přihlásit trvale
Nová registrace
Michal Břetenář se vrací do ringu!

Michal Břetenář se vrací do ringu!

přečteno: 5502×
17.10.2011 v 12:16 | Autor: Dan Dvořák
diskuse: 0×
Rubriky: Bleskovky / Box / ČR

Michal Břetenář se 26. října vráti po delší pauze zpátky do ringu. V profesionálním ringu má za sebou 4 zápasy, s bilancí 3 výhry a jedna porážka. Mezi amatéry nastoupil k 6 zápasů a všechny vyhrál, 4 z nich před limitem. Kde a s kým se utká při svém comebacku mezi 16 provazů?

Michale, můžeš nám říci něco o blížícím se galavečeru?

Jedná se o čistě boxerský večer, kde se předvedou jak profesionálové, tak amatéři. Celá akce je pod záštitou GOLDENBOXING PROMOTIONS a koná se 26.10. 2011 ve městě Svitavy. Jde o naší první akci, nikoliv však poslední.

Co Tě vedlo k tomu, abys se podílel na organizaci a managementu v profi boxu?

Věřím, že i v Čechách se dá dělat box na slušné úrovni, když se tomu věnuje čas a úsilí. A hlavně, je to pro mě výzva.

Spolupracuje GOLDENBOXING PROMOTIONS s někým v oblasti galavečerů?

Ano, velmi reálně se jeví spolupráce s Danem a Míšou z Warriors of the ring, pro box by to byl velký přínos. Spolupráce mezi promotéry v Čechách není moc obvyklá, bohužel.

Jak jsi začínal v boxu a u koho?

Můj první trenér nemohl být vzhledem k tomu, odkud pocházím, nikdo jiný, než Jindra Velecký. Ale boxoval jsem pod panem Belejem za Moravskou Třebovou. Potom jsem odešel do Prahy, kde jsem se připravoval společně s Tomášem Adámkem a Petrem Sedlákem na své první zápasy v profi. Poté následovala delší pauza a zhruba rok a půl jsem trénoval s Lubošem Šudou.

Kdo byl nebo je Tvým vzorem, ať už doma nebo ve světě?

I když mám na noze vytetovaného Aliho, na prvním místě je u mě David Haye. Ale moc se mi líbí i Floyd Mayweather jr. a Yuriorkis Gamboa.

Jak se připravuješ na zápas, pomáhá Ti někdo s přípravou, s kým spáruješ?

Trénuju jednofázově 5-6 dní v týdnu a 1-2 dny věnuju regeneraci.Trenéry mám dva, fyzičku ladíme s kondiční trenérkou Janou Pacákovou a boxuju pod vedením Filipa Miňovského, oba mi maximálně vyhovují. Na sparingy jezdím za klukama Kubínovýma a Jindrou Veleckým, tady v Praze s Lubošem Šudou.

Kdo bude Tvým soupeřem? Viděl jsi nějaký jeho zápas?

Pokud se nic nezmění, bude to Václav Fiala, na rozjezd ideální soupeř. Ano, viděl jsem jeden jeho zápas na galavečeru v Německu.

Dlouho jsi kvůli zranění nebojoval. O jaké zranění šlo a jak se Ti půjde do ringu po tak dlouhé době?

Bylo tam víc věcí, kvůli kterým jsem toho nechal. Ale i když jsem trénoval, nezápasil jsem 3 roky. Pokus o návrat proběhl minulý rok v prosinci,ale měl jsem problém se šlachou v zápěstí, trénink v té době neměl řád, takže jsem se zkrátka přetrénoval, tělo řeklo dost, a já k zápasu nakonec nenastoupil. Teď zpětně to vnímám jenom pozitivně, protože vidím, jaké jsem měl a mám rezervy. Půjdu tam s velkou chutí, cítím se výborně.

Jak vidíš svoje šance?

Vyhraju, nemám na výběr.

Na co bys pozval diváky na galavečer?

Rozhodně na zajímavou podívanou a super atmosféru, která by tam měla být.

Jaké doplňky používáš, držíš speciální stravu?

Výživu na tento duel řeším s Danem Dvořákem. Snažím se především brát ohled na svou krevní skupinu, protože ne jen trénink mě posune dál. A z doplňků bych rozhodně vyzdvihl L-tryptophan. Chci být připraven na 100% ve všech směrech, v technice, fyzičce, suplementaci i stravě.

Hodně štěstí do zápasu!


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky