přihlásit trvale
Nová registrace
McGregor řádil před UFC 223, tři zápasy zrušeny

McGregor řádil před UFC 223, tři zápasy zrušeny

přečteno: 3388×
06.04.2018 v 07:42 | Autor: Caidel
diskuse: 33×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Během včerejšího večera došlo v New Yorku díky Conoru McGregorovi k průšvihu, jaký tu opravdu ještě nebyl. Pokud si vezmeme jak vyváděl na Bellatoru 187 kvůli týmovému kolegovi Charlie Wardovi v konfliktu s rozhodčím Marcem Goddardem, tak to tady trumfnul ještě asi trojnásobně.

Co se stalo? Conor McGregor dorazil se svou entourage (početným doprovodem) do New Yorku, aby na UFC 223 podpořil týmového kolegu Artema Lobova. Nicméně, Lobov už se ve středu v hotelu poštěkal s Khabibem Nurmagomedovem (video) a jeho doprovodem (vyostřená slovní výměna názorů, ale bez úderů apod.). McGregor se tedy očividně rozhodl že to Khabibovi vrátí a i s celým doprovodem vyrazil Khabiba hledat na tiskovku. Přišel ale pozdě a Khabib už tedy na tiskovce nebyl. McGregorova tlupa tedy vyrazila do garáží, kde ještě zastihla autobus který měl bojovníky odvézt zpátky do hotelu.

McGregor tedy vyzýval Khabiba ať se ukáže a na autobus ve zmatečné scéně zaútočil (hezké video tady, druhé pro dokreslení situace zde) hlavně házením předmětů jako jsou odpadkové koše a vozíky na zavazadla a podařilo se mu v autobuse rozmlátit jedno okno, než ochranka alespoň částečně situaci zpacifikovala a McGregor zmizel neznámo kam. 

Může to znít sice relativně banálně, ale celá situace měla na turnaj UFC 223 drtivé dopaady. Tak především: sklo z rozmláceného okna pořezalo na hlavě Michaela Chiesu a ačkoli rány nebyly až tak velké, komise v New Yorku mu zápas nakonec zakázala a fight Chiesa vs. Pettis na hlavní startovce se tedy zrušil. Zadruhé, UFC samo okamžitě zrušilo zápas Artem Lobov vs. Alex Caceres kvůli Lobovově podílu na celém incidentu (sice jsem ho na videu nikde neviděl, ale prý byl součástí McGregorova útočícího doprovodu). No a za třetí trochu se zpožděním: Rayi Borgovi se při incidentu rozbily brýle a střípek se mu dostal do oka, takže zápas s Brandonem Moreno se také ruší. 

A to ani nepočítám ty relativně menší věci, jako že manažer UFC Reed Harris se opravdu bál o svůj život (a také skončil s tržnou ranou), nebo že Rose Namajunas to před první obhajobou rozhodilo natolik, že radši odešla sama pěšky do hotelu a celou noc se musela dávat psychicky do pořádku, aby z turnaje neodstoupila. Jeden ze zaměstnanců/zaměstnankyň UFC má prý navíc možná zlomenou ruku.

Odezva i z UFC tentokrát drtivá. Dana White označil McGregorovy činy za přímo „kriminální,“ naznačil, že McGregor nejspíš jede v drogách (o tom že má asi „materiál od Jonese“ už se teď spekuluje dost naostro, protože ty indicie v obou incidentech jsou dost jasné :) v čímž s ním souhlasí dost fanoušků a třeba Jim Miller na to stihl už složit i písničku. Conor tím prý přestřelil všechny meze a jde o největší průšvih v dějinách UFC a Conor nejspíš skončí ve vazbě a pak na něm postižení vysoudí kalhoty. Což je dost pravděpodobný scénář.

Ostatně, policie v New Yorku na McGregora uvalila zatykač a zakázala odlet jeho letadlu, takže McGregor se po několika hodinách sám přihlásil a teď už sedí ve vazbě i když obvinění proti němu prý zatím vznesena nebyla (na UFC 223 by stejně nemohl, UFC jemu i celému doprovodu zakázalo vstup). A my jsme bez tří zápasů.

Co se nějakých reakcí týče, překvapivě klidný je Nurmagomedov který Conorovi vzkazuje, že 1 na 1 nebo 10 na 10 si to mohou rozdat kdykoli, kupodivu i Colby Covington tentokrát neřekl nic hrozného a sám se nabídl, že ho uloví a dotáhne do vazby a trochu kontroverzně se ozval jen Nate Diaz (s tím že týmy obou borců už stejně propleskl sám) který toho ale také rychle nechal, protože odezva fanoušků je tentokrát skutečně hodně jednostranná a jakkoli Conora ještě občas někdo hájil ve chvíli, kdy byl zrušen zápas Lobov vs. Caceres, tak po zrušení fightů Chiesa vs. Pettis a Borg vs. Moreno kvůli zraněním z incidentu už Conor na své straně skoro nikoho nemá. A kdyby to zabalila ještě Rose, miláček publika, tak by už McG asi skončil rovnou ukřižovaný. Zkrátka volání po tom, aby mu tohle zlomilo vaz, ukončilo kariéru a aby z něj ostatní vysoudili i prachy není úplně málo. Uvidíme jak se UFC k „byznysu McGregora“ postaví až hlavy vychladnou, ale tři zrušené zápasy jsou sakra hodně a jak by mohl vyprávět Jesse Taylor - ten si zničil UFC kariéru za mnohem, mnohem méně a nikdo ani nebyl zraněný.

Reakce mnoha dalších fighterů zde z čehož mimochodem vyplývá, že pro hodně lidí by byl nejlepší trest kdyby UFC Conora předhodilo Khabibovi do klece a rovněž se v nich mluví o tom, že Khabib v tom autobuse byl sám s manažerem a neměl tam svůj tým (což Conor prý dobře věděl, protože do hotelu se vždy jezdí jen fighter+1). Ve výsledku asi dobrá zpráva, protože mám podezření, že kdyby se okolo ochomýtal i Khabibův početný doprovod, bylo by to celé asi podstatně, podstatně krvavější. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
Caidel - Administrátor - 8.4.2018 v 23:39
Re: Re: hroznej kokot - přejít na příspěvek
To je přinejmenším diskutabilní (záleží hodně na tom jak definuješ "udělali něco ...
 
+2
raduz - Čtenář - 12.4.2018 v 07:08
Re: Re: Re: Re: Re: - - přejít na příspěvek
Nespomenul si luckypunch s Aldom. Tam mal ale viac šťastia - ako génia,že to takto tra...
 
+1
Caidel - Administrátor - 6.4.2018 v 15:15
Re: DC - přejít na příspěvek
Však jsem psal, že to vyplývá z těch reakcí ostatních fighterů. Takže ano, tyhle ...
 

Všechny příspěvky

Ficary - Čtenář - 6.4.2018 v 15:02
DC - Odpovědět
 

Mám dojem, že poslední věta je vypůjčená od D.Cormiera. Nebo nám sem články předepisuje DC.

 16 hpřed 16 hodinami

Caidel - Administrátor - 6.4.2018 v 15:15
Re: DC - Odpovědět
 

Však jsem psal, že to vyplývá z těch reakcí ostatních fighterů. Takže ano, tyhle informace ven pouštěl právě DC, i když jsem tedy jeho tweet záměrně nepřepisoval, spíš jsem je sjel všechny a pak to převyprávěl po svém, což mi vyšlo stejně jako jemu :)

Gabin - Čtenář - 6.4.2018 v 15:43
Gabin - Odpovědět
 

Tvle na tohle namám slov..Říkám to furt je to prostĕ zmrd zmrdů..Doufám že ho zavřou a oškubou o všechno co si vydĕlal zkurvisyn jeden..

Luther - Čtenář - 6.4.2018 v 16:11
... - Odpovědět
 

Holloway je out, snad za něj naskočí aspoň Pettis.

Nexter92 - Čtenář - 6.4.2018 v 16:21
Re: ... - Odpovědět
 

Tak když je Holloway out, tak nic nebrání tomu, aby si to vyžral v oktagonu McGregor... Když může demolovat autobusy, tak je asi v takové kondici, že může vlézt do oktagonu.. Snad vyjde ten Pettis, myslím se nabízel po zranění Tonyho i Ortega.. Tohle je moc narychlo jsem zvědavej jestli to někdo vezme.. Khabib má fakt smůlu.. Buď se zraní on a nebo soupeři.. UFC223 je nějaký prokletý..

fedo - Čtenář - 6.4.2018 v 16:52
Max - Odpovědět
 

To je škoda, na Maxa s Khabibom som sa fakt tešil. Čo sa týka McFagota, tak ani ma to neprekvapuje. Je ešte k tomu aj sráč. Keď sa právnici do toho oprú, bude to zaujímavé. Čo je problém, tak v puritánskej amerike bude MMA brané na nemilosť. McFagot strašne uškodil tomuto športu.

Caidel - Administrátor - 6.4.2018 v 17:03
Holloway out! - Odpovědět
 

Tak ano, Max Holloway má od doktorů zakázaný start kvůli weight cutu. Už prý měl skoro vyshazováno, ale nebyl na tom dobře, tak mu to zatrhli (což chápu).

Náhradníkem by měl být Anthony Pettis (když se mu zranil Chiesa), ale je v tom malý zádrhel - Nurmi vs. Pettis má být o titul a Pettis navážil normálně, tedy na 155,2. Na titulák ale není ani ta tolerance, takže musí těch 0,2 libry ještě doshazovat, na což teď má dvě hodiny no a pak to bude ofiko.

To je taky důvod proč teď už nikdo (Ortega) zaskočit nemůže - váhu nemůže dát, musí to být někdo kdo už má shozeno. 

Nexter92 - Čtenář - 6.4.2018 v 17:23
Re: Holloway out! - Odpovědět
 

Caidele a kdyby Pettis nedoshazoval, tak to ničemu nevadí ne? Akorát by mohl pás vyhrát jen Khabib? Nevím jak tohle řeší UFC, ale v boxu to tak je.. kdo nenaváží, tak ztrací možnost vyhrát titul a může ho vyhrát jen soupeř který váhu udělal...

Caidel - Administrátor - 6.4.2018 v 20:17
Re: Re: Holloway out! - Odpovědět
 

Ano, technicky vzato by to tak být mohlo. 

Gabin - Čtenář - 6.4.2018 v 19:20
Gabin - Odpovědět
 

Tvle to je chaos :-D...

postif - Čtenář - 6.4.2018 v 19:56
. - Odpovědět
 

Tak Pettisovi váha nevyšla. Ještě se prý uvažuje o zápasu Nurmagomedov vs Pettis na tři kola, ale prozatím žádné ofiko vyjádření. 

Nikdy jsem snad nehltat aktuální informace k turnaji jako dnes :)

alykfate357 - Čtenář - 6.4.2018 v 20:09
Re: . - Odpovědět
 

Pettisovi to nevyslo, ale PR manazer sdelil, aby se vyckalo.. takze asi to resi. Mohl jit Felder, ale zamitnut, protoze nema vysoky ranking. Este se uvazuje o Ortegovi. Ale asi to bude nakonec Pettis. Kazdopadne obrovsky chaos. A to melo byt ppv, coz asi taky nebude...

 

Nexter92 - Čtenář - 6.4.2018 v 20:19
Re: Re: . - Odpovědět
 

Já jsem teda četl, že Pettis řekl, že zápas vezme, ale jenom případě že mu dají tašku jablek (milion dolarů) nevím jestli mu nakonec váha nevyšla, ale prej se z toho snaží vyrazit balík.. Khabibovi vůbec nezávidím..

