocená rivalita. Jedeme si to na pohodu. Tak jak to máme rádi.

Co tě čeká dál? Nějaký další zápas na obzoru?

Zatím nemám nic potvrzeného ale rád bych jel na podzim na ME IFMA do Chorvatska a dovezl domu medaili, to je jasný. Jinak bych opět rád zápasil v Praze a okolí, tak snad se podaří něco zajímavýho domluvit.

Co tvůj vlastní klub Palec gym? Funguje stále a máš na něj čas?

Jasně, Palec Gym celkem slušně funguje. Ustálila se mi členská základna. Přestěhovali jsme se do větších prostor do Hostavic do Hummer fight clubu, kde trénuje třeba Richard Andrš MMA. Máme tam i posilku, saunu. Jsem s tím fakt spokojený. časově to mám nastavený tak, aby to nekolidovalo s mými tréninky, takže kdo máte chuť, doražte si s námi zatrénovat. Každé úterý, čtvrtek a neděli.
Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky