přihlásit trvale
Nová registrace
Michal "Háša" Hamršmíd: Role favorita se nezříkám

Michal "Háša" Hamršmíd: Role favorita se nezříkám

přečteno: 6376×
06.10.2012 v 16:21 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 1×
Rubriky: Rozhovory / MMA / ČR

Michal Hamršmíd (foto: Tyna Zajec, ExtraRound.cz)V sobotu 20. října bude ostravská Bonver Aréna hostit turnaj české MMA organizace GCF s podtitulem Big Cage Ostrava 2. Jak název napovídá půjde o druhý turnaj GCF v Ostravě, tentokrát i s jedním z historicky nejúspěšnějších českých MMA zápasníků Michael "Hášou" Hamršmídem (20-10-2; 1), který pro jednou opět vyměnil manažerský post jednoho z organizátorů za MMA rukavice, který si navlíkne v hlavním zápase proti vycházející české hvězdě bantamové váhy z týmu JMFS, dosud neporaženému Mariánu Kotlářovi (8-0).

Favoritem bude zkušenější Háša, přestože v posledních dvou zápasech prohrál. V obou případech se utkal se silnými soupeři ze zahraničí, americkým zápasníkem Ericem Lukem z American Top Teamu a Finem Mikaelem Silanderem. Háša se na zápas připravuje právě ve slavném American Top Teamu, kde trénuje řada hvězd UFC, Strikeforce a dalších velkých organizací. Turnaj GCF nabídne i další zajímavé zápasy, v lehké váze se utká Václav Přibyl s Přemyslem Němcem, ve welterové pak bude hájit české barvy Aleš Ježíšek z JMFS proti Mariuszovi Zwolinskimu z Polska, (celá startovní listina zde) nicméně souboj Háša vs. Kotlář bude bezesporu největší událostí celého turnaje. Rozhodli jsme se proto oslovit oba aktéry hlavního zápasu a položit jim pár otázek. První na řadu přišel Háša, který si na nás našel čas, ačkoliv právě vrcholí jeho příprava v USA. V následujících dnech vám přineseme rozhovor také s jeho soupeřem.

Háša a anglická hvězda UFC Brad Pickett v ATT (foto: Michal Hamršmíd)Mohl bys naše čtenáře seznámit s průběhem Tvé přípravy na aktuální zápas? Jaká je tvá současná forma?

Příprava na zápas mi začala po třech měsících nic nedělání, v červenci kondičním soustředěním ve Vysokých Tatrách a poté pokračovala v ČR. Od srpna jsem přidal tréninku zápasu, kde si mě do parády vzali Jaroslav Zeman a Pavel Sklenář a v postoji Jan Vavra. Od 26. srpna trénuji v Coconut Creeku na Floridě, v hlavní akademii American Top Teamu (ATT).  Cítím se dobře, natrénováno mám, ale ještě chybí přes 14 dní do zápasu. Stejně vše bude rozhodovat ten daný okamžik, kdy budeme 20. října s Mariánem spolu sami dva v kleci.

Co si myslíš o svém soupeři, případně o jeho týmu?

Mám před Marianem respekt, ale budu ho chtít porazit. JMFs jako jeden z prvních MMA týmu u nás  (a pořád jako jeden z mála) spolupracuje za hranicemi ČR, často jezdí do Polska, což se začalo letošní rok a vlastně už i ten loňský projevovat na jejich výsledcích a pozvánkách k zápasům do zahraničí, viz, Kozma, Kotlář. Marian ještě neprohrál a nesnižoval bych jeho vítězství, protože většinou šel v danou chvíli se soupeřem, který odpovídal jeho profesionálnímu rustu. Nyní ho čeká další krok.

Vím, že jdu do zápasu jako favorit a této role se nezříkám! (Háša)

V čem vidíš své přednosti, a v čem naopak slabiny, pro nadcházející utkání?

Těžko hledat výhody, zkušenosti z dřívějších zápasů dnes už nemají takovou roli, MMA je úplně jiný sport. Lehká výhoda pro mě může být, že Marian není můj nejtěžší soupeř v kariéře, ale já jeho ano. To muže hrát roli. Určitě výhoda pro mě je v tom, s jakými bojovníky trénuji zde v ATT. Ale to už si musím zpracovat a přenést do zápasu já. Vím, že jdu do zápasu jako favorit a této role se nezříkám a budu ji chtít potvrdit. Slabiny nevidím. (usmívá se)

Z jiného soudku: Co Tě čeká po skončení zápasu? Tušíš, jakým směrem se bude dál ubírat Tvá kariéra?

To já nevím. Vím jen to, že se budu věnovat svému synovi Patrikovi, kterého jsem teď viděl pouze přes skype, takže mě v tělocvičně nějaký čas nikdo neuvidí. Jestli budu dál zápasit, případně na jaké úrovni, ještě netuším... To si v klidu proberu s nejbližšími v mém okolí až časem.

V zimě se každopádně vrátím do American Top Teamu, ať už jen s klukama jako doprovod a potrénovat si pro sebe a získávat zkušenosti pro trenérskou dráhu a nebo se připravovat na další zápas.

Háša na turnaji GCF 1 v Praze v roce 2010 (foto: Tyna Zajec, ExtraRound.cz)Jak se těšíš na ostravské publikum? Nemáš z něj jisté obavy?

Těším se a obavy z něj nemám. (usmívá se) I na mě se chystá hodně lidí, ať už z okolí či z Prahy. Jenom moji známí z Prahy si koupili doteď 15 stolů a přes 50 vstupenek do hlediště, takže myslím, že to bude fajn.

Děkuji za Tvůj vzácný čas. Chtěl bys na závěr něco vzkázat čtenářům Extraround.cz

Není vůbec zač, já taky díky, že váš volný čas věnujete těmto věcem a přinášíte tak českým fanouškům bojových sportů každou chvíli nové informace ze světa MMA , K-1 atd. A čtenářům?  Příjemné dny při čtení článků, rozhovorů, statistik, výsledků atd. zde na Extraroundu.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

MogulAxe - Čtenář - 6.10.2012 v 17:23
Háša - Odpovědět
 

Docela si věří Smile