 

Caidel - Administrátor - 6.4.2018 v 20:23
Re: Re: . - Odpovědět
 
  • fáma: Pettis k tomu druhému vážení už ani nedostal příležitost, fight stále chtěl, ale s UFC se nedohodl na penězích (chtěl něco navrch, UFC mu tolik přihodit nechtělo).
  • fáma: Feldera odmítla komise protože není dost vysoko v žebříčku (je otázkou, jak proti Khabibovi mohli pustit Horschera, nicméně to nebyla komise v New Yorku, která se ráda do věcí dost plete).
  • Conor je obviněn ze tří napadení a jednoho kriminálního činu, jeden z jeho kámošů má na krku jedno napadení a taky jednu tu kriminální věc (criminal mischief - nevím jaký to má český ekvivalent)
  • CMG se to DW prý pokusil vysvětlit. Omlouval se, ale prý to prostě "muselo udělat" :)
  • Chiesa už na Conora podal žalobu.

 

alykfate357 - Čtenář - 6.4.2018 v 20:25
Re: Re: Re: . - Odpovědět
 

Tak to vypada na Al Iaquinta

postif - Čtenář - 6.4.2018 v 21:16
Re: Re: Re: Re: . - Odpovědět
 

Už to tak doopravdy vypadá. "Potvrzuje" to i Helwani na svém twitteru (dokud to ale nebude oficiálně, tak to může skončit ještě všelijak).

Mimochodem je vtipné, jak velmi bedlivě sleduje zatčení Conora a průběžně vše popisuje.

 

PS. K tomu Pettisovi jsem to nenapsal konkrétně - je fakt, že podruhé už nevážil. 

Jarome - Čtenář - 6.4.2018 v 23:05
- - Odpovědět
 

Al Iaquinta bude urcite neprijemnejsi super ako Pettis...Showtime v momentalnej forme by nemal proti Khabibovi absolutne ziadnu sancu...Mozno som blazon,ale myslim si,ze Iaquinta by mohol dagestanca potrapit...

Caidel - Administrátor - 6.4.2018 v 23:07
Finál startovka - Odpovědět
 

Tak nakonec to vypadá takhle:

Hlavní zápasy (10 PM ET, PPV)
Khabib Nurmagomedov vs. Al Iaquinta
Rose Namajunas vs. Joanna Jedrzejczyk
Calvin Kattar vs. Renato Moicano
Zabit Magomedsharipov vs. Kyle Bochniak
Joe Lauzon vs. Chris Gruetzemacher

Předzápasy (8 PM ET, FS1)
Karolina Kowalkiewicz vs. Felice Herrig
Bec Rawlings vs. Ashlee Evans-Smith
Evan Dunham vs. Olivier Aubin-Mercier
Devin Clark vs. Mike Rodriguez

Zápasy zrušené tenhle týden
Al Iaquinta vs. Paul Felder
Michael Chiesa vs. Anthony Pettis
Artem Lobov vs. Alex Caceres
Ray Borg vs. Brandon Moreno
Tony Ferguson vs. Khabib Nurmagomedov
Max Holloway vs. Khabib Nurmagomedov

alykfate357 - Čtenář - 7.4.2018 v 12:18
Nasledujici UFC - Odpovědět
 

Jeste probehla vcera tiskovka k 25. vyroci ufc a ohlaseny tyto duely:

ufc 225 9.7.2018 a Whittaker vs Romero a o interim ww Dos Anjos vs Covington; ufc 227 4.8.2018 Dillashaw vs Garbrandt 2 booom!

Dalsi zajimavy zapasy - cowboy vs edwards; nunes vs pennington, rivera vs moraes a ponzinibbio vs usman

mr.perfecto - Čtenář - 8.4.2018 v 09:44
hroznej kokot - Odpovědět
 

MCG je jeden z největších imbecilů v historii UFC. Za doby K1 se mu vyrovnal tak max. idiot jménem B.Hari.

 

Jarome - Čtenář - 8.4.2018 v 11:09
Re: hroznej kokot - Odpovědět
 

Na druhej strane obaja urobili pre svoj sport uplne najviac zo vsetkych...Ale ako uz to byva slava a moc ich pohltila...

Caidel - Administrátor - 8.4.2018 v 23:39
Re: Re: hroznej kokot - Odpovědět
 

To je přinejmenším diskutabilní (záleží hodně na tom jak definuješ "udělali něco pro sport") :)

Gabin - Čtenář - 9.4.2018 v 14:55
Re: Re: hroznej kokot - Odpovědět
 

Udělali pro ten sport co??..Maximálně ho zviditelnili svým zkratovým chováním,viz Badr a Conor svým arogantním a neomaleným chováním ve stylu wwe....Jsou to oba skvělí borci to bez debat,ale jsou to nevyzpitatelní kokoti..

Jarome - Čtenář - 10.4.2018 v 16:29
- - Odpovědět
 

Tak napr. vela ludi a fighterov kritizovalo Conorove Trastalky,ale pravda je,ze od jeho ery su tlacovky ovela viac vyhrotene,videli sme pred zapasmi ovela viac konfliktov fighterov a podobne..Preco asi?Borci vidia,ako to u ludi vzbudzuje ovela vacsi zaujem,zvysuje ich popularitu..Nehovorim,ze to pred Conorom nebolo,ale on v tomto zasiel uplne dalej ako vsetci ostatni...A co si budeme klamat?Ludia to miluju a je jedno ci na jeho fighty pridu ludia ktori mu fandia,alebo preto,aby videli ako dostane na drzku...Tento clovek by dokazal vypredat aj tri Madison square gardny...Myslim,ze prave on vzbudil zaujem v krajinach,v ktorych bolo MMA pomerne nezname,vdaka takym borcom ako on mozme pozerat priame prenosy v televizii v pohodli gauca a nie na roznych sekavych linkoch po nete...Popularitu UFC zdvihol viac ako hociktory iny fighter.Jeho divacka zakladna je jednoznacne najvacsia zo vsetkych fighterov...Mnohym sa to mozno nepaci,ale stacilo by sa spytat Dany White preco mu uz bolo tolko odpustene.Conor je proste magnet na ludi,cize magnet na prachy...Myslim,ze o tom by vedeli rozpravat aj Novotny a Neruda...Tak napr. taky Gabor Boraros,je najlepsi fighter z ceskoslovenska?Ani zdaleka,ale urcite najpopularnejsi a o tom to je,predava areny,vzbudzuje zaujem medii atd,atd.A pozor ja sa Conora nezastavam,toto fopa bolo jednoznacne cez ciaru,uz to,ze tak dlho neobhajoval pas,bolo cez ciaru...Otazka je to na vyhadzov z UFC?Ano,ale vsetci dobre vieme,ze k tomu nedojde,preco asi..A po dalsie kazdy z vas si polozte otazku,keby ste boli na mieste Dany White vyhodili by ste svoju zlatu banu preto ze je to spravne?Nemyslim...Ja urcite nie.

Caidel - Administrátor - 11.4.2018 v 11:40
Re: - - Odpovědět
 

Ono je to celé o dost komplikovanější, ale jen rámcově naznačím oč jde:  Conor nezvedl popularitu MMA nebo UFC. Conor zvedl pouze popularitu sám sebe. Ano, marketingově je největší star a jeho fighty se prodávají nejlépe ze všech, jenže je tu zásadní ALE: fanoušci, kteří se podívají na McGregorův cirkus se dívají jen na McGregora. Další turnaj o dva týdny později má sledovanost úplně stejnou jako dřív, žádné nárůsty sledovanosti se nekonají (čísla v tomhle mluví dost jasně). 

A za druhé: Conor je nejprodejnější hvězda, ale není jak bych to řekl - největší mainstreamová hvězda nebo celebrita s největším mass appealem. Tou je chtě nechtě pořád Ronda Rousey. Conora si do různých talk show nikdo nikdy moc nezval, tohle je doména Rousey, která různých rozhovorů, šou, obálek časopisů, Hollywoodských šancí apod. absolvovala řádově víc než Conor. Ono to asi taky bude dost souviset s jeho prezentací - když se chová jak magor, o čem by ses s ním chtěl v "talkšou Karla Šípa" večer bavit? :)

Jarome - Čtenář - 11.4.2018 v 11:59
Re: Re: - - Odpovědět
 

Ale to je aj tym patriotizmom v amerike,vzdy radsej preferuju narodne hviezdy...Mna minule prekvapilo,ze v tomto je stale jednotka Brock Lesnar,pri tom vsetka cest jeho kvalitam,vobec si to nezasluzi...

Golem2 - Čtenář - 11.4.2018 v 19:18
Re: Re: Re: - - Odpovědět
 

Tak zrovna Lesnar IMHO k MMA jako sportu přivedl víc nových fanoušků než Conor (kdybych měl mluvit za sebe, jeden z prvních fightů, co jsem viděl, byl Lesnar vs. Carwin, vidět jako prvního Conora, asi u toho nezůstanu).

Co se tlačení nahoru týče, borci si nemají tolik co vyčítat, Brocka poslali po první výhře od porážky s jiným borcem o titul, u Conora to samé (a Mir byl podle mě výš než Nate Diaz v té době), a to za situace, kdy v mezidobí rok neobhajoval, Lesnar šel po pětileté pauze do Co-Main Eventu na UFC 200.

 

Ad patriotismus a preference národních hvězd - tak to by ale amíci neměli důvod Conora sledovat vůbec, když je to Ir...

Jarome - Čtenář - 11.4.2018 v 20:17
Re: Re: Re: Re: - - Odpovědět
 

Prosim?Nemiesaj hrusky s jablkami...Divacky zaujem je jedna vec,ale je jasne,ze v americkych talkshow preferuju domace hviezdy...AD 2 pri vsetkej ucte co predviedol v oktagone Conor a co Brock???Brock tazil vzdy ze to bol Hulk UFC,dostat supera na zem a tam ho niejak umlatit,ci uz je aky neoblubeny Conor mal neuveritelne zapasy v UFC,je to Genius gameplanu...Prisla prehra s Natom,to ano a pozri si v dalsich zapasoch opat s Natom a Alvarezom co dokazal urobit so svojim takedown defense.

raduz - Čtenář - 12.4.2018 v 07:08
Re: Re: Re: Re: Re: - - Odpovědět
 

Nespomenul si luckypunch s Aldom. Tam mal ale viac šťastia - ako géniawink,že to takto trafil. (a všetci sa išli "posrať" z toho), obyčajná náhoda - ak by bol remač tak to isto nezopakuje...

Jeho pravý "génius" (idiotizmus) sa prejavuje mimo oktagon....innocent

Gabin - Čtenář - 12.4.2018 v 08:40
Re: Re: Re: Re: Re: Re: - - Odpovědět
 

Nijak se Cmg nezastávám nemám ho rád stejnĕ,ale bohužel na tohle se historie neptá..Tam mekkwak Alda zdeptal už před zápasem a Jose byl pristĕ přehecovaný si myslí..Ale tenhle zápas bych moc chtĕl nĕkdy vidĕt

Jarome - Čtenář - 12.4.2018 v 09:10
Re: Re: Re: Re: Re: Re: - - Odpovědět
 

No tak to je velmi diskutabilne,Conorove nacasovanie uderov je zname,jeho presnost tiez a o jeho lavacke asi zbytocne pisat...Okrem toho naozaj si myslis,ze Aldo by v tom zapase Conora zdolal????Ja teda nie...

Gabin - Čtenář - 12.4.2018 v 22:16
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: - - Odpovědět
 

No,jak jsi napsal je to diskutabilní..třeba by Aldo vyhrál,třeba nee..Ale ten zápas bych chtĕl vidĕt hroznĕ ještĕ jednou..:-)

raduz - Čtenář - 13.4.2018 v 07:49
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: - - Odpovědět
 

Neviem, či by ho Aldo zdolal, len opakujem že mal Conor štastie, že to tak trafil a druhý raz by to už určite nezopakoval. Ale ako vravíš, je to teraz už fuk....